Provincie knaagt aan gemeentelijke autonomie BEWONERS VREZEN OVERLAST DOOR PLAN „KRIMWIJK" Welzij nsnota Warmond nog niet uit de verf 1 Zoeterwoude 700 viel ten dele in het water „Gratis" toegang tot Duinrell REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 7 JUNI 1977 PAGINAL LEIDERDORP ONEENS MET TE BOUWEN AANTALLEN WONINGEN IN STREEKPLAN LEIDERDORP Wethouder E. Drenth (PvdA) vindt het voorontwerp van het provinciale streekplan Zuid-Holland West een aantasting van de gemeentelij ke autonomie. Dit stelde hij gisteravond in een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en openbare wer ken over dit voorontwerp. „De provincie moet zich beperken tot de hoofdlijnen van het ruimtelijke beleid. Zij mag wel, aangeven wat het ruimtelijke beslag mag zijn, maar moet de detaillering en fasering voor de periode van ruim tien jaar dat een streekplan geldt, overlaten aan de afzonderlijke gemeenten om dit in onderling overleg en in samenwerking met de provincie te regelen". De wethouder doelde hiermede op het feit dat volgens de gegevens van de provincie tussen» 1975 en 1990 in Leider dorp 2220 woningen mogen worden ge bouwd. In de door de reeds door de provincie goedgekeurde bestemmings plannen (Voorhof, Winkelhof en Voor dorp) zullen tot 1980 ruim 1800 woningen worden gebouwd. Voor de periode 1980 - 1990 zouden volgens de provincie in Leiderdorp dan nog slechts circa 360 woningen mogen worden gerealiseerd, terwijl reeds voor de thans in ontwikke ling zijnde eerste fase van het Buitenhof wordt gerekend op zo'n 500 woningen. De gemeentelijke plannen voorzien in de volgende fasen van Buitfnhof nog eens in de bouw van 1500 woningen. De com missie kon zich met het standpunt van B. W. verenigen dat het eigen beleid te veel door de provincie wordt door kruist. Men vond het onaanvaardbaar, dat het restant van ruim 1600 pas na 1990 in Leiderdorp mocht worden gebouwd, te meer omdat dan voor 80% in het woning tekort van de gehele Leidse agglomeratie zou moeten worden voorzien. De heer Drenth deelde overigens mede, dat in het met Leiden en de omliggende gemeenten gehouden bestuurlijke overleg over het provinciale streekplan eenslui dend eenzelfde standpunt is ingenomen. Men is het er over eens, dat het streek plan wel een aantal bouwlokaties, zoals bijvoorbeeld het Stevenshofjespolder in Leiden en het Leiderdorpse Buitenhof, mag noemen, maar de uitwerking aan de gemeenten zelf moet overlaten. Het college van B. W. van Leiderdorp is voorts van mening, dat op grond van de provinciale prognoses teruglopende inwonersaantallen, de voorgenomen uit breiding van het winkelbestand in gevaar gaat komen. Vooral de plannen om uit een oogpunt van leefbaarheid de winkel functie in het oude dorp te herstellen komen op de tocht te staan. Men is van mening, dat de resultaten van het door het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) ingestelde onder-, zoek dienen te worden afgewacht. De gemeenteraad van Leiderdorp zal zich op 27 juni over het voor-ontwerp streek plan Zuid-Holland West buigen.c ,,Geen prijsschieten op ambtenarencorps'' VOORSCHOTEN Het raadslid maatschap is gen vrijbrief om prijs te schieten op ambtenaren. Hoofdambtenaar P. Bakker (lid van de provinciale staten) kreeg in de commissie fi nanciën van wet houder N. Ooster- baan de gelegen heid om zich te verweren tegen de uitlatingen van drs. Meers hoek (CDA), die tijdens de vorige commissie gezegd had dat ambtena ren op het ge meentehuis moe ten zijn en niet al him tijd aan hun hobby moeten kunnen besteden, waardoor belang rijke nota's op af wikkeling wach ten. Drs. Meershoek noemde met name de nota over