Toename ziektegevallen in Noordwij k door verspreiding landbouwgif NOORDWUK AARZELT MET SLUITING ILLEGALE TENNISHAL Verkiezingsspel W illibrord-mavo Plan bebouwing Astridboulevard teruggenomen pinksterkollekte voormensen met een missie giro 676 den haag Andere inning surplusheffing bloembollen PROGRESSIEVEN EISEN ONDERZOEK Ernstig ongeval op Hoofdstraat „Zoeterwoude 700" barst vrijdag los Jaagpad geen fietspad Avondvierdaagse Voorschoten: 2000 deelnemers REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 MEI 1977 PAGINA 4 5T/ NOORDWIJK - Het aantal ziektegevallen door de versprei ding van bestrijdingsmiddelen door vliegtuigen in Noordwijk neemt toe. Dat is de stellige overtuiging van het raadslid Verweij van de PPR. Hij wil dat het college van burgemeester en wethouders op korte termijn een onderzoek instelt naar de aard van de door vliegtuigen verspreide bestrijdingsstoffen. Het PPR-raadslid heeft een aan tal klachten ontvangen van de bevolking. Eén van de klachten was afkomstig van een bijen houder, die verklaarde dat vlak na de bespuiting van stukken land door middel van vliegtui gen of helicopters, honderden bijen zijn gestorven. Het raad slid zei tijdens de gisteravond, gehouden raadsvergadering te vens dat de bestrijdingsmidde len die in de landbouw worden gebruikt vaak kankerverwek kend zijn en zeer schadelijk zijn voor de volksgezondheid. „Ik heb getuigen die kunnen verkla ren dat niet alleen landbouw grond is bespoten, maar ook een gedeelte van de Koepelweg, de openbare weg", aldus het pro gressieve raadslid. Het PvdA-raadslid Bedijn drong erbij het college op aan om het verspreiden van bestrijdings middelen met behulp van vlieg tuigen zo spoedig mogelijk te staken. „Het is waanzin om zo dichtbij een woonkern giftige stoffen, die tot doel hebben le vende organismen te doden, te verspreiden met behulp van vliegtuigen", aldus het raadslid Bedijn. Het gemeenteraadslid De Ridder van de PPR verweet het Noordwijkse college in deze zaak onverschilligheid. „Het col lege van deze plaats moet weten welke vergiften worden ver spreid en moet onderzoeken welke risico's daaraan zijn ver- Het college van burgemeester en wethouders verweerde zich door te verklaren dat dit de eerste klachten waren, die bij het college binnenkwamen over het verspreiden van bestrij dingsmiddelen op gronden ron dom de Noordwijkse woonker nen. Zij zegde toe dat niet lan ger automatisch vergunningen worden verstrekt voor het ver spreiden van bestrijdingsstoffen met behulp van vliegtuigen en verklaarde tevens de zaak nader te zullen onderzoeken. NOORDWIJK - De raad van de gemeente Noordwijk zal zich tijdens de raadsvergadering van de komende maand op nieuw beraden over de proble matiek ten aanzien van het ne- vengebruik van de bollenloods van de firma Van de Deyl. Een voorstel om het gebruik van de bollenloods als tennis hal tij dens de wintermaanden met be hulp van eventuele politied- wang te staken werd verwor pen met negen tegen zeven stemmen. Met name de fracties van PvdA en PPR waren voorstander van het onmiddellijk sluiten van de hal aan de Duinweg als tennis- hal. Reeds tijdens de vergade ring van de gemeenteraad in de maand maart kwam de proble matiek aan de orde. Ook het CDA trok toen fel van leer te gen de nevenfunctie van de loods van de firma V. d. Deyl, maar toonde zich tijdens de gis teravond gehouden raadsverga dering aanzienlijk gematigder. De heer De Geus van deze partij wilde dat de overtreders vrij stellingen zouden aanVragen bij de gemeente. Niet alleen de fir ma Van de Deyl is in strijd met het geldende bestemmingsplan. In het onderhavige gebied zijn verder onder meer een garage bedrijf en een verfspuiterij ge vestigd, eveneens in strijd met het vigerende