m 2.09 Basketballers ontspannen langs Schotten Hallvar Thorese talent dat zich zelf aanmeldt s Hans Alleman mikt op wraakgevoelens Overheid en sport nader tot elkaar Duo aan kop bij schaken EK dammen gedevalueerd Maertens niet in ronde van Frankrijk U hoeft ze niet allemaal te helpen.... ééntje maar! KESSLER MOGELIJK NAAR OOSTENRIJK samen verantwoordelijk voor een menselijke samenleving Beckenbauer doet boekje open over doping van 250 gram van 2.36 voor Geldig t/m zaterdag 21 mei. SPORTWERELD Louk Sanders wil niet naar Wimbledon SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 MEI 1977 PAGINA 15 Hallvar Thoresen met vader Gunnar. De jeugdige Noor (amper 20 jaar) glim lacht als hij die woorden hoort. Aan de vooravond van het duel tussen FC Twen te en PEC Zwolle, een wedstrijd die de Nederlandse vertegenwoordiger moet op leveren in het komende toernooi om de Europa Cup II, laat hij weten: „Nou ja, een droomzo'n finale is natuurlijk wel mooi om mee te maken, maar ik heb er eigenlijk altijd meer van gedroomd om een Europees bekertoernooi te mogen spelen. Ik heb veel van die wedstrijden bij ons in Noorwegen op de televisie gezien en elke keer dacht ik weer: „Zo iets zou ik ook graag eens zelf willen beleven, dat lijkt me een geweldige erva ring. Ja, en nou zou dat kunnen gaan gebeuren, als we tenminste winnen. Nor maal gesproken is FC Twente beter dan PEC, maar dat zegt lang niet alles. Neem nou die ontmoeting van ons tegen AZ. Dat was zonder meer de betere ploeg, vooral in de competitie, en toch wonnen wij. Dat is het mooie van voetbal, zeg ik maar." Hoe dan ook, het spelen in de finale voor Van onze verslaggever) ENSCHEDE De opmerking is af komstig van Kalle Oranen en werd gebezigd nadat FC Twente zich in een slopende verlenging ten koste van AZ'67 een plaats in de eindstrijd van het toernooi om de KNVB-beker had verworven. Wijzend op Hallvar Thoresen zei de verdediger, die even als Jan Jeuring zijn professionele voetballoopbaan afsluit om zich als amateur te hullen in het tenue van Sportclub Enschede: „een jongens droom wordt werkelijkheid. Zo jong nog en dan al in de finale". de nationale beker wordt voor Hallvar Thoresen het hoogtepunt in zijn nog erg prille carrière. „Toen ik acht of tien jaar was, dat weet ik niet meer zo precies, ben ik met voetballen begonnen. Tenmin ste, een beetje serieus, dus trainen en wedstrijden spelen. Dat ging wel aardig en in 1974 kwam ik in het eerste elftal van Larvik, een club uit de tweede divi sie. Ja, en hoe gaat dat dan? Je bent geïnteresseerd in voetballen. Leest wat in de kranten over de belevenissen van Finn Seeman, Harry Hestad, Harold Berg en Tor Fuglset in Nederland. En zo raak je een beetje op de hoogte van wat er zich daar allemaal afspeelde. Verder keek ik natuurlijk veel naar de televisie tijdens het toernooi om het we reldkampioenschap in West-Duitsland en ik heb geen enkele wedstrijd van Holland overgeslagen. Oranje speelde geweldig ai het leek me prachtig om zelf te gaan voetballen, in het land, dat het beste nationale elftal had. Twee jaar geleden heb ik toen FC Twente zien spelen in de finale van het toernooi om de UEFA-cup tegen Borus- sia MönchenGladbach. Ik genoot van het spel van Twente en kon me op dat moment niets mooiers voorstellen dan zelf in zo'n elftal, dat zo lekker voetbalde rond te lopen". „Dat leek me een enorme gebeurtenis, maar het probleem was alleen: hoe moest ik er komen? Met mijn vriend Reidat Sundby, die inmiddels naar Larvik is teruggekeerd, heb ik er uitvoerig over gesproken en hij voelde er ook wel wat