Maaike Persoons jaagt ïp nationaal record Badgasten-toernooi Noordwijk mikt hoger Saturmis kampioen ITELS VOOR ASSENHEIII EN I00RDWIJK aatste plaats na beslissingsduel 10BTHA OP r onbezorgd op vakantie FORSE VERHOGING PRIJZENGELD verzekeringen, vreemd geld, cheques, rekreatiekredieten enkluizen LEIDSE SPAARBANK LEIDSE COURANT MAANDAG 23 MEI 1977 PAGINA 19 genstandsters gewonnen geven. Bij de stand 2—5 werd besloten om de gemengddubbels te delen. Roomburg had een betere score kunnen bereiken tegen Hilversum 3 dan de 18, die nu op het wedstrijdformulier prijkt. Keizer stond tegen M de Haas gewonnen (6—1, 3—0). toen hij wegens een dijbeenblessure de strijd moest staken. Bub van der Zee had even als Jurgen Peters stellig goede winstkansen in het enkelspel. Bub van der Zee verloor van E. Meijer met 75, 36, 46 en Jurgen Peters van M. van Eijkeren: 6—3, 46, 2—6. Verder verloren zij het HD van het duo M. de Haas/van Eijkeren met de veelzeggende cij fers 4—6, 63, 4—6! Nog dichter bij de winst waren Mllou Penseel/- Bub van der Zee in het eerste GD tegen M. de Haas/A. M. Koenigs: 5—7, 63, 68. Milou Penseel zorgde voor het enige Roomburg winstpunt door A. M. Koenigs ge decideerd te kloppen: 6—4, 6—1. Sassenhelm TV heeft het tegen Joy Mozaiek niet cadeau gekregen. Bob van Overbeeke verloor van Zweedijk (3—6, 3—6), maar zag dat verlies weer goedgemaakt door Harry Verdegaal, die een knappe uitputtingsslag won van de gerou tineerde Rob Koggink, 6—7, 6—2, 6—0. M. Tacourt won het eerste DE van C. Bitter, 6—4, 0—6, 7—5, maar Rosemarie Verdegaal kon het niet redden tegen H. de Zilder, 4—6, 2—6. Na winst en verlies van respectievelijk het HD, Overbeeke/- Verdegaal en het DD, Tacourt/- Dros, moesten de GD de beslissing brengen. Na veel spanning gingen die beide met dezelfde score (7—5, 7—5) naar Sassenheim. De Noord- wljkse SV boekte weliswaar dezelf de winst in de laatste en voor het kampioenschap beslissende wed strijd als Sassenheim, maar aan voerder Blommendaal kon het zich permitteren om het tweede GD met Ineke van der Meer te verliezen. De zege en de titel stonden toen lonze sportredactie 3EN Er loopt toch nog altijd wat talent rond op de Nederlandse elbanen. Dit bleek weer eens bij de openingswedstrijd van de anbaan van Slttard. Maaike Persoons (AAV '36) liet hier een zeer ppe 1.35.5 noteren op de 600 meter voor C-melsJes. Alleen Monique aen heeft enige jaren geleden een snellere tijd gelopen: 1.35.2. andere Alphense, Ingrld Hoogeveen, wierp bij "het speerwerpen r dames 40.94 meter. Sandra Dorlas (Batayen) liep bij de C-meisJes >00 meter In 1.37.8. ugdcompetltle de laatste competitie is nu start gegaan. De B-ploegen uit district West II trokken naar ten om aldaar hun kunnen te }n in de regionale jeugdcompe- Bij de meisjes werd AAV ite voor De Spartaan en de Bij de jongens werd De tweede maar hiertegen is ng protest ingediend: Martin van rd isel kwam op twee loopnum- KaP uit. P« Q.anks het slechte weer. er id een zeer sterke wind op de leien baan, slaagden de meisjes i 1 de Bataven er in een nieuw vororecord te vestigen op de es tafette: 52.9. Voor deze ploeg liep Linda Krouwen verder de 400 me ter in 64.5, terwijl Tina Buntsma de 800 meter in 2.34.4 aflegde. Jolanda Hakkenbroek, Kim Nieuw- land en Marjan Goedhart overtuig den in de AAV-ploeg. Kim won het speerwerpen met 25.44 meter en werd tweede bij discuswerpen met 27.89 meter. Jolanda zag de kogel na 10.34 meter op de grond te recht komen en liep de 100 meter met tegenwind in 14.1. Marjan Goedhart sprong 5.28 meter ver en won de 800 meter in 2.29.0. Cuny de Nie met respektievelijk 27.89 meter discus en 11.07 meter kogel. Brigitte wierp verder met de speer 24.40 meter. Jacqueline Bier man liep de 100 meter in 13.7 en Marina van der Meer sprong 1.50 hoog. Voor Holland sprong Celina van der Meer 4.65 meter ver en liep José van Sonsbeek de 400 meter in 64.5. De jongensploegen uit de