College legt bezwaren Oude Dorp naast zich neer Bouwfonds gaat Haaswijk bouwen Activiteiten in zomers Katwijk LEIDERDORPS GEMEENTEHUIS TOCH NAAR WINKELHOF Lantaarndieven in Noordwijk aangehouden RAAD OEGSTGEEST UNANIEM AKKOORD Saskia onthuld Gewond bij botsing met bijskraan ZESKAMPSPEL OP KAAGEILAND r 0 REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 JUNI 1977 PAGINA LErDERDORP Het college van B W heeft de raad voorgesteld het verzoek van ruim 500 inwoners, bijna de helft van het aantal hoofdbewoners van het zogenaamde „Oude Dorp", om het ge meentehuis niet in Winkelhof te bouwen maar op de huidige plaats aan de Hoofd straat te handhaven, niet in te willigen. Aan dit voorstel ligt de overweging ten grondslag, dat sinds januari 1975 in alle openheid een reeks van beslissingen is genomen zonder dat dit tot noemens waardige reacties aanleiding heeft gege ven. Een pas op het allerlaatste moment door de „Milieu Aktiegroep Leefbaar Leider dorp" van elf handtekeningen voorzien ingediend adres werd bij de uiteindelijke beslissing door de gemeenteraad voor kennisgeving aangenomen. Voor deze be slissing die reeds op 28 februari 1977 werd genomen, waarbij een krediet van 1*0,5 miljoen gulden beschikbaar werd gesteld voor de bouw en inrichting van het nieuwe gemeentehuis, had de raad niet meer dan vier minuten nodig. Naast bewondering voor het werk van de eerste ondertekenaar mevrouw G. G. van Kuilenberg, vindt het college het merk waardig dat er nu pas protesten beginnen los te komen. Niettemin gaat het college uitvoerig in op de motieven, die in het verzoek tot handhaving van het gemeen tehuis worden genoemd. Deze motieven zijn gebaseerd op de historische plaats in een van oudsher bestaand centrum en het bezwaar van een excentrieke ligging van het nieuwe gemeentehuis in het Win kelhof. B en W vonden dat de historie van het raadhuis slechts teruggaat tot 1935, toen het huidige pand gereed kwam op de plaats van het in 1868 gestichte raad huis. Het college veroorloofde zich in dit verband een grapje door op te merken: „De plaatselijke geschiedschrijving laat ons in het onzekere over de vraag of er in 1868 een petitie werd aangeboden, toen de zetel van het gemeentebestuur werd verplaatst vanuit de omgeving van de Doesbrug (het oude „Regthuijs'Ö naar het andere einde van het dorp". Het college tracht verder de bezwaren te ontzenuwen met op te merken, dat Lei derdorp niet een „van oudsher bestaand centrum" heeft, omdat tot voor ongeveer 50 jaar van een typische lintbebouwing langs de Oude Rijn sprake was. Het bezwaar van de a-centrale ligging wordt ook afgewezen, omdat de stedebouwkun- dige in 1974 de situering in het Winkelhof beoordeelde als certthsch en goed bereik baar. Het college vindt bovendien, dat aan het idee om op de huidige plaats aan de Hoofdstraat een nieuw gemeentehuis te bouwen zoveel praktische bezwaren kle ven, dat dit niet zonder meer is te realise- De gemeenteraad, die onlangs besloot de bouw van het nieuwe gemeentehuis in het Winkelhof aan de Leiderdorpse aan nemer Noorlander te gminen, zal in de komende raadsvergadering van maandag het verzoek van de ruim 500 inwoners bespreken. Schuw mag niet bewoond worden Het college van burgemees en wethouders van Noordv kerhout wil een einde mak aan het gebruik van een schu achter het pand Havens tn 4244 als woonhuis. In schuur woont de heer J. nands. Het wonen in een derj lijke opstal is volgens 1 Noordwijkerhoutse college strijd met de bouwvergunnii die indertijd is verstrekt K aanpassen van de schuur i woning is volgens het dagelij bestuur van de gemeen Noordwijkerhout ten ene ma onmogelijk, omdat dat in stri zou zijn met het vastgesteli bestemmingsplan „Centrum", i en W. zullen de raad tijdens vergadering van donderdag juni voorstellen de eigenaar va de schuur, de firma C. Noorde meer en Zonen, aan te schrijve om een einde te maken aan c bewoning. NOORDWIJK Dankzij het kordate en doortastende op treden van een 16-jarige jon geman, heeft de Noordwijkse recherche de hand kunnen leggen op een viertal jeugdige Leidenaars, die per auto roof tochten