Ton Thie legt geschil over contract voor aan arbitragecommissie Lisser Boys schakelt ook Randstad ort uit: 4-1 Sp STORKS EN ADO BLIJVEN WINNEN Kessler eerste keus SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 MEI 1977 PAGINA 15 Transacties bij volleybal clubs DEN HAAG- Met de vol- leybalcompetitie net ach ter de rug, zijn de gespon sorde clubs al weer bezig nieuwe „transacties" af te sluiten voor het nieuwe seizoen. Al enkele weken geleden was zeker dat Fred Blangé van Gerard de Lan ge terugkeert naar Starlift BV. Bij het Voorburgse Roswel gebeuri ook het een en an der. .gowel John Groen, Frp.idc van Overeem als Fred van Westbroek gaan de Voorburgers verlaten. Groen kiest hoogswaar- schijnlijk domicilie bij Ge rard de Lange in Rotter dam, terwijl Frank van Overeen het shirt van het Zaanse Interlance zal gaan dragen. Van Fred van Westbroek is op dit mo ment alleen nog zeker dat Roswell hem geen nieuw contract zal aanbieden. Manager Henk Heemskerk over de mutaties: „We had den natuurlijk een aardige ploeg anders word je geen tweede in de eredivisie. We zouden echter niet verder zijn gekomen, temeer daar de ploeg eigenlijk te oud was (Groen, Kooien, Van Overeem en De Vink). Kooien wilden we graag houden en De Vink blijft alleen al door zijn geweldi ge mentaliteit een enorme steunpilaar. De aanvulling zal moeten komen uit het tweede team. In de eerste groep wordt gehaald Rik Brongers en een van de beide spelverdelers Martin Leif en Paul Hobijn. Moge lijk komt daar nog één spe ler bij." n*. John Groen: transfer naar Rotterdam? Forse trio's op Hilversum HILVERSUM - De uitslagen van de koer- iberaon-prijs <2000 meter) 1. Nuttert per) 1.23.7, 2. Olton Victory, 2,60 pl. 1,60, 2,10, 2,20 kop. e Norton (B. 3. Otrian G W 14,20 trio. 157,1 Seurre-prijs 72000 meter) 1. Pauwel Zuid- velde (J Wagenaar) 1.23.9, 2. Pasja Eber- hof, 3. Oleska P. W. 1,70 pl. 1,40, 3,10, 3,90 kop. 15,90. Saint Lazare <2440 meter) 1 Nancy van Duke (B. van Klaveren) 1.23.6, 2. Nita P. 3. Mister B, W 3,60 pl. 1,60, 9,40, 9,00 kop. Sarlat-prijs <1600 meter) 1. Leslie Hanover <J. Verhoeve) 1.20.4. 2. Leone Be. 3. O Lala W. 5,10 pl. 2,80, 4,00, 1,50, kop. 178,80 trio 1703,70. Criterium der S-jarigen (2020 meter) 1 Nar Buitenzorg (H. van Ooyen) 1.21.5. 2. Nicole H. 3. Nanneke Hanover W. 4,30 pl. 1,70, 2,40, 2,40, kop. 202,20. Sarrazac-prijs <2020 meter) 1 Lars Buiten zorg <H. v.d. Tol) 1.24.8. 2. Lucy Ester. 3. Kentish Lass W. 6.30 pl. 2,40, 3,10, 2,50 kop. 47,20 trio 575,20. Sigoules-prijs (2440) meter) 1. Nenuphar (C. Veldink) 1.23.4. Kobalt, 3. Lady Terrai- se W. 11,70 pl. 3,80, 3,40, 2,80 kop. 62,40. Siorac-prijs (2000 meter) 1. Lorrelot (H. v. Ooyen) 1.20.9. 2. Jerolimo, 3. Idas W. 3.30 pl. 1,70, 2,10, 4,90, kop. 22,70 trio 452,90. Saint Brieuc-prijs (2440 meter) 1 Oble van Elsene <H. Coolen) 1.26.3, 2. Nero Rodd- 3. New Petulance. 4,00 pl. 1,80, 4,20, Ton Thie heeft de knoop doorgehakt en is naar de KNVB gestapt (Van onze sportredactie) DEN HAAG Ton Thie legt het geschil over de afwikkeling van zijn contract met FC Den Haag voor aan de arbitrage commissie van de KNVB. Thie, wiens verbintenis aan het eind van dit seizoen afloopt, wenst de drie jaar geleden in zijn contract opgenomen clausule dat hem bij eventuele afkeuring drie ton wordt uitgekeerd hard te zien gemaakt. Er heeft inmiddels een gesprek tussen de VVCS en het bestuur van FC Den Haag plaats gevonden, maar beide par tijen hebben elkaar niet kunnen vinden in een vergelijk. Thie heeft daarop de knoop doorgehakt en zijn bemiddelaar van de VVCS opdracht gegeven de zaak aanhangig te maken bij de arbitrage commissie. Zoals bekend komt Ton Thie bij FC Den Haag niet in