bestemmingsplan. Het college toonde zich voor stander van het oogluikend toe staan van deze bedrijven, ter wijl de progressieve partijen één lijn wilden trekken en alle vestigingen in strijd met het be stemmingsplan in principe wil den sluiten. De progressieve partijen namen overigens geen genoegen met het afstemmen van hun voorstel tot het inscha kelen van de politie om de ten- nishal te sluiten. De linkse fracties verklaarden dat zij door een hogere overheid (Provinciale Staten) hun eis in gewilligd willen zien. Tijdens de raadsvergadering in juni zal het college de consequenties presen teren van eventuele vrijstellin gen die worden verstrekt aan bedrijven in het gebied, die functioneren in strijd met het bestemmingsplan. NOORDWIJK De leerlingen van de Willibrord-Mavo hebben onlangs een „spel der verkiezingen" gespeeld. Iedere leerling kreeg door loting een partij toegewezen. De partijen werden aangevoerd door docenten. Nadat elke .lijsttrekker" gedurende vijf minuten het programma van de door hem gelote partij had duidelijk gemaakt, gingen zijn „partijgenoten" aan de gang om dit programma nader uit te werken. Tekeningen, lichtbeelden, collages, slagzinnen en sandwich- borden werden ontworpen en in de aula getoond. Hier kon men bij de door elke partij ingerichte stand de nodige informatie verkrijgen. Tevens traden diverse sprekers op om de standpunten van hun partij uit te leggen. Het verkiezingsproject werd afgesloten met een stemming. Gouden trouw Martinus Bax en Hillegonda van Kempen gedenken, woensdag 15 juni het feit dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijk zijn getre den. Het thans in Voorhout wonende echtpaar geeft ter gelegenheid van het jubileum een re ceptie in het paro chiehuis in Voor hout van 18.00 tot 19.00 uur. De kerke lijke viering heeft plaats om 15.00 uur in de Bartholo- meuskerk. LEIDERDORP - De afdeling Leiderdorp van het Welfare- werk van het Rode Kruis houdt morgen een grote verkoop van goederen die in de afgelopen maanden zijn gemaakt. Vanaf acht uur 's morgens zijn de me dewerksters van het Rode Kruis aanwezig op de warenmarkt in de Hoofdstraat. WARMOND Tot 15 juni is in galerie De Pomp te Warmond het werk te zien van drie krea- tieve bewoners van de Leidse Merenwijk. Jannie Treffers heeft de vitrine gevuld met ou derwets uitziende poppen. Loe- kie van Milaan heeft een aantal wandkleden gemaakt waarvan de gebruikte materialen voorna melijk plantaardig zijn geverfd. Gisele Anderegg heeft een kol- lektie fantastische foto's naar Warmond gebracht De galerie is dagelijks geopend van 13.00-17.00 en 19.00-21.C. uur. LISSE De in de week van 4 tot 14 mei gehouden kollekte voor de AVO, heeft in Lisse het bedrag van 4.675,15 opge bracht. Daarvan is ca. 11,80 bijeengebracht door het bedrijf sleven. LISSE Het Dienstencentrum in Lisse zou graag willen weten of er onder de ouderen in het dorp interesse bestaat voor het volgen van kooklessen. Men stelt zich voor lessen te geven uit de „fijne keuken"; dit is gekozen omdat men er vanuit gaat dat de ouderen de „gewone pot" wel kunnen bereiden. Uite raard zal men ook aandacht schenken aan de dieet-voeding. De kosten van de lessen (een maal per week) bedragen totaal 45,50 per persoon en daar naast zullen de ingrediënten voor rekening van de kursist zijn. Het doorgaan van de kur- sus hangt af van voldoende deelname. Inlichtingen: me vrouw A. Pronk, tel. 12667. Haar spreekuur is dinsdag en vrijdag van 9 tot 10 uur en op maandag van 10 tot 11 uur. NOORDWIJK Het college van burgemeester en wethou ders heeft de plannen voor be bouwing van de Astridboule- vard teruggenomen. De raad van deze gemeente had tijden» de gisteravond gehouden raads vergadering kritiek op de voor gestelde