Leiderdorp reageert koel op schoolplan Alkemade Groen en Hof verrassen Noordwijkerhout zet door in kwestie Leidsevaart ALPHENSE ZWERF DIEREN DAKLOOS OPEN TENNISTOERNOOI SASSENHEIM Scholieren namen De Weerklank alvast een dag in gebruik Vandaag gebeurt er iets met het aardgas. Verstandig met aardgas. Er is alle reden voor. STAD/REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 JULI 1977 PAGINA 5 ALKEMADE/LEIDERDORP - Het ge meentebestuur van Leiderdorp heeft wat koel gereageerd op het voorstel van het gemeentebestuur van Alkemade om geza menlijk een scholengemeenschap voor voortgezet onderwijs te stichten. Leider dorp meent dat de plannen van Alkemade te voorbarig zijn en wil eerst afwachten wat het resultaat van een beroep zal zijn, dat een van de betrokken schoolbesturen heeft ingesteld tegen de besluiten van de minister van onderwijs om dependancevor ming in Leiderdorp tegen te gaan. De minister van onderwijs en wetenschap pen trok enige maanden geleden een besluit in waarin de Louise de Coligny Scholenge meenschap toestemming kreeg om een de pendance in Leiderdorp te vestigen. Tegelijk deelde de minister mee dat de reeds geves tigde dependance van Visser 't Hooft voor 1 augustus 1980 uit Leiderdorp moet ver dwijnen. Als de dependances uit Leiderdorp vertrek ken, moeten de leerlingen afkomstig uit Alkemade (294) en Leiderdorp onnodig ver reizen om een school voor voortgezet onder wijs te bezoeken, vandaar het initiatief van Alkemade om de handen ineen te slaan en gezamenlijk een VO-school te stichtea In een gesprek met het gemeentebestuur van Leiderdorp is echter gebleken, dat het nog geenzins zeker is dat de dependance van Visser 't Hooft werkelijk zal verdwijnen. Verder bleek dan de gemeente Leiderdorp in de zestiger jaren zelf ook al met plannen heeft rondgelopen om een eigen school voor voortgezet onderwijs te stichten. De realise ring van dat plan bleek toen niet mogelijk. Drie weken voor parkietendief Drie maanden voor dodelijk ongeval NOORDWIJKERHOUT - We gens veroorzaken van dood door schuld, eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 18-jarige autobestuurster uit Keulen, drie maanden gevangenisstraf en negen maanden intrekking van het rijbewijs. Met de door haar bestuurde au to reed zij op 27 augustus van het vorig jaar te Noordwijker- hout op de 's-Gravendamseweg en verleende op het kruispunt met de Gooweg geen voorrang aan een andere auto. Door de botsing die volgde, werd de be stuurder van die auto, P. G. Tielenbure gedood. Verdachte liet ter zitting van de rechtbank verstek gaan. Vol gens getuigen had verdachte bij het naderen van het kruispunt haar snelheid verhoogd en reed hoogst onvoorzichtig. Het was niet alleen een voorrangskrui sing, maar het slachtoffer kwam bovendien van rechts. Deson danks reed verdachte door. Vonnis op 14 juli. Na controverse ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense dierenbescher ming zal op zeer korte termijn onderdak moeten vinden voor haar achttien honden en dertig katten. De zwerfdieren, die in de Schilkhoeve in Nieuwveen werden ondergebracht, moeten het particuliere bedrijf dit weekend nog verlaten als gevolg van een controverse tussen de Alphense afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren en de eigenaresse van de Schilkhoeve, mevrouw Van den Hul. De Alphense dierenbescher ming moest in 1973 naar ver vangende ruimte voor de op vang van zwerfdieren uitkij ken, doordat haar eigen op vangcentrum het veld moest ruimen voor de