Voorschoten moet snel eigen zwembad bouwen TENNISHAL VAN DE MUNNIK OOK VOOR HOCKEY EN KORFBAL Politiechef Katwijk wordt commissaris in Voorburg Braderie hoogtepunt Zoeterwoude 700 GOLDEN EARRING COMMISSIES EENSGEZIND: REGIO I LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 JUNI 1977 PAGIiN^ VOORSCHOTEN De drie commis sies voor advies en bijstand aan burge meester en wethouders besloten gister avond dat er een zwemgelegenheid op zeer korte termijn moet komen in Voorschoten. De wethouders kregen het groene licht om te gaan onderhan delen met de Stevin Ontwikkelings Maatschappij (S.OJW.) waardoor per 1 september exacte cijfers op tafel kun nen komen. De commissieleden kregen een keuze uit drie mogelijkheden: een zwembad in het Micropolisprojekt in de wijk Bij dorp I; aanbouwen van een zwemgele genheid bij het Instruktiebad en de bouw van een open- en overdekt bad m de wijk Adegeest. De zgn. uitbreiding van het bestaande Instruktiebad werd verworpen omdat het huidige instruk tiebad vrijwel niet meer te herstellen is. Wethouder N. Oosterbaan (financiën) berekende dat een exploitatietekort van 350.000,— per jaar te dragen is. Tot dit tekort waren enige berekeningen opgesteld, welke echter niet openbaar gemaakt werden. De heer Voet van de S.O.M gaf een verklaring voor het verschil in bouw kosten tussen het bad in Micro polis en dat in Adegeest- Het bad in Micropolis wordt ingebouwd en moet daardoor geheel geluiddicht gemaakt worden. De konstruktie van een dergelijk bad is kostbaarder dan dat van een vrijstaand bad. Voorzitter L. Marselis (welzijn) aag kans om de veelheid van volzinnen van de commissieleden steeds te vertalen in een bruikbare korte formulering en met de realiteit dat Voorschoten inmiddels al 35 jaar praat over een zwembad en nooit verder kwam dan een eenvoudig instruktiebad dat thans eigenlijk niet bruikbaar meer is, kwam de commissie na bijna drie uur praten tot de intentie verklaring dat Voorschoten niet zonder zwemgelegenheid kan blijven. De voorlopige kosten voor de bouw van een zwembad door Stevin in het Micro polisprojekt worden geraamd op 5,— miljoen, de kosten voor een zwembad in Adegeest op 4,— miljoen. De eisen gesteld aan het Micropolisbad zijn veel zwaarder dan die van het bad in Ade geest. Getracht zal worden een bad te realiseren dat voldoet aan de eisen maar zonder luxe. De woordvoerder van Stevin verwachtte dat dan de kos ten voor beide baden ongeveer gelijk zouden uitkomen. De vergadering was voor 8 uur uitge schreven, maar kon eerst beginnen om 9 uur wegens gebrek aan belangstelling van de kant van de commissieleden. Om 8 uur waren er slechts 4 aanwezig, om 9 uur werd gestart met 11 leden en tenslotte waren er 14 van de 19 leden aanwezig. Watertoren niet voor experiment zonne-energie De voormalige watertoren aan de Papelaan op de grens van Voor schoten en Wassenaar wordt niet verkocht aan de Stichting Milieu woningen te Leiden. Wethouder Oosterbaan deelde de drie com missies mede dat deze Stichting een bod van 95.000,— gedaan heeft op de toren om deze te gebruiken als proefprojekt voor zonnewarmte. De gemeenteraad heeft vorig jaar een sloopvergun ning afgegeven. De watertoren kan voor de watervoorziening niet meer gebruikt worden en verkeert in een slechte staat van onder houd. Omdat bij de toren ook nog 1500 m2 grond zit. meende o.a. de heer lestra (PCC) dat de prijs te laag is. Het argument dat de door slag gaf om de verkoop niet door te laten gaan was van planologi sche aard. Indien de spoorweg overgang in de Papelaan gerecon strueerd wordt, dan staat