Van Agt onvermoeibaar tijdens verkiezingsbezoek aan Alphen Bouw verzorgingstehuis Noordwijkerhout begonnen Reünie in Leiden van ,,'t Oude Vierde CDA-LIJSTTREKKER TEVREDEN OVER BELANGSTELLING „MINNINKEWEIJ" KOST VIER MILJOEN Antiekbeurs in Leids motel KLEDINGACTIE MENSEN IN NOOD ALPHEN AAN DEN RIJN CD A-Iijsttrek- ker mr. A. A. M. van Agt was gisteren best tevreden over zijn verkiezingstoer door Alphen en omgeving (zie ook voorpagina). Hij zei vooraf van een verkeerde veronder stelling te zijn uitgegaan. „Ik dacht dat de mensen in de Randstad wat minder toegan kelijk zouden zijn, minder spontaan zouden reageren dan bijvoorbeeld in mijn geboorte plaats Tilburg. Maar ze zijn even open, even warm". De CDA-voorman zei ervan op de hoogte te zijn geweest dat in het Alphense CDA-bolwerk meer supporters op de tribu ne zouden zitten dan in Rotterdam. Van Agt stelde ook dat hij de rol van lijsttrek ker met plezier vervulde. Hij vond het zeker geen heilig moeten. .Moeten wil ik niet horen. Ik loop niet als toneelspeler rond". Wel had hij in eerste instantie ge meend niet geschikt te zijn als lijsttrekker, omdat hij te introvert zou zijn. Van Agt vond wei dat „deze job" niet te lang moet duren. „Het is knap vermoeiend, maar ik ben niet kapot te krijgen". Onvermoeibaar leek Van Agt („ik ben erg taai") tijdens zijn Alphense verkiezingstocht, die begon omstreeks de klok van twee uur bij het station. Onder de welluidende tonen van de mars Koning Voetbal werd Van Agt verwelkomd door de plaatselijke CDA- kopstukken. Met de historische woorden „ik kan zeker het beste in het midden van de bus gaan zitten" vertrok de CDA-stoet rich ting De Aarhof waar winkelende huisvrou wen zich somtijds afvroegen of hij het wel .echt was. De lijsttrekker mocht diverse har ten onder zijn riem steken. De eerste huis vrouw liet aan duidelijkheid niets te wensen over: „Denk erom dat je het haalt, verdikke me nog aan toe". Met een jongeman die middels een opschrift op een zelfgemaakt bord liet blijken zeker geen Van Agt-aan- hanger te zijn, ging CDA's eerste man in discussie. Verbluffend was het eindresultaat. De bord-dragende jongeman nam afscheid en wenste Van Agt verder succes toe. Een volgende huisvrouw: „Ik hoop dat u in de kamer komt". Van Agt: „We halen altijd wel één zetel. Maar de bedoeling is dat we er zo'n 50 tot 55 halen en als het enigszins kan 60". Een damesmodezaak had op Van Agt zoveel aantrekkingskracht dat hij zonder aankondi ging .de winkel binnenstapte en het aanwezi ge winkelpersoneel compleet verraste. Tot het vrouwelijke personeel: „Mijn vrouw loopt ook wel eens zo'n zaak binnen, maar dat moet toch niet al te vaak gebeuren". Om het evenwicht te herstellen wipte de lijst trekker ook een herenmodezaak binnen, be langstellend aan een winkelende huisvrouw vragend of ze geslaagd was. De eigenaar van de herenmodezaak kwam bliksemsnel het hoge bezoek eens aan een nader onderzoek onderwerpen, waarna zich de volgende dia loog ontspon. „Hoe staan de zaken?" „Het kon slechter". Van Agt: „Het ziet er ook best uit. Als ik dit zo zie is het ondernemingskli maat in ons land zo slecht nog niet". Verder rondkijkend kwam Van Agt tot de conclu sie: „Hier staat dus de oogst te velde?" Eigenaar: „Dat is mooi gezegd maar daar mee alleen kom je ér niet". Een andere huisvrouw kwam met trots ver tellen dat ze haar huis had voorzien van CDA-aanplakbiljetten. De eerste waren er afgescheurd maar nu had ze het hele huis volgeplakt. Van Agt: „Als ze uw voortuin nou komen vertrappen moet je de rekening maar indienen bij het CDA". Tot een oma die met kleinzoon Geert-Jan aan het winke len was: „Hou 'm maar op het rechte spoor". De molen van Slingerland in Aarlanderveen werd van beneden naar boven aan een uitgebreid onderzoek onderworpen. Van Agt vond