ondernamen. Gisteravond sloopte het viertal een koperen lantaarn van de gevel vein een woning in Dob- belmanduin. Dit werd gezien door de zoon des huizes en deze ging op z'n fiets achter de auto met dieven aan. Het ontbrak hem daarbij niet aan geluk, want op de Prins Hen- drikweg moest de wagen stop pen voor een in scène gezet „ongeluk" van aldaar spelende kinderen. De jonge Noordwij- ker kreeg zo de kans het ken teken op te nemen en aan de hand daarvan was de opspo ring slechts een kwestie van tijd. In de auto trof de politie twee buitenlantaarris aan. De bestuurder, een 18-jarige militair, en z'n drie passagiers in de leeftijd van 16 en 14 jaar, ACHTERVOLGING OP FIETS DOOR 16-JARIGE NOORDWUKER konden worden aangehouden. Toen zij door de recherche nader werden verhoord, kwam aan het licht, dat zij behalve in Noordwijk, ook in Sassen- •heim, Rijnsburg en Leiden lantaarndiefstallen hadden ge pleegd. Eén van de 14-jarigen kwam enkele weken geleden ook al met de politie in aanraking, toen hij in een restaurant aan de Koningin Wilhelmina Bou levard een vals bankbiljet van 1000 gulden had uitgegeven. OEGSTGEEST „Het is een belangrijk moment in de ge schiedenis, dat wij unaniem dit contract met het bouw fonds aangaan", sprak Oegst- geests burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga gisteravond in de raad. Voordien was uitvoe rig een concept-overeenkomst over de ontwikkeling en reali sering van het bestemmings plan Haas wijk 1976, tussen het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en de gemeente Oegstgeest aan de orde ge weest De Christen-democratische fractie-voorzitter, drs. P. var. Veen, merkte naar aanleiding van het contract met BNG op: „Wij pleiten primair voor be taalbare woningen voor de Oegstgeestenaren en in het bij zonder ook voor betaalbare middenklasse woningen. De CDA-fractie stelt het op prijs dat in Oegstgeest woonachtige bouwondernemers bij de bouw van Haaswijk betrokken worden", aldus Van Veen, die verder nog inging op het in het contract genoemde aantal ter raswoningen. De voorberei ding tot de uitvoering van het plan Haaswijk zal overigens geschieden door een binnen kort samen te stellen projekt- groep: „De projektorganisatie moet er op zo kort mogelijke termijn komen om ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan", aldus rar. Boesjes (PvdA). De liberale fractie-voorzitster mevr. Blom komplimenteerde het college van B. en W. met het feit dat men de raadsleden had ingeschakeld bij het op stellen van het contract met B.N.G. „Het geeft veel vertrou wen ten aanzien van de verde re ontwikkeling". De socialist Kohlbeck vroeg met betrekking tot Haaswijk ook aandacht voor één- en twee-persoonshuishoudens en beschut eigen woningbezit De heer Kraan (CDA) stelde dat men zich middels het contract teveel „vastpinde aan Buiten- lust". „Ook andere bouwers moeten eens kans krijgen". Hij noemde de mogelijkheid om woningcategorieën als woning wet-, premiehuur- en koopwo ningen in één blok onder te brengen. „De indeling van het bestem mingsplan en van de zgn. „vlekken" is een besluit, dat door de raad genomen moet worden. Wat men wil gaan bouwen komt hier terecht", werd nadrukkelijk door de burgemeester gesteld. „Wij gaan met de woningbouwver enigingen op de traditionele toer dóór. Als het anders is bespreken wij het met elkaar". Parkeerverbod Nabij Endegeest, aan de Ende vers beklagen zich er echter over dat deze parkeerplaats via planken over een slootje nogal slecht toegankelijk is. Streekplan geesterlaan komt een parkeer verbod voor beide zijden van deze weg. In de Berlicum- straat komt een verbod voor parkeren van fietsen en brom mers op de stoep als de stal ling naast de bushalte vol is. Aan de andere zijde van het Rijnzichtwegviaduct bevindt zich een uitstekende parkeer gelegenheid voor fietsen, au to's en brommers. Briefschrij Tijdens de bespreking van het streekplan Zuid-Holland-West besloot men duidelijk vast te leggen dat de raad unaniem het gebied langs de Leidse Straatweg groen wil houden. De CDA-er Kraan pleitte voor meer duidelijkheid omtrent de