Overdekt zwembad Oegstgeest wordt een miljoen duurder Vaart zetten achter vorming dorpsraden in Zoeterwoude Rijnsburg koopt panden voor parkeerterrein brieven Bezwaren tegen parkeerplaats voor onderwijzers Nutssehool GEMEENTELIJKE BELASTINGEN MOETEN 17% OMHOOG Kamervragen over sluiting camping Piet Florisdal NIEUWE VVD-FRACTIEVOORZITTER MICHIELSEN REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 MEI 1977 PAGINA .4 Maquette van het overdekte bad in Oegstgeest. (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST Het nieuwe overdekte; zwembad van Oegst geest zal meer dan een miljoen gulden duurder worden dan vorig jaar was geraamd. In 1976 kwamen burgemeester en wethouders nog met een voorstel voor een overdekt bad met een totaalbedrag aan stichtingskosten van 3 miljoen. In een vandaag gepubliceerd nieuw voorstel komt dit bedrag uit op 4,03 miljoen gulden. Omdat het nieuwe zwembad met het al bestaande openluchtbad voor een jaarlijks exploitatieverlies zullen gaan zorgen van bijna een miljoen gulden zullen de gemeentelijke belastingen in Oegstgeest drastisch moeten wor den verhoogd. In hun voorstel aan de raad spreken b en w van Oegstgeest zelfs van een verhoging met 17%. Het college van Oegstgeest is nieuwe voorstel laat het colle- met een nieuw zwembadvoor- ge de raad de keuze tussen een stel gekomen nu het zich laat bad met een groot bassin van aanzien dat Gedeputeerde Sta- 12,5 x 25 meter voorzien van ten van Zuid-Holland hun een beweegbare vloer en een goedkeuring aan het gewijzig- bad van 15 x 25 meter zonder de bestemmingsplan Haas wijk beweegbare vloer. In beide ge- 1976 zullen hechten. In het vallen zou naast het grote bad ook nog een instructiebad moeten komen met een om vang van 8x14 meter. De voordelen van een bad met een beweegbare vloer zijn vol gens het college dat het water niveau altijd gelijk blijft aan het perron. Bovendien zijn de gebruiksmogelijkheden groter: behalve in het instructiebassin kan er dan ook instructie ge geven worden in het diepe bassin. Ook zijn de mogelijk heden voor gehandicapten i7 er. Bij waterpolo kan een diepte verkregen worden van 1.80 tot 3.40 meter. Het nadeel van een beweegbare vloer is echter dat de bouwkosten ho ger liggen (ruim een ton). Het voordeel van een bad zon der beweegbare vloer (15 x 25 meter) is dat er meer ruimte is voor de recreatiezwemmer. Het is echter niet aantoonbaar, aldus b en w, dat er een groter bad noodzakelijk is. Exploitatietekort Met een geraamd tekort op de exploitatie van het Oegstgees- ter openluchtbad van ruim zes ton komt het totale exploitatie tekort van de zwembadaccom modatie in Oegstgeest op 928.000 gulden, waarbij er van wordt uitgegaan dat het bin nenbad geopend is van sep tember tot half mei en het buitenbad de rest van het jaar. Het exploitatietekort ligt bijna 2 ton boven het vorig jaar geraamde tekort De enorm hoge stichtingskosten van het overdekte zwembad in aan merking genomen zal het niet eenvoudig worden voor Oegst geest om de eindjes aan elkaar te knopen. In de vorig jaar aan de raad voorgelegde ex ploitatie werd nog uitgegaan van de mogelijkheid dat het ministerie van CRM tot een bedrag van 4 ton subsidie zou verlenen. Van de kant van het ministerie is in het eerste kwartaal van het vorig jaar echter meegedeeld, dat niet zonder meer - bij wijze van een soort gewoonterecht op honorering van de aanvragen om financiële steun gerekend zal moeten worden. De rijks overheid heeft een discussie nota in voorbereiding met be trekking tot het sportaccom- modatiebeleid op korte en lan gere termijn, waarbij ook de subsidiëring aan de orde zal worden gesteld, kan zijn dat daarmee een sub sidie voor Oegstgeest er niet meer inzit, zodat het volgens b en w beter is alvast maar geen rekening te houden met deze subsidie, hoewel deze nog wel