Oegstgeest krijgt overdekt zwembad Muziekschool Katwijk twee ton duurder Meer aandacht voor recreatie in Noordwijkerhout Licht op groen voor bouwplan Arena" RAAD AKKOORD: EERSTE PAAL IN SEPTEMBER Hoogste punt Margriet" in Leiderdorp STAKING CHAUFFEURS TEN EINDE Nog geen uitspraak over Leedebrug in Warmond Nieuwbouv Flora al te klein REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 MEI 1977 PAGINA - OEGSTGEEST Waarschijnlijk wordt nog in september van dit jaar de eerste paal geslagen voor het overdekte zwembad in Oegstgeest. Met uitzondering van het libe rale raadslid mevrouw Rörsch hechtte de raad gisteravond goedkeuring aan de plan nen van het college om een overdekt zwem bad neer te zetten van ongeveer vier mil joen gulden. De verwachte belastingverho ging als gevolg van het realiseren van dit project, zal volgens het college meevallen. Wethouder O. C. Belle van financiën ver klaarde dat de gemeente de afgelopen tijd een aantal meevallers heeft gehad en dat de gemeente door deze grote uitgave niet in financiële problemen zal geraken. Het zwembad zal worden gebouwd door de fir ma Kompleetbouw uit Leerdam. Het over dekte beschikt over een bad van 12.1/2 bij 25 meter en een instructiebad van 8 bij 14 meter alsmede een zogenaamde whirlpool, een klein verwarmd openluchtbadje dat via een sluis in verbinding staat met het over dekte (vorm van watermassage). Het grote bad wordt voorzien van een beweegbare vloer. In het gebouw zal een waterterugwin- ningsinstallatie worden geplaatst. Indien Gedeputeerde Staten spoedig hun goedkeuring verlenen aan de bouw van een overdekt zwembad en de eerste paal inder daad nog in september de grond in kan, verwacht het college dat het bad in septem ber 1979 opengesteld kan worden voor het publiek. Een deel van de raadsleden verklaarde zeer gelukkig te zijn met het betere nieuwe plan en het geenszins te betreuren dat de oor spronkelijke plannen zijn opgehouden. Het was met name de WD-fractie die in het begin de bouw van een overdekt zwembad koppelde aan de goedkeuring van het plan Haaswijck door Gedeputeerde Staten. Ver wacht mag wordendat GS hun goedkeuring aan dit plan niet zullen onthouden. Dit is eigenlijk onofficieel al bekend. Dit gegeven bracht een omwenteling teweeg in de hou ding van de WD. De realisering van een overdekt zwembad in Oegstgeest betekent niet alleen voor de recreatieve zwemmers een aanwinst, maar vooral voor de sport beoefenaars. Kabeltelevisie De aanleg van kabeltelevisie in de woonwijk Buitenlust stagneert. De gemeente Oegst geest heeft nog steeds geen vergunning om de kabel onder de rijksweg door te trekken. Burgemeester Van Eysinga deelde mee dat het afkomen van een dergelijke vergunning nog wel even kan duren. Het hoogte punt is bereikt LEIDERDORP - Gistermid dag werd het hoogste punt be reikt van de nieuwbouw van het medisch kleuterdagverblijf „Margriet" aan de Simon Smit- weg in Leiderdorp. Ter gelegen heid daarvan werd de vlag ge hesen door de onderhoudsmon teur van het dagverblijf, de heer Uiterdijk. De eerste paal van de ongeveer 11 miljoen gulden kostende ac commodatie werd ruim een half jaar geleden geslagen. Het ligt in de bedoeling dat het medisch kleuterdagverblijf in het begin van 1978 verhuist van haar pand aan de Boerhaavelaan naar het ongeveer 2 hectare gro te dorp aan de Simon Smitweg. In zo'n dagverblijf worden kin deren opgenomen met onwikke- lings- en gedragsproblemen. De nieuwe accommodatie door Wilma gebouwd biedt straks on derdak aan ongeveer 100 kinde ren, veertig