aanmerking voor een nieuw contract, omdat de medische staf van de club hem daarvoor niet meer fysiek ge schikt achtte. Thie meende daarna dat hij bij zijn over enige tijd plaats vindende keuring voor de verzekering aanspraak kan maken op een uitkering van 300.000 gulden. Vorig jaar echter liet de verzeke ringsmaatschappij weten dat de verze kerde som van drie ton gezien de leeftijd van Thie moest worden verlaagd tot min der dan 100.000 gulden. FC Den Haag is er toen in geslaagd middels een hogere premie Thie alsnog voor honderdduizend gulden te verzekeren, maar de doelman werd daarvan niet od de hoogte gesteld. FC Den Haag heeft vorige week excuses aan Thie aangeboden voor het feit dat deze van de veranderde situatie niet op de hoogte was gesteld, maar Thie zegt daar geen boodschap aan te hebben. Hij beroept zich op zijn contract. Karei Jansen van de WCS: „Thie is een bepaalde overeenkomst aangegaan met de club. Als door wat voor oorzaak dan ook er een verandering in de voorwaar den optreedt moet niet alleen de betrok kene ervan op de hoogte worden gesteld, maar moet tevens een nieuw contract worden afgesloten tussen beide partijen. Dat is niet gebeurd. Nu in het gesprek met Choufoer niet tot een regeling kon worden gekomen zoekt Thie het hogerop. Over zijn kansen in die zaak bij de arbitragecommissie laat ik me op dit moment liever niet uit. Dat moeten de juristen maar uitzoeken. Overigens is de verstandhouding met FC Den Haag on danks dit geval goed". (Van onze sportredactie) DEN HAAG George Kessler is kandidaat nummer een voor de nog altijd vakante functie van bondscoach van het Neder lands elftal. Nog deze week zal Jacques Hogewoning, voorzit ter van het sectiebestuur be taald voetbal, naar West-Her lijn reizen om Kessler voor die functie te polsen. George Kessler werd gisteren in Den Haag tijdens een bijeen komst tussen het sectiebestuur betaald voetbal en de hoflever anciers van het Nederlands elf tal (Ajax, Feijenoord, PSV en AZ) als kandidaat naar voren geschoven door het sectiebe stuur zelf. De clubvertegen woordigers steunden unaniem het voorstel. Indien Kessler en de KNVB het om welke redenen dan ook niet eens kunnen wor den, zal Haarlem-trainer Barry Hughes of Volendam-manager Joop Brand benaderd worden. Dit duo is echter duidelijk twee de keus. Slager niet bij Go Ahead Van onze sportredactie) DEN HAAG De naam van Gerard Slager, oud-manager van FC Den Haag, zou, naar verluidt, zijn afgevoerd van het lijstje sollicitanten voor de func tie van manager bij Go Ahead Eagles. Wie deze post wel gaat bekleden, is nog in nevelen ge huld. Roemenië zeker van degradatie WENEN De Roemeense ijs- hockeyploeg zal in 1978 vrijwel zeker weer in de b-groep van het toernooi om het wereld kampioenschap uitkomen. In de achtste wedstrijd van het toer nooi in de A-groep in Wenen' verloor Roémenië gisteren met 1—14 (0-3, 1-6, 0-5) van Finland, in een wedstrijd voor de degra datieplaatsen. De treffers werden voor Fin land gemaakt door Alkula (3x), Makkonen en Sutinen (ieder 2x), Nummelin, Provari, Ahokainen, Rautakallio, Jarkko, Landstrom en Lehtonen (ieder lx). De Roe meense tegentreffer kwam op naam van Axinte. FAMILIE RIDDER DOOR NAAR TWEEDE RONDE MALMÓ Zonder de volksre publiek China, die waarschijn lijk over de beste badminton- spelers beschikt, maar met Rob Ridder kwam met suc ces door de eerste ronde. Nieuw Zeeland zijn gisteren in Malmö de eerste zes dagen durende wereldkampioen schappen Badminton begonnen. Er hebben zich nogal wat lan den gemeld, waar badminton nog in de kinderschoenen staat. De Nederlandse kampioen Rob Ridder trof één van hen: de Israëli Victor Yussim, die hij met 15—1, 15—0 