zal worden aangevraagd. Naast een beroep op de ge meentelijke reserves staat als laatste dekkingsmiddel nog een verhoging van het bedrag per inwoner van de algemene uitkering van het gemeente fonds ter beschikking, die ge geven wordt in het kader van de werkloosheidsbestrijding. In totaal moet er dan nog jaar lijks een bedrag van 385.620 gulden gevonden worden. Te neinde de begroting sluitend te houden betekent dit een ver hoging van de onroerendgoed- belasting met 17%, die gefa seerd zal worden doorgevoerd. De aanbesteding van het over dekte zwembad zal voor sep tember moeten plaatsvinden. Tot dan geldt namelijk de prijsaanbieding van de bou wer. Uitstel zal betekenen dat er met een maandelijkse kos tenstijging van 20.000 tot 25.000 gulden rekening gehou den moet worden. Vandaar dat de gemeente er alles aan gelegen is in september met de bouw van het zwembad te starten. Het overdekte bad kan dan in september 1978 in exploitatie worden genomen. KORTWEG Sassenheim Morgen worden er in Sassenheim provinciale brandweerwedstrijden in de klasse II gehouden waaraan door 26 brandweerkorpsen wordt deelgenomen, 's Morgens, aanvang 9 uur wordt door de korpsen van Wassenaar; Sancta Maria; Leimuiden; Woubrugge; Alkemade en Nieuwkoop om de eer gestreden, en 's middags vanaf kwart voor één door de korpsen van Noordwijk; Voor hout; Noordwijkerhout; Kat wijk; Rijnsburg; Oegstgeest; Wassenaar; Valkenburg; Lisse en Warmond en verder uit de provincie de korpsen van Alp hen a.d. R; Lever Sunlight Vlaardingen; „Tinte" Oostvoor- ne; Heinenoord; Oud-Beyerland I; Brielle I; Middelharnis; Akzo- Botlek; Maasland en Akzo-Euro- poort. Om vijf uur vindt in de hal bij W. Moolenaar Zonen in de Hoofdstraat de prijsuitrei king plaats door burgemeester Kret. Door de korpsen worden tussen de wedstrijden door een rondtocht gemaakt over de Ka- gerplassen. Van Rooijen bezoekt Flora RIJNSBURG/OEGSTGEEST - Maandag 9 mei zal staatssecre taris Van Rooijen, kamer-kandi daat voor het C.D.A. om acht uur 's morgens veiling Flora bezoeken. De staatssecretaris wordt ontvangen door een dele gatie van het Florabestuur en de voorzitters van de plaatselij ke kiesverenigingen: voor de ARP door A. van Delft, voor de CHU door C. Leeuwenburg en voor de KVP door J. Waalwijk. Er staat onder meer een rondlei ding op het programma. De staatssecretaris van Rooijen spreekt maandagavond in het gemeentecentrum aan dè Lijt- weg te Oegstgeest Hij doet dit op uitnodiging van het Oegst- geester CDA-bestuur. De bijeen komst is toegankelijk voor iede re politiek belangstellende en vangt aan te 20.00 uur. De afgesloten Vinkenweg. Vinkenweg gesloten voor autoverkeer RIJNSBURG Gedeputeerde Staten hebben op verxoek van de heer W. Plasmeijer de Vinkenweg voorbij de aftakking Elsgeester- weg voor alle autoverkeer afgesloten. Dit nadat een verzoek aan burgemeester en wethouders van Rijnsburg eerder een negatief resultaat had opgeleverd. Nadat Plasmeijer zich daarop tot de provincie had gewend werden verkeerstellingen verricht en snelheden gemeten. Daaruit bleek dat er op deze B-weg 50-85 auto's en in de spits 75-135 auto's per uur van deze weg gebruik maakten, hetgeen voor deze weg veel te hoog werd gevonden. Ondanks de bezwaren van aan de weg gevestigde bedrijven en ook van bewoners is de Vinkenweg nu voor alle auto's gesloten, met uitzondering van bestemmingsverkeer. Het is niet uitgesloten dat de gemeente Rijnsburg tegen het besluit van GS. in beroep zal gaan. RIJNSBURG De gemeenteraad van Rijnsburg is gisteravond akkoord gegaan met de aankoop van twee panden aan de Vliet N.Z. ten behoeve van de aanleg van een parkeerterrein achter het nieuw te bouwen winkelcentrum aan de Anjelierstraat Daar toe is het achterste deel van deze percelen met een oppervlakte van 1100 m2 nodig. De gemeente kan rekenen op