Leiderdorp heeft alternatieve plaats voor Vleeschmeesters Dagrecreatie krijgt voorrang Raad Sassenheim akkoord met provinciaal streekplan ,,Je praat doet de wat harder en ramen goed dicht" Voorschoten komt tegemoet aan bezwaren Krimwijk Onzekerheid over noodwinkels in Winkelhof KORTWEG Heropening muziektent Warmond REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 JUNI 1977 PAGINA MINISTER OVER SLUITING PIET FLORISDAL Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/NOORDWIJK Het optimaal laten functioneren van het duingebied voor de dagrecreatie is van doorslaggevende beteke nis geweest voor de beslissing om het kampeerterrein Piet Florisdal met ingang van 1 november 1977 te sluiten. Dit antwoordt minister Van der Stee van landbouw en visserij op schriftelijke vragen van de Kamerleden Van Kuijen (PPR) en Portheine (WD) over de sluiting van dit kampeerterrein Een te grote recreatiedruk, die door de aanwezigheid van het 90 staanplaatsen omvattende kampeerterrein zou worden uit geoefend, heeft in de besluitvor ming geen wezenlijke rol ge vormd, volgens de minister. De minister antwoordt verder be vestigend op de vraag of de boswachterij Noordwijk groten deels bestaat uit zeer kwetsbaar open duinterrein. Voor elders gelegen terreinen worden mo menteel geen overeenkomstige beleidswijzigingen verwacht. „De voorgenomen opheffing van het betrokken kampeerter rein is geen gevolg van een ge wijzigd beleid met betrekking tot het bieden van mogelijkhe den tot toeristisch kamperen. Ten aanzien van de beheerseen- heden van het Staatsbosbeheer wordt voortdurend afgewogen in welke mate verschillende vor men van recreatief gebruik, af hankelijk van de lokale situatie en ontwikkelingen mogelijk zijn", aldus de minister. Ten aanzien van het 40 hectare grote golfterrein in de Noord- wijkse duinen zegt de minister, dat „Staatsbosbeheer wel het belang van het golfterrein en dat van het kampeerterrein Piet Florisdal afweegt, maar dat heeft geen invloed op de hand having van het golfterrein". „De huidige ligging van het golfter rein is het resultaat van een planologische afweging in het kader van de uitbreiding van de gemeente Noordwijk. Staatsbos beheer heeft het betrokken ter rein indertijd niet aangelegd. Het is uitgegeven in erfpacht" Oud-commissaris leidse Couran dr. Walenkamp overleden WARMOND Geheel on verwacht is afgelopen za terdag H. A. G. M. Walen kamp op 68-jarige leeftijd overleden. De heer Walen kamp had jarenlang een huisartsenpraktijk in War mond. In mei 1958 werd hij gekozen tot commissaris van de Leidse Courant. Na de fusie van deze krant met het Haagse dagblad Het Binnenhof werd hij com missaris van Westerpers b.v. Tot 1973 heeft hij de belangen van beide kranten behartigd. De avondwake heeft van avond plaats om zeven uur m de parochiekerk H. Matt hias in Warmond. Morgen middag om twee uur wordt in deze kerk de gezongen H. Mis van Requiem opge dragen, waarna de begrafe nis zal plaats hebben op Mariënhaven. Amerikaans jeugdkoor in Rijnsburg In de immanuelkerk in Rijnsburg treedt vrijdag 24 juni om 20.00 uur onder auspiciën van „The Dutch Immigrant Society" het Amerikaanse Jeugdkoor „The Louisiana Youth Chorale" op. Het koor zingt klassieke en populai re liederen en negrospiri tuals KATWIJK De juttersaktie 1977 van Seven-Up, waaraan langs de Nederlandse kust deze zomer weer tienduizenden kin deren van zes tot twaalf jaar zullen deelnemen, vindt in Kat wijk op 9 juli plaats. Uitgerust met een jutterspet en een papie ren zak moeten de kinderen een deel van het strand „afstropen": alle proppen papier, blikjes, flessen e.d. moeten worden ver zameld en daarna ingeleverd. Tot slot van de aktie mogen de jeugdige jutters schatgraven op een daarvoor aangewezen stuk van het strand. KATWIJK De stichtig K O Katwijk organiseert geduren de de zomervakantie een cursus kleibewerken voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De cursus begint op dinsdag 5 juli in de ruimte van K en O in Huize Callao; er worden zes lessen gegeven en wel op dinsdag en donderdag van 10.00 tot 11.30 uur. Als er veel belangstelling voor de les sen bestaat zullen er meer-cur sussen worden georganiseerd. Deelnemerskaarten 