I Jsselmeervogels vliegen
naar zaterdagkampioenschap
Anderlecht in laatste minuten
ten onder tegen Club Brugge
Oefenprogramma baanselectie
Turnploeg volgt
stage in Rusland
sportuitslagen
SUCCESJES KARDOLUS
Engeland I
gelijk tegei,
Argentinië J
Lotto
Supertrio
Duitse lotto
SPOM I I HIBLHME
Overwinning Van der Woerd
Zeiltitel voor Shoenmaker
Internationaal
jeugdtoernooi
Titel Hillen
BEKERFINALE MET ZEVEN DOELPUNTEN
^(jno (N) 14/
LEIDSE COURANT
PAGINA 18
VEENENDAAL IJsselmeervogels Is
dit weekeinde op het sportpark Pan
huis te Veenendaal voor de tweede
achtereenvolgende maal Nederlands
voetbalkampioen bij de zaterdagama
teurs geworden. De ploeg uit Spaken
burg won de tweede wedstrijd tegen
DOVO met 1—2, nadat de eerste
wedstrijd in Spakenburg in eenzelfde
resultaat was omgezet IJsselmeervo-
gels mag nu in de strijd om het
algeheel amateurkampioenschap van
Nederland de titel van 1976 op het
spel zetten met Rheden, de kampioen
van de zondagamateurs.
Het was in Veenendaal een bijzonder aantrekke
lijke confrontatie, die een geheel ander karakter
had dan de ontmoeting een week eerder in
Spakenburg. Nu verdiende met name thuisclub
DOVO de schoonheidsprijs door een betere
spelopvatting van de voorhoede van trainer
Evert Mur. De zege kwam uiteindelijk echter bij
de meer geroutineerde tegenstander terecht.
Met een geweldig afstandschot gaf Hans van
Kooten DOVO na een klein half uur spelen de
verdiende leiding. De Veenendaalse formatie
kreeg vervolgens alle kans om verder uit te
lopen. Maar zover kwam het niet.
De Spakenburgse formatie waarvan een drie
tal spelers speciaal voor deze wedstrijd van hun
vakantie-adres in Spanje werden overgevlogen
haalde in de slotfase vernietigend uit. Eerst
negen minuten voor tijd door de gelijkmaker
van invaller Petér de Graaf en vlak voor tijd
werd het tenslotte zelfs nog 1—2 door Jaan de
Graaf. „De gelukkigste ploeg heeft gewonnen",
konden na afloop zowel trainer Pierre Steven
aart van IJsselmeervogels als collega Evert Mur
bekennen.
Een spelmoment uit de ontmoeting tussen DOVO en IJsselmeervogels in Veenendaal.
De Spakenburgse verdediger Aalt Kok is hier ver opgerukt en heeft de op de grond
liggende Rini van Velthuysen al achter zich gelaten. Verder kijken Henk de Graaf,
Bram de Graaf en Jan Ditewig toe.
DEN HAAG Drie turnsters en vier turners zullen van 2 tot en met
12 augustus een trainingsstage gaan volgen in Rusland. De stage
wordt In Erevan gehouden onder leiding van Albert en Lisa Asarjan.
De trainingsstage is mogelijk gemaakt door vier instanties. Het
sportfonds Leo van der Kar verzorgt de uitzending van Cor Smulders
en Dlck Ooykaas. Verder reizen Ron Lamboo en Johan Molenaar naar
Rusland.
Nationaal kampioene Marianne Heeren, die afgelopen week terugkeerde
in de rangen van de Nederlands Katholieke Gymnastiek Bond (NKGB)
gaat naar Rusland omdat zij bij de verkiezing van de sportvrouw van
het jaar de aanmoedigingsprijs kreeg. De andere turnsters'zijn Connie
Zwarthoed en Marijke Aarnoutse.
Cor Smulders zal zich in Erevan vooral gaan bekwamen als coach.
ARNHEM De Westdultse Junioren, die dit weekeinde op het
sportcentrum Papendal hebben deelgenomen aan de internationale
slotwedstrijden van de KNAS (Koninklijke Nederlandse Algemene
Schermbond) voor Junioren tot 20 Jaar, hebben de meeste overwinnin
gen behaald.
De uitslagen:
individueel, meisjes: 1. Jacky Leenders (Zaal Visser) 5 gewonnen partijen;
2. Marjan Rensink (Zaal Kardolus) 3 (23-16); 3. Yvette Kardolus (Zaal
Kardolus) 3 (20-20).
ploegen, jongens: 1. Westduitse Ploeg (Baska, Engelhardt, Guido, Jahn);
2. Engeland; 3. Nederland-B
ploegen, meisjes: 1. Westduitse ploeg (Kraft, Reichert, Waterloh en Wolf);
2. Zaal Kardolus Zoetermeer; 3. Zaal Visser Amsterdam.
BERN De moderne vljfkampwedstrljd, die de afgelopen dagen in
Bern is gehouden, heeft een dubbele Nederlandse overwinning opgele
verd. Andrles van der Woerd, die al de leiding had, werd winnaar
van het individuele klassement met een totaalscore van 5247 punten.
Nederland eindigde ook als eerste in het landenklassement. Van der
Woerd, Bergsma en Baars vergaarden in totaal 14.609 punten. Met Van
der Woerd kwam ook de Westduitser Martin Delker boven de grens
van 5000 punten (5019).
De laatste twee onderdelen, die zaterdag werden verwerkt, leverden
Nederlandse overwinningen op. Het zwemmen werd gewonnen door Bert
Bergsma voor Derksen terwijl de cross-country het snelst werd gelopen
door A. Baars. Van der Woerd eindigde op dit onderdeel als tweede.
RIVA De 44-Jarlge Amerikaanse Shoenmaker, eigenaar van een ho-
mlljonalr Schoenmaker Is met zijn telketen in Florida, zegevierde in
landgenoot Stelnmayer op het twee van de zes wedstrijden. De
Gardameeer bi] Rlva europees Amerikaan was in 1972 ook al
zellkamploen in de starklasse ge- Europees kampioen in de star-
worden. klasse. In 1975 veroverde hij de
wereldtitel.
TOULON Het Internationale
voetbaltoernooi In het Franse
Toulon, waaraan nationale jeugd-
teams uit zeven landen deelne
men, is gisteren begonnen met de
wedstrijd Frankrijk—Portugal.
Beide ploegen kwamen niet verder
dan een doelpuntloos gelijkspel:
0—0. Hongarije versloeg Schotland
met 1—0.
Polen verslaat Peru
LIMA Het Poolse voetbalelftal
heeft in Lima een vriendschappe
lijke wedstrijd tegen Peru met 3-1
gewonnen.
Bij de rust van deze door 22.000
toeschouwers bijgewoonde wed
strijd leidden de Polen met 2-0
door doelpunten van Szarmach
(17) en Deyna (19). Luces bracht
Peru in de 62e minuut op 2-1
waarna Polen door een schot van
de Peruaan Diaz in eigen doel op
3-1 kwam.