versloeg. Pas in de derde ronde ontmoet Rob Ridder tegenstand van beteke nis: Bandid Aiyen uit Thailand of de Deen Elo Hansen. Bij de dames behoort Joke van Beuse- kom tot de geplaatste speelsters. Ook Piet Ridder plaatste zich voor de tweede ronde van het herenenkelspel. Hij versloeg de Schot Billy Gilliland met 15- 15—12. Ook het derde lid van de familie Ridder, Marjan, de echt genote van Rob, bereikte de tweede ronde. Zij won met 11—8, 114 van de Zweedse Anette Boriesson. In het herendubbelspel kwamen de gebroeders Ridder niet door de eerste ronde. Zij werden met 158, 159 verslagen door het Japanse duo: Zeniya/Tsuchida. Noordwijk en Ter Leede eveneens in vijfde ronde (Van onze sportredactie; LISSE Lisser Boys, titelpre- tendent in de vierde klasse A, heeft gisteravond ook de vierde ronde van de KNVB-beker- strijd voor zaterdagamateurs, vrij eenvoudig „overleefd." Te genstander Randstad Sport een degradatiekandidaat in de zelfde klasse werd enigszins geflatteerd met 4—1 geklopt. Geflatteerd, omdat ook Lisser Boys in dit, te harde en door scheidsrechter Siera uit Leiden veel te lankmoedig geleide tref fen, nauwelijks de rond het team bestaande faam waar maakte. Pas in de tweede helft toonde Lisser Boys bij vlagen aan waarom het de eerste plaats bezet, waarom het team ook in de derde klasse zal kun nen meedraaien. In die periode sloeg Lisser Boys met enige knappe combinaties vier bressen in de Voorschoten- se afweer. Vier goals die door Randstad Sport slechts met een treffer kon worden beantwoord. Die (gelijkmakende) goal kwam van de voet van Aad Keizer, overigens de enige van de 22 acteurs die een constant hoog niveau vasthield. Een kwalifica tie die de „grote namen" van het Lisser Boys-elftal gisteravond zeker niet haalden. Gerard Nij- kamp scoorde dan wel twee maal meer dan „nuttig" was de blonde topscorer toch niet. Jan van Slooten liep er wat gedesinteresseerd bij, terwijl ex- Noordwijker Ben Barten zeker niet imponeerde op het midden veld. Het bleef dan ook bij momen ten. Zoals in de negende minuut van de tweede helft. De bal werd na een hoekschop van Barten door Nijkamp voor het doel gekopt. Rechtsachter Bert Muller was aanwezig om het leer achter invaller-doelman Rob Selles te deponeren. Na de gelijkmaker van Aat Keizer, twee minuten later, leverde een vlotte combinatie Lisser Boys de tweede goal op. Gerard Nij kamp mocht „volleren" na voor bereidend werk van Piet Boot en Van Slooten. Randstad Sport miste vervolgens de ideale mo gelijkheid op 2—2 (Hans Toor zag zijn strafschop na een handsbal van Kuipers door de sterk keepende Nico Groeneweg gestopt) voordat een tweede combinatie tussen Boot, Van Slooten en Nijkamp de beslis sende treffer bracht: 3—1. Dat Isaac de Kooker nummer vier nog achter Selles plaatste, was dan ook niet echt belangrijk meer. Lisser Boys was al zeker Hans Bisschops maakte vanaf elf meter geen fout. Alleen in het begin van de tweede helft had Ter Leede het even moei lijk. De Sassenheimers bleven echter gevaarlijker. Een snoei hard schot van Jan Schoen spatte tegen de lat uiteen. Ook Jan van Harskamp had pech toen zijn lob ternauwernood van de lijn werd gehaald. In de vijf de ronde ontmoet Ter Leede volgende week dinsdag Noord- wijk. Dit duel begint om zeven uur op het Ter Leede terrein. Jan van Slooten van Lisser Boys scoort. Randstad Sportdoelman Rob Selles is kansloos. De treffer zal echter terecht wegens buitenspel ongeldig worden verklaard. van de vijfde ronde; Randstad Sport al uitgeschakeld. Noordwijk—ARC 2—0 Eersteklasser Noordwijk heeft op eigen terrein opvallend veel tegenstand ondervonden van het Alphense ARC. De Alphena- ren die binnenkort het kam pioenschap