Sassenheim wil geen bedrijfsterrein aan Zandslootkade i Ontwikkeling bedrijfsleven Rijnland verbeterd brieven lezers Museum Oud-Noordwijk weer open voor publiek Kaagweek '77 Wnll Ton aan sieraden gestolen Onderzoek vrouwen Zoeterwoude VERWEER TEGEN PROVINCIALE PLANNEN j VAN 29 JUNI TOT 3 JULI IN WARMOND met zeilwedstrijden, kermis en billenprikkers feest REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 15 JUNI 1977 PAGINA 4 Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht \loor ingezon den stukken te bekorten. Slecht water in Noordwijk-Binnen In Noordwijk-Binnen krij gen wij slecht drinkwater, terwijl we een Noordwijkse drinkwaterleiding hebben die heerlijk water gebruikt voor het zwembad in Noord- wijk aan Zee. Aan deze wan toestand moet een einde ko men. In het raadsverslag van 15 december lees ik dat de Energiebedrijven (gas en electriciteit) een netto-resul taat van 5,5 ton opleveren, maar dat het verlies op de waterleiding uit deze win sten worden gedekt. Boven dien zullen we in de toe komst tien procent meer moeten betalen voor het vie ze water in Npordwijk bin nen Ook heb ik in het raadsverslag gelezen dat de gram tussen eigen en Leids water steeds verschuift. Nu is Zuid al afgehaakt, straks nog de Noord Boulevard en nog even en dan geniet al- I leen Noordwijkerhout nog van ons pure duinwater. Ik begrijp dat niet. Van wie is de Noordwijkse waterleiding I en wie heeft die betaald. En dan zeker het tekort door j Noordwijk laten betalen en Noordwijkerhout dat lekke re water drinken. Wat zijn eigenlijk de watertarieven in Noordwijkerhout en wat be taalt Noordwijk niet voor dat smerige, stinkende water van Leiden? Anton van der Meer Voorstraat 23 Noordwijk-Binnen (Door de red. ingekort) L SASSENHEIM - Inbrekers hebben meer dan een ton aan witgouden sieraden buitge maakt tijdens een bliksem- kraak bij het juweliersbedrijf Schaap en Van Gelder aan de Hoofdstraat in Sassenheim. De daders tikten in de nacht van maandag op dinsdag de dubbele ruiten van de etalage stuk en deden een greep in de etalage. Omwonenden die wak ker werden van het rinkelend glas, konden nog net zien dat de inbrekers in een personenauto wegreden. De wagen werd later op de dag teruggevonden in Ter Aar en bleek gestolen te zijn in Boskoop. De politie heeft enige vermoedens omtrent de identi teit van de daders. Zoeterwoude Half augustus begint in Zoeterwoude een be volkingsonderzoek naar borst kanker bij vrouwen van 30 jaar en ouder. Het onderzoek heeft plaats in samenwerking met de huisartsen en wordt gehouden in het St. Elisabethziekenhuis in Leiderdorp. Doel van het onderzoek is in de eerste plaats de ontdekking van borstkanker in een zo vroeg mo gelijk stadium. In de tweede plaats wil men tijdens het on derzoek zoveel mogelijk goede voorlichting geven over deze ziekte. j Het onderzoek heeft plaats op I maandag- en donderdagochtend en dinsdag- en woensdagavon- den. I Wanneer een afwijking wordt j ontdekt of vermoed, wordt vpor de betrokkene direkt een af- spraak voor een nader onder- j zoek door de eigen huisarts ge- maakt. Ongeveer 1500 vrouwen j van 30 jaar en ouder in Zoeter woude ontvangen een oproep. De eerste onderzoeken starten half augustus. Men denkt eind I september gereed te zijn. SASSENHEIM Het college vin bur gemeester en wethouders van de ge meente Sassenheim heeft ernstige be zwaren tegen de inrichting van een terrein aan de Zandslootkade tenbehoe- ve van aan bollenteelt verwante bedrij ven. De provinciale overheid heeft haar voorkeur uitgesproken voor de inrich ting van dit terrein in het ontwerp streekplan Zuid-Holland-West. B en w van Sassenheim menen dat het terrein uitermate geschikt is voor de voortzetting van de woningbouw, omdat het direkt grenst aan bestaan de bebouwing. „Het creëren van een bedrijfster rein op deze schaal leidt verder tot een zeer groot