kwestie van de vliegvelden Ypenburg en Valkenburg. „In dien de gemeente Leidschen- dam haar uitbreidingsplannen doorzet, dan gaat Valkenburg de taak van Ypenburg er bij nemen en zal het veel drukker worden". Voorzitter Van Ey singa: „Wij moeten onze be zwaren daartegen accentue- Wethouder A. J. M. van der Klaauw van Wassenaar onthul de gisteren op het schoolplein van de Wethouder Huibregtse- school een plastiek van de Haagse beeldhouwer Peter van der Meer. Het beeld, voorstellen de een over een paaltje sprin gend meisje werd door de wet houder „Saskia" gedoopt. Hij verzocht de in groten getale aanwezige scholieren goed op het kostbare werk (12.000 gul den) te letten, zodat het niet als hang- en klimtoestel gaat func tioneren. Alle aanwezige kinde ren kregen ter gelegenheid van de onthulling van het kunstwerk een in zilver papier verpakte appel. KNS zet ,,even" clubhuis neer OEGSTGEEST Een groot aantal leden van de korfbalver eniging „Korfbal Na Schooltijd" heeft gisteren in enkele uren tijd èen eigen clubhuis neerge zet. De gemeente Oegstgeest had de vereniging voor de bouw van het clubhuis een stuk grond in „De Voscuyl" ter beschikking gesteld. Nadat nabij de rioolwa terzuiveringsinstallatie voorbe reidende werkzaamheden waren uitgevoerd, werd door de leden van KNS honderd kubieke me ter zand aangevoerd. Daarna was het clubhuis, dat in onder delen vanuit Groningen was aangevoerd, in korte tijd voor gebruik gereed. Jongen (12) ernstig gewond ALPHEN AAN DEN RIJN - De vandaag 12 jaar geworden Adriaan Wentink uit Alphen is gistermiddag rond kwart oier vier ernstig gewond geraakt V») een aanrijding. De jongen fiet ste over het rijwielpad vanaf d( Pres. Kennedylaan richting Wir lem de Zwijgerlaan, toen hij o de kruisende Oranje Nassausii^ gel door een automobilist wei aangereden. De jongen wer met ernstig hoofdletsel ijling vervoerd naar het Academisd, Ziekenhuis te Leiden. De chauf j feur van de personenauto, d( 32-jarige J. v. D. uit Hillegois heeft direkt na de aanrijding staan praten met de vrouwelijkl chauffeur van een vlak achtef hem rijdende personenauto. Mei deze vrouw wil de Alphense pol litie gaarne in kontakt treden: Ze wordt verzocht te bellen! 01720-93941. Zwemvierdaagse in' Alkebad ROELOF ARENDSVEEN - D« zwem- en poloclub Alkemade organiseert van maandag 27 ju ni tot en met vrijdag 1 juli een zwemvierdaagse. De opgave waar de deelnemers voor staaii is viermaal een afstand van 250, 500, 1000 of 2000 meter af te leggen. Omdat de zwemvier daagse gedurende vijf dagen wordt georganiseerd, kunnen de deelnemers een avond missen. Voor de 2000 meter is een sport- keuringsbewijs noodzakelijk. Ie dere deelnemer, die er in slaagt de door hem gekozen afstand vier maal af te leggen ontvangt een medaille De inschrijfkosten bedragen voor de jeugd tot en met 17 jaar drie gulden vijftig en voor 18-jarigen en ouderen vijf gulden. Het Alkebad zal voor de zwemvierdaagse open zijn van 17.00 tot 19.00 uur en van 20.00 tot 21.00 uur. LEIDEN Een 20-jarige in woonster van Sassenheim is gis teren gewond geraakt bij een botsing met een hijskraan op de Ventweg van de Willem de Zwij gerlaan ter hoogte van de Ko ningstraat. De kraan was daar geplaatst om palen op te hijsen naar een hoge verdieping van de nieuwbouw ter plaatse. Toen het meisje de kraan op de brom fiets passeerde, maakte een van de palen in de lucht een vreem de beweging. De bromfietsster schrok daarvan zo, dat zij de macht over het stuur verloor en tegen de hijskraan botste. Met een beenbreuk is zij opgenomen in het Academisch Ziekenhuis. DE KAAG Morgen gaat de Zeskamp voor Haarlemmer meer-Zuid van start. De activi teiten worden geopend door de burgemeester van Alkemade, de heer P. J. Bolten. Die ope ning heeft plaats op het trap veld van het Kaageiland. De deelnemende ploegen zijn af komstig uit Abbenes, Beins- dorp, Burgerveen, De Kaag, Lisserbroek, Nieuw Vennep, Weteringbrug en Zwaanshoek. Tussen 13.45 en 14.00 uur wor den de ploegen aan elkaar voor gesteld. Daarna beginnen de midgetgolfwedstrijden. Om streeks 14.25 uur heeft de eerste trekking van de