LOUK SANDERS MAAKT IN FINALE ALLES GOED Roeiers falen in Rotsee Regatta DUO DIEBEN/HEILBRON BEHEERST STRIJD BIJ H0BIE CATS 16 GEHEEL SPORTTRIBUNE Minter nu tegen Tónna NEDERLAAG HOCKEYERS Herendubbel apotheose op METS°banen Duitse lotto Spel 77 Belangstelling lotto gering Supertrio Dressuurtitel voor Jo Ruttei ROME Do Brit Alan Minter, Europees bokskampioen In het middengewicht, zal zijn titel op 7 september In Milaan op het spel zetten tegen de officiële uitdager, de Fransman Gratiën Tónna. Dit heeft de Europese Boksunle (EBU) zaterdag In Rome bekend gemaakt Minter zou zijn titel eerder dit jaar vrijwillig verdedigen tegen Rudy Koopmans. Het gevecht, dat voor Ahoy in Rotterdam vastgesteld was, kon twee maal achter elkaar geen doorgang vinden: de eerste keer door een blessure van Minter. daarna omdat Koopmans een bronchitis-aanval kreeg. Daardoor ontbrak de tijd het gevecht voor dat Minter tegen Tónna zou bok sen, nog eens vast te stellen. VANCOUVER Het Nederlandse hockeyteam heeft zaterdag tij dens de toe mee door Canada de eerste nederlaag geleden. In het eerste duel, dat zich in Vancouver afspeelde, verloor Ne derland met 2—1 van west Cana da, dat voor het grootste gedeelte bestond uit internationals. Neder land nam kort voor rust door Tom van 't Hek een voorsprong. In de tweede helft scoorden de Canade zen Prithipal Kular en Mike Pad gett echter in een periode van twee minuten. Vier spelers Hermes in handbalselectie DEN HAAG De selectie van de Nederlandse herenhandbalploeg, die in 1977 twee toernooien zal spelen, bestaat voorlopig uit ne gentien spelers, oder wie vier spelors van Sittardla en Ier van Hermes. De trainers Jo Maas en Jan Tuyk zullen half september In Borger met deze selectie een toernooi spelen, waaraan verder clubteams deelnemen, en een maand later volgt een vterianden- toemool In Zwitserland, met Fran krijk, Noorwegen en Zwitserland. De selectie, zoals die door Maas en Tuyk voor 1977 is samenge steld, ziet er als volgt uit: Doel: Ger Norbart (Sittardia) en Wim Pik (Esca) en Ron de Jonge (Henmes). Veldspalers: Hans Beu gel, Bert Bouwer, en Nanne Prevo (allen Hermes), Jo Helwegen, Rene Kivit en Ton Reijnders (allen Sittar dia), Joop Eilers en Paul schuur- kes (Gazellen), Piet Kivit en Peter Verjans (Dh/Blauw Wit), Bob Son- daar (AHC'3), Geert-Jan Oosting en Jan de Lange (E en O), Hans Ardesch (Hercules), Marcel Willem- sen (Swift), Martin Beringer (Olym- pia). LEIDSE COURANT PAGINA 12 De uitslag van de Duits lotto luidt: 3 7 19 24 30 36. reservegetal: 13. De winnende cijfers in d loterij spiel 77" zijn: 5 6 5 4 9 2. De winnende cijfers In de krtfc van dit weekeinde zijn: 11-13-17 24-25-36. Het reservegetal Is 39. Het aantal deelnemers in de lottt is als gevolg van de vakantieperio de sterk gedaald. Er speelden bijna 680.0Q0 mensei in de lotto van dit weekeinde teget bijna 730.000 vorige week. De in leg daalde met bijna 200.000 uj den, het bedrag dat voor de prij zen beschikbaar is werd dienovei eenkomstig kleiner. De hoofdprij van deze week zakte tot onder Ik half miljoen. De cijfers van de lotto van d weekeinde zijn: Aantal deelnemers 679.350, di voor een inleg zorgden va 2.855.137 gulden. Voor de prijze is een bedrag beschikbaar va 1.356.190 gulden. De prijzen zijn: eerste prij 474.666; tweede prijs 135.611 derde prijs 203.429; vierde- e vijfde prijs 271.238. De uitslag van het supertrio. geli pen in de vierde koers op DuindiJ is: 1. nr. 10. Never Worry (J. va Dooyeweerd); 2. nr. 3. Nant Buitei zorg (M. Vergay); 3. nr. 