toch tunnel Hf Bewoners Sumatrastraat willen Eric Clapton reikte naar grote hoogte |§|H|anUH| Amateurs zetten beste beentje voor op muziekfestival in Oud Poelgeest „ARGUMENTEN B. EN W. BELACHELIJK" Clapton heeft zijn concert beëindigd. Zijn 8000 fans willen echter meer. Honderden vlammen op in de donkere Groenoordhal. MAANDAG 13 JUNI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Trap er niet in. Ouders bepleiten tweede gymzaal de Merenwijk het college in zijn pre-advies met betrek king tot afwijzing van de tunnel gebruikt, ronduit belachelijk. „Tellingen na school tijden hebben uitgewezen dat bijvoor beeld „slechts" 2000 wielrijders van de Sumatrastraat gebruik maken. Wij vra gen ons af, hoe groot dit aantal is bij voorbeeld een half uur voor en een kwar tier na de wisselende schooltijden," aldus de werkgroep. De bewoners vallen het argument van b. en w. dat slechts dertig procent van de (brom)-fietsers gebruik zou maken van de tunnel nadrukkelijk aan als uiterst fic tief. „Immers, hoe kan men deze conclu sie trekken als er geen tunnel is?" vragen de bewoners zich af. Overigens zouden, wanneer dit fictieve gegeven juist was, toch altijd nog zeshonderd (brom)fietsers gebruik maken van de tunnel. Ook het argument van b. en w. dat de tunnel aan de zijde van de Paramaribo te steil zou worden, vechten de bewoners aan. Tenslotte stellen de bewoners dat als er met de bouw van de tunnel maar één mensenleven zou kunnen worden gered deze bouw al gerechtvaardigd is. „Het zal je kind maar wezen dat verpletterd wordt onder de wielen van een zware vrachtwa gen. Wij hechten aan onze kinderen. Wij veronderstellen dat de betrokken wethou ders) en ambtenaren dat ook doen. Mocht dit zo zijn, laten zij dan hun kinderen in de Sumatrastraat op school doen. Misschien komt de tunnel er dan wel." LEIDEN De ouders van leer lingen van de openbare lagere school in de Merenwijk „De Zijlwijk" hebben een dringend beroep gedaan op het gemeente bestuur om de totstandkoming van een gymnastieklokaal bij de school aan het Regenboog pad te bevorderen. In een brief, die vergezeld gaat van 160 handtekeningen wijzen de ou ders op de noodzaak om een dergelijk lokaal te bouwen. In totaal 249 leerlingen zullen van de accommodatie gebruik maken. Deze leerlingen hebben thans gymnastiekles in de zaal aan het Broekplein. De ouders stellen dat deze zaal wordt over belast. Tevens wijzen zij op het belang van een sportzaal bij de school aan het Regenboogpad met betrekking tot de vrijetijds besteding in de wijk. 8000 popliefhebbers in Groenoordhal OEGSTGEEST - „Moet je ze ker horen" was het motto voor de muziekmanifestatie afgelo pen zaterdag in Oegstgeest op het groene terrein van kasteel Oud Poelgeest. Op initiatief van de K O-afdeling Oegst geest, gesteund door de gemeen te en in samenwerking met de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest traden daar talrijke amateurs op met een afwisselend en onderhoudend programma. Hoewel het stralend weer was en een warm zonnetje een fees telijk licht wierp op de prachti ge, boomrijke omgeving, viel er toch een schaduw over alles door de trieste afloop van de kaping enkele uren voor het be gin van deze muzikale happe ning. Daarom werd na een korte toespraak van de burgemeester er één minuut stilte in acht ge nomen. Daarna kwam de hele stoet van deelnemers aan bod, ieder op zijn beurt in de ouderwetse mu ziektent, die uitgerust was met moderne en weerbestendige ap paratuur van de firma Schaap uit Rotterdam, zodat elke ge luidsnuance haarscherp over kwam. De Huygens Swing Society bracht zoetgevooisde