Yerhuizing LAF naar Zoeterwoude isn li Nieuwbouw Rembrandt weer voor twee jaar uitgesteld Vier maanden voor Turkse messentrekker Zestig jaar getrouwd BURGERLIJKE Rechter straft inbrekersduo Bloemenveiling Honselersdijk (bloemenveiling CCWS), maandag 4 juli 1977; Middenprijs Hoogsteprijs: Amaryllis 18—42; anjers 19—41; anjers tros 14—50; anthurium 93—195; aspara gus (snijgroen) per bos 120—255; chry santen gepl. jaarrondcultuur 70—101; chrysanten tros jaarrondcultuur 47—87; euphorbia 29—77; freesia dubbel 15—44; freesia enkel 12—52; gerbera 29—104; gladiolen 15—55; irissen 20—27; leliekelken 4479; lelietakken 25—180; rozen groot 16—61; rozen klein 12—32; strelizia 273-360. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog gebracht. DINSDAG 5 JULI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 (Van een onzer verslag gevers) LEIDEN De aan de Os en Paardenlaan in Leiden-Noord gevestig de Leidse Apparatenfa- briek (LAF) gaat dicht. Met de vakbonden is in principe overeenstem ming bereikt over een verhuizing van het be drijf naar een stuk grond tegenover de Hei- nekenbrouwerij in Zoe terwoude. Hier zal op een oppervlakte van 8000 m2 bij de Oude Rijn een nieuw bedrijfs gebouw moeten verrij zen. Met de uitvoering hiervan is vermoedelijk een jaar gemoeid. Een en ander is gisteren door de raad van bestuur van Gist- Brocades, het concern waar van de LAF deel uit maakt, meegedeeld. Al enige tijd gele den was er sprakè van inkrim ping van de Leidse Apparaten- fabriek. De concern-leiding van Gist-Brocades dacht aan een nogal ingrijpende reorga nisatie van de Leidse vestigin- g,waarbij ongeveer drie kwart van de bijna 100 werknemers zou moeten afvloeien. De ves tiging in Leiden zou alleen nog een interne functie binnen het Gist-Brocadesconcern toebe dacht zijn. huizjng naar Zoeterwoude in het verschiet ligt. Verder spreekt de mededeling van de raad van bestuur over een „onvermijdelijk geworden af slanking van de huidige perso neelsbezetting bij de LAF." In dit verband wordt opgemerkt dat bij Gist-Brocades in Delft ca. 30 vakatures te vervullen zijn. In de komende weken zullen individuele gesprekken met de personeelsleden van de LAF plaatsvinden ten einde in deze vakatures te voorzien. Zo zal er sprake kunnen zijn van overplaatsing en inkrimping bij de Leidse vestiging. Of het aantal van 30 werknemers het maximum is dat moet af vloeien kon van directiezijde gisteren niet bevestigd wor den. LAF-directeur Spelter wees er op dat hierover na de vakantie nog nader overleg met de vakorganisaties zal moeten worden gevoerd. Te koop De Leidse Apparatenfabriek aan de Os en Paardelaan die zal worden gesloten nu overeenstemming is bereikt over een verhuizing van de LAF naar Zoeterwoude. Bij de werknemers en de va korganisaties stuitte dit plan op veel verzet. De kans dat de resterende werknemers na eni ge tijd alsnog zouden worden afgedankt achtten de bonden zeker niet uitgesloten. De bon den verwijten de minder flo rissante positie waarin de LAF verkeert aan het beleid van de directie die onvoldoen de open zou hebben gestaan voor vernieuwingen en inves teringen, waardoor de vesti ging verouderde. Stapels no ta's en plannen werden nim mer in daden omgezet, aldus de bonden. Van de kant van de bonden werd er op aangedrongen met een plan te komen voor een nieuwe vestiging van de fa briek. Blijkens de gisteren be kend gemaakte onderhande lingsresultaten is deze wens van de vakbonden in ieder geval gehonoreerd nu een ver- Zodra de verhuizing naar Zoe terwoude een feit is zal Gist- Brocades de fabriekspanden aan de Os en Paardelaan af stoten. Deze staan vanaf van daag eigenlijk al te koop. „We willen proberen met de op brengst van de verkoop de nieuwbouw in Zoeterwoude te financieren," aldus directeur Spelter, die daaraan toevoegde tot op heden geen gegadigden voor het fabriekscomplex te hebben gehad. Wethouder Tesselaar WETHOUDER TESSELAAR WIL BEROEP AANTEKENEN (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Staatssecretaris De Jong van onder wijs heeft de bouw van een nieuw