doorvoering van een nieuw bestemmings plan. Zij kwam toen terecht bij mevrouw Van den Hul, in Nieuwveen, eigenaresse van de hondenfokkerij De Schilkhoeve. Hoewel de Alphense vereni ging meerdere malen bij me vrouw Van den Hul had ge klaagd over een gebrek aan inspraak bij de opvang van zwerfdieren, gaf de eigena resse hieraan geen enkele maal gehoor. Voorzitter Van Beers maakte hiervan eerder deze week in het periodiek van de vereniging melding. Bij mevrouw Van den Hul schoot dat in het verkeerde keelgat. Zij besloot daarop de overeenkomst met de Alp hense dierenbescherming met onmiddellijke ingang op te zeggen. Omdat in het con tract tussen beide partijen geen enkele clausule dien aangaande was opgenomen, zit er voor de vereniging niets anders op dan zich bij het onherroepelijke besluit van de Schilkhoeve-eigena- resse neer te leggen. Het ver enigingsbestuur wil trachten dit weekeinde de dakloze die ren bij haar leden onder te brengen in afwachting van een definitieve oplossing. ALPHEN/DEN HAAG De Haagse politierechter heeft een 34-jarige fabrieksarbeider uit Alphen aan den Rijn veroor deeld tot drie weken gevange- nisstraf wegens de diefstal van parkieten uit een kooi in Avi- I fauna in Alphen. De man was 's nachts Avifauna j binnengeslopen en had het gaas I van een kooi vernield om de i vogeltjes te kunnen verschal- j ken. Met het vangen had hij wat I moeite gehad, maar na enige tijd was het hem toch gelukt. Ook de politie had wat moeite met het „vangen", maat het luk te ook haar. Zo werd de man voor de Haagse politierechter gebracht. Hij liet tijdens de gisteren gehouden zit ting overigens verstek gaaa De officier van Justitie sprak over een „ergerlijke roof'. Hij achtte straf nood zakelijk. De rechter deelde die mening en vonniste conform de eis- drie weken celstraf LEIDEN ZAL TOCH MOETEN BETALEN tegen haar opgewassen: 7-5, 6-1. In het dames C toernooi was Bernadette Tombrock de eerste die er in slaagde tot de halve finales door te dringen. Na een trage start versloeg ze in drie sets Tönjann: 1-6, 6-1, 6-0. Bij de heren in C is te vermelden, dat vier van de acht spelers bekend zijn, te weten De Jong, Kuijck, van Doornmalen en Vroegop. Van deze vier springen vooral de namen van Kuijck en van Van Doornmalen in het oog. Deze laatste is pas zestien jaar en speelt in Amstelveen bij Overburg. Van hem kunnen we in de toekomst nog veel ver wachten. Wederom een sensatie in heren enkel D. Nadat in het begin van de week de als geplaatste En- trop verloor, moest nummer twee C. Verdegaal nu het onder spit delven. Barnhoom gunde hem slechts twee games; 6-1, 6-1, en is daarmee de eerste speler die tot de kwartfinales door drong. Bij de dames kwamen A. Cats en N. Schucklink-kool vol gens plaatsing bij de laatste vier, doch K. Iskander is daar de verrassing. Pauwels en Gele- vert kwamen in het herendub- bel B als eersten bij de laatste vier. Hun slachtoffers waren v. Doornmalen en Meyternare, de uitslag: 7-6, 7-5. De kleine lijst in het damesdubbel B (slechts vier duo-s) was er mede de oor zaak van, dat de eerste finalis ten bekend zijn B. Tombrock en H. Fehling deden wat van hen werd verwacht door in twee sets van V. Splinter en M. Thakur te winnen: 6-0,6-2. NOORDWIJK - Het geschil tussen Noordwijkerhout en Leiden over de Leidsevaart vertoont het beeld van een kleine, vinnige keeshond die de grote buldog danig in de poten gaat bijten. Zonder veel commentaar besloot de Noordwijkerhoutse raad gisteravond om op grond van artikel 20 van