Gratis lenteconcert trok handjevol toehoorders t. Antoniusschool 775-jarig bestaan in viert mei Lintjesregen in de Leidse regio Amerikaanse scholieren overdonderden Leiden 3INi ^TAP/REGIO LEIDSE COURANT. VRIJDAG 29 APRIL 1977 PAGINA 5 Het gedisiplineerde korps uit Amerika in actie /°°r.jzo'n beetje de hele dag dreunde würet gisteren in Leiden van Ameri- n de kaans muzikaal geweld. Op be- oon- zoek was de Centennial High s ge- School Marching Band uit War- x op minster, Pennsylvania (de bosrijke omgeving waar de heer Penn zich eeuwen geleden vestigde, op weg naar de onafhankelijke Verenigde Staten). De Amerikaanse middel- bare scholieren uit Warminster kwamen ons gisteren even paf doen staan. Op het bordes van het Leidse Stadhuis vertelde een Leidse vrouwelijke belangstellen de me, dat ze meende dat hier het Leidse K G aan de gang was. „Want die geeft ook zo'n goeie show weg", zei ze. Pot voor K G. Maar de Amerikaantjes staken veel dieper in het keurslijf van korpsdiscipline. Het was massaler ook: 187 leden en 14 instructeurs, een kleurrijke compagnie die de Hollandse gemoederen overrom pelde. De band maakt een toernee van een paar dagen door Nederland en de Leidse Tapta- de-organisatoren hadden geen moeite te veel geacht om de marcherende band even naar Leiden en later ook naar Sassenheim te halen. Organisator Henny Kwik: „Ik werk gemakkelijker aan een Taptade, want deze Amerikanen hebben me weken werk gekost om ze hier te krijgen". Burge meester Vis en echtgenote ontvingen het grote gezelschap ten stadhuize. Maar eerst klonk in de Breestraat een parafrase op de Rhapsody in Blue van Gershwin in kopergeweld. Drie bekkenknaapjes hielden hun slagwerk voor aan acht grotere colle ga's, die met deemoedig gebogen hoofden hun beurt afwachtten om roffels uit te kunnen delen. Er was ook een enorme „vaandelwacht" (in rood-zwart-witte uit monstering) in rusthouding. Even dacht ik aan Engelse beef eaters toen ik een aantal meisjes bezig zag met witte speelgoedge weertjes, maar de uniformen bleken geïn spireerd door een Mexicaanse kleder dracht. Het was allemaal even groots en dyna misch als de kracht waarmee rond de eeuwwisseling de skyscrapers van New York verrezen. Bijna een grimmige bra- vour en charme, in glimmende kadetten- uniformen. De pauken werden meegevoerd aan harnasachtige constructies op schou ders, rug en buik van een aantal wat bleke paukenisten. In de Burgerzaal sprak bur gemeester Vis de schare toe: „Zo'n 2000 jaar geleden marcheerden hier op de dijk langs de Rijn, wat nu de Breestraat heet, Romeinse soldaten, zoals jullie nu gedaan hebben". De heer Vis gaf een kort exposé van de Leidse geschiedenis en haalde de Pilgrim Fathers aan die 12 jaar in Leiden hebben doorgebracht, alvorens ze naar het beloofde land aan de overkant van de Atlantische Oceaan vertrokken. Hij vertel de ook over de geboorteplaats van Rem brandt, maar had het niet over het onver zorgde borstbeeld van de Hollandse schil der bij het Noordeinde. „Wij hebben in Leiden ook onze muzieks- hows", aldus de heer Vis, „in onze eigen stijl; twee stijlen, de Hollandse en Ameri kaanse, die veel van elkaar weg hebben en dat vind ik erg prettig". Een Amerikaan zei in zijn dankwoord het zal een hoofd instructeur zijn geweest: „Voor ons is het oude hier in Nederland nieuw voor ons". Dat waren opvallend wijze woorden. De zegsman overlaadde de Leidse burgemees ter met een stroom geschenken, waaronder oorkondes, een eeuwfeestvlag en een brie fopener. De heer Vis voelde zich overwel digd. 