Noordwijkers op culinaire Limburgse verrassings-safari Voorverkoop voor optreden Erie Clapton loopt matig Leiden delegeert bestuur openbaar onderwijs Jan Wolkers maakt ontwerp verzetsmonument Oegstgeest ECONOMISCH WEL EN WEË STAD/REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 JUNI 1977 PAGINA 5 De idee om je personeel eens per jaar een verzet je te bieden door met de mannen en vrouwen er een dagje of zo op uit te trekken, is niet nieuw. De bedrijven die met al hun hebben en houen in Tunesië of op de Scandi navische zuidkust neer strijken zijn niet zeld zaam meer. Daar werd een paar jaar geleden nog over geschreven als gold het 't meest gene reuze gebaar dat een di recteur maar kon beden ken. Mien van de Kassa lag met eerste verkoper Karei van de herenmode achterover in het bran dende zand te genieten van een mediterraan oponthoud aan de rand van de woestijn en chef Guus liep rond met ijsge- koelde dranken en verse vijgen. Daar hebben we het niet meer over. Dat is bijna schering en in slag geworden. Veel im posanter en realistischer is het aanbod van een baas aan zijn personeel om de eigen business te betrekken in een dagje uit en dan nog de groot ste lol te hebben ook. Dit gebeurde maandag (voor het zoveelste jaar) met de me dewerksters en medewerkers van badhotel en sinds enige tijd specialiteitenrestaurant Zeerust in Noordwijk, die, fi nancieel gedekt door directeur Joop Droogh, gebruik maakten van een aantrekkelijke aanbie ding van Nederlands tweede luchtvaartmaatschappij Marti nair; niet alleen goed voor hoogvliegers, maar die ook ga rant staat op de grond voor de meest plezierige welvaarts- vaste verrassingen. Onder de naam van Martinair Party Ser vice. Dat is een service die met man en charmante macht klaar staat om een complete vakan tiesfeer te scheppen voor wie de onmiddellijke zorgen een keer aan een ander wil overla ten. Zo maakten Droogh en consor ten van Zeerust deze week een dagje door, dat de meeste ont spanning paarde aan de in spanningen van een werkpro gramma, genaamd een „culi nair uitstapje". Dat begon in alle vroegte om 6 uur met ruim 60 personeelsleden met aan het hart liggende aanhang, wat persmensen in dezelfde om standigheden, en met de eerste koffie in de maag. De tocht ging in het spoor van Joop en vrouw Ine's jongste succesfor mule: op weg naar het „Lim burgse goud op een Noordwijk- se tafel". Dat sloeg niet op het zwarte goud van voorheen, de steenkolen, maar op de asper ges die westelijk van Venlo met veel aandacht geteeld worden. Dat was overigens op de mid dag dat rond die befaamde as- pergebieden enige zuidmolukse aspergestekers voor de (on)no- dige onrust bij de NS zorgden. Een afwisselnde tocht onder dreigende luchten. Twee bus sen, waarin zorgzakehostesses met gering succes trachtten koffie te serveren, want de helft ginger over, op die hobbe lige straatbedekking tussen Leiden en Bodegraven. Ook- vloeiden even later enkele stro men frisdranken over de vloer. Wie toen nog aan een groeiende mislukking van een vrije dag dacht, kwam later bedrogen uit. Na enige uren belandden wij bijvoorbeeld na elke waarschuwing van de wegenin formatiedienst gelogenstraft te hebben in het Noordlimburg se IJsselstein, waar pastoor Janssen voor een stuk of wat dozen met Limburgse vlaaien had gezorgd, kersen en abriko zen. Volgens de reisleider een broer van Cocktail Trio's zanger Tony More zou de man heiligverklaard moeten worden. De herder nam het vlaaigrage publiek met een mil de glimlach in ogenschouw. Volgens de richtlijnen van het Martinairpakket reden de chauffeurs van Noordwijks ei Zeerust-personeel op de forellenjacht, keurig afgemeten in een bassin gesmeten om met aas en bijbehorende hengel verschalkt te worden gen Beuk welgemoed op Grub benvorst aan, het