PvdA verdeeld over economische nota Ondernemingsraad bijna afgerond Reisbureau dupeerde minstens 49 toeristen Voor 3 miljoen hasj uit zee gevist „Den Uyl blijft te vaag BEET Ingreep salarissen kletskoek Juwelier beroofd voor ton aan sieraden Rozendal formateur op Antillen Schipper in hoger beroep CeidóeSo Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0.46 per mm. Telefoontjes 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: kwartaal 39,80; jaar 147,70; losse nummers: 55 cent Vrijdag 8 juli 1977,67e jaargang no. 20779 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Ilonka en Marika Twee Hongaarse meisjes wor den gevolgd op hun weg door het leven, een film van Judit Elek op Ned. I om 19.55 uur. De Losse Groeven liggen van avond op Ned. II om 2025 uur in Heusden. Voorts moeilijkhe den op de mannenzaal bij „De verpleegsters" om 21.40 uur. Wolkenvelden Wolkenvelden maar ook perio den met zon. In de middag kans op een bui. Matige, in de mid dag aan de kust vrij krachtige wind uit noord tot noordoost. Maxima van 19 graden aan zee tot 23 graden in het binnenland. Morgen zon: 5.31-21.59. Maan 01.12-15.28. Scheveningen hoog water 10.07-22.36. Laag water 5.45-18.17. (Van een onzer verslaggevers) GOEDEREEDE Kottervis- sers uit Goedereede hebben sinds half mei op de Noordzee tussen Scheveningen en IJ- muiden achthonderd kilo hasj opgevist. Samenwerkende re- cherchegroepen van de rijk spolitie hebben de partij ver zameld. Het roesmiddel, dat verpakt zat in plastic zakken van vijftig tot honderd kilo, behoort volgens de politie tot één vermoedelijk verloren zending uit Libanon. De waarde ervan is bijna drie miljoen gulden. De rijkspolitie te water en de recher- chegroepen van Den Haag, Dordrecht en Amsterdam zijn intussen bezig met een grootscheeps onderzoek naar de herkomst van de partij. De politie acht de kans dat de hasj overboord is gezet zeer gering, gezien de waarde op de handelsmarkt. De partij zou dus verlo ren kunnen zijn. Bit vermoeden werd bevestigd door een kottervisser uit Stellendam, die in februari wegens smokkel van hasj werd aangehouden. De man zei toen dat de nu op zee gevonden hasj af komstig was van een oude kotter, die in april de haven van Breskens was binnengelopen. De opvarenden van deze boot zijn nog spoorloos, en de politie weet niet eens wie het zouden kunnen zijn. Het zou hier een zending van negen honderd kilo van het roesmiddel be treffen, zodat er nog honderd kilo ergens op de Noordzee moet ronddrij- Duisenberg: kritiek (Van onze parlementaire redactie) De rechtervleugel van de fractie met Kamerfractie is formateur Den Uyl hie- nen, dan het modale inkomen van onge- onder meerde demissionaire minister rin te vaag gebleven. „Daarover is meer veer 28000 gulden, er in koopkracht niet DEN HAAG De Tweede Kamerfractie Duisenberg van financiën acht, evenals duidelijkheid nodig, om een loonstop van op achteruit mogen gaan. „Juist deze van de PvdA is sterk verdeeld over de het CDA, een forsere matiging van de twee jaar maatschappelijk aanvaardbaar groep is de laatste jaren onevenredig inhoud van het sociaal-economisch me morandum van kabinetsformateur Den Uyl. Deze heeft in zijn memorandum weliswaar dringend geadviseerd tot het bevriezen van de lonen voor de komende overheidsuitgaven noodzakelijk, de sterk te maken", aldus een woordvoerder van zwaar getroffen", aldus het CNV. De met de vakbeweging verbonden linker- deze fractie, vleugel is hierop tegen uit vrees voor beknibbelingen op onder meer de sociale uitkeringen. twee jaren. Maar over de overheidsuitga- De socialistische fractie is gisteren nog ven is hij nauwelijks duidelijk geweest. Binnen de socialistische fractie bestaan nogal scherpe meningsverschillen over de omvang van de overheidsbezuinigin gen. niet uit de vraagstukken gekomen. Men wil ook meer duidelijkheid over de kan sen, dat de verbeterde winsten van het bedrijfsleven in meer werk omgezet kun- yraag of de koopkracht van de modale werknemer bij een volledige