7. Noliv Alkestis (L Schoonhoven); nr. 1 Lucky Six startte niet. De inleg vt het Supertrio was 84.001. uitkering bedraagt 46.10. HOOGE MIERDE In Hoofl Mierde is het eerste onderde verwerkt voor het Nederland kampioenschap dressuur Intern* dlalr II. Winnaar werd de Ofymj sche deelnemer Jo Rutten rw Limandes voor Annemarie Keto die op Amon slechts twee punk minder vergaarde. Het Nedt lands kampioenschap wordt twee onderdelen verwerkt In a gustuo wordt de tweede pro gehouden. Voor de selectie van het Europe kampioenschap werd ook e< proef gehouden, die door Anneffl rie Keizer is gewonnen. Het Eur pees kampioenschap wordt in a gustus in West-Duitsland geho den. LUZERN Karin Abma en Joke Dierdorp zorgden Russinnen Ermakova en Koeznetzova ruim achter man en Peter van de Pas en Evert Kroes in het a' snel in een kansloze positie en zou zelfs de race ervoor dat de kleine Nederlandse kolonie, die tijde- zich. gestuurde boottype finishten in de achterhoede van ™9t"llvare.n' t iiMr lijk in Luzem was neergestreken, tenminste nog Het was, zoals gezegd, het enige hoogtepunt waar- het veld van acht bbten. Ook de nieuwe acht van De Nereus/Vidar-vier met stuurvrouw moest voor net enige vreugde aan de Rotsee-roelregatta heeft be- voor de Nederlanders op deze belangrijke selectie- Nereus kwam niet verder dan een voorlaatste plaats, geweld van de Oosteuropese combinaties buigen, leefd. De twee zonder stuurvrouw van Nereus was wedstrijden voor de wereldkampioenschappen zorg- oat was echter, gezien de concurrentie die dit nun> maar was wel dQ snelste van de westeuropese eigenlijk de enige Nederlandse équipe die op deze den. Kon er bij de dames nog worden gesproken mer kent. bearijpeliik. deelnemers. generale repetitie van de wereldkampioenschappen, van aanvaardbare resultaten de derde plaats van Opnieuw heeft vooral Oost-Duitsland aangetoond over die eind augustus In Amsterdam worden gehouden, de vier met stuurvrouw van Nereus was op zich een we'k potentieel aan topploegen het beschikt. Bij de een zeer goede prestatie leverde. eervolle klassering de heren stelden volkomen Jfatdtac heren won de DDR vi|f van de acht finales. Engeland teleur. Van de drie beschermde ploegen was de vier nam tweemaal het goud in ontvangst De Tjechen Een tweede plaats achter het duo Noack-Daehne uit zonder stuurman Phocas-Aegir nog de succesvolste Een teleurstelling vormde al evenzeer de finales van eenmaal. Bij de dames ontging de ploeg uitde DDR Leipzig geeft goede hoop voor de toekomst. In een met een vierde plaats. de dubbeltweeen bij de dames. De ervaren Nederland- alleen bij de skiffs het goud. Vijfmaal triomfeerden even fraai als verstandig geroeide race lieten ze de Jeroen en Ronald Vervoort in de twee zonder stuur- se combinatie Liesbeth Vosmaer-Barbara de Jong lag de roeisters. SCHEVEN ING EN - Hoe veran derlijk een mens af en toe kan handelen, werd gistermiddag op de METS-banen In Scheveningen weer eens nadrukkelijk bewezen in de finale van het herenenkel spel. Nationaal kampioen Louk Sanders had In de voorgaande ronden van het Internationale toernooi nauwelijks aanvaardbaar gespeeld. Zijn overwinningen wa ren moeizaam tot stand gekomen, soms ook met fortuin zoals in de halve eindstrijd tegen de Zuidafri kaan Kevin Curren die de eerste set met 6-0 won, regelrecht op de zege leek af te stevenen maar, mede door enige foutieve beslis singen van scheidsrechter Saval- le, ineenstortte. Maar In de eind strijd tegen Andrew Jarrett maak te Louk Sanders eensklaps alles goed. Hij speelde