Afbraak noodwinkels Leiderdorp in oktober nog parkeren in oude kern Leiderdorp KATWIJKS GEMEENTEBESTUUR BEZOEKT LOWESTOFT Vrachtauto's mogen Parkeerruimte bij Nutsschool Voorschoten overbodig Zoeterwoude 700 jeugdmiddag GEMEENTEBESTUUR: BESLISSING MOET ONGEDAAN GEMAAKT WORDEN Prof. Duysens lid Academy of Sciences Hoogste punt wijk Voorhof en zangavond REGIOLEIDSE COURANT VRIJDAG 3 JUNI 1977 PAGINA 4 LEIDERDORP De bewoners van voornamelijk het zoge naamde Oude Dorp (Hoofd straat en omgeving) zullen voorlopig de overlast van par kerende vrachtauto's blijven behouden. Het voor dag en dauw starten en warm draaien van de zware dieselmotoren heeft al tot de nodige irritaties aanleiding ge geven. De oplossing die was voorzien door de aanleg van een parkeerterrein voor grote vrach tauto's op een terrein van de zogeheten Kleine Zandpunt na bij de Mauritssingel kon in de vorm zoals het was aanvaard niet tot uitvoering worden ge bracht, omdat dit in de praktijk te veel problemen zal opleveren. Intussen is door gemeentewer ken van Leiderdorp een nieuw plan opgesteld, waarbij is ge dacht aan geluidwerende heu vels, de aanleg van een rijwiel berging, verlichting en hekwer ken. Ook de situering is gewij zigd. Het aan te leggen parkeer terrein is thans niet meer ge dacht op de Kleine Zandput, maar om de grondstrook tussen deze put en de door te trekken Mauritssingel. De commissie Verkeer en Ver voer, die gisteravond onder voorzitterschap van wethouder E. Drenth vergaderde, kon zich met de gewijzigde opzet vereni gen. Felle kritiek leverde het burgercommissielid Van der Velden op het gemeentebestuur. In een bespreking van B en W met de ondernemers en de chauffeurs in januari waren verwachtingen gewekt, dat de situatie deze zomer zou zijn op gelost. De heer Van der Velden vroeg zich af of de bereidheid die toen bij de chauffeurs be stond om aan een oplossing me de te werken nog wel bestond. Hij voorzag ernstige problemen, wanneer het gemeentebestuur niet spoedig tot maatregelen zou overgaan. De heer Drenth zei, dat het wachten was op de goedkeuring van de door de gemeenteraad aangenomen parkeerverorde- ning door het college van gede puteerde staten. Eerst na goed keuring kon de politie regelend optreden. In afwachting van het gereedkomen van het parkeer terrein aan de Maurittssingel, worden dan twee plaatsen in de gemeente, aan de Simon Smit- weg en de Touwbaan aangewe zen ais parkeerplaatsen voor grote vrachtwagens. Enkele bewoners van de Mau ritssingel, als toehoorders op de publieke tribune aanwezig, de den nog een zwakke poging om de parkeerplaats elders gesi tueerd te krijgen. De heer Drenth en de commissieleden met hem, zag echter geen alter natief. Installatie commissie welzijnszorg bejaarden Oegstgeest In Oegstgeest werd gisteravond door wet- functioneren als een verlengstuk van het v-d- Bos-Buurmun, dr. J. G. van Ginkel, houder Gmelich Meijling de commissie Oegstgeestse gemeentebestuur en advise- mevr. C. Augustinus. Staande: mevr. G. welzijnszorg voor bejaarden geïnstalleerd, ren bij besluiten over de welzijnzorg voor Rörsch-Schalenkamp, wethouder Gmelich- De wethouder sprak hierbij over een bejaarden. Drs. P. van Veen werd gekozen Meijling, drs. G. J. Bergen, H. de Jong, J. „unieke nationale gebeurtenis". Oegstgeest tot voorzitter. Op de foto zittend: v.l.n.r. J- de Groot, A. G. M. van Werkhoven, is hiermee een voorloper. De commissie zal mevr. Ch. Piek-Wallis de Vries, mevr. M. wethouder J. J. Thorn, A. Woortman en I drs. P. v. Veen. NOORDWIJKERHOUT - Pro vinciale Waterstaat en het ge meentebestuur van de gemeen te Noordwijkerhout zijn voor stander van doortrekken van de Provinciale weg 1, langs de kern van de De Zilk naar de Zilkerduinweg. Daarmee wil men een einde maken aan de overbelasting door verkeer van de Zilker dorpskern. De raadsleden uit De Zilk ver klaarden zich voorstander van een dergelijke oplossing, tijdens een bijeenkomst op het Noord- wijkerhoutse gemeentehuis. Het betreft hier een noodvoorzie ning, want de bedoeling is dat de Provinciale Weg 1 uiteinde lijk wordt doorgetrokken