loterij plaats. Vier minuten later begint het KATWIJK In de komende zomermaanden worden de Kat- wijkse bevolking en de toeris ten weer een keur van activitei ten geboden. Die activiteiten beginnen morgen. De Katwijk- se Schaakclub organiseert dan in de sporthal „Cleyn Duin" de snelschaakkampioenschappen van Nederland. Aanvang 8.00 uur. Morgen wordt ook een wandel tocht gehouden door de afdeling Katwijk van Lions Internatio nal. Aanvang 12.00 en 14.00 uur vanaf strandpaviljoen „Fok de Best", tegenover hotel Noord zee. Dinsdag 28 juni concerteert het Katwijks Christelijk Mannen koor „Jubilate" in de grote zaal van „Cleyn Duin". Aanvang 20.00 uur. De dag daarop heeft omstreeks 20.00 uur een muzika le rondgang plaats door de wijk Hoornes-Rijnsoever. Vrijdag 1 juli organiseert de Katwijkse Bridgeclub „De Brug" een bridgedrive in de kleine zaal van „Cleyn Duin". Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 2 juli worden weer stoomtreinritten verzorgd door leden van de Nederlandse Smal- spoortstichting in het gebied van de Leidse Duinwater Maat schappij, in de duinen ten zuid en van Katwijk. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het V.V.V. aan de Boulevard, 's Avonds heeft een carillonconcert plaats in de Andreaskerk. Aanvang 19.45 uur. Woensdag 6 juli verzorgen drie Amerikaanse Jazz-bands een concert in de muziektent aan de Boulevard tegenover het V.V.V.- kantoor. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 7 juli heeft in de Andreaskerk eveneens een ca rillonconcert plaats. Aanvang 19.45 uur. Diezelfde avond wor den door kinderen van 8 tot 17 jaar vanaf 19.00 uur mini-bas- ketbalivedstrijden gespeeld. Om 19.30 uur begint de voetbalwed strijd van Quick Boys tegen Bo- russia Dortmund. Deze wed strijd wordt gespeeld op het sportpark Nieuw Zuid aan de gelijknamige laan. De Katwijkse Kuitervereniging „Rijnmond Ruiters" houdt za terdag 9 juli dressuur- en springwedstrijden op het terrein aan de Krom aan de provinciale weg tussen Katwijk en Noord wijk. Aanvang 14.00 uur. Die dag houdt postzegelvereniging „Philatelica" een postzegelten toonstelling, waaraan verbon den een ruilbeurs, in de kleine zaal van „Cleyn Duin". Aan vang 9.00 uur. Zaterdag heeft om 19.45 uur wederom een caril lonconcert plaats in de Andreas kerk. Donderdag 14 juli wordt in het sportfondsenbad „Miereweide" een zweminstuif gehouden van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. 's Avonds weer een carillonconcert. Een dag later begint rond 14.00 uur de zomerkermis op het ter rein aan de Hoorneslaan/Hein- siusstraat nabij de Noord Cam ping. De kermis duurt tot en met zaterdag 23 juli, met uitzon dering van zondag 17 juli. De kermis is dagelijks geopend tot 23.00 uur. Zaterdag 16 juli wordt op het sporterrein Nieuw Zuid de voet balwedstrijd F.C. Amsterdam F.C. Vojvodina (Joegoslavië) ge speeld. Maandag 18 juli wordt in het industriegebied 't Heen in Kat wijk het badgastentepnistoer- nooi gehouden. Diezelfde dag beginnen de feestelijkheden ter gelegenheid van het jubileum van het Christelijk Mannenkoor „Jubilate". Op het Andreasplein wordt die dag een feesttent op gezet, waarin en waaromheen verschillende activiteiten wor den ontplooid. Aanvang 17.00 uur. De festiviteiten ter gelegen heid van het jubileum duren tot en met vrijdag. Bovenstaande is slechts een greep uit de activiteiten die in de zomermaanden worden ont plooid. Een volledig program maboekje is verkrijgbaar bij het V.V.V.-kantoor aan de Boule vard 68. zogenaamde rode draadspel. Rond kwart voor drie wordt het bouwvakkersspel gehouden. De verschillende activiteiten keren 's middags regelmatig terug. Buiten het rode draadspel, het bouwvakkersspel en de midget golfwedstrijden worden ook nog een boerinnenspel en een zak- kenspel gehouden. De prijsuitreiking heeft plaats na afloop van het Langlaufspel dat om 17.00 uur begint. De prijzen worden uitgereikt door de heer W. Dorrepaal, wethou der van de gemeente Haarlem mermeer. Rijden in een stoomtrein door de Katwijkse duinen op zaterdag 2 juli.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4