aanbod van aan- en afrijdend zwaar vrachtver- van dinsdag 21 juni een keer", aldus het gemeentebestuur van Sassenheim, delen aan de provinciale overheid. dat een dergelijke ontwikkeling niet wenst. Het college is voorstander van inrichting van een terrein ten behoeve van aan bollenteelt verwante 1 bedrijven op een verkeersknooppunt van wegen en zij denkt dan aan de samenkomst van de i Rijksstraatweg en de Rijksweg 44. De gemeente Sassenheim wil niet aan de bollen-1 teelt verwante bedrijven zoveel mogelijk in de gemeente houden en voorkbmen dat de bedrijven j trekken naar een terrein buiten de gemeente, zoals i het ontwerp- en streekplan voorstaat. De samen- 1 stellers van het plan willen een industrieterrein j ter grootte van 40 hectare inrichten rond Leiden ten behoeve van uit de Bollenstreek afkomstige bedrijven. De gedachten van het college gaan uit naar de inrichting van een industrieterrein tussen j de Wasbeekerlaan en de Warmonderdamseweg. B j Qjt jS ^et bowlingteam van de „Witte Raaf", dat Noordwijkerhout 2400 punten. De kampioenswedstrijd i^enSh ffVr> 9lsteravond algemeen kampioen ^owlen van Noordwi'" werd gisteravond gespeeld tussen drie teams. Dat nir>, oor, or, or schriftelijk mee te kerhout is geworden. Het team behaalde tijdens wed- waren de enig overgebleven teams van een groep van Bowlingkampioen Noofdwijkerhout strijden in bowling Oostdam aan de Kerkstraat in 22. NOORDWIJK Het mu seum van het Genood schap Oud-Noordwijk aan het Jan Kroonsplein is met ingang van van daag weer toegankelijk voor het publiek. De boerderij van het genoot schap heeft een grondige opknapbeurt ondergaan. De vloeren in de voor- en de middenkamer waren totaal verrot, het behang zat al zo'n veertig jaar aan de muren en de col lectie van zeshonderd fo to's was in de loop van vijftien jaar te vies ge worden om aan te pak ken, met name de kar tons waarop het fotoma teriaal was gemonteerd. Bij het opbreken van de vloeren bleek dat er hier en daar wat strandhout op het zand was gelegd en dat daarop de vloerde len waren gespijkerd. Beide kamers zien er thans weer als nieuw uit. Het ontruimen en weer inrichten van de vertrek ken, het lossnijden van alle foto's en het weer opplakken vormde een reusachtig karwei. Een belangrijke aanwinst is de waardevolle collec tie oude visserij artikelen, die Krijn Giezen dit jaar aan het Genootschap in bruikleen schonk. Twee jaar geleden deed hij het zelfde met een collectie oud kuipersgereedschap. Het G.Ó.N. zoekt nog steeds iemand, die alles een naam kan geven. De nieuwe verzameling om vat onder meer een hou ten breel (voorloper van de Schotse blaas, die het haringdrijfnet omhoog hield), een windvaan van een zeillogger, vijf Schot se blazen met een blazen- pomp, een bootmansstoel tje een „warrebak met leutel", een zoutschep waarmede de haring met zout werd vermengd, een seinvuur, een houten beugbak, een zeebran card, waarmede zieke vis sers naar het hospitaal kerkschip werden ver voerd een compleet gar- nalennet, en andere visse rij-attributen. Het Genootschap Oud- Noordwijk vestigt er de aandacht op, dat men de museumboerderij gratis kan bezoeken als men lid wordt van Oud-Noord wijk door minimaal 7,50 te storten op giro nummer 428146 van pen ningmeester J. Sier, Zee- reep 9. KATWIJK Vanavond wordt om 20.15 uur de film „Them Roc" van de Fransman Claude Feraldo vertoond in 't Mallegat. Entree 1,-. Vrijdag 17 juni zal er een algemene informatie- en discussieavond voor bezoekers van het jongerencentrum wor den gehouden, met daarna dis co. 