Zoeken naar leven op Mars gestaakt m Grote verschillen in tarieven auto-WA Terrorisme blijft misdaad Ster Brezjnjev stijgt Spaans Democratisch Centrum: wankel geheel Derde wereld vraagt tegemoetkoming industrielanden DAJANS BENOEMING ONGEDAAN GEMAAKT buitenland IEDERE SIGARET VERKORT LEVEN MET 5,5 MINUUT Steelstofzuigers zuigen minder Terug naar cichorei LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 JUNI 1977 PAGINA 11 Voorzitter Spaans parlement afgetreden MADRID (DAP) De voorat- ter van de Cortes, het Spaanse parlement, de 62-jarige Torcua- to Fernandez Miranda, is giste ren afgetreden. Koning Juan Carlos verzocht hem de lopende zaken af te handelen tot de verkiezingen voor een' nieuwe volksvertegenwoordiging op 15 juni. Fernandez Miranda, die hoogle raar is in het staatsrecht, maakt sinds de jaren dertig deel uit van de Falange. Tot juni 1973 vertegenwoordigde hij deze be weging in de regering. Na de dood van generaal Franco ont wikkelde hij zich tot een plooi baar politicus die in zijn functie van voorzitter van de Cortes het hervormingsbeleid van de ko ning en de regering steunde. De nu afgetreden parlements voorzitter was indertijd een leermeester van Juan Carlos. In december 1973 nam hij de lei ding van het kabinet tijdelijk op zich, toen premier Luis Carrero Blanco was vermoord. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN De E.G.-ministers van binnenlandse zaken hebben gisteren onder het voorzitterschap van hun Britse ambtgenoot, Merlyn Rees, in het Lancaster House van Londen de vooruitgang besproken, die gemaakt is in de strijd tegen de misdadigheid. Zij hielden zich speciaal bezig met het terreurprobleem. Namens Nederland nam staatssecretaris Zee val king aan de besprekingen deel. De kapingen in Nederland werden niet apart behandeld. Wel werd opnieuw geconcludeerd, dat terrorisme tot het domein van de misdaad behoort, zelfs wanneer de daders politieke of godsdiensti ge motieven hebben. Zij moeten dan ook altijd als misdadigers beschouwd en behandeld worden Wegens de juridische verschil len tussen de respectievelijke lidstaten, die bovendien niet over gelijksoortige politiekorp sen beschikken, kan het terro risme in Europa niet overal op dezelfde manier bestreden wor den. De ministers hebben in Londen evenwel hun tevreden heid uitgesproken over de voor stellen, die gedaan werden om de uitwisseling van informatie inzake de bedrijvigheid van ter roristen en betreffende de tech nieken, waarmee belangrijke terreuracties op de beste manier aangepakt kunnen worden, te bevorderen en uit te breiden. De E.G.-landen zullen ook stre ven naar meer samenwerking in verband mét bescherming van de burgelijke luchtvaart Van de Londense besprekingen en an dere, die later volgen, wordt verwacht dat zij vroeg of laat zullen leiden tot de onderteke ning van een conventie (die al onderschreven werd door Groot-Brittannië en West-Duits- land), om terroristen uit te leve ren of voor het gerecht te da gen. MOSKOU Gisteren zijn nieuwe aanwijzingen was ook niet bij de uitreikingsplechtigheid aanwe naar voren gekomen dat partijleider Leonid In Washinton is gis teren het proces begonnen tegen de twaalf Hanafi - mos lims die afgelopen maart 149 vrouwen in drie gebouwen gegijzeld hebben. Waarbij een radi overslaggever om het leven kwam.Op de foto komen twee vrouwelijke leden van de secte. met bedekte gezichten bij het gerechtsge bouw aan. (Van onze correspondent Jan Drummen) PARIJS De eindfase van de noord- zuid- dialoog is gistermiddag in Parijs op gang gekomen nadat de vice-voorzitter van de conferentie Manuel Perez Guerrero in naam van de onderontwik kelde landen meer inhoud in de houding van de acht industriemo- gendheden geëist had. Hij vroeg hun ook verder te gaan in hun voorstellen. Dat is maar een zwakke afspiegeling van de teleur stelling die zich na een analyse van de toespraak van Cyrus Vance van maandag bij de negentien merkbaar gemaakt had. Aanvankelijk was men blij geweest