de Wegenwet het onderhoud van de Leidsevaart, voorz over de onderhoudsplicht berust bij de gemeente Leiden, ten laste van de ge meente Noordwijkerhout te brengen. Het raadsbesluit bepaalt verder, dat Leiden voor onderhoudskosten jaarlijks 101.338 dient bij te dragen, maar dat die gemeente de bijdrage kan afkopen voor een totaalbedrag van 1.266.725. Voorts besloot de raad een krediet van 450.000 te voteren om de weg een gron dige opknapbeurt te geven. Hiervan is al 40.000 besteed, ten behoeve van urgen te reparaties met het oog op de verkeers veiligheid. „Wij zullen Leiden in een procedure wel aanspreken voor die vier en halve ton", merkte wethouder Heemskerk op, „of ze zou eigener beweging moeten betalen". Aan het voeren van een dergelijk proces zal de raad echter zijn fiat moeten geven. Ter verduidelijking legde burgemeester Bosma nog uit, dat Leiden, bij goedkeu ring van het raadsbesluit door Gedepu teerde Staten, in beroep kan gaan bij de Kroon. Zodra echter het besluit van de raad tot het verstrekken van het krediet is goedgekeurd, kan zonder meer met het werk aan de Leidsevaart worden begon nen. Uit de toelichting op het raadsvoorstel, waarin uitvoerig de reeds gepubliceerde LEIDEN De leerlingen van de school voor Christe lijk Onderwijs voor Slechthorende en Moeilijk Spre kende Kinderen „De Weerklank" namen gisteren voor één dag het nieuwe schoolgebouw aan de Robijnstraat in gebruik. In een verklede optocht liepen de kinderen gisteren van het oude gebouw aan het Vrouwenkerkhof 1 naar de Robijnstraat. De tocht begon om 9.00 uur en nam ongeveer een uur in beslag. In het nog niet helemaal voltooi de gebouw werd op de laatste dag voor de vakantie de kleding door een jury beoordeeld. Ver der trad de bekende mime-spe- ler Rob van Reijn op. 's Mid dags werd er een puzzeltocht gehouden, (om de kinderen het gebouw te laten leren kennen). De Christelijke Schoolvereni ging heeft zich vanaf haar op richting in 1959 altijd beijverd voor een speciaal gebouw waar alle leerlingen konden worden gehuisvest. Dat ideaal kon pas dit jaar worden verwezenlijkt. Voorheen zwierf men altijd rond in verschillende dependan- ce's aan de Oosterkerkstraat, Hoge en Lage Morsweg en aan de Haarlemmerstraat (de laatste vier jaar). Het enigszins verval len gebouw aan het Vrouwen kerkhof werd acht jaar geleden betrokken. Het pand was in het geheel niet geschikt voor het bijzondere onderwijs van „De Weerklank". Het nieuwe ge bouw aan de Robijnstraat is aangepast, met onder meer ge luiddempend materiaal, want het onderwijs aan Slechthoren den en Moeilijk Sprekenden vereist een goede isolatie van de geluiden op straat. In de „Weerklank" volgen 120 kinderen het bijzondere onder wijs. Het leerlingental is de laat ste jaren vrij constant gebleven. De leeftijd varieert van 3 tot 17 jaar. De school voorziet in kleu teronderwijs, lager onderwijs en MAVO 3 en 4 onderwijs. Om het laatste soort onderwijs te kun nen voltooien moet wel het staatsexamen worden afgelegd. Op de school zijn aan leerkrach ten drie logopedisten, een psy choloog, een maatschappelijk werker, een KNO-arts en reme dial teachers werkzaam. De schoolleiding stelde gisteren verheugd te zijn met de rustige omgeving waarin de nieuwe school is gesitueerd. De eventue le komst van een betonmortel- centrale (aan de Hoge Morsweg daar vlakbij) werd wat minder enthousiast tegemoet gezien. Geen Leidse vervolging van prins AMSTERDAM/LEIDEN - Het gerechtshof in Amsterdam heeft zich onbevoegd verklaard kennis