LINNAEUS' HOF Peters schakelt Bambergen uit LANGDURIGE PARTIJEN OP TOERNOOI ALKEMADE Toer-Tip-20 Evenementen-agenda OPEN TENNISTOERNOOI LTC LISSE ft 200 SPEELATTRACTIES VOOR TWEE GULDEN Vak '77 Ze zijn er weer, die lange schoolvakanties. De laat ste hand wordt gelegd aan de voorbereiding van de vakantiereis naar het bui tenland of die paar weken rust In eigen land. De kin deren hebben zo'n zes weken vrij van school. Het Is voor hen soms moelll|k volop ontspanning te vin den. Elke dag zwemmen, fietsen of het deelnemen aan georganiseerde va kantiebezigheden zijn nu eenmaal ook niet alles. Vandaar dat veel ouders er met de kinderen op uit trekken, het liefst naar at tracties In de directe om geving. De Leldse Courant biedt daarbli wat hulp. Verslaggever Plet van Dam en fotograaf Theo Ringers bezochten een tiental pleisterplaatsen waar een gezin met kinde ren zich een dag naar har telust kan amuseren. van de „specialiteiten" van het Linnaeushof is de met 12 polyester glijbanen met een totale van 144 meter. Dolfirama iZandvoort Een uitstapje naar het ioü „Linnaeushof' in 4 Bennebroek kan ze- net ker op minder zonni- Pe ge dagen uitstekend [JJj gecombineerd worden d( met een bezoek aan far het Dolfirama op de jjÉ boulevard in Zand er/ roort. Onder een IC/ ruim 60 meter hoog J gebouw met apparte- rnl menten is een dolfij- I nenstadion gebouwd, dat plaats kan bieden aan 1500 bezoekers. Dagelijks worden hier vier dolfijnen- en zeel eeuwenshows gege ven, terwijl op dins dag-, vrijdag- en za terdagavond nog een speciale avondshow op het programma staat. De shows beginnen om 10.30, 12.00, 14.00 en 16.00 uur. De avond voorstellingen vangen om 21.00 uur aan. De toegangsprijs bedraagt 3,50 gulden voor volwas senen, 3 gulden voor 65- plussers en 2,50 gulden voor kinderen tot twaalf jaar. In Dolfirama is verder nog een expositie met een onderwatergale rij en aquaria te bezich tigen! Volwassenen beta len hiervoor 50 centen en kinderen 25 centen. In Dolfirama zijn ook bowling- en kegelbanen aanwezig, terwijl de lief hebbers van het spel met de keu en de ballen terecht kunnen in een grote biljartzaal. De bowling- en kegelbanen en de biljartzaal zijn da gelijks geopend van 16.00 uur 's middags tot 02.00 uur 's nachts. In de gemeente Bennebroek aan de weg Haarlem- Hillegom-Lisse ligt de superspeeltuin Linnaeushof. "Een kinderparadijs", noemt directeur Grijpstra zijn recreatiepark zelf. Het door de heer Grijpstra in 1967 overgenomen Linnaeushof omvat een 80.000 vierkante meter groot bos met 45.000 vier kante meter speeltuinen. Linnaeushof biedt voor twee gulden 200 speelattrakties, terwijl voor een zestal bijzondere attracties extra betaald moet worden. De heer Grijpstra berekent geen all-in prijs. Alle attracties zijn derhalve niet gratis in tegenstelling tot bijvoorbeeld Duinrell in Wasse naar. "Ik vind het berekenen van een all-in prijs niet eerlijk te genover de bezoekers. Op hoogtijdagen vertoeven onge veer 3000 mensen in het Lin naeushof. Aan de extra attrac ties, zoals het waterfietsen en het trampoline-springen kun nen per dag slechts een paar honderd bezoekers deelnemen. Dan vind ik, dat ik mijn gas ten bedrieg, dis ik hen bij de ingang, laat betalen voor at tracties, waar zij die dag toch geen gebruik van kunnen ma ken. Nu kunnen de mensen zich voor een redelijk bedrag de gehele dag vermaken. De entree is goedkoper dan het huren van een strandstoel in Zandvoort". De attracties, waarvoor extra betaald moet worden zijn: wa terfietsen voor twee personen (1,50 gulden), treinrit (0,60), po nyrijden (0,50), trampoline springen (kinderen 75 centen en volwassenen 1 gulden), midgetgolf (2 gulden) en