(Sowuvnt VROUW STERFT NA REKKEN VAN KIES voor HENNIE KUIPER BIJNA IN GEEL OLITIEK DEN HAAG VERWACHT CDA-INFORMATEUR Tweeduizend kilo hasj spoelt aan op Zeeuwse kust ekende okser :arresteerd Gegijzelde trein vermoedelijk gedood door scherpschutter Tandheelkundig instituut weer in opspraak 76 Katten hielden huis op etage Ug 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: Wim Buijteweg. xcl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes 4.16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) kwartaal 39,80; jaar 147,70; losse nummers: 55 cent Woensdag 20 juli 1977,67e jaargang no. 20789 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Vader Willem Vader Willem speelt een hoof drol in de film „Bezoek", waarin hij enige zaken moet zien te klaren met zijn kinderen op Ned. I om 19.50 uur. Om 21.50 uur vervalt de film .Repetitie" en krijgt men een Beethoven- concert Daardoor tien minuten vroeger Tour de France en Journaal, resp. om 22.35 en 22.45 uur. Plaatselijk buien Enkele opklaringen, maar ook plaatselijk buien. Matige tot krachtige wind uit west tot noordwest. Maximum temperaturen ongeveer 18 gra den. Morgen zon: 5.45—21.46. Maan: 11.35—23.35. Scheveningen hoog water 6.53—19.16. Laag water 2.49-15.10. Van een onzer verslaggevers ^OTTERDAM In het Academisch Ziekenhuis ^ijkzigt in Rotterdam overleed vannacht om twee jkur mevrouw T. J. M. (45) uit Den Haag. Zij was Gistermorgen bewusteloos geraakt tijdens een be- landeling in het tandheelkundig instituut Acudent .an de Claes de Vrieselaan in de Maasstad. De ifficier van justitie, mevrouw mr. A. Korvinus, f leeft inmiddels een gerechtelijke lijkschouwing l^evolen. Jevrouw M. kwam gistermorgen bij het instituut >m enkele tanden en kiezen te laten trekken. Toen aj middels een injectie plaatselijk verdoofd was, verd zij onwel. Desondanks werd haar toch een kies getrokken. Toen haar toestand daarna zienderogen achteruit ging, werd de GG en GD gebeld, die de vrouw per ambulance naar het nabijgelegen Dijk- zigt vervoerde. Daar is zij, zonder nog tot bewustzijn gekomen te zijn, vannacht overleden. De gebeurtenissen rond dit sterfgeval hebben de Rotterdamse officier van justitie, mevrouw mr. A. Korvinus, aanleiding gegeven het lichaam in beslag te laten nemen. Een gerechtelijke lijkschouwing zal de doodsoorzaak moeten uitwijzen. Mr. Korvipus: „Er kan sprake geweest zijn van een onjuiste behandeling. En daarom is het algemeen belang ermee gediend dat nagegaan wordt wat er precies is gebeurd". Ook de inspectie van de Volksgezondheid is naar aanleiding van dit overlijden ingeschakeld. Op het ministerie van Volksgezondheid is al twee jaar lang een commissie bezig met het voorbereiden van een wetswijziging, die de praktijken van de tandheel kundige instituten aan banden moet leggen. Het is namelijk in het verleden al meer gebeurd dat patiënten van deze inrichtingen tijdens of na een behandeling overleden. In mei 1975 overleed een 27-jarige vrouw na een behandeling bij het Rotter damse Evipan, nadat zij niet was bijgekomen uit een daar toegediende narcose. Er kon worden aan getoond dat in het instituut door onbevoegden de geneeskunst werd uitgeoefend". iacht van flessentrekkerij 1 jankbreuk kg (Van een onzer verslaggevers) iDORP Een bekende Nederlandse bok- gisteren door de recherche van de Haar- iimeer gearresteerd op beschuldiging van breuk en flessentrekkerij. Hij zou zich aan [leiten hebben schuldig gemaakt als direc- ran een zelfbedieningsbedrijf-groothandel. ïedrijf brandde enkele maanden geleden dig uit. Het onderzoek strekt zich ook uit deze brand. okser werd op 1 januari directeur van het jf, dat uitsluitend aan detailhandelaren be- ïe te leveren. Ook de ex-directeur en een diens medewerkers zijn gearresteerd. De e tracht op dit moment een duidelijk beeld ijgen van de zeer gecompliceerde zakelijke acties van de firma, waaraan talloze b^s kopenden blijken te zijn. De laatste tijd werd w*rttitie overstelpt met aangiften van bedrijven, rhchter°te leveranties aan de groothandel van de r 'c e;r hadden gedaan, maar nooit geld hadden mgen. Begin deze maand werd de groothan- gpilliet verklaard. Alle voorraden bleken uit ïagazijn te zijn verdwenen toen de curatrice ver wilde beschikken. De flessentrekkerij il dateren uit de tijd dat de bokser nog geen teur was van het bedrijf. Pastorale 1943 Regisseur Wim Ver stappen is druk be