EMST Willy Hillen uit Winters
wijk is dit weekeinde nationaal
kampioen geworden op het on
derdeel vrij geweer klein kaliber
(drie houdingen).
Hij verzamelde 1116 punten, twin
tig meer dan zilveren medaille-win
naar Johan Borgerink uit Almelo,
die 1096 punten bij elkaar schoot.
De derde plaats was voor Theo
Dohmen uit Herkenbosch met 1091
punten.
BRUSSEL Club Brugge en Anderlecht
hebben gisteren In het Heyselstadlon In
Brussel van de Belgische bekerfinale een
propaganda voor aanvallend voetbal ge
maakt. In deze voor 58.000 toeschouwers
levendige en aantrekkelijke wedstrijd,
waar geen belangen meer op het spel
stonden (Club Brugge was immers reeds
kampioen, Anderlecht daardoor verzekerd
van internationaal voetbal in het Euro
pees toernooi van de bekerwinnaars),
kon Roger Davies van de landskampioen
Imponeren. Hij maakte twee doelpunten
na de hervatting - toen Anderlecht nog
met 3-2 leidde en bracht daarmee de
beker bij de landskampioen. De gelijkma
ker van Davies, in de 62e minuut, was
een droomdoelpunt
Anderlecht begon sterk en dat nog wel zonder
Rob Rensenbrink, die licht geblesseerd aan de
kant was gebleven. Jean Dockx schakelde de
Brugge-spelmaker Julien Cools aanvankelijk vol
ledig uit en mede daardoor kon Anderlecht
dankzij treffers van Arie Haan (3e minuut) en
Van der Eist (14e) een voorsprong van 2-0
nemen. Tot op dat moment had Club Brugge
weinig gevaarlijks in de richting van het doel
van Jan Ruiter kunnen ondernemen.
De ploeg van Happel is echter niet snel versla
gen. Lambert wees de landskampioenen de
juiste weg, door na bijna een half uur de bal
uit een voorzet van Dirk Sanders langs Ruiter
te koppen (1-2). Daarna begon een kort schut-
tersfestijn. Drie minuten na de treffer van Lam
bert scoorde Coeck 3-1 voor Anderlecht, direct
uit een vrije schop. Weer drie minuten later
bracht Ulrich Lefevre, de Deen die Club Brugge
gaat inruilen voor zijn vaderland, de marge
terug tot een treffer: 2-3.
In de 62e minuut en vijf minuten voor het einde
maakte Davies een einde aan alle illusies van
Anderlecht en haalde tweemaal vernietigend uit.
Daarmee kwam de beker toch nog bij Brugge,
dat na de hervatting een uitgebluste ploeg leek.
Sanders was al vervangen en daarna maakte
de geblesseerde Lambert plaats voor Hynde-
rickx. Ook Lefevre kreeg een blessure en het
leek dat Brugge de verlenging niet meer zou
halen. Gilbert van Binst echter werkte vlak voor
tijd de bal uit een inzet slee ht weg, waarna
Davies geen moeite had om met de winnende
treffer toch nog iets van een voor hem waar
schijnlijk teleurstellend seizoen goed te maken.
Anderlecht zal na de nederlaag niet treuren,
want hoewel de ploeg de beker niet voor de
derde achtereenvolgende keer kon winnen, zal
het toch het volgend seizoen weer een gooi
mogen doen naar de aan Hamburger SV verlo
ren Europese beker voor bekerwinnaars.
FRANKRIJK
Saint Etienne, vorig jaar nog finalist in het
toernooi om de Europa Cup 1, zal het komende
seizoen vrijwel zeker in geen enkel Europees
bekertoernooi uitkomen.
Saint Etienne werd zaterdag in de eerste wed-
.strijd voor de halve finales van de Franse
bekercompetitie met 3-0 verslagen door Nantes.
Voorts won Reims met 2-1 van Nice.
DUITSLAND
Na FC St. Paull en VFB Stuttgart heeft ook
1860 München zijn weg naar de hoogste West
duitse voetbalafdeling, de Bundesilga, gevon
den.
TSV 1860 München versloeg zaterdag in een
beslissingswedstrijd in Frankfort Arminia Biele
feld met 2-0, na een stand bij rust van 0-0. De
eerste wedstrijd in Bielefeld had Arminia met
4-0 gewonnen, waarna de returnwedstrijd door
1860 in dezelfde cijfers werd omgezet, zodat
een beslissingswedstrijd noodzakelijk was.
Rot Weis Essen, Tennis Borussia Berlijn en
Karlsruher SC zijn dit seizoen gedegradeerd uit
de Bundesliga.
HONGARIJE
Vasas Boedapest heeft het Hongaarse kam
pioenschap behaald.
Dankzij een gelijkspel tegen Kaposvar (1-1) in
de laatste wedstrijd van de competitie kwam
Vasas op 53 punten. Ujpest Dosza eindigde als
tweede met 50 punten en Ferencvaros als derde
met 47 punten.
SPANJE
Atletlco Bilbao versloeg Salamanca in de eer
ste wedstrijd voor de halve finales van het
toernooi om de Spaanse beker met 6-0. Betis
werd verslagen met 1-0 door Espanol. De re
turnwedstrijden worden gespeeld op 19 juni.
BUENOS AIRES - Do Engel
nationale voetbalploeg heeft g
teren In Buenos Aires een vrlen
schappelijke intertandwedsbj
tegen Argentinië gelljkgesped
met 1—1.
60.000 toeschouwers zagen Pej
son reeds in de derde mimi
Engeland aan de leiding helps
Na een kwartier spelen maak
Bertoni gelijk. Twaalf minuten voi
tijd beleefde deze harde ontmQ
ting zijn dieptepunt. Na geharn
war over en weer werd de aanvo«
der van het Engelse elftal, Trevi
Cherry, en Bertoni van Argentirf i
uit het veld gezonden. J
De winnende getallen vac
lotto 24 zijn: 9 - 17 - 18 j
20 - 29 - 40. Reserveget3(j
31. Het aantal deelnemetn
bedroeg 804.042. Zij zorjd
den voor een inleg vao
3,62.793, waarvan ee
eerste prijs 559.064, twetH
de prijs ƒ159.733, derd^
prijs 239.599, vierde ag
vijfde prijs 319.465. e
De uitslag van het supertri
(Nora Belwin B-prijs) is: I
- 7 - 5. 1. nummer 6 Nen
Bond (T. H. Kooyman), 11
nummer 7 Nevil Fez (Zet i
man), 3. nummer 5 Martt) i
Froukje (L. Dooper). Omze:
89.323,-. Uitbetaling1
ƒ644,10.
De winnende getallen in dt
Duitse lotto zijn: 3-12'
14 - 32 - 40 - 46. Reserveg»
tal: 19.
Het winnende getal in Spd
77 is: 0707571.
AMSTERDAM KNWU-baan-
coach Frans Mahn heeft voor zijn
amateur-baanrenners, die gese
lecteerd zijn voor de wereldkam
pioenschappen In Venezuela, een
uitgebreid oefenprogramma sa
mengesteld.
