Bewoners Terweeweg willen auto terugdringen Multifunctioneel gebmik wijkgebouw Zijlkwartier PROTEST TEGEN GRAAFWERK IN MEYENDEL Verkeerslichten bij Postviaduct brieven PROGRAMMA ZOETERWOUDE 700 Plan voor bejaarden woningen Hillenaarlaan !RADIO LEYTHENRODE BESTAAT 3 JAAR K&O-Katwijk gaat zelfstandig werken REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 MEI 1977 PAGINA OEGSTGEEST De bewoners van de Terweeweg en de Schoutenburgstraat willen het autoverkeer in hun straten zoveel mogelijk terugdringen. Beide straten krijgen dagelijks een enorme stroom auto's en vrachtwagens te ver werken, waarop zij eigenlijk helemaal niet berekend zijn. Vandaar de wens aan dit autoverkeer paal en perk te stellen, die door de bewoners gisteravond op een voorlichtingsavond over het verkeers plan naar voren werd gebracht. De gemeente Oegstgeest streeft er naar om te komen tot een verkeersplan dat er op gericht is het verkeer terug te dringen naar de randwegen en de tussen liggende gebieden „autoluw" te maken. Dat wil zeggen: geen doorgaand of sluip- verkeer meer in bepaalde wijken. Kortge leden verscheen er in de verkeerscom- missie van de gemeente een „aanzet tot verkeersplan". Een praatstuk dat door de commissie o.l.v. de wethouder van open bare werken J.J. Thorn aan de Oegst- geester bevolking werd gepresenteerd. De gemeente wil zo veel mogelijk sugge sties verzamelen. Naar aanleiding hier van waren gisteravond bijzonder veel belangstellende bewoners van Terwee weg en Schoutenburgerstraat naar het gemeentecentrum aan de Lijtweg geko men om zich door wethouder Thorn te laten voorlichten. Er gingen veel stemmen op om zowel in de Schoutenburgerstraat als Terweeweg eenrichtingsverkeer in te voeren. De aan wezigen voelden zich gerustgesteld dat de gemeente beide wegen niet zal behande len als hoofdverkeersaders. De kruising Emmalaan/Terweeweg/Wald. Pyrmont- laan wordt aanbevolen als kruising te beveiligen met stoplichten. De bewoners vonden dat, als straks het verkeersplan gereed is en de suggesties o.a. met be trekking tot woonerven zijn verwerkt, genoemde wegen een zeer hoge prioriteit verdienen bij de terugdringing van het autoverkeer. „Het kost offers, en wij moeten bereid zijn die te brengen", merk te een bezoekster op. Verkeersingenieur Westerduin: Oegstgeest is een transitoge meente met sluipverkeer en die feitelijk heid wensen wij met een verkeersplan te doorbreken". Wethouder Thorn kon geen toezeggingen doen omtrent binnenkort te nemen ver keersmaatregelen. Ook bewoners van an dere lanen hebben plannen ingediend. Er zal dan ook nog heel wat verkeer door Oegstgeest stromen alvorens men met een gefundeerd plan ter tafel komt. Als het zover is komen de bewoners opnieuw bijeen. Hotelportier J. van 't Slot koninklijk onderscheiden Vijf en vijftig jaar trouwe dienst als hotelportier werd gisteren in Noordwijk be loond met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Bonnike speldde dit ere-metaal op de revers van de heer J. van 't Slot, vanaf 1947 de hoofdportier van het Pala ce Hotel in deze badplaats. De onderscheiding ging vergezeld van een groot aantal geschenken, waaron der een lange vakantiereis namens de hoteldirektie, aangeboden door Palace-di- rekteur Van den Anker. Hij was het die gisteren de loopbaan van de jubilaris en zijn vele verdiensten buiten de hotelwereld aan haalde. De heer Van 't Slot begon al op zijn veertiende jaar in het Rotterdamse „Weimar", werkte vervol gens in „Gooiland" in Hil versum en kwam in 1947 naar Noordwijk als hoofd portier bij Palace. De jubi lerende hoofdportier die de