Kevin Curren te sterk voor Louk Sanders voor u... I Open Leidse Kampioenschappen opnieuw zonder nationale top DERDE TITEL OP RIJ VOOR ELLIE VESSIES Bosch in kopgroep Open Kampioenschappen Piet van Duivenvoorde en Pat Heiligers winnen De Boekhorst GOEDE PRESTATIE BETTINA BUNSMA SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 AUGUSTUS 1977 PAGINA 15 "Van onze tennismedewerker) NOORDWIJK Kevin Curren en Ellie Vessles hebben gisteren de enkelspeltltels van het Internationale Bad gasten Toernooi voor zich opgeëist. De Zuid-Afrikaan Curren deed dat door nationaal kampioen Louk Sanders In twee sets met 64 6—2 terug te wijzen. Ellle Vessles behaalde vla een moeizame zege op Nora Lautenslager (5—7 7—5 6—2) haar derde achtereenvolgende overwin ning op de winderige banen van het Noordwijkse Casino. Voor Louk Sanders betekende het verlies tegen Curren zijn tweede achtereenvolgende nederlaag in Noordwijk. Vorig jaar moest hij onder vergelijkbare omstandighe den zijn meerdere erkennen in Fred Hemmes1 die hij nu in de halve finale slechts twee games gunde (6—0 6—2). Ook toen teis terde een harde en grillige wind de banen en de spelers. Hierdoor stond reeds van tevoren vast1 dat de eindstrijd geen tennis van hoge kwaliteit te zien zou geven. Het werd dan ook een partij, waarin beide spelers slechts zeiden aan het net verschenen en lange rallies vanuit het achterveld overheersten. Sanders startte met servicewinst en pakte ook meteen de opslag van zijn tegenstander. Hierna leed Sanders tweemaal serviceverlies en Curren nog éénmaal. Op 32 herstelde de Zuid-Afrikaan zich echter, won zijn servicegame en stond deze in het verloop van de wedstrijd niet meer af. Na dit rom melige begin bleek al snel1 dat Curren meer winnende slagen be zat dan Sanders. De kersverse prof had weinig in te brengen tegen de knalharde opslag, die driemaal op rij op love werd gewonnen. Boven dien had de 19-jarige Curren een sterk wapen in zijn forehand. Deze slaat hij namelijk tweehandig' in dien hij daartoe de tijd heeft. Voor al met wind mee joeg hij hiermee de bal onbereikbaar voor Sanders in alle hoeken. De Leidenaar kwam nog wel met 43 voor, maar moest daarna met 64 capituleren. Een daverende ace besloot de eerste set. In de volgende reeks bleef Sanders tot 2—2 bij, maar vervolgens was het voor hem afgelopen. Cuuren's fo rehand groeide tot grote hoogte en op het laatst zag Sanders zelfs zijn eerste service onhoudbaar in de hoek geretourneerd worden. Op 2—4 produceerde hij vier dubbel fouten, waarna Curren. die op de Mets nog in drie sets van de Hollander had gewonnen, de partij uitserveerde: 6—4 6—2. Ook de dames ondervonden de gevolgen van de harde wind. Voor al Ellie Vessies kon geen moment in haar spel komen. Oplopen was onder deze omstandigheden nau welijks mogelijk. Nora Lautensla ger had er minder moeite mee. Haar spel, dat meer wordt gekarak teriseerd door een grote vastheid en spreiding, dan door vaak oplo pen, kwam beter uit de verf, dan dat van haar opponente. Bedaard bouwde zij aan een voorsprong: 5—3. Op eigen service veroverde zij nog wel een setpoint. maar Vessies pakte toch de game om vervolgens zelfs op 5—5 te komen. Toen drukte Lautenslager alsnog door en met een fraaie passeerbal schreef zij de eerste set op haar naam: 75. Vessies startte in de daaropvolgen de reeks sterk, maar hield dat slechts drie games vol. Daarna had zij weer de grootste moeite om iets