De selectie bestaat uit; sprinters:
Sjaak Pieters en Lau Veldt. Als
jong oranjerijder zal Erik Geserik
aan het oefenprogramma deelne
men.
Achtervolgers en ploegachtervol-
gers: Herman Ponsteen, Gerrie
Slot, Barend Huveneers, Gerrit
Möhlmann, Hennie Stamsnijder,
Dick van Egmond en Martin
Schoen. Deze ploeg wordt nog
uitgebréid met twee renners. Jong
oranjerijder bij de achtervolgers is
Ruud Nederlof.
Vanaf 6 juli komt de gehele ploeg
elke woensdag naar het KNVB-
centrum in Zeist, en blijft daar drie
dagen in trainingskamp, 's Mor
gens wordt er op de baan in
Utrecht geoefend en 's middags op
de weg. De trainingskampen wor
den gedurende zes weken beslo
ten met populaires op de Ut
rechtse baan, die enigszins gelijkt
op de baan waar de wereldkam
pioenschappen in Venezuela op
worden afgewerkt.
Voor die tijd zullen alle geselec
teerden normaal blijven deelnemen
aan wegwedstrijden. De sprinters
kregen het advies de criteriums
slechts voor de helft te rijden en
voor elke premie te sprinten. De
achtervolgers mogen wedstrijden
tot het einde uitrijden. Mahn: „Op
weg krijg je de beste conditie".
Om die reden zal Mahn ook met
Slot, Huveneers, Möhlmann, Stam
snijder, Van Egmond en stayer-we
reldkampioen Gaby Minneboo
deelnemen aan de Ronde van Joe-
go-Slavië van 26 juni tot 2 juli.
Het programma is verder: sprin
ters: komend weekeinde: Grote
Prijs van Parijs. 16 juni: Grote Prijs
van Aarhus. 18 en 19 juni: Grote
Prij van Kopenhagen. 18 juni: Gro
te Prijs van Wenen voor de junio
ren Geserik en Spierenburg. 25 en
26 juni: Grote Prijs van Milaan.
Naar deze wedstrijden worden Pi.»
ters en Veldt afgevaardigde. Op A
en 2 juli is de Grote Prijs van
Oost-Duitsland. Daar kunnen mo-
gelijk andere sprinters naar toe.
Achtervolgers: 13 juli: populaires
in Bergen. 28 en 29 juli: landen-
wedstrijd in Oostduitsland tegen
Oostbloklanden. 2-5 augustus: Na
tionale kampioenschappen. 9 au
gustus: Nederlands kampioen
schap Dernies. 11 augustus: Alk
maar en Utrecht landenwedstrijd
regen België, Frankrijk en Dene
marken. 17 augustus: vertrek naar
Venezuela.
(O-Old) 2.1 11
2.19.9, 3. Ank# Miclaus (Roe) 290.X
200 mater rugeiag, B-flnele: 1. Diane
Edelijn (Ned) 220.8. 2. Ca/men Buna-
ciou (Roe) 2.24.60. 3. Silvia Tastuz
(Fr) 2.25.13.
400 meter wfMeidag:
lack
(Ó-Dld)
Dame* 3 km vrije dag: 1. Ineke Ran
(DJK) 39.32.4. 2. Monique Wildschut
(Njord) 39.33,0. 3. Ingrid Politiek
(DES) 40.08.5, 4. Monique Bouwens
Ed) 41.17.0, 5. Ineke van der Laan
VI) 42.34.0.
n 3 km vd|e dag: 1. Piet Steging
(Oilers) 38.40.0. 2. Marion Modder
Tino Tabak
(Ned.) op 5 min. en 49 sec.; 15. Frank
de Gendt (Bel.) op 6 min, en 16 sec.;
19. Arie Hassink-op 8 min. en 7 sec.;
52'sec. 25° Fed o^d e n°H e rt o a"op 14
min. en 16 sec.; 26. Aad van den
Hoek op 14 min. en 29 sec. (allen
ZATERDAG
HOOFOKLASSE
Tetramin/NicolsC/Cats/OWO
10—1; Nikon/HCAW—Ola/UW 3—4;
Marcon/Kinheim—Dorlas/Quick 7—3;
Unique/Gianst—Schoten S—2; Olga/-
M/Ado—Sparta 10—6.
EERSTE/KLASSE
A: D/Tours/Storks—Huiskes/M/Tlgere
3—4; PSV—Foyenoord 2—13;
SCRAmstel/Tigers 2—13 7 innings;
Klnesii/Birde— Montreu/Neptunus
Terrasvogel»—RCH/Cemenlbouw
B Beyen/Minisierpark—VHC 3—2;
HTIW—Geuzen 1-7.
ZONDAG
HOOFDKLASSE
C/Cats/OWOTïNicols 0-8;
Ola/UWNikon/HCAW 3—4; Doria-
HooftMuae: ACCKon UD 1-3.
ACC 168 voor 9. Kon. UO 144 voor
9: Draw. HBS-HCC 5-1. HBS 111.
HBS wint mei 52 runs. Hercules
Quick/Hg 5-1. Hercules 62. Ouic-
k/Hg 27. Hercules wint met 35 runs.
VOC-Rood en Wit 5-1. VOC 212
voor 7. Rood en Wil 143. VOC winl
Giorgio Lal-
s (II) 1.08.11. Z Wemer Ried (W-Dld)
1.08.14. 3. Walter Kusch (W-Old)
1.09.0. 5. Ronald Hond (Ned) 1.10.6.
r rugdag: 1. Enrico Bisso
Boekei aar
Mennega (Furpten)
Gobes (DJK) 55.05.5.
km schoolslag: 1. Linde
(Njord) 50.06.2. 2. Audrie
iFurplen) 55.01.5. 3. Joke
der (PB) 49.01,0. 3. Ron Peff (Njord)
9/Quicl
HCC/2 110 voor 5. Hermes/DVS 109.
HCC/2 wint met 5 wickets. De Krekel-
sVRA 5-1. De Krekels 137. VRA
OE ZEVEN HEUVELENWEDSTRUD
ta—Olga/M/Ado 2-
EERSTE/KLASSE
A: Huiekes/M/Tigers—D/Toure/Storks
6—19 7 innings; FeyenoordPSV
2—4; Amstel/Tigers—SCR 10-0 8 in
nings; Montreu/Neptunus—Kinesls/-
Birds 16-0 6 1/2 innings.
B Pirates—The/Herons 18—6; Hoofd
dorp—Euro/Stars 1—5; RCH/Cement-
bouw—Terrasvogels 3—1; Sptrks
De/Spartaan 413.
TWEEDE/KLASSE
A: ThamenMieloo/T/OG 3—2; ODI-
Z/Frogs—Bloemandaal 9—8 11 in-
6-finale
2-7. TT HHC—
n 4—6, D.Tours Storks—The Herons
1—2 en 9—4. Schiedam—Pinguïns
6—S en 6-7. Nikon HCAW-Cpac
WK 6-6 en 1—12
Rolhockey
ZATERDAG
DAMES:
200 maler vrije dag: B
Linda Faber (Ned) 21151. 2. Roberta
Pelotti (It) 2.12.0. 3. ChantaJ Scherz
(Fr) 2.12.52. 5. Anja van de Bogaarde
(Ned) 213.09.