pensioengerechtigde leef tijd al enkele jaren is ge passeerd werkt toch nog halve dagen in het hotel en is in zijn vrije tijd ook nog immer actief voor 't vak: van de oprichting af al lid van de Vereniging van Ho telportiers De Gouden Sleutels, is de heer Van 't Slot thans de nestor van het portierscollege. LEIDEN De Werkgroep Waterwinning heeft bij het college van b. en w. van Wassenaar ernstig bezwaar gemaakt tegen grootscheepse graafwerkzaamheden in MeijendeL De ze werkzaamheden geschieden ten behoeve van vervanging en uitbreiding van een drainagesysteem voor de waterwin ning voor de Duinwaterleiding van Den Haag. De werkgroep stelt in een bezwaarschrift dat de werkzaam heden het natuurlijk milieu in het duingebied ernstig aantas ten. Het werk vindt overigens plaats zonder aanlegvergun- ning, die krachtens een voorbereidingsbesluit van de gemeen te Wassenaar is vereist De werkgroep vraagt het college het werk stop te laten zetten om een procedure te kunnen starten tot het verkrijgen van een aanlegvergunning. Volgens de werkgroep zal evenwel nooit een aanlegvergunning mogen worden verleend, gezien de huidige gegevens over te ver wachten gevolgen voor het natuurlijke milieu. Streekcommissie f verontrust over rampenplannen in Bollenstreek LEIDEN De streekcommisit voor Zuid-Holland West is ver ontrust over de gemeen te lijlu rampenplannen in de Bollen streek. In de plannen ontbreekl een samenwerkingsvorm tunes de diverse gemeenten. Er bestaan alleen onderlinge af spraken ten aanzien van het in aktie komen van brandweer korpsen van de diverse gemeen ten. In een brief aan het overle gorgaan voor de bollenstreek dringt de streekcommissie erop aan organisatie en coördinatie tot stand te brengen tussen de verschillende gemeenten met betrekking tot de rampenbe strijding. LEIDERDORP In een gezamenlijke ver gadering van de raadscommissies voor On derwijs en Maatschappelijk Welzijn is gis teravond uitvoerig gediscussieerd over het nieuwbouWplan voor de wijkaccommodatie in het Zijlkwartier. In de opzet van het gemeentebestuur heeft het wijkgebouw an nex gymnastieklokaal een multifunctioneel karakter gekregen, waarin behalve de buurt- en speeltuinvereniging "Zijlkwar tier", ook K. O. en de fotoclub "Daguer- re" een onderdak zullen krijgen. Het meer voudige gebruik en de consequenties ten aanzien van financiën en beheersvorm had den bij de buurtvereniging de nodige vra gen opgeroepen. Voorzitter Pison van "Zijlkwartier" die het standpunt van het bestuur uiteenzette, zei dat de ontworpen accommodatie voor de eigen activiteiten van de vereniging te groot was opgezet. Wanneer echter aan een meer voudig gebruik niet te ontkomen viel, zou de vereniging van de gemeente de garantie willen hebben dat Zijlkwartier de hoofdge bruiker werd. N ij zijn graag baas in eigen huis, stelde de heer Pison. Loco-burgemeester C. Gordijn (CDA) kon de buurtvereniging in dit opzicht geruststellen. Het uitgangspunt van het college is, dat het gebouw in de eerste plaats een wijkfunctie heeft. De vraag wie het gebouw gaat behe ren is nog een open zaak. Een constructief voorstel van de buurtvereniging zal zeker een goed onthaal binnen het college vinden, zei de heer Gordijn Jos Verdier (CDA) in een dubbelrol van tijdelijk wethouder en commissielid, pleitte voor het vastleggen van de gezamenlijke verantwoordelijkheid van de gebruikers in de beheersvorm. Interes sant was de discussie tussen hem en zijn fractiegenoot Reugebrink die geen voorstan der van een meervoudig gebruik bleek te zijn Mevr. Würzner die namens K. O. het woord voerde, was van