tarald Punt in skiff Dick Hylkema verrassende finalist in Hillegom Supportersvereniging bij Parker in oprichting HZ3 anders en -fessies slaveries in sterk Van Zwienen raakt bij Ovalraces achterop Leidse top gaat van start in open kampioenschap BROOSHOOFT WINT KATWIJK Aarlanderveen oefent LEIDSE COURANT PAGINA 15 ro< i roeimedewerkster De laatste dag de nationale kam- jnschappen heeft de se ploegen eindelijk ^es gebracht. Harald I was oppermachtig in skiff, Barbara de H maakte deel uit van ,ujjjinnende acht, Rob Flo- 1 zat in de winnende belvler en Jan Klerks *red van der Loo maak- ™dee! uit van de winnen- ichte dubbelvier. inks deze vier titels kan de ie afvaardiging slechts met mgde gevoelens op deze na- 77Ie terugkijken. Er was beslist 'i verwacht, al maakte de suc- blle laatste dag het nodige Wel tevreden kan Hareld ^zijn, al wordt hij dan gekweld een spierblessure op een on- akkelijke plaats. De finale in Skiffnummer was daarom naar dag verplaatst. Punt bleek oppermachtig. Na een snelle wist hij Michels van de Hoop idelijk op afstand te roeien. Bij inish bedroeg het verschil ui- 7,5 seconde. Door dit tal pioenschap is de deelname titePunt aan de wereldkampioen schappen zeker geworden. Barbara de Jong maakte deel uit van de verder met Nereus en Spaarne gevulde acht, die poogde in dit nummer geselecteerd te wor den. De acht won. na een zeer spannende strijd, op de meet van de enige weken geleden gevorm de, „nationale acht". De tijden la gen te weinig uit elkaar, 3.06.54, tegen 3.07.31, om laatstgenoemde acht van haar voetstuk te doen tuimelen. Barbara veroverde dus wel een titel, maar dat kon de teleurstelling over de nederlaag in de dubbeltwee toch niet geheel wegwerken. In de dubbeltwee startten op de W.K. Sietske Boom stra en Trudie Jongenelen, de eeu wige rivalen in de skiff, die hun eerste optreden in de dubbeltwee met een kampioenschap, dus deel name aan die W.K. zagen be kroond. Na eindeloos overleg werd Barbara echter toch een troostprijs toebedeeld, zij is met Liesbeth Vosmaer aangewezen als reserve. In het zware roeien verdiende Rob Florijn een titel voor zijn vereni ging Die Leythe. In de dubbeltwee met Robbers ging het op dit kam pioenschap op de laatste paar honderd meter helemaal mis. Nu in samenwerking met Delhey (The- ta), Verdam en Vente lukte het beter. Op de duizend meter lever de een kleine tussensprint een voorsprong op, op Nautilus/RIC/- De Hunze. Die voorsprong werd vastgehouden, zodat de eerste Ne derlandse titel voor Rob een feit werd. In dit nummer, de in ons land helaas slechts zelden verroei- de dubbelvier, zal deze ploeg Ne derland vertegenwoordigen op de senioren landenwedstrijd in Tours. De winnende tijd, 6.16.21, was ech ter weinig opzienbarend. De win nende lichte ploeg in dit nummer, Die Leythe, Theta, de Hoop ging maar drie seconden langzamer. Het kwartet Michels. Uilenbroek, Klerks en Van der Loo was overi gens moeizaam tot stand geko men. Eerst zou de ploeg er anders uitzien, maar om twee lichte dub- belvieren te kunnen laten starten, moest er een kleine ruilhandel plaatsvinden. Uiteindelijk kwam er een viertal bij elkaar, dat niet goed had kunnen oefenen. Toch wist het kwartet duidelijk afstand te nemen van de andere ploeg. De tijd die op de klokken werd ge bracht, 6.19.30, mag ook zeer ac ceptabel worden genoemd. De dubbelvier is echter geen interna tionaal erkend nummer bij het lich te roeien, zodat er ook geen reis jes waren te verdienen. Ondanks de regen ziet Frans de Haan (rechts) nog vrolijke kanten. Terecht, naar later zou blijken, want toen het droog geworden was klopte hij de verrassende Dick Hylkema. Van onze tennismedewerker LEIDEN Ondanks de voor tennis slechte weersomstandigheden werden de toernooien in Katwijk en Hillegom toch afgewerkt. In Katwijk een „Leids" succes in het HEB en het DEB, In Hillegom een Rotterdams/Nieuw-Venneps suc ces in de