meer dan in het huidige pand aan de Boerhaave laan. Met behulp van specialis ten worden de problemen van het kind en van de ouders onder de loep genomen. Die moeilijk heden kunnen variëren van eet- tot zindelijkheidsproblemen en van contactmoeilijkheden tot agressief gedrag. De specialis ten en medewerkers van het verblijf begeleiden zowel het kind als de ouders. De kinderen zijn alleen overdag aanwezig en gaan 's avonds weer naar huis. De gemiddelde duur van de op name bedraagt ongeveer ander half jaar. De kinderen worden ondergebracht in zogenaamdï units, waarin de gezinssituatit zoveel mogelijk is nagebootsl naar Deens voorbeeld, dat op dit gebied de toon aangeeft. Hel aantal personeelsleden van hel medisch kleuterdagverblijf be draagt thans 35, maar zal na de verhuizing toenemen tot onge veer 60. NAALDWIJK De ver- voersbonden FNV en CNV zijn gisteren tot overeenstemming gekomen met de confessionele werkgeversorganisatie PC B/K VO over de door de werkgevers om streden regeling ten aanzien van de twee de chauffeur. De regeling wordt gefa seerd ingevoerd. Dit heeft P. Hoekstra van de vervoersfederatie FNV meege deeld. De drie Westlandse bedrijven waar wordt gestaakt, Van Spronsen, Panke en Van Daalen, zijn akkoord met het bereikte resultaat. Sinds vorige week maandag staakten ongeveer 100 chauffeurs bij deze drie bedrijven. De staking wordt nu opge heven. GOUDEN TROUW NOORDWIJK De heer A. C. Bulk (73 en mevrouw P. Bulk-Barnhoorn (74) gedenken vandaag het feit dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Het in Groot- Hoogwaak te Noordwijk wo nende echtpaar rijdt er nog lustig op los in hun „eendje". De heer Bulk is oprichter van het gelijkgenaamde transport bedrijf, dat thans in handen is van hun zoon. RAAD GEÏRRITEERD DOOR VOORSTEL COLLEGE KATWIJK Niet zozeer het feit dat de oorspronkelijke meerja renbegroting van 250.000 gulden voor de Katwijkse muziekschool met 200.000 gulden moet worden verhoogd, alswel de manier waarop de raad met het voorstel werd geconfronteerd, wekte gisteravond de irritatie van de Katwijkse gemeenteraad. Verschil lende fracties vroegen zich af of de oorspronkelijke begroting wel reëel was geweest en vrijwel unaniem was men van mening dat er in een vroeger stadium overleg gepleegd had moeten worden over de blijkbaar nu reeds noodzakelijke structuurwijziging in het muziekonderwijs. CD A-fractievoorzitter J. Vink commissie zaten en door wie stelde dat er begrip voor is dat deze was ingesteld. Hij vroeg de muziekschool geld moet kos- zich af of de eerste begroting de oprichting van de school be- de begeleidingscommissies als zighield. B en w hadden echter paddestoelen uit de grond schie- ongelijk de raad nü bij verras sing voor een beleidsombuiging te plaatsen die de instemming heeft van een begeleidingscom missie waarvan de raad het be staan niet kende. Ook de heer M. A. de Vries (vrije lijst) viel over het feit dat de raad niet wist wie er in de begeleidings ten,constateerde dat de aanvan kelijke begroting blijkbaar niet zo reëel was als b en w de raad hadden voorgeschoteld. Wethouder H. Haasnoot (PvdA) gaf toe dat die begroting te opti mistisch was, maar benadrukte dat dit geen bewuste manoeuvre was geweest. Hij wees erop dat de herziene begroting voorna melijk hoger uitkomt doordat er meer lesuren nodig zijn. Het aantal leerlingen is hoger dan geraamd (760 in plaats van 650; er vallen ook minder leerlingen af dan was verwacht). Men is bovendien overgegaan tot vor ming van kleinere groepen leer lingen, wat