Warmundastraat legt zich niet neer bij besluit renovatie woningstichting Jeugdraad kan Columbiabad gebruiken Begeleiding voor jeugdwerk Katwijk Vrijdag 20 mei a.s. Noorlander bouwt raadhuis Leiderdorp VAD blijft uit handen vakbonden Universiteitsraad weer voltallig Nederlandse tennisprominenten op tenniscomplex Holiday Inn Mr KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 MEI 1977 PAGINA 4 WARMOND De bewoners van de Warmundastraat nemen de be slissing, die is genomen door bet bestuur van de woningstichting Warmunda inzake vernieuwbouw van de 31 woningen, niet zonder meer als kennisgeving aan. Tijdens een bewonersvergadering werd een motie aangenomen waarin staats secretaris Schaefer wordt ge vraagd zijn invloed aan te wenden om opnieuw de onderhandelingen tussen stichtingsbestuur en bewo ners op gang te brengen. De fractie van Progressief Warmond stelt in een verklaring het te bestreuren dat er geen afrondend gesprek is geweest tussen het bestuur van de woningstichting en het aktie- kommité en het LOS. PW verzoekt verzoejt het bestuur en het college van B en W de plannen voor vervangende nieuwbouw nog wat op te schorten totdat de staatssecretaris de plannen voor renovatie van het LOS terdege heeft onderzocht en de beslissing hierover af te laten hangen van het feit of Schaefer besluit al dan niet subsidie te verlenen aan de renovatie. Tijdens de bewonersvergadering werden tal van beschuldigingen geuit aan het adres van de woningstichting daarom was het te be treuren dat het bestuur van de stichting niet was uitgenodigd. Volgens het LOS zou de stichting opzettelijk informatie hebben ach tergehouden om de zaak te vertragen, ter wijl de stichting juist stelt voortdurend klaar gestaan te hebben om alle gewenste infor matie te geven. Dhr. H. Stol deelde zelfs mede dat destijds een groot aantal stukken die ter inzage waren meegenomen door het aktiekommité ongevraagd zijn gekopieerd. Het LOS deelde de bewoners mee de moge lijkheden voor een kort geding te onderzoe ken omdat woningstichting zich niet aan gemaakte afspraken gehouden zou hebben. Het stichtingsbestuur zei daarvoor helemaal niet bevreesd te zijn omdat het LOS zelf in gebreke is gebleven voor wat betreft ge maakte afspraken. Afscheid schoolhoofd Kerklaan De heer Kerklaan uit Lisse heeft gistermiddag en gis teravond afscheid geno men als directeur van de Don Boscoschool in Lisse, een school voor moeilijk lerende kinderen. De heer Kerklaan bereikte dit jaar de pensioengerechtigde leeftijd en nam gisteren na 16 jaar afscheid van leer lingen en oud-leerlingen. LEIDERDORP De bouw van het nieuwe raadhuis, die in het uitbreidingsplan Winkelhof zal verrijzen, wordt gegund aan het Leiderdorpse aannemingsbe drijf Noorlander B.V. Wethou der E. Drenth deelde gisteren namens het college van B W mede, dat met de firma Noor lander een zodanige bouwprijs is overeengekomen, dat de tota le kosten van het nieuwe raad huis onder het door de Raad vastgestelde krediet van 10 1/2 miljoen gulden zal blijven. De wethouder, die de juiste hoogte van de bouwsom niet prijs wilde geven maar wel kwijt wilde dat het iets meer dan de helft van 10 1/2 miljoen zou bedragen, toonde zich zeer verheugd over de bereikte over eenstemming. De gemeenteraad had namelijk bij het in het eind vorig jaar genomen besluit, op advies van de commissie ad hoe die zich met de voorbereiding van het nieuwe raadhuis had bezig gehouden, als