Kijk es... kaki. Bij B&C. Nico van Zoghei gelooft in mazzel tegen Den Haag Tulpenrallye strijd tussen navigatoren Maertens: deel 8 Tips voor Duindigt Eenvoudige volleyzege Peek&Cloppenburg SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 MEI 1977 PAGINA 17 DOET1NCHEM "De kans dat De Graafschap naar de eerste divisie degradeert is natuurlijk aanwezig. De achterstand op FC Amsterdam, NEC en Eindho ven kan voor ons wel eens een te zware hindernis zijn, maar ik geloof dat Vrouwe Fortuna ons tegen het eind van het seizoen toch éénmaal zal moeten toelachen. Het hele seizoen hebben we pech gehad. Ik ben er zeker van dat we tegen FC Den Haag en Sparta toch nog even mazzel kunnen hebben". Deze optimistische woorden kwamen gistermiddag uit de mond van de 33-jarige doelman van De Graafschap, Nico van ZogheiDe altijd glimlachende Van Zoghei maakt zich overi gens weinig zorgen over even tuele degradatie naar de eerste divisie. Zijn gemoedstoestand is kenmerkend voor de sfeer bij de Doetinchemse ploeg. Volko men ontspannen zit hij aan de bar van "zijn" tennispark in' Warnsveld, waar hij in de vrije uren tennisles geeft aan de jeugd uit Zutphen en omgeving. Nico van Zoghei, die gedurende zijn periode bij Go Ahead Eag les bekend stond als een recalci trante kerel, een betweter en een levensgenieter, is helemaal veranderd. De wilde jaren zijn voorbij. De doelman van De Graafschap heeft zich ontwik keld tot een persoonlijkheid. Hij is een autoriteit geworden in en buiten het veld, en hij kan zijn mening goed formuleren. Deze goede eigenschappen zijn ook in het spel terug te vinden. On danks zijn 33 jaar is Nico van Zoghei nog steeds een doelman met wie elke aanvaller rekening moet houden. Over de komende twee wedstrij den die beslissend zijn voor het behoud van de eredivisie: "Bij De Graafschap zijn we erg opti mistisch. We zijn ook realistisch, want we beseffen heel goed dat de kans erg klein is. De sfeer bij De Graafschap is echter fan tastisch goed. Iedereen zou ver wachten dat er spanningen bin nen het elftal zouden zijn. Bij andere clubs, die in onze pqsitie zouden verkeren, zou er al lang oorlog zijn uitgebroken. Het pleit voor de leiding en voor de mentaliteit van de spelers dat er bij De Graafschap nog steeds vrede is". "Deze sfeer is er pas gekomen toen Hans Dorjee naar de Doe tinchemse club kwam. Dorjee kwam misschien voor ons vier weken te laat, want sinds zijn komst is De Graafschap totaal veranderd. Hij is een gentle man-trainer en hij heeft ook autoriteit Alle spelers hebben een geweldig respect voor Dor jee. Dat is in het spel van de ploeg duidelijk te merken. Wij durven nu het gezicht aan. Bo vendien hebben we meer zelf vertrouwen. Roda JC en Feye- noord zijn bij ons gestruikeld. Tegen pech valt echter niet te vechten en daarom hebben we kostbare punten laten liggen bij FC Amsterdam en Haarlem. Maar De Graafschap heeft naar mijn mening nog volop kans. Tegen FC Den Haag zullen we deze moeten grijpen. Als we zondag in Den Haag een beetje voetbalgeluk hebben, dan zal de laatste wedstrijd tegen Sparta (in Doetinchem) geen probleem meer zijn". SALOÜ Freddy Maertens heeft ook de negende etappe van de ronde van Spanje ge- uitslag negende etappe: 1. Freddy Maertens (BEL), 144 kilometer van Tortosa naar Salou in 3 uur 41 minu ten en 16 seconden 2. Klaus-Peter Thaler (WDL), z.t 3. Gary Clively (AUS) Z.T. 4. Miguel-Maria Lasa (SPA) z.t. 5. Augustin Tamanes (SPA) z.t 12. Jos Schipper 23. Cees Priem (NED) op 6.05 30. Fedor den Hertog (NED) op 8.31 algemeen klassement 1. Maertens, 36 uur 19 minuten en 25 seconden 2. Lasa, op 1.10 3. Gonzalez-Linares, op 1.54 4. Thaler, op 2.09 5. Peruena, op Z25 