„EUROPESE TOPTRANSFER" Grote rel in wieleravondzesdaagse Favorieten ronde verder Schaap brengt renner ten val Afgetreden lid van te KNAU wil wel mee naar Rusland KRINGKAMPIOENSCHAP GOUWE—RIJNSTREEK Harry de Hartogserie Hans Kraay over koop Peters SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 JUNI 1977 PAGINA 13 DEN HAAG - In de atle- tiekwereld, altijd goed voor een periodieke rel, heeft ditmaal Joop van Drunen voor een in het oog lopende gezorgd. Van Drunen, die voorzitter was van de onlangs afge treden technische com missie voor junioren, heeft zich kandidaat ge steld om als begeleider mee te gaan met de jeugdploeg die in augus tus deelneemt aan de Eu ropese Kampioenschap pen in Donetzk in Rus land. Van Drunen trad met zijn com- missie af, omdat hij het niet eens was met de benoeming van Hans Keizer tot vakgroeptrai ner. Dat hij desondanks wel mee wil naar Rusland heeft de KNAU-bestuursleden wat be vreemd. Bestuurder Waterreus: „We kennen Van Drunen als een hard werkende vent, maar we nemen het hem bijzonder kwa lijk dat hij enige weken geleden voor de technische commissie heeft bedankt Dat hij zich nu weer beschikbaar stelt is hypo criet Voor alles dien je het be lang van de atleten in het oog te houden. Daarom gaat Van Drunen niet mee." Go Ahead beschouwt Maaskant manager DEVENTER Nadat Hermes DVS zich niet akkoord ver klaarde met het vertrek van Bob Maaskant naar Go Ahead Eagles heeft het bestnur van de Deventer eredivisieclub zich op het standpunt gesteld dat het nu aan Maaskant en de ama teurclub is om tot overeenstem ming te komen. De Schiedamse club wil Maas kant, die als manager in dienst zou treden bij Go Ahead, niet als trainer laten gaan. Maas kant, die zijn baan bij het minis terie van defensie al mondeling heeft opgezegd, rekent op het gezonde verstand van het be stuur van Hermes DVS. „Ik hoop dat we alsnog tot een ak koord kunnen komen", aldus Maaskant Go Ahead beschouwt Maaskant als zijn nieuwe mana ger. Uitbreiding wedmogelijkhe- den paardentoto DEN HAAG Minister Van der Stee van landbouw en visse rij heeft mede namens staatsse cretaris Zeevalking van justitie het bestuur van de stichting to- talisator Nederland gemachtigd de wedmogelijkheden bij de to- talisator te verruimen. Tot dusver konden wedden schappen slechts bij de totalisa- torloketten op de baan worden afgesloten. Nu zal de stichting totalisator Nederland ook nog hoogstens vijf maneges in het oosten en zuiden van het land kunnen aanwijzen als inlevera- dres. Voorts hebben de bewindslieden in beginsel toestemming ver leend de mogelijkheid te openen van het wedden per post en wel met een frequentie van eenmaal per week op het supertrio. Dit wedden per post zal worden voorbehouden aan de abonnees op de bladen „Paardensport in ren en draf" en „De Hoefslag". Negatief advies voor Rotterdams voetbal ROTTERDAM Directeur fi nanciën Goedhart van de ge meente Rotterdam, heeft wet houder Riesenkamp, wethouder van financiën, geadviseerd de betaalde clubs in de Maasstad geen geldelijke steun te geven. Goedhart vindt dat steun aan het profvoetbal, zoals voorge steld in het rapport betaald voetbal, niet past in het gemeen telijke bestuur. Hij is bovendien bang dat de stedelijke over heidssteun aan Feyenoord, Sparta en Excelsior van blijven de aard zou kunnen zijn. HILVERSUM HILVERSUM De koenen Hilversum hadden de volgende uitslagen: Acaciiprijs 2440 m.: 1. Otrian (P. J. Vlaar) 3.29.4 1.25.8, 2. Odil Nardinclant, 3. Pronk- jewoil. Winn. 8,30 pl. 