Het laatste jaar van 'Spel zonder grenzen' I IJzeren Wim van Est in „Markant Sport" mnssm TERUGBLIK TELEVISIE VANAVON TELEVISIE DONDERDA^ RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG Regionale omroepen vragen om schrijvers van liedjes Vanavond hitparade RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 JUNI 1977 PAGIN NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 19.04 Van GEWEST TOT Gewest 19.40 Politieke Partl|en 19.50 Markant 20.45 Journaal NCRV 21.00 Spel zonder grenzen NOS 22.30 Den Haag Vandaag 22.45 Panoramlek 32.15 Journaal NEDERLAND II 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal IKON 19.04 Jou wereld, mijn wereld IKON/KRO/RKK 19.29 Kenmerk NOS 20.00 Journaal 20.25 Stichting Socutera VPRO 20.30 Vastberaden, maar soepel en met mate... NOS 23.30 Journaal DUITSLAND I 18.05 Universum 18.25 Geheime tip voor Tommy 18.55 Journaal 19.00 Nieuws uit Noordrijnland- Westfalen 19.05 Intermezzo, programma-In formatie ent ekenfilm 19.10 De wijde wilde wer de dieren met de onderg drelgd: Cojetes 19.40 Plaatselijk nieuws, der: Met verlof op erewoe 20.15 Hier und Heute 20.45 Truc om kwart voor nj Professor Balthazar 21.00 Journaal 21.15 48 uren 22.05 Spel zonder 23.30 Journaal 23.50 Bonn doet een bert de kas 00.35 Journaal 18.00 Journaal 18.10 Paradijzen der dieren I 18.40 De draaischijf 19.20 The Protectors 19.55 Verhalen uit de nis 20.00 Journaal 20.30 De mooie scheuwspi 21.15 Balans 22.00 Journaal 22.15 II Rltorno d'Ullssa In j 00.40 Journaal BELGIE NEDERLANDS 18.45 Gedeon 18.50 De onzichtbare 19.45 Journaal 20.15 Het meisje van de TV 20.40 De Gouden Zeezwalu Knokke 1977 21.05 Spel zonder grenzen 22J25 Nationale loterij 22.30 Journaal NEDERLAND I JCRO 14.00 L.. Humphries Sim 13.50 Persoverzicht 14.00 Journaal 15.00 Sport NEDERLAND II DUITSLAND II 17.30 Studieprogramma Chen BELGIE DUITSLAND I NEDERLANDS 16.30 Namiddagprogramma Q r HILVERSUM I NOS: 18.30 Nws. TROS: 18.41 (S) Big Band Festival 1977. 19.00 (S) Muziek- triptiek van zeven tot tien. met om: 19.00 jazz Sir: 20.00 Eight o'clock spe cial; 21.00 Kruis en Mol. 22.00 (S) Een mondje Frans, Chanson». 22.30 Nws. 22.40 (S) Aktua III. 23.00 (S) Coulissen, kunstmaaazine 23.5S Nws. HILVERSUM II band magaz. 20.00 Nws. 20.05 (S)l Filharmonisch Orkest met solist: muz. 21.35 (S) Muz. van deze NOS: 22.30 Gamma van Alpha Nws. uit de wereld van wetenscl technologie. 23.00 (S) Met het morgen: 23.05 Aktualiteitenoverz.:. De krant van morgen; 23.20 Den I vandaag; 23.52 Even ontspannen het slapen gaan. voqa, 22.55 Nws. HILVERSUM lil NOS-maal 19.02 (S) Nationale hitp NOS 18.00 Nws. VARA: 18.11 Dingen 21.02 (S) Langs de Lijn. 23.02 (S) L, van de dag. P.P.: 18.20 Uitzending van jazz. 0.02 (S) Take it easy. 2.02 (i^_ het G.P.V. VARA: 18.30 (S) Tussen start wordt weer nachtwerk. 4.02—7.0™" en finish: soort en muz. 19.30 (S) Brass- De achternacht. n HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Vandaag, donderdag. 8.24 (S) Trefwoord, meditatie. 8.30 Nws. 8.36 Gym. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst, klass. muz. 9.55 (S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nws. 10.33 (S) In 't Zilver. Progr. voor oudere luiste raars. 12.00 (S) De Kilima Hawaiians Show. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Meded. voor land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauzedienst. 13.15 (S) Amuse- mentsmuz. 13.30 (S) Globaal, gevar. progr. (15.30 Nws.). 17.30 Nws. 17.32 HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Op blote voeten: informatief vraag- en antwoordspel. (8.00 Nws. 8.11 Radiojoum.). 