stringente voorwaarde gesteld, dat de tota le kosten van het nieuwe raad huis inclusief inrichting binnen het raam van het beschikbaar gestelde krediet moesten blij ven. Het wachten is thans nog op de goedkeuring van het raadsbesluit door het college van gedeputeerde staten van de provincie Zuid-Holland. VOORHOUT De raad stemde gis teravond in met het voorstel een extra subsidie van 7.000,- beschik baar te stellen aan de stichting Jeugdraad Voorhout in verband met het gebruik van het Columbiabad op het terrein van de Katholieke Technische school aan de Leidse- vaart. De heren De Gruijter en Dirkse (WD) stem den tegen dit voorstel. Dirkse: „Ik vind het bedrag veel te hoog en voel voor dit voorstel totaal niets". De heer F. C. Meijer (Gemeente Belangen) stemde uiteindelijk wel in maar bleef het vreemd vinden dat er vorig jaar zoveel moeite werd gedaan om de raadsleden en de bevolking duidelijk te maken waarom het bad niet gebruikt kon worden en nu wél. „Toen moest er een nieuwe pomp komen voor de zuivering van het water en nu kan ineens het bad in de oude situatie wel worden ge bruikt, dat vind ik een vreemde zaak. Het gaat tenslotte toch om de Volksgezondheid". Bur gemeester M. Th. van de Wouw stelde de heer Meijer gerust met op te merken dat door het ministerie van Volksgezondheid met de groot ste regelmaat monsters van het badwater worden genomen en de rapporten daarvan bij B en W met die zelfde regelmaat op het bureau belanden. De heer De Wit (PvdA) wist als bestuurslid van de stichting tot bevordering van het Zwemonderricht, dat deze stichting de zaak om het bad te gebruiken vorig jaar in hoofd zaak om financiële redenen niet rond kon krijgen. „Er was toen geen sprake van zeven duizend gulden maar van een veel groter bedrag. Ik dacht me te herinneren dat het toen om minstens 30 mille ging. De zaak ligt nu toch ook heel anders het gaat nu alleen maar om een groep kinderen in de leeftijd van nul tot dertien jaar. Ik vind die paar duizend gulden bezien in het kader van de vakantie-evenementen volkomen verant woord". De heer J. Dirkse (WD) greep de beschik baarstelling van een krediet voor het aanbren gen van een deklaag op de Van den Berch van Heemstedeweg aan om er nog eens op te wijzen dat op asfalt veel harder zou worden gereden dan op een klinkerbestrating, wordt vooral 's avonds in de Herenstraat waanzinnig hard gereden. Wij hebben als raad meer te vertellen en kunnen toch dwingend adviseren dat ons politiekorps daar vaker snelheidscontroles houdt." KAMERLID VAN ELSEN OEGSTGEEST/WARMOND In Oegstgeest en Warmond werden gisteravond verkiezingsbijeenkomsten gehouden. In Warmond sprak het CDA-kamerlid J. van Eisen. Hij zegde toe, dat het CDA na de verkiezingen vast zal houden aan een reeks beloften. Zo blijft de VAD uit handen van de vakbeweging, de ontwikkelings hulp blijft op het huidige peil en de overheid moet zoveel bezuinigen dat de uitgaven jaarlijks niet meer stijgen dan 0,6 tot 0,7 procent. In Oegstgeest sprak het kamerlid mej. mr. A. Kappeyne van de Copello van de WD. Zij verklaarde niet bang te zijn voor de verkiezingsuitslag. Zij trok fel van leer tegen diegene die de garage van PPR-lijsttrekster Beckers had beklad en noemde de Nederland se Volksunie „een gevaarlijke partij". Tijdens een geanimeerde discussie verklaarde zij na de verkiezingen geen ministerspost te ambiëre. CDA-Lisse 'n feit LISSE Het CDA-Lisse is een feit. Gisteravond