als een vorst en greep met 6-2,6-1 de toernooi zege en tweeduizend gulden. Andrew Jarrett, een verhaal apart. De negentienjarige Engelse jeugd kampioen had in de afgelopen week heel wat fans gemaakt. Tot en met de halve finales waarin de Amerikaan Steve Myers genade loos werd afgestraft had Jarrett nog geen enkele set prijs hoeven te geven. Maar eenmaal voor de laatste keer op het centrecourt brouwde hij er opeens helemaal niets meer van. Weg waren toen zijn verbluffend sterke, met twee handen geslagen backhand en de flitsende service. Niets wilde meer lukken. Jarrett liet zich zichtbaar gewillig richting slachtbank voe ren. Niettemin blijft Andrew Jarrett een speler om de aandacht vast te houden. In de finale damesenkelspel ont stond min of meer hetzelfde beeld. De huizenhoog favoriet geachte Brigitte Cuypers uit Zuid- Afrika moest verrassend haar meerdere erkennen In Elty Voo ste»-Appel (64, 6-2). Terwijl Cuy pers In de vorige partijen steeds constant sterk had gespoeld, Louk Sanders demonstreerde in deze finale tegen Andrew Jarrett (voorgrond) zijn topvorm kwam Elty VessJes slechts gelei delijk op dreef. Maar ook in dit geval was de Nederlandse afgevaardigde precies op tijd in vorm. Evenals Louk San ders ging Elly Vessies-Appel met de hoogste eer strijken, al was de damesfinale voor de bijna vijftien honderd toeschouwers nauwelijks het aanzien waard. Apotheose De werkelijke spanning moest toen nog komen. De apotheose van het geslaagde toernooi werd de finale herendubbelspel. Andrew Jarrett Chris Bradnam na een zenuwslo pend gevecht met 4-6, 7-5, 6-4 van het Mexicaanse duo Adolfo Gonza les en Chaviez Ordaz. In deze eindstrijd waren de oogstrelende rallies niet van de luchL Het pu bliek raakte in extase. Ovaties daalden op beide duo's neer. An drew Jarett bewees andermaal wel verloor met zijn Britse partner degelijk zeer sterk te kunnen terv| nissen. Andrew Jarrett en Brigitte Cuypers, twee verslagenen. Ziji hadden een opvallend sterk toer-, nooi gespeeld, maar in de finale! grepen zij onverwacht naast de! hoofdprijzen. Dan gaat men over! het algemeen onmiddellijk naar oorzaken zoeken. Wellicht nervosi teit? Maar hier en daar werd ook een andere mogelijkheid aange voerd. Boottrip Misschien Is de nachtelijke boot- trip, die de organisatoren zater dagavond op het programma had den gezet, funest uitgevallen, al werd het op de woelige Noordzee een groots feest Maar wél uitge rekend op de avond voor de fina les. Een aardig idee. zo'n toeristische trip voor alle buitenlandse deelne mers. Maar wellicht valt er volgen de keer een iets gelukkiger mo ment te bedenken. Overigens alle lof voor de organi satoren. Het toernooi moest het weliswaar doen zonder aangekon digde trekpleisters als Ramanathan Krishnan uit India en Leo Palin uit Finland, maar wegblijven is in de edele tennissport niet meer onge bruikelijk. De finales damesdubbelspel en ge mengd dubbelspel brachten nog enig Nederlandse succesjes. In hel damesdubbel versloegen Brigitte Cuypers en Elly Vessies-Appel het duo Marijke Schaar-Jansen en Els Veentjer na een enerverende partij en in het gemengd dubbelspel werd de hoofdbuit bemachtigd door Elly Vessies-Appel haar derde overwinning op één middag en Wouter Fok tegen Brigitte Cuypers en Marian Laudin. DICK KIERS •SCHEVENINGEN Met wind- Kracht vier In de zeilen en een meters hoge golfslag onder hun Hoble 16 schoten gistermiddag ,rond vijf uur Hans Dieben en Robert Heilbron lache.d door de branding richting strand, waar een tiental enthousiaste