8.50 Morgenwij ding 9.00 Dokter, maar waarom?, informatief progr. 9.35 Waterstan den. 9.40 Tasso, symfonisch gedicht van Liszt. 10.00 Radio Lawaaipape- gaai, kinderprogr. 10.10 Arbeidsvita minen. (11.00 Nws. 11.03 Radio joum.). 11.ju Rondom twaalf, een uur allerlei voor iedereen. 12.30' I come, country en westemp I 13.00 Nws. 13.11 Radiojoum. IJ Beursplein 13.30 'n Middagje AILh muz., inform, en service. (16.00 Ir 16.02 Radiojoum.). 17.00 (S) 13-) ciaal, jongerenprogr. 17.40 Ne lands-Israelitisch Kerkgenootsc 17.55 Meded. TROS: 7.02 (S) Vaak 's ochtends). (S) Hugo van Gelderen Show. (S) Gerard de Vries draait op»'" zoek. 12.03 (S) Boter, Klaas enll zen. 14.03 (S) Polderpopparade. a (S) Europarade. HILVERSUM IV KRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Badirf,. 9.00 Nws. 9.02 (S) Aan woorden bij. 9.10 (S) Symfonie Orkest en u no: moderne muz. 10.00 (S) Aub d 10.30 (S) Strijktrio: klass. muz. 1 y; (S) Wiener Philharmoniker orl muz. 12.30 (S) Rondom, de dril broers: klass. en moderne muz. a Nws. 14.02 Hoogachtend, herhalp van KRO-programma's. 15.00-1 b (S) Kollage Morgen gaat de ,Toer de Fran ce' weer eens een keer van start. Ter gelegenheid daarvan ver toonde de Vara een anderhalf uur durende film, die cineasten Jacques Ertaud en Antoine Blondin gemaakt hebben over het evenement zoals zich dat in 1975 afspeelde, ik mag wel zeg gen, afrolde. De oorspronkelijke titel ervan, ,Autour du Tour' luidde in het Nederlands ,Een hele tour', een wat eufemistisch aandoende vertaling, gezien de soms gruwelijke toestanden, die daarna volgden. Een van de ren ners zelf vatte tegen het slot van de rolprent (en aan het einde van een bergetappe) een kern achtige samenvatting van het sportieve gebeuren toen hij on dermeer sprak van .moorde naarswerk' en stelde: „Het lijkt hier wel Buchenwald'. En als ik mij niet vergis komt de direnbe- scherming op haar terrein (en natuurlijk terecht) inderdaad wel voor minder in het geweer. Wat niet wegneemt dat het een bijzonder boeiende en soms zelfs fascinerende film was, die zonder overbodige prietpraat, maar via indringende beelden, vertelde hoe het toegaat bij het jaarlijks terugkerende pedale- rende spektakel. Overigens, her innerde ik mij na afloop wel, met enige gene, de dagen dat ik op de aangewezen tijd nog al eens aan de radio hing om (van Jan Cottaar) te vernemen hoe het nou weer met onze Wout je Wagmans of met .IJzeren Wim- me' was gegaan. Zand erover. .Televizier-magazine besteefi uitvoerig aandacht aan de pp tieopleiding hier te lande, wit aan kennelijk gehoord on meer de verklaring van bui meester Van der Lee van Ei hoven - nog wel het een ander mankeert. En de dei sionaire minister van binnl landse zaken, De Gaay Fö i man, was dan ook van o\ tuigd, dat zijn ambtsopvol i (als zou hij het zelf zijn) ei een ,nieuwkabinet-Den Uyl n hij verwachtte en hoopte' i meer aandacht aan zal moe besteden. In de states wordt het evange wij wisten het al, op merch tiele basis verkondigd. Zo w en passant meegedeeld, dat Billy Graham onlangs heeft kendgemaakt dat zijn prive-i mogen momenteel 23 mil) dollars bedraagt. Een aard zakcent voor iemand, die de rabel van de rijke jongeling i uit zijn hoofd kent. Afijn, blijkt er weer een jochie 'f tien jaar in zijn voetsporenl zijn getreden. En ook hem vl gen de duiten kennelijk om z? vooralsnog onschuldige, op Een eng gezicht. Ook een rep* tage over de nieuwe (politie* ontwikkeling in Israël V' Bernhard Hammelburger v» er nou niet direkt op berekel om ons met een glimlach op lippen onze legersteden weerf doen