de grondpólitiek, die al een jaar wacht op enige herzie ningen, die niet uitgevoerd wor den omdat de be trokken ambte naar geen tijd zou hebben. Tot ver rassing van de overige commis sieleden probeer den twee vroegere KVP-ers, thans CDA'ers elkaar de mond te snoeren. Drs. Meershoek bleef bij zijn eis, dat de wethouder de nevenfunkties van de ambtena ren moet opgeven, P. Bakker meende dat drs. Meers hoek zijn boekje te buiten is ge gaan ten aanzien van het disfunk- tioneren van amb tenaren. Wethou der Oosterbaan zat erbij als de man, die deed als of het buiten hem omging, terwijl volgens de com missieleden de wethouder juist moet toezien op een juist functio neren van het ambtenarenkorps. Na een kleine drie kwartier praten en strijden met woorden leek de zaak opgelost tot dat Mr. Koetser (WD), die te laat kwam in verband met andere ge meentelijke werk zaamheden, vroeg of er spoedig klaarheid zou kunnen komen over de gemeente lijke grondpoli- tiek. Op dat mo ment realiseerden de commissiele den dat met alle gepraat er nog steeds geen defini tieve afspraak- was gemaakt om trent het tijdstip dat de nota gereed VOORSCHOTEN Bij de bewoners van de Voorschotense Krim- wijk bestaan nogal wat weerstanden tegen het ontwerp-bestem- mingsplan „Krimwijk". Op een hiervoor gehouden hoorzitting lieten zij weten vooral gekant te rijn tegen de verkeersoverlast die bij realisatie van de huidige plannen volgens hen sou ontstaan. Het bestemmingsplan omvat on- en moet het hoofdgebouw geres- dermeer de buitenplaats .Groot Stadtwijk', waarin het voormali ge kindertehuis Nieuw-Voor- dorp gelegen is. De tegenwoor dige eigenaar, bouwondernming Fraanje uit Ridderkerk, wil hier een kantoorcomplex optrekken taureerd worden. Het kantoorgebouw, zo zei wet houder Eveleens van Openbare Werken, past helemaal in het beleid dat de gemeente voert en dat tot doel heeft arbeidsplaat- te scheppen om zo het fo- en wacht op een bouwvergun- rensisme te kunnen verminde- ning. De gemeente is hier wel voor te vinden, maar heeft wel een aantal voorwaarden gesteld. ren. De wethouder verwacht dat het kantoorgebouw een 150-tal auto's aan zal trekken, wat voor vele omwonenden onaanvaard-, baar veel is. De wethouder ver- Zo mag de bouw niet ten koste zekerde de aanwezigen er gaan. Op de vraag van een der aanwezigen of er wel behoefte is aan nog meer kantoorruimte antwoordde de wethouder dat er reeds belangstelling bestaat bij een Haags ingenieursbureau, dat zich in Voorschoten wil gaan vestigen. Het ontwerp-bestemmingsplan vertoont verder geen ingrijpen de wijzigingen. Voor het meren deel is het niet meer dan het vastleggen van de situatie zoals die nu is. Omdat de gemeente overspoeld wordt met verzoeken van particulieren om hun huis naar achter te mogen uitbouwen houdt het plein hier wel reke ning mee en staat een ieder toe zijn huis aan de achterkant of zijkant met ongeveer 2,5 meter te laten vergroten. Marokkaan op hoofd geslagen NOORDWUK. Een Marokkaan se gastarbeider (35), die zich als passagier in de auto van een vriend bevond, werd gisteren op de Piet Heinstraat door een andere automobilist zodanig op het hoofd geslagen, dat hij voor een hersenoperatie in het Aca demisch Ziekenhuis moest wor den opgenomen. De wagen, waarin de gastarbei der meereed, had op het Palace- plein een geparkeerde auto aan gereden. Daar zich niemand bij dit voertuig bevond, besloot de bestuurder naar het politiebu reau te rijden om de botsing te melden. Op weg daarheen von den de Marokkanen het toch maar beter eerst hun paspoor ten op te halen, zodat zij zich konden legitimeren. Toen zij op de Piet Heinstraat stilstonden, stapte