klanken in zwoele Zuidamerikaanse trant, de heer Van Dort kreeg de vleu- gel onder zijn vakkundige en gevoelige handen, de Wilbert Drummers gaven een staaltje van hun kunnen weg in drum-, blaas- en tokkelwerk en er werd een hele kinderoperette uitge voerd door de enthousiast zin gende en springende groep „De Mascotte". Het motto had best uitgebreid mogen worden tot „moet je ze ker ook zien", want vooral de volksdansen waren een lust voor het -oog. De Randstad Amusement Spelers gaven blijk van een bijna professionele aan kleding en aanpak, de S treek muziekschool liet zich ook niet onbetuigd en mevrouw De Jong bracht met haar Joan Baez- songs iedereen tot aandachtig luisteren. Een Kamermuziek En semble speelde werken van één van de zonen Bach het Chr. Jongerenkoor mocht ook weer gehoord worden en het vrolijk erop los musicerende Jeugd-Ka- merorkest Leiden sloeg, met na me in Rossini's Kattenduet, al len met stomheid. Maar het hoogtepunt vormde onbetwist het optreden van Viva la Musi- ca, een bruisend bejaardenkoor, dat onbekommerd de lieve lente bezong met begeleiding van de ruisende regen. Opvallend en hartverwarmend dat zij Neder landse teksten zingen; ze brach ten de stemming er helemaal in. Voor de amateur is er in Oegst geest veel mogelijk én het zit er dik in dat dit evenement een jaarlijkse traditie zal worden. PAULA KONING Het christelijk jongerenkoor in actie. LEIDEN De bewoners van de Suma trastraat zijn ernstig verontrust over het voornemen van b. en w. op de kruising Paramari bos traat-Suma trastraat-S urina- mestraat een beveiligde voetgangers oversteekplaats aan te leggen in plaats van een tunnel. De werkgroep Sumatra straat stelt in een brief dat een voetgan gers- en fietstunnel op dit kruispunt beslist noodzakelijk is voor de veiligheid van de zwakkere verkeersdeelnemers. De werkgroep noemt de argumenten die In het veertiendaags informatie- en opinieblad van het Academisch Ziekenhuis en faculteit der geneeskunde in Leiden het volgende bericht: Navraag bij de afdeling voorlichting van het ziekenhuis leverde het volgende commentaar op: „De drie adverterende firma's bleken niet bonafide te zijn. Het bleek oplichterij. Dit hebben we achteraf - geconcludeerd uit publicaties in andere bladen (zoals Koopkracht). De firma's Keta en Alfinas hadden hetzelfde adres en telefoonnummer. Keta bood thuiswerk aan. Het inpakken van textiel als teeshirts en regenjassen, enzo. Alfinas was de naam van een zich beleggingsbank noemende instelling. Men vroeg onroerend goed en bood beleggingen aan. De derde firma, Matonel, bracht thuiswerk naar voren, zoals het inpakken van pren ten. Maar het was oplichterij". Vandaar het redactionele bericht „trap er niet in, u bent uw geld kwijt". Promoties Aan de Leidse Universiteit vonden afgelopen woensdag twee promoties plaats. De heer A. R. Schep (Leiden) promoveerde tot doctor in de wiskunde en de natuurwetenschappen op het proefschrift „Kemel Operators". Promotor was prof. dr. A. C. Zaanen. De heer M. D. Koster (Meppel) promoveerde tot doctor in de godgeleerdheid op het proefschrift „The Peshitta of Exodus. The Development of its Text in the Course of Fifteen Centuries". Promotor was prof. dr. P. A. H. de Boer. Vissen Het viscollege O.A.S.E. hield het afgelopen weekeinde de eerste viswedstrijd van het seizoen in de Rijn. De vangst was slecht. Eerste werd J. Krassenburg. Hij ving acht vissen met een gezamenlijk gewicht van 1260 gram. De tweede plaats was voor J. Leuering en de derde voor V. Weber. Afscheid De heer R. Reniers gaat na vijf jaar teamleiderschap de H. Hartschool