opzoeken. Herman Hofhud (Van onze radio- en tv-re- dactie) Eindhoven De regionale omroep Brabant (Eindho ven), de regionale omroep Zuid (Maastricht) en de BRT-2 omroep Limburg (België) zoeken in samen werking met het provin ciaal centrum voor sociaal- cultureel vormingswerk Dommelhof in het Belgi sche Neerpelt nieuwe Ne derlandstalige liedjes. De teksten mogen geschreven zijn in bet dialect van de betrokken regio's. Met deze actie willen de omroepen het schrijven van Neder landstalige liedjes met een verantwoord tekstueel en muzikaal niveau stimule ren. De vijftien beste lied jes zullen op 13 december worden gepresenteerd tij dens een bijeenkomst in het provinciaal centrum in Neerpelt (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Gedurende de Tonr de France zal de Nationa le Hitparade door de NOS-radio in plaats van op vrijdagmiddag op woensdagavond van 19.02 tot 21.00 uur via Hilversum 3 worden uitgezonden. Dat gebeurt op de woensdagen 29 juni, 5, 13 en 20 juli. Van 21.02 tot 22.55 uur volgt dan het sportprogramma „Langs de Lijn". De eerstvolgende „norma le" Nationale Hitparade op vrij- da#niddag is op 29 juli. sv*- Het „Spel zonder grenzen" heeft zich lang staande gehouden. Een superzeskamper zit er maar mee. Erg resoluut klinkt het niet als Dick van 't Sant, plaats vervangend hoofd van de af deling gevarieerde program ma's van de NCRV-televisie laat weten, dat het giganti sche televisie-spektakelstuk „Spel zonder grenzen" nu aan het allerlaatste seizoen begon nen is. Althans wat het Ne derlandse aandeel betreft, want deze internationale be hendigheids- en amusementss how zelf lijkt nog lang niet aan het eind van rijn Latijn te zijn. Nederland doet vol gend jaar niet meer mee en Joegoslavië staat al te trappe len van ongeduld om de open gevallen plaats in te nemen. Van 't Sant laat zijn blik via het venster van zijn beschei den werkkamer over het haast onnatuurlijk groene gras van de plantsoenen rond het NCRV-studiocomplex aan de Schuttersweg in Hilversum dwalen. Even valt er een pauze in zijn rappe verteltrant. „Het moet gewoon", begint hij dan weer, „we moeten stoppen, maar als je me nu vraagt wat er voor in de plaats komt, dan zeg ik; beste man, wist ik het maa- Zijn ogen staren nu naar de tientallen vaantjes en andere herinnerings-attributen, die de wanden sieren; stille getuigen van een voor ons land bijna afgesloten televisie-tijdperk. „We zijn bezig iets nieuws te ontwikkelen. Ook weer een se rie, waarbij de gedachten uit gaan naar iets, dat het midden houdt tussen het vroegere „Eén tegen allen" en „Zes kamp". Dat zou dan een natio naal gebeuren moeten wor den". Het is duidelijk: de NCRV wil de sfeer van huiselijkheid en knus familieplezier, zoals „Spel zonder grenzen" dat in zich heeft, niet zo maar losla ten. De jaren door is deze omroepvereniging erg gesteld geweest op dit soort tradities, die uitstekend geplaatst kon den worden in de geborgen heid van het gezin. De NCRV heeft in dit opzicht een reputa tie óp te houden en beseft bovendien dat dit soort pro gramma's een steeds belang rijker wordende sociale bete kenis gekregen hebben. „Daar kom ik zo nog wel op", aldus omroep all-rounder Dick van 't Sant, „want al die positieve dingen die we met een pro gramma als „Spel zonder grenzen" hebben meegemaak- tdat is eigenlijk een ver haal apart." Eerst even die streep, die de NCRV straks definitief door dit spektakel-programma gaat halen. „Het is allereerst een programma dat eigenlijk niet vernieuwd kan worden. Goed, de decors, de hele entourage is allemaal wel veel grootser geworden in