bebouwing. Het college wilde aan deae bou levard onder meer appartemen- tenbouw realiseren. Een aantal raadsleden oefende kritiek uit op de soort en het volume van de voorgestelde bebouwing. De raadsleden willen de royale bouwmogelijkheden in het plan aan banden leggen en in de hand houden wat precies aan de Astridboulevard gebouwd gaat worden. Terugname van het plan door het college betekent dat de plannen voor bebouwing ste met een half jaar worden van de Astridboulevard tenmin- vertraagd. week voorde nederlandse missionaris van Alkemadclaan 1, Den Haag. Telefoon 070 - 24 45 94 SASSENHEIM Drie bejaar den zijn maandagavond om streeks zeven uur ernstig ge wond geraakt bij een verkeers ongeval op de Sassenheimse Hoofdstraat nabij de Oude Post Twee van de bejaarde in zittenden van een personenauto raakten bekneld, een derde werd uit de wagen geslingerd. Het ongeval gebeurde toen de uit Leiden komende personen auto tegen een geparkeerde wa gen in de Hoofdstraat botste. De 72-jarige bestuurder en z'n 70- jarige echtgenote liepen diverse fracturenop. Het tweetal raakte bekneld en moest met behulp van persapparatuur bevrijd worden. De derde inzittende, een 73-jarige inwoonster van Sassenheim raakte gewond {oen zij uit de auto werd geslingerd. Het drietal is opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Lei den. De politie verzoekt getui gen van het ongeval zich te mel den, tel. 19029. LEIDERDORP Het college van B en 5 W van Leiderdorp sal bij Gedeputeerde Staten be swaar maken tegen de plannen van de provincie van het Jaag pad langs de Oude Riju een feitspad te maken. Dit deelde loco-burgemeester E. Drenth mede op vragen van het WD-raadslid Irma Ghener—El- IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Jenberger. De aanleg, waarvoor reeds een krediet beschikbaar is gesteld, zal geschieden in het kader van het provinciale fiet spadenplan. Mevr. Gehner is van mening, dat het Jaagpad als een karakteristiek stukje oud Leiderdorp niet aan een fiet spad mag worden opgeofferd. Als argumenten voert zij hier voor aan, dat met een tegelpad IIIIIIIIIIIIIIII Nieuw gebouw gemeentewerken Leidschendam Op een terrein aan de Koningin Julianaweg in Leidschendam wil het gemeentebestuur een nieuw pand voor de dienst Gemeentewer ken optrekken. Thans is de dienst ondergebracht in een noodbehui zing aan de Van Ruysdaellaan. De kosten van de nieuwbouw worden geraamd op 1.8 miljoen gulden. Architect is prof. ir. A. van Kranen donk. NOORD-WESTGEVEL ZOETERWOUDE - Vrijdag barsten de festiviteiten rond „Zoeterwoude 700" los. Omstreeks 18.30 uur zal op de Keerweer door de plaatselijke verenigingen een optocht ge vormd worden, welke door het dorp trekt en zal samenkomen op het le veld van S.J.Z. Daar zal, na een demonstratie door de plaatselijke gymnastiekvereni ging, door burgemeester Det- mers een openingswoord ge sproken worden. De coördinatie-commissie roept de bevolking wellicht ten over vloede op, zoveel mogelijk straatversieringen aan te bren gen en vooral te vlaggen. De klederdrachten kunnen gedra gen worden tijdens evenemen ten als de braderie, de school dag, de vee- en rommelmarkt,, het ringrijden en uiteraard op het boerenbal en slotbal. Op 12 juni, de sluitingsdag van de festiviteiten, is er een bijeen komst georganiseerd op het ge meentelijk weiland aan het Mo lenpad. Wat er staat te gebeuren is meegedeeld. De Coördinatie commissie noemt het een ver rassing ter afsluiting van Zoe terwoude 700. IIIIIIIIIIIIIIII^^ van drie meter breed met mis schien een vangrail, de moge lijkheid tot wandelen verloren gaat en het landelijk karakter van het Jaagpad zal verdwijnen. Het college van B en W heert zich met de uitspraak van de heer Drenth duidelijk achter de