zege Hennie Koemans Driedubbele Harald Punt benadert topvoim. Baart verrassend Nederlands jeugd-snelschaakkampioen DCTRICTSTITELSTRIJD OP UNICUM LZ'86 eerste in eigen toernooi Edward Maasdijk stelt totaal op elf kringtitels Goede prestaties van Jos Renne en Peter Weezel SPORTTRIBUNE Licht Njord superieur tijdens „Koninklijke" LEIDSE COURANT PAGINA 17 Sas, allebei van de Munnik. Waarschijnlijk om dat eerstgenoemde dames al een single van drie sets hadden gespeeld werd de eerste set met 7-5 door de Leiderdorpse dames gewonnen. De tweede en derde set gingen door stug te blijven aanvallen naar het koppel Tine Langeveld en M. v.d. Storm met 6-4; 6-3. in het C-toemooi bleven verrassingen niet uit. Ten eerste was er de grootse zege van Kuijck op de als een geplaatste Schrama. In de andere halve finale was het ook raak; Bosch, die tweede was geplaatst, moest het loodje leggen tegen een fanatiekere en zuiverder spelende de Jong. Deze de Jong won tenslotte de finale tegen Kuijck in twee sets: 6-3; 6-4. Bij het damesenkel C ging de zege naar de Sassen- heimse Romsearie Verdegaal die na een span nende eerste set snel doordrukte en overtui gend won van Bemadette Tomb rock. De heren dubbel C ging naar alweer twee Voorschotena ren: de Jong en Siersma. Ze wonnen in de finale van twee knapen uit Woubrugge: Hom berg en de Rooy. Tot 4-4 in de eerste set ging de strijd gelijk op, maar daarna stootten de Tine Langeveld in actie in haar (ge wonnen) partij tegen Monique van der Storm. Jong en Siersema door en wonnen met: 6-4; 6-1 De damesdubbel in C tussen A. Herwegen/M. Post en T. Graaf/A. van Veen had een zeer vreemd verloop. In een mum van tijd wonnen de dames Graaf en Van Veen de eerste set: 6-0. Daarna veranderden de tegenstandsters echter verrassend hun taktiek en met ongekend succes. Via tweemaal 6-3 haalden zij de over winning binnen. Het gemengd dubbel was, net zoals bij het gemengddubbel in B, bijna een totale Voorscho- tense aangelegenheid. Bosch samen met zijn Leiderdorpse partner Marijke Brink, wonnen van broer en zus Wassink met 6-4; 7-5, nadat laatstgenoemden zelfs nog een 5-3 voorsprong in de tweede set hadden gehad. In het damesenkel was B. Heezende de sterkste door met 6-4; 6-3 van mevr. Smit te winnen. In het herenenkel was de zege weggelegd voor de nog altijd onverwoestbare Jan de Groot uit Katwijk. Zo makkelijk ging dat echter niet. De Groot moest aantreden tegen zijn dubbelpartner J. v.d. Berg waaraan hij een set moest afstaan, uitslag: 6-1; 6-7; 62. Samen behaalden zij tevens de eindoverwinning in het herendubbel spel. Na een enerverende strijd gingen de heren P. van Paridon en J. Rodenburg uiteindelijk ten onder: 6-4; 6-3. Van onze tennlsmedowerker LEIDEN Ondanks een hevige stortbui In de ochtend is het voor de wedstrijdleiding toch mogelijk geweest om alle partijen af te laten spelen. Vla overwinningen op o.a. de eerstge- plaatste Henk Emnes en In de finale Bram Madera, met 64; 6-3, werd Hennie Koemans een terechte districtskampioen, zonder ook maar een set te