uit een Ford die acher hen aan was gereden, een man, die onmiddelijk tot handgemeen overging. De re cherche is de dader, een inwo ner van Woubrugge op het spoor. WARMOND Er zal nog heel wat moeten gebeuren voordat de welrijnsnota kant en klaar op tafel ligt. Tot nu toe is men zo ver gevorderd dat de inventarisatie van verenigingen, aktiviteiten, voorzieningen e.d. is voltooid. Deze „inventarisatielijst" wordt aan de besturen van alle verenigin gen verstuurd met het verzoek een reaktie op schrift te stellen. Daarnaast zal er naar een middel worden gezocht om ook de gewone burger zoveel mogelijk te laten reageren op deze nota en op die manier kennis te nemen van problemen, wensen en meningen die leven onder de bevolking. De manier waarop dat moet gebeuren kwam tijdens de vergadering van de com missie welzijn nog niet helemaal uit de verf. Er wordt onderzocht of het mogelijk is een vragenlijst op te stellen over algemene za ken het welzijn betreffende, daarbij zal waarschijnlijk een toelichting worden ge voegd en er zal verwezen worden naar adressen waar de volledige tekst van de concept-nota kan worden gelezen of ge leend. De commissieleden stelden er bijzon der veel belang in zoveel mogelijk informa tie vanuit de burgerij te krijgen voordat behandeling van de welzijnsnota in de raad plaatsvindt. Naar aanleiding van het woon wagen vraag stuk deelde wethouder V.d. Zalm mede dat er bij het eerstvolgende bestemmingsplan 2 woningen of 2 plaatsen voor woonwagens gereserveerd zullen worden voor woonwa genbewoners. Voor de inrichting van een klein woonwagenkamp zou nu geen grond beschikbaar zijn. Het boogsprietlopen aan de Zuidbuurtseweg werd wegens de regen de Hoge Rijndijk riskeerden de deelnemers wel een nat pak. CEULEMANS TRIOMFEERDE OP GROENE LAKEN ZOETERWOUDE Voor het eerst hebben slechte weersomstandigheden de organisatie van Zoeterwoude 700 parten gespeeld. Door het regenachtige weer werd gisteren het boeg sprietlopen op de Zuidbuurtseweg afgelast. Aan de Hoge Rijndijk, nabij de „Drie Eendjes" waagde meh het er toch op. Onder het toeziend oog van zo'n 200 onder de paraplu gedoken toeschouwers, riskeerden 41 deelnemers een nat pak, door over de bekende ronde paal de Meerburgervaart over te steken. De meeste boegsprietlopers belandden met een plons in het water, gevolgd door honend gelach van het publiek. Zeven deelnemers wisten ech ter droog de overkant te halen. De scholier Harry Stens liep daarvan het snelst de paal over, gevolgd door Marrie Hilders, Giobbe Vlas veld, Leen v.d. Poel, Mirjam Callenberg, Joop v.d. Ploeg en Coen Tijssen. Biljart* ten In een hal aan de Industrieweg, was het de biljartvereniging „Rijnegom" gelukt Raymond Ceulemans, Rini van Bracht en Ad Verlouw aan het groene laken te krijgen. De ongeveer 300 toeschouwers (Rijnegom had meer verdiend), kregen als eerste partij de wedstrijd Ceulemans—Verlouw voorgeschoteld. Zonder al teveel inspanning, walste Ceulemans in 52 beurten naar zijn 60 caramboles. Verlouw wist 35 punten in de wacht te slepen. Na de pauze kwam het klapstuk van de avond: de partij Ceulemans—Van Bracht. Ceulemans had een goede start en liep in het begin direct al iets uit. Halverwege de wedstrijd, kwam co ming man Rini van Bracht sterk terug. Op een gegeven moment wist hij naast de Belg te komen. Tegen het einde van de partij, toonde de meester toch nog even ondubbelzinnig zijn klasse. Dit had tot gevolg, dat van Bracht na enkele beurten weer op behoorlijke achterstand gezet was. Ceulemans besliste tenslotte in 47 beurten de partij in zijn voordeel. Van Bracht eindigde met 50 caramboles. Tot slot van de zeer geslaagde