£eidóe 6omcmt Hl Het gaat goed met economie IMF-DIRECTEUR WITTEVEEN: Hoofdverpleegkundige al 7 dagen in hongerstaking Prijsstijging tanks halt toeroepen Officier komt met Duitse getuige in proces Menten Onderzoek naar koppelbazen in Waterweggebied 3 KOOREMAN ZN. Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoof dredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. Vrijdag 13 mei 1977,67e jaargang no. 20733 Kleine tv Reportage „De kleine televisie" op Ned. I om 22.55 uur. Om 21.04 uur Land of hope and glory en om 21.50 uur Kojak. Ned. II om 20.25 uur De Jorda- ches en om 21.15 uur Koning en keizer. Buien Wisselend bewolkt met nu en dan buien, mogelijk met on weer. Matige tot krachtige wind uit west tot noordwest, maxima rond 13 gr. Morgen zon 5.49-21.26. Scheveningen hoogwater 1.28. 13.59, laag water 9.29, 22.05. Verwarring in rechtszaal (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De Amsterdamse officier van Justitie mr. Habermehl heeft vanmorgen bij de voortgezette zitting tegen Pieter Menten voor verwarring gezorgd door onver wachts een nieuwe belastende getui ge op te roepen. Het is de Duitser Schleifer, waarvan tot vanmorgen niemand, buiten de officier, wist welke belastende feiten hij tegen Menten zou aanvoeren. Hiermee heeft het proces vandaag een andere wending gekregen, omdat de rechtbank na het horen van nog enige Poolse getuigen Pieter Menten eerst aan een uitvoerig verhoor had willen onderwerpen. Gisteravond heeft de verdediger van Menten mr. Van Heijningen gezegd, dat hij in zijn pleidooi tot vrijspraak van Menten zal moeten concluderen. Hij is er vast van overtuigd, dat zijn cliënt onschuldig is, zei hij gisteravond voor de NOS-radio. Mr. Van Heijningen meent, dat de Israëlische en Poolse getuigen elkaar tegenspreken over de gebeurtenissen destijds in Polen. Hij acht dit een positief resultaat voor zijn pleidooi. Ook de emoties van getuigen „zullen op de Weldenkende rechters geen speciale indruk maken", aldus mr. Heijningen, die verder zei met enige ontvangen deskundige telefoontjes „zijn voordeel te doen". Reeds 28 doden van hotelbrand geborgen (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De afgelopen nacht heeft men opnieuw zeven stoffelijke overschotten gevonden onder het puin van het afgebrande hotel Polen in Amsterdam, waardoor het aantal geborgen doden is gestegen tot 28. Er worden nu nog 5 hotelgasten vermist. In ziekenhuizen worden nog 22 mensen ver pleegd. De identificatie van de slachtoffers gaat „ta melijk voorspoedig", aldus een politiewoord voerder, maar het is zeer de vraag of alle doden herkend zullen worden. De niet herken de stoffelijke resten zullen waarschijnlijk op een gemeenschappelijke plaats worden begra ven, zoals dat ook met de slachtoffers van de ramp op Tenerife is geschied. Schoonzoon zal hij waarschijnlijk toch geen ambassadeur in Washington worden. Dr. H. J. Witteveen (Van onze parlementaire redactie) DEN BOSCH Het komende jaar zal geen gemak kelijk jaar worden voor de wereldeconomie. In de meeste landen is de werkloosheid nog groot en de inflatie onaanvaardbaar hoog. Niettemin vallen er in de huidige situatie ook een aantal bemoedigende ontwikkelingen te onderkennen, welke hoop geven een evenwichtiger en duurzamer economische groei. Mijn optimisme is gebaseerd op een grotere bereidheid in beleidskringen om de noodzakelijke voorwaarden voor een duurzame en evenwichtige groei te scheppen. Dit zei gistermiddag dr. H. J. Witteveen, directeur van het Internationale Mone taire Fonds in een rede voor het Nederlands Chris telijk Werkgevers Verbond. De heer Witteveen sprak over goede redenen om te geloven dat het economisch herstel in de nu komende periode bevredigend zal verlopen. Tegelij kertijd is er alle reden om onvoorzichtige pogingen om de expansie te versnellen, te vermijden. De verwachting is dat de inflatie in de industriële wereld niet veel onder de in 1976 geregistreerde 7 procent zal komen. Volgens dr. Witteveen ondermijnt de onzekerheid omtrent het toekomstige verloop van prijzen en kosten het vertrouwen van het bedrijfsleven, wat leidt tot terughoudendheid van de investeerders met alle gevolgen van dien voor de produktiegroei. Dit is misschien een van de oorzaken van de nogal aarzelende reactie van de investeringen in vaste activa op het recente conjuncturele herstel. Een andere oorzaak van de vertraging in het economi sche herstel was, dat het fiscaal beleid in een aantal landen minder stimulerend bleek te zijn dan aan vankelijk was verwacht. Veldslag in Rome De Romeinse politie heeft gisteren met traangas een eind ge maakt aan een de monstratie van radi cale studenten, waar voor geen toestem ming was verleend. Het draaide uit op een veldslag, waarbij de politie met scherp schoot. Een negen tienjarig meisje werd door een dodelijk schot getroffen, tal van anderen raakten gewond. De radicale studen ten wilden het feit herdenken dat drie jaar geleden bij refe rendum de mogelijk heid tot echtschei ding in een beperkt aantal gevallen werd goedgekeurd. Het be gon vreedzaam op het Piazza Navona, tot een enorme, zwaar gewapende po litiemacht het plein opstormde. De politie heeft alle demonstra