genoemde nummers. Marinus Brooshooft en Marjan van Boeckel bleven In Katwijk ook in de laatste ronde overeind. Marinus Brooshooft klopte Ton Creighton, 6—4, 7—6 (In de tiebreak 7—5) na een voorsprong van 52 en 40—15 in de tweede set en Uni cums Marjan van Boeckei was Zwemstra royaal de baas met 6—2, 6—2. Unicum was in Katwijk dus goed vertegen woordigd met finalist Ton Creighton en winnares Marjan van Boeckel. In Hillegom werden de finales overheerst door de „en tree" van buiten de regio. Frans de Haan won echter, plezierig voor de regio Leiden, niet van de als no. 2 geplaatste Ronald Groen, evneens uit Rotterdam, maar van de in dit toernooi verrassend voor de dag gekomen Dick Hylkema, uit het reserveteam van Hillegom! De halve finale tussen Arnold van der Capellen en Dick Hylkema was overigens een dubbeltje op zijn kant, dat i.p.v. zoals nu naar Hillegomse zijde even goed naar Leidse (van der Capellen)-zijde had kunnen vallen. 7—5, 3—6, 6—6 voor Hylkema. Het DEB bracht niet de grote favoriet voor de eindzege, no. 1 geplaatste Joke Bosch tegenover de no. 2 geplaatste Jannie Hogen- kamp uit Zandvoort, no. 2 geplaatste Jannie Hogenkamp ging in die finale onderuit tegen Annette Meininger uit Nieuw-Vennep, die in de halve finale Joke Bosch met 6—4, 6—7, 7—5 wist te bedwingen. Die zege gaf haar zoveel vertrouwen in eigen kunnen, dat zij het hele toernooi op haar naam bracht via een 7—6 triomf op Jannie Hogenkamp. In C werd het in Katwijk niet de finale tussen de Katwijkers, Pieter van Duyvenvoorde en Olivier. Laatstgenoemde werd door de ui teindelijke winnaar Bosboom geklopt. De Amsterdammers, die het HEB al opzienbaar- de door eerst in de halve finale te capitule ren. voor de uiteindelijke winnaar Marinus Brooshooft 46. 46 toonde zich in de C-finale in staat op de kritieke momenten net een iets hoger tempo te spelen dan van Duyvenvoorde, 6—2, 7—5. Bij de dames pakte de geroutineerde Jobine Blanken de winst via een 7—5, 6—1 zege op de „Katwijkse" Pat Heyligers. Hillegom bracht Rik Hins van de Leidsche Hout niet de derde zege in successie in dit nummer. Roel Bosma moest wel drie sets op het gravel blijven om als no. 1 te eindigen, maar in de vliegende storm bleek hij „meer" te kunnen hebben dan Hins, die met de volgende score genoegen moest nemen met de tweede plaats, 16, 64, 1—6. De beste partijen in Katwijk en Hille gom waren respectievelijk de eindstrijd in het HEB tussen Marinus Brooshooft en Ton Creighton geweldig zoals beide spelers probeerden en vaak slaagden in hun opzet om de hinderlijke wind te gebruiken! en in Hillegom de halve finale HEB tussen Arnold van der Capellen en Dick Hylkema bracht de zege bij de speelster, die daar de meeste aanspraak op kon maken, Bernadette Tombrok, die Lonneke Offenberg (winst op Barbara Heeze in drie sets in de halve finale), geen kans gaf, 6—4, 6—2. Overige uitslagen: Katwijk HDC Parlevliet/- Van Duyvenvoorde—Bronkhorst/Borstlap. 6—3, 6—2; GDC Kiers/Schregardus—Zwitse- r/Basters 76, 7—5; HED NiekelBam- hoorn 6—3, 2—6, 64, DED mevr. Kanne- bley (Dtsl.)-Frachon Dugas 61. 7—6. Uitslagen Hillegom: HDB Ch. Asselbergs en J. Asselbergs—Verkerk/De HaanGDB F. de Haan/Annette Mastenbroek—Bommen- daal/Joke Bosch 64. 75, HDC P. Verde- gaal—D. v.d. Meer—Leerenveldt/Dickman 64, 7—6, GDC Warren/Broek—laski/Van Tol 6-3, 7—5. Uej Van onze sportredactie rerORDWIJK De komende I a»k zal op de banen van het Casino het Intema- Albale Badgasten Tennis Toer- 4 gehouden worden. Ondanks concurrentie van het Voor- ase Leeuwenbergtoemool is ^leelname aan het badgasten- •nooi zeer sterk te noemen. Bij teren staat de Leidenaar Louk ders als favoriet genoteerd. ier Nederlands Kampioen zal ech- to"op weg naar de eindzege Hrse sterke spelers moeten uit- ekelen. Zo kan hij in de halve Fred Hemmes tegenkomen, me hij vorig jaar in de eind- |d van het badgastentoemooi I zijn meerdere moest