verliezen. Madera had In de eerste set nog een 4-2 voorsprong, maar was daarna niet opgewassen tegen het aanvallen de geweld van Koemens. Ook de tweede set had de Voorachotense tennisser weinig moeite met zijn competitiecollega Madera. Koemans won niet alleen de singlefinale, maar zegevierde tevens in de herendubbel en in het gemengddubbel. Met Arnold v.d. Capellen won hij makkelijk van het Leiderdorpse koppel Theu- nissen/van Leeuwen, uitslag 61; 64. Het ge mengddubbel B wonnen Koemans en Monique van der Storm van het duo Tine Langeveld/Jon Visbeen met 6-3; 7-6. In het damesenkelspel B ging de zege naar Tine Langeveld, die haar damesdubbelpartner Monique van der Storm versloeg in drie sets: 3-6; 6-3; 61. In de eerste set had Tine het nogal moeilijk tegen Monique, die vroeger zelfs hoofdklasse heeft gespeeld in Amsterdam, maar uiteindelijk beslisten de min dere conditie van Monique en de keiharde zeer scherpe drives van Tine de partij in haar voor deel. In de damesdubbel waren deze beide dames uit Alphen partners. Ze moesten aantre den tegen Caroline Heestermans en Joke van Van onze roei medewerkster AMSTERDAM Het Leklse lichte roeien heeft ook dit weekeinde op de wedstrijden van de Koninklijke zijn kracht weer bewezen. Harald Punt trok een baanrecord en be vestigde daarmee zijn kandida tuur voor de wereldkampioen schappen. De Njord-Skacft-Pho- cas-acht won zondag de strijd In het eilte-veld. Een succes bij de dames werd bereikt door Barbara de Jong, die met Uesbeth Voe- maer de dubbeitwee won. Harald Punt won zaterdag in een nieuw baanrecord, 7.13,47. Het ou de record, ruim zes seconden langzamer, stond ook ai op zijn naam. maar dateerde nog uit de tijd. dat Punt voor het Haagse De Laak uitkwam. Punt lijkt na een matig voorseizoen nu toch de goe de vorm te hebben gevonden, al kostte het zaterdag wel wat moeite voordat Punt licht genoeg was om te mogen starten. Zaterdag ging Punt snel van start, maar moest halverwege toch de sterke Noor Bornick naast zich dulden. Toch wist de pupil van coach Hannemie- ke Hauschildt de energie te vinden de leiding opnieuw te nemen. Hij won, met twee seconden voor sprong, zoals gezegd in de nieuwe toptijd. Gisteren na een matige voorwedstrijd in het zware veld van de Holland Beker startte Punt 's middags weer in zijn eigen veld. Nu was er helaas weinig concur rentie. zodat hij op zijn sloffen won. De Njordroeiers, die vorig jaar in samenwerking met Orca op de wereldkampioenschappen uitkwa men. leken dit seizoen niet uit de voeten te komen. In de zich in de twee zonder afspelende selectie kwamen zij er nauwelijks aan te pas. Maar. opeens bleek het ent housiasme toch weer aanwezig. Het vaker verschijnen van oud- coach Van Rood deed zijn invloed gelden. Met z'n vieren mochten Leo Ebeling, Ewout Schaafsma. Hans Klaassen en Jan Willem Lou- werens gaan achten met Skadi en Phocas om tegenstand te bieden aan de eerste acht. Zaterdag won de „eerste" acht gevormd door Orca, Nereus en Euros in een superieure tijd van 5.51,29, een tijd die momenteel