mening, dat wanneer duidelijke afspraken worden gemaakt er^ best in harmonie in één gebouw kan worden samengewerkt De beide commissies konden zich tenslotte in overgrote meerderheid met de plannen' van B. «Vvoor een multifunctioneel wijk gebouw verenigen. Alleen het raadslid Ton N illems (PvdA) sprak zich uit tegen de grootte van het plan, terwijl de heer Reuge brink het voorbehoud maakte dat eerst het j overleg met Zijlkwartier over het beheer J afgerond moest zijn. SASSENHEIM Burgemeester en wethouders van de gemeente Sassenheim stellen de raad tijdens de vergadering van woensdag 11 mei voor een aanvullend krediet beschikbaar te stellen voor het plaatsen van verkeerslichten op de kruising nabij het Postvia duct. Reeds in februari van 1975 besloot de raad 15.000 gulden beschik baar te stellen, maar nu blijken de kosten aanzienlijk hoger te zijn dan in eerste instantie werd gedacht. De kosten van het plaatsen van verkeerslichten bedragen ruim 140.000 gulden. De kosten worden gedragen door belanghebbende gemeenten en de provinciale overheid. De raad van Sassenheim wordt gevraagd een extra krediet van 20.000 gulden beschikbaar te stellen. Inmiddels wordt al jaren gepraat over het plaatsen van verkeerslichten op de levensgevaarlijke kruising nabij het Postviaduct, waar jaarlijks tientallen ongelukken plaatshebben. LISSE Toneelvereniging Geestgrondtheater houdt vrij dag 6 mei een jaarlijkse leden vergadering in de Meerkoet in Lisserbroek. De vergadering be gint om acht uur. Antiekbeurs in Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN Zaterdag 7 mei zal in de sporthal „De Ridderhof' in Koudekerk een antiekbeurs worden gehouden. De beurs duurt van 1 tot 18 uur. De orga nisatie is in handen van Alphe- naar Alfred Noppeneij, die in maart met succes eenzelfde beurs in Alphen hield. Wethou der Lelarge van Koudekerk heeft Noppeneij benaderd en hem verzocht in Koudekerk ook een antiekbeurs te organiseren. Volgens Noppeneij. die een der tigtal standhouders heeft uitge nodigd, zal de kwaliteit op een hoger peil staan dan in Alphen. „Ik zal een nog strengere selec tie toepassen op „nieuw antiek." Op de beurs worden onder meer geëxposeerd: grote en kleine meubels, klokken, aardewerk, kristal, zilver, koper, munten, tin, antieke poppen en boeren- antiek. Alfred Noppeneij denkt dat het mogelijk is in Koude kerk drie maal per jaar een antiekbeurs te organiseren. LEIDERDORP De interne radio omroep „Leythenrode" van het gelijknamige reactiver ingscentrum aan de Hoogma- deseweg in Leiderdorp bestaat morgen 5 mei precies drie jaar. Ter gelegenheid hievan zullen de medewerkers van deze om roep een speciaal dagprogram ma verzorgen en zal er een feestavond met de revue „De Goeie Ouwe Tijd" worden ge houden in de recreatieruimte van „Leythenrode". In de afgelopen drie jaar is gebleken dat men voorziet in een behoefte en dat het onder ling contact tussen patiënten, personeel en zelfs bezoekers wordt gestimuleerd. Tijdens de uitzendingen kan men recht streeks een verzoekplaat aan vragen en deze wordt, indien voorradig direkt afgespeeld. Dank zij de financiële mede werking van de direktie van „Leythenrode", enige firma's en particulieren slaagt men er ie der jaar weer in om de begro ting sluitend te maken en tracht men de studio een professione ler aanzien te geven. ,,De Gading" LEIDERDORP Het activitei tencentrum voor gehandicapten De Gading aan de Hoogmadese- weg 70 in Leiderdorp, houdt zaterdag 7 mei een open dag. Het centrum heeft hiertoe beslo ten om het tweejarig bestaan luister bij te zetten en meer bekendheid te verkrijgen