race auto's (0,50 Drie dagen voor Pasen zwaaien de toegangs hekken van het Linnaeushof open om pas weer na de eerste zondag in October gesloten te worden. Het Linnaeushof is dagelijks geopend van negen uur 's morgens tot zes urn 's avonds. Vanaf het centraal station in Leiden is het Lin naeushof bereikbaar met NZH-lijnbus 50. Inwoners van de Bollenstreekgemeenten kunnen gebruik maken van de lijndiensten 92 en 93, die Haar lem als vertrekpunt hebben. Op vijf minuten lopen van het Linnaeushof is een parkeerter rein voor 1000 auto's, waar de bezoeker voor 75 cent zijn au to kan stallen. Het Linnaeushof kent vier ver schillende soorten speeltuinen. "Dat zijn de enige echte speel tuinen" zegt de heer Grijpstra. "Bij ons vind je geen kermi sattracties en wij zijn ook niet van plan deze in het program ma van Linnaeushof op te ne men". Naast een speciale kleu terspeeltuin en een speeltuin voor kinderen ouder dan ze ven jaar is er een gezinsspeel tuin aangelegd in een botani sche entourage. Verspreid in deze laatste speeltuin zijn ver schillende picknickplaatsen gecreëerd met zitplaatsen en parasols. "De mensen moeten alles zelf doen. Er zijn geen mechanische speel werktuigen. Het is bijvoorbeeld de bedoe ling dat pa een schommel in beweging brengt Het hele ge zin moet bij het spelen van de kinderen betrokken zijn". Op- Het waterfietsen is een van de speciale attracties, waarvoor extra betaald moet worden. vallend zijn de grote ruimten tussen de verschillende attri buten en fraai onderhouden gazons. Terecht stelt de heer Grijpstra "dat de speelweiden zo groot zijn, dat ieder gezin het idee heeft een eigen speel tuin te hebben". "De mensen hebben bij ons bijzonder veel privacy". Tegen het zelfbedieningsres taurant, waar men voor 4,50 reeds een eenvoudige maaltijd kan nuttigen, is een speciale overdekte speeltuin aange bouwd. Daarin is ook een aparte ruimte met speelauto maten. Niet alleen bij regen achtig weer is de belangstel ling voor deze overdekte speel tuin bijzonder groot. Ook wan neer de temperatuurmeter meer dan dertig graden aan wijst is dit speelverblijf met name bij de allerkleinsten zeer populair. Eén van de "speciali teiten" van het Linnaeushof is de glijbaan toren met 12 po lyester glijbanen met een tota le lengte van 144 meter. De superspeeltuin van Linnaeus hof is bijzonder veilig te noe men. De tussenruimte tussen de speelattributen onderling is groot, terwijl onder vrijwel elk De speciale overdekte speeltuin, die vooral populair is bi] de kleinere kinderen. speelwerktuig rubberen mat ten zijn aangebracht. De midgetgolfbaan van Lin naeushof is onlangs helemaal vernieuwd. Alle banen van het verrassend moeilijke parcours zijn voorzien van speciaal soort asfalt. Ook hier is niet beknibbeld op de ruimte. Een van de stelregels van het Lin naeushof is dat er slechts een beperkt aantal mensen tegelij kertijd het midgetgolf kunnen beoefenen. Lange wachttijden bij de afslagen zijn uit den boze, zodat iedere speler rustig de 18 banen kan afleggen. Naast de speeltuinen en de speciale attracties omvat het Linnaeushof een ruime speel weide en een acht hectare groot bosgebied, Waar drie-' honderd verschillende soorten bomen geplant zijn. In deze lommerrijke omgeving is het met name voor wandelaars uitstekend toeven. Het wande len lijkt echter minder popu lair in deze zonnige dagen. Kinderdijk Gedurende de grote waters noodramp in 1421, de zoge naamde St Elisabethsvloed, dobberde over de Noord zo wil de legende een kinderwieg je met daarin een huilende baby en op de rand een miau wende kat, die al springend van de ene kant naar de ande re het wiegje in evenwicht wist te houden. Op