's Middags opende de High School Mar ching Band de Braderie in de Doezastraat met een Street Parade. En 's avonds trok de trompetterende massa met showpelo tons (een Taptade-man: had je vanmorgen die Koksschooljongens in de Doelenkazer ne eens moeten zien kijken, hun bekken vielen open; daar was het luchtmacht- showpeloton niets bij) door de straten van de binnenstad alvorens naar Sassenheim te vertrekken voor een volgend optreden in het sportpark Ter Leede, samen met Fourtry Four Degrees uit Leiden en Adest Musica uit Sassenheim. In Leiden dacht men toen nog diep na over de strakke discipline van de roodzwarte vrouwtjes met hun witte geweertjes: pats, boem, alles in één klap, en de vlaggen maar zwaaien in rukkerige patronen. Gelachen werd er niet, maar het was zonder meer indruk wekkend. A )IOK 2 epromoveerd Van onze sportredactie jlDEN De Leidse burger- reniging DÏOK mag dan met t eerste team geen landskam- |en zijn geworden, DIOK 2 inuflffd het dit seizoen wel. De •isterfdse „reserves" klopten deze Dcjek Hilversum met maar liefst en promoveerden door dit e rarfultaat naar de eerste klasse. klasse waarin ook stan- rdteams uitkomen en die !h slechts een afdeling onder i eredivisie bevindt waarin jjOK 1 speeltVandaar1 dit is crbetoon in de vorm van een Vfimpioensfoto. wa pre rziei^^ LEIDEN Voor de tweede keer kwam in de Stadsgehoor zaal zomaar een gratis concert I uit de bus dankzij de Culturele Raad van Leiden. Kosten noch i moeite waren gespaard om er j een aanlokkelijk programma i van te maken in het teken van de lente: het aantrekken van de uitstekende bas-bariton Lieuwe Visser getuigde van goed in zicht bij het streven naar een muzikaal aantrekkelijke avond. Des te bedroevender is dan het feit dat de Culturele Raad nau welijks of geen pogingen heeft gedaan om de bevolking op de hoogte te stellen van dit concert. De Culturele Raad vindt het kennelijk al mooi genoeg dét ze iets organiseert, waar ze eigen lijk voor is, maar heeft geen enkele interesse in het nut er van. Zodoende zaten we in een sfeerloze Stadsgehoorzaal met de trouwe aanhangers van het Toonkunstkoor, die nog enkele rijen wisten te vullen. Het Gewestelijk Orkest speelde o.l.v. Kees Bakels met organist Gerard Akkerhuis Handel's con cert met de bekende koekoek en nachtegaal-imitaties. Later kre gen we nog een stuk met een andere koekoek, ietwat meer in mineur, van de componist De- lius die ons qua compositie be ter beviel, maar het orkest wist met beide stukken wel goed raad. Kees Bakels houdt er een zorgvuldige, zeer precieze diri- geertrant op na, waar het orkest goed op kan reageren. Anders was dat toen André Kaart de leiding nam in de werken voor koor en orkest. Hij dirigeert in grote alles omvattende maar moeilijker te volgen stijl, die dwingt tot grote individuele in spanning. Voor het Toonkunst koor het eerste optreden met André Kaart als nieuwe vaste dirigent Zo te zien moet het nog een beetje wennen, La Tempes- ta van Haydn klonk niet erg stormachtig, met de Spring Cantata van Rachmaninov kre gen ze al meer de geest over zich. Maar toen stond dan ook Lieu we Visser daar superieur op het podium, een man met een prachtige stem, die hij intelli gent gebruikt Vanaf het mo ment dat hij zong werd de aan vankelijk tamelijk ongelijke en rommelige coördinatie tussen koor en orkest geheel in goede banen geleid en konden we vo lop genieten van dit zeer Russi sche en dus gevoelvolle werk. PAULA HARMSEN ie ES HAAG/NOORDWIJK rvdn 20-jarige inwoner van Ouiordwijk is door de Haagse KTO itierechter veroordeeld tot iderdvijftig gulden boete en irwaardelijk twee maanden angenisstraf met proeftijd Boete voor joyriding van twee jaar. De jongeman was fors aan het plezierrijden geweest. Dat liep vaak niet even best af. Aan sommige auto's werd veel scha de aangericht. Verdachte had evenwel zoveel mogelijk de door hem aangerichte schade ver goed aan de autobezitters. „Zoiets zie je niet iedere dag," aldus de officier van justitie bij de Haagse politierechter, die met die omstandigheid rekening wilde houden. De officier eiste een boete van driehonderd gul den die de rechter nog eens halveerde. Veehouder