voor. We hebben de stoute schoenen aan getrokken en vorige zomer een brief ge schreven naar Enschede of we een test mochten afleggen, een keer een oefen wedstrijd mochten spelen. Het antwoord was ja en vervolgens hebben we ons bij FC Twente gemeld. De proef, die Reider' en ik moesten doen, slaagde blijkbaar, en we kregen allebei een, hoe moet ik het zeggen, zeg maar een leerlingencontract. We werden in het C-elftal gezet en dat ging wel lekker, dat liep heel aardig. Ik geloof dat ik zo'n tien wedstrijden ge speeld heb in dat team en ik maakte daarbij ook nog een paar belangrijke doelpunten." Op een gegeven moment kwamen er al die blessures bij de A-selectie en toen mocht ik een keer invallen in het eerste elftal. Dat was thuis tegen FC Den Haag, en voor mezelf had ik niet het idee dat ik het er slecht vanaf gebracht had". „En eigenlijk vanaf dat moment ben ik bij de A-selectie gebleven, iets waar ik geen seconde spijt van heb gehad. Na tuurlijk moest ik wel meer trainen, maar dat deed ik met plezier. Omdat ik voor mezelf voelde dat het steeds beter ging. Vooral ook in de wedstrijden. In het begin speelde ik een beetje voorzichtig, wist ik ook niet precies wat wel kon en wat niet, maar later kreeg je steeds meer zelfvertrouwen en als je dat hebt, durf je ook meer dingen te ondernemen, ga je meer initiatieven ontplooien." Hallvar Thoresen heeft het voetballen bepaald niet van een buitenstaander. Zijn vader Gunnar speelde 64 keer voor de Noorse nationale ploeg. (Van onze verslaggever) ZWOLLE Hoe ver reiken de krachten van PEC-Zwolle nog? FC Twente kan morgen in het Goffertstadion van Nijmegen zonder problemen de allerlaatste reserves aanspreken, want na de bekerfinale wacht de verlossende vakantie. Maar rust is de underdog oit Zwolle dan nog niet gegund. Drie dagen later moet van Heerenveen worden gewonnen om nog aanspraak te kunnen maken op het kampioenschap in de eerste divisie. En als Vitesse die Zwolse illusie verstoort, wordt van het dappere PEC opnieuw een krachtexplosie verwacht Zes loodzware wedstrijden in de nacompetitie kunnen dan alleen nog de poort naar de eredivisie openen. Trainer Hans Alleman is op zo'n ontwikkeling voorbereid. ,Jk heb het programma voor wat ons in de nacompetitie te doen staat al klaar. Maar het zal voor ons ongetwijfeld verschrikkelijk zwaar worden. Van alle Nederlandse clubs hebben wij dan de meeste wedstrijden gespeeld. Maar daarmee zijn wij niet kan sloos. Als het voor ons een ncompetitie wordt, zal ik proberen de spelers met wraakgevoelens te motiveren. Wraakgevoelens omdat PEC niet de ploeg is geweest die kampioen werd en promoveerde. Want als er toch een club in de eerste divisie is die bewezen heeft recht op promotie naar de eredivisie te hebben dan zijn wij het" Achtervolgd PEC-Zwolle wordt eigenlijk achtervolgd met het spookbeeld dat iedereen straks met lege handen kan staan. Maar bij trainer Hans Alleman en zijn spelers overheerst de angst bepaald niet. Na de verrassende triomf in de halve finale op FC Den Haag is de Zwolse equipe moreel enorm sterk geworden. Twente kan een teleurstellend seizoen in een klap goedmaken, maar zo gemakkelijk zal dat met gaan. Ze zullen er tweemaal dne kwartier voor moeten voetballen," zegt Alleman en zijn spelers tonen zich niet minder zelfverzekerd. In de groep heerst ontspanning. Ik ben in staat om vijf minuten voor het begin van de wedstrijd nog een bak te vertellen, want ik weet dat iedereen klaar staat als de aftrap er is," vertelt Alleman. De ontspannen sfeer aan de vooravond van de bekerfinale wordt