30,- per kind (in dat bedrag zijn de ma teriaalkosten begrepen) zijn vanaf heden verkrijgbaar bij Drukkerij Wouda, Lijdweg 9 te Katwijk. WARMOND In Galerie „De Pomp" wordt ter gelegenheid van de Kaagweek een expositie gehouden van werk van War- mondse hobbyisten. Tentoonge steld zijn onder meer kande laars, gehaakte kleedjes en glas snijwerk. De heer W. Landman zal tijdens de Kaagweek een demonstratie glassnijden geven. De expositie duurt tot 15 juli. WASSENAAR De nieuw te formeren instelling voor jeugd -en jongerenwerk in Wassenaar zal officieel Stichting Nieuw Nijevelt gaan heten. De stich ting is genoemd naar het ge bouw Nijevelt, het vroegere po litiebureau, dat door het Wasse- naarse gemeentebestuur zal worden verbouwd tot een ont moetingsplaats voor jongeren. In het bestuur van de stichting zal een vertegenwoordiger van de gemeenteraad benoemd wor den. OEGSTGEEST - De heer L. Rijnbeek; hoofd van de kath olieke lagere Willi- brordschool in Oegst- geest nam gister avond met een zeer geanimeerde receptie afscheid van het schoolteam, de ou dercommissie en de ouders van de leerlin gen. Ook de school hoofden van de Ma ria- en Jenaplan en de Flora- en Terwee- school waren naar ,,'t Camnhuvs" aan de Afscheid van schoolhoofd L. Rijnbeek Kerklaan gekomen om afscheid te ne men van de heer Rijnbeek, die les gaat geven aan de IVO- school Duinzicht. Tot opvolger van de heer Rijnbeek is de heer P Akerboom be noemd. De leerlingen van de Willibrord- school voerden na de toespraak van de heer Tukens, voorzit ter van het schoolbe stuur, de musical „Koeken voor de Ko ning" op „GEEN PLAATS VOOR WOONWAGENKAMP" SASSENHEIM Het Sassenheimse raadslid Horstman toonde zich gisteravond tijdens de dis cussie over het voorontwerp-streekplan Zuid-Hol land West in de raadsvergadering niet zo gelukkig met de grote aantallen woningen in dit vooront werp. „Er had meer aandacht besteed moeten worden aan de leefbaarheid en minder aan een algemeen verhaal", stelde hij. De heer Van Eisen had met name kritiek op het verkeersplan in de streek en noemde het woningplan in strijd met het agrarisch karakter van de streek. Toch ver klaarde de raad zich akkoord met het ontwerp. Mevrouw Henstra was van mening, dat er voor de woningbouw een regionale aanpak nodig is. „Lisse en Hillegom moeten als eerste gemeenten de behoefte opvangen", stelde zij. Verder hield mevrouw Henstra weer een warm pleidooi voor een woonwagenterrein, terwijl zij van mening was dat de ontgronding tegen gegaan moest worden. De heer Van Breda toonde zich een voorstander van aansluiting van de woningbouw bij het cfl trum. Het college verweet sommige raadsleden d zij te gedetailleerd op het streekplan ingingé „Het gaat om een globaal plan, waarover de ral zich moet uitspreken. Het plan is '•en bestuurlij afspraak. Het gaat niet om het opleggen vf bestuursplannen, het mist juridische rechtspraa Het college kan zich goed in het plan vindf omdat het behoud van de Bollenstreek gewal borgd is." Burgemeester Kret stelde verder, dat de wonirj bouw geënt moet worden op zijn eigen behoeft „Voor een woonwagenterrein is in Sassenheï geen ruimte, omdat deze niet aansluit bij c woongemeenschap", zei hij. De raad verklaarde zich uiteindelijk akkoord in het voorontwerp van het streekplan. Een nota ovj woonschepenbeleid, ontgronding en werkgelegej heid zal aan het voorontwerp worden toegevoeg WARMOND De gemeentelij ke muziektent op de Baan in Warmond wordt zaterdag 25 juli heropend. De opening wordt verricht door Warmonds burge meester De Vreeze. Het bouwwerkje dateert uit de jaren 30 en is tijdens de jaarwis seling 1976-1977 door baldadige jeugd in brand gestoken. Na de brand is overwogen om de mu ziektent te verplaatsen naar het park Groot Leerust, maar veel Warmonders waren van mening dat de tent op de Baan moest blijven staan. Besloten werd derhalve de plaats van de tel te handhaven. Na de openingsplechtigheid, dl begint om 19.45 uur, geeft ftfr ziekvereniging Sint Matthil een muzikale show. Vertik treedt showband Adest Musifr uit Sassenheim op. INWONERS WARMOND OVER VORDERENDE AANLEG SCHIPHOLLUN LEIDERDORP - Het riet er naar uit dat het college van B en W van Leiderdorp er in