Titels voor Bram Madera en Liselotte van de Bill Sterke afvaardiging van Leidse clubs naar N.K.-zwemmen Leiden gaat beslissen over samenwerking met Den Haag KOEN GIJSBERS LOOPT NIEUW JEUGDRECORD Nederlaag voor Aj Kees Karstens tekent bij MVV M OPEN KAMPIOENSCHAPPEN VOORSCHOTEN Open toernooi H.T.C. Tafeltennistoernooi voor badgasten Oefenprogramma Hazerswoudse voetbalclubs ooo LEIDSE COURANT PAGINA IS w et» 1S (Van onze tennismedewerker) LEIDEN Voor grotendeels eigen publiek itra en vertrouwde banen speelden Bram Made- ra en Rob Hagendoorn de finale van het tennistoernooi van Forescate. Deze twee club- en team-genoten slaagden erin tot de finale door te dringen door hun respektie- velijke tegenstanders Bob van Overbeeke en Ronald Blommendaal in de halve finale te verslaan. Allebei gunden zij hun tegen standers slechts vier games, Madera tegen van Overbeeke eindigde in 6—0, 6—4 en Hagendoorn won met 6—3, 6—1 overtui gend van Bloemendaal. In de finalepartij begon Hagendoorn zol zelfvertrouwen. Hij nam zelfs een voorsprong van 6—2. Maar Madera zou Madera niet zijn om juist vanuit zo'n, bijna, uitzichtloze posi tie terug te vechten. Ook dit keer deed hij dat met succes en pakte met 7—5 de eerste set. Hagendoorn is echter ook een vechtjas en toonde dat in de tweede set. Ditmaal vocht hij door tot hij de hele set binnen had (6—1) waardoor de zaak weer in even wicht was. Dapper strijdend gingen de twee gladiatoren door, maar een van hen zou uiteindelijk toch moeten winnen. Madera bleek de langste adem te hebben en pakte de derde set (6—2) en daarmee de eindzege. Bij de B-dames had de strijd een vreemd verloop. In deze eindstrijd moest Liselotte v.d. Bijl het opnemen tegen Joke van Berke- laer. Nadat eerstgenoemde de eerste set zeer gemakkelijk had gewonnen (61), leverde de tweede set haar heel wat meer problemen op. Tot 6—6 ging de strijd gelijk op, toen moest de tie-break worden gespeeld, waarin v.d. Bijl met 6.83 voorkwam. Dat betekende drie match-points voor haar, doch het lukte haar niet deze set en daarmee de wedstrijd te winnen. In de derde set liet zij er echter geen twijfel over bestaan, wie de sterkste was. Zij gunde v. Berkelaer geen enkele game meer. uitslag 6—0. In het herenenkel C speelde de pas drie jaar tennissende Rick Hins grandioos. Nadat hij reeds eerder de als eerste geplaatste Willem- Jan de Jong had verslagen (3—0, 6—1, 6—1), moest hij in de finale aantreden tegen K. Huizinga van het Haagse Marlot. Na een enerverende strijd moest ook Huizinga het onderspit delven, zodat Hins een schitteren de eindoverwinning behaalde in dit C toer nooi. Karin Meyer en Berty Koemans slaagden erin door te dringen tot de eindstrijd in de C categorie dames. Het beloofde een spannen de strijd te worden, maar dat pakte anders uit. De tactisch sterkere Meyer pakte goed geconcentreerd de eindzege met duidelijke cijfers 6—1, 6—2. In het sterk bezette herenenkel D toernooi bleek de plaatsing van Paul 't Mannetje zeer terecht. Constantspelend, gedurende de ge hele week, won hij dit toernooi. In de eindstrijd maakte zijn tegenstander Van Ma ren te veel fouten om een bedreiging voor hem te vormen. Via de setstanden 6—1, 6—3 liet 't Mannetje duidelijk blijken wie de sterkste was. Het damesenkel D zege was weggelegd voor Sandra Winter. Ze was te sterk voor Pieterse, al had ze in de tweede set wel een tie-break nodig om deze te winnen, uitslag 6—4, 7—6. Uitslagen dubbelfinales: D.D.B.: v. Zuuren/de Boer-Huiziinga/Bran- denburg Boer—Huizinga/Brandenburg 2—6, 61, 6—2. H.D.B.: Koemans/Hagendoorn—Theunisse- n/v. Leeuwen 6—4, 6—4. G.D.B.: Koemans/Koemans—Berkelaer/H- MAKS 6—4, 7—6. D.D.C.: Meyer/Meyer—v. Velzen/Cijsouw 62, 6—3. H.D.C.: de Jong/Koemans—Vonk/Bosch 63, 6—4. G.D.C.: de Keulenaar/Huizinga—Koemans/de Beer 7—5, 6-2. D.D.D.: Winter/Winter—v. Wijk/v. Wijk 6—3, 6-7, 9-7. H.D.D.: Moorman/Nola—v. Gogh/v. Druten 