de inrichting „fantastisch". Hij had alleen zijn bedenkingen tegen het gegeven dat boven in de molen geslapen werd bij temperaturen beneden het vriespunt „U slaapt dus onder nul". Bij het plaatsen van zijn handtekeningen in het gastenboek merkte de lijsttrekker op: „Dit is een van de weinige Haagse handtekeningen die je kunt lezen", waarna hij zonder veel moeite de handtekening van zijn collega Van der Stee nabootste. Een buschauffeur die niet verder kon rijden omdat het verkeer was stopgezet om de CDA-kolonne voorrang te verlenen moest wel even zijn grieven kwijt. Door het geo pende raampje slingerde hij de verkiezings karavaan in het gezicht: „Denken jullie er wel aan dat ik op tijd moet rijden". In de kuiperij van Van 't Riet kreeg Van Agt een kuipje met een kaas erin, gemaakt op de boerderij van Boere. De vrouw van de boer mocht de lijsttrekker het kado aanbieden. Wat onwennig vertelde ze dat er vele uren in waren gaan zitten. Van Agt: „Ik kan dat niet goedmaken Misschien een klein beetje", waarna hij de perplexe vrouw enkele zoenen offreerde. Boer Boere daarna: „Nu ga ik snel naar huis om 60 koeien te melken". Zwammerdam In tegenstelling tot Aarlanderveen was de belangstelling in Zwammerdam wat mager tjes. Een bloemenwinkelier greep de gele genheid om kennis te maken met Van Agt aan door hem onder meer te vertellen dat zelfs het trottoir voor de winkel zijn eigen dom was. Van Agt daarop: „Als er niet teveel socialisten komen dan blijft dat zo". Daarna bezocht lijsttrekker Van Agt de Hooge Burch waar hij een uiteenzetting kreeg van de gang van zaken. De komende zomer is Van Agt andermaal uitgenodigd op de Hooge Burch. Dan als minister-president? „Dat laat zich denken", aldus Van Agt. De verkiezingstoer eindigde in de Bron waar een koffie-in was georgani seerd. Lijsttrekker Van Agt schonk met een ervaren hand diverse kopjes vol en moest tussendoor ook nog regelmatig zijn handte kening zetten. Na de koffie-in kreeg de lijsttrekker van het CDA de gelegeiriieid zich te gaan voorbereiden op zijn verkiezing stoespraak in de Rijnstreekhal. RICHARD VAN AMSTEL Van Agt over tv-debat ,,Ik zal de heren fors de oren wassen" ALPHEN AAN DEN RIJN C DA-lij strekker Van Agt toon de zich gisteren in de Rijn streekhal erg strijdlustig toen het tv-debat aan de orde kwam dat op 24 mei, een dag voor de verkiezingen, wordt uitgezonden. „Nou dat wordt wat", aldus Van Agt, die op merkte dat zowel WD-lijst- trekker Wiegel als hij zelf voor een debat waren geweest met Den Uyl samen. „Maar Den Uyl wilde niet, die had een smoes", aldus van Agt. Hij merkte hierbij verder op dat zowel hij als Wiegel toen met de gedachte had gespeeld om het debat dan maar met z'n tweeën te doen en er een lege stoel bij te zetten, „maar dat vonden de omroepen niet goed. „Den Uyl wilde het niet anders dan in setjes van twee, en heeft toen zijn zin gekre gen. Nou dat mag van mij op dit punt, maar", ging Van Agt verder, „ik beloof u, dat geldt zowel voor Den Uyl als Wiegel, ik zal de heren fors de oren Majorettenshow start fietstocht LEIDEN De start van de Landelijke Fietsdag in Leiden krijgt een feestelijk tintje. Op het troittor van het Stations plein naast het VV-kantoor zal het majorettenpeleton „Fourty Four Degrees" een show geven. Tevens wordt aan de deelne mende kinderen een ballon uit gereikt. Inspelend op hef feit dat mor gen, 7 mei, tevens Nationale Mo lendag is zal de tocht vanuit Leidenlangs zoveel mogelijk molens gaan. Deze molens zul len in werking worden gesteld. De tocht uit Leiden is circa vijfendertig kilometer lang. Hij gaat vanaf het VW-kantoor over de Rijnsburger Mare- en Herensingel naar Leiderdorp, Hoogmade, Roelofarendsveen, Oude Wetering, Nieuwe Wete ring, Rijpwetering, Oud Ade en langs de Watertuin naar Leiden