een rijksvergoeding van 80% van de verwervingskosten, die 210.000 gulden bedragen. Het pand is op het moment nog bewoond, maar aan een gedeeltelijke afbraak kan volgens wethouder Van der Gugten meteen worden begonnen. Dat is wel nodig ook want de gemeente Rijnsburg heeft nogal haast met het aanleggen van de parkeervoorzieningen voor het nieuwe winkelcentrum, te meer omdat hierover afspraken met het MBO zijn gemaakt De Rijnsburgse raad stemde verder in met een lening van 100.000 gulden ten behoeve van de voetbalclub Rijnsburgse Boys. Het geld is nodig om de club aan een betere kleedruimte, vergaderruimte, jeugdhonk en een onderdak voor de redactiecommissie te bezorgen. Het raadslid Leeuwenburg plaatste hierbij de opmerking dat een beter toezicht op de sluitingstijd van de kantine gewenst is, omdat de zaak bij festiviteiten wel eens uit de hand zou lopen. Tenslotte besloot de raad in principe in te stemmen met eert schooladvies- en begeleidingsdienst Bollenstreek, zij het dat hier door de vrijheid van het onderwijs geenszins mag worden aange tast. Haarlemmermeer blokkeert Schiphollijn HAARLEMMERMEER De gemeenteraad van Haarlem mermeer heeft besloten iedere vorm van medewerking te wei geren aan de aanleg van de Schiphollijn. Men is pas bereid dit besluit terug te nemen als de NS stations bouwt in Hoofd dorp en Nieuw Vennep. De raad heeft dit besluit neerge legd in een motie aan de rege ring. De overheid had van de bouw van stations in beide plaatsen afgezien omdat de exploitatie gezien de bvolkingsaantallen niet rendabel zou zijn. Auto botst tegen tractor SASSENHEIM Op de krui sing Hoofdstraat-Warmonder- dam in Sassenheim botste gis termorgen om negen uur een personenauto tegen een tractor. De 23-jarige automobiliste uit Oegstgeest liep hierbij diepe vleeswonden op, maar kon na behandeling ter plaatse huis waarts keren. Haar auto werd onherstelbaar vernield. De trac tor liep vrijwel geen schade op. Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. Forum KTS Tussen de „grootse" verslagen over het PvdA-werkbezoek (2 pagina's vol) vond ik een klein verslagje over een gehouden Fo rum K.T.S. te Voorhout tussen CDA, PvdA en de WD. Ik was daar toevallig ook aanwezig. De heer Joep de Boer van het CDA gaf wel degelijk rechtstreeks antwoord op gestelde vragen. Als bepaalde antwoorden niet in het straatje te pas kwamen dan ging je af. Het CDA is er niet om mooie praatjes te verkopen,- maar het is er wel voor de jeugd een eerlijk antwoord te geven en dat betekent dat de gehele leefgemeenschap een stapje te rug zal moeten doen, ook de jeugd. De talloze tendentieuze beloften van de heren Dolman en Voogd, resp. van de PvdA en de WD brachten beide heren er toe om elkaar de hand te druk ken over het feit dat zij het zo eens waren. Op een vraag, waarom men dan niet Samen ging regeren kwam echter een afwijzend antwoord. Zo wordt de jeugd misleid, maar ik heb het idee dat de jeugd in Voor hout dit wel door had. De dui zenden CDA-lezers van uw blad hebben echt recht op een ander soort voorlichting en dat mag gerust een kritische voorlichting zijn maar wel eerlijk en als het kan opbouwend. L. A. Ter Meer, Sassenheim. NOORDWIJK ADEN HAAG Tweede-Kamerleden Tweede-kamer leden Van Kuijen (PPR) en Portheine (VVD) hebben vragen gesteld aan de minister van Landbouw en de staatssecretaris van CRM over de voorgenomen sluiting van het kampeerterrein Piet Florisdal in Noordwijk. Beide Kamerleden verzoeken de minister de voorgenomen sluiting ongedaan te maken. Staatsbosbeheer is van plan de camping met ingang van 1 novem ber definitief te sluiten, mede omdat de kampeerders schade aanrichten aan het kwetsbare gebied van de duinboswachterij Noordwijk. De twee vragenstellers menen, dat de „recreatiedruk" van.de kapeerders niet groter is dan de „druk" door