zig met zijn verfilm ing van Simon Vest- dijk's „Pastorale 1943". Nadat zon dag onder meer in Den Haag in het Postmuseum en Bodega De Post hoorn opnamen wa ren gemaakt, ver plaatste de film ploeg zich gisteren naar Hilversum, waar de „arresta tie" van Sylvia Kris tel, die de rol van een onderwijzeres speelt, zich voltrok. Felicitaties voor Hennie Kuiper van de Franse zangeres Annie Cordy na zijn glorieuze ritzege. (Van onze sportredactie) ALPE D'HUEZ Hennie Kuiper bracht wie- lerminnend Frankrijk gisteren aan de rand van de wanhoop. De Nederlander gaf zo'n verbluf fende demonstratie van zijn klim talent dat hij niet alleen de zwaarste Alpenrit in de Tour de France op zijn naam bracht, maar zelfs bijna de gele trui veroverde. Slechts het luttele aantal van acht seconden scheidde de kopman van de ploeg van Peter Post van het begeerde kleding stuk, want nadat Kuiper als triomfator over de streep was gekomen, duurde het 41 seconden alvorens Bernard Thevenet onder het finish- doek doorkwam. Als de Fransman negen tellen later was gearriveerd zou Kuiper de leiderstrui hebben kunnen koesteren. In de dramatische etappe van gisteren gebeur de meer. Joop Zoetemelk verspeelde zijn kans op de eindzege door meer dan 4 1/2 minuut na Kuiper binnen te komen, waarbij de ex-in woner uit Rijpwetering in de laatste bocht zelfs nog ten val kwam. Van Impe moest de tol betalen voor een vroege ontsnapping, de kleine Belgische bergkoning finishte op ruim twee minuten en heeft nu in het algemeen klasse ment een achterstand van bijna twee minuten. De grootste ontluistering beleefde Eddy Merckx, die al vroeg moest lossen, weer bij kwam, maar uiteindelijk als 20e op een klein kwartier binnenkwam. De Tourleiding nam gisteren een groep van dertig renners, onder wie de Nederlanders Schuiten, Van Katwijk en Van den Hoek, uit de strijd wegens tijdsoverschrijding. Zie verder de sportpagina's. COUSTEAU: iiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiii MONTE CARLO (Reuter) De Franse onderzoeker Jacques-Yves Cousteau heeft verklaard niet meer in de Middellandse Zee te zwemmen omdat deze te vervuild is. De Fransman zei dat hij 20 jaar geleden elke dag in de Middellandse Zee ging zwemmen. „Vandaag de dag doe ik dat niet meer omdat ik geen tijd heb om vele kilometers uit de kust te gaan om toch in schoon water te zwemmen", aldus Cousteau. Volgens de oceanograaf neemt het aantal ziektegeval len als gevolg van het zwemmen in de Middellandse Zee jaarlijks toe. „Middellandse Zee te vies om er in te zwemmen" (Van onze parlementaire redactie) HAAG Naar verwachting zou koningin jlna in de loop van vanmiddag of vanavond een 9 ma te ur uit CDA-kringen opdracht geven na te of een nieuwe poging van drs. J. den Uyl tot ling van een kabinet PvdA-CDA-D'66 kans van >n heeft. De meerderheid van de politici en1 adviseurs die de koningin gisteren op Huis ten Bosch geraadpleegd heeft, zou voorstellen in deze richting gedaan hebben. Het zal bij de opdracht vooral gaan om de problemen, die over de Vermogensaanwasdeling gerezen zijn. De PvdA voelt echter niets meer voor nog meer conces sies aan het CDA, dan al gedaan zijn. D'66 blijft volgens fractieleider Terlouw het meest voelen voor een commissie van wijze mannen uit de drie bij de formatie betrokken partijen. De informateur zal een zeer moeilijke taak krijgen omdat de geschillen over de VAD tussen PvdA en D'66 enerzijds en het CDA anderzijds vrij groot zijn. Intussen hebben Den Uyl en Van Agt in een persoon lijke briefwisseling gepoogd de sfeer tussen beiden wat te verbeteren. Of dit gelukt is weten alleen zij. Zij hebben daarover met geen woord naar buiten willen reppen. In het weekblad De Tijd, dat vandaag verschenen is, heeft CDA-minister Boers ma van Sociale Zaken vastgesteld, dat de drie formatiepartijen evenveel schuld dragen aan het vastlopen van de formatie. „Het mislukken van de formatie is het gevolg van een volstrekt onvolwassen en onverantwoorde manier van politiek bedrijven," aldus de demissionaire minis ter Boersma. „Mij is niet duidelijk te maken, waarom de formatie moest stranden op een paar verschilpun ten bij de vermogensaanwasdeling, die binnen een paar dagen had kunnen worden opgelost." Hij verwijt zijn CDA-collega's ook, dat zij „te weinig idee, inzicht en begrip" tonen voor de vakbeweging. port NDKRlh jQQp Zoetemelk, die met val- 23 en opstaan de finish