in overeenstemming is met de algemene tendens in het muziekonderwijs. Voorts blijken er hoger gekwalificeerde leerkrachten nodig. De late in formatie aan de raad was o.m. te wijten aan het feit dat ook b en w zich niet meteen hadden laten overtuigen van de nood zaak van een hoger budget Wet houder Haasnoot die met o.a. het raadslid H. van Mierlo (Gem. Bel.) en de musicoloog Leen Haasnoot de begeleidings commissie had gevormd er kende dat het wellicht beter zou zijn wat minder scheutig te zijn met de instelling van begelei dingscommissies en de raad eer der over de samenstelling ervan te raadplegen. De heer Van Mierlo stelde achter het pre-ad- vies van b en w: hij meende dat, nu de muziekschool bijna een jaar draaide, de problemen pas zichtbaar worden. In het pre-ad- vies wordt ook duidelijk reke ning gehouden met het eigen karakter van de Katwijkse mu ziekschool. De heer J. J. Timmermans (CDA) veronderstelde dat de noodzaak van een hoger budget al lang bekend moest zijn, maar wethouder Haasnoot stelde dat de nieuwe visie op het muzie konderwijs, die de hogere kos ten veroorzaakt, pas gaandeweg het eerste studiejaar is ontwik keld. Na een uitvoerige discus sie ging de raad ten slotte, iet wat morrend, akkoord met het pre-advies, omdat men de mu ziekschool in ieder geval wil handhaven. Alleen de heer M. A. de Vries wilde geacht worden te hebben tegengestemd. NOORDWIJKERHOUT De ontwikkeling van recreatiemogelijk heden in de gemeente Noordwijkerhout is dringend gewenst. Dat is de stellige overtuiging vaneen deel van de raadsleden van de gemeente Noordwijkerhout. Zij spraken zich tijdens de gister avond gehouden raadsvergadering expliciet uit voor een grotere aandacht voor de recreatie binnen de gemeente. Volgens het college van burge- plan uiteengezette plannen om meester en wethouders ontwikkeling op recreatief ge bied bijzonder welkom, nu vol gens het ontwerp-streekplan- west de werkgelegenheid in de agrarische sector zal dalen. Ver der zijn in Noordwijkerhout geen grote activiteiten te ver wachten van bedrijven en in dustrieën, omdat het streekplan daarvoor in Noordwijkerhout geen ruimte laat Verder zal ge streefd worden naar een spoedi ge inrichting ten behoeve van recreanten van de westelijke oe ver van het Oosterduinsemeer. Naar aanleiding van het ver schijnen van het ontwerp streekplan drong de raad erbij het college op aan te stimuleren dat een ruimere parkeeraccom modatie wordt aangelegd nabij de ontsluitingsweg van Noord wijkerhout naar het strand. Met name de heer Ruigrok van de WD verzette zich gister avond tegen de in het streek- glastuinbouwvestigingen tegen te gaan in het overgangsgebied van duinen naar polderland schap. „Voor vele bedrijven be staat geen andere mogelijkheid dan door gedeeltelijke glastuin bouw tot behoorlijke bedrijfsre sultaten te komen. Door het we ren van kassen in dit gebied worden de bedrijfseconomische ontwikkelingen binnen onze ge meente onaanvaardbare beper kingen opgelegd", aldus de heer Ruigrok, die meent dat een der gelijke ontwikkeling een afbrok keling teweegbrengt in de cen trumfunctie van de Bollenstreek en een vermindering van de werkgelegenheid veroorzaakt. Hij meende zelfs dat het plan op sommige punten rechtstreeks tegen de belangen van de agra riërs ingaat. De raad van Noordwijkerhout verzette zich tegen de plannen van de provinciale overheid om de woningbouw in de gemeente te beperken. De heer Van Duijn, namens het CDA: „Er mogen geen woningen in mindering worden gebracht op een aantal dat