ërken- Ven staan als resp. tweede en 3n9de genoteerd. Mike Newberry, e jaar geleden finalist, staat op treavijfde plaats, gevolgd door de Wouter Fok, Ma- Laudin en de Zuid-Afrikaan Leon van der Merwe. Bij de dames voert de winnares van vorig jaar, Ellie Vessies de lijst aan. Wat betreft de buitenlandse deelneemsters bestaat er nog eni ge onzekerheid. Wel is de inschrij ving van Judith Salomé en Nora Lautenslager definitief. Zowel bij de heren als bij de dames neemt de topjeugd van Nederland deel, waaronder de Sassenheimse Micky Albers. Er wordt tijdens het badgasten- toernooi om flinke geldprijzen ge streden. De heren hebben onder ling het lieve bedrag van 20.000.— te verdelen, waarvan 5.000.— voor de winnaar is be stemd. De dames moeten met een bescheidener bedrag genoegen nemen: 7.500.—. Voor de sterk ste dame ligt aan het eind van het toernooi 2.500.— klaar. voor de Leidse Basketballwereld. Al enige jaren is hij actief bij de Leidse eredivisionist. Één groep staat voor hem centraal: het pu bliek. „Ik zie het als mijn grote hobby om het publiek, dat naar Parker kom kijken enthousiast te maken, zodat het als één man achter de ploeg gaat staan". Al lange tijd liep hij met de ge dachte om een vast supporterska der te gaan vormen, maar de slechte resultaten van de laatste 2 seizoenen werkten dit plan danig tegen. Met de komst van Parker als sponsor lijkt die tijd echter het als mijn grote hobby om het publiek, dat naar voortij. komt kijken enthousiast te maken". Al direct bleek dat Parker-verte- (Van onze basketballmedewerker) LEIDEN Hoewel de basketballcompetitie pas op 22 oktober van start gaat, gonst het bij de Leidse eredivisie- vereniging Parker (het vroegere Mercasol Leiden) van de activiteiten. Één van die activiteiten is de oprichting van een supportersvereniging. Initiatiefnemer hiervan Is Nico Bosman, in het dagelijkse leven kapper. Nico Bosman is geen onbekende genwoordiger Bockweg geheel in het straatje van Nico Bosman dacht. „Bij hem stond één ding centraal: zoveel mogelijk mensen naar de 5-mei-hal krijgen, door het basketball op Amerikaanse wijze te brengen. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat Parker positief stond tegenover de vorming van een supportersclub". Een financiële basis is al aanwe zig. De opbrengst van de verkoop van programmaboekjes kwam in het afgelopen seizoen geheel ten goede aan de club. De bedoeling is dat er ook weer busreizen naar de uitwedstrijden van Parker worden georganiseerd. „Toen we 3 seizoenen geleden als BS Leiden nog bij de top behoor den waren die reizen altijd een groot succes. Met dit team hebben we zeker mogelijkheden om die verloren topplaats terug te pakken, dus zal de belangstelling om naar uitwedstrijden te gaan zeker toe- nen. De leden van de supporters club zullen een kleine contributie gaan betalen. In ruil daarvoor krij gen ze reductie op de reiskosten bij uitwedstrijden en kunnen er activiteiten voor de supporters van Parker worden georganiseerd." Nico Bosman is vol vertrouwen over de grootte van de supporters club: „Als er eenmaal genoeg be langstellenden zijn, zullen er 50 jongens worden geselecteerd, die de vaste kern gaan vormen. Ze worden door Parker gekleed, gaan gratis mee met de uitwedstrijden en krijgen een vaste plaats in de 5-Mei-hal. Daar staat tegenover dat ze de hele wedstrijd als één man achter de ploeg moeten blijven staan en bij elke wedstrijd aanwe zig zijn. Wat bovendien erg be langrijk is: bij uitwedstrijden moe ten ze zich goed gedragen, want de vereniging is er niet op uit om een slechte naam te krijgen. Het Parker-publiek moet een voorbeeld voor de ere-divisie gaan vormen". Naast het organiseren van de uitwedstrijden zal de supportersclub ook een stand in de 5-Mei-hal krij gen. Daar zullen attributen zoals het programmablad, clubdassen en T-shirts te verkrijgen zijn. Wie belang stelling heeft om de Parker gelederen te versterken kan zich aanmelden bij Nico Bosman, Churchilllaan 3, Leiden. Han van Velde e weinige toeschouwers, die de regen hadden getrotseerd, konden van veel spannende ritten genieten. De ry*rde editie van de Ovalraces ging nauwelijks met geluidshinder voor de omwonenden gepaard door het ge- .wjtuik van geluidsdempers. Kiefif (Van onze sportredactie) 0. 