terug. Oud-directrice Elisabeth- ziekenhuis overleden LEIDEN/HILLEGOM De oud-directrice van het St. Elisa beth Ziekenhuis, zuster Zephy- rina Geerlingh is maandag 2 mei na een kortstondig ziekbed overleden. Zij werd 88 jaar. Zuster Zephyrina, lid van de orde van de zusters Francisca nessen uit Breda is van J924 tot 1964 directrice van het toen aan de Hooigracht gevestigde zie kenhuis geweest. In 1959 ont vang zij een onderscheiding in de orde van Oranje Nassau voor haar werk. Zij vierde toen haar gouden professiefeest en gaf toen 35 jaar leiding aan de ver pleegkundigen in het zieken huis. In 1965 vestigde zuster Zephyrina zich in Huize Elisa beth in Hillegom, van waaruit de uitvaart gisteren plaatshad. Vele religieuzen en verpleegkun digen van het St. Elisabeth Zie kenhuis waren gisteren bij de uitvaart van de oud-directrice aanwezig. De directie van het thans in Leiderdorp gevestigde ziekenhuis werd vertegenwoor digd door zuster A. Vollebregt, adjunct-directrice. De uitvaart dienst in de kapel van huize St. Joseph in Hillegom werd geleid door de rector van dit tehuis. Zuster Zephyrina is op de be graafplaats van de H. Martinus in deze gemeente ter aarde be- t steld. NOORDWIJKERHOUT Burgemeester Bosma van de gemeente Noordwijkerhout heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor de bouw van het verzorgingstehuis aan de Schippersvaartweg. Die eerste paal is aanzienlijk later geslagen dan in eerste instantie werd verwacht. Het bestuur van de stichting die de bouw van het huis op zich had genomen moest voor half decem ber de plannen hebben ingediend bij de provinciale overheid. Men had toen het plan om nog voor 1 januari van dit jaar met de bouw te beginnen. De eerste paal kon echter pas gisteren geslagen worden door Noordwijkerhouts burgemeester Bos ma die eveneens de naam van hei verzor gingshuis onthulde. Het huis heeft de naam „Minninkeweij" meegekregen. Die naam „Minninkeweij" is afkomstig uit een notariële akte uit 1821. Volgens burge meester Bosma stamt de naam rechtstreeks af van monniken die vroeger hun schapen weidden op een stuk grond aan de Schip persvaartweg. Het nieuwe verzorgingstehuis gaat ongeveer 4 miljoen gulden kosten, ex clusief de kosten van de inventaris. Het gebouw moet ovêr ongeveer anderhalf jaar gereed zijn. Het pand wordt gebouwd door de firma Beugelsdijk uit Noordwijk, die reeds een lange ervaring heeft met de reali sering van vérzorgingstehuizen. Het ontwerp is van architectenbureau Heese uit Haarlem. Het bejaardenverzorgingstehuis aan de Schippersvaartweg zal plaats kunnen bieden aan 60 bejaarden. De heer Floors, voorzitter van het stichtings bestuur, sprak zich tijdens een bijeenkomst in hotel Zeegers uit voor de instelling van een speciale bejaardencommissie die belast wordt met de opname van bejaarden in het nieuwe verzorgingstehuis. De heer Floors toonde zich voorstander van een regionale commissie. Het is derhalve in principe niet uitgesloten dat ook bejaarden uit omliggen de gemeenten in aanmerking komen voor opname in het Noordwijkerhoutse verzor gingstehuis. Het aantal aanmeldingen voor het verzorgingstehuis bedraagt thans zeven. LEIDEN Leden van het bekende vierde Leidse infanterieregiment houden zaterdag 4 juni in de Doelenkazerne een Reünie. De reüniecommissie van ,,'t Oude vierde" houdt niet zoals gebruikelijk in januari een reünie, maar op aandrang van de leden wordt de reünie midden in het jaar gehou den. De mand januari was veelal te koud voor de leden. Het 4de Regiment is volgens historici op 12 januari 1812 opgericht. Het infanterieregi ment was van 1860 tot 1940 in Leiden gelegerd. In 1945 zijn nog twee bataljons van het „Vierde" naar Indonesië gestuurd. In den lande leven nog duizenden ex-soldaten die gediend hebben in ,,'t Oude Vierde". De reünisten