A-flnala: 1. Barbare Krause (O.-Old)
201.65, 2. Enith Bngitha (Ned)
2.02.83. 3. Andrea Pollack (OOId)
2.0456. 5. Kersten Schut (O-DkJ)
2.09.0.
400 mater vrij* dag: 1. Barbara Krau
se (O-Old) 4.1622. 2 Enith Brigitha
(Ned) 4.24.47.
200 mater schooldag: 1. Julia Bog-
danova (S U.) 2 41.87. 2. Wijda Maze-
reeuw (Nedj 247.14. 3. Catherine
Marcassan (Fr) 2.48.56.
100 mater vflnderdeg: 1. Andrea Pol
lack (O-DId) 1.02.17, 2. Enith Bngitha
(Ned) 1.04.55. 3. Cinzia Ampazzo (H)
1.05.12, 4. Barbare Krause (0-04d)
1 05.89.
100 mater rugaiag: 1. Diane Edelijn
(Ned) 1.05.86. 2 Carmen Bunadu
(Roem) 1.07.5. 3. Syhne Tastuz (Fr)
10755.
200 meter artaaaldag: 1. Andree Pol
lack (O-Old) 2.23.10.
HEREN:
100 mater vrij* dag: 1. Marcello
Guarducci (II) 5221. 2. Andre Knlov
jSU) 52.73. 3. René Ecuyer (Fr)
400 meter vrije dag: 1. Andre Krilov
(S.U.) 4.01.22, 2. Pierre Andraca (Fr)
4.02.64. 3. Giorgio Quadri (It) 4,03.09.
200 mater achootalag: 1. Giorgio LaJ-
e jlt) 255.54. 2 Wemer Wied fW-Dfd)
(It) 58.74, 2. Hermann Uppen-
kamp (W-Old) 59.15.
200 matar rugsJag: 1. Stefano Ballon
(II) 2.07.66. 2. Lionel Bourcelot (Fr)
2.1351.
400 matar ariaaaldag: 1. Salvatore
Nama (II) 4.43.57. 3. Ronald Wout*
nno (Ned) 4.4959.
ZONDAG
Rafael EscaJas L
ner Strohbach (O-Dld) 16.23.1 i.
200 matar vtlndardsg: 1. Alessandro
3riffith (II) 206.38 (nat. record). 2
ïergej Kisselev (Sov) 2 09.56.3. Cesa-
e Armellini (Ita) 2.09 56. 4. Ronald
Woutering (Ned) 21156.
200 matar «risaaidag: 1. Salvalore
Nania (Ita) 2.13.45, 5. Hans Elzerman
(Ned) 2.16.71.
KRING KAMPIOEN-
m.o. 10: 1. J. de Vries
A. do Gier RZV 5.33.6.
3. N. de Vries Raket 6.175.
Idem J.o. 10: 1. F. Roso HZPC 5.47.6.
2. F. Degenaar HZPC 6.05.1. 3. M.
Posadino DES 6.20.5.
800 metor vrij m. gab. '66: 1. G.
Valentin HZPC 5.37.2.
9*t>- '6S: 1. G. Cox DES
j.29.1. 2. I. van Lier Raket 5.34.1. 3.
P. van Wassenaar DZV 11.19.2.
Wam J. gab. '66: 1. R. v.d Berge ZVC
11 145. 2 F Koper DES Ills!». 2
H. de Jong WVZ 11.42.9.
3. M. Hilhorst DZV 11.17.8.
K"?"1 A. v.d. List Rakel
10.01.2. 5. A. van der Kaay HZPC
10.235. 3. S. Bentvelzen WVZ 10.235
Wam m. gab. '63: 1. A. v. d. Enda
9 *6 2. 2. N. Goysen Hoogw.
10.04.1, 3. J. v.d. Stigt RZV 10.04.9
gal». '62: 1. M. da Graaft
de Jong WVZ
ViERLANDENTOERNOOI
Soli: 1. Liselotte Meyer (Zwi) 137.17
punten, 2 Caroline Sturzenegger
(Zw.) 13556. 3. Elisabeth Stenzei
(Wdl) 118.95, 4. Gudrin Hantsch (Wdl)
118 09. 5. Belind- - -
115.08. 6. Liesbeth
113.57.
Duetten: 1. Renate Bauer/Loelotte
Meyer (Zwi) 136.74. 2. Maia Mast/Cor-
- 17(jj r -
- (Wd
Belinda Bosch/Liesbeth
(Ned) 1
rte Ardi
Noord Rijn 46.7.
4 x 400 m.: 1. Nederland 3.50.3 (Brou
wer. Raemakers, De Nijs. Mandema),
2. Noord-Rijn 3.53.8.
Var: 1. Dolderen (N) 5,68 m„ 2. Val
kenberg (N) 5.79 m.. 3. Fransen (NR)
5,77 m„ 4, Nieuwenhoff (N) 5,47 m.
Hoog: 1. Feller (N) 1,73 m.. 2/3. Van
Beek en Utfelie (beiden N) 1,73 m..
4. Meschkat (NR) 1.65 m.
Kogel: 1. Wiarda (N) 11.72 m.. 2. Vet
(N) 11.58 m.. 3. Rheinhardt (NR) 10.32
m.. 4. Ingendahl (NR) 9.80 m.
Discus: 1. Wiarda 49.86 m.. 2. Moritz
(N) 39.28 m.. 3. Ingondahl (N) 34,58
m,. 4. Swatek (NR) 33,20 m.
Spaar: 1. Rheinhardt (NR) 41.00 m..
2. Blokziel (N) 39.50 m.. 3. Swalek
37,84 m.. 4. Wolbers (N) 33.76 m.
100 m.: 1. Trappe (N) 10.8. 2. Rath
(NR) 10.8. 3. Callemeyn (N) 10.9. 4.
Eckhorst (N) 10 9.
200 m.: 1. Schmidtmeyer (NR) 21.9,
2. Klose (NR) 21.9. 3. Callemeyn (N)
22.0. 4. Macnack (N) 22.9.
400 m.: 1. Klaronboek (N) 8.7. 2.
Cremer (NR) 9.0, 3. Verroen (N) 91.
4. Stamer (NR) 51.6.
800 m.: 1. Gijsbers (N) 1.52.2. 2.
Bartelson (N) 1.54.0. 3. Eckhardx (N)
1.54.4, 4. Fisher (NR) 1.55.0.
1500 m.: 1. Ruyter (N) 357.1, 2.
Schneldarwlnd 3.50.0, 3. Fucha (NR)
4.020, 4. Ftantaria (N) 4.03.0.