centrum van Nederlands bloedeigen asper gecultuur. Kostelijke witte slierten, verborgen in „dijkho- ge" bedden. Die asperges heb ben we met z'n allen uitgesto ken. Eerst proberen te ontdek ken, daarna met de geschoeide handen uitgraven en vervol gens de asperges afsteken met een levensgevaarlijk bijkans vlijmscherp instrument. Dat was steken in de bedden, waar omtrent heel wat beddepraat ontstond. De Fransen houden van asperges met de kopjes boven de grond; wij prefereren deze exquise lekkernij met de nog niet paarse kopjes onder het zandoppervlak. Zelf prefe reer ik de asperge helemaal niet, maar dat is gewoon een kwestie van (wan)smaak. Mijn smaak zal wel afgezwakt en verknoeid zijn. Voor hetzelfde geld slurp ik net zo lief een francofiele slak in de olie. Na de aspergevangst belandde het Noordwijkse gezelschap in een andere culinaire fuik, even eens binnen Grubbenvorst gele gen. Aap een brinkachtig plein, dat de naam van een pastoor draagt, ligt in dat schone Lim burgse land een herberg die de naam „Breidenbach" draagt. Bij „Breidenbach" hoort de goede waard Gevers, die de argeloosheid van z'n betalende gasten (via het chequeboek van de principaal) smoort met een glaasje Els en een gouden Gul- pener. Nu is Els een Elske, een of andere door-en-door-Lim- burgse kruidenjenever en de Gulpener is een pilske dat de zelfde kant uit moet. De Els moet ge even vóór in de mond vasthouden, waarbij het beers- ke voorzichtig gevoegd moet worden. De combinatie lijkt op het effect van de Hollandse „kopstoot", maar Limburgers als Gevers, die zijn gastvrijheid tot en met het later uitwuiven en de persoonlijke handdruk ken (twee bussen vol) hand haaft, weten er een stoute on schuldigheid aan te geven. Ge vers staat er ook op, het samen gaan van Els en Gulpener per soonlijk te demonstreren. Nie mand mag drinken alvorens hij tekst en uitleg heeft gegeven. Ook al gaat daar een kwartier over heen. Daarna was bij de Noordwijkers het hek van de dam en klonk al gauw de ge vleugelde kreet: .Meneer Droogh, je vader staat droo- gDat sloeg dan weer op Droogh senior. Het eten was excellent en mid deleeuws volgens de aanprij zing. Kroepoèt mit appele- schiefkes (een soort balkenbrij met vers bloed), huidvleis mit mósterdsaus, dreej saorte rog- LANGS Op mijn omwegen ctoor stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. gebroëd, mósterdvruchte, kom- kummerkes, Luikskes (in wij nazijn) en petatteslaaj. Onze Hollandse tong kwam daarbij (bij het lezen van het menu) in de knoop. Maar de streling van die tong moet subliemer zijn geweest dan die waarmee eer tijds de lands- (of lans-)knech- ten het in de ogen van hun edele heren minderwaardige voedsel verorberden. De hore- ca-Noordwijkers voelden zich zonder meer de koning te rijk. Op deze manier hadden ze de middeleeuwen nog wel een tijd lang willen volhouden. Het wa ren voor hen de zeven zalighe den van Grubbenvorst (met de klemtoon op vorst) en daarbo ven de stofzuigergeluiden van Engelse straaljagers die op een Duitse basis thuishoorden. Ik was even met stomheid gesla gen: dit was eten, dat de edelen van weleer niet door hun keel konden krijgen. Onbegrijpelijk. Als het nou sperzieboontjes wa ren geweest, in plaats van die bijna uitgestorven compacte balkenbrij. Alsof er geen Gevers bestond, ging het daarna aan op Maa stricht, ten zuiden waarvan men buiten adem aankwam in casino Slavante, waar sinds tien jaar de eerste en waar schijnlijk laatste Nederlandse wijnboer Bosch tegen de ooste lijke helling van de Pietersberg Neerlands enige wijngaard be stiert met dezelfde geestdrift waarmee een Tony Boltini het laatste vaderlandse circus in stand hoopt te houden: 1500 halve flesjes per jaar en maar blijven experimenteren, onder het oog van dikke Duitsers en jaloerse