worden omstreeks 14.00 uur in de Doelenkazerne begroet. Om 15.00 uur brengen zij een bezoek aan het legermuseum, waar een speciale tentoonstelling over het vierde infanterieregiment is ingericht Het Leidse muziek korps „Kunst en Genoegen" geeft op het terrein van de Doelenkazerne een muziekshow omstreeks 16.45 uur. De oudgedienden gebruiken om 18.00 uur de maaltijd, die wordt verzorgd door de koksschool. Tot besluit speelt het Christelijk Leidse toneelgezelschap „de Mu-Ta-lai's" het blij spel „Bloemen voor Barbara". Aanvang 20.00 uur. Ijzervreters van het vierde infanterieregiment die deel willen nemen aan de reünie, kunnen rich wenden tot onderstaande adressen, kaarten zijn aldaar verkrijgbaar tegen betaling van vijftien gulden: Demmenie, Haarlemmerstraat 167-169, Leiden; Oldenhof, Pr. Frederiklaan 1, Katwijk aan Zee; Van Pelt, Hoogstraat 165, Schiedam; Eradus, Beeklaan 78, Noordwijk aan Zee en H. de Reeder, Waranda 46 in Nieuw-Vennep. LEIDEN De Utrechtzaal en de Wassenaarzaal in het Leidse motel Holiday Inn aan de Haag se Schouwweg zullen op Hemel vaartsdag, 19 mei in het teken staan van een grote Antiek beurs, waar uitsluitend be trouwbaar en exclusief antiek (van meer dan 10 jaar oud) te bezichtigen en te koop zal zijn. De beurs wordt georganiseerd door de heer R. Morsel uit Den Haag en wordt samengesteld door 16 standhouders. Het gaat om antieke goederen als speel dozen, klokken, kristal, poppen, zilver, porcelein, munten, pren ten en zo meer, in prijs varië rend van 25 gulden tot verschei dende duizenden gulden. Het is de bedoeling van de organisato ren om elke twee, drie maanden een dergelijke beurs te houden en ervoor te zorgen dat het peil ervan hoog blijft. De toegang bedraagt 2,— kin deren tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. De beurs is geo pend-van 10.00 tot 18.00 uur. LEIDEN Het actie-comité van de Stichting „Mensen in Nood" organiseert in samenwerking met alle Leidse kerken, enkele scholen en particulieren op vrijdag 13 mei van 17.00 tot 19.00 uur en zaterdag 14 mei van 10.00 tot 12.00 uur (behoudens enkele uitsonderingen) een kledinginzamelings-actie. (Overigens zijn ook dekvis, schoeisel en brillen welkom). Het is de bedoeling dat de kleding naar de inzamelingsplaatsen wordt gebracht. Ook vrijwil ligers die op genoemde tijden aanwezig willen zijn om de kleding in ontvangst te nemen zijn welkom. Het verdient aanbeveling om de kleding aan te bieden in een kartonnen doos of plastic. Kleding die niet bruikbaar is om aan andere mensen ter beschikking te Stellen zal worden verkocht; uit de opbrengst daarvan kunnen kosten van de acties, transport en verzending worden gedragen. Gebruikte kleding van mindere kwa liteit is daarom ook welkom De ingezamelde kleding wordt met vrachtauto's overgebracht naar het centraal magazijn van de Stichting Mensen in Nood in Den Bosch. De goed bruikbare kledingstukken worden daar in balen geperst en verzonden naar personen of instanties die daarvoor een aanvraag hebben ingediend. In 1976 werden mensen in nood in Tanzania, Kenia, Senegal, Zambia, Nigeria, Kameroen, Zuid-Afrika, Oeganda, Ghana, Malawi, Brazilië, Indonesië, Madagascar, Angola, Portugal. India, Botswana en Polen met kleding geholpen. De kleding komt ten goede aan mensen van alle gezindten. De adressen van de inzamelingspunten zullen volgende week in een advertentie in deze krant staan. Inlichtingen: Mevr. Verberg, Franchimontlaan 13 in Leiden. Tel. 071-141195 of Stichting Mensen in Nood, tel. 073-142208. LEIDSE COURANT. VRIJDAG 6 MEI 1977 PAGINA 5 ,,we gaan net helemaal maken zei mr. Van Agt in een overvol centrum De Bron. Lijsttrekker Van Agt toonde zich een goed gastheer. Hij voorzag de toehoorders va" ee" Kopje koffie

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5