de plaats waar deze menagerie aan de dijk spoelde, werd later een dorpje gebouwd, dat men de naam gaf van Kinderdijk. In de ge vel van het Huis te Kinderdijk aan de Oost Kinderdijk 191 is een steen te zien, waarop deze geschiedenis staat afgebeeld. Bekender dan de legende is het oerhollandse molenland-, schap van Kinderdijk: 19 stoe re waterwindmolens uit plm. Elke dag publiceren wij in de rubriek Vak *77 een aantal toeristische tips voor de le zers, die graag eens een dagje buiten de regio Leiden willen vertoeven en bereid zijn daar voor een paar uurtjes in hun trouwe vierwieler door de brengen. Vandaag tip 5 en 6 van onze Toer-Tip-20 1740, die met hun machtige wieken en schepraden het overtollige water uit de laag- liggende polderboezems om hoog stuwen om het daarna via sluizen in de hoge dijken te kunnen lozen in de rivier de Lek Het is een machtig schouwspel als op de zaterdagmiddagen van juli en augustus de 76 molenwieken worden getuigd, de molens op de wind gekruid, de vangen losgegooid en de molens gaan draaien. Maar ook op andere werkda gen kunt u 's zomers zo'n mo len van binnen bekijken, klau teren naar de 15 meter hoge nok en uw fotolenzen richten op de molenreuzen rondom. En wilt u die molen dan nog in werking zien, ook dat is mogelijk Verdere inlichtingen bij het VW-kantoor van Dordrecht, Stationsweg 1 TeL 078-32800. Foreldorado In Gulpen in Zuid-Limburg ligt het recreatiepark Foreldo rado. Dit 100.000 vierkante me ter grote recreatiepark biedt u vele mogelijkheden: excursies langs de kweekvijvers, henge len op forel in vier hengelvij- vers, een kanovijver, een kin derzwembad, trampolines, een skelterbaan, een midgetgolf baan, tennisbanen, een grote De molens in Kinderdijk speeltuin en twee restaurants mooiste natuurschoongebie- met terrassen. Dit alles gele- den van Nederland. Van Pa- gen in het hartje van zuidelijk sen tot half October dagelijks Zuid-Limburg, een van de Vrijdag 15 juli Katwijk/Zee: Zomerkermis op het terrein bij het kruispunt Hoorneslaan-Heinsiusstraat Aanvang: 14.00 uur tot 23.00 uur. Leiden: Orgelconcert Marekerk door Charles de Wolff. Aanvang 20.15 uur. Katwijk/Zee: Youth for Christ Film. Koffiebar in de Zuidstraat/Dwarsstraat. Aanvang 20.00 uur. Katwijk/Zee: Bridgedrive van 20.00 uur tot 24.00 uur. Sporthal Cleyn Duin. Stadhoudersdreef 1. Noordwijk: Orgelconcert door Klaas J. Mulder in de Grote Kerk, Noordwijk-Binnen, Aanvang: 20.15 uur. Toegangsprijs 3,50 per persoon. LISSE Op de mooi gelegen tennisbanen van de LTC Lisse is de- te week het open tennis toernooi weer van start gegaan. In het herenen- kei B was er een goede overwinning van Jur- gen Peters op Bamber- gen. Laatstgenoemde is pas zestien jaar en is een van de grote talen- ten uit het district Rot- f terdam. Voor Peters 11 was dit echter een be lemmering omrazend- r. goed voor de dag te ko lf men. Brutaal spelend, v maar wel degelijk met J overleg, pakte hij snel 4 de eerste set (6-2) en 4 kwam in de tweede met I 2-0 voor. Op dat mo il, ment knapte er echter iets bij Peters en Bam- bergen profiteerde daar ook onmiddelijk van en l| won deze set eveneens i met 6-2. Peters herstel- de zich echter op tijd om toch nog de zege te grijpen, de beslissende set pakte hij met 7-5. De grootste verrassing echter viel in het herendubbel te con stateren. Het als eerste ge plaatste duo Drost/Steensma werd in de eerste ronde gecon fronteerd met het gelegen heidsduo Gelevert/Bambergen. Na de eerste set leek er voor het eerstgenoemde koppel nog geen vuiltje aan de lucht Er was slechts een servicedoor- braak nodig om deze set naar hun land te zetten: uitslag: 6-4. Een ieder die dacht dat het nu snel