naar Noord-Holland. De overheid van die provincie heeft echter wei nig geld beschikbaar om de weg op haar gebied door te trekken. Doortrekking naar Noord-Hol land kan volgens wethouder Heemskerk nog tenminste tien 'jaar duren. En dat duurt voor de belanghebbende partijen veel te'lang. Het college van Noordwijker hout gaat binnenkort naar Den j Haag om haar plannen bij de verschillende gedeputeerde sta tenleden door te drukken en j drie tot vier miljoen gulden te krijgen ten behoeve van de ver- lenging van de Provinciale weg, die overigens nog tenminste vier jaar op zich zal laten wachteri. VOORSCHOTEN De meerderheid van de commissie voor openbare werken is de mening toegedaan dat parkeervoorzienin gen voor de Nutsschool overbodig zijn. Vorige maand kon de commissie ook al geen overeenstemming bereiken. Inmid dels is gebleken dat het onderwijzend personeel er geen prijs op stelt. De dienst openbare werken had een plannetje ge maakt te meer omdat de onderwijzers hun auto steeds op het voetpad parkeerden. Dat is nu ook afgelopen. In het voorontwerp-streekplan Zuid-Hol land West ziet de provincie Voorschoten als een bescheiden bouwlokatie en dat betekent een opdracht aan Voorschoten om in de periode 1975-1990 ten minste 2070 woningen te bouwen. De commissie open bare werken wil in het vooroverleg met de provincie een voorbehoud maken ten aan zien van het tempo. Wel moet de gemeente Voorschoten het tempo zoals genoemd in de Beleidsuitgangspunten gaan versnellen. Door de lage woningbezetting is het gevaar niet denkbeeldig dat Voorschoten, than- snog ruim 21.000 inwoners, beneden de 20.000 zal komen en dat heeft ernstige financiële consequenties. In het Streekplan is geen ruimte gereserveerd voor de uit breiding van het Industrieterrein aan de Dobbeweg. Hiertegen zal Voorschoten be zwaar maken te meer omdat er vanuit het centrum enige bedrijven verplaatst moeten worden naar dat industriegebied. Ook bezwaar maakt Voorschoten tegen het gegeven in het streekplan dat Leidschèn- dam vol mag bouwen tot aan de grens met Voorschoten. Dit is in strijd met de hand having van een groene gordel tussen Voor schoten en Leidschendam. Zeer vreemd vindt de commissie het dat de Leidse Baan in het plan niet meer voorkomt. Overigens komt op de plankaart van het vooront werp-streekplan een aantal onjuistheden voor van ondergeschikte aard> die correc tie behoeven zoals de omvang van het wijkpark „Ter Wadding" het recreatieter rein Adegeest en de strook grond tussen Leidseweg-Noord en de Korte Vliet. De commissie kon akkoord gaan met het bestemmingsplan „Burgemeester Berk houtpark". Dit kleine plannetje is noodza kelijk omdat binnen dit plan het raadhuis en de voormalige r.k. school valt. Ten. aanzien van deze school, die te zijner tijd afgebroken wordt, komen in het bestem mingsplan woningen te staan. Mr. Begeer (WD) zag liever de bestemming „O.B." (openbare bebouwing) in verband met eventuele uitbreiding van het raadhuis. Wethouder Eveleens meent echter dat de raadhuisplannen in de ijskast zitten en er voorlopig geen aanleiding is om die daaruit te halen. De bestemming op de voormalige school moet woningbouw worden ter voor koming van vestiging van ongewenste be drijven. Inbraak bij werf in Sassenheim SASSENHEIM Bij een jacht werf aan de Industriekade in Sassenheim is in de nacht van woensdag op donderdag inge broken. Gereedschap werd ónt- vreemd, evenals snijbranders, boor- en slijpmachines. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. KATWIJK - In Sporhtal Cleyn Duin wordt vanavond een grote showavond van het Katwijkse majorettenpeloton „De Mariqui- ta's" gehouden, waaraan even eens meewerken het drum- en trompetterkorps „Irene" uit Wassenaar, „De Klinkertjes" uit Katwijk en majoretten van het jeugdcircus „Capriola" uit Ha- zerswoude. Aanvang 19.45 uur; toegangsprijs 5,-. KATWIJK Een delegatie uit het Katwijkse gemeentebestuur, bestaande uit burgemeester en mevrouw Bos, wethouder Haasnoot, de raadsle den J. Guyt, drs. H. van Mierlo en J. Vink en gemeentesecretaris mr. G. Feenstra, zal van van daag tot en met 