Demonstraties kernreactor lopen uit op veldslag Apen en poema aan de haal Bettine Vries historisch succes Vier doden op overweg DODELIJKE VAL VAN 12 METER IN FRANKRIJK MARGARINE GOEDKOPER Motorrijders gewond £cid6c Qowumt Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,46 per mrn. Telefoontjes 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: kwartaal 39,80; jaar 147,70; loeae nummer»: 55 cent Maandag 1 augustus 1977,67e jaargang no. 20799 DAGBLAD VpOR ZUID-HOLLAND For love Speelfilm „For love of Ivy" op Ned. I om 20.20 uur. Om 22.20 uur Doldinger jubileumconcert. Ned. II om 19.04 uur Filmblik, om 20.25 uur Nederlands elftal, om 20.55 uur Jim Rockford en om 22.15 uur Achter het nieuws met IsraëL Droog weer Droog met wolkenvelden afge wisseld door opklaringen. Mati ge tot vrij krachtige wind uit nood tot noordwest Maximum temperaturen van 17 in het noordwesten tot 21 graden in het zuidoosten van het land. Morgen zon: 06.30—21.30. Maan 22.04—08.31. Scheveningen hoogwater 05.45—18.15, Laag water 01.35-13.58. Korte stop De coach van het Neder landse honkbalteam vertoef de - helaas - in Haarlem. Hij had zaterdagavond in Den Haag een perfecte korte stop kunnen ontdekken. FC Den Haag speelde tegen L ierse SK. De doelman van de Belgen, Engelen, stoof uit zijn doel om een bal. die in het verre veld hoekschop dreigde te gaan, te vangen. Maar daar zat korte stop Simon Smit, hoewel - onge bruikelijk - op een stoeltje, die Engelen te vlug af was en hem bekwaam uittikte. Waarvan collega-fotograaf Cor Hogenboom deze plaat schoot. Honkbalcoach Emie Myers zal zijn afwezigheid betreuren. VICHY Eens, zo n twintig jaar geleden, mocht tafelten nisser Bert Onnes zich o': deus Europees kampioen Wj de jeugd noemen. Dat werd aia een groot succes be schouwd Gisteren, In Vlchy, versloeg de bijna zestienjari ge Nederlandse kampioene Bettine Vriesekoop utt Hme re- woud- de gehele Europese Jeugdtop en werd officieel Europees jeugdkampioene. Dat mag dan een daverend succes genoemd worden. Zonder meer het grootste dat ooit in de historie van het Nederlandse tafeltennis werd behaald Zakenman wil Rep Jopen" DEVENTER Het ziet er naar uft dat Johnny Rep toch naar Bastia zal vertrekken. Hij heeft weinig keus meer. Rep wachtte de gehele week op een telefoontje van AZ67 maar dat kwam niet. Woensdag, zo is de bedoeling, zal Rep in Parijs met Bastia de laatste besprekingen voeren. Inmiddels is wel Go Ahead Eagles verschenen. De manager van de Deventer ploeg, Bob Maaskant, meldde: „Een grote zakenman wil Rep onder contract nemen en hem de Eagles aanbieden. Dat kost ons dus niets." Maar Maaskant voegde er wel aan toe dat hij de transactie nog niet ziet door gaan want Rep zou zich bij zijn vorige werkgever, Valencia, hebben „vrijgekocht" voor acht ton en dat van een vriend geleen de bedrag zal dan toch eerst terug moeten ko men. Schalke wil Kila OEN HAAG De Westduitse Bundesli- gaclub Schalke '04 heeft belangstelling voor middenvelder Aad Klla van FC Den Haag. Zaterdagavond sprak „makelaar" Beres met Kila en manager Van Hal van FC Den Haag over een eventuele transfer, waarmee een bedrag gemoeid zou zijn van 350.000 gul den. Kila heeft nog een tweejarig contract. „We staan er in dit stadium nog wat gere serveerd tegenover", aldus Van Hal. „Maar als we tot zaken zou den kunnen komen, le vert ons dat toch een aardig bedrag op. IEMAND HEEFT Ei* l TEöEtVAAN getrapt. ...en we gaan alweer aan de zogenaamde wintersporten den- Sparta ROTTERDAM De spelersraad van Sparta heeft mor gen een gesprek met het bestuur en zal een opvolger ei sen voor de naar NEC vertrokken