met deze toespraak, hetgeen evenwel voornamelijk het gevolg ervan was dat zij in rechtstreekse tegenspraak stond tot de onverzettelijke en stroeve uitspraken van de vorige Amerikaanse regering, en met name van haar minister van buitenlandse zaken Kissinger. Bij nader inzien was het de ontwikkelingslanden evenwel duidelijk geworden dat de „goede wil" in Washington toch niet tot een nieuwe internationale orde zal leiden. Zij meenden in de woorden van Vance een eis gehoord te hebben dat de Verenigde Staten niettemin van plan waren het stuur van de wereldeconomie in handen te blijven houden. Zij erkenden dat de verplichtingen die de Verenigde Staten t.a.v. de derde wereld op zich wil nemen niet onbelangrijk rijn maar de Algerijnse minister van buitenlandse zaken, die min of meer als woordvoerder van de ontwikkelingslanden gezien kan worden, zei dat als er in de komende dagen geen concrete beslissingen op de conferentie genomen worden, de resultaten uiterst beperkt blijven. Ook ten aanzien van de Amerikaanse en Japanse bereidheid om mede te werken aan de stichting van een gemeenschappelijk stabiliseringsfonds inzake de grondstoffen konden de negentien weinig geestdrift opbrengen. Gisteren evenwel leek het, dat de negentien mogelijkheid zagen om een bres in de strategie van de acht te slaan en vermoedelijk willen rij de principiële bereidheid van president Carter om een positiever politiek ta.v. de derde wereld te voeren op de een of andere wijze versnellen. PASADENA (AP) In het Amerikaanse ruimte- middel van graafarmen aan boord van de Mars- vaartcentrum in Pasadena is een einde gemaakt landers gebracht en daar in de mini-laboratoria aan het zoeken naar levende organismen op de op levende organismen onderzocht om te bepalen planeet Mars. Met een druk op de knop zijn de of iets op de marsbodem tekenen vertoonde een mini-laboratoria uitgeschakeld van de Marslan- groei, ademhaling of voedselgebruik. ders Viking 1 en 2, die vorig jaar op de rode De laboratoria rijn nu uitgeschakeld omdat hun Brezjnjev van plan is ook het ambt van president op zich te nemen, na het ontslag van Nikolai Podgorny uit het Politburo in het Kremlin vorige week. De Boelgaarse leider Todor Zhivkov, die in Moskou op bezoek is, noemde Brezjnjev in een toespraak „leider van de Sovjetrussische com munistische partij en de Sowjetstaat". Later noemde hij Brezjnjev de eerste leider van partij ten staat van de Sovjet-Unie. Waarnemers zijn van mening dat Zjivkov ofwel verwacht dat Brezjnjev president wordt, of dat hem dat gezegd is. Zjivkov werd tot held van In een vraaggesprek met het Deense sociaaldemo cratische blad „Aktuelt" heeft de 61-jarige Peter Doebienk Doebienko, een uit de Oekraïne afkom stige Rus die tot Deen is genaturaliseerd, ver klaard dat Podgorny verantwoordelijk is voor de dood van 50.000 Russen in het gebied van Poltava in de Oekraïne. Doebienko zei dat hij destijds de namen had genoteerd van alle Oekrainers wier doodvonnis persoonlijk door Podgorny ondertekend was. De tot Deen genaturaliseerde Rus had Podgorny voor het eerst in 1931 ontmoet en wel in Poltava. De toekomstige Russische president was toen onder de Sovjet benoemd en onderscheiden met de orde meer belast met het toezicht op de naleving van van Lenin wegens zijn verdiensten voor de be trekkingen tussen beide landen. Dat gebeurde door Brezjnjev en niet door Podgorny, zoals voor heen gebruikelijk. Podgorny's naam werd opnieuw weggelaten. Hij de wet en de besluiten van het Kremlin. Volgens Doebienko is Podgorny als president ontslagen, omdat hij de afgelopen jaren een Oekraïense nationalist was geworden" als wijlen Kroelyevjov rijn landgenoten in de Oekraïne wilde helpen". planeet werden neergezet. brandstof en voedende stoffen rijn opgebruikt. De wetenschapsmensen zeggen dat zij hoogstwaar- De Viking 1 en 2 zullen weermetingen en andere schijnlijk geen leven op Mars hebben kunnen proeven op Mars blijven verrichten. De twee onbe- ontdekken. mande