Kantoorpand in Leidsenhage Geschenk gemeentehuis: Stichting i.o. luidt noodklok voor tuinbouw in Rijn en Veenstreek Polss tokspringen abrupt ten einde al 2.5 mille F outparkeerders belemmeren werkzaamheden brandweer Bezwaarschriften tegen plan „Villawijken" Kruising Zwammerdam in commissie Boskoper vernielt ruiten BLUE BAND 59 LEEUWEZEGEL 55 BECEL 99 HAAL HET BUDIGROS REGIO LEiDSE COURANT MAANDAG 1 AUGUSTUS 1977 PAGINA 4 LEIDSCHENDAM Langs het centrale plein van het winkelcen trum Leidsenhage zal binnen 'n half jaar worden begonnen aan een door het Rotterdamse architectenbureau Groosman Partners ontworpen gebouw met twintigduizend vierkante meter kantoor ruimte. Als compensatie voor de vierhonderd parkeerplaatsen die hiervoor moeten verdwijnen, wordt aan de andere zijde van Weigelia, tussen de vijver en de Amstelweg, een nieuw parkeerterrein voor 900 auto's aangelegd. Het verkeersbureau Goudappel en Coffeng zal het Leidschen- damse gemeentebestuur binnen kort advies uitbrengen over een oplossing van de te wijzigen ver keerssituatie. Waarschijnlijk word gekozen voor een nieuwe oegang tot het parkeerterrein vanaf de Heuvelweg omda,i Wei gelia door steeds grotere aantal len automobilisten wordi ge bruikt als sluiproute om de ver keerslichten van de kruising Heuvelweg-Banninglaan te ont lopen. Het nieuwe parkeerter rein moet klaar zijn voordat met de bouw van het kantoorpand wordt begonnen. Ondanks de ruim vierduizend parkeerplaat sen kampt Leidsenhage name lijk vooral op zaterdag met een gebrek aan parkeerruimte. Dit leidt tot ongewenst parkeren op bijvoorbeeld de nu nog doodlo pende Noordsingel die echter nog voor de bouwvakantie een doorgaande weg naar Voorburg wordt. Het kantoorgebouw dat volgens bepalingen van het bestemmins- plan niet meer dan vier bouwla gen krijgt vervangt de geplande vestiging van „de Bijenkorf" die de afsluitende derde fase van Leidsenhage had moeten vor men. Nadat gebleken was dat „de Bijenkorf' definitief van vestiging afzag heeft de Stich ting Winkelcentrum Leidsenha ge kontakt opgenomen met het gemeentebestuur van Leid- schendam over de bouw van een cultureel centrum waarin onder meer een centrale open bare bibliotheek zou worden op genomen. Mede op aandrang van de provincie die Leidsenha ge hiervoor te weinig centraal gelegen vond, is deze suggestie opgegeven. In het Voorontwerp Streekplan-Zuid-Holland West zegt de provincie vergroting van het winkelbestand van Leidsen hage (en In de Boogaard) „onno dig en ongewenst" te achten, ook in verband met de toene mende concurrentie met het stadscentrum van Den Haag. De provincie bepleit kantorenbouw om een meer volwaardig stads deelcentrum te doen ontstaan. Uit een enkele jaren geleden gehouden enquête in winkelcen tra in de Haagse regio is boven dien gebleken dat Leidsenhage in de middaguren aanmerkelijk minder bezoekers heeft dan bij voorbeeld „In de Boogaard". Een kantorenvestiging zou hier voor een welkome oplossing zijn. Het kantoorpand wordt ge bouwd door de Macob, een dochteronderneming onderne ming van de in Rijswijk geves tigde Hollandse Betongroep. NOORDWIJK - De gondel vaart die op 6 augustus in Noordwijk was gepland gaat niet door. Alle daarmee samen hangende activiteiten komen daarmee te vervallen. De gon delvaart was oorspronkelijk georganiseerd door de water sportvereniging Noordwijk van uit jachthaven van Berckelweg. SASSENHEIM Zaterdagmid dag kwam „de Teylingen- jeugd", bestaande uit 63 jon gens, met 15 leiders terug uit Schoonloo (Dr.), waar ze een kampweek achter de rug had den, die ondanks de regen toch fantastisch verliep. Men deed daar binnen en buiten, voor zover mogelijk, aan allerlei spe- KORTWEG len, waarvoor de jongens in zes groepen werden verdeeld. Woensdagavonds werd er een dropping gehouden, en vrijdag avond werd besloten met een feestavond. SASSENHEIM Vrijdagmid dag vond in de gemeentekanti ne, aan de Oosthaven de laatste van de drie damwedstrijden plaats van de jeugdrecreatie. Er waren 12 deelnemers, waarvan er 5 waren die aan alle 27 wed strijden hebben deelgenomen. Hiervan werden door Ad Brou wer er 25 gewonnen, door zijn zus Paula 23, door Gerrit Ver schoor 18, door Jan v. Vliet 