't Mallegat is dan open vanaf 20.15 uur. De 90 minuten duren de kleurenfilm „Help", waarin de Beatles spelen, draait zater dagavond om 9 uur in 't Malle gat. Entree 2,-. KATWIJK Dezer dagen is de kaartverkoop gestart voor het zomerconcert van het Katwijkse mannenkoor Jubilate. Aan dit concert op dinsdag 28 juni in de sporthal Cleyn Duin, wordt me dewerking verleend door de ba riton Marco Bakker, het strij korkest Bennie Behr en de pia nist Ronald Brautigam. Kaarten 8,— zijn verkrijgbaar bij de koorleden. CJP-houders, kinde ren en 65-plussers betalen 4,-. KATWIJK Het tweede ka merlid Meini Epema-Brugman (PvdA) zal donderdag 16 juni tijdens een discussieavond spre ken over de rol van de vrouw in de economie. De avond, die georganiseerd wordt door de rooie vrouwen, afdeling Kat- wijk/Noordwijk, zal gehouden worden in het Open Hof aan de Rijnstraat Aanvang 20.00 uur. ZOETERWOUDE Juffrouw Toos Schouten van de Zoeter- woudse Aloysiusschool neemt morgen afscheid in het Don Boscohuis. Oud-leerlingen, leer- Tekenleraar Landers onderscheiden De laatste schooldag op het Rijnlands Lyceum in Wassenaar stond gisteren in het teken van het afscheid van tekenleraar A. J. M. Landers. Tijdens de afscheidsbijeenkomst van de leraar die sinds de oprichting aan de school verbonden is, overhandigde mr. K. Staab hem de versierselen behorende bij de benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. lingen, ouders, wienden en be- de Hijnstraat Katwük een van discussie-avond over het onder- tot 18.30 uur. werp „De rol van de vrouw in NOORDWIJK/KATWIJK - De de economie". De discussie zal „rooie VTOuwenafdelingen" uit worden ingeleid door Meini Katwijk en Noordwijk houden Brugman, tweede kamerlid voor morgen in de Open Hofkerk aan de PvdA. Aanvang 20.00 uur. (Van een onzer verslagge vers) LEIDEN De ontwikke ling van het bedrijfsle ven in het gebied van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Rijnland vertoont over het vorig jaar een gunstiger beeld dan in 1975 het geval was en verwacht werd. Dat is de conclusie van de en quête regionale bedrijfs ontwikkeling die jaar lijks door de Kamer van Koophandel wordt ge houden en die vandaag is gepubliceerd. Een soortgelijk onderzoek over 1975 gaf vorig jaar een bijzon der triest beeld te zien van de bedrijfsontwikkeling in Rijn land. In sommige bedrijfstak ken was zelfs van een „ramp jaar" sprake. Over het algemeen bleef toen de positie van het bedrijfsleven in deze regio ach ter bij die elders in het land. In vergelijking met dit onderzoek zijn de resultaten over 1976 over het algemeen een stuk positie ver. Met uitzondering van de voedings- en genotmiddelenin dustrie waar in 1976 een veel ongunstiger omzetontwikkeling te zien was dan het jaar ervoor. De ontwikkeling van de netto winst in deze bedrijfstak wordt in het rapport aan de hand van de verstrekte gegevens «zonder meer dramatisch" genoemd. De toch al voorzichtige voorspellin gen voor 1976 waren nog veel optimistischer dan het uiteinde lijke resultaat. Desondanks is het aantal optimistisch gestem de bedrijven in deze sector toch nog toegenomen. In vrijwel alle andere bedrijf stakken is van een zekere voor uitgang sprake vergeleken bij de toestand in 1975. In sommige delen is die echter wel zeer ge ring, zoals bijvoorbeeld in de textiel, confectie, schoeisel- en lederwarenindustrie, waar de omzet ontwikkeling een zeer ge ringe vooruitgang vertoont, maar de ontwikkeling van het netto bedrijfsresultaat weer dui delijk ongunstiger is dan in de landelijke bedrijfstak. Vergele ken met de hele Rijnlandse in dustrie geeft deze bedrijfstak qua winst een zeer ongunstig beeld te zien, ook al blijft men hier redelijk optimistisch. Ook de visserij is nog een zor genkindje. Ofschoon er in ver gelijking met het „rampjaar" 1975 van een lichte verbetering kan worden gesproken blijft de omzetontwikkeling zeer somber. De land- en tuinbouw geeft daarentegen weer een aanzien lijk gunstiger beeld te zien dan een jaar geleden en ook de win stontwikkeling steekt hier zelfs gunstig af bij die van het lande lijk gemiddelde. Bouw Ook uit de bouw wat positievere geluiden: de omzet is iets gunsti ger, het netto