NEDERL&RDER VERTOEFT graag m luiarte mm Op een ezelsrug door de bergen van Wallis ONDER KtOAVulc VAU LEOTHUR\NG> X. ■-*' «mm Zeilend door Griekse wateren Zeetours BV in Rotterdam, de zilte touroperator der lage lan den biedt een gloednieuw va kantiepakket aan: flottielje zei len in Griekenland. Zeetours werkt hiervoor samen met een Britse club, die in de haven van het eiland Corfu beschikt over een vloot van zeiljachten van het type „Jaguar 27", waarmee tot oktober in flottielje-ver band veertiendaagse zeiltoch ten langs vele Griekse eilanden in de Ionische zee worden ge maakt De Jaguar 27, ontwor pen door de fameuze Engelse jachtenbouwer Frank Butler is een razendsnel, veilig schip, bij na acht meter lang en beschik kend over een ruime kajuit met vijf zes slaapplaatsen, een royale kombuis, een koelkast, toilet en op het dek een douche. Ieder flottielje bestaat uit vijf tot zes jachten en een schippers- boot. Hoewel er in principe een vaarplan vast ligt voor de veer tiendaagse tocht kan door de schipper hiervan worden afge weken. Zeker de eerste dagen zal de schipper vooral de oner varen zeilers in zijn vloot wat extra aandacht schenken. Zeetours biedt deze tochten aan gecombineerd met een vliegreis Amsterdam-Corfu v.v. De prijs varieert van 1205 gulden per persoon (deelname door vijf personen per schip in vóór- en naseizoen) tot 2175 gulden (twee personen per schip in hoogsei zoen). Inbegrepen een volle tank dieselolie, een cilinder butagas, een eerste voorraad levensmid delen, gebruik van schnorkels, zwemvliezen, visgerei, kaarten en navigatie-uitrusting, haven gelden, verzekering en een geza menlijk kennismakingsdiner op de eerste avond. Boekingen bij de erkende ANVR-reisbureaus. Meer parkeerruimte bij luchthaven Schiphol De capaciteit van de parkeer ruimte voor langparkeerders bij de Luchthaven Schiphol wordt na de bouwvakantie 1977 uitge breid van 3.600 tot 4.260 plaat sen. Het parkeerterrein voor langparkeerders (minimum vijf dagen) bood in eerste aanleg nog slechts plaats aan tweedui zend auto's. De passagiers en hun bagage worden gratis met busjes van en naar het stations gebouw gebracht. Deze pendel bussen rijden naar behoefte dag en nacht. Met de uitbreiding is een bedrag van acht ton ge moeid. Het Zwitserse kanton Wallis (het zonnigste van Willem Tells njk) heeft een uniek aanbod: een zevendaagse trektocht per ezel door de adembenemende bergwereld van Wallis. Omhoog en omlaag langs steile paden, dwars door nauwe alpenpassages en over geurige weiden. En dat op de trouwe ruggen van getrainde ezels zoals Fritz, Charly, Victor en Zipfel. Van mei tot oktober zijn er 18 safari's, 20—25 personen per trektocht, prijs 685 Zwitserse franken, maaltijden inbegrepen. Inlichtingen en aanmelding bij Welcome Swiss Tours, Avenue Benjamin Constant 7, 1003 Lausan ne, Zwitserland. Gids voor Drente De Provinciale VW Drente heeft voor de vierde keer in een „Gids voor vrije tijd en vakan tie" uitgegeven. Deze rijk geïl lustreerde gids in veelkleuren- druk geeft op 64 pagina's een compleet overzicht van de toe ristische mogelijkheden in het steengoeie land van Bartje. Noem maar op en u vindt het: algemene informatie over deze mooiste provincie van Neder land, de toeristische attracties per gemeente, de bungalow- en zomerhuisjesbedrijven, de ho tels, campings, kamphuizen, conferentieoorden en jeugdher bergen, plus voor het eerst de beroepsmatig gevoerde pen sions. De gids (prijs twee vijftig) is verkrijgbaar bij de WV Drente. Brink 42 in Assen. Bij toezending wordt een bedrag van twee gulden extra gerekend voor porto- en administratiekos ten. Telefoon van de VW is 05920-14324. Ook Zuid-Veluwe zet gids op uw spoor In de nieuwe Gids voor vakantie en vrije tijd Zuid-Veluwe, bij alle VW-kantoren in Nederland te koop voor één vijftig, vindt u op 96 kleurenpagina's een schat aan informatie over natuurgebied van de Zuid-Veluwe. U kunt er direct mee op pad, want er staan twee wandelroutes in, drie fietsroutes (met adressen, waar u fietsen kunt huren) een fraaie molenroute voor automobilisten vanuit Arnhem door de Achterhoek, alsmede een kastelenrou te door het gebied rondom de Zuid-Velu we. Naast deze beschrijvingen, die alleen al goed zijn voor vijf welbestede vakantie dagen vindt u in de gids ook een uitvoeri ge lijst met adressen en andere gegevens van musea, dierenparken enz, aangevuld met gezellige leesverhalen, die u veel extra informatie verschaffen. Speciale hoofdstukken zijn besteed aan ruiter sport. watersport enz. Voor de doe-ers is er een VW-puzzel, voor fotografen is er een foto-wedstrijd. De gids besluit met een opgave van alle horeca-bedrijven in het gebied. Een prima wegwijzer in een onovertroffen vakantiegebied Oostenrijk biedt voer voor amateur-geologen Amateur-geologen kunnen in de komen de zomer hun hart en en passant wat waardevol spul ophalen bij het uitgraven en restaureren van de Veste Grub in het Waldviertel ten noordwesten van Wenen en ten noorden van de Donau. Hun hulp wordt gevraagd bij het blootleggen van de tussen 1070 en 1080 gebouwde vesting- burcht, die de „Wildberg" stamslot van de Oostenrijkse Bindengilden moest be schermen en in de middeleeuwen een belangrijke schakel was in de bergweg Praag-Rome. Het echtpaar Franz Joseph Hampapa kwam in 1970 in bezit van de ruïne en begon met medewerking van vrienden en magen aan de wederopbouw. Er is inmiddels al aardig wat werk ver zet, maar er is nog een hoop te doen. Daarom worden enthousiaste gravers ge vraagd in de periode van 3 tot 17 juli, 17—31 juli, 31-juli tot 14 augustus en van 14 tot 28 augustus. Voor elke period0 bedragen de kosten ongeveer 1050 gul den, waarvoor men logies krijgt in goede twee-persoons-kamers met bad/douche en eerlijke maaltijden uit moeders keu ken. Tevens kan men deelnemen aan voordrachten en excuries maken in het Waldviertel. Nadere inlichtingen bij Wal ter Hermann Sallager, A-Wien. Meulingg 42/1010

Leidse Courant | 1977 | | pagina 19