14 en door Jeroen Molenaar 13. Op deze laatste middag viel in de jongste groep (7 tot 10 jaar) vooral het spel op van Maarten Verschoor, terwijl Douglas Dut ting er op zijn tweede speelmid dag steeds beter in kwam. Bij de meisjes bleef Paula Brouwer aan de top, maar misschien dat in de toekomst Marjolein v.d. Hoorn haar kan gaan bedreigen. Allen kregen een prijsje mee naar huis. ALPHEN AAN DEN RIJN De leden van de commissie Openbare Werken gaan zich morgen in de eerste vergade ring na de vakantieperiode bui gen over een „te zenden ant woordbrief' aan de Belangen vereniging Zwammerdam over de verkeersproblematiek rond de gevaarlijke kruising Steek- terweg/Spoorlaan. De agenda van de commissie bevat verder nog onder meer het beschikbaar stellen van een krediet van 1.382.000,- voor verdere aanleg van het stam- riool in Ridderveld II. Ook zal de commissie advies moeten ge ven over kredieten van onge veer 25.000,- voor verbetering van de straatverlichting van de Da Costastraat en het Erica park. Verder wordt een advies gevraagd voor aanleg van een speelweide in de buurt van het Goudenregenplantsoen. De ver gadering die wordt gehouden in het gemeentehuis begint om 19.30 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft zater dagavond een 19-jarige Bosko per aangehouden die op de Bur gemeester Bruins Slotsingel en op de Churchill-laan twee ruiten had ingegooid van een abri. Door omwonenden werd de po litie opmerkzaam gemaakt op de vernielingen. De Boskoper, die in gezelschap was van drie andere jongelui, heeft volgens een woordvoerder van de politie uit balorigheid de ruiten ver nield Tegen hem is procesver baal opgemaakt. TER AAR De stichting tot verbetering van de tuinbouwstruc- tuur in de Veen- en Rijnstreek i.o. wil dat op korte termijn iets wordt gedaan aan de steeds slechter wordende economische en sociale situatie van de glastuinbouw in de Rijn- en Veenstreek. In een brief aan de ministers van Landbouw en Visserij, Economi sche Zaken en Sociale Zaken en andere landelijke agrarische instanties wijst de stichting in oprichting op de steeds nijpender wordende situatie. De stichting i.o. stelt dat zolang er niets wordt gedaan er steeds meer bedrijven op de fles zullen gaan. „De afgelopen jaren moesten noodgedwongen tien tallen bedrijven (in versneld tempo) worden geliquideerd of gingen in andere niet agrari sche handen over. Noch pla nologisch, noch financieel zijn er perspectieven voor de bedrij ven", aldus de voorzitter van de stichting i.o. burgemeester Ver hoef van Ter Aar. Stichting De gemeentebesturen in de Rijn- en Veenstreek zijn overi gens ernstig teleurgesteld in Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland. Toen zij in de gaten kregen hoe het er met de glas tuinbouw in de Rijn- en Veen streek voorstond, besloten de gemeentebesturen een stichting op te richten die het belang van de glastuinbouw zou behartigen. In deze stichting zouden behalve de deelnemende gemeenten het bedrijfsleven en het provinciaal bestuur van Zuid-Holland verte genwoordigd zijn. „Dit belangrijk regionaal initia tief heeft zich echter nog niet verder kunnen ontwikkelen dan tot een overigens op zich zeer nuttige overleginstantie tus sen het bedrijfsleven en de be trokken gemeentebesturen. Het college van gedeputeerde Staten van Zuid-Holland onthield na melijk goedkeuring aan de be sluiten, ondanks het medio no vember 1975 gevoerde voorover leg met twee gedeputeerden, waarbij instemming met initia tief en stichtingsvorm werd be tuigd", aldus de stichting i.o. Door de afwijzende houding van GS heeft de stichting tot nu toe geen concrete structuurver- beterende maatregelen ter hand kunnen nemen. De stichting is van mening dat er op korte termijn ruimte moet worden gecreëerd in de bestaan de tuinbouwcentra. Er moeten mogelijkheden komen tot her vestiging elders in het gebied vlakbij de centra. „Pas dan is het mogelijk om in combinatie met deze projectvestiging in de bestaande centra tot een sane ring en herstructurering van de glastuinbouw over te gaan", al dus de stichting i.o. „Nietsdoen betekent binnen afzienbare ter mijn het einde van de glastuin bouw in deze streek." STOKKEN KONDEN