door de zware ach ten in ons land niet gehaald wordt. Ebeling c.s. had tot de zeventien honderd meter aan kop gelegen, maar verloor toen terrein door een snoek van Klaassen. De tijd 5.54.89 was echter ook nog ruim onder de oude toptijd. Gisteren wist de Njordcombi natie na een boord aan boordgevecht echter te winnen. Het verschil bij de finish bedroeg nog geen halve seconde. Beide achten gaan nu naar Luzem om elkaar daar weer het leven zuur te maken. Hopelijk komt dan een dui delijke winnaar naar voren. Het zou jammer zijn als straks een vermoeide acht na eindeloze tweekampen op de wereldkam pioenschappen zou verschijnen. Barbara de Jong, de Leidse troef bij de dames voor zaterdag zeer overtuigend in de dubbeitwee met Liesbeth Vosmaer. Door de fraaie overwinning verzekerden de da mes zich van de reis naar Luzem. Daar zal moeten blijken hoe het tweetal internationaal ligt. De ko mende tijd zal het Leids-Amster- damse duo worden begeleid door Ellen Lugten. de meer dan ervaren coach van Liesbeth in het verle den. De andere Leidse ploegen konden zich niet in de top handhaven, al werd wel menigmaal elite gestart. Robbers lijkt zijn ritme kwijt te zijn en zal ook dit jaar toch weer net niet de top halen. De dubbeitwee van Robbers met Rob Florijn redde het evenmin. De ouderejaars acht van Njord. die in het hoofdnummer de A-acht startte maakte ook de beloftes niet waar. De damesvier van Njord wisselde een sterke race in het seniorveld af met een mati ge in het eliteveld tegen exact dezelfde tegenstand. De dames lie pen hierdoor definitief hun laatste kans om door te dringen tot het tiental, dat door de K.N.R.B. werd uitverkoren om het in de acht te gaan proberen. Toch had voor het zelfde geld wel een Leidse roeister bij dit tiental gezeten, gezien de niet zo goed te volgen denkpatro nen van de keuzedames- en -he- (Van onze waterpolomedewerker) LEIDEN Zaterdag werd door de Leidse zwem- en polovereniging LZ 1886 een Internationaal waterpolotoemool georganiseerd. De deel nemende verenigingen waren landskampioen AZC; Anllana uit Lodz (Polen); en de Leidse verenigingen de Zljl/LGB en LZ'86. Zowel de Zljl/LGB als AZC waren gehandicapt door afwezigheid van enige basisspelers. De wedstrijden werden gespeeld onder de nieuwe spelregels. Deze spelregels zl|n een duidelijke verbetering. Op tactisch gebied zijn de mogelijkheden die deze nieuwe regels bieden zeker nog niet ultgepuL Vandaar dat toernooien zoals deze een goede oefenenlng zijn. Gebleken Is In leder geval dat wat betreft de conditie meer geëist wordt van de spelers. De tijd dat een aanvallende ploeg moeten schieten bijvoorbeeld, Is van 45 sec. terug-gebracht tot 35 sec. De uitslagen waren: AZC—de Zljl/LGB 3—5; LZ'86—Anlla 4—3; de Z1|I/LGB—LZ'86 3-4; AnIla-AZC 8-7; AZC—LZ'86 8-2; Anlle-de Wljl/LGB 7—6. Dit had de volgende ultelag tot gevolg: 1. LZ'86, 1.1 Anlla, 3. de Zljl/LGB, 4. AZC. Joan Baart uit Oegst- geest (op de achter grond) werd dit weekeinde in Katwijk jeugd-snelschaak- kampioen van Neder land. Gert-Jan Lud- den (links) en Bart Piet Mulder (rechts) eindigden resp. als tweede en derde. Van om, zwammedewerker j.0. ,6 jr. ie Edward Maasdijk WADDINXVEEN Tl)dena da (Zijl/LGB) 2.10.9: 2e Gerard Bos- alotnummer van da zwemkam- man (AZC) 2 ,7.3. |dem haran la pioenschappen van Kring Gouwe Allons Ariens (BZ&PC) 2.18.5; 2e Rijnstreek die zaterdagmiddag In Rob Boele (BZ&PC) 2.22.8. 