opvattingen van mevr. Gehner gesteld. IIIIIIIIIIIIIIII VOORSCHOTEN Ruim twee duizend wandelaars (welgeteld 2.055), begonnen gisteravond in Voorschoten aan de eerste dag van de avondvierdaagse. De organisatie wordt verzorgd door de w.s.v. SVLV, die in de loop der jaren kans gezien heeft om een aantrekkelijk programma samen te stellen. De routes zowel van de 5, 10 en 115 km. gaan door het toch nog steeds aanwezige vele groen. Het merendeel van de wandelaars loopt de 10 km. Alle basisscholen van Voorschoten met uitzondering van de „Noorder hof" nemen deel met hun school en het onderwijsteam. Dit jaar loopt er ook een groep „Apotheek Voorschoten" mee. Vijftien werkers uit de apotheek proberen de eindstreep te halen. De eerste dag bracht weinig extra moeilijkheden voor de wande laars. Prima weer en een mooie route langs de Korte Vliet deed de weinige blaren vergeten. De start is traditie getrouw weer vanuit het Cultureel Centrum. Gisteravond mocht nog iedereen binnen, vanavond is het Cultureel Centrum stembureau en zullen de deelnemers op de voorplaats ontvangen worden. Vrijdagavond zal de Laurentiushannonie de laatste kilometers met muziek iets lichter maken. HILLEGOM De bloembollensur- plusheffing zal met ingang van 1 juni op dezelfde wijze worden geïn casseerd als de vakheffing. Dat wil zeggen: bij verkopen via de bloembollen veilingen houden deze de surplushef fing in en dragen deze direct aan het PVS af; er vindt dus geen doorschui ving van korting aan handelskaart houders plaats. bij rechtstreekse verkopen aan handelskaarthouders wordt de sur plusheffing door middel van een korting aan de handelskaarthouders betaald; de houder van de handels- kaart is verplicht de aan hem ver leende korting tegelijk met de aan gifte aan het PVS af te dragen. elke kweker/niet-handelskaart- houder moet aangifte doen van eigen teelt afkomstige verkopen buiten de veilingen om aan niet-handelskaart- houders en daarover de heffing aan het PVS betalen. elke kweker-handelskaarthouder die Lv.m. de vakheffing reeds opga ve heeft gedaan van de door hem beplante oppvervlakte dient op basis daarvan ook de sjirplusheffing te betalen; de waarde van deze opper vlakte wordt dan uiteraard bepaald aan de hand van de overname prij zen. Dit besluit nam het PVS gistermid dag tijdens een openbare bestuurs vergadering, waarin bijzonder wei nig belangrijke punten aan de orde kwamen. Wel werd er uitvoerig ge sproken over de al of niet juiste redactie van bepaalde artikelen in de verordening die het samenwerkings verband tussen het PVS en het PGF (groente en fruit) gaat regelen. De samenwerkingsvoorziening zal rond juli al in werking treden, terwijl de samen voering van de secretariaten plaats vindt op 1 januari 1978 of zo spoedig mogelijk daarna. In verband met het overlijden van de heren J. Janse en C. Passchier waren twee zetels in de bijgoed com missie vacant In hun plaatsen wer den gekozen de heren G. Hageman en Jac. Passchier. De taakomschrijving van de nor men- en de prijzencommissie was ook een hamerstuk. Als lid van de nonnencommissie zijn benoemd de heren J. J. Koomen, J. W. Plug en W. C. Witteman. Het PVS-bureau is in deze commissie vertegenwoordigd door mej. W. J. Mathot en de heer C. G. Bol. Wat betreft de prijzencommissie: de kwekerij wordt vertegenwoordigd door de heren J. J. Koomen en Th. Pennings, de kwekers/handelaren door de heren W. C. Witteman en G. E. Veldhuizen van Zanten, terwijl als vertegenwoordiger van de veilingen is aangewezen de heer J. W. Plug. De vaststelling van een aantal veror deningen vormde, zoals gebruikelijk, het sluitstuk van deze openbare ver gadering, die werd gevolgd door een besloten bijeenkomst

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4