ties verboden sinds VQrige maand een po litieman bij heftige studentenrellen is omgekomen. Door de gevechten is gisteren een aantal wijken van Rome urenlang onbereikbaar ge weest voor het ver keer. fy^n een onzer verslaggevers) Om koppelbazen tegen te gaan zijn reeds onderaannemer die alle cao-bepalingen aan verschijnsel bij RSV binnenkort tot het Ver- ROTTERDAM De Tweede Kamerleden afspraken gemaakt in de Raad van Overleg zijn laars lapt) werkte. De raad van bestuur leden gaat behoren. Hartmeijer en Poppe (beiden PvdA) hebben in de metaalindustrie, waarin werkgevers en van RSV en de metaalwerkgeversorganisatie De vakbonden hadden laten weten dat zij minister Boersma van Sociale Zaken ge- werknemers vertegenwoordigd zijn. FME in Rotterdam hebben naar aanleiding niet mee zouden werken aan de herstructu- vraagd een diepgaand onderzoek te laten daarvan de vakbonden toegezegd, dat zij rering bij RSV zolang de raad van bestuur instellen naar de aanwezigheid van koppel- g®?eF1dagen Is echter gebleken, dat bij Rijn zullen studeren op een zodanige verbetering bleef weigeren de koppelbazen aan te pak- bazen in het Waterweggebied. Schelde Verolme toch een koppelbaas (een van de controle op koppelbazen, dat dit kern PP P CONFLICT MET ACADEMISCH ZIEKENHUIS Die van de Britse premier Callag- han wel, ook al is hij een salon-so cialist en geen beroepsdiplomaat. Iedere dag gasten te ontvangen lijkt me overigens toch geen pre- ook al heb je personeel in OEGSTGEEST (ANP) In Oegstgeest is de 45-jarige hoofdverpleegkundige me vrouw C. Olivier vandaag be gonnen aan haar zesde jonger- stakingsdag. Volgens een woordvoerdster van de stich ting Ombudsvrouw in Den Haag, vecht de vrouw al vier jaar voor recht op arbeid. Me vrouw Olivier stortte vier jaar geleden in na het overlijden van haar moeder. Dat was voor de directie van het Academisch Ziekenhuis in Leiden de gele genheid mevrouw Olivier te ontslaan, aldus de woordvoerd ster. Onlangs is uit een psychiatrisch onderzoek gebleken dat de hoofdverpleegkundige „100 pro cent normaal is en zodoende capabel haar werk in het zie kenhuis te hervatten". De direc tie van het ziekenhuis is hier echter niet op in gegaan. Dat was voor mevrouw Olivier aan leiding om in hongerstaking te gaan. Zij eist onder meer volle dige rehabilitatie. De directie van het Academisch Ziekenhuis heeft op het relaas van me vrouw Olivier geantwoord dat alle feiten erin onjuist zijn, „be halve haar naam, leeftijd, func tie en woonplaats en wellicht ook het aantal dagen van hon gerstaking. Mevrouw Olivier is niet ontslagen, ze is nog steeds in dienst". De directie vindt het onjuist om in deze persoonlijke en 'zeer omvangrijke' materie een kort en globaal commentaar te geven. 1 4 ^Hollands fijnste recreatiecentrain^^| me. >allozejr^_oe-_aUracueSeren Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog gebracht n primitieve eiken kolletrti», h. n uitgebreide sortering VERFIJNDE ENGELSE clKEN MEUBELEN ten een zeer hoogwaardige kwaliteit zoals TINBUFFETTEN (zie afbeelding). Periodemeubelen Minister Stemerdink: DEN HAAG (ANP) - Minister Stemerdink (Defensie) vindt dat de Navo-landen die zelf geen militair materieel ontwikkelen of pro duceren toch een vinger in de pap moeten krijgen bij het vaststellen van de prijzen voor dit materieel. Hij wil hier volgende week tijdens de conferentie van Navo-de- fensie-ministers („defence planning group") in Brussel voor pleiten, zo heeft hij gisteren in Den Haag verklaard. Hij vindt ook dat er een controlesysteem moet komen op de prijzen, zodat ook de niet bij de aanmaak betrokken landen hun invloed kunnen doen gelden. Stemerdink zei dat hij voor prijsverhogin gen op nationaal niveau best verantwoorde lijk wil zijn, maar hij wil dat beslist niet meer voor verhogingen waarover Nederland niet heeft mogen meepraten, maar die het wel moet aanvaarden. Hij benadrukte dat Nederland gebonden is aan zijn defensie budget en dat alle prijsverhogingen voor militaire uitrusting andere militaire voorzie ningen in gevaar brengen. Als voorbeeld haalde de bewindsman de vervanging aan van tanks, die door de Ver enigde Staten en West-Duitsland worden geproduceerd. „Nederland is op de hoogte van de ontwikkelingen die dit wapen door maakt, maar langzamerhand moet de prijs ontwikkeling ervan een halt worden toege roepen", aldus Stemerdink. Hij wil een en ander te berde brengen bij de financiële paragraaf, die onderdeel is van de leidraad voor de defensieministers en die iedere twee jaar aan de orde komt Juist om die reden meent Stemerdink dat hij zijn voorstellen ondanks de kabinetscrisis te berde moet brengen. „Een nieuw kabinet weet dan waar het aan toe is", aldus Stemerdink. De Neder landse defensieplanning ligt vast in een meerjarenplan, waarin een groeipercentage is opgenomen. „Om een nieuw kabinet een reële basis op defensiegebied te geven moet de zaak nu wel worden aangespannen", meent de bewindsman. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het „schaap met de 5 poten". Een mooi kadootje, nietwaar! NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het schaap met de 5 poten naar:

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1