Fransen. Na de zorge lijke wijnstokken de forellen in Gulpen: Foreldorado in plaats van een ponypark of het pret park van Linnaeushof. Drome rige vissen, die, afgemeten per vissende bezoeker, bij bakken in de vijvers werden gegooid om het naargeestige plezier met maden als aas en een pilsje in de linkerhand in stand te hou den. Bij Gulpen zou het vissers concilie moeten beginnen. Want om nou eerlijk te zijn dit lijkt nergens op. Schubert kan dergelijke tonelen nooit voor ogen hebben gehad toen hij aan het schrijven van zijn Fo- rellenkwintet begon. De laatste indruk die ik behouden heb van het winderige dorado was die van een waterzuiveringsin stallatie. Maar nou hou ik ook niet van vissen. Dat scheelt Terug in Noordwijk behield de hele uitgelaten Noordwijkse pelgrimage een levendige (in de bussen aangemoedigd met drankjes zoals „Swamp Wa ter") indruk van een werkelijk uitstekende methode van perso- neelsbinding. Zeker in de hore- ca-sector is iets dergelijks van vitaal belang, omdat hier de situatie verre van probleemloos is. De Droogh-formule is inge slagen. Martinair was het in strument. Een kostelijke dag die door veel meer mensen be leefd zoü willen worden. Dat hoorde ik gisteren tenminste. Dat kan. Vanaf het ontbijt in de bus, het vriendelijk langsge- schuifel van gastvrouwen, de gekookte eieren, de eigenhan dig bevochten asperges, de koe le wijn, de onophoudelijke snacks, de schriftelijke kwis van Hanneke (met tien prijzen), het geestrijke „grachtwater" van, geloof ik, Madeion, de toe bereide forellen en asperges „thuis", alles opgevuld met an dere lichtvoetige drankjes en hapjes, kost de terecht warm gemaakte liefhebber van deze culinaire safari een slordige 200 gulden. En dan ben ik nog een heleboel pret en aangenaams vergeten op te noemen. Maar bij „Zeerust" kan men er weer een heel jaar tegenaan. Onverdroten speurt het Noordwijkse gezelschap naar het Limburgse goud: de asperge LEIDEN Benw willen het bestuur van het openbaar basis onderwijs voor een gedeelte overdragen aan een speciale commissie. Deze bestuurscom missie kan de volgende be voegdbeden krijgen: a. benoe ming, en ontslag van het onder wijzend en niet-onderwijzend personeel, b. vaststelling van leerplannen en lesroosters, c. aanschaffing van leer- en hulp middelen. Dit laatste zal alleen kunnen geschieden binnen de door de gemeenteraad beschik baar gestelde kredieten. Voor het treffen van extra personele en materiële voorzieningen w»n de bestuurscommissie verzoe ken richten aan de raad. Met het overdragen van deze bevoegdheden wordt een bevor dering van de betrokkenheid van ouders en leerkrachten beoogd. Desondanks blijkt er bij vele kleuter- en lagere scho len weinig of geen bereidheid te bestaan om medewerking te verlenen aan de totstandkoming van deze bestuurscommissies. Op de scholen waar wel belang stelling is voor de wijziging van het bestuur zullen in de raads periode 1978—1982 bestuurs commissies worden gevormd. GROENOORDHAL GREEP NAAST CONCERTEN ABBA, PAT BOONE EN NEE DIAMOND Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De belangstellingvoor het concert va Eric Clapton and His Band komende zaterdagavond in de Leidse Greenoordhal is niet overweldigend. Impressario Paul Acket noemde de verkoop van 3000 entreebewijzen in de voorverkoop bedroevend en verwacht te dan ook niet meer dat de Groe- noordhal zaterdagavond uitverkocht zal zijn. Zowel Paul Acket als Groenoordhal- len-directeur André de Jongh houden rekening met 8000 bezoekers. Bij de voorverkoopadressen in Leiden en om geving was men echter minder pessi mistisch gestemd. Vanuit het gehele land worden aanvragen voor plaats- kaarten ingediend en een woordvoer ster van het VW in Leiden had de indruk, dat de verkoop steeds beter ging lopen. Eric Clapton, die