niet-kampeer- ders. Men vraagt de minister onder meer in hoeverre het kampeer terrein met 90 standplaatsen „recreatiedruk" uitoefent op het gebied, dit in relatie tot de „druk" van niet kampeerders. Ook vraagt men naar de argumenten waardoor wel het ongeveer veertig hectare beslaande golfterrein kan blijven gehandhaafd. Voorts informeren de Kamerleden naar de toekomstige plannen Van Staatsbosbeheer en plaatst men de stelling, dat de vraag naar standplaatsen voor toeristisch kamperen in de Randstad veel groter is dan de beschikbare capaciteit. Sassenheim De Opendeure- zal staan. Deze vindt plaats op vangelisatie van de plaatselijke protestantse kerken gaat de campagne '76/'77 afsluiten met een zangdienst in de Gerefor meerde kerk aan de Juliana- laan, waar in woord, zang en muziek het Evangelie centraal zondagavond 15 mei aanvang 19.00 uur. Het Hervormd kerk koor onder leiding van P. Siere- veld, en de muziekgroep „Trum pets of the Lord" onder leiding van M. Hennekes, verlenen me dewerking. COMMISSIE VOORSCHOTEN AKKOORD MET BESTEMMINGSPLANNEN VOORSCHOTEN - De onderwijzers van de Nutssehool aan de Van Beethovenlaan willen graag een parkeerplaats voor hun auto's op het betegelde terrein voor het schoolgebouw. De commis sie voor openbare werken kreeg dit verzoek te behandelen en was er weinig gelukkig mee. Sinds de instelling van een stop- auto op het voetpad gezet en dat verbod en verkeerslichten op de is nog steeds verboden. Mr. Be- Van Beethovenlaan-Prins Bern- geer (WD) meende dat de on- hardlaan kunnen de onderwij- derwijzers ,maar eens het goede zers hun auto's niet meer op de voorbeeld moeten geven. Of op weg kwijt en thans wordt de de fiets naar school of parkeren in de omgeving waar ruimte voldoende is. Mr. Offringa (CDA) vond het zonde een stuk openbaar groen op te geven en noemde het een ongelukkig voorstel. De direkteur van open bare werken verklaarde dat door het parkeren op het voet pad er thans een gevaarlijke situatie ontstaan is. Mr. Goosens (PPV) zag het gevaar alleen van de kant van de onderwijzers komen die over het voetpad heen rijden. Wanneer dan toch iets moet gebeuren zet dan een bord voor de school ,,'t Is hier verboden voor kinderen". Wet houder Eveleens nam daarop het voorstel terug voor nader beraad. De commissie kon ditmaal wel akkoord gaan met de vaststel ling van het bestemmingsplan „Buitengebied en natuurgebie den". Inmiddels is verschenen het voorontwerp Streekplan Zuid-Holland West en het be stemmingsplan van de gemeente past daar volledig bij aan. Het grote knelpunt, de uitbreiding van de Jachtwerf bij de Kni- plaan is nu ook opgelost. Vol gens het provinciale streekplan is deze uitbreiding volledig on mogelijk. Het andere knelpunt, de bouw van een manege aan de Veurseweg is opgelost door de mededeling dat de gemeente in kontakt zal treden met de beheerder van de Koninklijke Landgoederen voor eventuele verplaatsing. Wordt daar geen overeenstemming bereikt, dan blijft de mogelijkheid open om de bouw van een manege aan de Veurseweg goed te keuren. Ook de vaststelling van het be stemmingsplan Bijdorp I kreeg een gunstig advies. De bezwaar schriften zijn afgehandeld, de reclamanten gehoord en vrijwel alle bezwaren zijn niet ontvan kelijk verklaard. De zusters van Huize Bijdorp krijgen wel een tunneltje onder de weg door die het landgoed van de zusters in twee stukken gaat snijden wan neer ook het plan Bijdorp 2 gerealiseerd zal worden. De brug over de Kerksloot komt er, de Kerksloot wordt niet ver breed en verkeersoverlast voor de Vlietwijk is er vrijwel niet omdat het geen doorgaande we gen worden. ZOETERWOUDE De V.V.D. in Zoe terwoude wil dat er dorpsraden komen. Deze dorpsraden moeten dan tot doel hebben: verkleining van de afstand tussen de burger en het gemeentebestuur; vergroting van de invloed