de water toren waarschijnlijk een goede ver breding van de Papelaan in de weg. De wethouder kreeg wel de vrij heid om te bezien of de toren eventueel verhuurd kan worden aan de Stichting, de meerderheid ziet echter slopen van de toren als een goede oplossing om van het onderhoud af te komen. EXPOSITIE ZEEHOSPITIUM EN KATWIJK KATWIJK In het revalidatie centrum van het Rotterdamsch Zeehospitium aan de Drieplas- senweg in Katwijk is gisteren een tentoonstelling geopend van werk dat door de bewoners van het centrum is gemaakt Foto's, houtsnijwerk, handwerken etc. zijn te bezichtigen en te koop morgen van 9.30 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Ook van avond is de expositie, die het motto „Zee, strand en duinen" draagt, geopend van 19.00 tot 21.00 uur. Er is verder voor diverse attracties gezorgd, zoals kramen waar vis te koop is, waar het netten boeten wordt gedemonstreerd etc. De officiële - opening, die gistermiddag plaats vond, is opgeluisterd door de muziekkapel van het Marine vliegkamp Valkenburg. IIII Rechtbank weet geen raad met recidivist (Van onze rechtbankverslagge ver) VOORSCHOTEN/DEN HAAG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank zag het met de 24-jarige verdachte uit Voorschoten niet meer zo zit ten. En eigenlijk wist de reclas sering er weinig raad meer op om verdachte in het rechte spoor te krijgen, ondanks de voorwaardelijke tbr. die werd geopperd. Na de talrijke veroordelingen, eiste de officier nu een jaar en zes maanden gevangenisstraf te gen verdachte, die stevig op het inbrekerspad was geweest. Hij werd daarbij geassisteerd door een 22-jarige Leidenaar, tegen wie vanwege het beperk ter strafblad 12 maanden gevan genisstraf waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar werd geëist In Voorburg werd tweemaal in gebroken, eenmaal in Wasse naar, verder in Leiden en Heem stede. Telkens bestond de buit vooral uit sieraden, horloges, antieke voorwerpen en dergelijke. „Ik ben wat te vlug met mijn geld omgesprongen toen ik werk had en mijn loon per maand uitbe taald kreeg", aldus de verkla ring van de oudste verdachte. Maar wel bleek, dat gebruik van heroïne hierbij een rol speelde. De rechtbank zal op 21 juni vonnis wijzen. Commissie Leiderdorp LEIDERDORP De commissie Onderwijs en Sport heeft zich gisteravond uitvoerig bezig gehouden met de tennisbal die de tennisvereniging „De Monnik" wil gaan boawen naast het com plex aan de Hoogmadeseweg. Daarbij ging het vooral om de vraag op welke wijze de hockeyvereniging Alecto en de korfbalvereni ging Velocitas mede gebruik van de tennisbal zouden kannen maken voor het beoefenen van hun binnensporten. wijze toezicht op de gangvan zaken kunnen uitoefenen. De besprekingen over de be heersvorm dreigden in een im passe te raken, toen het oud- KVP raadslid J. Toelen In het overleg met de gemeente had de tennisvereniging De Munnik er blijk van gegeven niet ongenegen te zijn aan Alec to en Velocitas, die hun thuis wedstrijden niet in Leiderdorp kunnen spelen, de nodige gast vrijheid te verlenen. Dit mede gebruik is noodzakelijk gewo- den, omdat door het niet door gaan van de dependancevesti gingen van het voortgezet on derwijs in het Buitenhof, de bouw van een gemeentelijke mening van de op de publieke tribune aanwezige vertegen woordigers van Alecto en Velo citas vroeg. De heren Van Es en Bakema verklaarden eensgezind absoluut niet bang te zijn om door De Munnik weggedrukt te worden en dat eventuele proble- KATWIJK Korpschef F. J. Laméris van de Katwijkse politie is met ingang van 1 juli benoemd tot