"Bij een wedstrijd werk je vaak wel samen Sassenheimse dames succesvol Ajax terug in titelstrijd Van de Loo twee-mèt Snaterse en kampioen in n KOEN GIJSBERS IN BENELUX-PLOEG SPORTTRIBUNE NA OVERWINNINGEN OP KOPLOPER QUICK 2 EN VUC: HELEEN HAVERKORT EN MARIAN VAN SCHIE (BATAVEN): if ui OP TOERNOOI STV: DIE LEYTHE-DUO ONGENAAKBAAR LEIDSE COURANT. Cricket Van onze sportredactie LEIDEN/OEGSTGEEST De cricketers van het Leidse A|ax zijn weer helemaal terug in de kampioensrace. Na de teleurstellende nederlaag van vorige week tegen VOC 2, slaagden de In Oegstgeest cricket spelende Leidenaars er dit weekeinde In het dubbelprogramma met twee overwinningen af te sluiten. Aartsrivaal VUC en de reserves van het Haagse Quick waren de slachtoffers. Zaterdag kwam VUC (zonder de geblesseerde stockbowler De Vries) niet verder dan 86 runs. Frits de Jongh bowlde, na een aantal wat mindere wedstrijden weer „ouderwets". Zijn cijfers (8 voor 38) spreken voor zichzelf. Aan bat was het Jan Wolter IJssel de Schepper die alle eer opeiste. De tweede „50" van het seizoen stel de Ajax mede in staat het VUC-to- taal voor het verlies van vijf wic kets te passeren. Gisteren bracht de koploper in de Overgangsklasse, Quick Haag 2. er aan bat zo mogelijk nog minder van terecht tegen het sterk bow lende en messcherp fieldende Leidse team. Behalve opnieuw Frits de Jongh (5 wickets voor 22 runs) wist nu ook captain Ton Eldering wel raad met de vijande lijke wickets: 5 voor 25. Na ander half uur was de Haagse battingssi- de voor 49 runs opgerold. Overi gens hield de Ajax-formatie maar liefst zeven vangen vast; een be wijs van de ruimschoots aanwezi ge concentratie. Het totaal van de Quick-reserves, leverde de Leidenaars nauwelijks problemen op. Voor het verlies van twee wickets werd de 50 bereikt. De Jongh (17) en weer Ussel de Schepper (37) waren daar verant- woorelijk voor. In een poging Quick ook op innings terug te wijzen, batten Ton Kantebeen en Daniël Eldering rustig door. Drieëntwintig en veertien runs wa ren het resultaat. Na een harde 41 not out van Ernie Oudshoom werd Quick Haag 2 opnieuw ingestuurd. Beter verweer van de Hagenaars voorkwam evenwel een 6-0 neder laag. De zege die Ajax nu behaalde was echter ook al bijzonder knap: 5-1. Stand: 1. Quick H 2 8-30, 2. Excel sior 8-28, 3. VUC 8-28, 4. Ajax 8-26, 5. Hilversum 8-24, 6. HBS 2 8-22, 7. VOC 2 8-16, 8. Sparta 8-10. Marian van Schie, die pas een jaar aan atletiek doet. is vooral sterk op de 1500 en de 3000 meter. Op die laatste afstand hoeft zij zelfs niet bang te zijn voor de heren. Afgelopen dinsdag eindigde zij te midden van zeventien mannen op de derde plaats in een persoonlijke recordtijd van 10.03.0 minuten. Dit resultaat had zij mede te danken aan de vele sarcastische opmerkin gen van het publiek Heieen Haverkort is in tegenstel ling tot Marian iets sterker op de wat kortere afstanden. Zij loopt het liefst een 800 of een 1500 meter. Beide afstanden leggen zij vaak samen af. Maar "op zo'n wedstrijd werk je soms wel een beetje sa men maar uiteindelijk moet je het toch tegen elkaar uitvechten". Ge heel volgens het principe: voor en na de wedstrijd vrienden maar tij dens de wedstrijd vijanden. Heieen: „Soms levert het wel eens problemen op. Bij de Nederlandse jeugdkampioenschappen deed Ma rina bijna