FC Den Haag heeft weer echte ausputzer Honkbalploeg aast op revanche voor „misstap van Barcelona" E.K.77 ITALIË ZET BELGIE OPZIJ OPTIMALE VOORBEREIDING VOOR STRIJD TEGEN ITALIË ROB OUWEHAND ALSNOG ONDER CONTRACT Smit bevestigt naam als sprinter Resultaten Hilversum EYENOORD AFGESTRAFT Sigrid Sundby overleden Baseball Haarlem 23-31 juli. 1977 rUöORT L.EIDSE COURANT WOENSDAG 27 JULI 1977 PAGINA 11 De strijd om de dagelijkse boterham gaat ook voor de wielrenners voort. Didi Thurau (links) en Hennie Kuiper waren gisteravond present in Obbicht. OBBICHT Theo Smit heeft gisteravond het wonder van Obbicht, een wegwedstrijd voor profs over 92 kilometer gewonnen. Smit won de eindsprint uit een kopgroep van vijf, voor Fons van Katwijk en Jan van Katwijk. Tot enkele kilometers voor het einde had ook Didi Thurau in die kopgroep gereden, maar een lekke band wierp hem terug in het peloton. Theo Smit was de eerste aanvaller. Fons van Katwijk en Jose de Cauwer sloten bij hem aan. Jan van Katwijk, Alex van Linden en Didi Thu rau vergrootten de kopgroep tot zes man. De voorsprong van de kopgroep schommelde rond de minuut, tot de slotfase, toen het peloton tot op een paar honderd meter van de vluchters kwam. Van de vijf die om de eerste prijs sprintten was Theo Smit de snelste. De uitslag van het wonder van Obbicht is: 1. Theo Smit, 92 km in 2 uur 13 minuten en 27 seconden, 2. Fons van Katwijk, 3. Jan van Katwijk, 4. Alex van Linden (Bel), 5. Jose de Cauwer (Bel), 6. Op 21 seconden Jan Huisjes, 7. Piet van Katwijk, 8. Eric Leman (Bel), 9. Gerben Karstens, 10. Roger Swerts (Bel), 11. Fons van de Poel (Bel), 12. Roger Rosiers (Bel), 13. Richard Bukacki, 14. Jos Juysmans (Bel), 15. Aad van den Hoek. ■Uil HILVERSUM De uitslagen van de koersen, die gisteravond plaats vonden op de baan van Hilversum zijn: Fillandsia-prijs (2000 m): 1. Pelle Buitenzorg (J. van Dooyeweerd) I.25,3, 2. Paradies du Bois, 3. Pluno W. W. 8,10, pl. 2,90, 1,40, 2,00, kop. II,90, trio 223,10. Oleander-prijs (2020 m): 1. Pacema ker W. (F. J. Eerenberg) 1.24,6, 2. Pan Fried, 3. Passiana. W. 4,70, pl. 2,50, 2,50, kop. 7,30. Orchidee-prijs (2440 m): 1. Olga uit Laren (M. Bouwhuis) 1.24,0, 2. Nita Buitenzorg, 3. Orson Baker. W. 1,80, pl. 1,40, 3,50, 3,20, kop. 20,30, trio 187,00. Syngooium-prijs (1500 m): 1. Recette gestart: 6. Rainbow Fortuna, 8. Rover W. W. 3,30, pl. 1,50, 2,40, 1,50, kop. 13,60. Parelbes-prijs (2000 m): 1. Niagara (J. Wagenaar) 1.23,0, 2. Nancy Har vester, 3. Monsieur Joep. W. 3,40, pl. 1,90, 2,30, 3,70, kop. 8,90, trio 299,10. Magnolia-prijs (2000 m): 1. Lucky Six (H. C. v.d. Tol) 2.44,6, 1.22,3, 2. Mariette Star, 3. Hornblower. Niet gestart: 9. Naron Buitenzorg. W. 3,70, pl. 2,10,4,20, 1,60, kop. 19,60. Prunus-prijs (2000 m): 1. Olympus (H. A. van Ooyen) 1.22,6, 2. Nesstar Dear, 3. Nancy Morgan. W. 4,00, pL 2,60, 2,70, 3,20, kop. 16,10, trio 248,50. Aronskelk-prijs (2000 m): 1. Pepi H. H. J. Pools) 1.23,8, 2. Playboy Bata- vus, 3. Peter Snell. W. 2,10, pl. 1,60, 4,00,2,40, kop. 25,30. Viool-prijs (1600 m): 1. Laiko Beroo- na (H. J. Pools) 2.05,5, 1.18,4. 2. King Supreme, 3. Jamaica Boy. W. 1,60, pl. 1,60, 2,50, 8,60, kop. 6,60, trio 325,90. Viburnum-prijs (2440 m): 1. Perro Beroona (J. W. Hoejenbos) 1.26,6, 2. O. Leendert, 3. Otranto. W. 1,90, pl I,40, 2,90, 2,20, kop. 9,20. Omzet van de totalisator was 482.655 gulden. Cruijff geblesseerd aan de zijlijn. Hij zou na een artier het veld al verlaten. IULEN Feyenoord heeft gisteravond in Keulen een pijnlijke fstraffing gehad van FC Köln, 6-0. De tweede vertegenwoordiger an West-Duitsland in het toernooi om de Europese beker voor ekerwinnaars had bij rust een voorsprong van 