afgelopen zou zijn, had het goed mis. Zich nergens iets van aantrekkend en frank en vrij spelend brachten Gelevert en Bambergen de stand weer in evenwicht door de tweede set met 6-3 te winnen. Niet verslappend en goed gecon centreerd stoomden zij onver moeibaar door en zegevierden tenslotte met 4-6, 6-3 en nog maals 6-3. In het damesenkel C zijn reeds de vier halve finalisten be kend. Van B. Tombrock en M v. Riet werd dit ook min of meer verwacht, zij waren res pectievelijk eerst en tweede geplaatst, maar Patty Heiliges en Marijke Brink werden blijkbaar niet in staat geacht deze plaatsen te bereiken, daar zij net waren geplaatst Van allebei was het dus een knappe prestatie om deze plaatsen wel te bereiken. Ver der uitslagen: H.E-B: H. de Wit-H. Meyer 4-6, 6-1, 6-0; J. Asselbergs-P. van Straaten 6-0, 6-0; A. v.d. Capellen-A. J. v.d. Meer 6-2, 6-4; R. Drost-H. de Jong 6-3, 7-5; M Brooshooft - A. D. de Wit 6-7, 6-4, 6-2, D.E.-B: R. Verdegaal-E. Kales 6-2, 7-5; M. Meyer-M. Fikkers 6-3, 7-5. OUDE WETERING De vierde tournooidag van het open C en D-tennistournooi in Oude Wete ring werd gekenmerkt door langdurende partijen. De drie- setters kwamen gisteren zeer veelvuldig voor, zodat de laatste drie partijen in het schemerdon ker afgewerkt moesten worden. De wedstrijdleiding slaagde er desondanks in alle geplande par tijen te laten verspelen. Mede door de gunstige weersomstan digheden is het tournooischema, halverwege het tournooi, volle dig afgewerkt. In het herenenkel C moest Hans van Tongeren al zijn tenniscapaciteiten ge bruiken om Klaas Oosterhof van het lijf te houden. Klaas won de eerste set door uitgekiend spel met 6-2. Daarna kreeg van Tongeren weer vat op het spel en wist de partij alsnog in zijn voordeel te beslissen: 6-3 en 6-3. Spannend was ook de partij tussen Harry van Veen en Ge rard Gardebroek In de eerste set leek Van Veen op een gemakkelijke overwin ning af te gaan (6-1), maar in de tweede set keerde Gerard Gardebroek het tij met een winst van 7-5. De derde beslissende set viel in het voordeel van Van Veen uit: 6-2. De in het damesenkel C als eerste ge plaatste Marina Ruitenberg behaalde gis teren een verdiende zege op M. Barth: 4-6, 6-4, 6-2. Petra Regoor kwam lengte tekort tegen A. Cijsouw, die met 6-1 en 6-4 zegevierde. In het damesenkel D won Lieneke de Koning na drie uur tegen stand van Cori-Ann Troost de partij met de setstanden 6-4, 5-7 en 7-5. Lia Hins had weinig tegenstand van Henny Paauw: 6-1 en 6-3. Pascal Biekart won zeer snel van T. Borkhuis en dat mag een opvallende prestatie heten om Pascal pas 14 jaar is. In het herenenkel D won B. Borkhuis van Alkemadenaar Bert Regoor met 6-1 en 6-2. Ook Evert van Beek van Alkemade moest buigen en wel voor H. Wilgenburg: 6-2, 6-2. In het herendubbel C verloor onverwachts het als tweede geplaatste duo Van Veen. Joop Veerman en Rob de Groot ontregelden de broers Van Veen en trokken de partij met 6-3, 5-7 en 6-3 naar zich toe. In het herendubbel lijken de als eerst geplaatste J. van Maren en H Dankmeyer regelrecht af te stomen op de finale. Ze versloegen gisteren de heren Haret en Kulk met de duidelijke cijfers 6-3 en 6-2. In het gemengd dubbel C speelde de fantasie combinatie Van der Berg/Stik- kelbroek tegen de combinatie B akker/- Van Veen en Renee/Kengen. Zonder één set te verliezen bereikten Stikkelbroek/- v.d. Berg de halve finale. De als eerst geplaatste combinatie Mia Smits en Joop v.d. Berg versloeg in een spannende par tij Harry Knol en Melanie van Deurzen: 1-6, 6-4 en 6-2. ATAD/REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 JULI 1977 PAGINA 5

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5