nog steeds geldt als een van 's werelds beste popgitaristen mond waren al bijna rond. Die gingen door andere oorzaken echter niet door. De technische crew van Neil Diamond was echter laaiend enthousiast over de mogelijkheden, die de Groenoordhal biedt". Dat de belangstelling voor de Groe noordhal als concerthal groeiende is moge ook blijken uit het grote aantal opties, die de verschillende theaterbu reaus in de komende maanden nog hebben lopen. „De accommodatie van de Groenoord hal is ontzettend groot en er zijn maar weinig hallen in Nederland met 10.000 zitplaatsen. Belangrijker is echter of de hal bij het publiek aanslaat In vergelij king met grote zalen in andere steden heeft de Groenoordhal in Leiden uite raard nog geen grote naam. Bij ons ligt de Groenoordhal gunstig in de markt, omdat wij in Leiden geen vermakelijk heidsbelasting hoeven te betalen", al dus Paul Acket. Eric Clapton begint morgen zijn Europese tournee in Kopenhagen. Na optredens in Bre men enLeiden zal hij verder nog con certen geven in Brussel, Parijs',' Dussel- dorf, Heidelberg, Zürich en München. Eric Clapton wordt op zijn Europese toernee begeleidt door dezelfde musici, die hem zowel live als op de plaat al meer dan twee jaar terzijde staan: Dick Sims-keyboards; George Terry-gi- taar, Jamie Oldaker-drums; Carl Rad- le-bas; Sergio Rodriquez-percussion; Yvonne Elliman-zang en Marcy Levy- zang. Voordat Eric Clapton in april 1974 zijn eigen groep oprichtte maakte hij deel uit van onder anderen John Mayall and the Blues breakers, The Yardbirds, Cream, Delaney Bonnie and Friends, Derekand the Domino's en Blind Faith. Het voorprogramma tijdens zijn Europese tournee wordt verzorgd door Ronnie Lane's Slim Chance. De directie van de Groenoordhallen heeft in verband met het optreden van Eric Clapton uitgebreide voorzorgs maatregelen getroffen. Om verkeers moeilijkheden rondom de Groenoord hallen te voorkomen heeft men een deel van het voorterrein terrein afgezet met dranghekken om zoveel mogelijk parkeerplaatsen te creëren. Vandaag is men begonnen met de opbouw van de tribunes. Bij een firma in Noord-Bra bant zijn 10.000 stoelen gehuurd. Aan de zijde van de hoofdingang wordt een podium met een totale breedte van 22 meter opgezet. Groenoordhal-directeur André de Jongh is zeer ingenomen met de orga nisatie van dit grote popgebeuren. Hij noemt dit concert een mooie gelegen heid om als Groenoordhal naam te maken in de wereld van de popmuziek „Ik heb de indruk, dat de Groenoord hal al beter in de markt ligt Het is alleen jammer dat het concert van Abba op 2 februari aan onze neus voorbij is gegaan. Ik hoefde alleen maar „ja" te zeggen, maar de hal was al verhuurd aan sportbonden. Ook de concerten van Pat Boone en Neil Dia- bibliotheek, die is onderge bracht in het pand van het Rijn lands Lyceum. Het CDA-raad- slid Van Hazel benadrukte de relatie met dit lyceum en infor meerde naar de toekomstplan nen. Raadslid Olivier wenste het contact met het onderwijs uit te breiden en ook een roulatiesys teem op te bouwen met de be jaardenbibliotheken. De kindervakantieweek in Oegstgeest wordt gehouden van 25 tot en met 29 juli. De com missies keurden het extra kre diet al goed. Vanuit de commis sie werd de afwijzing van het subsidieverzoek voor de pink stermanifestatie in de Leidse Hout aangestipt Met name raadslid Kohlbeck (PvdA) meende, dat wat al te snel „neen" was gezegd. Aan de Schoenerwal 13 is het woon- en praktijkadres van P. L. Tan gevestigd, huisarts, gekomen van de Sitterlaan 57. Aan de Maresingel la is in een eerder leeggekomen winkelruim te .Nostalgia", winkel in antiek en curiosa, gevestigd. Aan de Haarlemmerstraat 153 is het café ,,'t Vosje" met dubbele bovenwoning voor 350.000,— te koop aangeboden. Aan de Nieuwe Rijn 87 