werd hiertoe in aanwezigheid van demissio nair staatssecretaris Van Rooyen besloten. Voorzitter is de heer De Boer, hij wordt het bestuur bijgestaan, door se cretaris Varkevisser en pen ningmeester Horsman. Staatssecretaris Van Rooyen fungeerde gisteravond als gast spreker. Hij stelde onder meer, dat de PvdA in de verkiezings strijd beter „eerlijk kon gaan vertellen", dan spreken over „eerlijk verdelen". „Als men over het beleid van de socialisti sche ministers spreekt, dan heeft men het over Joop en Jan Indien men beleidszaken van <e CDA-ministers ten tonele voeA, dan spreekt men over „het kabi- nets-bèleid". aldus de bewinds- LEIDEN De Leidse universiteit krijgt weer een voltallige universiteitsraad, nadat de raad een jaar twee vakante zetels heeft gehad. Dit blijkt althans uit de gisteren bekendgemaakte voorlopi ge percentages geldig uitgebrachte stemmen bij de verkiezing van de Leidse universiteitsraad. De definitieve uitslag wordt 31 mei bekendgemaakt Aan de verkiezing hebben 8.583 van de 18.069, ofwel 47,5 pet, kiesgerechtigden deelgenomen. Bij de twee jaar geleden gehouden verkiezingen was dit percentage 41,35. Het overtreft zelfs de 47,4 pet bij de in 1971 gehouden verkiezing van de eerste universiteitsraad. In alle drie geledingen binnen de universitaire gemeenschap, (wetenschappelijk personeel, studenten en administratie), is in ruime re mate aan de verkiezingen deelgenomen dan twee jaar geleden. P. van der Sterre verlaat K en O in Leiderdorp Herdenking oud-strijders Verliezers met bloemen. Kies: een Fleurop bloemengroet een fleurop bloemencheque/ Fleurop Interflora staat er /t voor in. Koninginnegracht 135, l Den Haag. V In de ontmoetingsruimte van de sporthal „Op Dreef" werd gisteravond afscheid ge nomen van de heer P. van der Sterre als voorzitter van de K. O. afdeling Leider dorp. De heer Van der Sterre (rechts) heeft het voorzitterschap van de afdeling Leider dorp, die dezer dagen 12 1/2 jaar bestaat, gedurende 11 1/2 jaar bekleed. Wethouder mevr. D. W. Tichler—Moerman, met loco burgemeester E. Drenth namens het ge meentebestuur aanwezig, dankte de heer Van der Sterre voor het vele werk voor K. O. verricht en bood hem een keramie- ken vaas aan. Het afscheidsfeestje, dat hem werd aangeboden door het gemeente bestuur van Leiderdorp werd opgeluisterd met de vrolijke klanken van het blokfluiten semble van de Leiderdorpse muziekschool „The Pied Piper" onder leiding van Alberti- ne v.d. Deijl. De heer Van der Sterre, ook bekend als beschermer en restaurateur van monumenten, hield in zijn afscheid stoespraak een vurig pleidooi voor een eigen onderkomen van K. O. in Leider dorp. Hij wordt opgevolgd door J. H. J. Manhoudt. VALKENBURG De Vereni ging van Oud-Strijders VAL 4 R.I. houdt donderdag 19 mei, hemelvaartsdag, een herden kingsbijeenkomst in Valken burg voor de gevallenen van het vierde regiment van de in fanterie. De bijeenkomst begint donder dag om 9.30 uur met het half stok hijsen van de vlag op de ere-begraafplaats in Rijswijk (Z.H.). Vijf minuten later heeft een kranslegging plaats bij het eregraf op de algemene begraaf plaats aan de Sir Winston Chur- chilllaan in Rijswijk. Het gezel schap reist daarna naar Valken burg om omstreeks 10.30 uur een herdenkingssamenkomst te houden in de Hervormde kerk van deze gemeente. Ruim een uur later trekken de genodigden naar de kantine van het marine-^ vliegkamp, alwaar gezamenlijk wordt gegeten. Om 13.15 uur houdt Valken- burgs burgemeester N. v. 