1,80 2,00 2,40 kopp. 23,60 trio 195,60. Abutilonprijs 2020 m.: 1. Onyx (P. Haynen) 2.57.0 1.27.6, 2. Peroba du Bol», 3. Pluno. Winn. 11,90 pl. 3,50 2,00 3,20 kopp. 212,00. Achyrmntesprlb 2440 m.: 1. Maxaver Way (mej. B. Noordam) 3.29.4 1.25.8, 2. Nappie, 3. Liebestraum. Winn. 53,60 pL 8,90 2,30 5,70 kopp. 216,20 trio 5869,60. Adilmenesprijs 2000 m.: 1. O zo Hollandia (L. Schoonhoven) 2.48.9 1.23.6, 2. Onno Zwier, 3. Olympia Hanover. Winn. 5,00 pL 2,30 3,20 3,00 kopp. 40,00. Aeekemaprlis 2440 m.: 1. Lepelaar (A. J. MoUezna) 3.22.6 1.23.0, 2. Orange Bown, 3. Lucy Esther. Winn. 2,30 pl. 2,50 1,50 2,80 kopp. 8,20 trio 165,30. Amarylliaprlh £900 1- Lambert Baker (M. A. Pools) 4.03.2 1.23.9, 2. Kwik Hanover, 3. Mike Nardinclant. Winn. 8,70 pl. 1,60 1,50 1,30 kopp. 25,60. Agaveprijs 1600 m.: l. Never Worry (J. van Dooyeweerd) 2.07.3 1.19.6, 2. Jolige Jan, 3. Marjon Hess. Winn. 2,30 pl. 1,60 2,30 2,20 kopp. 4,50 trio 74,80. Adiantumprijs 2000 m.: 1. Monsieur Joep a. A. W. M. van Brederode) 2.45.1 -1.22.6, 2. Margo, 3. Nathalie Prise. Winn. 2,30 pL 1,50 2,00 2,50 kopp. 10,90. AllamandaprUs 2000 m.: 1. Nicky Norton <K. Woudstra) 2.43.5 1.21.8. 2. Jerolimo, 3. Kahinga. Winn. 4,00 pl. 2,00 1,00 5,70 kopp. 16,30 trio 887,40. Aealyphaprijs 2000 m.: 1. Nuttert Norton <B. Dapper) 2.48.7 1.24.4, 2. Nelwyn Bush,- 3. Olympiade. Winn. 1,80 pl. 1,50 2,00 1,40 kopp. 4,60. Totalisatoronuet 516.899 Rij nstreektoernooi Alphen a/d Rijn Was op de eerste dag van het Rijnstreek- toernooi de regen spelbreker, gisteren gooide de harde wind roet in het eten. De vastgestel de partijen konden weliswaar gespeeld worden, maar veel in zicht in de krachtverhoudingen gaven de uitslagen niet. Daar voor was de wind een te bepa lende factor. Tot nog toe werden er zeven partijen in het heren enkel B afgewerkt. De favoriet Henny Koemans liep vlot langs Wieten (62, 6—2), Bram Madera had geen kind aan de erg veel fou ten makende Kouw (60, 6—1) en ook de derde geplaatste spe ler, die in actie kwam, Robbert- Jan v.d. Feen kwam niet in moeilijkheden. Via 64 en 6—1 troefde hij Bijleveld af. De ge broeders Asselbergs kwamen gisteren succesvol voor de dag. Charles, eerste teamspeler in Alphen, dreigde tegen Paul Theunissen in de tweede set bij 1—3 even in moeilijkheden te gaan komen, maar hij herstelde zich, gesteund door zijn solide service, bijtijds: 62, 6—3. John Asselbergs won gemakkelijker 'dan verwacht van Onno Ruijse- naars, die zich teveel ergerde aan de wind: 64, 6—1. Paul Kallenberg tenniste veel te be heerst voor de bij vlagen wel goed aanvallend spelende Hein Hazenberg 60, 6—3. Ad v.d. Berg en Henk Hamming gaven elkaar weinig toe. Ui teindelijk was het Van de Berg, iemand, die zich onder bijzonde re weersomstandigheden altijd prima in zijn element voelt, die kans zag door te drukken 63, 46, 7—5. In het damesenkel B werd slechts een partij gespeeld, en wel tusen E. Kales en A. Snellenberg. Eerstgenoemde zegevierde met tweemaal 63. In het zeer druk bezette heren-C toernooi werden al enige twee- de-ronde-partijen gespeeld. Ne- derhof won met 7—5, 64 van Leeuwe, Muns met 64, 6—2 van Batelaar en Bennink was via 64, 6—1 te sterk voor Van Gemert. Hülegomspeler Niel Ge- raerts, die nog wel eens voor verrassingen in deze afdeling kan gaan zorgen, manoeuvreer de zich met 64, 36, 6—1 langs Bosman. In het damesenkelspel C moest er in twee partijen een derde set aan te pas komen om de beslis sing te forceren. Carleer won zo met 6—3, 2—6, 64 van Ruiten berg, terwijl de dames