voorstopper Dries Visser. Indien niet aan dit verlangen kan worden tege moetgekomen wil len de Rotterdamse eredivisiespelers een herzien pre miestelsel. omdat ze menen komend seizoen door het vertrek van Michiei- sen en Visser min der succesvol te zijn en dus minder te verdienen. WÊÈS? Tijger bijt Belmondo in oor PARIJS (Rtr) De Franse filmacteur Jean-Paul Belmondo is zaterdagavond door een tijger in het oor gebeten tijdens de laatste opnamen van zijn film „Het dier". Het was de bedoeling dat Belmondo, die bij gevaarlijke scènes nooit wil worden vervangen, de afgerichte tijger zou neerslaan. Maar het dier was nerveus en draaide de rollen om, waarna hij de acteur beet De scène moet opnieuw worden opgenomen en Belmondo zal zich ook nu niet laten vervangen. Een gewonde demonstrant wordt door leden van de medische hulpdienst weggedragen. Franse oproerpolitie schiet traangasbommen op de de monstranten. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Als gevolg van de daling van de grondstoffen- prijzen op de wereldmarkt heb ben de margarinefabrikanten besloten de prijs van een pakje margarine (250 gram) met in gang van vandaag 4 cent te verlagen. Halvarine is met twee cent per 250 gram verlaagd. De verlaging van de fabrieksprijs zal met enige vertraging door werken in de prijzen in de win kels. advertentie (Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN Vier apen en een poe ma, die uit hun hokken in een woning in de Groninger binnenstad waren losge broken, hebben gisteravond acht politie agenten handenvol werk gegeven. De eigenaar van de dieren was ten tijde van de uitbraak niet thuis. Hij was juist gisteren op zoek gegaan naar nieuwe huisvesting voor zijn huisdieren, daartoe gedwongen na een proces, aangespannen door omwonenden die zich hadden be klaagd over het gevaar van de dieren. Uit het onderzoek is gebleken, dat de hokken van de dieren door onbekenden zijn geopend. De eerste maal dat de vier apen op het dak rondklauterden, slaagde de politie er met de grootste moeite in de dieren weer in hun hokken te krijgen. Tot hun op luchting constateerden zij toen, dat zich in een van de kooien ook nog een poema bevond, wiens hok de onbekenden echter met rust hadden gelaten. Nauwelijks een uur later zaten de apen evenwel weer op het dak. Ditmaal kon den zij echter vrij gemakkelijk worden gegrepen.. De agenten hadden reeds een zekere handigheid gekregen. Maar nu bleek de poema spoorloos. Met getrokken De Zilk Drie jeugdige motor rijders zijn gisteravond om kwart voor negen op de Zilker- duinweg ernstig gewond ge raakt Het drietal slipte in de bocht in de weg nabij het sport park en kwam op de andere weghelft terecht Een personen auto, rijdend in de richting Noordwijkerhout, kon de drie gevallen motorrijders niet meer ontwijken en reed frontaal op hen in. De drie motorrijders zijn opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De politie vermoedt dat de motoren slip ten door het rijden met een te hoge snelheid. Inbraak in Voorhout VOORHOUT Voor een onbe kend bedrag aan apparatuur is vannacht gestolen uit de winkel van de firma LJ sse lm ui den aan de Herenstraat in Voorhout De inbraak werd gepleegd na het inwerpen van de etalageruit De auto waarmee de vier mensen in Pesse verongelukten, kwam onder de trein terecht en werd finaal vernield. Tol zondagmorgen vroeg zijn de Spoorwegen bezig geweest de lijn weer vrij te pistool gingen de agenten op onderzoek uit. Op het moment dat zij de poema in een kamer ontdekten, werden ze bespron gen door een grommende herdershond. Met de hond op hun hielen namen de agenten de