van de bur gers op het bestuursgebeuren via in spraakmogelijkheden; verbetering van het woon- en leefkli maat in de diverse woonkernen; een doeltreffender en meer op de belan gen van de burgers gericht beleid van het bestuur. kersverse fraktieleider van de V.V.D. Roy Michelsen erover: „In januari 1976 hebben wij de raad en b. en w., onze nota inzake de te vormen dorpsraden overhandigd. Momenteel zijn we er in tern middels een werkgroep nog steeds mee bezig. We hebben een diepgaand onderzoek ingesteld bij andere gemeen ten, waar dorpsraden reeds functione ren. Mijn partijgenoten Rodriqo Osset, Peter Mulder, Jolanda Rijntjes en ik zelf hebben de plaatsen Stompwijk, Venray, Uitgeest, Amersfoort en Hoog landerveen bezocht Ieders bevindingen over de dorpsraden waren zeer interes sant. Opmerkelijk daarbij was, dat zich veel overeenkomsten vertoonden in de werkwijze. Het blijkt, dat een dorps raad zich voornamelijk bezighoudt met problemen inzake ruimtelijke ordening, zoals verkeersaangelegenheden en za ken als het behoud van een goed leef baar milieu. Eén en ander is van groot belang voor een goed woon- en leefkli maat," aldus Michelsen. „Voorts blijkt, dat de burger zijn moti vatie om deel te nemen aan een dorps raad ontleent aan de gebeurtenissen die zich afspelen in zijn direkte omgeving. Er zijn ook enkele dingen uit de nota die we inmiddels willen veranderen en willen neerleggen in een tweede nota, die wij het college en de raad binnen kort willen aanbieden. In eerste instantie was het zo, dat over wogen werd in Zoeterwoude drie dorps raden in het leven te roepen. In de werkgroep is een alternatief ontwik keld. We willen een dorpsraad voo het gebied Hoge Rijndijk, Gelderswoude en de Weipoort en een dorpsraad voor de Zuidbuurt en het dorp. In onze nota is neergelegd, dat de leden die deel uitmaken van de dorpsraad door het college benoemd worden. In de werkgroep is echter de suggestie gedaan de commissieleden te laten kie zen tegelijkertijd en op dezelfde wijze als de gemeenteraadsverkiezingen. De twee dorpsraden moeten dan dienen als advieslichaam van b. en w., waarbij de bestuursafstand door een verdergaande decentralisatie verkleind dient te wor den. Tevens moet de burger middels doelmatige inspraak-procedures in de gelegenheid gesteld worden niet alleen bestuurlijk mee te denken, doch hij moet daar ook indien noodzakelijk in vloed op uit kunnen oefenen." Is Zoeterwoude nu wel geschikt om er dorpsraden in het leven te roepen? „De georgrafische omstandigheden in de gemeente Zoeterwoude zijn zodanig, dat deze als het ware bij uitstek ge schikt zijn voor de instelling van dorps raden. Anders gezegd, uit geografisch oogpunt en met name in Zoeterwoude en de daarin gelegen landelijke woonge bieden, bestaat behoefte aan dorpsra den. De verspreid liggende woonkernen be vorderen nu eenmaal niet een goed kontakt tussen burger en bestuurder en ook niet tussen de mensén uit deze woonkernen onderling. Een goed onder ling kontakt tussen de verschillende dorpsraden de problematiek in de divers^ dorpskernen zal veelal gelijk van aard zijn kan derhalve als posi tief neveneffekt met zich meebrengen een hechtere en meer samenhorige Zoe te rwoudse gemeenschap." Kunnen de dorpsraden gedurende dese rit nog verwezenlijkt worden? „Bij de verkiezingen van ongeveer 3 jaar geleden was dit één van onze pro grammapunten. Halverwege de rit, vo rig jaar dus, hebben wij onze nota aan b en w aangeboden. Ik dacht dat de andere frakties er niet onwelwillend tegenover staan. Het pré-advies van b. en w. wc dt dit najaar verwacht Roy Michielsen, kersverse fractievoorzitter van de vvd in Zoeterwoude: „De eerste taak van de Dorpsraad is het tegengaan van de snelheidsmaniakken op de kees verzaal Ambachtsherenweg.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4