Ras en Brink er een drie uur durende slijtageslag van maakten, die tenslotte met 7—6, 5—7, 7—5 in het voordeel van mej. Ras eind igde. OEGSTGEEST In Zwembad Poelmeer zijn gisteravond de wedstrijden van de kring- zwemkampioenschappen van Gouwe Rijnstreek van start ge gaan. Op deze openingsavond stonden de lange afstanden, de 400, de 800 en de 1500 meter vrije slag op het programma. Van deze, voor het ubliek wei nig aantrekkelijke nummers heeft slechts de 800 meter vrije slag voor jongens onder de 12 jaar een spannende strijd opge leverd. Wilco v.d. eeuw van LZ'86, sterk gestart, bouwde in de eerste 500 meter een voor sprong op van 6 a 7 seconden. Erik Rieken van AZC zag ech ter kans terug te komen en wist na 700 meter de wkhterstand om te zetten in een geringe voorsprong die aan de finish was opgelopen tot ruim 7 sec. V.d. Zeeuw eindigde als tweede met 10495. Voornaamste uitslagen: 400 m vrije slag m.o. 10: 1. Monique Roels (AZC) 6.06.1; 2. Wendy Montanus (LZ'68) 6.32.0. Idem jongens: 1. Gijsbert v.d. Leden (BZ&PC) 5.42.6; 2. Rene Rieken z)azc) 5.52.6. 800 m. vrije slag m.o. 12: 1. Patricia van Walder- veen (de Zijl/LGB) 11.30.3; 2. Kitty Wiegmans (DONK) 11.59.6. Idem m.o. 14: Marie L. v. Schaik (AZC) 10.17.3; idem m.o. 16: 1. Helma van Brakel (AZC) 10.01.3; 3. Ria Hassefras (Zij l/LGB) 10.51.8; 1500'm vrije slag j.o. 14: 1. Ronald Bink (LZ'86) 19.44.3; 2. Carlo v. Zwol (BZ&PC) 20.07.2; Idem o. 16: 1. Edward Maasdijk (Zijl/LGB) 17.55.0; 2. Gerard Bosmans (AZC) 18.53.8; idem heren 1. Alphons Ariëns (BC&PC) 20.33.7. DEN HAAG In de serie wedstrijden in het toernooi om de Harry de Hartogbeker heeft Celeritas zich gisteren geplaatst voor de volgende ronde. Na de normale speeltijd in het duel met Oranje plein was de stand 1—1, treffers Struyck en Boon, waarna straf schoppen de beslissing moesten brengen. In de tweede serie miste Van Spronsen en zat Celeritas in de volgende ronde. Morgenavond spelen om 19.00 uur op het Laakkwartier-terrein Spoorwijk en Scheveningen tegen elkaar. Een glorieuze ervaring voor Jan Peters. Hij scoorde twee keer op Wembley tegen Engeland voor de ogen van de wereld. NIJMEGEN AZ '67 heeft de slag om Jan Peters toch gewonnen. Definitief zelfs, want gisteravond tekende de 22-jarige international een tweejarig contract voor AZ'67, waarmee een verrassend einde kwam aan de wekenlan ge onderhandelingen met Peters. Maandagavond nog liepen de onderhandelin gen tussen AZ en Peters volkomen spaak. In een eerder stadium was AZ al wel rond gekomen met NEC, dat voor Peters een trans ferbedrag van 800.000 gulden toucheerde. Gisteren in de loop van de dag hebben de gebroeders Klaas en Cees Molenaar Hans Kraay echter opdracht gegeven nog een poging te wagen om Jan Peters te strikken. Voorzitter Arie Ligthart: „Hans Kraay was het onderhandelen beu. De Molenaars hebben hem echter overgehaald om nog een laatste poging te doen om Peters te contracteren." Die poging van Kraay, die voorzien van een beurs vol bij Peters aanklopte, slaagde nu wel. Tot grote vreugde uiteraard van AZ dat in Peters de man ziet die binnenkort de alles bepalende rol van Willem van Hanegem over kan nemen. Ook Peters zelf toonde zich uiterst content met de over gang van NEC naar AZ. Peters: „Ik ben er erg blij mee. Financieel is het een verbetering voor me. Dat is echter niet de enige reden van mijn jawoord. Want ook sportief valt er in Alkmaar meer te behalen dan in Nijmegen. Ik was zo langzamerhand uitgekeken op NEC." Hans Kraay toonde zich ingenomen