6—4, 7-5. G.D.D.: Nieuwenburg/Spierdijk—Vroom/S taal 6-2, 7—5. Bram Madera pakte op eigen „grond" de titel in het enkelspel van de kampioenschappen van Forescate. Hij versloeg Rob Hagendoorn in de finale. HAZERSWOUDE De Hazare- woudse Tennis Club gaat van 15 tot en met 21 augustus een open toernooi organiseren voor C- en D-spelers en -speelsters. Op het programma staan enkelspelen, dubbelspelen en gemengd-dub belspelen. Voor HTC-leden Is In dit toernooi, dat voor de tweede achtereenvolgende maal op touw wordt gezet op de vijf banen aan de Herman Heyermansstraat, ruimschoots gelegenheid om mee te doen. Immers, vijfentwintig pro cent van het deelnemersaantal bestaat uit HTC-ers. De clubkampioenschappen van de vereniging .vinden vanaf 3 septem ber plaats. In het weekend van 17 en 18 september hoopt men de finales van de enkelspelen, de da- mes-dubbel- en de heren-dubbel spelen te doen plaatsvinden. TeHaDo, de andere tennisclub uit Hazerswoude (dorp), organiseert voor de eerste maal in haar be staan de clubkampioenschappen in de week van 3 tot en met 11 september. Van 20 tot en met 27 augustus gaan de junioren knok ken om de titels. De Leidse afvaardiging naar de Nederlandse kampioenschappen, v.l.n.r. Trainer Rob Schouten, Ria Hassefras, Edward Maasdijk, René Korswagen, Mark van Belkum, Hans Bouwmeester, Arno van Winkel, Annemarie de Bruin, Annette van Tol, Ass.trainer Jaques Plouvier, Patricia van Walderveen en Andrea Grim. LEIDEN Aan de Nederlandse Kampioenschappen zwemmen, die van 16 tot 22 juli In het Sportfondsenbad In Amersfoort worden gehouden, zaJ ook dit Jaar een sterke Leidse afvaardiging deelnemen. Zijl/LGB-zwemmer Edward Maasdijk zal zevenmaal voor een persoon lijk onderdeel aan de start verschijnen en bovendien deelnemen aan drie estafettes. Zijn clubgenoten Mark van Belkum en Patricia van Walderveen komen leder driemaal aan de start, terwijl Rla Hassefras, Annette van Tol, Annemarie de Bruin, Andrea Grim en Hans Bouw meester allen één limiet behaalden. Henk Harteveld, Robert van Zijp, Arno van Winkel en René Korswa gen, deelnemers aan een drietal estafettes, completeren het Zij- l/LGB team. LZ'86 heeft eveneens een ruim aan tal deelnemers. Wilco van der Zeeuw behaalde op zes onderde len de limiet en zal even zoveel malen starten. Ellen Hoogeboom en Bart Hameter, beiden school slagspecialisten zwemmen zowel de 100 als de 200 meter school slag, Ronald Bink zwemt de lange re afstanden, de 200, de 400 en de 1500 meter vrije slag terwijl Wim van Mil de 100 meter rugslag- limiet behaalde. Er zijn dit jaar enkele belangrijke wijzigingen in de opzet van de kampioenschappen doorgevoerd: voor het eerst in de geschiedenis van de .KNZB worden de kam pioenschappen in een overdekt zwembad gehouden. Dit kan van groot belang zijn, daar de resulta ten de selectie voor de Europese Kampioenschappen bepalen. Het blijft echter een experiment: in een buitenbad kunnen lage-temperatu ren en wind hun stempel drukken op de prestaties, terwijl mooi warm weer en overbevolkte tribunes in een overdekt bad vaak een atmo sfeer opleveren, die eveneens van negatieve invloed kan zijn op de resultaten. Een andere belangrijke wijziging is de indeling in leeftijdsgroepen. In het verleden werden de deelne- rr .s ingedeeld onder 10, onder 12, onder 14, onder 16 jaar. Nu is men overgegaan op jaargangen. Slechts de jongsten, de deelne- mertjes onder 10 jaar blijven als van ouds onder 10 jaar uitkomen. Met de indeling in jaargangen zijn tevens de finales vervallen. Een maatregel waarmee vele trainers niet erg ingenomen zijn. In het verleden werden de finales inge deeld naar de beste tijden uit de series. Nu zijn de serietijden bepa lend voor de ereplaatsen en zijn de deelnemers veel meer afhanke lijk van een goede serieindeling. Hoe staat het nu met de kansen van de Leidse deelnemers? Van Edward Maasdijk kan worden ver