over het reilen en zeilen van het cen trum. De open dag begint om kwart voor elf. Om kwart over elf zal de LOI een aangepaste auto aanbieden. Van kwart over twaalf tot drie uur vinden er voortdurend activiteiten plaats; voor de jeugd wordt er een ba- lonnenwedstrijd gehouden. De gevaarlijke kruising nabij het postviaduct KORTWEG KATWIJK K en O, afdeling Katwijk gaat zelfstandig werken en heet voortaan „Stichting K en O Katwijk". Wel blijft de nieuwe stichting een dochterinstelling van de Leidse Volksuniversiteit K en O en zullen de Katwijkse leden in Leiden ingeschreven blijven; deze centrale ledenre gistratie heeft ojn. het voordeel dat Katwijkers ook kortin gen genieten op progamma's in Leiden, Oegstgeest en Lei derdorp. De inschrijving in het stichtingsregister is een heuglijke gebeurtenis, omdat in het verleden de pogingen om in Katwijk een culturele organisatie van de grond te krijgen nooit resultaten hebben opgeleverd. In januari 1975 deed K en O weer zo'n poging en startte haar activiteiten met 274 inschrijvers; dit aantal heeft zich intussen uitgebreid tot zo'n kleine anderhalf duizend. Deze ledengroei is vooral belang rijk omdat de gemeente de stichting subsidieert per inschrij ver, dus: hoe meer inschrijvers, hoe meer (extra) geld K en O ter beschikking krijgt LISSE Zang- en oratorium vereniging „Looft den Heer" geeft vrijdag 13 mei een uitvoe ring in de aula van het Fioretti- college in Lisse. Uitgevoerd worden ondermeer werken van Mozart, Bach en Pachelbel. Me dewerking aan dit concert wordt verleent door het koor Asaf. Het concert begint om acht uur. WARMOND PvdA, D'66 en PPR houden maandag 9 mei een verkiezingsbijeenkomst in het Trefpunt. De Tweede Ka merleden Henk Molleman (Pv dA) en Kees van Kuyen (PPR) en het kandidaat-Tweede Ka merlid Elida Wessels (D'66) zul- j len een inleiding houden, waar- i na vragen kunnen worden ge- j I steld. De bijeenkomst begint om acht uur. LEIDERDORP Deze week is j begonnen met de asfaltering aan de Voorhoflaan in Leider- dorp. De werkzaamheden zullen wellicht ook volgende week nog I voortduren. i ZOETERWOUDE - Dinsdag 28 juni wordt voor de 27e maal een reisje voor de Zoeterwoudse be jaarden georganiseerd. Door het wegvallen van de opbrengsten van de viswedstrijd, die voor gaande jaren gehouden werd, zag het komitê zich voor grote financiële problemen geplaatst. Uit de vorig jaar gehouden en quête is gebleken, dat de bejaar den er geen bezwaar tegen heb ben zelf 25,- per persoon te betalen. Voor het resterend be drag doet het komité een beroep op de Zoeterwoudse bevolking d.m.v. een kollekte. Deze koliek- te zal in de week van 1 tot 8 mei worden gehouden. Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. Pinksterfestival Wederom dreigt een uniek ini tiatief op het gebied van popmu ziek in Leiden gebombardeerd te worden. Enkele jaren geleden heeft de „top" van K O duidelijk ge maakt geen behoefte te hebben aan een popfestival van enige waarde. Zij maakte dit duidelijk door de notabene vanuit L. J. A./K O georganiseerde, Pink ins ui teindelijk zo tegen te werken, dat de laatste Pink een grote financiële mislukking werd. Nu blijken burgemeester Vis en politiecommissaris Van Voor den zo'n zelfde initiatief te laten springen door het niet afgeven van de vereiste vergunningen. De redenen van deze weigering zijn inmiddels achterhaald. Het is te gek, dat een goed opgezet popfestival met popcul- turele waarde zoals het Pink sterpopfestival weer de grond in wordt geboord door cultureel anders gerichte ambtenaren vanuit een pure willekeurige nouding. Tjeerd