schoolcomplex van de Rembrandt-scholengemeenschap op de lange baan geschoven. Volgens het vorige week uitgebrachte scholenbouwplan mag pas in 1980 met de nieuwbouw van de Rembrandt-scholenge meenschap in de Coebel begonnen worden. Vol gens de .oorspronkelijke plannen zou echter reeds volgend jaar met de bouw worden gestart. Nu het totale bedrag dat uitgegeven zal worden voor scholenbouw, enkele miljoenen guldens minder bedraagt dan in voorgaande jaren, zijn alle bouwplannen uitgesmeerd over een aantal jaren. De Rembrandt-scholengemeenschap staat al enke le jaren op de wachtlijst en in principe zou reeds in 1976 een aanvang worden gemaakt met de nieuwbouw in de Coebel. In het derde scholen bouwplan werd de bouw echter uitgesteld tot 1978. De Leidse wethouder van onderwijs Tesselaar toonde zich bijzonder gebelgd over de beslissing van staatssecretaris De Jong om de nieuwbouw nu nog eens twee jaar uit te stellen. „Iedereen is natuurlijk teleurgesteld. Dit uitstel hadden we niet verwacht, omdat er reeds in 1976 met de nieuwbouw van de Rembrandt-scholenge meenschap begonnen zou worden. Daar komt nog bij, dat we van de staatssecretaris wel een meer soepele houding hadden verwacht, omdat wij ons in het verleden bij de problematiek van de depen dances van de drie zuilen van het voortgezet onderwijs achter het beleid van de staatssecreta ris hebben geschaard. Dit is dan ook een klap midden in ons gezicht." De staatssecretaris heeft de gemeente Leiden overigens wel toestemming gegeven om de beno digde grond aan te kopen en om volgend jaar met de voorbereidingen voor de nieuwbouw te beginnen. „Dat is natuurlijk een wasse neus," stelt wethouder Tesselaar. „De grond is eigendom van de gemeente Leiden, terwijl de schetsontwerpen al bij de rijksgebouwendienst liggen." De afdeling onderwijs van de gemeente Leiden onderzoekt momenteel de mogelijkheden om te gen de beslissing van de staatssecretaris in beroep te gaan. „Is die mogelijkheid inderdaad aanwezig, dan. zullen wij zeker tegen de beslissing van de staatssecretaris beroep aantekenen," aldus wet houder Tesselaar. De Rembrandt-scholengemeenschap is momenteel gehuisvest in vier gebouwen, namélijk aan de Burggravenlaan, de Van de Brandelerkade, de Vijfmeilaan en de Prinses Marijkelaan in Voor schoten. „Ook vanuit onderwijskundig oogpunt is het uitstel van de nieuwbouw te betreuren. De Rembrandtscholengemeenschap moet zo snel mo gelijk gehuisvest worden in één of twee gebou wen. Nu ondervindt de schoolleiding elk jaar moeilijkheden om een goed lopend rooster in elkaar te draaien. Bovendien is het voor de leraren soms ondoenlijk om telkens van het ene gebouw naar het andere te reizen." Wethouder Tesselaar overweegt momenteel om de Rembrandt-SG volgend jaar tijdelijk in de nood- lokalen van de christelijke scholengemeenschap Visser 't Hooft in Zuid-West te huisvesten. Die noodlokalen komen vrij, wanneer de nieuwbouw van Visser 't Hooft in 1978 voltooid is. Tesselaar: „Wij overwegen alleen die mogelijkheid. Een be slissing daarover is nog niet genomen. Wanneer we ook daadwerkelijk gebruik gaan maken van de noodlokalen van Visser 't Hooft in Zuid-West wil ik van de staatssecretaris wel eerst de garan tie, dat de nieuwbouw van Rembrahdt niet nog verder wordt uitgesteld. Bovendien zullen we ook nog moeten kijken naar de kosten, die een tijdelij ke huisvesting in de noodlokalen van Visser 't Hooft met zich meebrengt." Het openbaar onderwijs in Leiden lijkt het kind van de rekening te worden van het beleid van staatssecretaris De Jong. Behalve het uitstel van de nieuwbouw van de Rembrandt-scholengemeen schap verbood staatssecretaris De Jong in januari van dit jaar de bouw van een dependance in Leiderdorp van de Louise de Coligny-scholenge- meenschap. De uitspraak van rector Steffens van de Louise de Coligny-scholengemeenschap, afge lopen zaterdag in onze krant: „Den Haag be schouwt de scholengemeenschappen als blokken dozen van lokalen, die je maar willekeurig kunt verhuizen," lijkt steeds meer bewaarheid te wor den. Wethouder Tesselaar