verlaten. Hij wordt opgevolgd door de heer J. Duijnhoven, die sinds twee jaar al waarnemend hoofd is. Donderdag 16 juni kunnen ouders van de leerlingen afscheid nemen van de heer Reniers en kennis maken met het nieuwe hoofd. Mare Leiden krijgt er een Mare bij. En dan niet een Mare in de zin van de Lange, Stille Korte en Nieuwe Mare die we al hebben, maar een Mare in de letterlijke Latijnse beteke nis van het woord: tijding of bericht Mare wordt met andere woorden de nieuwe naam van een nieuw blad dat in deze stad op 12 augustus het licht zal zien. Het wordt een heel nieuw universitair informatieblad als opvolger van het Acta en Agenda dat over een maand voor de laatste maal verschijnt. De naam Mare is gekozen uit 143 inzendin gen die binnenkwamen op een prijsvraag die voor de nieuwe naam was uitgeschreven. De gelukkige winnaar was een ex-rechtenstudent die inmiddels werkzaam is als jurist bij het ministerie van buitenlandse zaken: J. M. Otto, wonende aan de Doelengracht De Rolleman eerste Spelmoment uit het treffen tussen De Rolleman (donker shirt) en Het Mierennest dat door De Rolle man met 8—0 werd gewonnen. De Rolleman, een team van woonwagenbewoners en mede werkers op dat centrum, is zaterdag winnaar geworden van het groots opgezette voetbaltoernooi voor Leidse club- en buurthuizen. In de finalepoule bleef De Rolleman eerst de baas over de Zevensprong (1—4), voordat het Mierennest in de derde wedstrijd met 8—0 werd verpletterd. De Zeven sprong eindigde als tweede in dit bijzonder geslaagde, zater dag door zo'n 150 toeschouwers bezochte toernooi door een 4—2 zege op het Mierennest. Symposium De Leidse Universiteit houdt van maandag 27 tot en met donderdag 30 juni het derde International Symposium on Educational Testing. H is de tweede keer dat het tweejaar lijkse symposium in Nederland plaatsvindt Het eerste symposium werd namelijk in 1973 in Den Haag gehouden. Het tweede symposium vond in 1975 plaats in Montreux. De symposia worden steeds georganiseerd door het Bureau Onderzoek van Onderwijs van de Leidse Universiteit aan het symposium, dat ten doel heeft de kloof te overbruggen tussen de geavanceerde theorie op het gebied van toetsen en de dagelijkse praktijk van de onderwijsresearch wordt deelgenomen door meer dan 200 theoretici en practici uit 17 landen, verdeeld over alle werelddelen. Het gaat om de landen Australië, België, Canada, Denemarken, Groot-Brit- tannië (spreker is prof. dr. H. J. Eysenck), India, Israël, Joegoslavië, Kenia, Nederland Noorwegen, Oost-Duitsland, Oostenrijk, de Verenigde Staten, West-Duitsland, Zuid-Afri- ka en Zwitserland. De vier onderwerpen waarover zal worden gediscussieerd zijn de erfelijkheid van intelligentie, discriminerend gebruik van tests, „op maat gesneden tests" en examens met open vragen, dit in tegenstelling tot de zogenaamde multiple choice vragen. LEIDEN Slechts lofuitin gen in overtreffende zin kon den het exclusieve optreden van Eric Clapton and his Band afgelopen zaterdag avond in de Leidse Groe noordhal karakteriseren. Zijn zegetocht langs Europese con certzalen, die Clapton vorige week in Kopenhagen begon, zette hij zaterdag in Leiden op geweldige wijze voort. Toen na het optreden van Ronnie Lane's Slim Chance Eric Clapton zelf op het po dium verscheen dromden de 8000 Calpton-fans dan ook meer en meer samen rond bet 22 meter lange frontpodium. Als in aanbidding omringen zij uiteindelijk hun „gitaar- god". En zij waren niet voor niets naar Leiden gekomen, want Clapton maakte met uit gebalanceerde gitaarsoli zijn faam als 's werelds beste rockgitarist volkomen