in de vierde klasse B kunnen begroeten, toonden geen enkel ontzag voor het „gro te" Noordwijk en namen in de eerste helft Ook duidelijk het initiatief. De door ARC wel ge creëerde kansen Wim de Jong en Emiel Monsanto werden echter niet benut. Vijf minuten voor rust kwam Noordwijk te gen de verhouding in op voor sprong. Albert Spaanderman en de Alphense verdediging stelden Jan Willem Bogers in staat te scoren: 1—0. Tien minuten na de hervatting werd ARC defini tief teruggewezen. Bogers gaf de voorzet; Rob Suttorp doel puntte. Ter LeedeIJmuiden 10 Ter Leede manifesteert zich als een echte cupfighter. Ook IJ muiden ondervond dat gister avond. Met aantrekkelijk spel werd het doel van de bezoekers bestookt. Na een half uur kwam Ter Leede op 1—0. Spits Jan van Harskamp werd in het strafschopgebied gevloerd. Sportwereld LONDEN Voor de eerste di visie van het Engelse voetbal zijn gisteravond twee wedstrij den gespeeld. De geplande ont moeting tussen Queens Park Rangers en Birmingham City ging niet door, omdat het veld onder water stond. De uitslagen van de andere wedstrijden wa ren: Arsenal-Derby County 00 Liverpool—Manchester United 1-0. EINDHOVEN P.S.V. heeft de 21-jarige centrale verdediger Er- ny Brandts van De Graafschap voor drie jaar gekontrakteerd. Afgebroken partij voor Korts j no j LEEUWARDEN Viktor Kortsjnoj, de in Nederland wo nende grootmeester uit Rus land, heeft gisteren de afgebro ken partij uit de twaalfde ron de van het toernooi om het Nederlands schaakkampioen schap tegen Fred van der Vliet in winst omgezet: 10 Kortsjnoj was maandag al zeker van de nationale titel. De twee andere afgebroken partijen uit de twaalfde ronde (Hofland- Hartoch, Van der Sterren Ree) eindigden in remise. Ho fland en Hartoch hadden 106 zetten nodig om tot remise te komen. De uitslagen zijn: Viktor Kortsjnoj—Fred van der Vliet 10; Leo HoflandRob Hartoch 1/21/2; Paul van der Sterren—Hans Ree 1/2-1/2. De stand na 12 ronden is: 1. Kortsjnoj 11 punten; 2. Timman 8 1/2; 3. Donner 7 1/2; 4 Ree 7; 5 Langeweg en Ligterink 6 1/2; 7. Van der Vliet, Van Baarle, Boersma, Böhm, Van Wijgerden en Hartoch 5- 13 Van der Sterren 4 1/2; 14 Hofland 21/2 Kees Vervoorn...weer in training.... Kees Vervoorn weer in training (Van onze zwemmedewer- ker) DEN HAAG - Kees Ver- voorn, die drie maanden geleden plotseling zijn trainingsaktiviteiten moest staken in verband met zijn opgelopen ziekte van Pfeiffer, kreeg van dokter Elzerman te horen dat twee van de drie lever- functies weer normaal functioneerden. Een derde functietest bleek nog zwak positief te zijn. Vervoorn heeft nu toestem ming om de komende twee weken voluit te mogen trai nen. Daarna zal nogmaals een onderzoek plaatsvinden naar eventuele resten van zijn langdurige ziekte. Zijn de resultaten van deze tes ten niet optimaal, dan zal de Zian-zwemmer en Mont real-ganger Kees Vervoorn zijn inspanningen op (top)- zwemgebied tot nihil moe ten terugbrengen. Dit zwemseizoen zal dan voor' de pupil van Jan Schouten voortijdig afgelopen zijn. Doch de kans hierop lijkt niet groot. Sinds maandag jongsleden traint Vervoorn in het buitenbad van het Zuiderpark. Zijn indruk ken hierover zijn positief: „Het gaat weer lekker, al hoewel mijn snelheid te wensen overlaat. Maar dat is te begrijpen na zo'n trai ningsachterstand. De ko mende twee weken ga ik er keihard tegenaan. Dan is het nog even afwachten wat de laatste test uitwijst Voorlopig ga ik dit week einde alweer naar de cen trale training toe. Op de aanstaande kringkam pioenschappen zal ik mijn huidige conditie kunnen peilen. Op de Nederlandse kampioenschappen probeer ik weer in topvorm te zijn." Bekerfinale in Nijmegen! DEN HAAG