zul len slagen met de Vleeschmees- ters overeenstemming te berei ken over een nieuwe vestigings plaats voor een kantoorgebouw van deze firma. Zoals bekend besloot de gemeenteraad op 23 mei op aandringen van het CDA-raadslid J. Tieken het voorstel tot verkoop van een stuk grond aan de Leidsedreef aan te houden om B en W in de gelegenheid te stellen met de Vleeschmeesters te onderhan delen over een alternatieve ves tigingsplaats. Tegen dat voorstel was verzet gerezen omdat de plannen voor toekomstige uitbreiding van het Rijnlands Instituut voor Onder nemersonderwijs (voorheen Leidse scholen voor de Detail handel) in het gedrang zouden komen. Het college zal nu het oorspronkelijk aan de raad ge dane voorstel terugnemen. Loc-burgemeester E. Drenth wilde de plaats waar de Vleeschmeesters het kantoor pand wel zou willen neerzetten niet aan de openbaarheid prijs geven. Hij voelt zich in zijn in formatieplicht tegenover de bur ger te veel geremd door de raad, die het college reeds verschillen de malen op de vingers heeft getikt, omdat het tegenover de pers te loslippig zou zijn. Af gaande op de discussies in de vorige raadsvergadering gaat het om een stuk grond aan de Persuant Snoepweg en Simon Smitweg ter hoogte van het in aanbouw zijnde kleuterdagver blijf Margriet. Overigens moet een vestiging van het kantoor- pand aan de Leidse Dreef niet helemaal uitgesloten worden geacht. Het college wil alle mo gelijkheden openhouden. Indien, zoals de heer Drenth het uitdrukte, met het RIO geen kei harde afspraken kunnen wor den gemaakt over uitbreiding van de school, zal alsnog aan de raad worden voorgesteld het stuk grond aan de Leidse Dreef aan de Vleeschmeesters te ver kopen. De gemeenteraad van Leiderdorp zal zich komende maandag over deze problema tiek buigen. WARMOND - De aktiviteiten rond de aanleg van de Schipholspoorlijn zijn nn ook in Warmond in volle gang. Het tot stand brengen van een tijdelijke over gang over de bestaande spoorlijn is bet eerste deel van het projekt Als alles volgens plan verloopt zal in de nacht van 17 op 18 september de tijdelijke overweg in gebruik worden genomen. Met name de bewoners van de huisen aan de Padoxlaan rien die datum met vrees naderen. De onlangs wat verbrede maar nog steeds vrij smalle straat zal dan alle verkeer door Warmond moeten verwer ken. Bussen en zwaar vrachtverkeer zul len daar met moeite de bocht kunnen nemen, zo verwachten de Padoxlaan be woners. Omdat er voor de woningen geen tuintjes aanwezig zijn komt het verkeer dreigend dichtbij. Op het ogenblik zit het wegdek van de Padoxlaan vol grote kui len. Leidingen worden opgegraven en verlegd en er wordt zand naast de spoor lijn aangebracht voor op- en afritten. Aan het lawaai dat dit werk met zich meebrengt raken de bewoners naar hun zeggen al aardig gewend. Je praat van zelf wat harder en je houdt de ramen goed dicht aan de voorkant." Maar het stof en zand is voor de huisvrouwen een bron van ergernis. Ook het verloren gaan van de beplanting langs de spoordijk wordt betreurd. „We zullen er wel aan wennen, maar wij zijn de eersten die de aanleg van de Schiphol- lijn aan den lijve ondervinden", zegt een bewoonster. Aan de andere kant van de overweg is het eerste gebouw onder de slopershamer gevallen. Een bollenschuur is bijna met de grond gelijk gemaakt. Er zullen ook nog twee vrijstaande wo ningen moeten verdwijnen. Voor twee gezinnen is een passend onderdak gevon den. Het derde gezin is nog niet helemaal gelukkig met de door NS gevonden oplos sing. Zij vrezen in de toekomst veel meer huur te moeten gaan betalen dan nu het geval is, terwijl de woning bovendien minder vrij staat dan het huis dat voor de spoorlijn zal moeten wijken. VERPLAATSING INRIT NIEUWBOUW VOORSCHOTEN De commissie voor openbare werken meent dat voor het hoofdgebouw van Heerema Engineering Service een juiste vormgeving gevonden is, waardoor het van de nieuwbouw deel uitmakende historische hoofdgebouw van het vroegere kin derhuis „Nieuw Voordorp" een funktie krijgt in de nieuwbouw. Er komen met de nieuwbouw ongeveer 160 arbeidsplaatsen. Dat laatste wordt door de Krimwijk als een bezwaar gezien door de aantrekking van meer verkeer. B en w