al het kopwerk en toen ging ik haar op het laatste moment voorbij. Dan voel je je toch niet zo prettig. Maar tijdens het lopen kon ik de kop eigenlijk niet over nemen want Marian ging nogal hard". Dit soort situaties hebben in het geheel geen invloed op de zeer hechte vriendschap. Ze blijven sa men trainen en hierdoor heeft Ma rian ook kennisgemaakt met enke le technische nummers. "Helèen doet soms wat aan speerwerpen. Na afloop van een looptraining gaat ze soms wat oefenen en dan doe ik wel eens mee. Ik doe alleen nog niet mee aan wedstrijden zoals Heieen. Wel heb ik al een paar keer vergesprongen". Heieen vind die technische nummers wel belangrijk. "Ik ben er mee begon nen omdat ik het lopen te eenzij dig vond. Echt intensief train ik er echte niet voor. Meestal een of twee keer per maand. Beide meisjes zijn trouwens rede lijk veelzijdig op sportgebied. Voordat ze aan atletiek begonnen hebben ze beide aan andere spor ten gedaan zoals handbal en korf bal. Marian bezat dan ook al een goede conditie toen ze vorig jaar met atletiek begon. „Ik liep toen mee in een cross. Na afloop werd ik door een paar Bataven gevraagd om bij hen te komen trainen. Ik maakte een afspraak voor een maandagavond en kort daarna werd ik lid". Heel war anders ging het met Heieen, die al langer lid is. "Mijn gymleraar zei tegen mij dat ik eens wat aan atletiek moest gaan doen. omdat ik vrij goed liep tijdens de les. Ik heb toen een van de andere sporten laten vallen en ben naar de Bataven gegaan". Na de eerste kennismaking met de atletiek verging het Marian iets beter dan Heieen. Al na een half jaar werd Marian derde bij de Nederlandse crosskampioenschap pen. Heieen daarentegen maakte wel goede tijden en behaalde ook enige successen maar kreeg op de lange duur wat ademhalingspro blemen. Daarvoor ging zij aan het begin van dit jaar naar een specia list "Daar bleek toen dat mijn neus voor een deel afgesloten was. Ik ben toen geopereerd waardoor ik nu een stuk prettiger loop. Vroeger moest ik telkens door mijn mond ademhalen en dat hoeft nu niet meer, dat scheelt veel". Door deze ingreep ziet de toe komst er voor haar weer wat roos kleuriger uit. Zelf streeft ze op de 800 meter naar een tijd rond de 2.15. Haar trainer, Lambert van der Berg, acht haar hier zeker toe in staat. Ook Marian heeft natuurlijk verwachtingen voor de toekomst. "Op de 800 streef ik naar 2.17. Dat hoop ik te halen voor de Neder landse estafettekampioenschappen aan het eind van dit jaar. Daar hebben we waarschijnlijk een goe de kans". Voor het zover Is komt er echter nog het Nederlandse senioren kampioenschap. Hier zal ze waar schijnlijk starten op de 1500 me ter. Een afstand waar Lambert van der Berg haar dit |aar best nog wel 4.35 op ziet lopen. Ook op de 3000 moet ze nog sneller kunnen, maar Lambert heeft lie ver dat ze die afstand voorlopig nog even met rust laaL De Bata ven bezit twee grote talenten: de vereniging waakt er goed over FOLKET-JAN GEERTSMA Tennis Van onze tennlsmedewerker SASSENHEIM Na een hele week vol sfeer, spanning en sen satie zijn zondag de beslissingen gevallen In de diverse catego rieën. Dat dit allemaal kon gebeu ren onder het genot van een stralende zon en weinig wind, was zeker een meevaller. Het pu bliek dat In groten getale aanwe zig was zag er dan ook