te nemen van het beklag dat vijf inwoners van Leiden op grond van artikel 12 van het wetboek van strafvordering bij dit hof hadden gedaan over het niet instellen van een strafver volging tegen prins Bernhard in verband met de Lockheed-af faire (het omkopingsschandaal van deze Amerikaanse vlieg tuigfabriek). De prins moet volgens het hof als militair worden beschouwd insde jaren waarin het in deze zaak om gaat en hij valt daarom onder de militaire justitie. De vijf inwoners van Leiden kun nen nu niet op een soortgelijke wijze hun beklag doen bij de militaire rechter omdat de mili taire rechtspraak een dergelijk beklagartikel niet kent. De vijf Leidenaren hadden in hun beklag aangevoerd dat ten onrechte geen strafvervolging is ingesteld tegen de prins hoewel een dergelijke strafvervolging naar hun oordeel gerechtvaar digd zou zijn gezien het vermoe den van strafbare feiten die zijn gebleken uit het onderzoek van de Commissie Donner (de vijf' zijn: P. Koppen, R. C. van den Boogaard, Tj. Knoop Pathuis, G. J. Boudenwijnse en S. Schuur, Jan van Goyenkade 27, Leiden). De beschikking van het Amster damse Gerechtshof waarin het zich onbevoegd verklaarde ken nis te nemen van het beklag over het niet instellen van een strafvervolging tegen de prins is onherroepelijk. Tegen de be schikking van het hof is name lijk geen cassatie mogelijk bij de Hoge Raad. Dit heeft de ad vocaat-generaal bij het Ge rechtshof in Amsterdam, mr. G H. C. van Dijken medegedeeld. voorgeschiedenis wordt opgehaald, bleek dat Noordwijkerhout in nauw overleg met de provinciale autoriteiten tot de thans genomen besluiten is gekomen. Het ziet er dan ook niet naar uit, dat Leiden in deze kwestie bij de provincie een voet aan de grond krijgt. Met schier eindeloos geduld blijkt het gemeentebestuur van Noordwijkerhout te hebben geprobeerd langs minnelijke weg tot een oplossing te komen. Begin 1974 was met het toen malige Leidse bestuur in beginsel over eenstemming bereikt over een afkoop som. Het daarna optredende nieuwe col lege van B en W van Leiden liet echter weten geen medewerking te zullen verle nen aan de met de voorgangers gemaakte afspraken. Het werd een slepende zaak, waarbij Leiden nieuwe voorstellen toe zegde. maar er niet mee voor de dag kwam. In februari van dit jaar geraakte de zaak in een stroomversnelling als ge volg van een aktie door de Leidsevaart- bewoners. Uit het overzicht van de gevoerde onder handelingen blijkt verder, dat wethouder Heemskerk op 6 juni jJ. een telefoontje kreeg van zijn Leidse collega van finan ciën, waarin deze mededeelde, dat B en Wvan Leiden bereid waren een afkoop som te betalen van 235.000 zijnde het in 1974 overeengekomen bedrag. Deze som was toen echter mede bepaald in het vooruitzicht van de financiële mo gelijkheden die de voorgenomen ruilver kaveling van de Hoogeveense polder kon den bieden. Deze ruilverkaveling vond destijds echter geen doorgang. Een brief van het Leidse college van 15 juni jl. sloeg definitief de deur voor een minne lijke regeling van de kwestie dicht. Wannondse touwtrekkerij Gisteravond werden in het ka der van de Kaagweek de na tionale touwtrekwedstrijden gehouden in het Park in War mond. Er bestond voor deze spectaculaire sport bijzonder veel belangstelling. Onder aan vurend geschreeuw van het publiek werd de groep Juffer- mans eerste en bleek het team De Pomp de op een na sterk ste te zijn. In Ut Sloepie treed vanavond de „Dizzy Man's Band" op en in de feesttent wordt vanaf 20.30 uur een groot