suppor ters hen opwachtte. Daar aange komen vernamen zij, dat deze derde overwinning, die dit duo zojuist behaald had, voldoende was voor de eindzege In de poln- irogatta voor Hoble 16, omdat de laatste wedstrijd wegens tijdge brek geen doorgang kon vinden. |n een nog snellere tijd dan de voorafgaande races had dit duo deze laatste wedstrijd op zijn naam gebracht en daarmee hun superioriteit ten opzichte van de Andere zeilers bewezen. Voor de insiders was deze derde ;ege van Heilbron en Dieben in vier races echter geen verrassing. Dit duo gaat door voor het beste van Nederland en behoort tot de beste vijf Hobie Cat 16—zeilers ;eilers van Europa. Nadat Robert Heilbron vofig jaar een tweede en Hans Dieben in 1975 een derde plaats had behaald bij de Europe se kampioenschappen besloten zij dit jaar samen één boot te beman nen. Hans Dieben: „Robert en ik heb ben beiden een ruime ervaring van vier jaar als stuurman en nu we samen op één boot zitten zou je kunnen stellen dat hier acht jaar ervaring vaart. We zijn volledig op Alkaar ingespeeld en hoeven el kaar tijdens een race nauwelijks Aanwijzingen te geven. Het gaat Allemaal automatisch en het slechtste resultaat dat we tot nu toe behaald hebben is een derde laats". och beeindigde dit duo bij een van de vier races, ten gevolge van net niet vervullen van een formali teit als laatste. Doordat zij hun Handtekening niet op een inteken lijst hadden geplaatst werden zij Als niet gestart beschouwd chouwd en eindigden ze op de laatste plaats, hetgeen meerdere ♦eilers overkwam. „Dat is typisch de KZVS", meende Hans Dieben. „Normaal word je nummer en deelname bijgehouden op het startschip. maar hier moet je het zelf doen. Het is gewoon laksheid van de organisatie", aldus Hans Dieben die hierdoor in de eerste wedstrijd op de eenentwintigste plaats eindigde. Daar echter één race mag worden afgetrokken, van de vier races die werden gevaren sloot het duo Dieben/Heilbron af met een puntentotaal van 2 1/4 (3 maar 3/4 punt. dat wordt gegeven voor de eerste plaats). Reeds bij aanvang van de Zeil- week Scheveningen zaterdag had de organisatie al een pijnlijk fout- |e gemaakt In plaats van om twaalf uur, zoals de programma's vermeldden, startte de eerste ra ce om elf uur, zodat enkele laat komers tot hun verbijstering za gen dat de Hobie's elkaar al aan het bestrijden waren. Het enige wet de wedstrijdleiding overbleef, was het ongeldig verklaren van de eerste race en als troost kreeg de winnaar, In <fit geval Tjlbbe Veek) een drie—flterftes literfles Berenburger. Het overige deelnemersveld nam deze beslissing sportief op en be schouwde deze voor niets gevaren race als een goede oefening. De windkracht was zaterdag in tegenstelling tot zondag niet erg sterk, maar door het verleggen van de baan konden de Hobie's toch uit de voeten. Vooral het duo Die ben—Heilbron maakte aitstekend gebruik van deze zwakke wind en na veel trapeze waren zij als eer sten weer binnen. De ontgooche ling kwam echter bij het score bord, toen zij d.n.s. (did not start) achter hun naam lazen, omdat zij vergeten waren in te tekenen voor de wedstrijd. Zo ging de eerste plaats naar het duo Veelo/Lager- weij dat de grootste concurrentie was voor Dieben en Heilbron. Ook gisteren, toen de windmeter windkracht vier aanwees ging de strijd tussen deze twee boten, terwijl het overige veld zorgde voor veel sensatie met hun spec taculaire buitelingen. Menigmaal kapseisden de Hobie's en hadden de bemanningen de grootste moeite de boot op de woelige