2 I Gisteren werd op het terrein achter e Groenoordhallen de vierde serie Ovalraces, leetellend voor het Nederlands kampioen- ouvwF^P' verreden. Er werd In drie klassen ?6 izBreden, nl. de standaard-, de sport- en de "l^JipefkJasse. De wedstrijden werden besloten m een sterrenfinale, waarin de vier sterksten itetke tdaese meereden. i deze finale verging het de gróte favoriet Bernard Verhoef zeer ongelukkig. Reeds in de tweede ronde kreeg hij een lekke band. Dit had tot gevolg, dat de band in de eerstvolgende bocht van de velg schoot en Verhoef was uitgeschakeld. Martin van der Wal nam vervol gens de leiding en bouwde een riante voor sprong op. In de laatste bocht nam hij echter teveel risico en belandde net binnen de gele lijnen, hetgeen 150 van de finish en de zege diskwalificatie opleverde. Hierdoor ging de als tweede gefinishte J. Keyzer met de eer strijken. De Leidenaar P. van Zwienen, die het klasse ment in de standaardklasse aanvoerde, kwam met zijn Fiat 124 niet verder dan een derde plaats. Uitslagen: Standaardklasse: 1. F. Wijsman; 2. J. Schouten; 3. P. van Zwienen. Sportklasse: 1. B. van Koppen; 2. B. Oranje; 3. H. Burggraaf. Superklasse: 1. B. Verboot; 2. 0. Lubberts; 3. S. Hut. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Nog een paar dagen en dan gaat het jaarlijkse festijn van Velp weer van start. Zeker vierhonderd schakers zullen dan deelnemen aan het open kam pioenschap van Nederland, de voorronden van het dameskam pioenschap of de bondswedstrij den. Onder hen bevinden zich de nummers een en twee van het Leids kampioenschap, Charles Kuijpers (LSG) en Rinl Kuijff (Phl- lidor) en de Nederlandse jeugd kampioen van het vorig jaar, Koan Baart (LSG). Donderdag aanstaande zullen deze drie Leidenaars tezamen met ten minste zeven andere spelers uit de regio van start gaan in het belang rijkste gedeelte van het Reinbouw- toernooi, het open kampioen schap. Zij zullen in totaal negen rondes afwerken volgens het Zwit serse systeem. Echt hoog zullen de streekgenoten niet eindigen maar zij maken zeker kans op een van de lagere twaalf prijzen. Om de topposities zal weer gestreden worden door de internationaal be kendere spelers zoals vorig jaar: de Joegoslaven Nemet en Rukavi- na, de Duitse kampioen Wocken- fuss en de Nederlandse titelhou ders Ree en Enklaar. Vorig jaar werd de beste Leidse prestatie geleverd door Van Reek (PNIidor). Hij werd gedeeld negen- de met o.a. Enklaar en Van der Sterren. Wie dit jaar de beste Lei denaar zal worden is nog onbe kend. Naast het al genoemde drie tal maken ook Smout (LSG) en Tolenaar (LSG) een kans op dit predicaat. De Leidenaars weten zich in elk geval geruggesteund door oud-LSB kampioen Arthur Schuering (LSG). die vrijwel zeker als coach voor de ploeg zal die nen. (Van onze sportredactie) AARLANDERVEEN Door de nieuwe trainer Oppedijk is voor Aarlanderveen het nu volgende oe fenprogramma opgesteld. Zaterdag 13 augustus neemt Aarlanderveen deel aan een toernooi in Voor schoten. Donderdag 18 augustus is Aarlanderveen te gast in Nieuw koop. Woensdag 24 augustus is Hazerswoude te gast in Aarlander veen. Het oefenprogramma wordt door Aarlanderveen afgesloten met een uitwedstrijd bij Q.W.S. te Gou da. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het Engelse Dart-spel. Een leuk kadootje. nietwaar! ..als nieuw kwartaalabonnee van de adres woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het Dart-spel naar: naam adres woonplaats:.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15