met de transfer van Peters. „Dit is de Europese toptransfer na Keegan. Hoewel het er na maandag niet meer uitzag. We zaten toen rond de tafel in Arnhem met Peters, nadat we telefonisch rond waren gekomen, maar tijdens dat gesprek stelde Peters nog weer hogere eisen. Toen heb ik tegen hem gezegd dat het dan afgelopen was. Maar de Molenaars wilden toch nog verder gaan. Het resultaat is er nu." Kraay geeft toe dat Peters een fors bedrag gaat verdienen bij AZ. Maar de technisch directeur gelooft niet dat Peters' salaris tot scheve gezichten zal leiden bij andere spelers van AZ. „Peters zal ook voor hen geld gaan verdienen." Kraay deelde mee dat de transactie met Peters na maandag in een stroomversnelling is geraakt doordat PSV zich gisteren alsnog bij de Nijmeegse spelbe paler meldde. Maar het Eindhovense bod was lager dan dat van AZ. Kraay heeft overigens het bestuur van AZ geadviseerd de investeringen met de koop van Peters als afgerond te beschouwen, ondanks het feit dat er nog geen volwaardige rechterspits is ingelijfd. Kraay acht het ni veau nu voldoende om komend seizoen verantwoord Europees voetbal te gain spelen. Gerrit Pronk zege en leiderstrui ontnomen ROME Michel Pollentier heeft gisteren de leiding in de ronde van Italië overgenomen van de Italiaan Francesco Moser. De etappexege ging gisteren naar de Italiaan Perletto, achter wie Pollentier als derde finishte met negen seconden achterstand. *Moser kwam 25 seconden na de Belg binnen om te ontdekken dat zijn rose leiderstrui verloren was. Moser heeft overigens een achterstand in het klassement van slechts drie seconden. Panizza is derde op ruim twee minuten gevolgd door Baronchelli. Ryszard Szurkowski moest gisteren de Milkrace verlaten. De Poolse oud-wereldkampioen kwam in botsing met een schaap en moest opgeven. Kalis (Tsj) won de negende etappe. Scheuneman en Tak werden resp. derde en vierde. De Rus Goessejnov behield de leiderstrui. Van der Steen is de beste Nederlander op een dertiende plaats. Tak is 14e en Scheuneman 45e. Jos Schipper heeft gisteren de ronde van Woerden voor profs gewonnen. Huisjes werd tweede voor Krekels en Bal. Jan Raas, die vijfde werd, bleef achtereenvolgens Vianen, Jan van Katwijk, Michel Pollentier maakt een goede kans de ronde van Italië te winnen. Gisteren Priem, Karstens en Groen voor. veroverde hij de leiderstrui. DEN HAAG De bloemen waren voor Gerrit Pronk toen hij gisteravond na bijna twee uur fietsen de tweede etappe van de IWAZ op de Haagse Leyweg had gewonnen. Maar de vreugde was snel over toen hij na een douche hoorde dat hij niet in het algemeen klassement wordt opgenomen, omdat hij de eerste etappe in Leiden niet had uitgereden. De bloemen, hoe mooi ook, werden door de Scheveningse renner in een hoek gewor pen. De jury hanteerde de reglementen bij die beslissing. Gerrit Pronk reed maandag avond in Leiden achter een groep waarin een grote valpartij ontstond. Hij kwam zelf niet met de straat in aanraking, maar liep wel een grote achterstand op. Pronk meldde zich voortijdig af bij de jury en de heren vatten dit op als opgave. Gerrit Pronk: „Ik ben door pech afge stapt De achterstand door de valpartij was groot en bovendien waren er drie spaken in mijn wiel gebroken. Ik ben er kapot van, je rijdt hier op de Leyweg de wedstrijd van je leven - ondanks pijn in mijn rug - en je wordt niet in het alge meen klassement opgenomen. Als daar geen verandering in komt dan start ik niet meer". Ploegleider Cees Kouwenhoven, de secre