ruimteschepen, die de marslanders naar de De experimenten begonnen in juli van het afgelo- rode planeet brachten, bevinden zich nog steeds pen jaar. Monsters van de Marsboden werden door in een baan rond Mars. TEL AVIV (UPI-Reuter) De kandidaat-premier van Israël, Menachem Begin, en zijn rechtse Likoed-partij hebben de aanwijzing van Mosje Dajan voor de funktie van minister van buitenlandse zaken in een nieuwe regering ongedaan ge maakt. Tevens hebben zij moge lijke coalitiepartners opgeroe pen de onderhandelingen over het vormen van een nieuwe Is raëlische regering te hervatten. In een brief aan Yigael Yadin, de leider van de Democratische Beweging voor verandering, zei Begin dat „alles open is voor onderhandeling", inclusief de vraag wie welke funktie krijgt in het toekomstige kabinet. De oproep tot de belangrijkste coalitiepartner, de Democrati sche Beweging, om de onder handelingen te hervatten ging uit nadat het partijbestuur van het Likoed-blok een eerdere ver klaring herzag waarin de contr oversiële benoeming van Dajan, oud-minister van defensie voor de arbeidspartij, niet duidelijk werd bevestigd of ontkend. Ya din had daarom een duidelijke verklaring gevraagd. „Ik ben blij te kunnen zeggen dat het partijbestuur dit antwoord heeft aanvaard", zo zei Begin. Ezer Weizman, de kansrijkste kandidaat voor de portefeuille van defensie, zei dat de jongste verklaring van Likoed de Demo cratische Beweging zou moeten overtuigen weer aan de onder handelingstafel te gaan zitten, die rij verliet omdat ze niet was geraadpleegd over Dajans aan wijzing. „Wij vinden dat; het hangt er natuurlijk van af wat zij vinden", aldus Weizman. Vol gens hem hoopt de Likoed-par tij in staat te zijn, vrij spoedig" de macht in het land te kunnen overnemen, zonder of met me dewerking van de Democrati sche Beweging. Dat eerste zal niet eenvoudig rijn. Weliswaar kwam de Likoed-partij uit de jongste algemene verkiezingen als grootste partij tevoorschijn met 43 parlementszetels. Maar de steun van de Democratische Beweging, die 15 zetels behaalde in het 120 zetels tellende parle ment, lijkt onontbeerlijk om, met nog andere kleine partijen, een stabiele regering te kunnen vormen. LONDEN Een roker verkort met het roken van een sigaret zijn leven met 5,5 minuut, bijna net zo lang als hij erover doet om de sigaret op te roken. Wanneer iemand ophoudt met roken, dan duurt het toch nog 10 tot 15 jaar voordat het extra stervensri- sico helemaal verdwenen is. Dit is de conclusie van een rapport, dat koninklijke college van doktoren. In het rapport „Roken of gezondheid" stelt het college vast dat 45 jaar is dit toegenomen. „Bovendien hebben rokers tweemaal zoveel kans op een hartinfarct, en zware rokers zelfs 3,5 maal." Ook bij vrouwen neemt de kans op een hartinfarct toe, naarmate meer gerookt wordt, zo stelden de artsen vast. Bij plotseling overlijden, vooral bij jonge mannen, is het roken van sigaretten opgesteld door het Britse een belangrijke oorzaak. Behalve de invloed op het sterftecijfer heeft het roken volgens het rapport ook een grote invloed op het riektecijfer en het het roken van sigaretten nog altijd een belangrijke doodsoorzaak ziekteverzuim. In Groot-Brittannië gaan per jaar 50 miljoen werk- is, te vergelijken met grote epidemieën in het verleden. Bij de dagen verloren door het roken. mannen is het aantal stervensgevallen als gevolg van longkanker De artsen hebben ook geconcludeerd dat 80 procent van de onder 65 jaar weliswaar iets afgenomen, bij vrouwen boven de kinderen die met roken beginnen, het niet meer kunnen of willen laten. Hoe eerder men ermee begint, hoe groter de kans op een vroegere dood, zo zeggen zei. Het aantal babies, dat in de eerste week van hun leven sterft, is 30 procent groter bij moeders die sigaretten roken na al vier maanden of langer in verwachting te rijn. De verhoging van de prijs voor een pakje sigaretten is altijd gevolgd door een daling van de verkoop, maar volgens de artsen rijn de