19. Schipper, op 22.51 27. Den Hertog, op 39.19 DEN HAAG De tips voor zeven draverijen en drie rennen op de Wassenaarse renbaan Duindigt zaterdagmiddag om 14.30 nor zijn: AMERICAPRLÏS: Paulien Maaldrift, Petite Gerda en Our Surprise. ENGELANDPRUS: Prince Gallant, Periono S en Nyssa Regina. FRANKRIJKPRLJS: Nok, Mabal Rustburcht en NetjeVoorne. SCHOTLANDPRIJS: Nanko Buitenzorg, Luitenant ,Dixy en Kalief R. VW DEN HAAG-PRIJS: Lou Hagheweyde, Moneymaker en Lex Areta. IERLANDPRUS: Morning Star, O Lala en Nike Volann. CANADAPRUS: Olympic Marseile, Paarl D en Mary Mac. PRINCE VALLANTPRIJS: High Tree, Hopeful Future S en Fielmaster. PIGEON WOODPRIJS: Oriental Prince, Forever There en La Rocque. RAMSESPKUS: Kateau, Red Hawk en Margot. Blauw Zwart - Papendrecht DEN HAAG De competitie wedstrijd in de eerste klasse tussen Blauw Zwart en Papend recht wordt niet zondagmiddag gespeeld, maar zaterdagavond om 19.00 uur. Coerver-Van Brussel blijft bij Go Ahead DEVENTER - Het duo Coer- ver-Van Brussel zal het komend seizoen de training van de De venter eredivisieclub Go Ahead weer op zich nemen. Gisteravond maakte Henk van Brussel aan het bestuur bekend, dat hij de twee aanbiedingen uit België naast zich neer heeft ge legd en nog voor een jaar bij de Deventer Club blijft. (Van een medewerker) Rotterdam Om tien uur vanmorgen is de Ke- niaan Shektar Mehta met bijrijdster Pratt als eerste deelnemer aan de 26e Tulpenrallye gestart. Dit evenement telt als enige Nederlandse Rallye mee voor het Europees kam pioenschap. Zondagmid dag zal na 1200 slopende kilometers op het Rotter damse vliegveld Zestien hoven bekend zijn welke combinatie van mens en machine de titel voor zich heeft opgeëist. Vandaag hebben de deelnemers het eerste traject Rotterdam Amersfoort Oss afgelegd, waarna vanavond naar het zuid en wordt afgezakt Morgenoch tend om zeven uur bereikt de rallyekaravaan (83 equipes) het keerpunt Alon aan de Frans/- Belgische grens. Na een dag rust zal dan de terugtocht naar Nederland worden aanvaard. Dat dit jaar de strijd tussen Opel en Ford op het scherpst van de snede zal worden uitge vochten is nu al duidelijk. Ford, met name de veelvuldig Bel gisch kampioen Gilbert Stape- laere, verloor vorig jaar een ge wonnen race in de laatste paar honderd meter. Na een twee nachten durend gevecht tegen Lars Carlsson raakte Stapelaere op de laatste proef van de weg en kwam vast te zitten zodat Carlsson lakoniek winnaar werd. Recanche is het overheer sende woord in het Fordkamp. Naast de Belg zijn er maar liefst vier fabrieksescorts met Engelse ï/,=$,Saab toprijders ingeschre ven. Taylor Brookes Masten en Kridel -zijn zeker kanshebbers voor de eindzege. Gevaarlijke outsiders zijn de Zweden Eklund Sylvan met de enorm opgepepte SAAM 99 EMS. Dat Van der Marei-Berkhof hun re putatie van betrouwbare rijders zullen hooghouden tussen dit professionele geweld staat voor de kenners vast De grote verrassing van het seizoen tot op dit moment ech ter is de eerste plaats van de Haagse equipe Zegwaard/Bruin op de vaderlandse toplijst. Na vijf rallies en even zovele klas seringen staat dit duo zo ver op de concurrentie voor dat zelfs een drieëndertigste plaats vol doende is om de leiding te be houden. Ook navigator Jos Bruin meng de zich in de mythe dat men de route zou moeten kennen om te kunnen winnen. Het is logisch dat je in je aantekeningen van afgelopen jaren eens gaat kij ken of er nog wat te verkennen valt. Je weet dat het tegenwoor dig bijna onmogelijk is om toe stemming te krijgen voor het houden van klassementsproe ven. Aangezien er in deze Tul penrallye 37 proeven met een totale lengte van meer dan 220 kilometer zitten spreekt