wacht dat hij vooral op de 200 en 400 meter wisselslag tot goede prestaties kan komen; op de overi ge nummers, waarop hij zal star ten, de 100 en 200 m. vlinderslag, de 100 en 200 meter vrije slag en de 100 meter schoolslag, is Maas dijk zeker niet kansloos voor een goede klassering. Vooral op de 100 m vrije slag en de 100 meter vlinderslag is hij de laatste maan den voortdurend sneller geworden. Ook Wilco van der Zeeuw is een kanshebber op een goede klasse ring, vooral op de 100 meter rug slag komt Wilco sterk voor de dag, zoals bleek tijdens de in maart gehouden Speedo-finales, waar hij de snelste onder de in 1965 gebo ren jongens bleek. Ellen Hooge boom tenslotte zal op de 100, maar vooral op de 200 meter schoolslageen goede prestatie kunnen leveren getuige haar tij dens de kringkampioenschappen gevestigde 2.48.1 op deze afstand. De voorbereidingen op de kam pioenschappen zijn optimaal ge weest: naast de wedstrijden in het voorseizoen werden de Provinciale en de Kringkampioenschappen af gewerkt en kon men, ondanks het mooie weer van de afgelopen week en de drukbevolkte zwemba den, dank zij de uitstekende mede werking van de Sportstichting en het badpersoneel volop trainen. (Van onze sportredactie) LEIDEN - Het eerste team van Ajax-cricket heeft zondag bij Excel sior een 1—5 nederlaag geleden. Nadat Excel sior voor de lunch niet verder was gekomen den 133 all out een to taal waar Ajax van tevo ren voor getekend zou hebben, kwam „the good old" zelf niet ver der dan 105 all out Een totaal, waarmee overi gens maar op het nip pertje een draw werd gemist. Had Ajax nog twee runs geslagen én twee over» „ultgeprikt" dan had het team een 2—2 uitslag bereikt Ajax liet Excelsior eerst batten en door goed bowlen van Frits de Jongh (8 voor 43) en attent fielden bleef Ex celsior steken op 133 runs. een aantal dat uit zichten bood voor de Oegstgeestenaren. Bo vendien opende Ajax in de eigen innings goed: 55 voor 1. Dit aantal werd door Frits de Jongh (23) en Jan Wolter IJssel de Schepper (32) -bijeen geslagen. Vervol gens stortte Ajax echter ineen: via 57 voor 3, 71 voor 5, 96 voor 7. 96 voor 9 ging men 105 all out. Ton Kantebeen (23) en Ton Eldering (10 not out) kwamen nog wel tot een aanvaardbare score, maar vooral bowler J. Gouka van Excelsior groeide naarmate de wedstrijd vorderde. Vooral dankzij de steun van zijn thuispubliek kwam hij tot de cijfers 7 voor 41. (Van onze sportredactie) LEIDEN De voetbalverenigin gen van de afdeling Lelden zullen zich in de eerste week van augus tus uit kunnen spreken over het al dan niet samengaan met de afdeling Den Haag van de KNVB. De week daarvoor, op 28 juli, zal het afdelingsbestuur zich officieel uitspreken over de plannen die voor het samengaan van de twee afdelingen zijn opgesteld. Deze plannen zl|n in een snel tempo opgesteld, nadat aan het eind van het afgelopen seizoen de samen werking tussen Leiden en Gouda door een zestal Goudse clubs werd opgezegd. Overigens heeft het amateurbestuur van de KNVB intussen beslist, dat de afdeling Gouda verplicht Is om het ko mend seizoen de afspraak na te komen om de geïntegreerde com petitie dat jaar af te bouwen. Vallen de beslissingen van het be stuur en de clubs van de afdeling Leiden (Den Haag heeft zich al voorstander van het samengaan verklaard) positief uit voor de sa menwerking, dan zal met ingang van het seizoen 1978-79 de niau- we opzet van start gaan. Het is de bedoeling dat de zesenvijftig Haag se en de zestien Leidse clubs verdeeld gaan worden in zes afde lingen van twaalf clubs. In de twee hoofdklassen komen telkens vier Leidse verenigingen. De twee kam pioenen van die hoofdklassen, of ze nu uit Leiden of Den Haag komen, promoveren automatisch naar de vierde klas van de KNVB. Om de derde te verdelen promotie plaats strijden de nummers twee van de twee hoofdklassen. Hieronder ziet het bestuur van de