waar. Daarom was het ook verba zingwekkend dat de Groe noordhal zaterdagavond niet uitverkocht'was, dat 2000 stoe len onbezet bleven. Clapton schotelde zijn aanhang echter een optreden voor, dat uiteind elijk zou uitgroeien tot een van de beste popconcerten, die de afgelopen jaren in Nederland zijn gegeven. Clapton bewees met zijn eigen band, die hij twee jaar geleden oprichtte na lange tijd uit de popwereld verdwenen te zijn geweest, naar grote hoogte te zijn geste gen. EN. NIET IN .HET Met zijn „Hello old friends"l waarmee Clapton zijn optre den begon overtuigde hij zijn 8000 „old friends" onmiddel lijk. „Old friends", die de kwa liteiten van Clapton al meer dan tien jaar bewonderen. Vanaf zijn eerste optredens bij John Mayall and the Bluesma kers, The Cream, Delaney, Bonnie and Friends tot aan zijn eerste solo-optreden in de afgelopen twee jaar. Het per fect uitgevoerde „Layla", waarmee Clapton vroeger met Derek and the Domino's hoog op de hitlijsten belandde, her innerde noch aan die achter liggende periode. Het lardeer de Claptons optreden tevens met een brokje nostalgie, waarvoor men wel warm wil de lopen. Evenals voor „I shot the sheriff', waarmee Eric Clapton echter in zijn versie van Bob Dylans „Knockin'on heavens door". Clapton ontkwam na het beëindigen van zijn concert dan ook niet aan een toegift. Nadat de flashlights gedoofd waren, vlamden in het duister van de Groenoordhal honder den gasaanstekers op. Een gescandeerd „we want more" rolde van de tribunes. Clapton kwam nog even terug om daarna snel te vertrekken naar hotel Bel Air in Den Haag. Op weg naar de volgen de halteplaats van zijn Euro pese tournee. Het publiek verliet nog na ge nietend de hal. Via dezelfde poorten als waar vandaag de nuchtere kalveren weer de Groenoordhal binnenlopen. Meer dan drie uur lang had het publiek genoten van uitste kende popmuziek. Want ook het optreden van Ronnie La ne's Slim Chance in het voor programma getuigde van klas se. Ronnie Lane, die in de gouden zestiger jaren met de Small Faces keer op keer de hitlijsten binnenwandelde, moest echter vele malen voor rang verlenen aan violist Joey Heart. Vooral zijn inbreng bij „The wind they call the wind" dat uiteindelijk overliep in het swingende „Dah-doo-run-run" van de Beach Boys bracht het publiek in de juiste stemming. Een juiste stemming die er kon zijn, omdat de geluids kwaliteit alle waarschijnlijk negatieve verwachtingen over trof. In bijzondere korte tijd had de technische crew van Eric Clapton and huis band het geluid zo afgesteld, dat de muziek op alle plaatsen rede lijk zuiver doorklonk. Eric Clapton en Ronnie Lane lever den een visitekaartje voor de huis af. De opties, die de ver schillende impressario's in Ne derland hebben lopen, zijn nu dan ook terecht gebleken. Het is echter te hopen, dat die „gedane beloften" snel worden ingelost. PIET VAN DAM ..Hello old friends". Eric Clapton en Marcy Levy (rechts) zorgden voor een in muzikaal opzicht geweldig weerzien. Radle (bas), Sergio Rodriquez :percussion) Marcy Levy (zang) en Yvonne Elliman (zang). Voor deze Yvonne Elliman, die enkele jaren geleden wereld bekendheid verkreeg door haar optreden in „Jesus Christ Superstar", wilde ook Clapton eenmaal wel naar de achter grond verhuizen om haar de kans te geven met „Cannot find my way home" haar over vloedige talenten te tonen. MINST DOOR DE KWALITA TIEF GROTE INBRENG VAN DE MUSICI DIE HU OM ZICH HEEN VERZA MELD HEEFT. Van een Dick Sims (keyboards), George Ter ry (gitaar), en Jamie Oldaker (drums) maar ook van Carl

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3