Bij „Flora" stond het vaderlandse lied weer op losse groeven Aqua Flora '77: feeërieke uitstalling van natuur onder en boven water Amerikaan Herbst lïhakelt Fok uit Acht weken cel voor vogeldief PAARDENRACES MET 34 DRAVERS ^ad/regiq" LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 JULI 1977 PAGINA 5 Jora topman Nic. Hemmes steekt de duim op met Rob de Nijs en figurante Ellen Soeters Voor de vierde keer was de grote veilinghal van Flora in Rijnsburg gisteravond het centrum van het Nederlandse lied, gebracht door een hele meute van goeddeels va derlandse artiesten die „Op losse groeven" kwamen te staan. Op losse groeven is een maandelijks terugkerende televisie-hommage van de Tros aan het Nederlandse lied en aan de vooravond van het Rijnsburgs Bloemencorso - op za terdag 6 augustus - valt al enkele jaren dus dit spektakel te zien en te beluisteren in Flora. Duizend man publiek was daarvan gister-' avond, toen de opname op ampex werd gezet, al voortijdig getuige van. „Een beetje propaganda kunnen we best gebruiken", aldus een glunderende Flora-topman Nic. Hemmes, die tussen de betoverende bloe menpracht van Flora's eigen „kinderen" (bloemen van eigen bodem, ook'hier), een praatje maakte met Rob de Nijs en blond „droombeeld" met wapperende manen El len Soeters uit Eindhoven, een figurante die in een liedje van De Nijs „gevoelens" bij hem wekt De zaak werd aaneengepraat door presen tator Chiel Montagne, die in het dagelijks leven Bert van Rheenen heet Voor duizen den ogen van gretige Rijnsburgers werd een soort Hollandse "hitparade afgedraaid in play back, behalve de groep „Normaal" die echt muziek maakte en met „Oerend hart" furore maakte. Kalende vader Abra- ham zong O Mario, met wriemelende steun van een koortje op de achtergrond. En ze waren er nog veel meer, bijvoc/jeeld Nico Haak en NeJle1"?, die „vVant in jouw ogen" de cam ja inzong, „een schitterend nieuw nummer", zei Van Rheenen alias Montag ne. En ik zal de voornaamste zangers en zangeressen wel over hel hoofd hebben gezien, maar dat mag de pret die u op vrijdagavond 5 augustus voor de beeldbuis zult hebben niet drukken, inmiddels ging het Flora-bedrijf terzijde met gezwinde spoed voort, want vanochtend vroeg moes ten 200 dozen met bloemen nog verp in Bazel afgeleverd worden. Met de groeten uit Rijnsburg, zomer 1977. üfe r valt geen ijs meer te J jkennen of het zou ir consumptie moeten jn in Ton Menkens al aan de Leidse Von- sllaan. Sinds een paar agen wemelt het er van b vissen, reptielen en >'ccJnfibieën, vogels, infor matiestands van omzet- ijngiakers, Keukenhofach- i vage parkpartijen, fontei nen, gezellige hoekjes et jn, vooral, duizenden ^pensen. Gisteravond /anfaren omtrent 20.000 dinjieuwsgierigen naar zo- eel exotisch fraais de iri^)egang tot de Interna tionale Aquarium-, Ter- aJ3^ria- en Bloementen toonstelling Aqua Flora '77 (dat afgekorte jaar- talletje is tegenwoordig een „must" bij fors op gezette evenementen) ge passeerd. Organisatoren in hun sas en biddend om aanhoudend slecht weer, want de vochtige, winderige omstandighe den spelen uitstekend in hun kaart: Aqua Flora '77 is nu al hard op weg om de wereldtentoon stelling Aqua Monda vorig jaar in Alblasser- dam ver te overtref fen. „Alles is hier van hoog gehalte", zeggen de LANGS Op mijn omwegen door stad en land kom. ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. mm lieden die het weten kunnen en ze hebben ongetwijfeld het gelijk aan hun zijde. Direct al liep ik, bij de kunst- igste kunstbloemen in combi natie met even kunstig rood en geel koper, de almaar drukke corso- en tentoonstellingont werper Joop Visser tegen het onvermoeide lijf; Joop is er altijd, ook als je hem moet hebben. Mocht je het lef heb ben, na een half uurtje de meest fantastisch gecompo neerde tropische of zeebakken voor gezien te houden, dan zal Visser je wel even gauw duide lijk maken dat je er geen snars van hebt begrepen en dan ontvouwt hij de diepste geheimen van levende koralen of belicht onvermoede achter gronden van de diepzeewereld. Dat begint al bij de prachtig opgemaakt inzending van Die Naturfreunde uit West-Berlijn, onder het patronage van de wandelende Beer die fier naar De Muur schijnt te klauwen. Joop Visser: „Van Duitsers en Belgen, die hier in massa naar toe komen, hoorde ik, dat zij deze tentoonstelling de moois te vonden, ooit ter wereld ge houden. Ik verwacht zondag zeker 13.000 bezoekers op één dag, zeker gezien de grote ruimte. Zeven jaar geleden hadden we in de Hortus 400 vierkante meter met 1500 men sen over de vloer. Hier is het tien keer zo groot". „En vergeet ook niet, dat we' een verschrikkelijke vogelv olière hebben Joop wil maar zeggen, dat die volière imponeert „Ik heb zeven jaar op deze expositie gewacht, met de voorangst of het wel zou lukken. Graag een pluim voor de medewerking van Hortus Botanicus en de gemeentelijke Plantsoenendienst die met ar rangeur v.d. Berg de zaak heb ben ingericht" Joop duwt me verder, een bruggetje over een wateridylle voert ons richting draaiend molentje, waaraan buitenlan ders zich vergapen. Elke dag worden de planten en bloemen ververst en bewaterd: het is er net zo mooi als op de Keuken hof, zeggen ze, zegt Joop. En hij wijst naar een „bakkie met levend koraal", voor zo'n 75.000 gulden aan waarde. Er zijn ook bakken van 35, 40 mille: Er staat op de Aqua Flora overigens voor een mil joen gulden aan schoons en er is 60.000 liter water verwerkt Om bij te komen kan men in een filmzaaltje boeiende en voorlichtende natuurfilms be wonderen. Zo is er één over het inrichten van een zoetwa- terbak, elke avond om 7 uur, met een geluidsband waarop Visser tekst en uitleg geeft De heer F. v.d. Leest, technisch adviseur van de Haagse aqua riumvereniging Leeri, komt er bij: „Alles loopt naar wens; we De tampex verpakking van de Poolse inzending, in handen van Leidse studente Elly v.d. Berg, ook al verzot op aquaria. kunnen veel vragen beant woorden, al is het maar over algen die men in z'n bak heeft". Meneer J. M v.d. Berg, ook van Leeri, knikt bevesti gend. Bij een hartversterkertje vertelt Visser, dat achter de hal tal van Duitsers in hun meegebrachte caravan aan het kamperen zijn: „Die waren bang geen hotelplaats meer te kunnen krijgen en ze wilden deze expositie nu eenmaal niet missen. Weet je, ik ben er erg trots op, dat we ook een inzen ding uit Polen hebben. Dat heb ik op het aquariumcon gres in Berlijn voor elkaar ge kregen. Er kwam gewoon een brok in m'n keel toen die vis sen uit Polen kwamen". Niet zo fraai was de ontwikke ling met een inzending uit de Antillea Voor 10.000 gulden aan vissen kwam op Schiphol aan en daar bleef de zaak 16 uur lang staan door het ver keerd overbrengen van een co denummer. „Daardoor ging voor 7500 gulden aan vissen dood", vertelt Joop triest: ..Verbeeld ie eens. dat hier de verlichting zou uitvallen, dan is alles dood, zeker in de zee bakken. We