afdeling Leiden graag voor het eerste seizoen vier eerste klassen, waarin de overige acht Leidse clubs verdeeld zullen worden. Na het eerste jaar wil Leiden dan één tweede klas formeren, waarin de onderste drie van elke eerste klas plaats zullen moeten nemen. Den Haag ziet liever direct een tweede klasse maar heeft geen bezwaar tegen het Leidse voorstel. De vier kampioenen van de eerste klassen zullen naar de hoofdklasse promo veren. (Van onze sportredactie) LEIDEN Kees Karstens (27), oud-speler van zaterdag-eersteklasser Noordwijk en van het natio naal amateur-elftal, gaat spelen bij ere-divisieclub MW. Vandaag heeft hij reeds zijn eerste training in Maastricht meegemaakt. Vooral door toedoen van trainer George Knobel Is de transfer van Karstens van de Franse derdeklasser Mont Lucon naar MW snel geregeld. Karstens, die eigenlijk contractueel nog een jaar aan de Franse club gebonden was, heeft die verbintenis af kunnen breken, omdat hij dat vorig jaar bij het ondertekenen bedongen had. Er bestaat alleen nog een kleine kans, dat de Franse voetbalbond via haar reglementen de transfer kan verbieden, maar Karstens acht de kans daarop gering. Karstens had onlangs weinig moeite om het financieel aantrekkelijke contract, dat Knobel hem voorhield, te aanvaarden. Bovendien heeft de kleine middenvelder via MW nu de kans om zich in de nationale voetbalkijker te spelen: Karstens heeft een eenjarig contract getekend. Behalve door de komst van Kees Karstens is MW nu ook versterkt door de aankoop van Barry Hulshoff, Huub Smeets (AZ '67) en de Pool Musial. Kees Karstens ziet een toekomst in Maa stricht. LEIDEN Bij de op hoog niveau staande Neder landse atletlekkamploenschappen hebben ook enke le Leidse atleten voor zeer goede resultaten ge zorgd. Koen GIJsbers van de Bataven liep een nieuw Nederlands jeugdrecord op de 800 meter: 1.49.21. Joke van Gerwen van de Spartaan deed niet minder met een Nederlands record op de 3000: 9.05.6. Verder werd zij onbedreigd eerste op de 1500 meter met als eindtijd 4.15.75. Joke van Gerwen had duidelijk haar zinnen gezet op de 3000 meter. Er was namelijk nogal wat kritiek geuit op haar uitzending naar een buitenlandse wedstrijd terwijl zij de eerste plaats op de ranglijst nog niet innam. Door deze aanvallen aangewakkerd trok ze fel van leer op de 3000. Langzaam maar zeker liep ze weg van de rest van het veld op in de toptijd van 9.05.6 te finishen. Op de 1500 meter deed ze alles nog eens dunnetjes over. In de laatste ronde liep ze weg van Annie van Stipthout waarna ze na 4.15.75 eindigde. Ook de prestaties van de junior Koen Gijsbers waren imponerend. Al in de series van de 800 meter liet hij zien in een goede vorm te verkeren. Met 1.50.18 liet hij de uiteindelijke winnaar Evert Hoving achter zich. Een weer herstelde Wybo Lelieveld (Bataven) kwam hier via 1.52.28 in de finale. Het aanvangstempo in deze finale werd bepaald door Arno Körmeling. Evert Hoving nam daarna de kop over om in een zeer goede tijd als eerste te eindigen. Koen Gfjsbers die zich voortdurend in de voorste gelederen ophield werd met 1.49.21, een nieuw Ned. jeugdrecord, derde. Wybo Lelieveld werd met 1.51.68 vijfde. Na het hele seizoen met blessures gesukkeld te hebben bewees hij hiermee weer geheel terug te zijn. Snelwandelaar Nico Schroten (Holland) deelde even-, eens mee in de successen. Op de 20 km werd hij tweede in 1.47.20.8. Een door de warmte gekwelde Dirk Maassen van der Brink viel hier tot de twaalfde plaats terug, hetgeen voor hem toch wel erg onge woon is. Ingrid Hoogeveen (AAV '36) keerde ook met een medaille huiswaarts. Bij het speerwerpen werd zij derde. De afstand die zij overbrugde was 43.62, waarmee zij een nieuw Gouds record vestigde. Ad van Doorn (Spartaan) was eveneens zeer goed op dreef. Bij het hoogspringen, waar de strijd door afwezigheid van Ruud Wielaart geheel open was, werd hij