3000 m.: 1. Gatzko (NR) 8.20.6. 2. 5. Aldo Parecchini (Ita)
(N) 8.28.4. 3. Vet
Motorsport
(Aalsmeer) op Kre
«anme 7.44.35. 2. Jeroen en Ronald
(Amersfoortï op Hagon. Hago, *21. Vervoort (Nautilus) 7.53.72. 3. Noor-
Fons en Frank Scholten (Varsselder) "e9en 8 °7-93.
op Yamaha. 19. Twee met stuurman: 1. Laga Delft
Tweade manche: (Nod) 8.10.5, 2. RC Londen (Gbr)
1 Van der Laan/Van de Berg 30. 2. 8 19-2- 3. Roskildo RK (Den) 8.26.8.
Knuiman/Knuiman 27. 3. Den Bigge- Dubb«l 1- Groot-Brittannië
laar/Van de Bijl, 25. 4. Van Heugten/- 7 22.23, 2. Spanje 7,31.13. 3. Neder-
Stoenbergen 23. 5. Tony Bens/Piet [®nd 7-36.3.
Eindstand bergldastament: 1. Pronk
27 punten. 2 Kelly en Van Katwijk
11 punten. 4. Pevenago 8 punten. 5.
Tabak 6 punten.
Elndploegenklassemant: 1 Ti-Ra-
leigh 49.23.10; 2. Usboerke 49.26.41;
3. Zwitserland 49.30.35.
RONDE VAN FTALIE
21* etappe: 1. Mi<
(Bel.), tijdrit c
Pollenti
laatste etappe van da ronde v:
1. Luciano Borgognoni (Ita) 122 k
Wast-Ouitsland 116.17, 3. Nederland
112.48, 4. Oostenrijk 105.73.
Elndatand: 1. Zwitserland 41 punten.
it-Duitsland 27.3. Nederland 22.
De gedetailleerde uitslag van
kamp dames is: (resp. totaal. 100
horden, kogel,
8.33.2. 4. Blodow (NR) 8.44.6
110 m. horden: 1. Hlngsan (NR) 14.8,
2 Lohnhardt (NR) 15.7, 3. Saat (N)
15.7. 4. Harland (N) 16.5.
400 m. horden: 1. Korenhke (NR)
54 7, 2. Sloane (NR) 55.6, 3. Thiery
(N) 56.8. 4. Pont (N) 58.0 (gevallen).
2000 m. steeplechase: 1. Lucas (NR)
5.49.6. 2. Ten Kate (N) 5.56.2. 3. Ethol
(N) 6.01.0. 4. Ingelbach (NR) 6.20.8.
Varparingen: 1. Joossen (N) 7.18 m*
2 Hingsen (NR) 7.05 meter 3. Van
euwen (N) 7.00 meter 4. Lohnhardt
(NR) 6.35 meter
Hlnkatapaprong: 1. Talelmeyer (NR) Borgognoni 185. 4. PaJIentier 151. 5. John
14.63 meter 2. Ven Leeuwen (N) 14.41 Frsncioni 138. 250 c
ic.. 2. Frei
i 2 min. en 32 sec.. 3. Gianbat-
aronchelli (Ita) op 4 min. en
2 sec., 4. Allio Vandi (Ita) op 7 min.
en 50 sec.. 5. Wladimiro Panlzza (Ita)
op 7 min. en 56 sec., 6. Ronald de
Witte (Bel.) op 10 min. en 4 sec.. 7.
Walter Riccomi (Ita) op 12 min. en
26 sec.. 8. Claudio Bortolotto (Ita) op
13 min. en 41 sec., 9. Mario Beccia
ques Hutteau (Fra) op ABF,
Kooyman (Nijverdal) op Kreidler, 5.
Pieter Looyensteyn (Broezen^) op
(Zwi) op Morbidelli. 9 ronden in 16
min 1,9 sec (gem. snelh.: 117,891
km/u). 2 Per Carlsson (Zwe) op Mor
bidelli. 3. B. Lauermann (Wdl) op
Morbidelli. 4. Matti Kinnunen (Fin) op
Morbidelli. 5. Peter van Niel (Zoeter
meer) op Morbidelli.
250 cc Internationaal: 1. Alan North
(Z-A(r) op Yamaha, 11 ronden in 17
min 48.8 sec (gem. snelh.: 127.315
km/u). 2. Jon Ekerold (Z-Atr) op Ya
maha. 3. Kork Ballington (Z-Afr) op
Yamaha, 4. Patrick Fernandez (Fra)
op Yamaha. 5. Vic Soussan (Aus) op
Yamaha.
350 cc Internationaal: 1 Jon Ekerold
(Z-Atr) op Yamaha, 11 ronden in 17
min 28,7 sec (gem snelh.: 129,748
km/u), 2. Kork Ballington (Z-Atr) op
Yamaha. 3. Jack Middelburg (Naald
wijk) op Yamaha. 4. John Newbold
(Eng) op Yamaha. 5. Vic Soussan
(Aus) op Yamaha.
500 cc Internationaal:
Eerste manche: 1. Wil Hartog (Abbe-
kerk) op Suzuki. 15 ronden in 21 min
24.1 sec (gem. snelh.: 132.76 km/u).
2. Steve Baker (VSt) op Yamaha. 3.
n der Laan/Van de Berg 60. 2. Noorwegen 7.10.92 3. Groot-Brittare
ian/Knuiman 52. 3. Oen Bigge- 0,0 7 12.69. 4 Nederland 7.17.09.
i6.32.5L._
Steenbergen 44. 5 Lubbore/Noppen Ierland 6.35.55. 3. Oenemarken 6.39.4.
42. 6. August Muller/Henk van Heek "™88:
(Holten) op Yonaha 30. Skiff: 1. Gabrièle Tóder (Wdl) 4.29.37.
2. Karin Nielsen (Den) 4.32.64. 3.
Sietske Boomstra (Ned) 4.3328
Twee zonder atuurvrouwa: 1. Nereus
Amsterdam (Ned) 4.13.64. 2. Hambur
ger Ruderinnen Club (Wdl) 4.16.56. 3.
Groot-Brittannië 4.17 01.
Gestuurde twee: 1. Nereus/Njord-
Autosport
24 uur van la Mant
1. Jacky lekx (Bel) -
(VSt) - Jurgen Berth (WDi) n
sche 936. 342 ronden 4671.638 40491
kilometer (194 651 km/uur) 2^ Jaan- Q.(lublu.
Pierre Janer (Fra) - Vern Schuppon /ued) 4067a
(Aus) ir°> o—V
1 "I).
13.9.
Barlag (Ned) 4275 pnL (Ned.rec.) Elenbaas (N) 2.00
3 Bouschon (NR) 13.64
J (N) 13.43 meter.
Rodenberg (N) 2.06
2. Wull (NR) 2.03 meter 3.
Kraayeveld ZVC 10222. deis
DSZ 9.57.
10.03.2.
Idem m. gat». 'Cl': 1. A.
DSZ^ 9.47.4. 2. L v.d. Van DES
1 A. Raderen a DSZ
9.38.7. 2. I. Poltiek DES 9.59.6. 3. S.