LAST NIET MEER DRAGEN STOMPWIJK Het breken van de twee uit Noorwegen geïmporteerde polsstokken is oor zaak dat gistermiddag niemand van de ruim zestig deelnemers als kampioen polsstok-sloot- springen in Stompwijk kon worden gehuldigd. In de slotserie voor de 9 meter 75-sprong brak eerst één en even later de laatst aanwezige polsstok. De organisatoren, het bestuur van de uit de sociëteit „de Gaanders" ontstane carna valsvereniging, proberen zo snel mogelijk nieuwe stokken van de in Bunnik wonende importeur te krijgen zodat uit de overgebleven twintig deelnemers ook dit jaar een kampioen kan worden aangewezen. De enkele honderden bezoekers van het jaar lijkse evenement aan de Meer en Geerweg hadden toen echter bij de voorafgaande series van 2 uur tot half 5 al veel plezier beleefd omdat bijna de helft van het aantal deelnemers alleen maar via het tamelijk groezelige slootwa ter de overkant bereikte. Bij de dames is overigens de kampioene al bekend omdat al leen de Stompwijkse Jonette de Bruin de 7 meter 20-serie „overleefde" en zich bij de vol gende serie niet plaatste. De Haagse Linda Frerichs, de kampioene van vorig jaar, liet het al bij de 7 meter 20 afweten. De Leidschendamse wethouder van sportzaken, de heer J. J. Meijer, die ter plekke twee prijzen uitloofde voor de meest originele wijze via het water de overkant te bereiken behoefde na afloop nog niet in aktie te komen om in het café-restaurant „Het Blesse Paard" de prijzen uit te reiken. De „water"-prijzen waren voor S. J. van der Hegen en T. C. van der Meer. In tegenstelling met andere sportwedstrijden kregen de mislukte sprongen, rechtstandig, zij delings of overdwars het water in, de meeste bijval. Uiteindelijk komen de meeste bezoekers niet voor de deelnemers die netjes de overkant bereiken. Speaker de Winter die de sprongen van commentaar voorzag zal bij het vervolg van de wedstrijd polsstok-slootspringen die zo spoedig mogelijk wordt gehouden ongetwijfeld weer op veel belangstelling kunnen rekenen. Hopelijk wordt dan ook gezorgd voor meer ruimte voor bezoekers en deelnemers waarbij, indien voor wat meer service wordt gezorgd, eigenlijk ook best een entreeprijs zou kunnen worden gevraagd. NOORDWUKSE BRANDWEERLIEDEN: gelieve te vergelijken &tëOVC?0ttS/ Pontmuziek HOOGMADE/WOUBRUGGE - De collecte onder de bewoners van Hoogmade om bij de ope ning van het nieuwe gemeente huis een geschenk aan het ge meentebestuur te kunnen aan bieden heeft een bedrag van ruim 25 honderd gulden opge bracht. Met dit „beginkapitaal" hoopt het geschenkcomité bin nenkort het drukken van een aantal kaarten en legpuzzels ivan het gemeentelijk territo rium anno 1614 te bekostigen. Bewoners die zo'n kaart (vijf gulden) en/of puzzel (7.50 gul den) willen kopen kunnen zich daartoe inschrijven op lijsten die bij een aantal middenstan ders in de gemeente liggen. De ze adressen zijn: bakkerij Jan sen, Hoogmade, supermarkt Witteman, Hoogmade en in Woubrugge drogisterij Colijn, slagerij Witteman, de Spar en kapper Groot. De nationale kampioenschappen sprietlopen in Rijpwetering wer- ^nr/'bt/onnn den zonda9midda9 bijgewoond door vele honderden belangstel- <jfJi IGLIUfJUI I lenden. Veel van de ongeveer negentig deelnemers gelukte het niet de zeventien meter lange spriet te overmeesteren en bekoch ten hun deelname met een nat pak. Met de Nieuwveense touwtrekvereniging Nieuwveen namen zater- Tnnurtrokko da^ vele Ploe9en dee' aan het touwtrekkampioenschap van I OUWireKKen Hollands Midden. Onder grote belangstelling trokken de teams om het kampioenschap. Op de foto de club Sportzicht uit Aalsmeer, die de organiserende vereniging verslaat. NOORDWIJK Grote delen van Noordwijk aan Zee zijn voor de Noordwijkse Vrijwillige Brandweer slecht te bereiken. De brandweerauto's komen vast te zitten in de straten. Oorzaak hiervan is het fout parkeren door automobilisten. Ook heeft de brandweer last van automobilisten die hun voertuigen parkeren op brandkranen. De Noordwijkse brandweer - het korps bestaat dit jaar een halve eeuw - heeft een en ander geconcludeerd tijdens oefenritten door Noordwijk aan Zee. In deze hoogseizoenweken heb ben zij verschillende malen op zaterdagavond