willen daarom de inrit naar het gebouw verplaatsen van de Prof. Boerhaaveweg naar de Badhuisstraat, waardoor de auto's sneller bij de verkeerstra verse Leidseweg zijn. Grote bezwaren hebben de buurtbewoners tegen de gedeel telijke bebouwing van het provi sorische speelterreintje aan de Jollaan. Hoewel volgens het be stemmingsplan op dat terrein vier bungalows gebouwd mogen worden is daar een ideale speel- gelegenheid ontstaan voor kin deren van de Leidseweg-Noord en de achterliggende straten in de wijk Noord-Hofland. De 13- jarige Wiea Boertje schreef een ontroerende brief aan wethou der Eveleens om het terreintje te sparen. Drs. J. Havik schreef een brief naar de gemeenteraad namens 34 volwassenen. Loco- wethouder J. Goosens had be grip voor de buurtbewoner, maar vroeg ook begrip voor de beslissing van b. en w. In de bungalow komt een echtpaar, waarvan de vrouw invalide is. De gemeente is niet van plan om snel de grond voor de ande re bungalows te verkopen, zodat er toch nog speelgelegenheid overblijft. De buurtbewoners za gen dat niet zo erg zitten. Het terreintje zal te klein worden en bovendien krijgt de eigenaar van de bungalow ongewild over last door de spelende kinderen. Loco-wethouder Goosens deed wel de mededeling dat de dienst openbare-werken thans onder zoekt om het terrein van het voormalige noodwinkelcentrum als speelgelegenheid in te rich ten. Vrijdag kan in de gemeenteraad een discussie verwacht worden over de aanleg van Rijksweg 11-West. Deze rijksweg staat in het voorontwerp-streekplan Zuid-Holland-West. Mr. Begeer (WD) meent dat er nog gezegd kan worden over de leg zolang niet alle voor- nadelen op een rijtje gezet Hij hekelde de gehouden hot 6 zitting omdat het forum tijde die hoorzitting onevenredig vfl deeld was in personen die va milieu en tegen wegen zijn. wil een gesprek in de commisi met enige heren van de rijkst terstaat. De overige commissi leden waren het oneens met heer Begeer, die de mening vj de gehele WD-fractie verkcj digde. De heer Iestra (PG meende uit het betoog van heren van de rijkswaterstaat hebben beluisterd dat da rijksweg de funktie gaat krijgi van de zgn. Leidse Baan en die er daarom eerder moet k men. L De plaats waar de toekomstige spoorwegovergang wordt aangelegd IN LEIDERDORP LEIDERDORP De situatie rond de noodwinkels in het Winkelhof blijft onzeker. Tij dens een vergadering van het Winkelhofteam, het overlegor gaan van gemeente en project ontwikkelaar Matser BV, heeft het gemeentebestuur bij monde van de heer Drenth een ernstig beroep op de firma Matser ge daan terug te komen op het besluit de noodwinkels op te heffen. Zoals bekend is de fir ma Matser van plan op de plek waarop het noodwinkelcentrum is gelegen eerst met woning bouw te beginnen. Het gemeentebestuur is er alles aan gelegen dat het voorzienin- genpeil in de wijken Binnenhof, Voorhof en rond de Engelen- daal niet wordt aangetast. „Het is tegenover de bevolking niet te verkopen dat de winkels wor den opgeheven voordat het win kelcentrum is gerealiseerd", al dus de heer Drenth. De heer Drenth veronderstelde overi gens, dat het standpunt van Matser mede afhankelijk zal zijn van de beslissing die de gemeenteraad zal nemen ten aanzien van de bouw van de bibliotheek die in het nieuwe winkelcentrum een plaats zal krijgen. „Zoals het er nu uitziet is er volgens de uitkomsten van de planning de eerste vier jaar geen geld voor de bouw van de bibliotheek. Hoewel Matser deze twee zaken niet aan elkaar heeft gekoppeld, neem ik haast aan, dat indien de raad „ja" zegt tegen de bibliotheek, Matser eerder geneigd zal zijn de nood winkels te laten staan", aldus de heer Drenth. De wethouder zei voorts, dat Matser met de voorbereiding voor het winkelcentrum zo ver is gevorderd, dat begin volgend jaar met de bouw kan worden begonnen. Nog niet bekend is wie in de grootste unit die als trekker moet dienen een plaats zal krijgen. De firma Matser is nog met verschillende gegadig den in onderhandeling. De heer Drenth deelde tenslotte mede, dat de eerste paal voor het nieu we gemeentehuis die in het Win kelhof zal komen op vrijdag 12 augustus de grond in gaat

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4