zee weer overeind te krijgen. Enkele boten moesten zelfs de strijd sta ken, omdat ze averij hadden op gelopen, of hun tuig verspeelden. Het publiek in het clubgebouw schaterde het uit nadat melding was gemaakt van het feit, dat een van de zeilers zijn trapezebroek had verspeeld en toen er over de mobilofoon, die contact hield met het startschip klonk, dat er een „broekje in de branding" dreef. Ook de boot van de reddingsbriga de had het moeilijk met het zware weer en rond half drie sloeg deze, zonder ernstige gevolgen overi gens, om. Het startschip kon. na dat het een nieuwe positie had gekozen met het anker geen grip krijgen op de zeebodem en dob berde lange tijd doelloos rond. Vandaar dat de tweede race, niet zoals gepland om twee uur, maar om vier uur begon. Stuurman Ro bert Heilbron met zijn maat Hans Dieben, die ook de organisator is van de internationale vierkamp lie ten er echter geen twijfel over bestaan wie de sterksten waren in De Hobie Cat 16 van Westf grootste moeite om met de z Gisteren ging het beter en een derde plaats, deze point-regatta, (punten regat ta), die recht geeft op deelname aan de Europese kampioenschap pen, die begin september in Saint Tropez worden gehouden. Na drie kwartier gingen zij het eerst over de denkbeeldige finishlijn en wa ren zij winnaars van dit eerste evenement van de Zeilweek Sche veningen. „Deze keer ging het hard", vertelde Robert Heilbron na afloop, „maar toch was het span nend. Pas een seconde voor de start merkte ik dat de wind was gedraaid en besloot ik aan stuur boordzijde te starten. Aan bakboordzijde werd het zoals ik verwachtte een grote kluit en zo konden we als eersten op de eer ste boei af. Daar namen we pas afstand van de rest van het veld en konden we een voorsprong op bouwen. Het is fijn, dat Tjibbe Veelo het laatste jaar zo goed zeilt, want dat brengt de spanning te rug. We hebben nu weer wat con currentie en dat is toch wel leuk", aldus Robert Heilbron. BIJ de races om het Nederlands kampioenschap Hoble Cat 14 ligt de strijd nog volledig open. De kleinere catamarans, die telkens een kwartier na hun grotere broe ders startten, hadden het vooral ihal (21295) had zaterdag de wakke wind vooruit te komen, behaalde hij met zijn broer gisteren aanmerkelijk moeilijker. Menig bemanningslid moest een gewaagde manoeuvre bekopen met een nat pek en een goede plaats in de algemene rangschik king. Jan Trouw blijkt echter een kanshebber voor de titel, want hij bracht drie races op zijn naam. Jan de Bakker kan hem met twee derde en een eerste plaats nog beconcurreren. Vandaag zullen de laatste twee wedstrijden de beslissing moeten brengen. Op merkelijk bij deze klasse was het optreden van de gistermiddag gearriveerde Amerikaanse kam pioen Jerry King, die de laatste race van die dag buiten mededin ging meevoer. Met ruime voor sprong eindigde hij als eerste en bewees daarmee, dat het zeezet- len In Nederland eigenlijk nog In de kinderschoenen staat BAS GROOT WESSELDUK Eindstand Hobie Cat 16: 1. Heilbron/- Dieben 2 1/4 pnt., 2. Veelo/Lageiweij 4 3/4. 3. Westphal/WestphaJ 9. 4. De Lanoe 12, 5 Dorsman 13. 6. Pluimgraaf 18. 7. Kok 21. 8. Verduijn 22, 9. De Slegte 24. 10. Van der Haake 26, 11. Van der Brug 26. 12. Eisenburger 27, 13. Heuer (Wdl.) 27. 14. Kelder 34. 15. Kuijt 38. 16. De Rooij 39, 17. De Boer 39. 1& Westdijk 42, 19. Visser 44. 20. Kenner 50. Een beeld van de point-regatta, die recht geeft op deelneming aan de Europese kampioenschappen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 12