commissaris van het korps in Voorburg. De 37-jarige F. J. Laméris volgt in Voorburg de commissaris F. Janse de Jonge op, die per 1 juli met pensioen gaat. sporthal op de lange baan is" men wel als sportvrienden zou- geschoven. Door De Munnik den worden opgelost Beiden was voor het medegebruik nog verklaarden, dat de nood zo de voorwaarde gesteld, dat er hoog was dat zij het zouden separate-kleed- en waskamers betreuren indien de bouw van moesten komen voor tennissers de hal moest worden uitgesteld en zaalsporters. Ook kon niet voor het zoeken naar waterdich- worden toegestaan, dat de me- te garanties. Daarvoor had de degebruikers gebruik zouden voorzitter van de tennisverem- maken van de kantine van De ging de heer Neuwahl al ver- Munnik. De raadsleden Reuge- klaard er geen bezwaar tegen te brink en Ver dier (CDA) waren hebben als de medegebruikers van mening, dat de beheers- in het bestuur van de stichting vorm aan het medegebruik aan- die de hal gaat exploiteren zou gepast diende te worden. Dit om participeren, te voorkomen dat de Munnik Een en ander was voor de raad- een te overheersende rol zou sleden aanleiding de bezwaren spelen. in te slikken. Mevr. Tichler zeg- Wethouder mevr. D. W. Tichler- de toe, in overleg met de vereni- Moerman vond, dat de door het gingen de garanties voor het gemeentebestuur aan de tennis- medegebruik zo goed mogelijk vereniging gedane informele vast te leggen. De oplossing van toezeggingen moesten worden de kwestie van de aparte kleed- nagekomen. Met de vorming lokalen wordt aan de tennisver- van een stichting die de hal zou eniging overgelaten. Het bestuur gaan exploiteren had zij geen zal aan de ledenvergadering het moeite. De gemeente zou hierin voorstel doen hiervoor de nodi- kunnen deelnemen en op deze ge gelden uit te trekken. Gezelligheid vierde hoogtij op de Zoetermeerse braderie ZOETERWOUDE Met de opening van de Braderie op het Watertje kende Zoeterwoude één van zijn hoogtepunten in de viering van het 700-jarig bestaan. Dirk van Santhorst in hoogst eigen persoon kwam even overwippen uit de grijze historie, om burgemeester Detmers en de burgers van Zoeterwoude te begroeten. Nadat de burge meester. de braderie officieel geopend had, trok hij samen met Dirk van Santhorst het Watertje over. Een Watertje dat door de plaatselijke middenstand was veranderd in een lange, kron kelende marktplaats. Honderden mensen bega ven zich op het oudste en meest karakteristieke stukje Zoeterwoude. Aan de zijde van het water waren ongeveer 50 marktkramen neergezet. De meeste Zoeterwoudse middenstanders verkoch ten er hun waar aan een talrijk en gezellig publiek. Er was voor iedereen wel iets te beleven, want men kon er van alles kopen. Van antiek tot fruit en van sieraden tot aan een glas bier toe. Men kon er ook zien hoe er aan een spinnewiel wol gesponnen werd, terwijl verderop weer een pottebakker met zijn werk bezig was. Ook de gewone bakkers hadden het druk met speciale lekkernijen. De boerenblaas- kapel hield er met zijn muziek de stemming goed in. Vanmiddag om 15.00 uur wordt de nu al succesvolle braderie voortgezet. Aanstaande zondag, de sluitingsdag van de festiviteiten, heeft de Coördinatie-commissie een verrassing in petto voor de gehele Zoeter woudse bevolking. Iedereen wordt verzocht te voet, 's avonds omstreeks 21.00 uur op het Molenpad aanwezig te zijn. Aldaar zal dan als einde van Zoeterwoude 700 een enorme happe ning plaatsvinden. Wat er staat te gebeuren, werd nog niet bekend gemaakt. Het belooft echter iets groots te worden. Dirk van Santhorst kwam