de loop der jaren, maar voor veel mensen is 't hetzelfde programma geble ven, waar ze nu toch wel op uitgekeken zijn. Een groep fa natieke aanhangers zul je al tijd wel blijven houden, maar ook dat zijn er minder gewor den. En wat heel belangrijk is, het is een bijzonder kostbare aangelegenheid. Over de laat ste zeven jaar zijn de kosten met 300 pet. omhoog gegaan en dat is ver boven de stijging van de omroepbijdrage uit. Ook hier geldt dat het uit de lengte of de breedte moet ko men. Vorig jaar was er een bedrag van twee en een half miljoen mee gemoeid en je moet je natuurlijk afvragen of dit nog wel verantwoord kan worden genoemd." Anderzijds is het wat man kracht betreft niet meer op te brengen. Vijf mensen („een re gisseur, een regie-assistente, twee producers en ik") en een aantal free-lancers zijn er een hele zomer mee bezig. Neem producer Bernhard Prins. Hij heeft er ontzettend hard aan gewerkt, maar is dan ook zeven maanden overspan nen geweest. Je pleegt roof bouw op de mensen". Volgens Van 't Sant hebben de andere omroepverenigingen er geen belangstelling voor het programma over te nemen en is een mogelijke co-produktie met de NOS niet haalbaar. We zeiden het reeds: de NCRV heeft de huiselijkheid hoog in het vaandel geschreven. Geen wonder dan ook dat het deze omroep was, die de luisteraars en later ook de kijkers in de na-oorlogse jaren trachtte te boeien met allerlei spelpro- gramma's, die in zekere zin dezelfde functie hadden als een gezellig avondje sjoelen of een spelletje domino in de huiskamer. Namen als Goos Kamphuis en Johan Bodegraven hebben in dit opzicht geschiedenis ge maakt. Zo werden hele dorpen in rep en roer gebracht als er een NCRV-vos gevangen moest worden als onderdeel van het programma Vosse- jacht". De aanpak van dergelijke huiselijke sfeermakers werd steeds omvangrijker en er kwamen spelprogramma's als „Eén tegen allen", waarin Ne derlandse steden het tegen el kaar opnamen, Interland met Nederlandse en Belgische ste den als deelnemers en vervol gens Zeskamp, dat aanvanke lijk ook als een co-produktie met de BRT van start ging, maar uiteindelijk op eigen na tionale benen kwam te staan. Nog grootser wat organisatie en entourage betreft, is „Spel zonder Grenzen", dat uit Italië afkomstig is. Het was daar oorspronkelijk een radio-pro gramma onder de titel „Cam- panina Sera". Een Franse tele visiemaker zag er brood in en maakte er „Entre Villes" van, een sportieve ontmoeting tus sen een Franse en een Ita liaanse stad, die rechtstreeks door de televisie werd uitge zonden. De burgemeester van de Franse stad Dax (ten noordoosten van Biarritz een van de deelnemers, raakte er dermate enthousiast over dat hij er zelfs zijn oude oorlogs makker Charles de Gaulle warm voor kreeg. „Dat lijkt me een uitstekend idee om toenadering tot Duits land te zoeken", moet de gene raal bij die gelegenheid gezegd hebben, De Gaulle persoonlijk nam kontakt op met Konrad Adenauer, de toenmalige bondskanselier. Die wist het vervolgens via de ARD te re gelen dat Wolfsburg, de stad van het Volkswagenconcern, aan de spelshow zou deel ne men, samen met Dax en een Italiaanse en een Franstalige Belgische stad. Het spel zon der grenzen was geboren. Nederland toonde vooralsnog geen belangstelling, omdat er typisch zuidelijke elementen in het programma waren opgeno men, die minder goed bij onze volksaard passen. Zo werden er levende dieren ingezet. Men smeerde bijvoorbeeld varkens met groene zeep in om ze daarna te laten vangen en liet jonge stieren opdraven met de bedoeling een stapel kisten om te laten