Leidse regio deden het heel wat minder goed dan de meisjes. Alleen de Spartaanploeg kon behoorlijk meedraaien in de top. Dit was mede te danken aan Ard Vermeu len, die zowel het kogelstoten als het hoogspringen op zijn naam schreef: 10.93 meter en 1.80. Mar tin van Rijssel won de 1500 in 4.25.5 en Wayne de Vries werd tweede op de 800 in 2.12.4. John van Loon sprong 11.41 meter met de hink-stap-sprong. De thuisspelende ploeg AAV kwam in de eindrangschikking op de vijf de plaats terecht. Charles den Uyl sprong hier 1.80 hoog terwijl Rob Verleng goede resultaten boekte op de krachtnummers: 30.00 meter bij discus en 39.52 meter met de speer. De estafetteploeg liep 49.6. De Hollandploeg overtuigde alleen op het speerwerpen: Peter Florijn met 42.32 meter en Jos Bader met 39.38 meter. De ploegen van de Bataven en AV Leiden waren in compleet en eindigden daarom in de achterhoede. Voor de Bataven liep Ben Kerkvliet de 1500 meter in 4.44.9 en sprong Frank van der Linden 1.60 hoog. Bij AVL gooide Henny van Egmond 28.91 meter met de discus en sprong Kees van Manen 1.60 hoog en 10.54 hss. Koen Gljsbers van de Bataven Is dit weekeinde op jacht gegaan naar de limieten voor de Europe se jeugdkampioenschappen. Eerst liep hij In een wedstrijd voor de KMV 48.7 op de 400 en daarna 1.52.5 op de 800 als Bataaf In een baanwedstrljd te Den Haag. In dezelfde wedstrijd liepen ook Corry v.d. Meer en Marian van Schie (beiden Bataven) een 800 meter. Hun tijden waren 2.22.5 en 2.19.2. Peter Weezei liep de 800 in 2.01.3. Ook waren hier enige Holland-atleten aan de slag. Tom Saar liep een goede 110 meter horden bij de A-jongens 15.1. Frans Kroone noteerde 1.57.7 op de 800, Mies Kuipers overbrugde met de -discus een afstand van 32.32 meter en Joske Boom en Alice Saat kwamen tot 13.2 en 13.3 op de 100 meter. Aya van Gemeren (Holland) Is er tijdens de Nederlandse meer kampkampioenschappen voor het eerst In zijn loopbaan In geslaagd de 6000 punten-grens te doorbre ken: 6269. Eigenlijk was alleen zijn discuswerpen onder de maal Van goed gehalte waren de 100 meter (11.4), kogelstoten (11.69), 400 meter (53.3) en verspringen (6.73). De regionale C/D-jeugdwedstrijden te Naaldwijk brachten enige suc cessen voor AV Leiden. Anne Kooi- stra werd eerste bij ver (4.06) en kogelstoten (7.36). Cathy van Loon werd eerste op de 600 in 2.06.6. Tweede plaatsen waren er voor Hella van de Graaf (2.11.5 op de 600 en 3.97 ver) en het enige C-meisje Gerry Lodder (2.01.8 op de 600). (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Gewoontege trouw zal het wedstrljdcomltó van de NoordwIJkse Sportvereniging B.V. ook deze zomer het Interna tionaal Badgasten Tennis Toer nooi organiseren. Nieuw Is ech ter, dat het damestoernool ge speeld zal worden onder auspi ciën van de Europese Tennis As sociatie. Mede hierdoor zal het prijzengeld voor het damesenkel spel het lieve bedrag van 7500,- bedragen. Hiervan is ƒ2500,- ge reserveerd voor de winnares. Ook bij de heren zijn de te verdienen prijzen fors omhoog gegaan. In totaal valt er ƒ20.000,- te verde len, waarvan 5000,- naar do sterkste gaat Deze veranderingen hebben ook hun invloed op de indeling. Bij de dames worden slechts 16 dames tot de eindronden toegelaten. Wel kunnen enkele voorrondes gehou den worden. De betaling van prij zengeld begint pas bij de laatste 16. Ook bij de heren wordt de inschrijving beperkt. Slechts 32 he ren zullen tot de eindronden door dringen, ofwel na een directe plaatsing, ofwel na het winnen van enige voorrondes. De bedoeling van het geheel is uiteraard een nog sterker en nog uitgelezener groep deelnemers te lokken, vooral ook van buitenland se zijde. De vooruitzichten dat dit zal lukken zijn gunstig, vooral bij de dames. Wat de Nederlandse deelnemers betreft ondervindt het Badgastentoernooi concurrentie van het Voorburgse Leeuwenberg, dat in dezelfde week (25 t/m 31 juli) een gewoonlijk sterk toernooi