veranderde geboortejaar maakt aan valsheid in geschrif- DEN HAAG/WOUBRÜGGE - Een 43-jarige veehouder uit Woubrugge is door de Haagse politierechter veroordeeld tot een boete van honderd gulden. De man had zich schuldig ge- Op de officiële papieren had de veehouder het geboortejaar van zijn koe Annemiek veranderd van 1971 in 1972. Hiermee dacht hij een grotere winst op Anne miek te maken, aangezien jonge koeien meer opbrengen dan ou dere. De officier wilde volstaan met een boete van honderd gul den, waardoor de extra winst wel wordt weggenomen. kSSENHEIM De Sassenheimse Sint Antoniusschool viert in pi het 75-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan wordt zondag I mei een eucharistieviering gehouden in de Pancratiuskerk. S: school ontstond op initiatief n het toenmalige kerkbestuur, it dan toe had Sassenheim het nder een katholieke jongens- 100I moeten stellen. Wel be- ijdel ind een meisjesschool die leg or de zusters van het Sint maklooster werd geleid. Om realisering van de jongens ooi mogelijk te maken, af vi>est het kerkbestuur een aan- kavels grond verkopen. De rste steen van de bijna 12.000 wou 'den kostende vierklassige eft Ipool werd op 23 september gelegd door de toenmalige pastoor van Sassenheim, A F. Peters. De school werd ge bouwd door de firma Reeuwijk en Lagerberg. Op 8 januari 1903 startte de school met 12Ö leerlin gen onder leiding van school hoofd J. Matze. Ruim 10 jaar later werd een vijfde lokaal aan gebouwd. De leerlingen van de vijfde en zesde klas kregen reeds vanaf 1907 Franse les. De klassen groeiden later uit tot een ULO-school en werden na de pensionering van school hoofd Matze in 1936 een zelf standig MULO (Don Bosco). De heer Matze werd opgevolgd door de heer A. M. Post. Tijdens de Tweede Wereldoorlog kon onder meer wegens brandstof- gebrek geen les worden gege ven. De heer Post ging in 1956 met pensioen en ontving als er kenning voor zijn culturele acti viteiten het pauselijk ereteken „Pro Ecclesia et Pontifice". In 1965 werd de school, die toen reeds bestond uit elf lokalen, afgekeurd. In verband met be zuinigingen echter werd de school geplaatst op de urgentie- lijst Een herstelplan bood tijde lijk soelaas. Er werd onder meer centrale verwarming aan gebracht. Als gevolg van een groeiend aanbod van leerlingen werd in de Kooiwijk een tweede school gebouwd. In 1972 ging het toenmalige schoolhoofd van de Antoniusschool de heer Bec kers met pensioen. Hij werd op gevolgd door het huidige hoofd der school de heer A G. Merks. Activiteiten Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de school worden verschillende activiteiten ont plooid. Woensdag 11 mei wordt film gedraaid en een ballonwed strijd gehouden. De dag daarop wordt een sportdag gehouden, terwijl vrijdag 13 mei een zoge naamd „multi lokaal theater" wordt gehouden. De mini-feest- week wordt vrijdagavond beslo ten met een reünie voor oud leerlingen en oud-leraren. EIS: VIJFHONDERD GULDEN BOETE Vrachtwagen reed auto aan DEN HAAG/RIJNSBURG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 35-jarige groentehandelaar uit Rijnsburg een boete van vijfhonderd gulden en zes maanden intrekking van het rijbewijs geeist. De groentehandelaar reed met de door hem bestuurde vrach tauto met aanhangwagen op 19 november over de rijksweg na bij Leidschendam tegen een au- to, die op de vluchtstrook stond, i Hierbij werd de inzittende van de auto, de 66-jarige C. de Waard, gedood. Verdachte had de auto niet tij dig gezien. Volgens zijn verkla ring was hij niet oververmoeid door een lange autorit en ook niet onder invloed van drank. De officier wilde er rekening mee houden dat de auto op de vluchtstrook gevaarlijk was op gesteld, maar hij vond wel dat de Rijnsburger het voertuig had heren Van der Kamp en Duyndam, A. M. Post, juffrouw Witteman en de heer Booytien dagen