mededelingen gemeentebestuur leiden 8tm12aug.77 i T 'S Voorzo'n prijs neemt u'm, toch zeker! n Ie of 2e kapster INTERMEUBEL VANDERKLUGTBV timmerlieden all-round machinale houtbewerkers y 5 de Leidse C ourant op uw vakantieadres D «- LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1977 Commissievergaderingen Commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 8 augustus a.s. om 20.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis Agenda: 0 Nota van de afdeling VOW inzake vaststelling instructie voor ambtenaren van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Rapport van de commandant van de Brandweer inzake beschikbaarstelling van gelden voor uitvoering onderhoudswerken aan de kazerne. 0 Nota van de afdeling AZ ten geleide van een rapport van de commandant van de Brandweer inzake aanschaf van een trekker-manschappenwagen en mobilofoon. Rapport van de commandant van de Brandweer inzake ingebruikneming van het pand Langebrug 56a als nachtverblijf en recreatieruimte voor een deel van het personeel van de brandweer en de E.H.D. 6 Rapport van de Commissaris van Politie inzake aanschaf kledingkasten ten behoeve van de geüniformeerde Dienst. Nota van de afdeling AZ inzake het treffen van maatregelen om het loslopen van honden te beperken en hinderlijke vervuiling tegen te gaan. Nota van de afdeling AZ inzake gewijzigd ontwerp van de verordening op de commissie voor de rekeningen. Ontwerp-Reglement van orde op de gemeenteraad. 0 Nota van de afdeling SVG over een ontwerp wijziging van de verordening op het beheer van het erfpachtsbedrijf. 0 Herindeling stadhuis. Gebruik kringlooppapier. Intensiveringsvoorstellen begroting 1978 Commissie voor economische aangelegenheden. Maandag 8 augustus a.s. om 21.30 uur in de Raadzaal van het stadhuis. Agenda: Nieuw electrisch produktievermogen aan de Langegracht. 0 Uitgifte in erfpacht van een perceel-industrieterrein in De Waard. 0 Vaststelling vastrechttarief van een watermeter van de Leidse Duinwater Maatschappij. Commissie voor volkshuisvesting. Dinsdag 9 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel tot garantieverlening aan de woningbouwvereniging "Ons Belang" ten behoeve van de renovatie van complex I. 0 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de verwerving van woningen in rehabilitatiegebieden. 0 Aankoop pand Bloemstraat 1 0 Intensiveringsvoorstellen begroting 1978. Jaarrekening 1976 van de Stichting Centrale Boekhouding van Woningbouwcor poraties. 0 Jaarrekening 1974/1975 van de woningbouwvereniging "Ons Doel". 0 Een schrijven van bewoners van de Kooilaan en Hambroeklaan inzake informatie omtrent eventuele plannen ten aanzien van de woningen in de genoemde lanen. 0 Schrijven van de directie van het Academisch Ziekenhuis en het College van Bestuur van de Universiteit inzake nadere informatie naar aanleiding van vragen van de heren-raadsleden L. Beijen en F. J. Kuijers met betrekking tot de opslagplaats voor radio-actief afval aan de Wassenaarseweg. Commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Vergadering op donderdag 11 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 0 Verlegging sloot achter Satijnvlinder. 0 Opschorting rentebetaling Hollandwoning. 0 Wijziging verordening op het beheer van het erfpachtsbedrijf. 0 Beschikbaar stellen krediet voor de aankoop van woningen in rehabilitatiege bieden. 0 Ruiling van grond aan het Fresiadal. Aankoop panden Prinsenstraat 74-78. 0 Aankoop pand Koddesteeg 10. 0 Aankoop pand Hooglandse Kerkgracht 49. e Aankoop pand Bloemstraat 1. 0 Aankoop pand Zwijnhoornsteeg. Verkoop pand Oranjegracht 93. Verkoop grond met opstal van een gedeelte van Lammenschansweg 1. 