Plaats van han deling van de bekerfinale tussen PEC Zwolle en FC Twente op de avond van hemelvaartsdag (19 mei) is het Gofferstadion in Nijmegen. Het bestuur van de sectie betaald voetbal heeft ge hoor gegeven aan het dringende verzoek van beide verenigingen om deze eerste Oostelijke derby sinds de invoering van het be taalde voetbal dichter bij huis te laten plaatsvinden. Speciaal FC Twente 's manager Ton van Dalen had bezwaar tegen een optreden in het Feyenoordsta- dion, dat oorspronkelijk was aangewezen. ZWARE BOETE LAAKKWARTIER DEN HAAG De strafcommissie van de KNBSB heeft hard uitgepakt tegenover Laakkwartier, dat' vorige week zijn eerste bekerwedstrijd tegen St. Lode- wijk zag eindigen nadat spelers van beide partijen op de vuist waren gegaan. Zowel Laakkwartier als de Rotterdammers zijn nameijk uit de bekercompeti tie genomen en beide partijen kregen daarnaast een boete van honderdvijftig gulden. Van de Dungen Grenovius liep voor Storks een run (Van onze honkbalmedewerker) DEN HAAG Gisteravond bleek dat het instellen van de zomertijd in ieder geval voor de honkballers nuttig is. Het uur „extra" licht kon nu worden aange grepen om alle zondag verregende ont moetingen in de hoofdklasse en beide eerste klasses in te halen. Zowel Olga ADO als D-Tours Storks deden dat uit stekend. ADO boekte zijn vierde achter eenvolgende zege door met 5-4 te winnen, van Ola UW. Storks nam wat ruimer afstand van Montreu Neptunus. In Rot terdam zegevierde Storks met 10-5. In de hoofdklasse klopte Dorlas Quick maandag al Schoten met 4-3. Gisteravond stoeide Unique Giants zoals verwacht met OWO (13-1), maar won Sparta niet zonder moeite van Nikon/HCAW. In de Bussumse Vallei werd het 6-4 voor de Rotterdammers. De met spanning tege- moetgeziene wedstrijd tussen de Haar lemse ploegen Marcon Kinheim en Tetra- min Nicols werd een teleurstellend en saai duel, dat door de Nicols gemakkelijk met 8-1 werd gewonnen. Alle ontmoetin gen duurden overigens zeven innings. Dit vindt men het maximaal aantal haalbare slagbeurten in een avondwedstrijd. Bij een gelijke stand wordt er ook niet ver lengd. ADO had gisteravond lange tijd nodig om de Utrechtse verdediging open te breken. Na drie innings had nog geen enkele Hagenaar een honkslag op zijn naam staan en had pitcher Paul Mulder ondanks tweemaal vier wijd de zaak goed onder controle. Ola UW was er daarentegen in offensief opzicht wel goed tegenaan gegaan. Werper Fer Neuteboom was hij goed ingegooid aan de wed strijd begonnen? had al vijf honksla- gen moeten laten passeren en daar zat een homerun bij van Eric David, die ploeggenoten Henk van 't Klooster en Roly Wout voor zich op de kussens wist Van 't Klooster had van een misser van derdehonkman King Zsuschen geprofi teerd om de honken te halen, terwijl Wout zijn tweede honkslag had geprodu ceerd. Het moet gezegd, dat Neuteboom zich van deze tegenslag bijzonder goed herstelde en in de nog volgende vier innings stond hij nog maar ♦•vee honksla- gen toe. Antwoord Het antwoord van ADO kwam in de vierde ronde en de mannen van coach Van der Lande zorgden er meteen voor dat de spanning in de wedstrijd weer helemaal terug was, overigens niet zon der de onvrijwillige steun van de vel- ders van UW. Nadat Ber Eijgendaal gisteren twee maal drieslag en een vangbal door werper Mulder naar de dugout was te ruggestuurd volgde King Zsuschen met de eerste Haagse honkslag. Na hem werd Jaap Bijl uitgevangen, maar ondanks twee nullen bracht Hans Leenen weer hoop in de Haagse harten door een hit van zijn hout te laten vertrekken. Zowel Zsuschen als Leenen namen hierna risi- ko's door een honk te stelen. Dit werkte echter prima, want de jeugdige