zinnigs te doen met de diepe en goed gespreide slagen van haar tegenstandster. Deze zette de 3—0 achterstand om in een 43 voor sprong, maar kon geen afstand nemen. Vessies slaagde er net op tijd in om de Hilversumse onder druk te zetten en won de set met 7—5. Na de toegestane pauze van De Zuid-Afrikaan Kevin Curren was te sterk voor Sanders. Vooral met zijn forehand scoorde hij veel punten. tien minuten was Nora Lautensla ger nergens meer. Haar ballen hadden diepte noch scherpte. Ves sies stoomde tot 40 door, moest vervolgens twee games afstaan en won met 5—7 7—5 6—2. De enkelspelwinnaar Kevin Curren verscheen met de Amerikaan Steve Denton ook in de eindstrijd van het herendubbelspel op het gravel. Hun tegenstanders waren Marian Laudin en Wouter Fok. Ook deze wedstrijd bood niet, wat je van een A-finale mag verwachten. Slechts af en toe brachten de vier acteurs het nog steeds talrijke publiek tot enthousiasme. De eerste reeks ging geheel gelijk op. Iedere speler won zijn opslag. Op 4—4 verloor Kevin Curren als eerste zijn servicegame. Een uit stekende kans voor Laudin en Fok om de eerste set in de wacht te slepen. Prompt echter verloor Lau din zijn service. Tenslotte besliste het Nederlandse koppel de tie break en daarmee de set in haar voordeel: 7—6. Hierna vatten Lau din en Fok het spel iets te licht op, zodat de tweede set mmet 6—3 verloren ging. Een sterk slot bracht de zege uiteindelijk toch bij de Hagenaars: 7—6 36 6—1. In het damesdubbel A zorgden suropese jeugdkampioenen in de leeftijdsgroep t/m 18 jaar de Haag se Mercella Mesker en haar Zwit serse partner Patricia Delheez. voor een verrassing door in de halve finale de combinatie Ellie Vessies Judith Salomè met 46 7—5 6—3 uit te schakelen. In de eindstrijd moesten zij echter hun meerdere erkennen in de Ameri kaans/Chileense formatie Dianne Evers/Silvana Urroz: 3—6 6—1 6—1 Mercella Mesker leverde met Bas Vletter ook een uitstekende presta tie in het gemengd dubbel. In de halve finale werden Ellie Vessies en Wouter Fok met 6—4 6—4 geklopt. Dianne Evers en haar partner Christopher Kaskow toon Ellie Vessies kan lachen. Na een moeizame strijd versloeg zij Nora Lautenslager (links). Het betekende haar derde achtereenvolgende zege in NoordNoordwijk. den zich uiteindelijk echter de sterksten: 6—4 7—6. In de B-categorie won René Gorter de eindstrijd van de uit het niets opgekomen Duitser Jochem Tor- now. Gorter, die al eerder in dit toernooi uitstekend spel had laten zien, spreidde ook nu in de eerste set goed tennis ten toon. Sterk aanvallend en vooral met zijn tweehandig geslagen backhand erg gevaarlijk kwam hij al snel op 6—3. Dit niveau kon hij echter niet volhouden. Hiervan profiteerde Tornow echter te weinig. De be slissing viel in de tie-break ten gunste van Gorter uit: 6—3 7—6. Bij de B-dames prolongeerde Nien- ke Kingma haar titel. Wel had zij haar handen vol aan de Noordwijk se Joke Bos. De laatste werd regel matig gehinderd door opgestoven gravel, dat onder haar contactlen zen kwam. Na lange strijd zege vierde Kingma met 7—6 46 6—3. Het favoriete herendubbel Gorter/- Drost had het zeer moeilijk tegen de minder sterk aangeslagen com binatie Charles Asselbergs/John Vis. De laatsten wonnen de eerste set met 6—3 en behielden in de tweede reeks lange tijd kansen op de ovenwinning. Met 75 en 61 maakten Gorter en Drost echter een einde aan alle illusies. Het Noordwijkse duo Ineke