prijzen relatief lager dan bijvoorbeeld in 1945. Zij zien een grotere taak voor de regeringen om de strijd tegen het roken aan te binden. Zij wijzen erop dat alles wordt gedaan om het verkeer veiliger te maken, terwijl het aantal doden door roken vier maal zo hoog is als door het verkeer. Van onze correspondent John Hooper v Madrid Een paar minuten nadat in de vroege ochtenduren van dinsdag 24 mei de Spaanse verkiezingscampagne officieel van start was gegaan, waren werklieden in alle grote steden bezig aanplakbiljetten op te hangen waarop een foto van premier Suarez prijkte naast het symbool van de christen-democratiesche Unie. De verkiezingsposters maken deel uit van twee verschillende maar samenhangende ondernemingen. De eerste is het opbouwen van een gematigde, dóch overduidelijk de mocratisch politiek front, de tweede heeft als doel Suarez aan de macht te houden. Toen Franco stierf liet hij een maatschap pij achter die erg verschilde van die welke hij aangetroffen had aan het begin van rijn bewind. Van oudsher waren er „twee Spanjes". Enerzijds de aristocratische lan deigenaren en de industriemagnaten, an derzijds het bezitloze proletariaat, zowel in de steden als op het platteland. Na Fran co's dood waren deze beide groepen er nog hoewel veel minder groot. Maar onder Franco was er een „derde Spanje" opgekomen. Dit was de midden klasse, gericht op bezit, die rijn inkopen doet in supermarkt en vakanties van vier weken neemt. De moeilijkste taak viel toe aan die politici die uitdrukking wilden geven aan de politieke gevoelens van die middenklasse, mensen van tussen de dertig en zestig jaar die vroeger gestaan hadden achter de meer gematigde partijen van de oude „oppositie". Ze hadden weinig politieke ervaring, maar wisten zich wel gesteund door een grote en nog groeiende basis. Veel mensen voel den zich aangetrokken tot deze gematigde politici. Ze kwamen op het buitenland over als rustige democraten, hetgeen een garantie was voor een Spaanse toetreding tot de NAVO en de EEG. Bovendien kon deze middengroepering duidelijker dan elke an dere groep zorgen voor een verzoening tussen de strijdende partijen die 40 jaar geleden met elkaar oorlog hadden gevoerd - een strijd die onder Franco in feite bleef voortduren, maar dan tussen de .gevestig de orde" en de oppositie". De belangrijkste vraag was in hoeverre deze beweging van het midden vroegere dienaars van het dictatorschap op kon nemen zonder haar „Eurodemocratisch" imago te verliezen. In oktober van het vorig jaar deed de 53-jarige bedrijfsadvocaat Fernando Alva rez de Mirando de eerste poging een bond genootschap op te richten. Zijn uitgangs punt was dat „gevestigde orde" en „opposi tie" maar een duidelijk definieerbare ideo logie deelden: de christen-democratie. Maar deze christen-democraten waren wel verdeeld in vier groepen. Drie daarvan, waaronder de Miranda's eigen partij, wa ren stevig geworteld in de oppositie. De Nu de eerste democratische verkiezingen sedert 41 jaar in Spanje ernst beginnen te worden, is er een ware posteroorlog losgebarsten Ondanks verwoede pogingen om de muren schoon te houden, plakken Spaanse jongeren in de nachtelijke uren overal aanplakbiljetten op. De verkiezingen hebben plaats op 16 juni. vierde, de UDE of Spaanse Democratische Unie, bestond voornamelijk uit handlan gers van het oude regime en werd op dat ogenblik geleid door een voormalig minis ter onder Franco. Alvarez rendeneerde dat als hij alle chris ten-democraten onder één vlag kon bren gen, de weg open zou rijn voor alomvat tend centrum-bondgenootschap. Zijn po gingen liepen echter op niets uit, omdat de twee andere christendemocratische op positieleiders, Joaquin Ruiz-Jimenez en Jo se Maria Gil-Robles, weigerden samen te werken met de UDE. Ze wilden zich niet voegen, zoals een van hen verklaarde, bij „degenen die een Paulinische bekering (tot de democratie) ondergaan in een regering slimousine". Een tweede poging om het centrum bijeen te brengen