organiseert. Er bestaat een goede kans, dat dit sterkste toernooi uit de Leidse re gio een volgende keer nog meer kwaliteit zal bieden. Noordwijk stelt zich namelijk kandidaat voor deelname aan een profcircuit. De A. T. P. (de organisatie van prof tennissers) wil een aantal subcir cuits organiseren voor aankomen de toptennissers. De bedoeling is deze spelers de zekerheid van een aantal toernooienreeksen te geven, hetgeen hun ontwikkeling ten goe de zal komen. Bovendien kunnen zij zich dan via een puntensysteem gaan onderscheiden en zodoende in aanmerking komen voor de gro te proftoernooien. Voor dit seizoen was de tijd echter te kort om alles goed te organiseren. Harry Verde gaal in zijn winstpartij tegen Rob Koggink. Zijn ploeg, de Sassenheim- se Tennisver eniging, be haalde het kampioen schap in de Overgangs klasse B, waarin dit jaar werd ge debuteerd. (Van onze handbalmedewerker) )EN Het veldhandbalselzoen loopt langzaamaan ten einde. Het Brkte programma van gisteren bracht In de Leidse regio alleen lerenteams van Northa en Sanocel/Saturnus binnen de lijnen. Leidse ploeg, die met het Haag- HEC op een gedeelde eerste its in de afdelings eerste klasse vas geëindigd, moest in een lissingsduel uitmaken welk ti zich kampioen mocht noe- t en via promotiewedstrijden :ht proberen een plaats in de ionale tweede klasse te verove- Saturnus startte nogal ner- s. En juist door die zenuwen ■*den er vooral in verdedigend licht fouten gemaakt. HEC lm zodoende vrij gemakkelijk i een 0-3 voorsprong. De Leidse ^eg veerde echter tijdig op. Met "vlagen bijzonder boeiend spel rden de Hagenaars zwaar onder ik gezet. Doelpunten konden i ook niet uitblijven. Via de senstanden 3-3 en 5-3 kon Sa- nus met een verdiende 6-4 voor- 'ong gaan rusten, de tweede rondgang dicteerde lurnus het spel vanaf de eerste nuut. De ingestudeerde aanval- itronen sorteerden duidelijk ef- it. Vooral 'nummer 11' werd llvuldig met succes toegepast, inen twintig minuten was de 0 magere ruststand uitgebouwd ar een onaantastbare 12-4 voor tong. in de resterende tien mi nuten, waarbij de Leidse heren uiteraard de touwtjes wat lieten vieren, kon HEC nog terugkomen tot 12-6. In het Leidse doel vertolk te invaller Cor Bakker een meer dan betrouwbare rol. Het dozijn Leidse doelpunten kwam op naam van: Anton Klok (5x), Alwin Jansen (2x). Peter Waalwijk (2x), Anton van Noort, Benno Nieuwenhuizen en Sander Lagendijk. Na de wedstrijd tegen HEC moest Saturnus aantreden tegen de kam pioen van de afdelings eerste klas se B CWP uit Den Haag. In dit duel was niet te merken dat de Leidse heren al een wedstrijd in de benen hadden. Vanaf het beginsignaal draaide Saturnus een hoog tempo. CWP had daar duidelijk moeite mee. Binnen de kortste keren keek de Haagse ploeg tegen een 5-0 achterstand aan. En Saturnus ging door. CWP kon niet verhinderen, dat Saturnus via de tussenstanden 7-1, 9-3 en 12-4 wegliep naar een alleszeggende 14-5 ruststand. Ook in de tweede helft een domi nerend Saturnus. Keer op keer werd de Haagse ploeg voor vrijwel onoplosbare problemen gesteld. an onze tennlsmedewerker) |p|ploon Forescate, dat mag |||j&oren om weer een eerste ISSHIser In de regio Lelden te i^agen moest het gisteren tegen Ejjaswfidam doen zonder Henny mans en dat scheelL Nu wa- aanvoerder Madera en zijn ngenoten met het kampioen- >p in de tas natuurlijk toch al zo erg fel meer en daarin ligt IDorzaak van de 3—6 neder- i. Alleen belangrijk voor Zaan- De tweede vertegenwoordl- In de overgangsklasse A, mburg, verloor ook, en wel 1—8 van Hilversum 3. Even belangrijk, want degradatle- lar is er niet meer. Het be- rijke nieuws kwam uit de omrTgangsklasse B, waar Sassen- oor i TV door een moeilijke 53 op Joy Mozaïek kampioen iet i en waar de NoordwIJkse SV iet iieens feest kon gaan vieren pen zege met dezelfde cijfers nderï) op Never Out Verder is de Ge* groot dat de Munnik zich (armiart in de „rij der