al te weinig is voor de op vang van de eigen behoefte". Evenals als de Een Zilker Partij drong ook hij aan op een spoe dige realisering van 50 tot 70 woningen in De Zilk, dat inmid dels de gevolgen van de vergrij zing gaat gevoelen. Het raadslid Arts merkte in dit verband op dat als zich geen jonge gezinnen in De Zilk vestigen, het risico groot is dat de middenstand wegtrekt omdat er geen geld meer te verdienen is. Ook sport vereniging Van Nispen in De Zilk voorziet ernstige proble men als gevolg van de vergrij zing ten aanzien van de struc tuur van de vereniging. Het aan bod van jonge sporters neemt af en de basis wordt daarmee klei ner. Vrijwel alle fracties willen het plaatsen van caravans en woon- bussen aan banden leggen. Vooral die woonbussen (op de Ruige hoek) bezorgen de ge meente Noordwijkerhout heel wat hoofdbrekens. Burgemees ter Bosma heeft inmiddels con tact opgenomen met de Haagse officier van justitie om te onder zoeken welke juridische stappen ondernomen kunnen worden te gen de bewoners van de bussen op de Ruige hoek. Expositie over Huis ter Weer In de gereformeerde kerk aan de Wassenaarse Zijl laan werd gisteravond een expositie geopend van de historische vereniging Oud Wassenaar. Op de tentoon stelling een overzicht van de vondsten die de opgra vingen bij de woonwijk Dey- leroord hebben opgeleverd. De voorwerpen zijn afkom stig van het vroegere Huis ter Weer. WARMOND De gemeenteraadsleden van War mond zijp het gisteravond wederom niet eens geworden over de aanleg van een brug over de Leede. Voorafgaande aan een extra raadsvergadering op 9 juni over het plan Oranje Nassaulaan, zullen de fracties in vergadering bijeenkomen om opnieuw over deze materie te praten. Het CDA toonde zich in eerste instantie voorstander van een voetgan gersbrug over de Leede, maar liet die gedachte tijdens de gisteravond gehouden vergadering ge heel varen en schaarde zich achter de meerderheid van het college. Die meerderheid van het college wil een zwaardere brug aanleggen, die eveneens gebruikt kan worden door brandweer eq ambulan ces. Het CDA stemde tegen een voorstel van Progres sief Warmond om een voetgangersbrug aan te leggen. Het voorstel van PW werd met zes tegen vijf stemmen verworpen. Als gevolg daarvan raak ten de besprekingen over de brug opnieuw in een impasse. De fractievoorzitter van het CDA stelde voor de beslissing over te laten aan de bevolking, maar de raad zal zich nogmaals over de materie buigen. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense gemeenteraad heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering het licht defi nitief op groen gezet voor het omstreden bouwplan „Arena" in deelgebied C van Ridderveld II. De frakties van Progressief Alphen en Gemeentebelangen en de KVP'er Plompen stemden tegen. Door deze raadsbeslis- sing kan het bouwbedrijf Brandwijk BV het plan realise ren. Volgens wethouder Haan stra is het een plan waarvan je niet kunt zeggen „dat de winst er van te voren afdruipt". De bouwer, aldus de wethouder, zal alle organisatorische zeilen bij moeten zetten. KVP'er Plompen bleef vasthou den aan zijn bezwaren die hij ook al had geuit In de commis sievergaderingen van ROSO. De noordzijde van het plan, de me ters lange muur, bleef voor hem onaanvaardbaar. Daarmee nam hij stelling tegen zijn fraktiege- noten („in ieder gezin is wel eens onenigheid") die uiteinde lijk voor stemden. Plompen re lativeerde zijn deskundigheid over het gepresenteerde plan met de volgende vergelijking: „Ik weet wel hoe een