hadden in de hal een kleine lichtstoring en me teen waren er een paar dode vissen. Ik moet er niet aan denken; heel wat eigenaars zouden een hartinfarct krij gen". Aqua Flora '77, feeërieke pracht en praal, een levendig kleurenfeest, grotendeels on der water. Elke dag van tien tot tien en dat allemaal tot en met 7 augustus. ïïADGASTENTOERNOOI JORDWÜK iwaj ORDWIJK De kleine Amerikaan Herbst kreeg gisteren loon nseir werken en Wouter Fok, de stijlvolle, lange Leimonias-speler s; zjstte het loon van een falende forehand. Herbst, die de partij van Fok tegen CH Asselbergs aandachtig had gevolgd en daarbij op: advies kreeg van tenniskenner bij uitstek Leijssen, oud ibelspelkampioen van Nederland met Bouman, hield de bal jd en diep binnen de lijnen zonder al te vee! vaart. Dat deed rialleen wanneer Fok aan het net verscheen terwijl in dergelijke laties ook de lob een door hem bekwaam gehanteerd wapen if lenv :h leek zijn „voorwerk" geen liltaat te zullen opleveren. iteund door een soms, zijn tige vorm ten spijt, knallende nee werkte Fok zich in de pe set, 64, 1—6, naar een voorsprong. Een puntje Tidde hem toen nog van een i score. Dat zou waarschijn- beslissend zijn geweest, ar Herbst bleef de onzekere ïhand van Fok bestoken en volgehouden taktiek leverde 3 niet alleen het zevende spel "L.4—3, maar ook de zege. Fok niet opgaf en de durf had toch herhaaldelijk de netpo- in te hemen, kon zich in de r hem kritieke fase van de opkrikken. Herbst won service-spel, maar Fok ver- de zijne bij 4—5 op nul. Met Indianenkreet gaf Herbst aan zijn voldoening over ige, die gisteren als de ver sing van de dag kon worden WBigemerkt fietwerd in het HEA flink ge foefeld, maar wie zich de glo- mglze dagen van weleer herin- ietstt, toep spelers als de Indiër vajy Amritray en de Rhodesiër kerttison elkaar de eerste prijs ■®t toosten (de 5000 gulden zullen ien hoogstwaarschijnlijk wel in De tpot van de nationaal kam- ivoten Sanders verdwijnen) zal n r| anders kunnen vaststellen >k U dat de deelname aan het heidrnooi internationaal is, mis- lien nog wel meer dan in de dagen van de bovengenoemde cracks, maar dat het spelniveau die kwalificatie beslist niet ten volle verdient. Verrassingen wa ren er 'verder in het HEA niet bij, of het zou moeten zijn de moeilijke drie sets-zege van de Nieuw-Zeelander Mills op W. Muller van Moppes, 3—6, 6—3, 6—1. Een pleister op de wonde van Blommendaal, die in het HEB door dezelfde Muller van Moppes met 1—6, 4—6 werd uit geschakeld. In dit nummer had de no. 1 geplaatste René Gorter weinig problemen met G. Ser- vaas, 6—1, 6—2 en bezorgde de no. 2 geplaatste R. Copper zijn tegenstander Lopes Cardozo een nederlaag die er niet om liegt, 6—0, 6—0 (op het wed strijdschema gemakshalve 12-0). Hans van der Loo wist zich tegen Baars te handhaven, maar dat gebeurde na de nodige ang stige momenten, 64, 2—6, 7—5. Har Meijer mag vandaag probe ren hoever hij kan komen tegen de oude rot Siebe Huizinga. Gis teren bleek zijn forehand ook aan J. Vis onoplosbare proble men te geven, 6—4, 63. Robert Jan van der Feen bereikte de laatste zestien via een 63, 64 zege op T. Copper en de wijze waarop hij zich weerde wettigt de verwachting dat hij in staat is de favorieten een „hartige hap" te serveren, die hen mis schien. wel te zwaar op de maag zal liggen. Vakantiepret met dierenshow De regen is gisteren geen spelbreker geweest bij de vakantie-activiteiten in Voorschoten. De dierens how voor