bereikte, toilet, if, rujm vjjf mjnuten achter- bezemwagen had een drukke (Van een onzer ver- DEN HAAG De Haagse politie heeft gisteravond in een onbewoonde etage woning aan de Dal tonstraat „een onbe schrijflijke ravage" aangetroffen, die waarschijnlijk is veroorzaakt door een legioen katten. De woning zal door de GG en GD worden ontsmet Over de gehele etage liepen uitwerpselen en restanten van do de vogels, die ver moedelijk door de katten naar binnen zijn gehaald. Het we melde er bovendien van de vlooien en lui zen. De benedenbu ren hadden de politie gewaarschuwd. Zij hadden al maanden last van stank en lek kages. De dierenam bulance uit Nootdorp slaagde er na veel moeite in een van de katten, die volkomen was verwilderd, te pakken. Deze handige rolmeetband is een van de kado's, waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam adres woonplaats Stuur als dank voor de moeite de rolmeetband naar; naam adres woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden. DEN HAAG (ANP) Het minis terie van Justitie vreest, dat bij de bevrijding van de gegijzelden van de door Zuidmolukkers ge kaapte intercity vorige maand in Drente één van de twee omgeko men passagiers is gedood tijdens de beschieting door scherpschut ters van bet Bijzondere Bij standskorps die voorafging aan de stormloop van de mariniers. Een woordvoerder van het minis terie zei gisteravond, dat „vuur van buitenaf' de vermoedelijke doodsoorzaak is geweest Volgens hem is definitief komen vast te staan, dat geen van de twee passagiers is gedood door kogels van de mariniers in de trein. Hij wilde echter niet de conclusie trekken dat de tweede passagier dan werd neergescho ten door een Zuidmolukker. Het onderzoek van de rijkspolitie in Assen naar de treinkaping is bijna afgerond. Een woordvoer der van de recherche vermoedt dat het vrijdag kan worden afge sloten. De politie is ondermeer bezig geweest met een onderzoek naar de herkomst van de door de kapers gebruikte wapens. ZOUTELANDE (ANP) Op- nieuw heeft de Noordzee een gro te partij hasjies prijsgegeven. Werd de afgelopen maanden to taal achthonderd kilo door vis sers uit de zee tussen Schevenin gen en Umuiden gehaald, giste ren spoelde in totaal tweedui zend kilo aan op de Zeeuwse en Belgische kust. De eerste mel ding was afkomstig van een Duitse badgast in Zoutelande, die een jutezak met tachtig zak jes van elk twaalf ons had gevon den. Onmiddellijk kwamen alle politie korpsen langs de kust, de rijkspo litie en de narcoticabrigade in actie. Bij de massale speurtocht met o.a. helicopters werd steeds meer hasj gevonden en ook meld den vele strandbezoekers een hasjvondst. De hoeveelheid die tot nu tóe is verzameld vertegen woordigd een handelswaarde van 3,5 miljoen gulden. De politie vreest dat ook een gedeelte wel gevonden, maar niet aangegeven is en zich dus onder badgasten bevindt. De gevonden hasjies is bekend onder de naam Gele Libanon. De politie heeft verder geen aankno pingspunten ten aanzien .van de herkomst Vermoedt wordt dat het in zee gevallen is bij het overladen van een zeeschip op een kleiner vaartuig. Ook is het mogelijk, dat het spul gewoon overbrood is gezet toen de afne mer zich niet op de afgesproken tijd en plaats meldde. Zeeland is de afgelopen jaren regelmatig in het nieuws geweest als doorvoer centrum van hasj. Ierland wil uitlevering Amsterdamse straatveger AMSTERDAM (ANP) De rechtbank in Amsterdam heeft gisteren de verlenging van de gevangenhouding met dertig dagen bevolen van de op 6 juni jongstleden in de hoofdstad gearresteerde 38-jarige Ier Pa trick Gallagher uit Dublin, wiens uitlevering door Ierland is gevraagd. De officier van justitie had daartoe een vorde ring bij de rechtbank inge diend. Volgens de Ierse justitie is Gal lagher betrokken geweest bij een in de zomer van 1975 in Dublin gepleegde gewapende bankoverval. De misdrijven, waarvan Gallagher wordt ver dacht, hebben volgens hem een politieke achtergrond. Brand in Arendshorst LEIDEN Door onbekende oorzaak is vanmorgen om half vijf op het balkon van de flat Arendshorst in de Merenwijk een brandje uitgebroken. Een op het balkon staande sofa en verscheidene matrassen gingen in vlammen op. Bovendien' barstte er een grote ruit door de hitte. Toen de brandweer arriveerde, hadden de bewoners de brand reeds geblust De schade is onbekend.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1