0 Verkoop perceel grond aan de Wolsteeg. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in De Waard. 0 Uitgifte in erfpacht van het perceel Oude Vest 37 en verkoop van de opstal. Uitgifte in erfpacht van het perceel Rijnsburgersingel 128 en verkoop van de opstal. Beschikbaar stellen van een krediet tb.v. de aanleg van openbare verlichting langs de Haagse Schouwweg. Verlenging duiker in de Holle Mare c.a. Aankoop industrieterrein nabij de Morsweg. Treffen van een interne regeling voorbereidingskosten DGW. Nieuw electrisch produktievermogen aan de Langegracht. Bespreking nota inzake het nemen van een proef met mini-bussen. Verkoop perceel grond op het industieterrein Merenwijk. Commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw. Donderdag 11 augustus a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Mutaties onderwijzend personeel openbaar lager- en voortgezet onderwijs. TrfMiisp HP P.nlntmv-SphnlpntwripensohaD: Gemeentelijk onderzoek naar toekomstig leerlingenaanbod (brieven ter ken nisneming); Aanpassing van het schoolpand aan de Van Geerstraat. Kredieten t.b.v. openbare scholen. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. 0 Vergoeding aan de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden van de kosten wegens medegebruik van lokalen van de Technische School "Don Bosco". 0 Wijziging getal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor g.l.o. m.i.v. 1 augutus 1977. 0 Onderwijsopbouwwerker Leiden-Noord. Prioriteitenbepaling intensiveringen. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het buro Voorlichting in de hal van het stadhuis, dagelijks van 9-12 en 2-5 uur. De Kooi: Geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van de Medusastraat, voor zover gelegen tussen de Kooilaan en de Sieboldstraat, in de richting van de Kooilaan. N.B. de bestaande verkeersmaatregelen zullen voor zover nodig worden aange past. De op deze maatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op de afdeling Stadsontwikkeling, Verkeer en Grondzaken van de Gemeentesecretarie in het Stadhuis, kamer 428. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de verkeerscommissie, die zal worden gehouden op maandag 22 augustus 1977 te 15.30 uur in de Koffiekamer van het Stadhuis. Diversen Ontwerp bestemmingsplan Hoge Rijndijk Het gemeentebestuur werkt momenteel aan een nieuw bestemmingsplan van de Hoge Rijndijk voor het gedeelte, dat ligt tussen de Leiderdorpsebrug en het viaduct van Rijksweg 4. Het nieuwe plan is een herziening van de geldende plannen uit de tijd, dat dit gedeelte nog tot Zoeterwoude behoorde. Het plan omvat ondermeer, een ontwerp om een voetgangers- en fietsentunnel onaer ae noge rujnaijK, ter noogte van de L<eiaeraorpseDrug aan te leggen. Bovendien bestaat het plan om een nieuwe aansluiting van de Besjeslaan tegenover de Leiderdorpsebrug te maken. Verder is een herziening van het plan nodig, omdat er een aantal bouwverzoeken bij de gemeente is binnen gekomen, waaronder een plan van de firma Duprie, die 14 premie-koopwoningen op het terrein van de Bruggestraat wil bouwen en enkele plannen van particulieren en bedrijven, die aan de Hoge Rijndijk zijn gevesuga. Daarom wordt voor belanghebbenden en belangstellenden op dinsdagavond 16 augustus a.s. om 20.00 uur in het wijkcentrum "Meerburg" in de Zaanstraat 126a een informatieve bijeenkomst over deze plannen gehouden. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen om kennis te nemen van het plan zijn bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis exemplaren van het ontwerp-bestemmingsplan te koop voor 2,50. Ook ligt het plan daar ter inzage. Inspraak over de binnenstad De vakantie is voorbij. De binnenstadswinkel, Morsweg 10, tel. 124883 is weer open van 9.00-12.30 uur en van 14.00-17.00 uur. Daar kunt u nog steeds de nota "Berichten uit de binnenstadswinkel" voor 3,50 kopen. Deze omvangrijke nota bevat talloze gegevens over allerlei aspecten van de binnenstad, zoals wonen, werken, verkeer, enz. In deze nota, die voorzien is van kaarten, zijn de onderzoekresultaten duidelijk weergegeven. Al deze gegevens zijn bijeengebracht door de projektgroep Binnenstad. Deze projekt- froep maakt een zogenaamd struktuurplan voor de Binnenstad, inclusief het tationskwartier-Schuttersveld. Daarin wordt in grote lijnen aangegeven welke ontwikkelingen van de binnenstad in de toekomst mogelijk en gewenst zijn. Wanneer het struktuurplan éénmaal door de gemeenteraad is aangenomen, kunnen ongewenste ontwikkelingen in de binnenstad worden tegengehouden of de goede worden bevorderd. In de nota "Berichten uit de Binnenstadswinkel" heeft de projektgroep een aantal mogelijke schetsen verwerkt waaronder zakencentrum, kem-winkelapparaat, universiteit en wonen. Iedereen die te maken heeft met de Leidse binnenstad wordt uitgenodigd zijn mening hierover aan de projektgroep kenbaar te maken. Mede op basis van de ingekomen reakties, die tot en met 30 september a.s. kunnen worden ingediend bij de binnenstadswinkel, wordt het toekomstbeeld van de Leidse Binnenstad bepaald. Oproep bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker De dames, die nog geen gehoor hebben gegeven, aan de oproep die zij ontvangen hebben voor het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker, worden alsnog in de gelegenheid gesteld een uitstrijkje te laten maken in het Academisch Ziekenhuis, ingang Wassenaarseweg, gebouw nummer 5 op de 3e etage. U kunt er terecht od de voleende dagen: maandagmorgen dinsdagavond woensdagmorgen donderdagmorgen 15 augustus a.s. van 8.45 -11.45 uur 16 augustus a.s. van 19.30-21.30 uur 17 augustus a.s. van 8.45 -11.45 uur 18 augustus a.s. van 8.45 -11.45 uur Zweilandlaan voor 3 weken afgesloten In verband met herbestratingswerkzaamheden is de Zweilandlaan voor ongeveer 3 weken afgesloten voor alle verkeer, behalve voor voetgangers. In verband hiermee is buslijn 13 in die periode omgeleid via de Dieperpoellaan- Eijmerspoelstraat en van Swietenstraat. Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders maken bekend aan belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: Pancras-west/Centrum Gesloten verklaring voor alle motorvoertuigen van: 1. De Nieuwe Rijn, voor zover gelegen tussen de Hartesteeg en de Burgsteeg, in de richting van de Hartesteeg; 2. De Nieuwstraat, voor zover gelegen tussen de Hooigracht en de Middelweg, in de richting van de Hooigracht; 2. De Nieuwstraat, voor zover gelegen tussen de Hooigracht en de Middelweg, in de richting van de Hooigracht; 3. De Hartesteeg, in de richting van de Nieuwstraat; 4. De Middelweg, in de richting van de Nieuwstraat. Houtkwartier: Aanwijzing als laad- en loshaven van twee parkeerhavens aan de westzijde van de Rijnsburgerweg (stad-in), ter hoogte van resp. de percelen 18/20 en 30/32. Poelgeest: Parkeerverbod d.m.v. een gele streep op de Warmonderweg, aan de zuid-oostelij ke zijde, over een lengte van 25 meter vanaf de kruising met de Rijnsburgerweg. Centrum: Verplaatsing van de voetgangersoversteekplaats, (zebra) op de Waters teeg bij de Hogewoerd naar de St Jorissteeg bij de Hogewoerd. Commissie voor de beroepschriften De Commissie voor de beroepschriften van de Gemeente Leiden zal in eer openbare vergadering van de eerste afdeling van de commissie, op donderdag 11 augustus a.s. om 16.30 uur in kamer 263 van het stadhuis, behandelen een door Dhr. A. den Uyl in Valkenburg, ingesteld beroep tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders van 20 mei j.l., in verband met de weigering van een bouwvergunning voor het pand Jan Vossensteeg 5 in Leiden. Gemeentelijke Publikaties Bij Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis zijn momenteel de volgende publikaties verkrijgbaar: Doelstellingen en uitgangspunten verkeerscirculatieplan 2,50 Kapport voor de ruilverkaveling Rijnstreek-Zuid 2,50 Ontwerp-bestemmingsplan Hoge Rijndijk 2,50 0 Planologische verkenning Leiden-Oost 2,50 Rehabilitatieplan "Pieterswijk" -10,— Sociale Gids 4,— Het Buro Voorlichting is geopend op werkdagen van 9.00 -12.00 uur en van 14.00 -17.00 uur en donderdagavond van 17.30 - 21.00 uur. lort Ach, iedereen heeft weieens de zomer In z'n hoofd. Daar kunt u nu bij Intermeubel van profiteren. Want, wees eerlijk, da's toch geen geld voorzo'n riante skandinavischestoel! Gracieus, solide buighout Donkerbruin gebeitst Losse zit- en rugkussen met sterke beige weefstof. En hij zit als n zonnetje! eubelen Klassiek en Modern. Haarlemmerstraat 198-200, Leiden. Tel. 071-131846/131847/131848. Afd. Slaapkamers, Haarlemmerstraat 256-258. Tel. 071-122154. Donderdags koopavond intermeubel TIMMERFABRIEK MEVO B.V. Dobbeweg 21, Voorschoten, tel. 01717- 4617. Gevraagd met spoed: Goede arbeidsvoorwaarden, hoog loon en winstdeling. Leidse Riool Dag en Nacht service dienst Wij ontstoppen met moderne apparatuur o.a. hoge waterdruk. Ook voor reparatie en vernieuwing 24 uurs service, ook in het weekend ANNA PAULOWNASTRAAT 41. LEIDEN TELEFOON 071-12 22 62. Wijnhandel De Gouden Leeuw vraagt voor haar bottelarij enkele MEDEWERKERS Gevraagd bij coiffure Jean Pierre een RAPENBURG 47 LEIDEN TEL. 130.084 DE NIEUWE SCHOOL een particuliere instelling, organiseert in Amsterdam, job Leiden, Heemstede en andere plaatsen dagcursussen voor het staatsexamen MAVO, HAVO, WVO Ook dit jaar is het weer mogelijk uw krant toegestuurd te krijgen op uw vakantieadres. Aan een dergelijk verzoek uwerzijds willen wij graag zo goed mogelijk voldoen, reden waarom wij u de volgende noodzakelijke „spélregels" moeten voorleggen; Opgave van vakantieadressen zal, ook voor weekabon- neps, uitsluitend mogelijk zijn door inzending van bijgaande bon. Telefonische opgaven kunnen helaas niet worden geaccepteerd. Voor een correcte uitvoering van uw opdracht is het noodzakelijk, dat de bon uiterlijk één maand voor uw vertrek in ons bezit is. Uiterlijk 14 dagen voor uw vertrek ontvangt u van ons een bevestiging van de opgave. Mocht u deze niet tijdig ontvangen, dan verzoeken wij u kontakt op te nemen met onze abonnementenafdeling, telefoon 071 - 12.22.44. De aan toezending van uw krant verbonden kosten zijn: 2,10 per week voor Nederland en België 2,00 per dag voor overige Europese landen Buiten Europa dagtarief. Q Voor de betaling van de verzendkosten wordt U een acceptgirokaart toegestuurd. Bij de weekabonnees zal het voor de vakantieperiode verschuldigde abonnementsgeld in het op de acceptgiro kaart aangegeven bedrag zijn opgenomen. De gebruikelijke betaling aan de bezorger vervalt dus. 0 Wij moeten u erop wijzen, dat er alle goede zorgen ten spijt toch ernstige stagnatie in de bezorging kan optreden. Zelfs komt het. in het bijzonder in de zuidelijke landen, voor dat de krant in het geheel niet op de plaats van bestemming terecht komt. Voor gebeurtenissen, die zich voordoen nadat uw krant door ons is verzonden, kunnen wij uiteraard geen verantwoordelijkheid dragen. S.v.p. in blokletters invullen! In ieder vakje s.v.p. een letter. naam: Vakantieadres: p/a straat: stad: vanaf Huidig adres: ik ben kwartaal/week/jaar abonnee adres: Leidse Courant ligi

Leidse Courant | 1977 | | pagina 14