zomers gekleed uit en genoot zichtbaar van de wedstrijden. Dit kan van de spelers en speelsters niet al tijd gezegd worden. Sommigen hadden zelfs last van het plotse linge warme weer en anderen hadden meer moeite om zichzelf In toom te houden. In leder geval waren er genoeg verrassingen en sensaties te noteren. Zo was de herenenkelfinale B een geheel Beverwijkse aangelegen- heid. Twee. voor het distrikt Lei den vrij onbekende spelers, te we ten R. Groen en B. Hof, slaagden erin tot de finale door te dringen. Groen zorgde in de halve finale voor een enorme verrassing door de als eerste geplaatste Bob van Overbeeke te verslaan (6-3, 7-6) en Hof haalde de finale door Alfred Gelevert in drie sets te kloppen (7-5, 3-6, 6-4). Omdat de finalisten elkaar uiteraard goed kenden, ze spelen immers bij dezelfde club. en Groen in dit toernooi toch de sterkste indruk achterliet, behaalde de laatstgenoemde een zeer vlotte eindzege, uitslag 6-4,6-0. Bij de dames in B was er een zo mogelijk nog grotere verrassing. In de halve finale zag Rosemarie Ver- degaal kans de eerste geplaatste Maureen Meyer te verslaan. Nadat de eerste set een vlotte zege had opgeleverd voor Maureen en iede reen dacht, dat de tweede set hetzelfde beeld zou geven, kwam Rosemarie sterk terug. Met de cij fers 1-6, 6-3, 7-5 haalde zij de zege binnen. De andere halve finale le verde een regelmatige overwinning op voor M. Thakur tegen M Heinin- ger: 6-3, 6-4. In de finale was de pas vijftienjarige Rosemarie echter niet opgewassen tegen de gerouti neerde Martien Thakur. Via de set standen 6-3, 6-1 behaalde laatstge noemde de toernooioverwinning op haar teamgenote. Al was de herendubbelstrijd in B. niet van al te grote klasse, span ning was er te over. De vier heren die daarvoor zorg droegen waren Peter Pauwels met Alfred Gelevert en Bob van Overbeeke met Dolf Verburg. De partij was aan de ene kant interessant vanwege de span ning, maar aan de andere kant ook af en toe vervelend vanwege het vele gooi en smijtwerk met rackets en ballen dat de heren ten toon spreidden. De eerste set was voor v. Overbeeke/Verburg met 7-5. De tweede set ging ook weer gelijk op, waarna de tie-break pas de beslissing kon brengen (7-6). In de .derde set alweer hetzelfde beeld, ieder won op zijn beurt zijn servi ce-game en zo zou men natuurlijk de hele dag door kunnen blijven gaan. Maar toen de stand 10-9 in het voordeel van v. Overbeeke en Verburg was. kon Gelevert zijn eigen service niet meer winnen en daarmede was tevens de eindover winning binnen, totale uitslag: 7-5, 6-7,11-9. Bij de damesdubbel verliep alles volgens plaatsing. Dros en Loom- ans (eerste geplaatst) versloegen in de eindstrijd Tombrock en Feh- ling (tweede geplaatst) in twee sets: 6-4, 6-3. De strijd in het gemengddubbel B werd een over winning voor het Sassenheimse duo H. Verdegaal en M Thakur. Ze versloegen in de finale het koppel Groen/Henneman met 6-2,6-3. In het C-toernooi waren ook enke le verrassende winnaars te vinden. Bij de heren lukte het de pas zestienjarige van Doornmalen om de titel te grijpen. Hij moest het in de finale opnemen tegen de als vierde geplaatste A. de Ligt jr. Op welke grandioze wijze hij dat deed, spreekt wel uit de cijfers; 7-5, 6-0. Bij de dames won de als eerste geplaatste R. Verdegaal moeizaam van