Timmermans ZVC 10.19.4.
Wam J.O. 14: 1. M. Lagas WVZ 9.50.0.
u Ra** 953A 3. R,
Verbeek ZVC 9.57.0.
Wam J.o. 16: 1. C J. Winkel DES
2 -/^<to Go°7 RZV 9.17.8. 3.
W. Ottes ZVC 9.43.0.
Wem heren: 1 R. Broor WVZ 8.50.4.
2. R. Politiek DES 9.32.6.
13.9, 11-39. 1.77. 6.20. 2.22.2). 3. Ra- (NR)
mona Göhler Goehler 4265 (142.
12.16, 1.71. 8.23. 2.18.7). 4. Christine
s (ODI) 4223. 5. Andrea Fin-
irja/n van Laar (Ned) 4110
(15,0. 11.78. 1.86. 5.94. 229.5). 8. Els
Stolk (Ned) 4076 (14.8. 12.50. 1.71.
598. 2.242). 10. Wilma Hillen (Ned)
3956 (15.1. 10.50. 195. 1.55. 5.61.
2.13.2).
Elndatand: 1.' Ooat-Duitsland 12.862
pnt.. 2. Nederland 12.461. 3. Zwitser-
Roger Michielsen (Bel) 48 min en
48.2 sec.. 2. John Jones (Eng)
49.37.0. 3. Brian Lampkin (Eng)
49.44.5, 4. Wies van Houten (RKHAV
Hulst) 49.51.4, 5. Hugo van Duyssen
(RKHAV Hulst) 50.58,0, 6. Dick de
(AVR Rotterdam)
Polshoog: 1. Willma (NR)m4.70 metor
2. Ambergen (NR) 4.50 meter 3. Ga-
veel (N) 4.10 meter 4. Jansen (N) 4.00
Kogelstoten: 1. Karotzko (NR) 15.10
meter 2. Wohlgatahrt (NR) 15.08 me
ier 3 De Wolff (N) 13 68 meter 4. Van
de Meer (N) 12 58 meter
Kogalallngaran: 1 Schmitz (NR)
45.62 meter 2. Schiller (NR) 45.5Q
meter 3. Van de Meer (N) 39.34 meter
4 Goossens (N) 39.20 meter.
Olscuaworpan: 1. Glock (NR) 7.12
meter 2. De Wolff (N) 44.02 meter 3.
Goossens (N) 3.32 meter 4 wohlge-
Yolanda Aggenbach
Eerste klas:
Dordt-ZRC 184, Lichtstad—Olivetti
2-0 Marathon—Agor 2-3. Stella Artoi-
s—Rotterdam 96.
Adspfranten:
Lichtstad—Olivetti 2-5.» AJIco-Agor
25.31.6,
(Noordkop) 25.42,5. 5. Monique Nou-
wens (Njord) 25.47.3. 6. Daphne De-
muth (VZC Ritmeester) 26.28.5.
Vrije slag heren: 1. Fred Eefting
(Zwemlust/DH) 24.08.7. 2. Richard
van Klooster (Otters) 24.10.6. 3. Frank
van Kesteren (Otters) 24.13,5. 4. Ge-'
rard Smit (Zwemlust/DH) 24.24.0, 5.
Edwin Kooyman (HPC) 24 25.0,
Schoolslag domes: 1. Linda Boeke-
laar (Njord) 33.14,4. 2. Ris Willemse
(Njord) 33.32.8. 3. Ingrid de Jong (Het
(Devel) 34.32,5, 6. Annuschke Buis
800 motar vri)a slag: 1Barbars Krau- (DAW) 34.38.5.
Schoolslag haren: 1. Berjan Cornelis-
Malslaa:
100 m.: 1. Vader (N) 11.8, 2. Gillissen
12.0. 3. Soiring (NR) 12.1, 4. Loja
Kodiks (N)
4 100 m.: 1. Noordrijn 41.5. 2.
Nederland (Eekhoret, Macknack, Van
Santen en Callemeyn) 2.4.
4 1 400 m.: 1. Nederland (Verroen.
Meppelink. Pont en Egbere) 3.13.8
(Ned. ree.) 2. Noord-Rijn 3.21.3.
1. Fernandes-Ovies (Spa) 675 punten.
2. Sutter (Zwi) 490, 3. Pollentier 320.
HARDINXVELD-GIESSENDAM
Liefhebbers: 1. Huib Uittenbogaart
(Rotterdam); 2. G. Plieger (Ameide);
3. J. Nieuwenhuijzen (Utrecht); 4. J.
den Hartigh (Puttershoek); 5. P. v.
Kleij (Vuren); 6. C. Hoogorvoret (Bun-
nik); 7. J. de Keijzer (Werkendam): 8.
J. de Jonge (Zwijndrecht); 9. B. Kan
selaar (Knmpen a/d Lek); 10. F. de
Swart (Gorinchem); 12. A. Reijndere
(Hannxveld-G lessend am); 13. J. Vonk
(Alblasoerdam). 15. A. Tukker (Niéuw-
poort); 17. W. Visser (Giessenburg).
Amateurs: 1. Bert ven de Broek
(Soest) 80 km in 1.54 50; 2 op 1 sec.
W. v. Steenis (Hoog-Blokland); 3. W.
Vlaanderen (Naaresen); 4. J. Klomp
(Giessenburg); 5. R. Oskam (Utrecht);
6. B. Goense (St Philipsland); 7. A.
Overbeeke (Dordrecht); 8. H. Dijkstra
(Soestefberg); 9. A. Versluis (Amei
de); 10. F. v.d. Enden (Monstor); 11.
M. v. Wijk (Woudrichem); 12. G. Muil
wijk (Gorinohem); 13. F. v. Dalen
(Zwijndrecht); 14. P. v.d. Pluym
(Hank); 15. A. Kruijt (Mijdrecht); 16.
P. Koelernan (Mijdrecht); 17. TH. van
Dormont (Dussen); 18. J. v.d. Berg
(Woerden). 19. C. den Hartog (Hen
drik Ido Ambacht); 20. P. v. Stek
(Dordrecht).
NIEUWERKERK A/D USSEL
Amateurs: 1. Ron Smit (Haarlem) 90
1. Nereus Amsterdam
-2. Groot-Brittannië
ïault-Mirage op 11 ron- 4.07.51.
con, 3. Claude Ballot-Lena (Fra) - Gestuurde vier- 1 Nederland 146 66
Peter Gregg (VSt) met Porsche 935 2 Groot-Brittannië 3.50.1. 3. Den*
Turbo, op 27 ronden. 4. Jean Ondeau marken 3 53 95
(Fra) - Jean Ragnotti (Fra) met Inalte-
ra. op 27 ronden, 5. Alaln de Cadenet
(GBr) - Chris Cratt (BGr) met de
Cadenet Lola, 27 ronden. 6. Michel
Pignard (Fra) - Albert Dufrenne (Fra)
-J'KhI9"? i?*1' Dkrü°n r 3h' Zaenragatta
i?an IFral Botf WoIlek'/Fral met D,mM 3000 1' ln8ke 8akk8'
Pn?Jh« ta TnrV^n 25 rnnHan I (Na<3> 1612,7, 2. Thea Bergers Duil
^««2 HenH^nLi <N®d> 16 44-8- 3- Marianne Pessers
Jean Hencheval (Bel) - Pierre Dieu- (BBion6 46 4
BMTS'O ck fo SWonri^' (IU) mel H8r8n K1 10-°00 m8rt,: 1 Pi0rr8
bmw 3.0 CoL op 51 ronden. Bucke (Be,g) 8 21 2 Kjnd| (06|g)
VALKENWAARD 48.35.2, 3. Ruud van de Doe (Ned)
.almubmiw 8 45 0 4 Korbel (w.oid) 48.49.0. 5.