gedeeld vierde met 1.95. Hij ging ook van start op de 110 meter horden. In de finale werd hij met 15.91 zevende. De twee talentvolle middenafstandloopsters van de Bataven, Marian van Schie en Heieen Haverkort, gingen van start op de 1500 meter. Beide misten de finale maar kwamen wel tot goede tijden. Marian van Schie brak met 4.35.8 zelfs duidelijk haar persoonlijke record. Heieen Haverkort had als eindtijd 4.45.3. Mark van Vliet (Holland) had bij het polsstokhoog springen zijn dag niet. Met 4 meter bleef hij beneden zijn kunnen. Ook Kees Riemens (Holland) viel tegen. Bij het speerwerpen haalde hij net 50 meter. Alfred Verhoef sneuvelde in de series van de 100 meter: 11.38. Hetzelfde overkwam de twee 400 meter horden lopers van Holland, Bert Paauw en Roel Hendriksen. Hun tijden waren respektievelijk 57.1 en 58.7. LEIDEN In de Northgo sporthal evenement voor spelers vanaf 40 tie is in handen van de Noordwijk- te Noordwijkworden a.s. zaterdag jaar- Zondag wordt het badgasten- se T. T. V. Dolfijn. Voor inlichtin- 16 en zondag 17 juli tafeltennis- toernooi verspeeld. Deelname is gen. enzovoorts, kan men terecht wedstrijden georganiseerd. Zater- mogelijk voor iedereen. Aanvang bij Will van Zoelen, Postbus 42 dag is er een Nationaal Veteranen beide dagen half drie. De organisa- Noordwijk, tel. 01719—13553. HAZERSWOUDE Zondagvoetbelvlerdeklasser Barnardus start de oefencampagne op 4 augustus met een uitwedstrijd tegen Zandvoort- meeuwen. Op zondag 7 augustus Is de selectlegroep van de Hazers woudse Vereniging met drie teams te gast bij het Zoeterwoudse SJZ. Op augustus doet Bernardus mee aan het toernooi van WSE, waar gestreden wordt om de Dirk van der Starren Bokaal. Op 21 augustus speelt de formatie van trainer Plet Valent In het door Haastrecht te organiseren toernooi. Op 28 augustus Is er In De Kwakel een clubontmoeting tussen KDO en de Hazerswoudse vereniging. Op 31 augustus spelen Hazerswoudse Boys en Bemardus om de titel „voetbalkampioen van Hazerswoude anno 1977". De zaterdagformatie van Bemardus, uitkomend in de tweede klas van de Leidse afdeling, organiseert op 20 augustus een toernooi. Abbenes, Alphense Boys (3), Kagia en Schellingwoude (tweede klas Amsterdamse Voetbal Bond) doen samen met Bemardus met twee teams aan dit toernooi mee. Kees Sanders' pupillen spelen overigens op 6 augustus al tegen Aarlanderveen, ontmoeten de week daarop nog een aan te wijzen tegenstander en zijn op 28 augustus te gast bij Schellingwoude. Deze club zet dan een toernooi op touw. Hazerswoudse Boys start de oefencampagne op 6 augustus. Of de kersverse zaterdagvierdeklasser inderdaad op die dag binnen de lijnen komt tegen Semper Altius, valt nog te bezien. De Hazerswoudenaren ontmoeten dit team namelijk ook in de competitie. Datzelfde is het geval met Zevenhoven, de club die volgens afspraak op 27 augustus als tegenstander fungeert. Zeker is wel dat DSO (Zoetermeer, zaterdag) op 10 augustus gastheer is van de formatie van Ruud Bos, de nieuwe oefenmeester. Op 13 augustus spelen de Boys tegen het Amsterdamse SCZ'58 en op 17 augustus tegen „buurman" Koudekerk. Op 20 augustus zijn de Hazers woudse afdelingskampioenen van Nederland op het toernooi van Rand stad Sport in Voorschoten van de partij. Na Aarlanderveen op 24 augustus is plaatsgenoot Bemardus op 31 augustus de laatste oefenpart ner. De laatste wedstrijd wordt overigens gespeeld om het voetbalkam pioenschap van Hazerswoude anno 1977. Een zeer fraai thee-glas in een zilveren houder is uw beloning voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement op de Leidse Courant. NOTEER m i vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres woonplaats Stuur als dank voor de moeite het theeglas naar: naam: adres woonplaats- Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar antwoordnr. 349, Leiden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15