bevorderd door de geruststellende gedachte dat PEC-Zwolle althans in de Goffert niets te verliezen heeft „Dat wij als eerste divisieploeg de finale hebben bereikt is immers al een formida bele prestatie. Verliezen is voor ons geen schande maar dat woord wil ik eigenlijk niet in de mond nemen. Ik ben ervan overtuigd dat wij niet kansloos zijn. Een grote nederlaag zal het voor ons in ieder geval niet worden. Beslist niet, want daar zijn wij te sterk voor. Zeker mentaal." AMSTERDAM Tijdens een tweede topsportdiscussiedag in Amsterdam zijn de sport en de overheid nader tot elkaar geko men. Na een lange reeks discus sies vonden beide partijen el kaar in een claim van de geor ganiseerde sport op het ministe rie van CRM van 25 miljoen gulden. Op dit basis achtte di recteur-generaal van CRM Ver hoeve en NSF-voorzitter Van Zijll nationaal sportoverleg mo gelijk. Namens de vereniging voor sportgeneeskunde sneed dokter Mosterd het dopingpro-^ bleem aan en stelde voor een~ onderzoek te houden in een bre der kader dat drie vier ton zou kosten. Verhoeve gaf te kennen dat dit bedrag geen onoverko melijk bezwaar behoeft op te RESULTATEN HILVERSUM HILVERSUM De uitslagen van de koersen in Hilversum zijn: SAINT LATTIERPRLIS 2000 M: 1. Narciso Tefka (S. van Dooyeweerd) 2.47.0 1.23.5, 2. Pepi H, 3. Petite Monique. Winn. 61,20 pl. 34,70 3,40 2.90 kopp. 255,60 trio 21.517,50. SOLOGNEPRUS 2000 M: 1. Pyreus Berkenhof (W. van Buytene) 2.49.3 1.24.7, 2. Pane Norton, 3. Petra Voor- ne^Winn. 3,80 pl. 2.80 3,90 3,90 kopp. SAUVETATPRUS 2000 M: 1. Nenry Buitenzorg (A. Niemeyer) 2.45.7 1.22.9, 2. Orlow Eberhof, 3. Never Dream. Winn. 13,10 pL 2,90 1,40 3,30 kopp. 18,60 trio 731,10. SARAZACPRUS 2440 M: 1. Moniek Donne (G. W. van Eykelenborg) 3.25.1 1.24.1, 2. Okos, 3. Marion. Wmn. 89,90 pl. 15,80 2,60 3,90 kopp. 144,70. SEMOYPRUS 2020 M: 1. Nellie Windspiel (A J. M van Brederode) 2.48.4 1.24.2, 2. Oxenia W., 3. Oda Helvetia. „Winn. 4,10 pl. 2,00 2,50 1,80 kopp. 24,50 trio 104,90. SOUILLACPRUS 2900 M: 1. Mike Naidinclant (J. Wagenaar) 4.06.7 I.25.1, 2. Meindert, 3. Kwik Hanover. Winn. 2,20 pl. 1,30 2,00 kopp. 5,90. SAUZETTEPRUS 2000 M: 1. Loeno W (C. D. Imming) 2.43.8 1.21.9, 2. Lotus Laguna, 3. Katrien Axkit. Winn 4,70 pl 3,40 3,30 5,90 kopp 16,00 trio 392,40. DE GOUDEN SPELD IX 2000 M: 1. Lenneke G. (G. v.d. Wal) 2.44.1 1.22.1, 2. Nimble Boy, 3. Lucy Ester H. Winn. 4,40 pl. 2,50 2,30 1,80 kopp. II,30. SAUTRONPRLIS 2000 M: 1. Nevil Fez (B. Dapper) 2.43.6 1.21.8, 2. Ma dame D., 3.Norman Gakopa. Winn. 5,30 pL 2,70 4,30 3,40 kopp. 43,40 trio 326,20. SAUGUESPRUS 2440 M: 1. Opsta- lan (B. van Klaveren) 3.21.1 1.25.4 2. Nelwyn Bush, 3 Odd Nardinclant. Winn. 8,30 pl. 2,90 2,10 2,20 kopp. 20,30. TOTALISATOROMZET 426.825. MIJDRECHT Door een over winning op Marian Stada is. Corry Vreeken mede aan de leiding gekomen in het toernooi om het Nederlands kampioen schap schaken voor dames, dat in Mijdrecht wordt gehouden. Cathy van der Mije speelde met zwart remise tegen Jeanette Mulder. Na zeven ronden staan Van der Mije en Vreeken op een gedeelde eerste plaats met zes punten. Uitilagen zevende ronde: Mulder - Van der Mije 0,5-0,5, Haagsma - Van Gent 1-0, Van Eist - Van de Giessen 0-1, Bruinenberg - Belle 0,5-0,5, Vree- ken - Stada 1-0, Van Parreren - Borowski 1-0. Stand: 1/2. v.d. Mije en Vreeken 6 punten, 3. v.d. Giessen 5,5„ 4. van Parreren 5, S/7 Belle, Mulder en Haags*- 8. Van Eist 3, 9. Brui- rMob' <r 2. I Van Gent en Stada UPPSALA Toen de Nederlandse basketbal- ploeg afgelopen zondag de sporthal van Uppsala binnenkwam, ontstond