bedrijfsresultaat vertoonde zelfs een duidelijke verbetering vergeleken met een jaar geleden en loopt nu lande lijk gezien in de pas, al lijkt de investeringsontwikkeling wat achterop te komen. Tevreden heid verder uit de grafische in dustrie en bij de uitgeverijen; al werd de omzet in 1976 wat min- der en blijft ook de winst achter bij 1975, toch ligt deze bedrijf- j stak qua resultaten nog altijd j boven het landelijke gemiddel de. Datzelfde geldt voor de che- mische industrie waar dankzij gunstige omzetontwikkelingen en verbeterde efficiency betere I resultaten werden gehaald. Metaal De omzetontwikkeling in de me taal overtreft heel duidelijk die van 1975, al is de ontwikkeling j in de sectoren machinebouw en j de metaalproductieindustrie re latief ongunstiger geworden. In de detailhandel „food" is echter sprake van een duidelijk ongun stiger omzetontwikkeling dan in het vorige verslagjaar. Hij wordt „somberder dan in het 1 hele Rijnlandse bedrijfsleven" genoemd. Toch steeg hier weer I het aantal bedrijven met een positief oordeel over het rende- I ment fors. Dienstverlening De vergelijking met de win stontwikkeling in het Rijnlandse bedrijfsleven als geheel valt we derom in het voordeel van de 1 dienstverlenende sector uit Om zet en winst lagen hier hoger dan in 1975, hoewel de bedrijf stak transport een duidelijke uitzondering in ongunstige zin vormt. «SI WARMOND De traditionele Kaag- week wordt dit jaar gehouden van 29 juni tot en met 3 juli. Het programma voor de Kaagweek meldt dit jaar weer tal van activiteiten. Zo zijn er vele zeilwedstrijden, is er kermis op De Baan, staat weer een stratenloop op de agenda en wordt er zelfs een billenprikkersfeest gehouden. Het programma voor de openingsdag 29 juni vermeldt: 14.00 uur: opening kermis op De Baan; op datzelfde tijdstip begint een film- en bingomiddag voor ouderen in 't Trefpunt; 14.30 uur: kindermiddag in de feesttent in park Groot Leerust; 19.30 uur: muzikale rondgang door het dorp; 20.00 uur: VARA's Drive-Inn discotheek in Ut Sloepie; 20.30 uur: muzikale show door Sint Matthias op het plein aan de Van Duvenvoordestraat. Verder worden de hele dag wedstrijden gehouden op de Kagerplassen. Het programma voor donderdag 30 juni ziet er als volgt uit: de gehele dag kermis en zeilwed strijden op de Kagerplassen en vanaf 13.00 uur kunstmarkt op het pleintje bij de Pomp; 19.00 uur: nationale touwtrekwedstrijden in park Groot Leerust en om 20.00 uur optreden van de groep Bots in Ut Sloepie; 20.30 Drive-Inn 1 show in de feesttent. Vrijdag 1 juli: ook vrijdag kermis, zeilwedstrij den en kunstmarkt op het pleintje; 14.00 uur: opening van de kindermarkt in het park; 14.30 uur: schaapscheren in .het park; 19.30 uur: startenloop in Endepoel over een afstand van ongeveer 5 kilometer; 20.00 uur: optreden van zanger Jen Rog in Ut Sloepie; verder verschil lende spelen in de feesttent in het park. Zaterdag 2 juli: kermis, zeilwedstrijden en een kunstmarkt; 11.00 uur: tobbetje steken in de Dorpsstraat, zowel voor dames als voor heren; 13.00 uur; zeskamp in park Groot Leerust; 20.00 uur: optreden van de Dizzy Man's Band in Ut Sloepie; 20.30 uur: groot billenprikkersfeest in park Groot Leerust. Zondag 3 juli: de gehele dag zeilwedstrijden; 9.30 tot 12.00 uur: puzzelrit voor fietsers vanaf de feesttent in het park; 10.30 uur: start puzzel- tocht te water vanaf de Kaagsociëteit; 15.00 uur: voorstelling jeugdcircus Atleta in Groot Leerust en om 20.00 uur een optrede van de Liberation of Man in Ut Sloepie. Evenals voorgaande jaren wordt dit jaar op vrijdag 1 juli de stratenloop gehouden, georga niseerd door de Vereniging tot Viering van Warmondse Feesten in samenwerking met atle tiekvereniging „De Bataven". Gestart wordt vanaf sportzaal De Klimop om 19.30 uur. Zeilwedstrijden op de Kaag.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4