taris van de Stichting Sportevenementen in Zuid-Holland, die samen met zijn voor zitter Jan in 't Veld het wedstrijdregle ment heeft samengesteld, diende gister avond nadat de jury de uitslag pas rond de klok van elf uur officieel bekend maakte een protest in. Voorzitter van de jury Ouwehand: „We zullen het protest vóór de derde etappe behandelen. Als we het protest toekennen dan zal Gerrit Pronk in de leiderstrui moeten starten". Maar zover is het nog niet. Ploegleider Cees Kouwenhoven zal eerst moeten proberen om zijn pupil in ieder geval aan de start te krijgen. De boze Batavusrenner liep zelf al met de gedachte rond om vanavond in de ama teurronde van Honselersdijk te starten. Dat kan hij echter wel vergeten, want de consul van de KNWU, Van Oosten, stelde gisteravond dat hij Pronk zou verbieden te starten. Een merkwaardige zaak is natuurlijk wel dat dezelfde jury die gisteravond besloot om Pronk uit het klassement te laten ook nu het protest in behandeling moet ne men. Terugdraaien van een eerder geno men beslissing is niet te verwachten, zodat men mag aannemen dat niet Gerrit Pronk, maar Piet Franken (Bleu de Nile) uit Oosterhout in de rose leiderstrui zal starten. Dit heeft hij te danken aan zijn vierde plaats in de eerste etappe en zijn vijfde plaats van gisteren. Heer en meester In de tweede etappe over 80 kilometer was Gerrit Pronk heer en meester. Hij pakte zelfs nog tien ronden voor de eindstreep een volle ronde op het pelo ton. Vanaf de start zat Pronk al voorin. Met nog 42 ronden te rijden ging Gerrit Pronk alleen aan de leiding en bouwde al snel een voorsprong op van een halve minuut Achter Pronk kwam wel een groepje renners dat wat terug wilde doen, maar de Scheveninger ging zo sterk door dat er voor de anderen geen rijden meer aan was. De man in de rose leiderstrui Wim Go- mes ging in het begin erg goed mee. Het was echter te zwaar voor de man uit Amsterdam en hij zakte weg tot de laat ste plaats in het rennersveld. In het algemeen individueel klassement staan vier renners (misschien vijf als Pronk er nog bij mag) met vijftien pun ten. Dat zijn Piet Franken (Bleu de Nile), Cees Kleine en Eric Waasdorp (De Markt- hof) en Wim Gomes (Bleu de Nile). Piet Franken gaat in de leiderstrui van start, omdat hij gisteren van deze vier de beste plaats innam in de tweede etappe. In het algemeen ploegenklassement gaat De Markthof met 81 punten aan de leiding. Arthur van Rijswijk De uitslag van de tweede etappe: 1. Gerrit Pronk (Scheveningen), 2. Franz Assmann (Duitsland), 3. Henk van der Berg (Den Haag), 4. Joop Kettenis (Den Haag), 5. Piet Franken (Oosterhout), 6. Cees Kleine ('s-Gravendeel), 7. Ben Jouvenaar (Den Haag), 8. Roland Weissin- ger (Duitsland), 9. K. Morgan (Engeland), 10. Ton van der Valk (Voorburg), 11. Simon Wiers- ma (Den Haag), 12. Martin Rietveld (Rotter dam), 13. Jan Vos (Rotterdam), 14 Gerrit Looyenstein (Noordwijkerhout) en 15. Bob Leach (Engeland). Algemeen klassement: 1. Piet Franken 15 pun ten, 2. Cees Kleine 15, Eric Waasdorp 15, 4. Wim Gomes 15, 5. Henk van der Berg 13, 6. Ben Jouvenaar 11, 7. Franz Asseman 10, 8. Joop Kettenis 8, 9. Martin Rietveld 4, en 10. Gerrit Looyestein en Ronald Weissinger'elk 3 punten. Uitslag dagploegenklassemeDt: 1. West Duits land 32 punten, 2. Batavus 29 en Koffieshop Vrolijk 28 punten. Algemeen ploegenklassement( 1. De Markthof 81, 2. Koffieshop Vrolijk 55, 3. Bleu de Nile 53,4. Batavus 45, 5. Bollenstreek 33.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13