werd ondernomen met de ge dachte dat er een nieuwe, min of meer kunstmatige partij opgericht moest worden waarin mensen zich thuis konden voelen met verschillende politieke en religieuze beginselen, maar die wel politiek van goe de wil waren. Deze nieuwe partij, de PP of Volkspartij, werd in november 1976 opgericht door de twee meest vooruitstrevende ministers in het eerste kabinet onder koning Juan Car los, namelijk Pio Cabanillas en Jose Maria de Areilza. De bedoeling was dat links en rechts zich aangetrokken zouden voelen tot deze partij. Dat gebeurde ook. Binnen de paar maan den voegden acht van de meer belangrijke liberale, sociaal-democratische en christen democratische partijen zich bij de PP en vormden het Democratische Centrum. Daaronder was ook de Miranda's partij en de UDE, die nu onder een nieuwe leider stond en de meer reactionaire leden uitge stoten had. Het is zelfs zo dat gezag en invloed binnen de UDE vooral uitgeoefend wordt door vier leden die ook deel uitmaken van de huidige regering. Eén daarvan is Alfonso Osorio, vice-pre- mier en politieke klusjesman. Met de deel name van de UDE aan het centrumbondge nootschap werd voor het eerst een zichtba re brug gelegd tussen het beleid van de regering en het bondgenootschap. „Elke keer wanneer we een vergadering hadden van de leiders van het Democratisch Cen trum had ik het gevoel dat er mensen waren die problemen naar voren brachten die helemaal geen werkelijke problemen waren. Iemand had een idee en dat werd dan bestreden om de meest onbenullige redenen. Er werden plannen gemaakt voor bijeenkomsten en evenementen; plannen die vervolgens verloren raakten in de bu reaucratie van het bondgenootschap". De uitspraak is van een politicus die in middels uit het Democratisch Centrum is gestapt, maar zijn opmerkingen worden ten dele bevestigd door enkele politici die wel bleven. De UDE, de Miranda's partij en de meer conservatieve vleugel van de PP voerden vaak niet hetzelfde beleid als de andere partijen in het Democratisch Centrum. En ontegenzeggelijk waren er veel ongun stige berichten in de pers over het Demo cratisch Centrum in de periode die eindig de op 15 maart van dit jaar, toen de verkiezingen werden afgekondigd. Copyright The Guardian Steelstofzuigers zuigen slech ter dan goede slangstofzui gers, ze zijn vermoeiend in het gebruik en ze zijn minder ge schikt voor het zuigen van grote oppervlakten, trappen en meubels. Zo heeft een on derzoek door de Stichting Vergelijkend Warenonderzoek aangetoond. Wel zijn ze ge schikt voor gladde en vezelige vloerbedekking, ze zijn snel op te bergen en direct be drijfsklaar. Klopveegzuigers zijn alleen In een eerste van drie over zichten over de autoverzeke ringen, meldt de Consumen tengids van juni dat speciale tarieven bij WA-verZekerin- gen lang niet altijd zo spe ciaal zijn en dat grote ver schillen in premies en voor waarden voorkomen. Van de landelijk werkende maat schappijen zijn Centraal Be heer, FBTO, Milestone en NO- VEM over het algemeen de goedkoopste. Nog goedkoper zijn enkele regionaal werken de verzekeraars. De speciale tarieven van andere maat schappijen benaderen de ta rieven van de goedkoopste maatschappijen soms wel, soms niet. Sommige maat schappijen geven aparte streekkortingen, terwijl Zwol- sche Algemeene en Centrale Algemene voordelige tarieven kennen voor ambtenaren en mensen met een administra tief beroep. Sommige maat schappijen gaan ook tot een no-claim korting van 50 pro cent. Wat voorwaarden betreft ont lopen de verschillende maat schappijen elkaar niet zoveel. Bij de keuze van een verzeke ring zal men dus vooral moe ten letten op de tarieven en de kortingen. In het overzicht van de Consumentengids zijn ongeveer zeventig maatschap pijen en hun tarieven opgeno men. Met een WA-verzekering zijn de eigenaar (binnenkort ook die van stilstaande auto's), de bestuurder en de passagiers gedekt tegen schade die door hun schuld en met hun auto aan anderen wordt toege