G. Scheffer ex-organisator concerten en festivals Brand in patatfabriek NOORDWIJK De Noord- f wijkse brandweer rukte gister- i avond met groot materiaal uit voor een brandmelding in de I patatffabriek Broekbuizen aan de Herenweg. Door een defect s aan de oliecirculatiepomp ont- s stond oververhitting van de 1 oven en de leidingen, waardoor l brand dreigde uit te breken, t Het euvel kon snel worden ver- holpen en de schade bleef be- perkt tot een geblakerd houten plafond. t In de Holbeekstraat ontdekten de bewoners dat 's nachts de kamer vol rook stond. Het brandje kon met eigen middelen worden geblust Er ontstond schade aan het meubilair. Ver moedelijk is de brand ontstaan door gemorst vuur tijdens het roken op de zitbank. ZOETERWOUDE - De stich ting „Oud-Zoeterwoude" heeft vanavond een lezing georgani seerd over de Romeinen in de Rijnstreek. Deze lezing wordt gehouden door de heer P. C. Beunder, die aanwezig was bij de opgravingen van de zes vaar tuigen in Zwammerdam. Aan vang om 20.15 uur in „Ons Huis". ZOETERWOUDE Donderdag 11 juni wordt 's ochtend om 10.00 uur een demonstratie hondendressuur gegeven op het hoofdveld van de voetbalvereniging Meerburg. De africh- tingsvereniging „De Waard" uit Leiden Iaat zien waar beginners en gevorderden toe in staat zijn. 11 juni is ook de dag waaróp Haasbroek de finales van de Zoeterwoudse tenniskampioen schappen zullen plaatsvinden. Vanaf 4 juni kan er gespeeld worden op de volgende onderdelen: enkelspel dames, enkelspel heren, dubbelspel dames, dubbelspel heren, dubbelspel gemengd. De deelnemers worden naar sterkte ingedeeld in de volgende groepen: junioren t/m 17 jaar, rekreatie en gevorderden. Het tennistoernooi wordt georganiseerd door de Z.T.C. en Tennis verenigingen Meerburg en Heineken. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij: Th. A. Pley, Watertje 13, G. J. Lolling, Nassaulaan 21, W. F. N. Malcorps, Nassaulaan 38. Tot slot van deze dag is er in de hal van Inogem, Industrieweg 72-74, aan de Hoge Rijndijk, een gekostumeerd slotbal m.m.v. de uit 22 man bestaande Big Band van Frits Landesbergen. Aanvang 21.00 uur. De festiviteiten rond 700 jaren Zoeterwoude worden zondagmiddag 12 juni om 14.30 uur op Haasbroek besloten met een muziekfestival waaraan de volgende muziekkorpsen meewer ken: de Rijntamboers, Drumband VIOS, SL Jan's Fanfare Zoeterwoude, KNG Leiden, MCC Laren en de Euroband Rotterdam. WASSENAAR Nadat de raad in december 1975 had uitgesproken dat de nog beschikbare bouw grond aan de Hillenaarlaan bestemd zou moeten worden voor de bouw van bejaardenwoningen, heeft de Wassenaarsche Bouwvereeniging een plan gemaakt voor de bouw van 46 gesubsidieer de woningen voor bejaarden. De woningen zullen in twee lagen worden gebouwd en er komt een afzonderlijke ruimte voor gemeenschapsvoorzie ningen. De woningen zijn verdeeld in 4 types; 4 van de woningen worden aangepast ten behoeve van ge handicapten. Zoals bekend wordt voor woningen in de woningwetsfeer de grondprijs door de minis ter vastgesteld. Op die manier ontstaat een exploi tatietekort van 171.965,06. Burgemeester en wet houders willen de raad voorstellen dit exploitatie verlies voor rekening van de gemeente te nemen en te dekken uit de algemene reserve van het grondbedrijf. Deze reserve kan worden geraamd op 6,2 miljoen, maar daarvan moet nog worden afgetrokken het verliessaldo van de woningbouw in het gebied van Ter Weer van ongeveer 1 miljoen. Van dit verlies besloot de raad al eerder het uit de reserve van het grondbedrijf te dekken.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4