200 zwembad De Snlep In Waddlnz* meter rugslag. m.o. 14 jr. 1e Marie vaan werden gehouden heeft ZIJ- v. Schaik (AZC) 2.54.5: 2e Ma- l/LGB-zwemmer Edward Maasdl|k rion vogelenzang (Zijl/LGB) 2.58.7; nogmaals drie pereoonll)ke titel» 3e Karen van Tol (Zijl/LGB) 3.02.3 In do wacht getleepU waarmee hl) idem |.0.14 jr. Ie Wilco v.d. Zeeuw het totaal van behaalde krtngkanv (|_Z'36) 2.44.0; 2e Ronald Bink pioenschappen op ell brachl (LZ'86. 2.49.4. Idem j.o. 16 jr. 1e. Ditmaal zegevierde Maasdijk op de Edward Maasdijk (Zijl/LGB) 2.28.7; 200 meter vrije slag (2.10.9), de 2e Gerard Bosman (AZC) 2.33.9; 3e 200 meter rugslag (2.28.7) en de ,R0bert v. Zijp (Zijl/LGB) 2.36.6. 200 meter vlinderslag (2.33.4) voor |dam harePi ,a Rob Jannl< (A2C) jongens onder 16 jaar met tijden 2.36.7; 2e Martin Vreeburg (Zij- die ook voor de deelnemende he- i/LGB) 2.37.0. 200 meter vlinder- ren niet te realiseren waren. slag nuo. 14 jr. 1e Marie L v. Ook Gilsbert v.d. Leden van Schaik (AZC) 2.51.4; 2e Karen v. BZ&PC was bi| deze wedstrijden Toi (Zijl/LGB) 2.59.8; 3e Annette v. sucsesvol. uitkomend in de leel- Tol (Zijl/LGB) 3.10.3. Idem 0. 16; tildsgroep onder 10 jaar veroverde Helma v. Brakel (AZC) 2.39.4; hij een kampioenschap op zowel 2e Ria Hasselras (Zijl/LGB) 2.51.2. de 100 meter vrije slag (1.15.1) als idem damas ,a wilma Cok (AZC) de 100 mater vlinderslag, die hi) 2.513; 2e Monica de Bolster (Zij- allegde in een uitstekende 1.26.8. i/lgB) 3.03.0. Idem j.o. 14 Ie Carlo Voornaamste uitslagen: Zwol (BZ&PC) 2.52.12e Egbert 200 meter vrije slag meisjes 0. 14 ïd Berge (AZC) 2.53.6. Idem j.o. jaar, 1e Marie L. v. Schaik (AZC) ,6; te Edward Maasdijk (Zijl/LGB) 229.6; 2e Renee Suringa (BZ&PC) 2.33,4; 2e Gerard Bosman (AZC) 2 33.1: 3o Marion Vogelenzang 2.443. idem heren te Rob Boele (Zijl/LGB) 2.38.6. Idem m.o. 16 jr. (BZ&PC) 2.43.4; 2e Geri Hoogs te Helma van Brakel (AZC) 2.24.3; d00rn (BZ&PC) 2.45.2. 100 meter 2e Ria Hasselras (Zijl/LGB) 2.28.4. schoolslag o. 12 jaar, meisjes 1e Idem dames te Wilma Cok (AZC) Patricia v. Walderveen (Zijl/LGB) 2.23.9; 3e Gemma van Buuren (Zij- 30.9; 2e Annemarie de Bruin (Zij l/LGB) 2.38.9. Idem j.o. 14 jr. te i/LGB) 1.36.9. Idem jongens te Arthur Jonker (Katwijk) 2.21.9; 2e Wilco v.d. Zeeuw (LZ'86) 1.31.1; 2e Ronald Bink (LZ'BS) 2.22.2. Idem Hans van Giezen (LZ'86) 1.34.3 Limieten In zwembad De Vliet werd gistermiddag aan een groot aantal zwemsters en zwemmers een laatste mogelijkheid geboden zich van deelname aan de in juli te houden nationale zwemkampioenschappen te verzekeren. Tijdens deze door LZ'86 georganiseerde wedstrijd zijn inderdaad enkele deelnemers onder de gestelde limieten gekomen, van Leidse zijde waren dit Alex van Belkum op de 100 meter schoolslag, Patricia van Walderveen op de 100 meter vrije slag en Annemarie de Bruin op de 100 meter rugslag. Voornaamste uitslagen: 100 m rugslag m.o. 10:1e Tanja Redelaar 1.33.3; 2e Marianne Knot 1.34.5; 3e Wendy Montanus 1.35.3. Idem j.o. 12 jr.: 1e Wilco v.d. Zeeuw 1.19.2; 2e Wim van Mil 1.21.1. 