9 juni weer een bezoek brengen aan Lowestoft. Met deze plaats, die de hoofdstad is van het Engelse district Waveney, onderhoudt Katwijk sinds 1961 nauwe vriendschapsbanden. Die vriendschap bestaat trouwens al veel langer dan sedert de officiële „twinning" in 1961, want •Katwijkse vissers maakten al eeuwen lang in voorkomende gevallen gebruik van de faciliteiten die de haven van Lowestoft hen kon bieden. Behalve voor de visserij is de band met Lowestoft en de andere tot het Waveneydistrict behorende plaatsen ook een levend begrip voor de leden van diverse verenigingen en voor talrijke scholieren. Katwijkse zesde-klassers van de beide openbare scholen hebben al ettelijke malen eèn schoolreisje gemaakt naar Lowestoft, terwijl een groep leerlin gen uit Lowestoft elk jaar naar Katwijk komt en daar dan gastvrijheid ondervindt bij leeftijdgenoo tjes. Ook de Visserijschool bezoekt Lowestoft re gelmatig. De reis van de gemeentedelegatie wordt gemaakt met schepen van de Norfolkline (Scheveningen- Great Yarmouth). Het programma voor het officie- Ie bezoek wordt gewoontegetrouw pas na aan komst in Engeland bekend gemaakt. Ongeveer aansluitend (van 9 tot 12 juni) brengt de schaakclub uit Lowestoft weer een bezoek aan haar Katwijkse zusterorganisatie, waarbij naast de nodige wedstrijden ook een aantal bezoeken aan bezienswaardigheden in Katwijk en omgeving op het programma sfaan. Vervolgens zullen de leerlingen van de zesde klas sen van de Boorsmaschool en de Hoornesschool van 14 tot 24 juni een schoolreisje naar Lowestoft maken. Deze jaarlijkse traditie is ontstaan uit de contacten tussen de gemeentebesturen van Kat wijk en Lowestoft, en is een gevolg van de Engelse lessen die al sinds jaren aan de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van deze scholen wor den gegeven. ZOEKEN NAAR ALTERNATIEVEN STUIT OP PROBLEMEN Doortrekken l prov. weg langs kern De Zilk De zangavond in de Ned. Herv. Kerk in Zoeterwoude LEIDERDORP De beslissing van projec tontwikkelaar Matser dat de noodwinkels in het Winkelhof moeten verdwijnen is als een bom ingeslagen bij het gemeentebe stuur. Wethouder C. Gordijn (midden standsaangelegenheden) maakt zich ernstig zorgen over het voorzieningenpeil van een toenemend verzorgingsgebied in de wijken Binnenhof, Voorhof en omgeving Engelen- daal. Hoewel de gemeente niet over de nodige machtsmiddelen beschikt, zal het college van B. W. alles in het werk stellen om de beslissing van Matser onge-' daan gemaakt te krijgen. Wethouder Gor dijn weet zich daarbij gesteund door de commissie middenstandsaangelegenheden, die zich unaniem achter dit standpunt schaarde. Als Matser zijn plannen doorzet, dan zal op 1 oktober met de afbraak van het noodwin- kelcentrum worden begonnen. Matser heeft het plan opgevat om juist op die plaats met de bouw van woningen te beginnen. Hoewel Matser formeel niets in de weg staat om de contracten met de winkeliers op te zeggen, werd er tot dusver van uitgegaan, dat eerst na de realisering van het winkelcentrum de plek waarop het noodwinkelcentrum staat- voor bebouwing in aanmerking zou komen. De firma Matser denkt nu aan verplaatsing van de noodwinkels naar het aangrenzende gebied Buitenhof. De winkeliers voelen hier echter niets voor, omdat dit voor hen onaan vaardbare financiële consequenties met zich brengt. ZOETERMEER De smalfilm club Zoetermeer houdt morgen ter gelegenheid van het berei-l ken van het eerste lustrum een i „open huis". Belangstellenden kunnen eigen filmpjes meene men ter montage of om advie-j zen te krijgen. Plaats van han-i deling: Dorpstraat 76, Zoeter-j meer van 11 tot 17 uur. Zoeterwoude wint beroep over wegenaanleg G.S. moet nog 4 ton betalen ZOETERWOUDE De ge meente Zoeterwoude, heeft het beroep door haar aangespannen bij de Kroon tegen Gedeputeer de Staten gewonnen. Het inmid dels aangelegde gedeelte van de Burgemeester Smeetsweg, gele gen tuusen de Hoge Rijndijk en de Heineken, zou volgens B en W van Zoeterwoude door de provincie voor 100% gefinan cierd worden. Tijdens de uit voerig van het werk echter krabbelde men bij G.S. terug