plaatst bij de het scholen bouwplan van de staatssecretaris nog enkele vraagtekens: „Als ik het scholenbouwplan aan dachtig bestudeer valt het mij op, dat er zoveel scholen van het rooms-katholiek en protestants- christelijk onderwijs in 1977 gerealiseerd zullen worden." Jeugdvakantiedorp De eerste, zonnige dag van Jeugdvakantiedorp zit er weer op. De verschillende huisjes waren de hele dag open en er werd druk gekleid, geverfd en stukjes voor de jeugddorp krant getypt in bet bijxondere-dingen-buisje werd een ma quette gemaakt met sloten, bruggen, huisjes enz Natuurlijk was het buiten ook heerlijk; daar konden de kinderen een polderlandschap graven waar ook zelfgemaakte boten in kunnen varen. Verder konden zij totempalen maken en natuurlijk op alle schommels, rekken enz. spelen en neb met 'de tuinslangen uitleven. De peuters kunnen 's morgens van half tien tot 12 uur terecht (er is een speciaal huisje voor ben, en een zandbak en waterbadjes) en de andere kinderen tot 3 uur 's middags. De entree is f 1£5 per persoon en f 10,- voor een tien-ritten kaart De rest van de week zullen er 's middags allerlei spelen e.d. georganiseerd worden. Deze week staat in het teken van Nederland-waterland", volgende week in het teken van „vuur". Daaromheen worden allerlei leuke dingen georgani seerd, zoals broodbakken op een echt vuur. Het Jeugdvakan tiedorp ligt vlak naast zwembad De Vliet Schranzen bij De Bak De universitaire eettafel De Bak aan de Leidse Kaiserstraat 25 heeft voor deze week weer een uitgebreid menu op stapel staan. Gisteren kon men terecht voor het verorberen van een gebonden kippesoepje en een gebakken lekkerbekje als hoofdgerecht Vandaag voert het menu gebraden lamslapjes als hoofdschotel, voorafgegaan door een tomatensoep. Voor lieden die de lamslap versmaden is er de kans op een gesauteerde hamschijf. Woensdag meldt kipperagout of een gebraden runderlapje en voor donderdag staat een varkensfi let of een biefburger op het programma. Vrijdag is het stamppot-dag met rauwe andijvie. Voor de liefhebbers is er deze week ook een vegetarisch menu bestaande uit: wortel soep, duivenbonen met boekweit varié de taugé en yoghurt of linzensoep, volkoren spaghetti, groenten-tomatensaus, sala de van komkommers, mandarijnen, andijvie en cornflakes. Voor de bezoekers van De Bak is het deze week derhalve schranzen geblazen met voor de studenten en overige leden van de universitaire gemeenschap een kopje koffie toe in ,jPom-Pom". Strijkijzcrbrand De Katwijkse Treubstraat stond dit weekeinde op stelten, doordat één van de flatbewoonsters vergeten was het strij kijzer uit te zetten. De vrouw des huizes bad de woning verlaten en bet ijzer op de strijkplank laten staan. De hitte van het ijzer kreeg na enige tijd een verwoestende uitwerk ing: brand in de woning. Dat Katwijkse brandweer, gealar meerd door de buren, was snel ter plekke. De brandweerlie den stonden echter voor een aanzienlijk probleembet vuur woedde op de tiende verdieping. Via bet trappenhuis werd de eerste slang naar boven gebracht Een tweede slang wilde men langs de buitengevel ophijsen. Dat lukte niet Het touw waarmee men de 'slang van de begane grond naar de tiende verdieping wilde trekken was te kortMet de eerste slang en bet gebruik van scboimblussers was het vuur in korte tijd bedwongen. Het strijkijzer bad echter wel een schade van meer dan tien mille opgeleverd. VS-studiereis De stichting Postakademiale Gezondheidstechniek organi seert van 4 tot en met 18 september een studiereis naar de Verenigde Staten. Tijdens de reis zullen de deelnemers kennis kunnen maken met verschillende instanties en bedrij ven op het gebied van de milieuhygiëne, drinkwatervoorzie ning, afvalwaterzuivering en de verwijdering van afvalstof fen. Inlichtingen over deze reis zijn verkrijgbaar bij ir. J. L. N. Spangenberg, tel 133222, tst 5468. Academisch Historisch Museum Het Academisch Historisch Museum is weer opengesteld Het museum kan bezocht worden elke dinsdag en vrijdag van twee tot vijf uur. Op andere tijdstippen komt men voor