v p dej e he DEN Vele tientallen inwoners e trti gemeenten in de Leidse regio 1 ter gelegenheid van de verjaar- ig vsg van koningin Juliana konin- k onderscheiden. De eretekenen rden in de meeste gevallen van- ag overhandigd door de burge- lesters van de betreffende ge- ienten. De onderscheidingen irden uitgereikt aan: dder in de orde van de Neder- idse Leeuw: ir. W. van Eijk te idschendam, hoofd-ingenieur-di- cteur der PTT; dr. J. M. Gouds- lard, te Wassenaar, vice-voorzit- van de raad van bestuur van lilever N.V.; ir. D. J. G. de Graaf, id-curator van de rijksuniversiteit n uj Leiden, wonende te Wassenaar; maaJ. M. de Graaf, directeur-gene- rerkal voor openbare orde en veilig- ndeFd van het Ministerie van Bin- Irj nlandse Zaken, te Wassenaar; CD'tenant-generaal M. G. Ge- idelj hiere, van de dienstgroep van de oud 'icieren van de Koninklijke lucht- it acht, te Wassenaar; A. Glimmer- JEn' wonende te Wassenaar, lid 'v n de Raad van Beheer van Shell lernationale Petroleum Maat- happij B.V./coördinator Europa g or Olie en Gas te 's-Gravenhage; afgTofessor dr. A. J. C. Haex, voorzit- van de Gezondheidsraad, wo- lnde te Noordwijk; mr. B. C. de f v/je, hoofd van de stafafdeling wet- Bving nieuw burgerlijk wetboek e m'n het Ministerie van Justitie te Gravenhage, wonende te Voor- ;hoten; professor dr. R. L. Ziel- „i Mis, hoogleraar in de Sociale Ge- aan de Universiteit van g ^sterdam, tevens directeur van luidet Jan Coronel-laboratorium van 1 met Jan Zwammerdam Instituut al- aar, wonende te Oegstgeest; prof. r' P. A. H. de Boer, hoogleraar an de rijksuniversiteit te Leiden. wonende te Oegstgeest; prof. dr. ir. J. L. Bordewijk, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, wonende te Leiden; prof, dr. J. R. von Ronnen, oud-hoögleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende te 's-Gravenhage. Officier in de orde van Oranje Nassau: dr. J. van der Haar, bur gemeester der gemeente Voor schoten; mr. F. Vellema, wonende te Voorschoten, hoofdadministra teur bij het Ministerie van Econo mische Zaken te 's-Gravenhage; drs. A. A. van der Voort, wonende te Wassenaar, administrateur bij het Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage; G. van Weele, te Wassenaar; C. P. B. Littooij, wonende te Oegstgeest, directeur van Akzo Coatings B.V., dr. E. P. M. Tervooren, wonende te Wassenaar, directeur Financiën bij Esso Nederland B.V., te 's-Gra- venhage; mr. C. H. van Norden, hoofdadministrateur bij het Minis terie van Onderwijs en Weten-' schappen, wonende te Leiden; N. A. Oostinga, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der directe belastingen te Leiden, 1e afdeling; drs. C. J. Francken, te Leiden, bestuurslid van organisaties op het gebied van de zuivel; mej. M. A. Baas, lon garts, geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid in alge mene dienst, hoofd van de afde ling Tuberculosebestrijding van bet Ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne, wonende te Leidschendam; ir. H. C. Doncan, wonende te Leidschendam, hoofd ingenieur voor bijzondere diensten bij de Octrooiraad te Rijswijk (Z.- H.); drs. J. R. Eysink Smeets, wo nende te Voorschoten, hoofdadmi nistrateur bij het Ministerie van Economische Zaken te 's-Graven hage; G. A. I. Wijne, te Leidschen dam, directeur algemene zaken van het Hoofdproduktschap voor Akkerbouwprodukten; drs. J. P. A. Bakkeren, wonende te Leidschen- dam, secretaris van de Sociaal- Economische Raad; L. de Boer, wonende te Wassenaar, arts, hoofd van de Bedrijfs Geneeskundige Dienst van Shell Internationale Pe troleum Maatschappij B.V.; dr. J. Meijer, longarts, dirëcteur van de Koninklijke Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der Tu berculose te 's-Gravenhage, wo nende te Wassenaar. Ridder in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden: luite nant ter zee