100 m. vrije slag m.o. 12 jr.: 1e Patricia v. Walderveen 1.10.9; 2e Kitty Wiegmans 1.11.1. 100' m schoolslag m. o 10 jr.: 1e Andrea Grim 1.41.0; 2e Wendy Montanus 1 44.0 Van onze schaakmodewerker LEIDEN Vrij verrassend is de Oegstgeestenaar Joan Baart er dit jaar toch In geslaagd het Neder lands jeugdsnel8Chaakkampioen8chap te winnen. Dit kampioenschap werd trouwens een enorm Lelde succes want Sjoerd Meijer werd kampioen bij de jeugd tot 13 jaar, voor onder andere Jeroen Piket die derde werd, terwijl Peter Gelpke en Roel Piket tweede en derde werden In de categorie tot 16 jaar. Frans Cuijpers werd hier overtuigend eerste. Het toernooi dat weer in Katwijk verspeeld werd trok een record aantal deelnemers: 160. Toch ontbraken er enkele coryfeeën. John van der Wiel speelt momen- 'I teel in Denemarken en Peter de Rooj de Hagenaar Bert Piet Mulder. Hij begon met niet minder dan 7 1/2 punten uit 8 wedstrijden. Daarbij zat al een overwinning op Joan Baart, die hem samen met Gert Jan Ludden op een vol punt volgde. Twee achtereenvolgende nederlagen tegen de Neder landse kampioen. Han Jansen, en Gert Jan'de Boer wierpen Bart Piet Mulder echter terug naar de derde plaats. Een ronde voor het einde bewees hij de LSG-er Joan Baart een geweldige dienst door Gert Jan Ludden zijn tweede nederlaag te bezorgen. Na een zwaar bevochten remise tegen Han Jansen in de laatste ronde kon Joan Baart zich kampioen noemen. Zijn punten totaal was negen. Tweede werd p Gert Jan Ludden uit Enschede met 8 1/2 voor Bart Piet Mulder met 7 1/2, Gert Jan de Boer met 6 1/2 Naast de 1500 meter had ook de 400 meter veel Leidse belangstel ling. Bert Paauw, Harm Zuidema en Roel Hendrikse (allen Holland) realiseerden behoorlijke tijden: 52.2, 53.1 en 53.8. Ger Egberts (AAV'36) kwam hier na 52.4 over de streep. Twee Alphense meisjes deden mee aan de meerkampen. Marjan Goed hart behaalde bij de B-meisjes een totaal van 2687 punten en Jacque line Kolstra eindigde bij de A-rneis- jes op 2880 punten. Beiden eindig den hiermee op een tiende plaats. Enige Bataven gingen van start in Amsterdam. Ook hier -varen de middenafstanden in trek. Corry van der Meer liep een 800 meter bij de dames in 2.24. Jos Heemskerk en Cock Mooijman liepen bij de heren op deze afstand 2.07 en 2.11. Gasten stert Een regionale Jeugdwedstrijd op de slntelbaan bij de Leidse Hout trok veel deelnemers, die diverse goede prestaties leverden. Vooral de Won-jongeren, met onder an deren Mllco Hoy er, zorgden voor uitschieters naar boven. Alleen de Leidse D-meisjes Cathy van Loon (AV Lelden) en Wilma Boom (Holland) wisten de hegomonJe van de gasten te doorbreken. Bij de pupillen waren er tweede plaatsen weggelegd