stoten. Dick van 't Sant: „Dat pikten wij niet. Wij hebben dan ook geëist via een motie dat de onderdelen met dieren zouden vervallen. Dat kwam er op het nippertje door, dank zij de steun van de Belgen, de Duit sers en de inmiddels ook toe getreden Engelsen. De Fran sen, Italianen en de Zwitsers, die er later bijkwamen, had den met die dieren geen pro blemen. Na verloop van tijd hebben de Fransen nog eens geprobeerd toch weer hun zin door te drijven door aan alle producers een filmpje te laten zien, waaruit moest blijken dat het toch allemaal niet zo erg was met die dieren. Het werk te averechts. Zij bleven als enige voorstander over Nederland kent „Spel zonder grenzen" vanaf 1970. Eerst vrij eenvoudig van opzet met sim pele stellages in plaats van de grootscheepse carnavaleske aankleding van de laatste ja ren. Van 't Sant weer: „Ja, wat is het eigenlijk voor iets? Dick van Bommel, het hoofd van onze afdeling heeft eens ge zegd, da „Spel zonder gren zen" het midden houdt tussen een buurtfeest en de Olympi sche Spelen, 't Biedt het amu sement van een buurtfeest en tegelijkertijd worden zo onge veer Olympische prestaties ge leverd. Wat de prestaties betreft, men heeft de laatste jaren een voor-iedereen-gelijke-kansen- factor ingebouwd. Geen enke le speler weet van te voren op welk onderdeel hij zal worden ingezet De stoere zwaarge bouwde man, die in de wieg is gelegd om krachtwerk te verrichten, kan dus ook zo beslist het lot voor de opga ve een sprintduel uit te vech ten worden gesteld. Van 't Sant: „Vroeger was al les bekend. Men kende de spelletjes en wist wie op welk onderdeel zou moeten uitko men. Alles kon dus nage bouwd en geoefend worden. Dat hield vaak in, dat de ploeg die over de meeste centen be schikte zich het best kon voor bereiden. Door het lot te han teren is er een stuk fanatisme uitgehaald en krijg je geen toestanden meer zoals toenter tijd met die Hollandse jongen, die nachten wakker had gele gen van een sprintnummer en dermate gespannen op de baan verscheen, dat hij zelfs de Duitse atlete Heide Rosent hal eruit liep. Het is nu veel vriendschappe- lijker geworden. Eerst durfden Nederlanders en Duitsers bij voorbeeld niet bij elkaar in de bus te zitten, bang als ze wa ren om iets van de taktiek te verklappen. Daarvoor in de plaats is de gezelligheid geko men". Dick van 't Sant is het beslist niet eens met de opmerking dat „Spel zonder grenzen" de deelnemers in zekere zin bela chelijk zou maken. „De men sen gaan niet af. Als iets mis lukt, nou ja, dan is dat niet belachelijk, maar lachwek kend. We proberen zeer se rieus elementen in te bouwen, die de lachlust van het publiek opwekken, zonder dat ze bela chelijk zijn Ten slotte: Van 't Sant („ik ken het hele gebeuren als m'n broekzak") zal het spektakel stuk in zekere zin nog wel missen, in ieder geval de socia le respons, die het programma steeds heeft gehad. Hij heeft daar dankbare herinneringen aan: „We hebben eens een uit zending vanuit de Noord Oost polder gehad. Voor het eerst moesten die nieuwe plaatsen daar samen iets doen. Dat heeft toen geweldig gewerkt. En ik herinner me Oirschot, waar de vaste kern van deel nemers ook na de uitzending bij elkaar bleef. Het is toen een carnavalsvereniging ge worden jan beijer The Les Humphries Singers, morgenmiddag op Ned. I om 14.00 uur. In de NOS-serie „Markant Sport is vanavond aan de beurt de oud-wielrenner Wim van Est, „Uzeren Willem" of de Wimme, bang voor niemand en boers-slim in alles wat hij deed. Wim van Est begon na de oor log met wielrennen, in een tijd toen er nog geen sponsors