H. Fehling. Deze twee waren zeer aan elkaar gewaagd, maar door de iets betere conditie van Rosemarie, pakte zij de titel (7—6, 1-6, 8-6). De herendubbel leverde een overwinning op voor van Dop en van Gerwen. Na een lange doch enerverende strijd moesten de broers van Veen voor hen wijken. Na twee sets was de strijd nog geheel open, maar het duo van Gerwen/van Dop trok uiteindelijk aan het langste eind, uitslag: 3-6, 6-4, 12-10. De niet geplaatste da mes Schoorl en Scholten pakten tegen Mulder/Schoonen de zege in het damesdubbelspel (7-5, 7-6), terwijl de eindoverwinning in het gemengddubbel naar het koppel Vroegop/de Groot ging. Zij ver sloegen toch wel enigszins verras send R. Verdegaal en W. Kuyck. die in deze poule eerste waren geplaatst (6-2, 6-3). In het D-toernooi noteerden we een geplande overwinning van A. Cats bij de dames. Ze versloeg in twee sets K. Iskander (6-3, 6-4). Bij de heren was het evenwel anders. Twee niet geplaatste spelers, te weten v.d. Geest en Barnhoom, vochten hier de strijd uit, waarbij eerstgenoemde na een aantrekke lijke wedstrijd uiteindelijk won (6- 4, 6-7, 6-3). Verdere uitslagen: Finale H.D.D.: Strijver/Mooyman- van Dinther/de Kort 6-3, 6-1 Finale D.D.D.: Booij/Vrijlink-Ruys/- Gietema 6-1, 6-3 Finale G.D.D.: de Vries/Weber-Pie- tersen/van Gerwen 6-2,6-4. Van onze atletiekmedewerker LEIDEN De Leidse atletiekvereniging de Bataven beschikt over een groot aantal talenten op de midden en lange afstanden. Van hen zijn Bram Wassenaar, Koen Gljsbers en Wybo Lelieveld het meest bekend. Ten onrechte kan hierdoor de indruk ontstaan dat alleen de heren grote successen boeken. Bi] de laatstgehouden Nederlandse jeugdkampioenschappen bleek dat er ook snelle dames zijn. Heieen Haverkort en Marian van Schie gingen toen vlak na elkaar als tweede en derde over de finish bij de 1500 meter. Hiermee toonden zij voor de zoveelste keer aan dat zij tot de top behoren. Van onze atletiekmedewerker LEIDEN Bij de interland tussen de jeugdteams van Nederland, België en Zwitserland was ook de Leidse atleet Koen Gijsbers (Bataven) in actie te zien. Op de rekortanbaan te Roosendaal ging hij van start op de 800 meter. Na 1.51.29, elektronisch gemeten, kwam hij zegevierend over de eindstreep. Koen Gijsbers, die zo goed als zeker zal worden uitgezonden naar de Europese jeugdkampioenschappen in Donetzk (Rusland), zal deze week nog twee keer van start gaan in een belangrijke interlandwed strijd. Deze Bataaf is namelijk opgenomen in de Beneluxploeg die naar Oslo gaat. Dinsdag zal hij een 400 meter individueel lopen en woensdag loopt hij in de 4x400 meter estafetteploeg. Ajax-batsman Jan Wolter IJssel de Schepper heeft „hoekend" uitgehaald. Bowler Leeuwenhoek en Quick-fielder Henk Heebels kijken de bal na Van onze roeimedewerkster AMSTERDAM De slotwedstrijden op de Bosbaan vormen elk Jaar voor veel Jonge ploegen de laatste gelegenheid om een blik te veroveren. Daarnaast wor den er elk jaar de nationale Jeugdkampioenschappen verroeld. Dit Jaar wist gelukkig ook weer een Leidse ploeg een titel te veroveren: Snaterse en Van der Loo van Die Leythe werden kampioen In de twee met stuurman. De Slotwedstrijden werden ditmaal mede georganiseerd door Okea* nos, dat hiermede zijn vierde lus trum gestalte poogde te geven. Gezellig werden de wedstrijden