voor Menno Zwiers (Holland) en Hedy Anneeze (AV Leiden). Hedy Anneeze liep de 60 meter in 10.0, sprong 3.82 ver en stootte met de kogel 6.55 het geen haar in de meerkamp 2025 punten opleverde. Menno Zwiers liep de 60 meter in 8.9, stootte 8.22 met de kogel en sprong 4.19 ver. goed voor een puntentotaal van 2527. Joól An del (AVL) en Rody Douwes (Hol.) werden bij resp. de A en de B pupillen vijfde. Een eerste plaats was er voor het D-meisje Cathy van Loon (AVL) die de 600 liep in 2.00.1. Tweede werd hier Vera Brederode (Hol.) met 2.00.5. Wilma Boom werd tweede op de 60 meter: 8.7. Zij sprong ooK 4.34 ver. Gert Jan Palm (Hol.) en Frank Haverkate waren de enige D-jongens met een redelijk resul taat. Gert Jan liep de 80 meter in 11.1 en sprong 4.05 ver. Frank ging in 15.1 over de horden. De twee beste C-meisjes waren Carine Dammer (AVL) en Annemie- ke Buijnsters (Hol.). Carine sprong I.45 hoog en wierp met de speer 18.46. Annemieke liep de 80 in II.0. Bij de C-jongens sprong Ruud Kerkman (Hol.) 1.65 hoog. Verder wierp hij 35.06 met de discus en liep hij de 100 meter horden in 16.0. De winnaars in de overige groepen waren: B2: Van der Burch 7 1/2; B3: Koelewijn 9; B4: De Haan 7 1/2; B5: Dubbeldam 7 1/2. Het kampioenschap voor de jeugd tot 13 jaar werd weer een Leids succes. Sjoerd Meijer bleef de Neder landse kampioen Friso Nijboer net een Sonnebom-Ber- ger punt voor. Overigens ging de nog jongere Jeroen Piket (Leiderdorp) hier lange tijd aan de leiding. Twee nederlagen in de laatste ronden wierpen hem terug naar de derde plaats met 6,punten. Marcel Piket werd vijfde met vijf punten. De winnaars in de overige groepen: C2: Van Westen 7 1/2; C3: Kreuning 6 1/2; C4: Hoek 6. Leidse (jeugd)kam- pioen Ruud Kerkman (AV Holland) redde het tijdens de regio nale wedstrijden in de Leidse Hout dit maal niet. onze atletiekmedewerkef Geheel atletiek-mlnded keek het afgelopen naar de internationale te Den Haag. Toch en Jos Ren- hter een prestatie. Weezel ging van start op een die hij aflegde in 1.57.0. bleef op de 1500 meter net boven de vier minuten: Tweede Leidenaar op deze was Frans Kroone (Hol- die 4.04.9 liet noteren. Vlak had hij de 400 meter in Ook de Alphenaren Schooten en Henk Verka- op de 1500 binnen de en 4.09.7. en Han Jansen en Coen Stehouwer met 6 punten. De winnaars in de overige groepen waren: A2: Bor met 8 1/2 uit 11; A3: Boekelman met 7 uit 9; A4: Bakker met 7 1/2 uit 9; A5: Kooij met 9 uit 9; A6: De Jong met 8 1/2 uit 11. Bij de jeugd tot 16 jaar was de strijd minder interes sant. Frans Cuijpers was hier veel te sterk voor de rest van de deelnemers. De voorrondes won hij met 9 uit 9 de finale met 11 uit 11. Voor de Leidenaars was het aardig dat Peter Gelpke (Philidor) en Roel Piket (Leiderdorp) zeer goed meedraaiden. Zij namen namelijk met respektievelijk 8 en 7 punten de tweede en derde plaats in beslag. De Nederlandse kampioen Rob Nio Bartholee viel hier met een score van 5 punten duidelijk buiten de prijzen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 17