de nodige hilariteit, toen men hoorde, dat Zweden halverwege de wedstrijd tegen Schotland achterstond. Hoe dat kon ervoer Oranje dinsdag bijna zelf. Gebrek aan concentra tie gaf de Schotten de kans een voorsprong te nemen. Het duurde bijna vijftien minuten (32—34 voor Schotland) voordat Nederland daarin veran dering kon brengen. Van een echte wedstrijd was toen eigenlijk geen sprake meer. Het was tevoren duidelijk, dat de Nederlandse ploeg geen problemen zou hebben met de Schotten, die nog veel te kort komen. Het peil van het basketbal in Groot-Brittannië is de laatste jaren met sprongen vooruit gegaan, maar de achterstand op de rest van Europa is nog altijd enorm. Gisteren was voor Nederland dan ook meer een rustdag. Jan Janbroers stuurde wel even zijn sterkste vijftal (Akerboom, Kip, Zwiers, Cramer en Ha- gens) het veld in, maar gaf na acht minuten zijn andere spelers, de jongens die tot nu toe maar weinig hadden gespeeld, de kans zich te bewijzen. Met de eindstand van 108—72, bereikt via een Scorers Nederland: Kropman 6, Dekker 14, Faber 13, Harrewijn 9, Hagens 4. Kragtwijk 8, Van de Lagemaat 8, Cramer 14, Van Helfteren 15, Zwiers 14, Kip 3. Topscorers Schotland: Mcinnes 16, Mitchell 13 en Archibald 12. Uitslagen: Groep A: Oostenrijk—Griekenland 82—65 (27-43); Turkij e—Finland 57—68 (33—36); Frankrijk—Roemenië 100—69 (62-31). Groep B: Hongarije—Zweden 78—63 (43-33); West-Duits land—Polen 71—85 (3341); Standen: Groep A: Oostenrijk 4 3 1 7 332—293 Frankrijk 4 3 1 7 350-332 Finland 4 3 1 7 297-288 Griekenland 4 2 2 4 294—313 Roemenië 4 1 3 2 339—348 Turkije 4 1 3 2 305-345 Groep B: Nederland 4 4 0 8 364—295 Polen 4 3 1 7 399-310 Honganje 4 3 1 7 313—304 West-Duitsland 4 1 3 2 278—315 Zweden 4 1 3 2 297—285 Schotland 4 0 4 0 276—418 BRUSSEL Na de teleurstel ling door het niet deelnemen aan het niet deelnemen aan het vijfde europese damkampioen schap te Brussel van wereld kampioen Harm Wiersma, aan wiens' financiële verlangens niet kon worden tegemoet geko men, kreeg de Belgische dam- bond nog een tegenvaller te verwerken door het niet ver schijnen van de Russische na tionale kampioen 1976 en oud wereldkampioen Vatsjelav Ts- jegolev. In zijn plaats kwam de van middelbare leeftijd zijnde Max Sjawel. Zijn eerste treffen tegen Clerc zag de Deventenaar De Ruiter uitgesteld wegens ziekte van de Amsterdammer, die met angina te bed ligt. Van de organisatie kreeg hij daarvoor twee dagen ziekteverlof. Maar dit is dan ook het uiterste want indien Clerc ook de ronde niet speelt wordt hij uit de strijd genomen. Uitslagen eerste ronde: Sjawel (Ru- s)—Letsjinski (Rus) 1—1, Clerc (Ne- d>—De Ruiter (Ned) uitgesteld we gens ziekte Clerc. Delhom (Fra) Vigne (Fra) 1—1, Marini (Ita>— Fanel- li (Ita) 1—1, Guignard (Zwi)Ver- poest (Bel) 0—2, Bochorov (Isr) Lepsic (Joe) 2—0, Malis (Tsj)Bottero (Mon) 2—0. BRUSSEL Wereldkampioen Freddy Maertens zal niet deel-, nemen aan de ronde van Fran krijk. De heren Claeys en Velde- man van de firma Flandria Velda hebben verklaard dat hun organisatie zijn activiteiten gaat concentreren op Spanje en Ita lië na het succes dat de Belg heeft gehad in de ronde van Spanje die hij zaterdag or zijn naam bracht. Voorf45,- per maand helpt u een kind in een van de ontwikkelings landen. En het kind blijft waar het hoort, in het eigen gezin. Al meerdan 10.000 mensen gaven zich op bij Foster Parents Plan. Dat is fantastisch. Maar helaas nog lang niet voldoende. Uw financiële adoptie geeft een gezin ino.a. Bolivia, Columbia, Ethiopië, Indonesië, Filippijnen of Opper-Volta weer een kans. Bel