bracht. Per gebeurtenis is de dekking minimaal 1 mil joen. Een beperkt aantal maatschappijen gaat bij de uitkering tot hogere bedragen. In alle polissen staat vermeld in welke omstandigheden en gevallen de verzekering niet dekt: schade veroorzaakt door bijv. gestolen auto's, ingeval de bestuurder geen rijbewijs heeft of als men personen te gen betaling vervoert (bij poolen', dus afwisselend ver voer van collega's in verschil lende auto's betaalt de verze kering wel uit). Bij de meeste maatschappijen zit het WA-risico van een aan hanger in de WA-dekking. Bij dronkenschap vervalt vaak de dekking, evenals bij snelheid sproeven. Bij het niet dragen van de autogordel kan het slachtoffer zelf opdraaien voor een deel van de letsel schade. Veel maatschappijen hebben een ,sister-car-clausu- le', waardoor schade wordt gedekt van de ene gezinsauto door de andere. De premiehoogte is afhanke lijk van het gebruik en van bepaalde beroepsgroepen. Voor agrariërs, ambtenaren en geestelijken bestaan aange paste tarieven. Binnen elk van die tarieven varieert de premie met de nieuwprijs van de auto. Op het moment van verzekering geldt de nieuw prijs van de auto, ook al koopt men een tweedehand sauto. Iemand die voortdu rend zijn auto vernieuwt zal telkens hogere premies gaan betalen, i.t.t. iemand die ja renlang dezelfde auto houdt. Een aantal maatschappijen biedt ook extra's, zoals een rechtsbijstandverzekering, een ongevallenverzekering voor echtgeno(o)t(e) en fami lieleden, of voor alle inzitten den. Deze zijn natuurlijk inge- kalkuleerd in de premie. In de volgende overzichten van de Consumentengids ko- men de all-riksverzekeringen en de tussenvormen aan de orde. geschikt voor vastliggende ve zelige vloerbedekking, en vol doen daarop goed, al zijn zij moeilijk te hanteren. Klop veegzuigers zijn moeilijk wendbaar en door hun grote gewicht ongeschikt voor trap pen. Groter motorvermogen duidt niet op een beter zuige- resultaat, dat veel meer af hankelijk is van de vorm van de zuigmond. In de stofzakken voor de zuigers komen aan zienlijke prijsverschillen voor. De Consumentengids biedt nóg een alternatief voor het dure kopje koffie, naast het al iets goedkopere kopje oplos- koffie en het veel goedkopere kopje thee. General Foods gaat in Amerika beginnen met een mengsel van koffie en granen, dat doet denken aan de cichorei en moutkoffie uit de oorlogsjaren. De Consumentenbond heeft proeven genomen, en acht die voor ieder de moeite waard. ,best lekker', weet men pas als mén het zelf geprobeerd heeft. De mengsels half-om-half vie len bij de drinkproef van de Consumentenbond minder in de smaak dan de mengsels 1 (cichorei of gerst) op 2 (kof fie). De cichoreimengsels kre gen de voorkeur, vooral bij degenen die gewend zijn hun koffie zwart te drinken. Trou wens: vakantiegangers in Frankrijk vinden cichorei niet ongewoon. Speeltuinen: vrij en veilig? Wie een kinderspeeltuin wil opzetten, wordt niet gehin derd door wettelijke bepalin-. gen. Voorschriften die gelden voor electrische artikelen, voor speelgoed en voor bouw werken gelden niet bij het gebruik van vergelijkbare za ken in speeltuinen. In een rap port „Veiligheid op speel plaatsen' is twee jaar geleden al een aantal nuttige aanbeve lingen gedaan, waarop nog geen enkele wettelijke bepa ling van ministeriële zijde is gevolgd. Wel hebben de grote gemeenten in de randstad en fabrikanten van speeltoestel len interesse getoond voor het rapport. Bij een onderzoek in de speel- parken aan de hand van het bovengenoemde rapport is ge bleken dat soms goede speel tuigen worden neergezet, maar ook onbegrijpelijke mis sers voorkomen: veilige naast .onveilige schommels, te grote kieren in glijgoten van glijba nen, open liggende fundamen ten van speeltuigen, etc. De Consumentengids van junf be steedt er een fotoreportage aan. Met name het onderhoud van de speeltuinen bij de be zochte uitspanningen was er barmelijk.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11