Billenprik- kersfeest georganiseerd. Het woord Billenprikker is niets meer dan een oude bijnaam voor de Warmonders. SASSENHEIM Van de zeven spelers die zich tot nu toe in het herenenkel-C voor de kwartfinales hebben geplaatst, springen twee namen duidelijk in het oog. De eerste is die van Ronald Groen, die zijn partij I tegen Har Meyer, toch altijd een zeer lastige speler, zeer vlot besliste: 6-1, 6-3. De andere j naam is die van B. Hof, evenals i Groen komt hij uit Beverwijk, i Hij verraste nog meer door in de tweede ronde A v. Leeuwen 1 te kloppen en daarna Jan de I Groot te verslaan. Beide partij en won hij overigens in drie sets. Van de vijf andere spelers I was het doordringen tot de I kwartfinales min of meer een vanzelfsprekende zaak. Bob van Overbeeke had alleen i wat moeite in de tweede set I tegen de topspinspeler Lodewijk Kallenberg, maar won toch overtuigend: 6-2, 7-5. Jan Theu- nissen versloeg Hasenoot met tweemaal 6-3 en Blommendaal had geen enkele moeite met Col- lé; 6-2, 6-2. Dat kan evenwel niet worden gezegd van P. Pauwels. In de eerste set vocht hij teveel tegen zichzelf, maar herstelde zich goed in de tweede en derde set en won uiteindelijk dus toch. j De laatste speler die zich plaat ste voor de kwartfinales was de Noordwijker Alfred Gelevert. Hij won in twee sets van de Beverwijker H. Smit, wat toch tot de knappe prestaties moet worden gerekend. Bij de dames in B sprong de overwinning van mevr. Meinin- ger uit Nieuw-Vennep in het oog In de tweede ronde versloeg zij verrassend de als derde geplaat ste Henneman na een enerve rende en slopende partij: 6-3, 4-6, 9—7. Ook Ellen de Groot was in de volgende ronde niet De aankomst van de kinderen bij „De Weerklank" Publikatie van het Ministerie van Economische Zaken, m de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN) en N V. Nederlandse Gasunie. Correspondentie-adres 'Verstandig met aardgas postbus 19 te Groningen, waar u ook gratis het boekje "Warm wonen' kunt krijgen Vandaag verandert de prijs van het aardgas. Voor elke kubieke meter gaat u voortaan een paar centen meer betalen dan voorheen. Overal ter wereld gaan de energieprijzen omhoog, want de vraag groeit en de voorraad mindert. Aan die ontwikkeling kan Nederland zich helaas niet onttrekken. We kunnen ons voorstellen dat deze consta tering voor u een schrale troost is. Want die verhoging betekent wél weer een extra aan slag op uw huishoudgeld. Tenziju iets met uw aardgasverbruik laat gebeuren. Het is niet onmogelijk dat u dit nog belangrijk kunt terugdringen. Dat kan door. nog scherper dan voorheen, enkele dingen goed in 't oog te houden. Hiernaast ziet u die vermeld. En wilt u er meer over weten, dan kunnen wij u helpen aan het boekje 'Warm wonen' dat nader op de details en de achtergronden ingaat. De meeste besparingstips zijn eenvoudig op te volgen. De meeste moeite kost misschien 'het eraan denken maar dat wordt al gauw een gewoonte. Een gewoonte die u toch wel tientallen pro centen op uw gasrekening kan gaan schelen Waarom zou u er vandaag niet mee beginnen7 Tips voor het hele jaar: 1 gebruik warm water met mate 2 op reis9 waakvlammen van geiser en fornuis uit. voor het stookseizoen: 3 geen ramen en deuren openlaten 4 s avonds overgordijnen dicht. 5 met stoken in lege kamers 6 houd de zon met tegen, die geeft gratis warmte 7 één uur voor u naar bed gaat uw verwar ming op 15° afstellen. 8 stook een graadje lager. 9 overweeg isolatie.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5