hoogstpersoonlijk even uit de historie over om burgemees ter Detmers (links) de hand te drukken in de hal van Kokbeheer in het Industriegebied „De Grote Polder" aan de Hoge Rijndijk. Aanvang 20.15 uur. Kaarten, zijn tegen betaling van 15 gul den verkrijgbaar bij het Leidse VW, tel. 863233 en bij Jan v.d. Geest in Zoeterwoude. ZOETERWOUDE - In het ka der van de activiteiten die in Zoeterwoude worden gehou den ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van deze plaats, treedt vrijdag 10 juni de beatgroep „Golden Ear ring" op. De band is te zien De heer Laméris, geboren op 22 juni 1939, volgde in de jaren '60-'63 een opleiding aan het Rijksinstituut voor hoger poli tiepersoneel in Hilversum, waar na hij benoemd werd tot ad junct-inspecteur bij de gemeen tepolitie van Rotterdam. Hier hield hij zich voornamelijk be zig met verkeerswerk. Van 1965 tot 1969 was hij toegevoegd aan de districtscommandant van de rijkspolitie in district Leiden. In 1969 verliet de heer Laméris de praktijk tijdelijk, doordat hij een benoeming aanvaardde als adjunct-directeur van de poli- tieopleidingsschool voor Noord- Oost Nederland in Lochem. „Het was zeker niet de bedoe ling om me permanent in het onderwijs te storten" vertelt de heer Laméris nu, maar het is gewoon erg zinnig als politie man om je ook eens op de theoretische kant van het vak te storten. IJc heb in Lochem voor al veel over de problematiek rond jeugdige politiemensen kunnen leren." In 1973 ging de heer Laméris terug naar de praktijk en wel in Katwijk waar hij tot hoofdin specteur-korpschef werd be noemd. Deze functie heeft hij tot op heden vervuld. De heer Laméris zegt zich ervan bewust te zijn, dat Voorburg en Katwijk wat betreft politiewerk nogal verschillen. „Katwijk is in feite een rustige gemeente", zegt hij. „De criminaliteit die wij in Kat wijk kennen is vooral van lokale aard. Dat is in Voorburg uite raard heel anders. Daar loopt alles sterk over in Den Haag." Een ander belangrijk verschil is volgens de heer Laméris de ver keerssituatie in Voorburg: „Kat wijk kent eigenlijk nauwelijks problemen met doorgaand ver keer. Het is meer een eindsta tion aan de kust. In Voorburg met al dat doorgaande verkeer van bij voorbeeld een Utrechtse- baan, is dat natuurlijk wel wat anders." Kaagsocïéteit 60 jaar oud WARMOND - De koninklijke watersportvereniging „De Kaag" viert het aanstaande weekeinde, 11 en 12 juni het aestig-jarig bestaan van haar sociëteit. Ter gelegenheid daar van is een feestelijk program ma samengesteld. Voor de jeugd zijn er zaterdag waterspelen, een samenkomst bij de beroemde Jeneverboom, waar op een'zolderschuit een feestdrank wordt geschonken en een barbecue op het voorter rein van de soos. Zondagmiddag om twaalf uur geeft muziekver eniging „St Matthias" een feest- cdncert en om twee uur start een rondvaart voor allerlei soor ten schepen vanaf de sociëteit naar de verenigingshaven aan de Leede. In 1917 kocht de oprichter van de watersportvereniging voor 4.500,- een boerderijtje, dat door de eeuwen heen had dienst gedaan als herberg boerderij en zomerwoning. De boerderij on derging enkele ingrijpende ver anderingen. Zo werd de koepel zaal aangebouwd en werd in de loop der jaren de houten startto ren vervangen door een beton nen. KORTWEG TER AAR Het meisjeskoor en het gemengde koor van de Christelijke zangvereniging „Looft den Heer" te Ter Aar hebben onlangs met veel suc-, ces deelgenomen aan een na tionaal zangconcours in Zwol le. Onder leiding van de diri gent Kees de Rooij wist het gemengde koor in de afdeling uitmuntendheid