't, Wout een toespraak op de ere begraafplaats. de genodigden marcheren in defilévorm van de Marinus Poststraat naar de ere begraafplaats. Na de toespraak' van de burgemeester heeft een kranslegging plaats. zó voordelig is het leasen van uw zakenauto's: om maar eens een voorbeeld te noemen: het leasen van een Opel Kadett Standaard kost u bij een looptijd van 2 jaar en een totaal kilometrage van 80 000 15 cent per km bij 01 Multileasebv Postbus 44. Vondellaan 80, Leiden, tel. 071 -76 02 02 (buiten kantooruren: 02521 - 1 30 25) Hebt u belangstelling, stuur dan onderstaande antwoordcoupon in! persoonsnaam KATWIJK Tijdens de openbare vergadering van de raadscommissie voor jeugd- en sportzaken die gister avond in Katwijk gehouden is, werd besloten tot instelling van een bege leidingscommissie voor jeugd- en jon gerenwerk. Het voorstel tot subsidie verlening ad 36.000 aan het open jongerencentrum 't Mallegat ont moette nauwelijks weerstand: alleen de beer J. Guyt deelde mee dat de SGP tegen de subsidie was. Vooruit lopend op het nu vastgestelde bedrag is in februari aan het jongerencen trum een voorschot van 10.000 ver leend. De vraag of en zo ja in welke vorm het (open) jeugd- en jongerenwerk begeleid zou moeten worden, ontlokte veel discussie. Op het vormen van een begeleidingscommissie is in vergade ringen van de raad diverse malen aangedron gen, omdat men als college een "vinger aan de pols" van het jongerenwerk wilde houden. De CDA-er W. van der Plas wilde weten of alleen de financiële gang van zaken moest worden begeleid of dat er ook over de program ma-samenstelling gepraat zou moeten worden. Wethouder H. Haasnoot, die de vergadering voorzat, meende dat de kosten inderdaad be waakt moeten worden, maar dat het hoofdzake lijk gaat om een vorm van contact waarbij alleen incidenteel gesproken zou moeten wor den met de besturen. De programma-samenstel ling zou nauwelijks ter sprake komen, omdat de besturen daar weinig bemoeienis mee heb ben de verantwoordelijkheid daarvoor ligt bij de jeugdwerkers. Wel verwachtte de heer Haasnoot dat er in geval van fricties in de jeugdorganisaties zelf óf bijv. tussen de bestu ren en de gemeente, er vaker vergaderd zou moeten worden dan wanneer alles goed gaat. De in te stellen begeleidingscommissie zou voornamelijk moeten dienen als "klankbord" voor de stichtingsbesturen. Drs. H. van Mierlo (Gem. Bel.) pleitte voor een commissie van goede diensten, die gerecruteerd moest worden uit leden van de raadscommissie voor jeugd- en sportzaken. Het zat hem hoog dat er tot nu toe steeds hooglopende discussies ontstonden als er iets bijzonders aan de hand was met bijvoorbeeld 't Mallegat of 't Trefpunt, terwijl raadsleden dan niet zinvol konden meewerken aan de oplossing van de moeilijkheden. Op zijn voorstel werd besloten een commissie-van-drie te vormen, waarvan één lid "gespecialiseerd" zou moeten zijn in 't Mallegat, het tweede in 't Trefpunt en het derde in de overkoepelende confessionele jeugdorganisatie. Deze contactI- begeleidingscommissie zou als een "verleng stuk" van de commissie voor jeugd- en sportza ken moeten fungeren, opdat voorkomen wordt dat over elk incidentje in deze raadscommissie moet worden gesproken of dat de wethouder er zich mee moet bemoeien. Het raadslid D. Parlevliet (WD) en de heer J. van Duijvenbode (commissielid voor sportza