voor informatie over het werk van Foster Parents Plan 020-767676 of haal een folder bijéén van de 3200 Rabobanken. Stichting Foster Parents Plan Nederland Koninginneweg 184a, Posibus5000. Amsterdam. Tel. 020-767676. Deze publikatie is mogelijk dankzij Dahnhoilb de medewerking van de VluUUUdiln INSBRUCK Georg Kessler, die enkele weken geleden nog kandidaat was als trainer van het Nederlands elftal,- gaat mogelijk naar de viervoudige Oostenrijkse kampioen en huidi ge ranglijstaanvoerder Wacker Innsbruck. Vertegenwoordigers van de Oostenrijkse club hebben na bemiddeling van Max Merkel, in München een gesprek gehad met Kessler. Georg Kessler, die aan het eind van het seizoen Hertha BSC verlaat om plaats te maken voor Kuno Klötzer, de trainer van Hamburger SV, zou erg veel voelen voor een overgang naar Wacker Innsbruck. Eerbied en bescherming van moet er een goede wettelijke regeling menselijke leven. komen. Dat is een eis van Dat is voor het CDA van wezenlijk menselijkheid en gehoorzaamheid. belang. Mensen mogen niet naar Kies bewust voor een menselijke eigen opvatting hun eigen leven of dat samenleving. van een ander beëindigen. De bescherming van de mens geldt ook voor het ongeboren leven. Daarom StGfTl GDA I V3H 3Cjt Joop Korevaar VVCS bereikt nog geen akkoord over zeven contracten bij FC Den Haag (Van onze sportredactie) DEN HAAG Manager Fred van Hal heeft gisteravond een delegatie van de spelersvak bond (VVCS) ontvangen om te spreken over nieuwe contrac ten. Hoewel er langdurig is ge praat zijn beide partijen nog niet tot overeenstemming geko men, hoewel Van Hal verklaar de gematigd optimistisch te zijn over een goede afronding van de besprekingen. Ter tafel kwam het aanbod van FC Den Haag aan een zevental spelers, van wie Korevaar, Van Vliet en Swanenburg zich lieten vertegenwoordigen door WCS- bestuurder Lagerdijk en Galjé, Van Dam, Landers en Blijie door diens collega Jansen. „De standpunten zijn nu duidelijk", verklaarde Van Hal. Tijdens een volgend gesprek hopen we de zaak af te ronden. Eén ding is zeker: wij onderscheiden ons met onze aanbiedingen aan de spelers in niets van andere clubs in het betaalde voetbal. Er is weinig geld. Bovendien ben ik in de laatste drie jaar nog nooit door een club uit het buitenland benaderd voor een van onze spelers. Dus van die kant ver wacht ik ook geen problemen." Quick Boys winnaar in nederlaagserie (Van onze sportredactie) DEN HAAG Quick Boys is definitief winnaar geworden van de nederlaagserie van Jong FC Den Haag in de op de dins dagavond gespeelde wedstrij denreeks. Gisteravond verloor VIOS met 2-1 van het team van FC Den Haag, waardoor de zege van de Katwijkers, die ooit met 5-2 in het Zuiderpark wonnen, in de serie vast stond. Quick Boys ontvangt daarmee de zoge noemde Super Quicktrofee. De doelpunten in het duel werden gemaakt door Tempelaar en Hendriks voor de profs en Wim van Laar voor de nieuwe eerste klasser. HAMBURG Franz Beckenbauer heeft in een serie artikelen in het Westduitse week blad der Stern een boekje open gedaan over het gebruik van stimulerende midde len in de voetbal sport „Praktisch al les wat een gunstige uitwerking heeft op de prestaties en het ui thoudingsvermogen van de spelers is nog steeds in gebruik in de Bundesliga", al dus de 32-jarige Bec kenbauer. De West duitser onthult ook hoe hij zelf tot betere prestaties kwam Verscheidene malen per maand het Bec kenbauer bloed af tappen om dit vervol gens weer in het zit vlak te laten injecte ren. Dit veroorzaakte een soort kunstmati ge ontsteking. De ro de en witte