benen, de poema latend waar hij was. Gelukkig kwam kort daarna de eigenaar van de dieren thuis, waarna het spoedig met de vrijheid van de poema weer was gedaan. PESSE Het weekend-verkeer in ons land heeft in totaal tien dodelijke slach toffers geëist Vier doden en een zwaar gewonde vielen er bij een anto-ongelok op de niet beveiligde spoorwegovergang in Pesse, aan de lijn Beilen—Hoogeveen. Tegen half negen zaterdagavond werd daar een personenwagen gegrepen door de intercity Groningen—Amsterdam. De slachtoffers zijn de bestuurder van de wagen, de 34-jarige D. Tiemstra uit Pes se, zijn echtgenote R Tiemstra-Knegt (24), L. Körner (30) uit het Westduitse Witten en de zestienjarige M. Netzke uit het Westduitse Espelkamp. De negentienjarige M. Kriekaard uit het Zeeuwse Krabbendijke is gisteravond bij Kapelle om het leven gekomen, toen hij op zijn motor met te hoge snelheid door een bocht ging en daarbij de macht over het stuur verloor. Een vrouwelijke duo- passagier moest met hoofdletsel in een ziekenhuis worden opgenomen. Van het gezin Kriekaard zijn het laatste jaar al drie leden bij ongevallen met brommer of motor gedood. Van onze correspondent Jan Drum men PARIJS De grootste protestma nifestatie die ooit tegen de bouw van een kernenergiecentrale op touw werd gezet, is gisteren in Frankrijk op een tragedie uitgelo pen, toen buitenlandse anarchisten het heft in handen namen van de aanvankelijk vreedzame interna tionale betoging. De onlusten, die ontstonden bij de stormloop op de zogenaamde verboden zone rond de snelle kweekreactor Super Fenix Creys-Malville, in het Rhónedal, eistte één dode en ruim twintig ernstig gewonden. De felle stormloop op de politie was het werk van ongeveer honderd buitenlandse extremisten, die nabij het dorpje Faverges hun tenten hadden opgeslagen. Als gevolg van de bloedige botsingen had hef coördina tiecomité contact gezocht met de prefect van het departement Isère om herhaling te voor komen. Het gros van de betogers bleef kalm en vatte post op een heuvel boven de plek waar de eerste golf van demonstranten een poliüecordon had doorbroken, dat spoedig werd gedicht: Volgens de organisatoren na men 40.000 personen deel aan de demonstra tie, volgens de politie waren het er 15.000. Maar de raming van waarnemers, rond 25.000, was in elk geval veel minder dan werd verwacht, als gevolg van het uitermate slechte weer dat vrijdag in het grootste deel van het land heerstte. Behalve Franse tegen standers van kerncentrales namen betogers uit België, West-Duitsland, Italië en Zwitser land aan de manifestatie deel. Zaterdag waren bijeenkomsten en debatten gehouden, terwijl gisteren de grote mars begon naar de door autoriteiten tot verbo den zone verklaarde 25 vierkante kilometer rond de in aanbouw zijnde kerncentrale, die de grootste ter wereld is. Drie kolonnes van duizenden deelnemers trokken in de morgen op en kwamen bijeen op ongeveer 200 meter van de door 5000 man ordedienst bewaakte omheining van deze zone, waar de veldslag werd geleverd. ROTTERDAM De 47-jarige mevrouw P. Jocbems uit Rotterdam is het afgelopen weekeinde als gevolg van een val uit een raam van haar huis aan de Maaskade om het leven gekomen. De vrouw maakte een val van twaalf meter uit de derde etage van het huis en was op slag dood. De politie denkt niet aan een misdrijf maar heeft toch belangstel ling voor twee jongemannen die mogelijk klaarheid in de zaak kunnen brengen. Kort voordat mevrouw Jochems haar fatale val maakte, hadden de twee namelijk geholpen een bromfiets naar boven te brengen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1