Kamploe- Je p nen". Gisteren wonnen Jan Theu- nissen cs met 6—2 van Gooiland en aangezien concurrent Lucky Stroke onderuit 19 gegaan tegen Zandvoort, heeft de Munnik aan een gelijkspel genoeg In de in haalwedstrijd tegen Lucky Stroke om een poging te mogen doen een stap hoger te zetten op de tennlsladder. De Inhaalwedstrijd zal worden gespeeld op tweede pinksterdag. Tenslotte verloor de Leidsche Hout met 3—5 van LeF monias 3 en dat betekende het einde van de kampioenskansen. Unicum verloor zaterdag de In haalwedstrijd van Plaswljck (2—6). Gisteren werd een halve revanche genomen op dezelfde tegenstander: 4—4. Forescate haalde de winstpunten gisteren uit de herenenkelspelen van aanvoerder Bram Madera, die in twee sets overeind bleef, en Rob Hagedoorn, die er drie sets voor op het gravel diende te staan. De dames Tine Langeveld en Liselotte van der Bijl moesten zich na drie sets aan hun respectievelijke te al vast dankzij een sluitend optre den van de Noordwijkse SV in het HD van Blommendaal/Pasma, het DD van Josine van der Koogh/lne- ke van der Meer en het eerste GD van het koppel Josine van der Koogh/Pasma. De dames van de> Noordwijkse SV hadden in de zege gisteren een groot aandeel. Josine van der Koogh won drie partijen en Ineke van der Meer twee. Unicum won zaterdag tegen Plas- wijck alleen het eerste HE van Arnold van der Capellen. 1—6, 7—6. 6—4 tegen Frank de Haas, en het eerste GD van Arnold van der Capellen/Maureen Meijer. Gis teren ging het beter. Har Meijer klopte Vreeburg, 6—2, 6—2, en Arnold van der Capellen bleef Ri chard van der Torre met 7—5, 6—2 de baas. Voor de overige winst punten zorgden Maureen Meijer en Marjan van Boeckel in het DD en Arnold van der Capellen/Maureen Meijer in het eerste GD. De Munnik begon tegen Gooiland met verlies van Jan Theunissen in het eerste HE tegen Hans Hogen- doorn, 36. 2—6, maar vervolgens moesten de gasten wachten tot de GD alvorens nog een papieren winstpuntje aan hun totaal te kun nen toevoegen. Alleen het DD van Joke van Sas en Carine Heester mans vergde een driesetter! Jan Theunissen revancheerde zich in het HD met Ad van der Berg uitstekend voor zijn in het HE gel9den nederlaag. De Leidsche Hout zag Peter Pauwels tweemaal winnen, namelijk in het tweede HE en in het HD met Alfred Gelevert. Laatstgenoemde zorgde met Maya de Boer voor het derde winstpunt van de Leidsche Hout in het twee de GD. Overigens verliepen de za ken voor de Leidsche Hout be paald niet gelukkig. De twee DE en het eerste *HE (Alfred Gelevert) gingen in drie sets verloren! Kamploenenrlj: Unicum 3 en 4, de Leidsche Hout 2 en 4 en het eerste en tweede herenteam van Unicum. CWP probeerde nog wel door mid del van een "stevigere aanpak" de bakens te verzetten, maar de ploeg van trainer Frank Bonte liet zich daardoor niet van de wijs brengen. De Leidse heren zegevierden ui teindelijk onbedreigd met 23-12. Voor Saturnus scoorden: Anton Klok (5x). Peter Waalwijk (5x). Hans van Hekesen (4x), Wim van Leeuwen (3x), Sander Lagendijk (2x), Alwin Jansen (2x) en Anton van Noort (2x). Op zondag 5 juni moet Saturnus met de Rotterdamse kampioen uit maken welk team uiteindelijk pro moveert naar de regionale tweede klasse. In diezelfde regionale klasse kon het Noordwijkerhoutse Northa het niet bolwerken tegen de reserves van Ancora. Northa had enkele geblesseerde spelers in de gelede ren en dat kwam de ploeg op een serie Rotterdamse break-outs te staan, die niet konden worden af gestopt. Bij rust leidde Ancora al met 14-2. De Rotterdammers slo ten het treffen af met een ruime 28-13 overwinning. Door deze ne derlaag is Northa definitief op de laatste plaats geëindigd. Het ziet er dus naar uit, dat de Noordwij- kerhouters volgend seizoen op af delingsniveau zullen uitkomen. Het team van Sanocel/Saturnus dat door een 12-6 overwinning op HEC de titel binnen haalde.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 19