prijscom- CDA-fractievoorzitter Van Agt heeft gis- pensatie gehandhaafd kan blijven is voor teravond nogmaals benadrukt, dat de het CNV ook nog een open vraag. Het overheidsuitgaven verder naar beneden meent namelijk, dat dit mede afhankelijk moeten dan formateur Den Uyl voorstelt, is van de vraag wat er met de sociale Het Christelijk Nationaal Vakverbond premies en de belastingen gaat gebeuren, heeft intussen laten weten, dat in de Het sociaal-economisch memorandum komende twee jaren ook de koopkracht van formateur Den Uyl geeft hierop, nen worden. Volgens de PvdA-Tweede van de werknemers, die iets meer verdie- aldus het CNV, geen antwoord. Generatie kloof Misprijzend kijken, gezeten op een bank in een park in New London (VS), deze bejaarden naar de wijze waarop de hedendaagse •generatie van de 77-7.7-77 777-77-7 7-77-777 SCHIPHOL (ANP) - De KLM heeft gisteravond een nietsvermoe dende passagier, die met zijn echt genote van Schip- bol naar Bogota vertrok, met champagne en bloemen verwel komd. Het betrof de 77e passagier 'van vlucht KL 777 naar Bo gota Columbia op 7-7-77. De onder het ge luksgetal reizende passagier was overigens niet 77, doch 39 jaar oud. Hij bleek de direc teur te zijn van de muziekschool Haarlemmermeer, de heer P. Kiel jr. uit Hoofddorp, die met zijn echtgeno te voor een vakan tiereis naar Zuid- Amerika vertrok. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Kabinetsformateur Den Uyl en de fractieleiders van de PvdA, CDA en D'66 zijn het vrijwel eens over de inhoud van een nieuwe wet op de Ondernemingsraden. Vanmiddag om kalf drie is men begonnen aan het verwijderen van de laatste voetangels en klemmen, die waren overgebleven nadat men het gistermiddag in grote lijnen al eens was geworden. CDA-fractievoorzitter Van Agt heeft verklaard, dat de resterende problemen „niet van principiële aard, maar nog wel lastig" zijn. Het ter tafel liggende voorstel voor een wet op de Ondernemingsraden houdt in, dat aan werkne mers van bedrijven meer zeggenschap wordt gege ven dan nu het geval is. Zo krijgen de onderne mingsraden onder meer recht om mee te beslissen over belangrijke nieuwe investeringen. Ook zullen, bij grote bedrijven, de ondernemingsraden invloed mogen uitoefenen op de benoeming van de Raden van Commissarissen. Hoe dat precies in de prak tijk zal worden verwezenlijkt, is op dit moment nog een van de strijdpunten tussen de formatie-on derhandelaars. Een ander meningsverschil dat nog niet geheel opgelost was, betreft de vraag voor welke bedrij ven de nieuwe wet op de ondernemingsraden zal gaan gelden. Den Uyl heeft voorgesteld om de wet toe te passen op alle bedrijven van meer dan 25 werknemers. Het CDA denkt daar anders over, maar het ziet er naar uit dat Den Uyl toch zijn zin krijgt. Een agent in Indiana werd door een veertienjarige jongen gebeten. Nu wil hij de ouders vervolgen wegens vergaande onbeschoft heid. We kennen gevallen van „man bijt hond", maar een agent die terug- bijt... OOO Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant ontvangt u deze „halt-automatische ..herenparaplu. Een mooi kadootje. ...als nieuw kwartaalabonnee van de naam: adres: woonplaats: Stuur als dank voor da moeite de herenparaplu naar: naam: adres: woonplaats:... Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349. Leiden. AMBTENARENBONDEN: (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De ambtenarenbonden ont kennen met grote stelligheid dat de herzie ning van de salarisschalen waarover al jaren overleg wordt gevoerd een bezuini gingsproject is. Berichten daarover worden door het Algemeen Comité van overheid spersoneel waarin zeven ambtenarenbon den zijn verenigd als „kletskoek" van de hand gewezen. Een andere ambtenaren bond, het Ambtenaren centrum, is in hoge mate geschokt door publicaties van wat wordt genoemd vertrouwelijke stukken waaruit zou blijken dat op de ambtenaren salarissen fors zal worden bezuinigd. Vol gens het Ambtenarencentrum is over deze. zaak nog geen officieel overleg gevoerd. De ambtenarenbonden zeggen dat er inderdaad sprake is over herziening van de 154 scha len tot 18. Over de loonlijn die daarbij gehanteerd wordt zou nog geen enkele be slissing gevallen zijn. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het aantal gedupeerden van de 28-jarige directeur van het Haagse reisbureau Wisata- Bali, die dinsdag aangehouden werd, is al opgelopen tot 49. De opgelichte vakantiegangers, van wie er zes reizen hadden geboekt naar Amerika en de overigen raar Indonesië, zijn daarmee bijelkaar voor bijna zeventigduizend gulden gedupeerd. Dat is de Haagse politie gebleken na een onderzoek bij een Utrechts administratie-kantoor en na recente aangif ten. De oplichtingszaak kwam aan het licht toen dinsdag elf vakantie gangers gepakt en gezakt op Schiphol hun droomreis naar Indone sië de mist in zagen gaan, omdat de te halen tickets ontbraken. Zij deden daarop aangifte. Voor vijf van hen bleken achteraf toch tickets aanwezig, maar daarmee is volgens de politie de koek op. Vier vakantiegangers betaalden nogeens het volle pond van 1600 gulden om te kunnen vertrekken, twee bleven achter. Uit de administratie bleek vandaag dat nog 32 Indonesië gangers hun reis hadden betaald en dat bovendien zes personen geboekt en betaald hadden voor een reis naar Amerika len hek en een alarminstalla tie. Toen de auto van de rovers de toegangsdeur ram de, trad het alarm onmiddel lijk in werking. De diefstal werd echter met zo'n snel heid uitgevoerd dat de poli tie niet tijdig aanwezig kon zijn. De ravage aan de win kel bleek vanmorgen erg n groot De gehele pui is ver- Prins Charles thans „Rode Kraai" Prins Charles van Engeland bevindt zich momenteel in Canada en tijdens pu* ,"S?n {^ve n?.®^er vvas, een bezoek aan een reservaat van de Bloed-Indianen werd hij tot 6ezakt De politie ver- opperhoofd verheven. Tijdens de daartoe strekkende ceremonie werd moedt, dat de brute inbraak zijn gezicht beschilderd en ontving hij de naam Mekaisto, wat „Rode het werk is van ervaren lie- Kraai" betekent. den.* MET AUTO VOORDEUR GERAMD Van een onzer verslaggevers LEIDEN Voor bijna honderdduizend gulden aan siera den en horloges is vannacht gestolen uit de juwelierswin kel F. W. Piessen aan het Leidse Bevrijdingsplein. De roof werd gepleegd nadat met een personenauto de voordeur werd geramd. De dieven vertrokken met de buit in een tweede, gereedstaande auto. De wagen waarmee de toe gang was verkregen bleef op het trottoir achter. De brutale roof werd vannacht omstreeks drie uur ge pleegd. De toegang tot het juweliersbedrijf was beschermd tegen inbraken met een sta- WILLEMSTAD Curasao De leider van de Cura^aose Demo cratische Partij, S.G.M. .Boy* Rozendal, heeft gisteren van de gouverneur van de Nederlandse Antillen het .verzoek gekregen de vorming van een nieuw ka binet op zich te nemen. De Democratische Partij be haalde bij de algemene verkie zingen van 17 juni zes van de beschikbare tweeëntwintig ze tels in de Antilliaanse Staten. De DP won daarmee vijf zetels en werd de grootste partij. Ruim 42 procent van de kiezers op het eiland Curacao stemde op de partij van Rozendal. On middellijk na het bekend wor den van de verkiezingsluitslag zei Rozendal van mening te zijn dat hij de nieuwe premier van de Antillen zou moeten worden. (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Schipper A Jonker uit Katwijk heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de Schotse rechter. Jonker was wegens vissen binnen de Engelse 200-mijlszéne veroordeeld tot een boete van ruim honderdduizend gulden, plus verbeurdverkla ring van vangst en vistuig. Schipper Jonker komt met zijn schip .Johanna" waarschijnlijk morgen vroeg de Scheveningse haven binnen. Hij mocht vertrekken uit het Schotse Lerwick, toen daar het bedrag van de boete was aangekomen. Overigens meldt het persbureau Reuter dat de in beslaggenomen haring tegen zeer lage prijzen in Schotland wordt verkocht

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1