avond, gaven van Bracht en Ceulemans nog een staaltje kunStstoten, het zgn. „fantasie-classique" weg. Vooral het vakmanschap en vaak de grote humor die Raymond Ceulemans aan de dag legde vielen enorm bij het publiek in de smaak. Raymond Ceulemans aan stoot in een met 300 toeschouwers gevulde hal aan de Industrieweg KOK DREIGDE MET REVOLVER NOORDWIJK. In een eethuis in het uitgaanscentrum van de badplaats kreeg een 23-jarige kok, die flink aan Bacchus had geofferd, het aan de stok met een timmerman (20) uit Katwijk over de minder correcte behan deling van een meisje. De kok deelde klappen uit en bedreigde de Katwijker met een revolver. Toen andere bezoekers tussenbeide kwamen, verplaat ste de strijd zich naar de straat. Buiten viel de kok zijn rivaal opnieuw aan en weer werd met het vuurwapen gedreigd. Een juist passerende politiepatrouil le greep in en bracht de kok naar het bureau, waar hij als verdacht van bedreiging in de cel werd gezet. Buitenlantaarns doelwit vandalen SASSENHEIM - Buitenlan taarns van woningen in Sassen- heim zijn momenteel doelwit van vandalen. Op diverse plaat sen werden in de afgelopen nachten vernielingen aan de lantaarns aangericht. Ook wor den enkele geheel ontvreemd. De activiteiten vonden plaats bij woningen aan de Menneweg, de Israëlhove en de Kagerdreef. De politie meent, dat beschadiging of diefstal kan worden voorko men door de lantaarns ook 's dichts te laten branden. c IptELTUI" zWtHBAD PORTLAND ONDERLANO ppehkast ERSPEEtPUW? De clown Relly spijkert de annonce op. WASSENAAR De bezoekers aan het recreatie centrum Duinrell in Wassenaar mogen zaterdag 11 juni zelf de entreeprijs bepalen. Tussen negen en zes uur kunnen zij zonder entree te betalen naar binnen gaan. Bij aankomst krijgt iedereen een formulier dat bij vertrek ingevuld met de bedragen die men voor de verschillende attrac ties wil uitgeven en de motivering daarbij wordt terugverwacht. Het recreatiecentrum heeft dertig attracties waar voor normaal alleen een toegangsprijs tot het park van 3,50 en na 17 juni van 4,- moet worden betaald. In andere parken is het zo dat voor elke attractie afzonderlijk een bedrag moet worden neergeteld. De „all-in" prijs van Duinrell is derhalve in vergelijking met andere parken bijzonder laag, aldus het standpunt van de Duin-' KATWIJK - Hoewel het Katwijkse clubhuis 't Tref punt vakantie houdt, worden er deze maand nog enkele activiteiten georganiseerd: morgen 8 juni start om 14.00 uur een verrassingstocht door de duinen - vertrek van af de plaats waar het afge brande clubgebouw aan de Louise de Colignylaan heeft gesaan; woensdag 15 juni wordt ook om 14.00 uur en vanaf dezelfde plaats een smokkel-, speur- en speltocht ondernomen. De disco-groep van 't Trefpunt geeft op don derdag 9 en donderdag 23 juni nog een avond in 't Mal legat. KATWIJK - 't Mallegat is morgenavond 8 juni gesloten, omdat er van 20.30 tot 22.00 uur een paar bowlingbanen in Noordwij k zijn gehuurd waar de leden van het jonge rencentrum gebruik van gaan maken. Kosten 1,—. Vertrek per fiets vanaf 't Mallegat om 20.00 uur. Vrij dag 10 juni treedt Leo Wijn kamp op in 't Mallegat. Hij zingt en speelt gitaar: Noord- Amerikaanse blues en ragti- me-music uit de jaren 1920- 1940. Op zaterdag 11 juni is er vanaf 20.00 uur een disco avond in het jongerencen.