bloedli chaampjes werden vermenigvuldigd en hierdoor beschikte Beckenbauer over extra uithoudingsver mogen. ADVERTENTIE PARIJS Nantes, Nice, St. Etienne en Reims hebben zich geplaatst voor de halve finales van het Franse bekertoernooi. STRAATSBURG Landskam pioen Ajax heeft in Straatsburg een vriendschappelijke wed strijd tegen Racing Straatsburg met 4-1 gewonnen. Bij de rust stonden de Amsterdammers reeds met 3-0 voor. ALKMAAR Het is met uitge sloten dat NEC-middenvelder Jan Peters volgend seizoen bij AZ'67 zal spelen. De Noordhol landse ere-divisieclub wil zich in de breedte versterken. LANDOVER De Portoncaan Alfredo Ocalera heeft in Land- over de wereldtitel boksen in het zwaarweltergewicht (volgens de versie van de world boxing council) behouden. Hij sloeg uit dager Carlos Becrerril (Vst) m de achtste ronde knock out. MONTE CARLO - John Cor.- teh, de Engelse wereldkampioen ui het half zwaargewicht (versie wbc), heeft het titelgevecht te gen de Argentijn Miguel Cuello dat zaterdag in Monte Carlo zou worden gehouden, dinsdag afge zegd. De wereldkampioen is het met eens met de in het contract opgenomen bepaling dat de tele visierechten niet worden uitge keerd in geval van storing of kabelbreuk. DEN HAAG Voor de hoofd klasse van de softbal-competitie zijn twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: Bloemendaal - EDO 2-3. DSS - Kinheim 6-2. TEHERAN Drie Iraanse skiers, de broers Abolghassem, Nosrollah en Hossein Chemcha- ki, zijn bij een verkeersongeluk in het noord-oosten van Iran om het leven gekomen. De auto waarin de drie broers meereis den, stortte op weg van Teheran naar de Kaspische zee in een diep ravijn. Louk Sanders Voorkeur voor kleinere toernooien LEIDEN Louk Sanders gaat met het bestuur van de tennis- bond praten, omdat hij liever niet wenst te worden afgevaar digd naar Wimbledon. Sanders, die eind volgende week de mili taire dienst verlaat na twintig maanden te hebben gediend, ziet meer heil in minder sterke toernooien als aanloop naar een anderhalf jaar durende tournee, waarin de Leidenaar zijn moge lijkheden wel eens internatio naal wil testen. De bond, waarmee Sanders een contract heeft volgens welke zijn reiskosten naar het buiten land tot een zeker bedrag wor den vergoed, wenst zijn nationa le kampioen uit representatieve overwegingen op Wimbldon te laten verschijnen. In de over eenkomst van Sanders met de tennisbond is de bepaling opge nomen dat de tennisser zich be schikbaar moet stellen voor be= paalde evenmenten. Maar San ders rekent daar Wimbledon niet toe. Hij speelt liever in toer nooien in Brussel, Berlijn, Baas- tad'en Hilversum. In het gesprek over zijn al - of niet-afvaardiging naar Wimble don wil Sanders ook een even tueel nieuw contract ter sprake brengen. „Ik zou graag willen dat het bedrag dat de bond aan me besteedt wordt verhoogd", aldus de Leidenaar, die in okto ber deelneemt als tweede Ne derlander naast Okker aan een profcircuit in Nederland. Daar in verschijnen al zeker Nastase en Panatta en mogelijk Connors waaraan nog een viertal (resp. trio) internationale spelers wordt toegevoegd. Na dit circuit hoopt Sanders af te reizen naar Australië en het Verre Oosten om vervolgens door te gaan naar Amerika. Dat laatste on derdeel van zijn tournee kan overigens slechts doorgang vin den als hij geen competitie speelt „Als het even gaat doe ik dat niet" aldus de Neder landse tenniskampioen. Ik ga het in ieder geval anderhalf jaar proberen op de internationale toernooien." Hans Alleman

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15