der 1e klasse J. Bijl te Leimuiden; luitenant ter zee der 1e klasse N. W. G. Buis te Oegst geest; luitenant ter zee van specia le diensten der 1e klasse J. L. Zijderveld te Sassenheim; majoor ir, C. Jongerden, van de dienst groep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht te Bos koop; majoor F. J. D. C. Egter van Wissekerke, van het wapen der infanterie te Leiderdorp. Officier In de orde van Oranje Ndssau met .de zwaarden: kapi tein-luitenant ter zee R. Kriiaer te Voorschoten; kapitein-luitenant ter zee van de technische dienst ir. S. J. J. Hoffmann te Voorhout; kapi tein ter zee N. van Dam te Rijns burg; kapitein ter zee R. H. Post te Leiderdorp; kolonel G. L. J. Huyser, van het wapen der infante rie te Wassenaar. Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau In goud, met de zwaarden: adjudant-onder officier van speciale diensten foto graaf H. W. ter Beest te Katwijk aan Zee; oppervliegtuigmaker- houtbewerker C. H. M. van Rijswijk te Katwijk aan den Rijn. Ridder in de orde van Oranje Nassau: R. de Haas, waarnemend commandant van de gemeentelijke brandweer te Leiden, wonende te Bemmel (gepensioneerd); H. - Haasnoot, wethouder der gemeen te Katwijk; H. ter Wee, directeur van de Leidse Onderwijsinstellin gen te Leiden, wonende aldaar; mevr. W. A. M. Luypen, directrice van de Katholieke Stichting Jeugd en Gezin; W. H. Kwakernaak, te Leidschendam, secretaris van de hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap; J. van den Andel, wonende te Wassenaar, referenda ris bij het Ministerie van Economi sche Zaken te 's-Gravenhage; Bob Bruijn, kunst- en portretschilder, wonende te Wassenaar; dr. J. A. Brons, conrector van het bijzonde re „St. Adelbertcollege" te Wasse naar, wonende aldaar; D. J. Brou- wof, hoofd van een bijzondere school voor gewoon laoer onder wijs te Katwijk, wonende te Katwijk aan Zee (gem. Katwijk); mr. J. van der Plas, lid van de raad der gemeente Katwijk; A. Parlevliet, te Katwijk, aannemer; C. Belloni, re ferendaris bij de Stafafdeling Ex terne Betrekkingen van het Minis terie van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne, wonende te Leid schendam; E. A. A. Freund, refe rendaris bij het Ministerie van Bin nenlandse Zaken, te Leidschen dam; Coen Ruivenkamp, intendant, tevens artistiek en zakelijk leider van de Stichting Haagse Volks Opera en van de Stichting Bredase Opera, wonende te Leidschendam; ing. K. H. Neukirchen, directeur van gemeentewerken, te Leid schendam; mevr. E. J. Brouwer, referendaris bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Voorscho ten; J. P. Aalbers, wonende te Voorschoten, accountant-admini stratie-consulent; G. W. van Weste ring te Voorschoten, chef IATA-za- ken, Dienst Marketing, van de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V.; A. J. M. van Wely, te Voor schoten, referendaris bij het Minis terie van Landbouw en Visserij; C. den Hollander, hoofdcommies A bij het Ministerie van Defensie te Leidschendam; L, J. P. Smeets, hoofdcommies A bij het Ministerie van Defensie te Oegstgeest; M. van den Brink, administratief hoofd ambtenaar A bij de Inspectie Ge neeskundige Dienst Koninklijke landrnacht te Voorschoten; P. R. R. Venhuizen, wonende te Wou brugge, referendaris bij het Minis terie van Economische Zaken te 's-Gravenhage; mej. E. H. M. Beens (zuster Salvatrix), directrice van een r.k. scholengemeenschap voor individueel voortgezet onder wijs te Oegstgeest, wonende al daar; majoor A. H. de Weerd, van de onderafdeling algemene dienst van de militaire viouwenafdeling te Hoogmade; J. Schoneveld, hoofd van de afdeling algemene beheers zaken van de Algemene Inspectie van het Korps Rijkspolitie, wonen de te Rijnsburg. Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud: adjudant-onderofficier-instructeur P. P. Vonk, van het dienstvak der intendance te Leiden; mevr. J. G. Snel-Brandenburg te Leiden, me dewerkster bij de Directie Finan- cieel-economische Zaken en Comptabiliteit van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat; mej. P. Ouwerkerk, oud-hoofdleidster bij het openbaar kleuteronderwijs te Boskoop, wonende te Leiden; mej. H. Jacobs, onderwijzeres bij het openbaar gewoon lager onderwijs te Wassenaar, wonende aldaar; C. Veenstra, technisch hoofdambte naar B bij de gemeentepolitie te 's-Gravenhage, wonende te Wasse naar; mevr. J. A. A. Timmerman- Bogaardt, bestuurslid van het de partement Wassenaar van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, te Wassenaar; L. van Steijn, com mies bij het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen, wonende te Voorschoten; M. Durieux te Kat wijk (Z.-H.), hoofdemployé 1e klas se der PTT; majoor-vliegtuigmaker- algemeen D. Venema te Katwijk aan Zee; H. M. Flinterman, secreta ris-penningmeester tevens admini strateur van de Vereniging van Hervormde Scholen te Katwijk aan Zee, wonende te Katwijk; mej. G. J. de Greef (zr. Amabilis), directri ce van het Bejaardencentrum, te Berlicum (N-B.); J. van den Haak, te Noordwijk; J. W. van Zwieten, bestuurslid van de Historische Ver eniging voor Alphen aan den Rijn en Omstreken, te Alphen aan den Rijn; G. G. van Elburg, adviseur bij Drukkerij G. G. van Elburg, te Warmond; mevr. G. T. van Hems- bergen, organiste van de gerefor meerde kerk te Nieuwerbrug en van de hervormde gemeente te Bodegraven; L E. Nispel, opzich ter voor bijzondere diensten bij het Ministerie van Defensie te Leid schendam; C. J. van Swieten, te Leidschendam, voorzitter van het bestuur van de Rabobank „Stomp- wijk" W.A.; sergeant van de motor transportdienst J. P. Vermeeren te Lisse; Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau In zilver: A. Trippenzee te Leiden, commies Van Gend en Loos N.V.; D. Marck, te Leiden; M. Pijnnaken, te Leiden; D. van Duijn, wonende te Katwijk, administratief ambtenaar C 1e klasse bij de Octrooiraad te Rijs wijk (Z.-H.); H. L. Barnhoorn, oud jeugdleider van de Katwijkse Voet balvereniging „Quick Boys", wo nende te Katwijk aan Zee; mej. J. M. Ouwehand, voormalige wijkver- pleegtför bij „Het Groene Kruis" te Katwijk, wonende aldaar; mevr. C. E. van Hellemond, wonende te Alphen aan den Rijn, adjunct-com mies. chef van de administratie bij het Gewestelijk Arbeidsbureau al daar; J. Devilee, wonende te Lei den, chef drukkerij bij Samsom- Sijthoff, grafische bedrijven B.V., te Alphen aan den Rijn; J. N. Dol, bedrijfsleider/chef-kapper bij „Mai- son Kreeft", te Oegstgeest; G. J. Heeren, te Oegstgeest; R. Mulders, brigadier van gemeentepolitie te 's-Gravenhage, wonende te Wasse naar; mevr. H. Zaal-de Pater, wo nende te Waddinxveen, hulp in de huishouding bij mevrouw C. A. Vuyk-van Nes, te Boskoop; A. Th van Haastregt, penningmeester van de Voetbalvereniging „Rijpwete- ring", te Rijpwetering (gem. Alke made); J. K. Roggeband, wacht meester der rijkspolitie 1e klasse te De Meije (gemeente Bodegra ven); W. Jansen, hoofdagent van gemeentepolitie te 's-Gravenhage, wonende te Leidschendam; C. van der Stijl, wonende te Gouda, ver koopleider/afdelingschef van de afdeling grondverzet en wegen- bouwmachines bij Rotim B.V., te Zoeterwoude; D. Pater, wacht meester der rijkspolitie ie klasse te Lisse. Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in brons: A. Leuering te Leiden, chauffeur-besteller Van Gend en Loos N.V.; T. Clement te Buiten kaag (gem. Haarlemmermeer), kan tonnier bij de Rijkswaterstaat; N. ten Donkelaar, gepensioneerd ad ministratief ambtenaar C 2e klasse bij het Ministerie van Defensie te Voorschoten; Th. J. Hillebrand te Rijpwetering (gem. Alkemade), be steller der PTT; G. W. van der Kraai* te Leiden, employé 2e klas se der PTT.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5