met 320 pun ten beslag te leggen op een eerste plaats. Het meisjeskoor wilde daarvoor niet onderdoen en wist in de afdeling jeugdko ren het gemengde koor met 338 punten duidelijk te over treffen; ook hen viel een eerste prijs ten deel. LEIMUIDEN/RIJNSATER- WOUDE De afdeling Rijn- saterwoude/Leimuiden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen maakt 14 juni een dagexcursie naar Zeeland. Op het programma staan o.a. bezoeken aan de Grevelingen- dam en Zierikzee met ont vangst op het stadhuis en een rondleiding door het museum. Daarna Ouwerif er k, waar de beroemde caissons, die ge bruikt werden bij de waters noodramp van 1953, zullen worden bezichtigd. Via de dor pen Dreischor en Brouwersha ven gaat de tocht verder naar de Haringvüetsluizen, met een uitgebreid bezoek aan de Del- ta-Expo. Een bezoek aan één van de machinekamers in het hart van de sluizen behoort hierbij tot de hoogtepunten. Op weg naar huis zal de dag worden afgesloten met een di ner in Hoogmade. KATWIJK Ter gelegenheid van het één-jarig bestaan van het Katwijkse mannenkoor „De Noordzeezangers" ont haalt het koor maandag 13 juni diverse bewoners van de Van den Berghstichting in Noordwijk op een boottocht met de Triton. Er zijn veel belangstellenden voor dit uit stapje en naar verwachting zullen er drie tochten worden gemaakt; de eerste heeft plaats om 14.00 uur vanuit Sassenheim. De bewoners van het Rotterdamsch Zeehospi tium in Katwijk zullen in sep tember een dergelijke tocht aangeboden krijgen. De op brengst van oud papier en ge bruikte accu's zal de kosten moeten dekken. KATWIJK - Op vrijdag 24 juni organiseert de Katwijkse wijkvereniging „Molenwijk" haar jaarlijkse barbecue op het speelterrein aan de Zonne bloemstraat. Het eetfestijn, dat in voorgaande jaren een groot aantal bezoekers trok, wordt ditmaal opgeluisterd door de muziek van een Zuid-Ameri kaanse band. KATWIJK Vanaf heden is inschrijving mogelijk voor de jaarlijkse uitgaansdag van de Katwijkse wijkvereniging „Koestal-Overduin", die dit maal op vrijdag 16 september zal plaatsvinden. Men kan zich opgeven bij de bestuursleden en elke dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur in het NW- zaaltje, Willem de Zwijgerlaan 59. De kosten bedragen 70,- per persoon en kunnen in ter mijnen worden voldaan. Het reisdoel is Brabant: eerst naar de Oisterwijkse vennen en ver volgens naar de Brabants-Bel gische braderie in Baarle-Nas- sau. Er wordt gedineerd in Nieuwkuyk, waarna een grote show met Nico Haak en vele andere artiesten wordt gege ven. KATWIJK De kindercom missie van de wijkvereniging „Koestal-Overduin" wil op za terdag 11 juni met de kinderen naar het Panbos. Heen gaat de tocht lopend door de duinen en terug wordt van de bus gebruik gemaakt. Inlichtingen geeft mevr. De Wit, Voorstraat 92, Katwijk - Tel. 72387. LISSE Tafeltennisvereni ging Reflex houdt vrijdag 10 juni een puzzelrit voor gemo toriseerde leden. De rit is uit geschreven in het kader van de feestelijkheden rond het zil veren jubileum van de tafel tennisvereniging. De start van de puzzelrit heeft plaats bij De Beurs aan de Haven. Het aan tal deelnemers is niet onbe perkt. Inschrijvingen kunnen geschieden bij het Tweewieler- centrum De Kuyper, Kanaal straat 50. LISSE De afdeling Haar lemmermeer-Zuid van de ver eniging Philatelica houdt don derdag 9 juni de laatste ruil beurs van dit seizoen in de zaal van het ontmoetingscen trum van de Gelevinkstraat in Nieuw Vennep. De beurs gaat om acht uur van start. SASSENHEIM Door Zwem vereniging Sassenheim wor den zaterdagmorgen 11 juni in