S"° E"1'15500 (Zwe) Porsche. 2. Cor de Jong (Ned) 8.49.5.
Hartog 2. Jack Middelburg. 3. Cees Teurlings (Ned) Porsche. 3. K2 10.000 matar: 1. Arend Bloem/Lo
Newbold. John Welch (GBr) Ford Escort. 4. Jacobs (Ned) 4.41.4. 2. Andrè Eit-
Theo Janssen (Ned) Renault Alpine. mayer/Bert Ruys (Ned) 44.58.7. 3.
5. Per Eklund (We) Saab. 6. John Bornsen/Neumann (W.DId) 5.21.1. 4.
Smith (GBr) Ford Escort. 7. Piel Dan Jan Helder/Bas van der Ster (Ned)
(Ned) BMW. 8. John Fasebender geen tijd opgenomen. 5. Kleinschmid-
rw-Hi damsh» »i~— t/Scholten (W.DId) geen tijd opgeno-
Tweede manche:
Newbold (Eng) op Suzuki. 3.
Middelburg
Tetaal-Matiement 51
rauiien Maaiontt; 3. Primus. n.g. 0;
Winn. 5.60, pl. 3.20. 2.00. 5.80. kofl
21.80. trio 2515.70.
CHANTELLY-PRUS, 1000 m.: 1. I
Vite (K. Davies) 1.01.4, 2. Que
Raaphorst. 3. Silver Bar (Fr
Wlnn. 4.50, ok. 2.70. 190. kopp. 7.
CHAMPAGNE-PRIJS, 2520 m.:
ka Beroona 3.32.7, 1.24.4. 2.
0. 3 Narrenkapper P.
Winn. 14.50. pl. 4 10. 2.00. 3.4a Kopp
67 70. trio 886.30.
MOEZEL-PRIJS, 2040 m. (mat auto»
tart): 1. Manolita Gregor (J. Wag»
naar) 2.50.1. 1.23.4, 2. Olympic My
seillr
Wire
3.30.
MUSTANG-PRMS, 1600 m.: 1. Princf
Arjan (A. Bentley). 1.56.1. 2. Storii
klee. 3. Afessa.
Winn. 16.80. pl. 4.80,1.30,1.9a kopp
37, trio 723.10.
MEDOG-PRMS, 2120 m.: 1. Niefc
Zuid velde (J. Wagenaar) 2.51.6
1.20.9. Z Masse It T. 3. Lea Bond.
Winn. 1.40. pl. 1.50. I.Sa 2 50. kopp
3.30.
PRIJS DER DRIEJARIGEN. 2000 m.
1. Pirn Axworthy (A. van der aionk}
2.44.5. 1.22.3. 2. Paloro du Bois. 3,
Paranon n.g. Prins Hazelaar.
Winn. 22.50. pl. 4.20. 4.50. 2.70. kopp
182.70. trio 2256.40.
PENNANTH-PRUS, 2150 m.: 1. Fai>
fields (Gb) (D. F. Weiss) 2.21.5. 2
Blue Moon. 3. Gold Spark.
Winn. 9.80. pl. 120. 1.10, 1.10, kopp.
8.10.
-BEAUJOLAIS-PRIJS, 2040 m. mat au-
tastart: 1. Natalie Hanover (P. Metzl
2.44.3. 120.4. 2. Nino Song. 3. Lord
Easter.
Winn. 8 80. pl. 2.60. 3.40. 4.10. kopp
69.10. trio 4375.30.
BOURGOGNE-PRIJS, 2040 m. mal
autostart: 1. Nelwyn Bush (P. M.
Smit) 2.50.7, 1.23.7. 2. Nallastar V. 3.
Winn.ni"«).npL 1*40.''1.2a 2-10. kopp.
15.40.
De totelisator-omzet bedroeg:
377.961.-.
t Vries (Emmeloord) op (Ned) Renault Alpine.
2 Vader 24.2.3. Gillissen 24.5.4. Loja
1. Mandema (N) 55.8, 2.
I (NR) 56.9. 3. Brouwer (N)
tt (N) 50/
36. Zoetermeer—ZRC 11-7. Dennen-
berg-Rottordam 86. Marathon—
Ouyvesfein 2-12.
(O-Dld) 8.469. 2. Keretin Schut
(O-Dld) 9.0992.
100 matar echoolalag: 1. Julia Bog-
danova (Sov) 1 13.14. 2. Wijda Maza-
reeuw (Ned) 1.1621. 3. Anna Mazze-
(Gooi) 31.39.7. 2. Ron Phaff
(Njord) 31-44.0. 3. Jan-Mathiis Wit
(DJK) 32 27.8, 4. Henk Bakker (Devel)
,0.31.9. 5. Henk Bakker (ZPB Unico)
58.4. 4.
800 m.: 1. Theuse (NR) 2.05.7. 2. Van
Hulst (N) 2.05.0, 3. Jansen (N) 2.08.5.
4. Aalrichs (NR) 2.16.2.
1500 m.: 1. De Nijs (N) 4.30.6. 2.
Badenheuer (NR) 4.31.2, 3 Vestweber
(N) 4.32.0. 4. Moedt (N) 4.33.5.
Elndklaeaament: 1. Bert Pronk (Ned.)
16 uur, 24 min en 42 soc.; 2. Gorrio
Knetomann (Ned.) op 4 min. en 23
sec.; 3. Willy Lienhard (Zwi) op 4 min.
on 33 sec.; 4. Ludo Peoters (Bel.) op
4 min. en 34 sec.. 5. Meln Ad Vögele
(Zwi) z.t.; 6. Roger Osiers (Belop
Noy (Amstelveen);
0. R. Kroep (Rottordam); 9. P. Groot*
goed (Rotterdam); 10. W. Kroone
(Gouda); 11. A. de Groot (Gouda); 12.
32.32.6. 6. Nico Berg (DJK) 32.33.2. 142. 4. Wzlontek'(NR) 15.6
(Bel.) op
van Vliet (Ned.) op 4 mii
11. René Bittinger (Fra)
9. Rudi Pevenage
15. A. Overdevesl (8erkel); 16. J.
Zijderveld (De Kwakel); 17. G. Zijder-
veld (De Kwakel); 10. H. v.d. Sloot
(Gouda); 19. R v. Groningen (Gou
da): 20. F Slappendel (Gouda).