met hun wagens door het dorp gereden. Tijdens deze tochten is overduidelijk vastgesteld dat grote gedeelten van Noordwijk aan Zee voor brandweerwagens zeer slecht of alleen via omwegen te bereiken zijn. Herhaaldelijk kwamen de wagens vast te zitten. Knelpun ten bleken die straten, waar on danks parkeerverboden toch aan weerszijden van de straat geparkeerd werd. Voorbeelden hiervan zijn de Julianastraat, de Schoolstraat, de Egbert de Grootstraat, de Zoutmanstraat, Irenestraat, om er maar enkele te noemen. Deze straten staan mudvol met auto's en voor de bewoners is het maar te hopen, dat er geen brand uitbreekt, al dus de Noordwijkse brandweer. Een ander euvel is het parkeren boven op of vlak bij een brand- kraan (waterputje). Deze kranen zijn gemarkeerd door een witte band en een wit plaatje. Deze kranen dienen vrij gehouden te worden, want anders moet bij een brand eerst nog een auto weggesleept worden en dit geeft tijdverlies. Uit de reacties van het publiek werd duidelijk, dat het zeer sympathiek tegenover deze brandpreventieve akties van de brandweer staat. Snelheid is het eerste wapen waarmee een 'brand bestreden moet worden, verklaarde de brandweer. Door situaties als hierboven geschetst, wordt dat wapen aan de brandweer ontno men. Als zij met haar wagens vast komt te zitten, achteruit moet rijden en een andere route kiezen, kan het vuur intussen zijn vernietigende werking voortzetten. Houdt vrij de baan en parkeert niet op de kraan, is een van de leuzen, waaronder de brandweer haar aktie voert. In dit verband werd er ook nog op gewezen, dat het bij brand van groot belang is zo vlug mo gelijk het alarmnummer (10.000!) te draaien. Men krijgt dan de wachtcommandant aan het politiebureau, die op zijn beurt via alarmknoppen de brandweer waarschuwt. In het kader van de brandpre ventie iijn ook de bar-dancings in de badplaats bekeken en daarbij is speciaal gelet op de nooduitgangen, de aanwezige brandblusapparatuur en de be reikbaarheid van het pand. Over het algemeen zijn de ex ploitanten van de amusements gelegenheden en ook de hote liers overtuigd van de noodzaak van de brandpreventieve maat regelen en verlenen zij daaraan medewerking. Toch zijn er nog gevallen, die te wensen overla ten. Soms waren de nooduitgan gen geblokkeerd of zelfs geslo ten, was de brandblusappara tuur ontoereikend, terwijl één dancing volkomen onbereikbaar bleek voor brandweerwagens door geparkeerde auto's. De Noordwijkse vrijwillige brandweer rukt steeds met twee wagens uit. In de garage blijven dan nog twee lagedruk motor spuiten en een ladderwagen. Zeer binnenkort komt daar nog een hoogwerker bij. WASSENAAR Tegen het bestemmingsplan „Villawijken" in Wassenaar zijn 57 bezwaarschriften ingediend. Het plan heeft de intentie het karakter van de villawijken te behouden. In de laatste jaren kwam het regelmatig voor, dat oude, statige villa's werden afgebroken terwijl op het vrijgekomen terrein meer dere kleinere luxe woningen werden opgetrokken. Dit zou met name veel zijn voorgekomen in park De Kieviet. Het gemeentebe stuur van Wassenaar is tegen deze verdichting van bebouwing en heeft daarom een bestemmingsplan opgesteld. Tegen dit plan zijn thans vele bezwaarschriften binnengekomen, vooral van de kant van particulieren die klagen over de geremde bebouwingsmogelijk heden van hun terreinen. Het pontje van en naar het Kaageiland was zaterdag het toneel van een hammondorgelconcert. Mike Oudewaal (links met strik) 3n gelegenheids-organist Bram Biesterveld ofwel Pommetje Horle piep bespeelden de twee orgels op het pontje en werden door het veelkoppige publiek ruimschoots op applaus onthaald. RIJNSBURG Zaterdagochtend 6 augustus van 9.30-10.30 uur kunnen de ouders en de toekomstige kinderen van peuterspeelzaal „de Dreumes" kennis gaan maken met de leidsters en de lokaaltjes. De kinderen zullen getrakteerd worden op een glaasje limonade. Belangstellenden die het zaaltje nog nooit gezien hebben of ouders die hun kinderen op willen geven zijn eveneens van harte welkom. Onlangs is de prachtige buitenspeelplaats gereed gekomen, die bij deze peuterspeelzaal hoort.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4