een gesloten deur te staan. Het smerige Plesmanviaduct (VIII) Vandaag nog vuiler.... LEIDEN/DEN HAAG - In de zittingszaal van de Haagse rechtbank kwam he( gisteren tot een verzoening tussen de leden van een in Leiden woon achtige Turkse familie. De fa milieleden huilden en omhels den elkaar en gebeurtenissen in het verleden werden vergeven en vergeten. De leden van de Haagse rechtbank toonden zich minder vergevingsgezind. Een 30-jarige verdachte stond te recht wegens poging tot zware mishandeling van een familie lid. De mishandeling was gepleegd tijdens een stevige familieruzie. Een van de aanwezigen had daarbij een mes getrokken en was daarmee zijn familielid te lijf gegaan. Het slachtoffer had enkele steekwonden opgelopen, maar is thans weer gezond. De verdachte werd vrijgesproken van een vermeende poging tot doodslag. Wegens mishandeling werd hij veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waar van vier voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en af trek van voorarrest LEIDEN Geboren: Desiree D. D. dr.v. W. P. Rom - T. van der Steen. Willem J. zn. v. W. J. van Rossom - T. Boe- zaard, Lisette G. dr. v. T. Tuizenga - A. J. M. Uzendoom. Christiaan, zn. v. J. Konstapel - W. J. Lubbers. Margaret- ha J. dr. v. J. de Mooi] M. J. J. van Duijn, Raymond S. zn. v. J. S. Benne- kers - C. van Iterson Overleden: C. S. S. Harteveld geb. 1889 geh. geweest met A. Stikkelorum. D. van Leeuwen geb. 1977 zn. v. H. A. v. Leeuwen en E. Heijnen, J. Moelnaar geb. 1895 man, M. Scheffers geb. 1920 man, D. R. Houtgraaf geb. 1923 man. Gehuwd: C. A. M. Boekee - P. Boehlee. C. H. M. Buurman - L. A. M. Schermer Voest, R. v.d. Reijden - C. H. T. M. Hendriks, A. F. D. Kluivers - F. M. J. Janssen, H. E. van der Woerd - M. P. Hollebeek, P. Th. W. Brouwer - J. van der Meij, A. Filarski - Y. Sierat, J. G. Ouwehand - C. W. Sinteur, P. M. A. Martens - C. J. M. Wassink. W. Tijssen - H. J. van Houten. LEIDEN/DEN HAAG Een 21-jarige straatma ker en diens 29-jarige collega, beiden uit Leiden, werden betrapt tijdens inbraak in een magazijn aan de Pinkstersteeg in Leiden, waar zij het op een cassetterecorder hadden voorzien. Ook zou den zij hebben ingebroken in een winkelmagazijn aan de Aalmarkt, hetgeen ruim 4.000 oplever de. ..Met de oudste verdachte was het al eerder fout gegaan mede als gevolg van een alcoholprobleem waarmee hij heeft te worstelen", zo constateerde de officier van justitie. Daarom eiste hij tegen deze verdachte zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met toe zicht en voor de andere verdachte die nog niet eerder is veroordeeld, vier weken. Het vonnis voor de eerste verdachte werd con form de eis en voor de tweede, wiens aandeel in de activiteit gering was geweest, 300 gulden boete en voorwaardelijk twee weken gevangenis straf met 2 jaar proeftijd. Burgemeester Vis overhandigt mevr. Van Woudenberg een fruitmand. LEIDEN Het echtpaar H. van Woudenberg—Staal vierde een paar dagen geleden het 60-jarig huwelijksfeest Gistermiddag waren Burgemeester Vis en zijn eSHoaJ' DresenT'onf zTdaar' jaardag te vieren. Hij is af- nering had hij de functie chef 83-jarige echtgenote. Het echt- meetefeliritoren iiï ,v-hte. koms^B Amersfoort, maar Interne Controle van de Stede- Paar heeft een dochter, drie f kwam reeds in 1917 in Leiden, lijke Licht Fabrieken. kleinkinderen en vier achter- IflYVcuii ICCUS II heden ajnwoonachtigin de ser- Vuud werkzaam ;^(ktfto^of aan de Bach- geweest bil de stedelijke Licht r£^ür^2!?uwtL,h=m i. Fabrieken in de Centrale Boek- Woudenberg lanu houding, heer Van Wouden- was lange tijd adjunct- enkele dagen alweer rijn State boekhouder en hli rijn nwwiik kleinkinderen. Beide echtelie- Het jaar dat hij zijn intrede den zijn nog goed gezond. De deed in Leiden was tevens het heer Van Woudenberg is nog huwelijksjaar van de heer Van immer actief als redacteur van Woudenberg. In Oudewater bet mededelingenblad van de t*pekhouder en bij rij" p**nri/^ trouwde hij in 1817 met zijn nu „Statenhof".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3