van der Meer en Joke Bos klopten in de damesdubbelfinale de Duitse da mes Lenz en Schöbel met 1—6 6—2 8—6. Hiervoor hadden zij in de slotfase maar liefst negen matchpoints nodig. Overige uitslagen: HEC: Naundor- f—Fuchs 4-6 6—4 6-2; DEC: B. Tombrock-C. Boelens 6—0 6—4; HDC: Eckelmann/Thoma-Stolk/- Van der Wilt 6—2 6—2; GDC: Ko- lenburg/Steffin-C. Reichert/H. Lut- zenkirchen 62 6—4; DDC: E. van Troost/E. van der Wilt-H. Rother/R. Verdegaal 6-3 6-1; GDV: Echt paar Blommendaal-Echtpaar Grim bergen 6—3 2—6 6—1. CARL ADAMSE Koek. Derde staat Jan Hordijk, vierde Adama van Scheltema. ge volgd door Nick Fleury. De strijd op Roomburg kan voor Frits Don in het teken van de revanche staan. De laatste werd de afgelo pen week op het toernooi van Leeuwenberg te Voorburg door de uiteindelijke winnaar Jan Hordijk met 6-4 6-3 aan de kant gezet. Ofschoon de echte toppers zoals Louk Sanders en Fred Hemmes en Rolf Thung niet inschreven, staat de deelnemerslijst toch wel garant voor goed tennis in de komende week. Hiervoor is het aantal eredi visiespelers op de lijst van 32 groot genoeg. De kwaliteit bij de dames is veel minder. Als tweede is Hetty Tap- hoorn geplaatst, gevolgd door Els Veentjer, beide routiniers. De com binatie Jan Hordijk/Nick Fleury staat bovenaan de herendubbel- lijst, gevolgd door Don/Koek. De deelname in B staat op hoog peil. Hier voert Gerard Hoogland (met het tweede team van Popeye naar de eredivisie gepromoveerd) de lijst aan. Castelein, Korthals en Madera maken het hoogste viertal compleet. Bij de B-dames is San dra van der Heide eerste geplaatst, gevolgd door M. Korthals, L. van Dusseldorp en Nicolette van der Pol. Hier kunnen geen dames uit de Leidse regio tot de kansheb- sters worden gerekend. In B en C zijn reeds 60 partijen van het totaal van 350 afgewerkt. Enige der belangrijkste uitslagen: J. Peters—E. J. Schreuder 3-6 6-2 6-1; B. van Overbeeke—R. J. Visser 7-5 6-1; M. Brooshooft—J. Vonk 6-4 6-4; A. van Leeuwen—T. Sla venburg 6-2 6-1; H. van der Capel- len—R. Koppelle 4-6 6-4 6-3. (Van onze tennismedewerker) LEIDEN De komende week zal op de banen van Room burg weer gestreden worden om de Open Leidse Kam pioenschappen. Zoals ge woonlijk is er ook dit jaar sprake van een sterke deel name, hoewel de echte top pers niet van de partij zijn. Bij de heren Is de winnaar van het vorig Jaar, Frits Don als eerste geplaatst. Bij de da mes is Elly Blomberg favoriet Op de lijst der heren wordt Don gevolgd door Popeye-speler Martin Hij legde de 25 kilometer af in één uur en 22 minuten. De Leidenaar Rob Strik finishte als tweede op 58 seconden. Wim Hol werd met een achter stand van 1 min. 42 sec. derde. De start van de grote meute deelnemers aan de straten- loop over 25 km, die jaarlijks door de atletiekvereniging De Spartaan te Lisse wordt georganiseerd. Wim van Zon bleek de snelste. Van onze schaakmedewerker VELP Op de Open Nederlandse kampioenschappen schaken draalt Peter Bosch na vier ronden nog hoog In de kopgroep mee. HIJ kwam tot de goede score van drie punten uit drie wedstrijden. Hij behaalde onder andere een zege op Rosmuller. In zijn (afgebroken) vierde partij heeft Bosch goede kansen op winst. Ook een aantal andere Leidse spe lers boeken goed resultaten. Tjak- ko Ossewaarde, Johan Baart, Art hur Schuering en Peter Geldke behaalden 3 punten uit vier wed strijden. Gerrit Visser zal zich ver moedelijk nog onder hen scharen. Uit drie