ei er uit ziet, maar ik kan het zelf niet leggen". Blaauw van Gemeentebelangen was eveneens niet te overtuigen. Hij noemde het irritant dat het plan in een dusdanig stadium is gepresenteerd dat er niet meer aan te ontkomen was. „Ik noem dat een overantwoorde manier van bestuur", aldus Blaauw die ook stelde dat dit „doordram- men" was van een college dat zegt „de wensen en signalen uit de raad te willen meenemen". Van Steenis van Progressief Alphen: „Wij zijn op deze ma nier op een totaal verkeerde weg". Metaal van de PvdA, die zijn stem wel gaf aan het plan meende toch dat er procedureel iets verkeerd zit. Wethouder Haanstra zei toe in een van de volgende ROSO-vergaderingen dit aan de orde te zullen stellen. Kabeltelevisie in Leiderdorp LEIDERDORP De commis sie financiën heeft geen proble men met de aanleg van kabelte levisie in de gemeente Leider dorp. De commissie adviseerde gisteravond eensgezind aan hel college van b. en w. daartoe aan de gemeenteraad een kre diet te vragen. In de wijken Voorhof en Win kelhof worden alle woningen al voorzien van een aansluiting op een centrale antenne-inrichting. De aanleg wordt verricht door de firma v.d. Berg uit Reeuwijk. In oktober kan met de rest van de gemeente worden begonnen. Wanneer alles volgens plan ver loopt kan men in juni 1978 de buitenlandse tv-stations ontvan gen. Intussen zal een enquête worden gehouden om de me ning van de Leiderdorpers te peilen over de aanleg van kabel televisie. Dit gebeurt steek proefsgewijs door ondervraging van tien procent van de Leider- dorpse huisgezinnen. De enquê teurs gaan volgende week op stap. Ook ligt het in de bedoe ling van het gemeentebestuur te zijner tijd een voorlichtingscen trum in te richten, waar men een indruk van de beeldkwali teit kan krijgen. RIJNSBURG De geplande nieuwbouw van veiling Flora is nu reeds te klein. De nieuw bouw zal enige tienduizenden meters groter moeten worden dan thans is gepland. Er is met name veel vraag naar ruimte voor de handelaren. Deze mededelingen deed de voorzitter van de veilingvereni ging Flora, de heer P. van Delft tijdens een gisteravond gehou den vergadering. De voorzitter verklaarde tevens dat momen- eel 20 procent van de betreffen de grond in de Kamphuizerpol- der in eigendom is van Flora. KORTWEG LISSE A. v.d. Berg, A. Ro- mijn en Th. v.d. Ham werden gisteravond onderscheiden van wege hun langdurig lidmaat schap bij de toneelvereniging Het Geestgrondtheater in Lisse. De heer Van der Berg ontving een gouden speld wegens het 40-jarig lidmaatschap: de overi gen een zilveren voor 25 jaar. SASSENHEIM - In de Storm bal treedt morgenavond vanaf half tien Ellen Capel op. Zij zingt met begeleiding van broer Arjen folksongs. ZOETERWOUDE - Het jaar lijkse bejaardenuitstapje is defi nitief vastgesteld op donderdag 23 juni. Oorspronkelijk wilde men een week eerder de reis maken. De collecte die in Zoe te rwoude werd gehouden om het uitstapje te financieren heeft bijna 5 mille opgebracht. KATWIJK Tijdens een fees telijke bijeenkomst in de „School voor de Zeevaart" aan de Sluisweg in Katwijk zal dr. H. A. H. Boelmans dinsdag 31 mei het eerste exemplaar van zijn boek échter de branding" aanbieden aan burgemeester mr. C. A. Bos. De bijeenkomst begint om 16.00 uur. Er is ter gelegenheid van de verschijning van het boek van dr. Boelmans, dat handelt over de kustvisserij in de laatste honderd jaar, een visserijtentoonstelling ingericht op de boet- en breizolder van de school.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4