2-0. De treffers an Köln, dat recht had op een zeer ruime overwinning, werden emaakt door Neumann (2), Flohe, Zimmermann, Wil lm er en heter Muller. \lm 'eyenoord dat in de eerste helft edelijk partij gaf, raakte na ?n half uur centrale verdediger ijsbergen door een blessure wijt. Hij werd vervangen door 'an der Korput. Pas twee minu- ;n voor rust maakte Köln zijn wee doelpunt. Na rust zagen de 000 enthousiaste toeschouwers log slechts één ploeg die speel- le, FC Köln. Hoewel Feyenoord net Schneider en Mansveld zijn leste mensen in de verdediging iad, liep de score in de eerste minuten van de tweede helft >p tot 6-0. Dat vond Köln vol- loende. Feyenoord speelde met: Veytel, Schneider, Mansveld, lijsbergen (Van der Korput), Wijnstekers; Van der Lem (Me- is), Wim Jansen en Kreuz; freysen, Snoeck (Ernst) en Van. 3einsen. C Barcelona, deelnemer aan toernooi Amsterdam-702, leeft in Hamburg aan 42.000 ■schouwers laten zien nog niet aar te zijn voor topvoetbal. De ploeg van Cruijff en Neeskens werd weggespeeld door de win naar van het toernooi om de [Europese beker voor bekerwin naars HSV. De Hamburgers wonnen met 6-0 na een rust- stand van 3-0. HSV speelde voor het eerst met Kevin Keegan, voor twee mil- pool. Barcelona had de tegen slag al na een kwartier Johan Cruijff, die met een blessure het veld verliet, te moeten missen. Barcelona, dat pas enkele dagen in training is, had na vijf minu ten al twee doelpunten achter stand. Volkert opende de score uit een omstreden strafschop, Reimann scoorde in de vijfde minuut voor de tweede keer en Volkert bracht de stand, een kwartier voor rust op 3-0. In de tweede helft volgden nog tref fers van uitblinker Keegan, Kaltz en Keiler. De spelers van Hamburger SV kregen voor de ze vriendschappelijke wedstrijd een overwinningspremie van 1500 gulden per man. Jong FC Den Haag oefende in Bodegraven tegen de vierde klasser ESTO. Het C-team won met 3-0 na al bij rust een voor sprong genomen te hebben dank zij een doelpunt van Cees Tempelaar. In de tweede helft was FC Den Haag superieur en werd de eindstand bepaald door treffers van Toine Linders en John Lorjé. In de ploeg van FC Den Haag speelde Perazic gedu rende een helft mee als laatste man. De verwachting is dat hij vanavond in de wedstrijd FC Den Haag-Slovan Bratislava (20.00 uur) drie kwartier als zo danig van de partij zal zijn. pen. Als prognose meent Haage dat pas in het vijfde duel de winnaar naar voren zal komen. De kansen schat hij voor beide teams op fifty-fifty. In die Nederlandse honkbal- ploeg vertolkt eerste honkman Boudewijn Maat een belangrij ke rol. Deze routinier (32 jr) is sinds 1962 bezig aan zijn zesde Europese kampioenschap (Bar celona maakte hij niet mee). Verder heeft hij met zijn club Tetramin Nicols vaak tegen Ita liaanse tegenstanders gespeeld, zodat hij weet waar hij over praat. Toch is ook hij volgens eigen zeggen niet in staat de favoriet voor de titel te noemen. Mocht dat niet Nederland wor den, dan ligt dat volgens Maat niet aan de voorbereiding van het nationale team: „We hebben ons optimaal geprepareerd. Ver der is naar mijn mening de Nederlandse ploeg dit jaar erg sterk. Ons veldspel zit goed in elkaar en in het slagperk behoe ven we de Italiaanse werpers niet te vrezen." In de komende dagen zal beslist worden of Barcelona destijds een misstap van Nederland is geweest of dat de Italiaanse „gastarbeiders" de taak hebben verricht waarvoor zij over de oceaan zijn gehaald. Na vanavond (20.00 uur) vinden de volgende wedstrijden plaats op: zaterdag (14.00 en 20.00 uur) en zondag (14.00 uur). GERRIT VAN DER WERF HAARLEM Italië heeft gistermiddag op de vierde dag van het toernooi