partijen kwam hij op twee punten, maar in zijn afgebroken vierde match staat hij goed. Visser leverde een uitstekende prestatie door de kandidaat-meester Paul van der Sterre binnen half uur te verslaan. De Leidse kampioen Charles Kuy- pers valt tot nu toe tegen met een score van 2 uit vier. Tegen Voorn forceerde hij, wat hij met een ne derlaag moest bekopen. Jan Tole- naar scoorde 2 1/2 punt uit 4 wedstrijden. Van Reek zal daar na het uitspelen van zijn afgebroken partij waarschijnlijk ook op uit ko men. Wim Heemskerk haalde twee punten uit vier wedstrijden. (van onze sportredactie) NOORDWIJKERHOUT Plet van Duivenvoorde en Pat Heiligers veroverden gisteren de C-tltels van het lustrumtoernool van de tennisvereniging De Boek horst. In D gingen de over winningen naar Jan Ho- man, die z!|n tegenstander geheel overklaste, en Letje ten Hage. In C leek Piet van Duivenvoorde de zege zonder moeite binnen te halen. Rustig spelend nam hij een 6—0 5—1 voorsprong op Pieter Verdegaal, die erg veel fouten maakte. Toen kreeg Verdegaal ineens de geest en kwam terug tot 55. Hierna maakte van Duiven voorde de partij echter uit: 6—0 7—5. De vastheid van Pat Heiligers le verde haar op het nippertje de overwinning op. Haar tegenstand ster, Anneke Frachon-Dugas maak te aanvankelijk de meeste aanspra ken op de titel. De eerste set won ze met 6—2 en in de tweede stond ze op matchpoint. Deze werd ech ter door Pat Heiligers ongedaan gemaakt, dis vervolgens de set na tie-break op haar naam bracht. In de beslissende reeks waren beide Tennis dames geheel aan elkaar gewagd. Met 7—5 toonde Pat Heiligers zich dan toch de sterkste. In D was Jan Homan de grote ster. Niet alleen veegde hij in de enkel spelfinale zijn tegenstander Mark Nije met 6—0 6—0 van de baan. ook in het gemengddubbelspel be reikte hij samen met zijn moeder dezelfde prestatie. Hier waren An- nemiek Katz en Mark Ekker de slachtoffers. In het herendubbel tenslotte won hij met J. van der Geest van Ekker en Wahlenkamp: 61 6—3. De herendubbelfinale C diende (als laatste wedstrijd) als smakelijk einde van dit geslaagde toernooi. De spelers leken zich hiervan be wust en legden een leuke partij op het gravel. De meest aanvallende combinatie, Pieter Verdegaal en Mike Ruysenaars, streken met de zege. Piet Guyt en Piet van Duiven voorde capituleerden na 7—6 6—1. Overige uitslagen: DDC: DDC: Parrera/Driessen- Lunsing/Ribbink 75 0—6 6—3; GDC: Hoogervor- st/de Jong-Parrera/Kales 1—6 4—6; ODD: Diepenhorst/Vlekke- Groeneveld/tenHage 6—3 6—3. Van onze sportredactie AMSTERDAM Enkele atleten van de Bataven hebben het afge lopen weekeinde deelgenomen aan wedstrijden in Amsterdam. Ton van der Berg liep de 800 m in 2.05.8 min. B-junior Ben Kerk vliet liep dezelfde afstand in 2.12.8 min. Bettina Bunsma liep bij de B-junioren de 800 m in 2.32,6. De 100 m liep zij in 13,2 sec. Bij het hoogspringen kwam zij over de 1.50 m heen. Bovendien sprong zij 4,53 m ver. Karin Kerkvliet wierp de discus bij de A-meisjes 18.32 meter weg. Ti neke de Groot overbrugde bij het verspringen 4.89 meter. woonplaats Stuur als dank voor de moeite Ukkepuk naar naam: woonplaats Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnee, voor u „Ukkepuk", het ondeugende straatjongetje. Met kalm en bedacht spel bracht Piet van Duivenvoorde het eerste lustrumtoernooi van de T.V. De Boekhorst op zijn naam.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15