John van Gulik plaatste de bal in het rechtsveld, waar de daar geposteerde Utrechtenaar blunderde en Zsuschen en Leenen zo de thuisplaat aanbood. Een volgende foute aangooi stelde vervolgens ook van Gulik in staat om te scoren: 3-3. Hierna was spanning troef en kreeg UW weer kan sen toen Jan Dalmeyer na een tweehonk- slag door Eric David naar thuis werd geholpen: 3-4. Met weer twee man uit kwam ADO in zijn zesde slagbeurt toch nog langs de tegenstander. Hans Leenen scoorde na een tik van Frank van Rest en John van Gulik haalde op het nipper tje de thuisplaat na een honkslag van Peter Stoker. UW zag de laatste beslis sing van hoofdscheidsrechter Janszen duidelijk anders, want de spelers protes-- teerden fel en werper Mulder zocht zelfs „lijfelijk contact" met de scheidsrechter. Diens vinger wees prompt richting kleed kamer en Mulder kon vertrekken. Jan Lodder mocht voor hem het karwei af maken. Een aangeslagen UW haalde in zijn laatste slagbeurt de honken niet meer en dus behaalde ADO zijn vierde zege: 5-4. D-Tours Storks scoorde tegen Montreu Neptunus tienmaal, terwijl de thuisclub op vijf bleef steken. Toch sloegen de Rotterdammers drie homeruns maar tot geluk van Storks deed Gerard Blac^uie- re dat tweemaal en G. Krayema éénmaal, toen er geen clubmakkers op de honken stonden. Werper Raymond Bronsgeest eindigde achteraf met heel redelijke cij fers: 5-2-7. De tien runs kwamen op naam van: Mulder, Timmermans en Tuin (elk tweemaal), v.d. Dungen Grenovius, Pot, Sheridan en Lucas. Standen honkbal: Hoofdklasse: Olga Ado en Sparta 4-8, Tetramin Nicols 4-7, Ola UW, Dorlas Quick en Unique Giants 4-4, Marccn Kinheim 3-3, Cornea Cats OWO 3-0, Schoten en Nikon/HCAW 4-0. Eerste klasse A: D-Tours Storks en Amstel Tigers 4-8, Feyenoord 4-6, PSV 3-4, Montreu Neptunus 4-4, Tex Town Tigers 3-0, Kinesis Birds en SCR 4-0. Eerste klasse B: Spartaan 4-8, Hoofddorp en Euro Stars 4-6, RCH/Cementbouw en Sparks 4-4, the Herons en Pirates 4-2, Terrasvogels 4-0. Vuelta weer Maertens URBANIZACION LAS FUEN- TES Weer een overwinning voor Freddy Maertens. De we reldkampioen heeft er in de Ronde van Spanje na zeven etappes en de proloog inmid dels zes op zijn naam staan. Het record staat op naam van de Spanjaard Delio Rodriguez, die in 1941 in de Vuelta twaalf etappes won. Het is waarschijn lijk dat Maertens deze prestatie gaat overtreffen, vooral nu blijkt dat hij niet alleen in vlakke etappes en tijdritten sa- perieur is, maar ook in de ber gen sterk rijdt. Gisteren was daar zo'n voor- -beeld van. Hevige regenval en. zware wind bemoeilijkten de tocht van de renners door de bergen. Hoewel de sterkste Spaanse renners Lasa, Viejo, Perurena voorin zaten, kon Maertens gemakkelijk meeko men in de kopgroep van zestien renners, die na 101 kilometer uit het veld van 66 renners was ontstaan. In Urbanizacion had Maertens weinig moeite ook de ze etappe op zijn naam te schrij ven. Tegen zijn scherpe eind sprint was niemand bestand. Jos Schipper zorgde voor een EBO-succes door tweede te wor den, voor de Westduitser Thaler en de Belg Pollentier. De uitslag van de zevende etappe is: 1. Freddy Maertens (Bel), 204 kilome ter in vijf uur 38 minuten en 55 seconden, 2 Jos Schipper (Ned) z.L. 3. Klaus-Peter Thaler (WD1) z.t, 4. Michel Pollentier (Bel) z.t. 5. Jose- Luis Viejo (Spa) z.t. 6. Jose-Antonio Gonzales Linares (Spa) z.t, 7. Mi guel-Maria Lasa (Spa) z.t., 8. Ludo Loos (Bel) z.t, 11. Jose Pesarrodona (Spa) op 1.01, 15. Augustin Tamanes (Spa) op 3.32. Het algemeen klassement is: 1. Maertens, 28 uur 25 minuten, 2. Lasa. op 50 seconden, 3. Gonzales Linares op 1.34, 4. Thaler op 1.53,

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15