het voor zich dat je op „bekend" terrein komt," zegt Bruin. De navigator van Stapelaere, Erk Bessem, „Van mij hoor je niets, bovendien het toevallig kennen van gebieden en daar eens gaan kijken is niet verboden. Gilbert Luister, ik ben nu aan mijn 24e seizoen bezig heb 75 internatio nale overwinningen, wat een re cord is. Ik ken half Europa uit mijn hoofd. Als ze willen win nen moeten niet zeuren, maar gewoon harder rijden. Ik heb ook tegen Bob de Jong gezegd dat hij met al deze verhalen beslist de autosport niet pro moot. Als hij het er niet mee eens is moet hij een andere sport gaan zoeken, vissen of zo". Dat de rijders nog een spannen de strijd, zowel in als buiten de auto gaan leveren in de komen de 36 uur is een bekeken zaak Wat er ook gebeurt: één ding is zeker zondagmiddag om 13.00 liggen er voor de sterken op het Rotterdamse vliegveld de on danks de roddels traditonele tulpen. Het Haagse team Zegwaard/Bruin in actie, zoals zij ook in de Tulpenrallye zullen rijden. Mansveld weer in team (Van onze sportredactie) den HAAG fc Den Haag speelt zondag met een ongewijzigde selectie in het Zuiderpark (aanvang 14.30 uur) tegen De Graafschap. Voor de Doetinchemmers staat er aanzienlijk meer op het spel dan voor de ploeg van Anton Malatinsky, want de equipe van Hans Dorjee is ten zeerste gebaat bij tenminste één punt. Hoe wel het zondagmiddag om kwart over vier de vraag zal zijn of de halve winst voor de ploeg uit de Achter hoek van enig nut is. Bij FC Den Haag staat Aad Mansveld, die afgelopen zondag met een lichte knieblessure uit viel, weer in de ploeg die er dan ook naar mag worden aangeno men als volgt uit zal zien: doel: Galjé; achter: Toet, Mansveld, Van Vliet en Korevaar; midden: Hoekema, Kila, Albertsen; voor: Jol, Van Leeuwen en Swanen- burg. Om 12.45 uur doet burgemeester F. Schols de aftrap bij een voor wedstrijd tussen ploegen van de supportersclub Hague City en een team van de Haagse politie. Zege Finnen bij ijshockey WENEN Finland heeft gister avond in Wenen met 7—2 ge wonnen van West-Duitsland in een ontmoeting voor de degra datiepoule in de strijd om het wereldkampioenschap ijshockey in de A-groep. De periodestan den waren 4—0, 0—2, 3—0. Roe menië boekte zijn eerste over winning. De Roemenen versloe gen de Verenigde Staten, na een aanvankelijke voorsprong van 5—1, uiteindelijk met 54. Boete voor Ben van Dam ZEIST Bekerfinalist PEC/Zwolle zal zondag in het competitie- treffen met Helmond Sport niet kunnen beschikken over Juri Banhoffer. De spitsspeler van de Zwolse club werd door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst. Hij kreeg bovendien een geldboete opgelegd vah 150 gulden. Ben van Dam van FC Den Haag C kreeg een boete van 100 gulden en mag tot 1 oktober geen aanvoerder zijn. Uitslagen amateurvoetbal Den Haag De uitslagen van gisteravond gespeelde amateur voetbalwedstrijden zijn: Zondagvoetbal: Hoofdklasse A: Rood Wit A—EDO 1—2, Unitas—AFC 1—3, De Spartaan—DWV 1—1. illlllllllllllllliilllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll PEC Zwolle neemt leiding ZWOLLE PEC/Zwolle heeft de leiding genomen in de eerste divisie. De bekerfinalist won de vooruitgespeelde thuiswedstrijd tegen Willem II met 3-0 (1-0). Voor 5000 toeschouwers doel puntten Hendriks (22e en 70e minuut) en Pedersen (78e). Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 5000. PEC/Zwolle Vitesse MW Excelsior Wageningen Volendam Fortuna/SC Groningen Willem II Vlaardingen Den Bosch Cambuur Heerenveen Veendam Helmond/Sport Amersfoort Dordrecht SW Heracles Vitesse, PEC/Zwolle riodekampioen. 