het zwembad Wasbeek, wed strijden georganiseerd voor de leerlingen van de basisscholen. Er is weer een wisselbeker ter beschikking gesteld voor de school met de beste resultaten. Vorig jaar wist de Annaschool de wisselbeker definitief in be zit te krijgen. De wedstrijden beginnen om half 9 en duren tot circa 11 uur. Prijsuitrei king zal door burgemeester Kret na afoop plaats hebben. LISSE De Ren- en Tourver eniging De Bollenstreek in Lis- se, zal voor de derde maal een avond-fiets-vierdaagse organi seren op 13, 14, 15 en 16 juni. De lengte der ritten is van 30 tot 35 kilometer per avond en er kan tussen 19.00 en 19.30 uur worden gestart vanuit het clubhuis van de vereniging aan de Spekkelaan. (tegenover de Van Lyndenweg). De kos ten van deze 4 avonden fietsen bedragen 5,- per persoon. Bij het volbrengen van de tochten ontvangt en als belo ning een fraai uitgevoerd vaantje. WASSENAAR De Wasse- naarse afdeling van het Neder landse Rode Kruis houdt van avond om acht uur de jaarlijk se algemene ledenvergadering in het politiebureau aan de Hofcampweg. Begonnen wordt met het huishoudelijk gedeel te, zoals de behandeling van de jaarrekening en het jaar verslag over 1976. Vervolgens zullen oorkonden worden uit gereikt aan donors van de bloedtransfusiedienst en me dailles aan trouwe medewer- kers(sters) van de afdeling. Na de pauze zal de heer J W van Esveld, hoofd van de afdeling Pers en Publiciteit van het hoofdbureau van het Rode Kruis een inleiding houden over de internationale hulp verlening door het Nederland se Rode Kruis. WASSENAAR De Wasse- naarse afdeling van de Konin klijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde (ook wel „tuin- bouwvereniging" genoemd!) organiseert voor haar leden op maandagavond 20 juni een ex cursie naar de rots- en alpen kwekerij van de firma C J van Delft en Zoon aan de Gooiweg in Noordwijkerhout. De heren Van Delft kweken en importe ren niet minder dan 2000 soor ten planten. Zij hebben een. voorraad „varkenstroggen aan te bieden die bijzonder ge schikt zijn om er een minia tuur- alpentuintje in aan te leggen. Deelnemers aan de ex cursie verzamelen zich te 19.00 uur bij het bedrijf. Muziekconcours bij jubileum drumband Irene Wassenaar Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de drumband van de chr. sport vereniging Irene wordt zater dag 11 juni van 's morgen negen uur tot 's middags half zes een mars-, show- en majorettecon cours gehouden op het heofd- veld van de voetbalvereniging Blauw Zwart aan de Wasse- uaarse Dr. Mansveltkade. Vijftien korpsen nemen aan het concours deel. Tot de deelne mende korpsen behoort de Mar- quita's uit Katwijk. Na afloop vindt een defilee plaats door de Langstraat. Bij de Herenweg- school vindt de prijsuitreiking plaats. De festiviteiten worden 's avonds besloten met een re ceptie in Huize Deylzicht aan de Rijksstraatweg van acht uur tot half tien. Subsidie voor overblijfcentra in Leidschendam LEIDSCHENDAM De stich ting kindercentra Leidschen dam zal behalve voor peuter spee lzaken binnenkort ook sub sidie ontvangen voor overblijf centra. De stichting stelt dat een opgaande lijn in het aantal gebruikers van deze centra is te constateren. Hieruit blijkt dat de overblijfscentra duidelijk in een behoefte voorzien. Burgemeester en wethouders willen de subsidiëring op dezelf de wijze afhandelen als voor de peuterspeelzalen. De aanvaard bare netto-kosten van de huis vesting zullen voor 65 de personeelskosten voor 30 en de ouderbijdragen voor 10 worden gesubsidieerd.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4