ken) verklaarden zich bereid zitting te nemen in de begeleidingsgroep. Het CDA-raadslid Van der Plas ging akkoord met het feit dat zijn partij de derde man zou leveren. Dankzij de enorm snelle oplevering door de firma Wernink Leiden van ons 4-baans Mateco tenniscom plex, zal Leiden 20 mei 4 banen rijker zijn. Het tenniscomplex zal ten behoeve van de Leidse tennisenthousiasten feestelijk worden geopend door de volgende tennisprominenten. Loek Sanders Martin Koek Elly Fessies Judith Salomé Een ca. 2.00 uur durend demonstratie tennlaprogramm» zal door hen worden opgevoerd, aanvangend ca. 17.15 uur. Tevens zal het Leid» Majoretten Peloton „Fourty Four Degree»" het geheel feestelijk omlijsten. En wfe de jougd hoeft, heeft de toekomst: tevens ballonnenwedstrijd voor de |eugo waar sportieve recreatie hoogtij viert (Voor tennisabonnementen 071 76.93.10) Bezoek de Ton Menken rommelmarkt in de Ton Mertken-hal van 20 t/m 22 me Het li voor een goed doel 9 y E ip) LEIDEN B0WUNG.i FUN CENTER 071-769310 1746 Holiday Inn s aangesloten op Holidex Reserveringssysteem per Early Bird. voor een fijne avond uit - Overige vestigingen in: Utrecht 030-910555; Eindhoven 040-433222 Zoeterwoude Op Hemel vaartsdag organiseert tafelten nisvereniging Effect 54 haar jaarlijkse clubkampioenschap pen in verenigingsgebouw „Ons Huis". Aangezien zich ruim 50 deelnemers (sters) opgegeven hebben, zullen de voorronden te 10.30 uur van start gaan, terwijl de finalepartijen zullen uitlopen tot omstreeks 23.00 uur. Zoeterwoude Op Haasbroek organiseert S.J.Z. deze week twee tournooien. Om te begin nen wordt op Hemelvaartsdag door de jeugdcommissie een voetbaldag voor de E-l-junioren georganiseerd, terwijl zondag 22 mei het traditionele veteranen- tournooi om de zgn. „Zandgeest- trofee", wordt gehouden. LISSE Dinsdagmiddag jl. werd onder grote belangstelling het feit herdacht, dat de afde ling Lisse van de Algemene Bond van bejaarden 25 jaar ge leden werd opgericht. Velen wa ren naar Welkom gekomen om het bestuur te feliciteren en een dronk uit te brengen op deze gebeurtenis, waarbij men ook nog twee jubilarissen kon huldi gen. De heer Daudey (93) en mevrouw Westerink (89) werden voor hun 25-jarig lidmaatschap eens in het zonnetje gezet. hamer voor het eerste artikel van de jaarlijkse Parochie Vei ling Voorhout: PaVeiVo 1977. Er is weer een keur van artikelen waaronder dit jaar de nodige stukken antiek. De opbrengst is ook nu voor werkzaamheden in en rond de kerk. Zo juist is in overleg met de bouwinspecteur van het bisdom een plan opge maakt om verschillende werk zaamheden aan de toren en de kerkramen te gaan uitvoeren, Reden waarom de organisato ren weer op een suksesvolle Pa VeiVo hopen. Oegstgeest Honderden sch olieren hebben hun schoolsport dag gehouden op het terrein van de Voscuyl. Het toernooi werd gewonnen door de vijfde en zes de klasse van de rk Jenaplan school De Kring. Oegstgeest De Wilbert Drum mers uit Oegstgeest vieren za terdagavond het koperen jubi leum. Daartoe wordt een bands how gehouden in de Apollohal. Sassenheim Drie dames wer den gisteravond gehuldigd tij dens de jaarvergadering van de Sassenheimse afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond. De da mes Dijkstra, Helmus en De Boer vierden hun 40-jarig lid maatschap. Voorts waren er be stuursverkiezingen en werd het blijspel „Levenselixer" opge voerd.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4