er niet mee ondanks het enthousias me van deze Amsterdamse vereni ging bij touwtrekken en de ver koop van aardbeien met slagroom. De jeugdtitel werd behaald na een nauwelijks spannend te noemen strijd met Willem III. Het was jam mer, dat niet meer tweetjes zich voor dit vrije zware nummer had den gemeld. Snaters en Van der Loo grepen al na tweehonderd meter de leiding. Na een regelma tig gevaren race werd met redelijk lange halen als eerste de finish bereikt. Coach Roy Parmentier kon tevreden zijn, na een niet zo opval lend seizoen was toch het hoogste bereikt. Wout van der Loo kreeg nog een extra-beloning: hij is ge selecteerd voor een vier, die Ne derland eventueel op de jeugdwe reldkampioenschappen mag verte genwoordigen. Deze vier, die ver der bestaat uit Roland Hameetman en Paul Cagro (samen zeer over tuigend kampioen in de twee zon- Roeien der stuurman) en Philip Smits zal proefvaren in Luzern. Komt de vier goed uit de voeten, dan wordt de ploeg zoals gezegd uitgezonden. Gaat het niet, dan zullen Hameet man en Cargo alsnog gaan twee zonderen. Op deze wedstrijden werd ook ge selecteerd voor de seniorenlanden- wedstrijd, die over drie weken in Tours plaatsvindt. Rob Florijn (Die Leythe) behaalde een tweede en een derde plaats in de skif. Dit werd door de keuzeheren gehono reerd met selectie voor Tours en wel in een dubbelvier. waar verder Stegeman (Willem III) en Delhey (Theta) van deel uit moeten ma ken. Een vierde man, te denken valt aan Van Oordt van Nereus, wordt nog gezocht. Als Florijn mee wil betekent dit wel, dat hij niet zal kunnen dubbel-tweeën met Rob Robbers op de gelijktijdig te verroeien Nationale. Dit weekeinde werden er trouwens een fors aantal blikken door Leidse ploegen gehaald. Daarbij was het hoofdnummer de dames nieuwelingenacht, waarbij „De vlij tig Liesje"-beker viel te verdienen. Njord won hier met meer dan een lengte voor Okeanos en Orca/Eu- ros. Ester Davids, Kea Verveld, Judith van der Werff, Floske Sieks- ma, Karla Meiss, Willy Don, Yvon ne van Staalduinen, Cary ten Bok- kel en stuurvrouwe Marjolein van Gogh konden hierna de blikken, bloemetjes en (na een dag wach ten) de beker in ontvangst nemen. Veelbelovend was de overwinning van Marjolein-Buys, de eerstejaars skiffeuze van Asopos de Vliet. Het toch zo moeilijke skiffen lijkt haar wel te liggen. Zij won de nieuwe- lingenskif en met Martine Vaandra- gen de dubbeltwee in de zelfde klasse. Njord skiffeur De Brauw, die sinds een maand het in zijn eentje probeert loste de beloftes in voor zijn supporters. Hij won op superieure wijze in een fraaie rusti ge stijl bij de heren de nieuwelin- genskif. Verder waren nog overwinningen voor de dames senior vier van Njord (viermaal), de dames nieu- welingenvier van dezelfde vereni ging en de damesacht van Asopos de Vliet in de senior-B acht. Sprintblikken waren er voor Mifche- le Parmentier (Die Leythe) en de lichte acht van Njord. Pechvogel van dit weekeinde was de Asopos skiffeur, die toen hij tweede lag in zijn wedstrijd, aan zwemmen de voorkeur meende te moeten geven. Heieen Haverkort (links) en Marian van Schie: Veel samen trainen. Toch een prijs voor de gebroeders Van Veen. van de combinatie van Gerwen/van Dop. In de finale van het herendubbelspel C verloren zij

Leidse Courant | 1977 | | pagina 16