om het Europees kampioenschap honkbal in Haarlem nog eens aangetoond hoe groot het verschil is tussen topploegen van Europa en de rest. België, dat redelijke uitzichten heeft op de derde plaats in het toernooi en daardoor een plaats kan verdienen bij de strijd om de wereldtitel volgend jaar in Italië, werd in 7 innings verslagen met 27—0. De Belgen kwamen de eerste slagbeurt van de Italianen onge schonden door en mochten ook na twee volledige innings nog tevreden zijn: 0—2. In de derde slagbeurt barstte het Italiaanse geweld echter volledig los. De Azzuri kregen maar liefst 28 man aan slag en scoorden 23 punten, waarna men het weer rustig aan deed. Opvallend was, dat alleen Riccardo Landucci een homerun sloeg. Spanje behaalde zijn eerste punten door met 8—3 van Zwe den te winnen. Het was geen hoogstaande wedstrijd, maar wel aantrekkelijk omdat er voor de eerste keer 'in het toernooi wat spanning was. Zweden nam de leiding via zijn beste slagman Ohlsson. Pas in de vierde slag beurt kwam Spanje op gelijke hoogte dankzij Ramos, die zo wel het tweede honk als de thuisplaat stal. De vijfde innings ging gelijk op. Ohlsson en Halvarson scoorden voor de Scandinaviërs, waarna Assuncion en Sanches de stand in evenwicht brachten. In de zevende slagbeurt nam Spanje voor het eerst een voorsprong toen Ballesteros en weer San ches de thuisplaat bereikten, na dat zij beiden via vier wijd op de honken waren gekomen. Zweden was daarna volledig van slag, kon niet meer scoren en moest nog punten incasseren van Ballesteros, Clemente en Sanches. De ihningsciifers: Spanje: 00012 02 30 8 Zweden: 100020000 3 De werperscijfers: Spanje: Garcia (9)4—3—5 Spaanse veld maakte één fout Zweden: Kenneth Lindberg (6 2/3 4 man) 45—5, Ledander (2/3) 0—3—0, Robert Claesson (2/3) 0—0—0. Het Zweedse veld maakte vijf fouten. Belrië: 0000000 0 Itallët 0 2 23 2 0 0 0 27. Werpersresultaten: België: Gustaaf Mertens (2 1/3 innings) 1—56, Frank Muts (11 man) 0—0—9, Philip Kleinjans (3 2/3) 3-2-8. Het Belgi sche veld maakte 7 fouten. Italië: Riccardo Giacchetti O) 5—3—1, Claudio Scerrato (4) 7—0—1. Geen veldfouten. Uiteindelijk kwamen FC Den Haag en Rob Ouwehand toch tot overeenstemming. Vandaar dat hij ook komend seizoen in het Zuiderpark te zien zal zijn. den toegevoegd, vooral nadat de transfer van Aad Mansveld na enig touwtrekken tussen FC Den Haag en Feyenoord uiteindelijk doorging. Er was in eigen gelederen niet onmid dellijk een vervanger voorhan den, zodat trainer Anton Mala- tinsky gedwongen was in voor bije oefenwedstrijden enige volledig mislukte experi menten aan te gaan. Malatins- ky had eerder te kennen gege ven het niet direkt in Ouwe hand te zien zitten, zodat er van zijn kant geen enkel initia tief viel te verwachten. Stappen Afgelopen weekeinde raakte de zaak in een stroomversnel ling. FC Den Haag leed een ontluisterende nederlaag van 6—1 tegen Lierse SK, waarna manager Fred van Hal stap pen ondernam. „Zo kan het niet langer", liet de manager van FC Den Haag kort na afloop van de wed strijd in Lier zich ontvallen. Hij arrangeerde gisteravond bij zich thuis een gesprek met Malatinsky en Ouwehand, waarin de trainer zich nood gedwongen wellicht distan- cieerde van zijn eerder ingeno men standpunt „De trainer zei nu dat hij het jammer vond dat Ouwehand drie weken training heeft gemist, waar mee hij te kennen gaf hem er graag weer bij te willen heb ben. Ouwehand begint van daag weer met de training en speelt 's avonds met het c-team in een oefenduel tegen SW uit. Het is plezierig dat die Zaak nu uit de wereld is. Er moet weliswaar nog over wat details worden gepraat, maar ik twijfel er niet aan dat die geen enkel