de Voorschotense jeugd werd achteraf zonder meer als een succes be stempeld. Dierenarts C. P. van Oostrom „bestudeerde" de relatie tussen mens en dier (zie foto) en beoordeel de de „hanteerbaarheid" van de dieren. Zo kregen de jeugdige dierenbezitters di verse opgaven te verwer ken. De regen kon de spel vreugde niet temperen. Uiteraard werd ook in de andere gemeenten volop meegedaan aan de plaatse lijk georganiseerde vakan tie-activiteiten. In het Cultu reel "entrum in Nieuwe We- terir bezochten zo'n 90 dec" «niertjes het „open huis In de „Kinderstad" in Sassenheim werd Hans Valkhoff (11) gekozen tot burgemeester en stonden onder meer touwtrekwed strijden op het programma. De tweede aflevering van de Zwemavondvierdaagse in Wasbeek telde 361 deel nemers. ALPHEN/DEN HAAG Een 34-jarige ovenzetter uit het Duitse Duelker is gek op vogeltjes, tegen welk feit de officier van justitie bij de Haagse politierechter op zichzelf geen bezwaar had, maar dat de man diens verzameling aanvulde met de meest kostbare vogels uit volières van bet dierenpark Avifauna te Alphen aan de Rijn, kon toch niet door de beugel. Nog slechts enkele maanden geleden werd de verdachte door de Haagse politierechter bij verstek veroordeeld tot drie weken gevan genisstraf wegens diefstal van parkieten in Avifauna en dinsdag stond hij terecht voor diefstal van een paartje roodvleugelparkie- ten, dat een waarde van 1600 gulden had, ondanks het feit, dat één van de parkieten twee tenen mist Op 19 juli werd verdachte bij een grenspost aangehouden omdat de politie het vermoeden had, dat de man wel iets meer van het parkietenechtpaar zou weten en dat bleek het geval te zijn. In de nacht had hij de diertjes uit de volière van Avifauna gehaald, na het gaas te hebben doorgeknipt In het kader van snelrecht had hij zich nu te verantwoorden en bekende hetgeen hem werd verweten. Hij had de parkietjes een paar dagen ondergebracht bij een vogelhandelaar in Limburg, omdat zijn nieuwe volière nog niet klaar was. De officier van justitie zei voor dit soort diefstallen geen goed woord over te hebben en eiste acht weken gevangenis straf waarvan drie weken voorwaardelijk. De verdediger, mr. Snijders zette uiteen, dat vogeltjes de lust en het leven van verdachte zijn. Hij is een vrijgezel van simpele opvattingen en pleiter vroeg met een korte gevangenisstraf te volstaan, zodat verdachte zijn werk kan behouden. Omdat verdachte nog de vorige drie weken moet ondergaan legde de rechter nu acht weken gevangenisstraf op waarvan zes voor waardelijk met 2 jaar proeftijd en aftrek voorarrest ,Jk beloof nooit meer in Avifauna te komen om te stelen," deelde verdachte mee. VOORSCHOTEN - De Korte- baandraverij, welke donderdag middag gehouden wordt op de Prins Bernhardlaan, krijgt dit jaar extra spanning door de ve le inschrijvingen. Ln totaal heb ben thans de eigenaren van 34 dravers ingeschreven voor de baan van ruim 300 meter. Onder de inschrijvingen bevinden zich de winnaars van de kortebaan in Zandvoort (Oiga H) en Stompwijk (Mesquita). bekende dravers zoals Mira, Laiko Be- roona, Larens Roem, Nobles Hollandia en Loo per T. Voorschoten heeft de "op een na grootste kortebaandraverij van Nederland. De baan staat be kend als snel en zeer goed. De Prins Bernhardlaan krijgt een laagje zand, waardoor de dra vers tot grote snelheid kunnen komen. De totolisator is ook dit maal weer aanwezig.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5