en werd medegedeeld, dat afge sproken was dat slechts 50% van de aanlegkosten gesubsi dieerd zouden worden. ,Via een administratief rechter lijke procedure is het besluit van G.S. nietig verklaard, op grond van de verdelingsverorde-- ning wegen. Volgens deze veror dening is G.S. verplicht 90% van de kosten te subsidiëren. De aanleg van de Burgemeester Smeetsweg heeft 1 miljoen gul den gekost, waarvan reeds 500.000,- door G.S. is betaald. De gemeente Zoeterwoude heeft op de provincie dus nog een vordering van 4 ton. Het hoogste punt in de wijk Voorhof in Leiderdorp is bereikt. Deze week werd de vlag gehesen, als teken van het bereiken van het hoogste punt, op het zes lagen tellende bejaardenhuis, dat verrijst aan de Engelendael. Het pand wordt in opdracht van de Nederland se Centrale voor Huisvesting Bejaarden gebouwd door Noorlander bouw b.v. en diens dochter Van Rhijn Katwijk b.v.. In totaal worden 119 flats gebouwd, waarvan er vier geschikt voor rolstoel- patiënten. De flats zullen worden verhuurd door de Vereniging Algemene Bejaardenzorg Leiderdorp. Het bestuur van de vereni- ging hoopt nog deze maand de eerste sleutel aan een aantal bewoners te kunnen overhandigen. Zoeterwoude Gisteravond was de ruïne van de St. Janskerk in de Zuidbuurt, omgetoverd tot een ontmoetingscentrum voor de jeugd. Een behoorlijk aantal tieners vermaakten zich uitstekend met o.a. barbecuen, knutselen en luisteren naar de leuke muziek van de groep „Groovy". Er waren verschillende kramen ingericht waar men b.v. zelf 'sieraden zoals armbanden en kettinkjes kon maken. Ook konden 14 - tot 16-jarigen, nadat het hen een keer was voorge daan, zelf leren geldbuideltjes en horlogeban den fabriceren. Weer anderen maakten van brooddeeg allerlei figuurtjes. Ter plaatse werd de vervaardigde creatie dan in een klein oven tje gebakken, waarna het mee naar huis geno men kon worden. Om voor een dergelijk grote toeloop echte barbecues neer te zetten, zag de leiding van de avond kennelijk niet zitten. Als alternatief, werd het houtskool in ouderwetse varkenstroggen gelegd. De etensbakken werden vervolgens overspannen met kippengaas en de jeugd kon zittend op rij smullen van de door hen zelf geroosterde stukjes vlees. Al met al voor de Zoeterwoudse jeugd een grootse happe ning die erg insloeg. Door de Chr. Gem. Zangvereniging „Zingt den Heere" het r.k. Jongerenkoor en het Parochieel koor Meerburg werd in de Nederlands Her vormde Kerk aan de Dorpsstraat een zang avond georganiseerd. Na een algemene inlei ding van één der koorleiders Wim de Ru, opende het dames- en herenkoor van de Meer burg parochie de avond met een serie gezangen van het kerkelijk jaar. Het orgel werd bespeeld door de heer van Riebeeck. Het jongerenkoor „Iduna" zong met begeleiding van een combo bestaande uit John Roeleven (strings) en Gerard, Paul, Lex en Margot Olst- hoom, op respectievelijk orgel/piano, gitaar, drums en fluit. Enkele liederen uit hun reper toire waren „Lied van de ongeduldigen" „Lied van de Zon" en „I love joy father". Als derde trad op de Chr. gemengde Zangver eniging „Zingt den Heere" onder begeleiding van organist Arie de Ru werden o.a. het Ave Maria en enkele canons gezongen. Tot slot van deze door een kleine 200 mensen bijgewoonde show, was er een optreden van de beide koren „Meerburg" en „Zingt den Heere", met een motet voor twee koren, „Herz- lich lieb hab ich dich O Heer", van Hans Leo Hassler. LEIDEN - Prof. dr. L. N. M. Duysens sinds 1972 hoogleraar in de biofysica aan de Leidse universiteit is benoemd tot bui tenlands lid van de Amerikaan se National Academy of Scien ces. Deze onderscheiding is hem verleend voor baanbrekend werk op het gebied van de foto synthese. Prof. Duysens is de eerste Nederlandse biofysicus en de zesde thans in leven zijn de Nederlander aan wie deze onderscheiding te beurt is geval len. Ook de andere Nederlandse geleerden, die buitenlands lid van de National Academy of Sciences zijn, zijn allen hoogle raar of hoogleraar geweest aan de Leidse universiteit.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4