probleem zullen opleveren. We zullen Ouwe hand iets tegemoet moeten ko men in zijn eisen, maar dat is niet anders dan reëel", aldus manager Van Hal. Verlangen Met het alsnog in de gelede ren opnemen van Rob Ouwe hand is uiteindelijk tegemoet gekomen aan een verlangen dat al geruime tijd in de spe lersgroep van FC Den Haag bestond. Vooral door de slechte oefen wedstrijden was die mening versterkt. Want proefnemin gen met Jol en Toet liepen op een mislukking uit. Bekend is dat Simon van Vliet de positie van laatste man niet ambieert, terwijl bovendien door zijn spelen op die plaats het pro bleem zou ontstaan dat er een andere voorstopper zou moe ten worden gevonden. En ook die was binnen de selectie van FC Den Haag moeilijk te vin den. Rob Ouwehand beseft dat hij enige achterstand in training heeft opgelopen. „Ik heb ge probeerd op het strand aan mijn konditie te werken. Maar je doet natuurlijk altijd min der in je eentje dan met de hele ploeg. Ik hoop zo snel mogelijk weer op het oude peil te zijn", aldus een tevreden Rob Ouwehand. FRANK WERKMAN DEN HAAG FC Den Haag heeft weer een echte ausput- eer. Gisteravond bereikte de clubleiding overeenstemming over het alsnog onder kon- trakt nemen van Rob Ouwen- hand, die de plaats moet gaan innemen van de naar Feye noord vertrokken Aad Mens- veld. Ouwehand is weliswaar nog niet rond over de hoogte en verlengingsduur van zijn nieuwe verbintenis met de club waar hij al sinds zijn negende jaar voetbalt, maar beide partijen verwachten niet dat daarbij problemen zullen ontstaan. Met het gisteren ontstane ac- coord is een eind gekomen aan een lange periode van onze kerheid voor Rob Ouwenhand (25). De verdediger, die zich in de loop der jaren nooit een vaste plaats wist te veroveren, 5Seimaar altijd een betrouwbare ,h0( stand-in was voor geblesseer de of geschorste ploeggenoten, Put'hield zijn been stijf toen FC was zo'n te- het niet kon verklaarde Ou- nog enige dagen gele- „Ik heb nooit een gewei- salaris verdiend bij FC Haag, maar dit sloeg al- Ouwehand liet de clubleiding weten niet. accoord te gaan met de voorstellen en wachtte op nieuwe aanbiedin- bleven uit. Sterker nog, FC Den Haag trachtte voor Ouwehand in het buiten land emplooi te vinden, maar kontakten met Belgische clubs niets op. Het zag er weken geleden, toen FC met de training be- uit, dat de donkere alsnog aan de se ctie van zijn club zou won (Van onze honkbalmedewerker) Haarlem Vanavond gaat in het Pim Mulierstadion het doek op voor de finale van de Europese honkbalkampioen- schappen. Het publiek heeft daar smachtend naar uitge zien, want tot nu toe hebben zij naar een treurspel moeten kijken, met België, Zweden en Spanje in de slecht bezette bijrollen. Vanaf vandaag tot en met zondag gaan de beide hoofdrol spelers Nederland en Italië totaal vijf maal met elkaar in de slag. Niemand durft hierbij te voorspellen voor wie de E.K. met een happy end zal eindigen. Nederland heeft sinds 1956 elf maal gestreden om de hoogste honkbaleer in Europa. Tien ach tereenvolgende malen ging de Hollandse driekleur aan de hoogste mast, maar in 1975 kaapten de Italianen voor het eerst de titel weg voor de neus van Oranje. Dat kwam vooral omdat de door het „eeuwig" tweede wordeiV gefrustreerde Azurri een prachtige bron wist aan te boren en uit de Verenig de Staten spelers haalden, die voor een tijdje aan een Italiaans paspoort konden worden gehol pen. Zij kenden van Italië waar schijnlijk alleen de pizza's, maar zij hielpen wel „hun" land aan de zo fel begeerde titel. Ook dit jaar telt de Italiaanse ploeg weer de nodige Italiaanse Amerikanen. Deze geroutineer de spelers bezitten meer koel bloedigheid dan de „echte" Ita lianen, die in het verleden op belangrijke momenten hun tem perament nog wel eens lieten zegevieren over het gezonde ver stand. Daardoor gingen juist te gen Nederland wedstrijden ver loren. Gerard Voogd, voorzitter van de commissie die dit jaar de E.K. organiseert, merkte ech ter al voor de aanvang van het toernooi op, dat de „paspoorten kwestie" waterdicht is. De Ne derlandse honkballers zullen dit gegeven dus moete accepteren, al is het wel even wennen dat werper Craig Gioia verleden jaar met de Arizona Wild Cats nog in de Haarlemse honkbal- week nu door zijn teamgeno ten als Antonio wordt aange sproken. Armblessure In de komende duels wordt de grote vraag of de Nederlandse werpers in staat zullen zijn het Italiaanse slaggeweld aan ban den te leggen. In 1975 was ei genlijk alleen Charles Urbanus succesvol, want hij stond des tijds bij de twee enige Neder landse zeges op de heuvel. Een armblessure houdt hem echter al het gehele seizoen van de werplaats. De Amsterdammer is evenwel ook goed bruikbaar als velder, maar hij heeft voor die eer bedankt. Gezien het feit, dat hij in de tot nu toe gespeelde drie wedstrij den alleen maandagavond enke le innings in actie kwam, mag worden afgeleid dat in een van de duels tegen Italië de werp- heuvel beklommen zal worden door Bertil Haage. Deze 25-jari- ge Enschedese onderwijzer was er twee jaar geleden in Barcelo na ook al bij. Naar zijn mening heeft de Italiaanse slagploeg sindsdien nog aan kracht ge wonnen. (Alleen al tegen Spanje werden zondag zeven homeruns geslagen). Toch komt Haage hiervan niet onder de indruk: „De Italianen hebben in de wedstrijden tegen België, Zweden en Spanje nog geen „echte" pitcher tegenover zich gehad. Tegen ons zal dat wel anders worden! Haage komt uit voor de eerste klasser Tex Town Tigers en daardoor heeft hij de handicap dat hij in de competitie niet vaak sterke slagmensen tegen over zich krijgt. Het „grote werk" tegen Italië vreest hij echter niet: Jiang voor een te genstander ben ik nooit. Hoog stens een beetje zenuwachtig." Haage, die in maart een stage aan het Amerikaanse Amherst College wegens niet optimale trainingsfaciliteiten slechts ge deeltelijk zag slagen, is vol lof over Ernie Meyers, de huidige bondscoach: „Hij heeft me ge leerd bij het werpen nog meer mijn verstand te gebruiken". Verder roemt hij de sfeer die Meyers in de ploeg heeft gescha- OSLO De Noorse oud-schaatsenrijder Sigrid Dybedahl-Sundby is in Oslo op 35-jarige leeftijd overleden. Zij was gedurende enige tijd ernstig ziek geweest 'Sigrid Sundby onder haar meisjesnaam genoot zij de meeste bekendheid was op 13 juli 1942 in Rakkestad (Zuid Noorwegen) geboren. Zij werd in 1962 voor de eerste maal schaatskampioene van Noorwegen. In totaal verzamelde zij negen nationale allroundti- tels en twee noorse sprintkampioenschappen. Tijdens deze toer nooien won Sigrid Sundby 37 afstanden. Haar beste prestaties op internationale toernooien waren: derde op het wereldkampioen schap van 1970, vierde op de 1500 van de Olympische spelen van 1968, zesde op de 500 en 1000 meter van dezelfde spelen. Sigrid Sundby nam in 1968, 1972 en 1976 deel aan de winterspelen. In Innsbruck, toen zij reeds door hevige pijnen werd geplaagd, eindigde de Noorse als elfde op de 1500 meter, zestiende op de 500 meter en achttiende op de 1000 meter. Haar beste persoonlijke tijden waren: 43.8, 1.30.14, 2.19.00, 4.58.4. De snelle Italiaanse loper Vincenzo Luciani komt veilig op het derde honk, voordat de Belgische derde honkman de bal in handen krijgt. De Zweedse scheidsrechter Gunnar Holmsten kiikt nauwlettend toe

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11