33 19 11 3 49 56-23 32 21 6 5 48 73-28 33 19 8 6 46 71-29 32 14 13 5 41 50-34 32 15 10 7 40 57-39 32 14 9 9 37 53-40 32 14 8 10 36 52-42 32 12 11 9 35 36-33 33 11 1012 32 43-44 33 11 10 12 32 34-42 33 1011 12 31 44-45 31 11 7 13 29 33-51 32 10 8 14 28 33-41 32 7 11 14 25 39-49 32 7 11 14 25 35-50 32 9 6 17 24 29-57 32 6 8 18 20 28-55 32 6 7 19 19 26-54 32 3 9 20 15 27-53 Excelsior pie- Okker en Fibak in halve finales KANSAS CITY Tom Okker en Wojtek Fibak hebben zich niet® zonder moeite geplaatst voor de halve finales van het toernooi om het wereldkampioenschap dubbelspel in Kansas City (VST). De als eerste geplaatste Nederlands/Poolse combinatie versloeg het Aus- tralisch/Zuidafrikaanse koppel John Alexander/Cliff Drysdale in vijf sets: 6—3, 4—6. 5—7, 6—4, 6—4. Ook Vitas Gerulaitis en Adriano Panatta (VST/ITA) plaatsten zich bij de laatste vier. Zij versloegen de Amerikanen Büly Martin en Bill Scanion in vier sets: 64, 3—6, 7—5, 6—2. KAMPEN In recordtijd heeft het Nederlandse heren volleybal team gisteren de eerste stap naar kwalificatie voor het toernooi om het Europees kampioenschap geset. In nauwelijks dertig minuten werd het op volleybalgebied niets betekenende Schotland met 3-0 verslagen. Oranje behoefde zich in het geheel niet in te spannen voor de winst. Zelfs Loek Willemstein, die slechts op een kwart van zijn kunnen speelde vanwege een hardnekkige schouderblessure kon enkele keren langs het Schotse blok staan. lMStan^en Va0 <*Cie enerveren<*e partij waren 15-3,15-3 Griekenland versloeg in de tweede wedstrijd van de avond Israël met 3-1 via de setstanden 14-16, 15-12,15-8 en 15-5. Uitslag: Ronde van Capitol over 80 kilometer. 1. Gerrit Pronk 1 uur, 43 minuten en 9 seconden, 2. R. Krcep, 3. M. Taverne, 4. Gerry St. Nicolaas (Dordrecht), 5. P. Knoppert (Mon ster), 6. G. Loyestein (Noordwijker- hout), 7. P. Pennekamp (Groote broek), 8. A. Kraan (Gouda), 9. R. Kos (Oud Karspel), 10. J. v.d. Weide (Amsterdam). 11. S. Snijders (Zwa nenburg), 12 B. Huveneers (Amster dam), 13. H. v.d. Berg (Den Haag), 14. C. Leunis (Zwanenburg). 15. T. van Tol (Poeldijk). Veteranen over 40 kilo meter in de tijd van 57 minuten en 20 seconden 1. H. Buis (Vijfhuizen), 2. R. Lieb- land), 5. H. Brinkman (Rotterdam), 6. A. Veenendaal (Zeist), 7. R. Meel dijk (Vlaardingen), 8. J. Barens (Am sterdam), 9. Sengers (Haarlem), 10. L. Hagman (Amsterdam. Van Beiisekom uit de strijd MALMÖ Joke van Beusekom is in Malmö in de achtste finale het toernooi hettoernooi om het wereldkampioenschap badmin ton uitgeschakeld door de Ja panse Emiko Ueno. Van Beuse kom had nauwelijks een kans tegen de 19-jarige studente uit en verloor in twee ga mes: 7—11,8—11. Denemarken hoeft bij de heren nog drie spelers m de strijd, van wie Elo Hansen Rob Ridder geen kans gaf: 15—3, 15—S. Joke van Beusekom en Marjan Rid der plaatsten zich wel voor de tweede ronde van het gemengd dubbelspel. Zij versloegen de Iers/Australische combinatie Bekcett-Daly met 15—2, 15—2. Marjan en Rob Ridder zijn in de tweede ronde van het ge mengd dubbelspel uitgescha keld. Zij verloren met 12—15, 156 en 815 van Gilliland en Flockhart uit Schotland. Joke van Beusekom en Elo Hansen kwamen wel een ronde verder. Zij bereikten, na een overwin ning in de eerste ronde op het geplaatste dubbel Toganoo/To- ganoo uit Japan, de derde ronde door Johnson en Harris uit Ca nada met 15—8, 15—7 te ver slaan. Kaki hemd let óók even op de Katoenen kaki hemd. Natuurlijk met epauletten). Natuurlijk katoen en veel zakken. En, oja.de 4 90 met 'n luchtige prijs: zomer zit ook nog in de prijs: De naturel lederen riem kosffl -190 Prima parajeans. Ook kaki. 1 met v opgestikte zakken, f y# Kaki western-jeans. Katoen. Verder kommentaar overbodig. OÏJe"

Leidse Courant | 1977 | | pagina 17