is in de vm. toonruimte van de Houtwerf B.V., een winkel in woninginrichting „Meubel en Manauhuis B.V." gevestigd. In de Kopermolen 12 is i.p.v. de vm. handwerk- en stoffenzaak „Richard", de kadoshop „Etcetera" gevestigd. OEGSTGEEST De kunste naar Jan Wolkers is bereid een ontwerp te maken voor het ver zetsmonument in Oegstgeest, zijn geboorteplaats. Dit deelde wethouder Van Belle van Oegstgeest gisteravond mee tij dens een gecombineerde com missievergadering. Jan Wolkers heeft al enige ideeën voor een nieuw ontwerp, dat het bestaande, incomplete monument moet gaan vervan gen. Nog niet bekend is of het I monument op de huidige plaats in het Bos van Wijckerslooth zal I bblijven staan. Later zal hier nog over gediscussieerd worden. Tijdens de gecombineerde ver gadering van de commissies fi nanciën, onderwijs en culturele zaken werd ook gesproken over de bePTntina van Ha nnonhara Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Muller. Madeion M. C dv J. C. Muller en van E. E. M. M. Kruijtzer, Sewrattan. Ranoe Roek-' mien dv R. W. Sewrattan en van J. E. Dwarka, Krakau, Tamara J. K. dv L P. H. N. Krakau en van M. A Vis. Kop. I Ellen C. dv A N. H. M. Kop en van. J: H. van Erven, van den Berg, Jochem i zn J. M. van den 3erg en van J. A I Roedoe. Paalvast. Nicole dv W. F. Paal- j vast en van M. P. de Jeu, Celpa, Rene J. J. zn C. Colpa en van M. J. Postma, van Kan. Sandra dv J. van Kan en van J. A Hazenoot, Kaptijn, Richard L. zn L. J. J. P. Kaptijn en van G. J. Frankhui- i Geboren: Gerrit z.v. G. Kuijt en J. C. j Zwetsloot. Karina E. d.v. T. A Bode en j E. A. R. Boerma, Michéle d.v. R. C. I Buining en W. Wassenaar. Nanna E. d.v. i T. A. Vestergaard en E. S. Sorensen. Ondertrouwd: G. C. P. J. Baak en A I G. C. Noort, J. J. Beij en M. J. A. van i der Drift. R. Bleijenberg en M. Schro- I der. H. Boom en P. van Haarlem. C. I A. Candido en L W. van der Reijden, J. P. G. van Dooren en M. A J. Casten- I miller. A Filarski en Y. Sierat, A Ruit i en R. van Joolinqen, E. Förster en E. j M, C. Owel. C. de Graaf en P. C. Sanders, A A Gijsman en T. L Klink, J. Los en M. T. W. Willemse, P. van der Luit en Y. M. Segaar. J. E. Mokken- storm en T. Nanhak, R. Overdijk en C. I H. M. Kampinga, R. T. Pilon en E. M. T. van Berkum. R. M. P. van Staaldui nen en A C. Dubbelaar. L Stouten en l R. Moenilall. L. M. Verheul en J. C. van Houwelingen. Gehuwd: H. H. M. Bokern en A Bakker. A. Wervelman en J. A. P. Vlemmings. A. G. van Gameren en E. H. M. van den Berg. J. Janson en R. van der Velde. G. J. C. Kulk en A. A M. van Vonderen, J. L. M. Hilders en H. M. v.d. Geijn. G. van den Heuvel en A. Kolbrink. Gehuwd: G. C. Wildeman en J. C Bezemer, F. J. M. van Cleef en l. Kegel P. Busaan en M. G. Arnoldus, R. Ver boom en M. Faas. A. J. de Wit en P van der Blom. P. J. Swmkels en M. M. van Kampen. G. Feenstra en S. C. M. Holswilder, H. J. C. M. Juffermans en C. G. Montagne. Overleden: J. G roe new eg echtgen. van K. Smeman geb. 1931 vrouw, M. L Volker gehuwd geweest met W. de Jong geb 1895 vrouw. M. van der Velde geb. 1887 man. W. de Vos geb. 1929 man. M. van de Kreeke geb. 1892 man, E. H.van Oosterhout gehuwd met F. P. Smit aeb. 1897 vrouw. Ovorloden: A B. Penseel aeb. 1915 men, J. van Leeuwen geb. 1902 man. J. C. van Hoek geb. 1906 man, I. G. Knottnerus geb. 1925 man, A J. van den Berg echtgenote van E. M. Nieu- westeeg geb. 1944 vrouw. H. M. Herreur geb. 1892 man, I. Wagemaker geb. 1892 man. A A C. van der Weijden gehuwd geweest met J. Zaalberg geb. 1905 vrouw. J. W. Best geb. 1914 man, A van der Boon geb. 1911 man, J. Starre gehuwd met F. M. Plezier geb. 1946 vrouw. J Pardon gehuwd met W. J. Pasman geb. 1905 vrouw. J. M. Haar man geb. 1934 man, J. Bleesing geb. 1912 man

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5