en tv-uitzendingen waren. Hij won de gele trui in de Tour de Fran ce, viel in een ravijn en kwam daar levend uit, met de mede deling dat zijn horloge nog tik te. Daarna kwam een lange loopbaan met hoogtepunten en veel geld. Willem verkocht veel ritten, sprak af, pakte het geld en bleef een gelukkig mens. Hij woont nog in Sint-Willebrord. Met enige zorg kijkt hij naar zijn oud-ploegmakkers uit de jaren vijftig. Alleen Van Est is goed terecht gekomen: hij is eigen baas, heeft veel personeel en grasduint er maar wat op los. Ned. 1,19.50 uur. Vari gewest In de wekelijkse rubriek „Van gewest tot gewest" wordt aan dacht besteed aan het kasteel Westhoven op Walcheren en het Groningse dorp Onstwedde, dat elfhonderd jaar bestaat. Het „Internationaal agrarisch nieuws" dat aan het slot is opge nomen, handelt over de open dag akkerbouw in Slootdorp. Ned. 1,19.04 uur. Zonder grenzen Voor de derde keer dit seizoen treden zeven ploegen aan voor een wedstrijd in het kader van de Eurovisie-serie „Spel zonder grenzen". Plaats van handeling is het Zwitserse Carouge, waar een team uit Nieuwegein het moet opnemen tegen teams uit Engeland, Duitsland, Frankrijk, België, Italië en Zwitserland. De Nieuwegeiners willen de presta ties van Dalfsen (derde plaats met 31 punten) overtreffen om zich eventueel te kwalificeren voor de grote finale. Ned. I, 21.00 uur. Panoramiek Onder de titel „Klein Palestina, wie zal dat betalen" zendt de NOS in de rubriek Panoramiek het laatste in een serie van drie programma's uit over een even tuele stichting van een Palestijn se staat. De Jordaanse premier Mod ar Badran heeft opnieuw voorgesteld een toekomstige Pa lestijnse staat op de Westelijke Jordaanoever en in de Gaza- strook op te nemen in een fede ratief verband met Jordanië. De huidige Israëlische regering volgt echter wat betreft gebieds- concessies een harde lijn. Ned. I, 22.45 uur. Jouw wereld De IKON zendt het eerste deel uit van de drie-delige serie „Daudi zoekt óók werk", een produktie van de Zweedse tele visie, die in gedramatiseerde vorm het probleem van de mas sale jeugdwerkloosheid in Afri ka aan de orde stelt Daudi is de enige in een Keniaas ^jezin Wim van Est in „Markant sport". die op school is geweest: zeven jaar. Maar omdat hij in die pe riode niet aan het gezinswerk deelnam, werd hij overbodig. Hij vraagt zich af waarom hij al die tijd naar school is gegaan, als hij er toch niets mee kan doen. Ned. II, 19.04 uur. Vastberaden Onder de titel „Vastberaden, maar soepel en met mate", zendt de .VPRO herinneringen uit aan Nederland in de jaren 1938-1948. Een dramatische tv- vertelling over de meest bewo gen jaren van onze geschiede nis. Niet zoals het had moeten zijn, maar zoals het geweest is: wreed en ontwapenend, klein zielig en heldhaftig. Dit pro gramma werd eerder uitgezon den in oktober 1974. Ned. II, 20.30 uur. Morgenmiddag Na een programma over de Humphries Singers om 14.00 uur zendt de KRO morgenmid dag de film uit „De ongeluks hond". Een grappig verhaal over een scharesliep die de hui zen langs gaat om botte messen en scharen te slijpen, tot hij een hond ontmoet. De twee sluiten vriendschap, maar daar krijgt de man spijt van, als hij merkt dat de hond zijn klanten weg jaagt. Wanneer de scharesliep aan de halsband van de hond naam en adres van de eigenaar ontdekt, die bovendien een belo ning voor het terugbrengen van de hond heeft uitgeloofd, wor den de rollen omgedraaid: eerst liet de hond zich niet wegjagen, vervolgens laat hij zich niet pak ken. Morgenmiddag Ned. I, 14.40

Leidse Courant | 1977 | | pagina 2