50-cc klasse:
1. Rittorborger (Wdl) met Kreidler. 5
ronden (47,5 kilometer) in 19 min. en
16 sec.. 2. Dorflinger (Zwi) met Kreid
ler. op 20 sec., 3. Kunz (Wdl) met
Kreidler. op 40 sec.. 4. Muller (Wdl)
met Kreidler. op 44 sec.. 5. Le Tou-
melin (Fra) met Kreidler. op 45 sec.
250-oc klassa-
1. Nurmi (Fin)! 7 ronden (66,5 k.lom*
ter) in 21 min. en 44 sec.. 2. Hubin
(Bel) met Yamahe, op 0.08 sec.. 3.
Dodds (Aus) met Yamaha, op 1 sec.,
4. Geeraards (Bel) met Yamaha, op
15 sec.. 5. Hogrel (Fra) met Yamaha,
op 16 sec.
350-cc klasse:
1. Dodds (Aus) Yamaha 76 km in 23
2. Fau (Fre) Yamaha
500-cc kloste:
1. Agostini (Ita) Yamaha 85.5 km in
25.18.00, 2. Sheene (GBr) Suzuki op
1 sec.. 3. Coulon (Zwi) Yamaha op
750-cc klasse:
1. Sheene (GBr) Suzuki 95 km in
(Fra) Yamaha op
Zijspannen:
1. Schwarzel-Huber (WDI) 66,5 km in
21.55.03.. 2. Monnin-Weber (Zwi) op
35 sec., 3. Horapoel-Horepoel (GBr)
Weslak Wasp 30 pnL,
be re/Bart Noppen (Lochem) op Har-
ley Davidson 27. 3. Henk en Geert
Knuiman (Wycbon) op Norton Eml.
25.. 4. Cor den Btooe<sar/Cor van de
I Hans Svensson (Zwe) 7.31.70.
Hansen (Noo) 7.33.13. f
(Wdl) 7.39.27.
r: 1. Sjel
iloren 1000 meter: 1.
2.34.8. 2. België 3.35.
3. Nederland (Reitmaier/De Ruis/Kop-
penaal/Baayens) 3.37.
K2 dames senioren 500 meter: 1.
Pussere/Hendrickx (Bel) 2.06.3. 2.
Ineke Bakker/Thea Bergers-Ouif
(Nod) 2.24.5.
Michael Kolbe (Wdl) 7.39.27. Utten (Ned) 1.56.0. 2.
Twee zonder stuurman: 1. Ayling/- ke (Bel) 1.56. 3. Arend Bloem (Ned)
Rankine (Gbr) 7.16.00. 2. Noorwegen 1 57.5. 4. Harry Bax (Ned) geen tijd.
720.05. 3. Joop en Job Vervoort 5. Wim Verhoeven (Bel) geen tijd.
(Nautilus Ned) 7.23.91 K4 haren aanloren 500 meter: 1.
Twee mat etuurman: 1 Lege (Ned) België 1.36, 2. W«*t-Duitsland 1.37,0,
7.42 83. 2. Groot-Brittannië 7.46.07. 3. 3 West-Duitsland 1.39.6.
Noorwegen 7.53.67. K2 heren aenloren 1000 mater: t.
Vier zonder etuurman: 1. Duisburger Patrick Hanssens/Pati
652 39 Poortmans/Bon Hendrlckx (Bel)
2 Groot-Brittannië 6.57 54 3 Den* 3 56.7. 5. Michol Bömsen/Peter Neu-
marken 6.59.74. 4. Nareus (Ned) fnann (WDI) geen tijd.
7.01.27. K1 dame* 500 meter: 1Ineke Bakker
Damaa: (Ned) 2.18,0. Z Thaa Bergere-Duif
Skiff: 1. Gabrièle Töder (Wdl) 4 01 32 (N»d) 2 23-1- 3- Ans Stormink (Ned)
2. Karin-Margarethe Nielsen (Den) 2-31-1. Linda Passers (Bel) 2.33.0.
4.04.01. 3. Brigitte Huhn (Wdl) K1 haren 1000 mater 1. Eize Huizing
4 05.18. 4. Sietske Boomstra (Ned) <Ned) 422-1- 2- P8,rick H«nssens
4 06.28. (Bel) 4.22.6. 3. Lo Jacobs (Ned) 4.23.
Twee zondar etuurvrouwe: 1. Nereus Huud van der °08 'N8dl ö9en ''jd'
Amsterdam (Ned) 3.51 88 2 West- 142 h#r#n ••nloran 500 mater: 1. De
3.56.54. 3. Groot-Brittannië Bucke/Vervack (Bel) 1.42.4, 2. Van
1°°l?arry'
Salerno 78,5 sec. 2. Dick
et Lex M. 81,0. 3. Dick
iet Leartca 819. 4.
hoogt* 1.75 matar), na barrag*:
1. Johan Hems met Alme an Dick
Lemstra mat Leanca 15 punten 36,9
sec. 3. Lammert Laseur met Astriks
15-37,6. 4. Gabriel Koumans mot
Flash Back 15-38.3. 5. Emiel Hendrix
mot Irus B 15-39.5. 6. Willy van de
Ham met Romeo 15-39,7.
Tabal-A concours (lengte In barrag*
420 matar, 6 hindemie oen, 0 spron
gen, maximale Ujd 87 aac., maximal*
hoogte 1.60 matar): 1. Plat Raytna-
kara mat Otrtvln 0 «trefpunten, 47
•ec. 2. Harry Wouter» van dan Ou-
denwayar mat Salemo 4-42,6. a
Emiel Hendrix mat Irus B 4-46,9. 4.
Lammert Lasaur mat Idha 4-403- 5.
Lammert Laeaaur mat Attrlka 4-54.3.
6. Anton Ebban mat Jumbo Daalgn
Johan Heins met Alme 23 ponton.
Bucke/Ver
3 56 56. der Doa/Rutten (Nod) 1.42,5, X
Dubbel twee: 1. Noorwegen 3.48.38 bel/Feykes (WDI) 1."""
2. Nereus/Njord (Ned) 3.49.83. 3. Uni Bio®111 (N®d) 1-44,9.
Kóln/Wonnsee Berlin (Wdl) 3,51.07.
Gestuurde vlar: 1. Noreus (Ned)
3 49.76. 2 Groot-Brittannië 3.52.69.
Dubbal vlar: 1. Nederland 3.32.35. 2.
Groot-Bnttennië. 3.39.88 Zondag
Paardesport
Peter-Michael Kolbe (Wdl) KOERSEN VAN DUINDIGT
o u_—n (NoQ) g i-j Q9 BORDEAUX-PRIJS. 2120 m.: 1. Prins
Schoonhoven) 3.099. 196.1; 2
Draaauurproaf zz 2:
1. Annamarie Keyzer mat Amon 28S
punten. 2. Batty Clausen met Di*
mond 239. 3. K. Hollander met Karuao
e Schram met Weazle Deazie 742