- trum aan de Voorstraat. NOORDWIJK - De afdeling Noordwijk en Omstreken van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde maakt donderdag 9 juni een excursie naar het Tuincen trum Dobbe te Bennebroek. Men vertrekt om 18.45 uur vanaf het parkeerterrein bij het raadhuis. Vervoer wordt daar onderling geregeld. Men kan zich telefonisch als deel nemer opgeven bij de heer K. C. de Monijé, Zandvoort- sestraat 34, tel. 15479. NOORDWIJK Zaterdag, 11 juni, van 9 uur tot 15 uur bestaat er aan het politiebu reau, Oude Zeeweg 10, voor belanghebbenden gelegen heid om de aldaar gedepo neerde voorraad rijwielen, brommers en kinderfietsen te bekijken. Mocht men in de afgelopen maanden een der gelijk voertuig zijn kwijtge raakt, dan kan men zich per soonlijk overtuigen of het zich bij de gevonden voor- raaad bevindt. Geïnteresseer den dienen zich te melden aan de politiegarage, ingang via het hek van het parkeer terrein. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat het van belang is op de aange kondigde dag te komen kij ken. Na 11 juni worden na melijk de niet-afgehaalde fietsen e.d. opgeruimd. OEGSTGEEST Zaterdag werden in het Oud-Beijer- landse plaatsje Heinenoord gewestelijke brandweerwed strijden gehouden. Er werd aan deelgenomen door 21 brandweerkorpsen uit Zuid- Holland. De opdracht luidde: het zo snel mogelijk blussen van een autobrand en het verlenen van eerste hulp aan een tweetal slachtoffers. De gemeente Rijnsburg eind igde op de eerste plaats, met als tweede Oegstgeest. Sa men met de brandweerkorp sen uit de gemeenten Som- melsdijk en Melissant gaat men op 17 september naar Kerkrade waar dit jaar de landelijke wedstrijden wor den gehouden. ■Iliillilllll Volksuniversiteit blijft nog in BNS-gebouw VOORHOUT Tijdens de jaarlijks algemene ledenvergadering van de Volksuniversiteit Voorhout maakte voorzitter L. M. den Hond bekend dat ook voor het nieuwe kursusjaar de lokaliteiten van de BNS gebruikt kunnen worden. De heer Den Hond noemde het afgelopen jaar succesvol. De theeconcerten, waarvoor de belangstelling vooral in het begin niet overweldigend was, kunnen zich nu zo langzamerhand toch verheugen in een groeiende belang stelling. Vooral het orgelconcert door de Sassenheimse organist Hans van Nieuwkoop was een groot sukses. Reden genoeg vond de voorzitter om deze concerten voort te zetten. Ook de Franse avond en de nog vers in het geheugen liggende expositie waren uitschieters in het winterprogramma. Het waren de speelse noten tussen de strakke programma's van de vele cursussen in talen en kreatieve bezigheden. In het bestuur vonden enkele mutaties plaats. De heer F. C. A. Harte wordt tweede penningmeester. De heer W. Ouwehand neemt de functie van mevrouw R. Schoutsen over en gaat de kulturele manifestaties en evenementen organiseren, mevrouw R. G. Josten Dijkstra nam afscheid als lid van de kascommissie terwijl de heer R. A. van Buul deze functie nog voor een jaar op zich heeft genomen waarbij hij zal worden geassisteerd door mevrouw E. M. van der Bent- Bouwmeester. Bouwmeester. 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM BEJAARDE NOORDWUKER GEWOND NOORDWIJK Op de Rudolf Tappenbeckweg werd een Daf- personenauto, bestuurd door een 76-jarige inwoner van Noordwijk, aangereden door een vrachtwagen. De bestuurder van dit voertuig kwam van het tterrein van Huis ter Duin en verlende geen voorrang. De chauffeur van de Daf moest met hoofdletsel naar het Acade misch Ziekenhuis worden ge bracht. Bij het transport van het totaal vernielde autootje, schoot de Daf op de Oude Zeeweg uit de takels van de takelwagen, waarna het wrak met een klap over de rijbaan scheerde en op het trottoir tot stilstand kwam. Wonder boven wonder bevon den zich op dat moment geen verkeer op de weg en ook geen voetgangers op het voetpad. De bemanning van een politieauto, die voor de takelwagen uitreed, kwam er met de schrik af. v pr»SL*

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4