Vrijspraa] apotheker! Katwijk heeft kans op vierde aansluiting SI SECUNDAIRE WEG OFFICIEEL IN GEBRUIK GESTELD PPR besprak problemen Voorhout Rabo-fusie Zoeterwoude en Stompwijk Wassenaar stelt plan Spinbaan vast SLECHTS TIEN MILLE BOEI VOOR BELASTINGONTDUIK Ds. Meijering 25 jaar predikant Claus opent school DERTIGSTE CORSO: i „HALLO, HOLLAND HIEi x Bollenstreek toont zaterdag weer al haar bloemenpracht REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 19 APRIL 1977 PAGlü KATWIJK Nu het gedeelte van de SI tussen Noordwijk en Noordwijkerhout gereed is, wil de provincie Zuid-Holland bin nenkort beginnen met het door trekken van die weg tussen Katwijk en Noordwijk. Giste ren werd het deel van de SI officieel in gebruik gesteld. In verband met deze plannen heeft de Provinciale Water staat aan de gemeente Katwijk verzocht een standpunt te be palen over de wenselijkheid van een vierde aansluiting van de gemeente op de SI, die dan in het nieuwe weggedeelte zou moeten worden gerealiseerd. Een dergelijke aansluiting heeft uite raard ook gevolgen voor het bouw- en stratenplan in het noord-oostelijke deel van Rijnsoever. Bij openbare werken van de gemeente Katwijk zijn onlangs enkele schets-ont- werpen voor een nieuwe weg met aan sluiting op de SI gemaakt, al is er intussen nog veel onzeker: eerst moeten er gesprekken met Noordwijk plaats vinden over de bebouwing van het Vin- keveld en daarna moet de recreatie van gedeputeerde staten op de Noordwijke plannen worden afgewacht. Een defini tieve keuze kan er dus in Katwijk nog niet gemaakt worden, maar omdat Wa terstaat binnenkort kan vragen: „Wat doet u wèl een aansluiting of hele maal niets?" en omdat bovendien open bare werken willen weten waar ze aan toe zijn, moeten B en W zich toch al over het probleem buigen, Een belangrijke vraag in dit geval is of een auto-verbinding tussen de ontslui- tingsweg tsluitingsweg in Rijnsoever noord-oost en de bestaande wegen bij „De Krom" gewenst is en zo ja, wat voor soort weg dit moet worden. Ook moet worden bekeken of een vierde aansluiting op de SI ter hoogte van „De Krom" noodzakelijk is. Verder wil men er bij de aanleg van een nieuwe weg rekening mee houden dat er geen „snel weg" la de Hoornselaan door Rijnsoe ver komt, terwijl tegelijkertijd de Hoornselaan tóch ontlast moet worden. Een weg buiten de woonbuurten om, met een aansluiting bij „De Krom" zal zodanig gesitueerd moeten worden dat die niet op het tracé van de Zwarteweg komt te liggen, want de Katwijkse raad heeft zich al meermalen uitgesproken voor het behoud van deze rustieke weg. Zodra er nadere gegevens be schikbaar zijn over de ontwik kelingen in het gebied waar de weg moet orden geprojecteerd, zullen openbare werken de ont- Hoofdingenieur-directeur van Pro vinciale Waterstaat in Zuid Holland G. J. Talma heeft gistermiddag het deel van de secundaire weg 1 officieel in gebruik gesteld door het traditionele lint door te knip pen. In mei vindt de aanbesteding plaats van het resterende deel van de weg naar Katwijk. Het thans gereed gekomen deel heeft bijna drie miljoen gulden gekost. werpen verder uitwerken en zal de raad zich kunnen uitspreken over dit onderwerp. VOORHOUT Tijdens de PPR-afdelingsvergadering die gisteravond in de gloednieuw ingerichte raadskelder werd ge houden werden in het licht van de komende verkiezingen een aantal voor de gemeenschap Voorhout zeer belangrijke za ken aangekaart Naar de reak- ties van de aanwezigen te oor delen zaten zaken als de moge lijke uitbreiding van Voorhout en de ontbrekende open baarheid van het gemeentelijk beleid nogal hoog. Unaniem was het oordeel van de aanwezigen dat wanneer er gebouwd gaat worden dat regel matig en in niet te grote aantal len dient te gebeuren. Dit heeft in de afgelopen jaren de inte gratie van nieuwe bewoners in de Voorhoutse gemeenschap zeer soepel doen verlopen. Veel aanmerkingen kwamen over de vergadertechniek van de gemeente. Het grootste deel van de raads- en alle commissie vergaderingen zijn besloten zo dat, niemand enig inzicht in de besluitvorming van welke poli tieke groepering dan ook kan krijgen. Zoeferwoude/Stompwijk Tijdens de algemene ledenvergadering op dinsdag 26 april zullen de Ra bobanken in Zoe terwoude en Stompwijk besluiten tot fusie. De vergadering wordt ge houden in het Don Bos- cohuis. Enige maanden geleden is aan de leden meegedeeld dat de ra den van toezicht en de besturen van beide banken de mogelijk heid tot fusie zouden gaan on derzoeken. Daartoe werd een fusiecommissie ingesteld. Na ge zamenlijk overleg zijn zij tot de conclusie gekomen dat een fusie tussen beide banken belangrijke voordelen biedt boven het af zonderlijk voortbestaan. Overeengekomen is dat alle le den van bestuur en raad van toezicht van de Coöp. Raiffei- senbank „Stompwijk" W.A.; echter met uitzondering van de heer C. J. van Swieten, die we gens zijn leeftijd niet meer voor een bestuursfunctie in aanmer king kan komen, zullen worden opgenomen in de beheerscolle- ges, zodat ook de leden van deze bank in de nieuwe formatie naar behoren zijn vertegen woordigd. WASSENAAR De gemeenteraad van Wassenaar heeft zich gisteravond onder meer beziggehouden met de bezwaren, die waren ingediend tegen het globaal bestemmingsplan „De Spin baan" voor het gebied tussen de Kerkstraat en de Storm van 's Gravenzandeweg, dat bestemd is voor woningbouw. De meeste aandacht kreeg het bezwaar, van de winkeliers in de Langstraat en van bewoners van de Kerkstraat, dat een achter de Langstraat aan te leggen parkeerterrein voor 90 auto's alleen maar bereikbaar zou zijn via de Kerkstraat. Gepleit werd voor een tweede toegang, via het nieuwe plan naar de Storm van 's Gravenzandeweg. Burgemeester en wethouders hadden zich op advies van een raadscommissie daartegen steeds verzet omdat het nieuwe woonge bied het karakter zal krijgen van een woonerf, waar geen door gaand verkeer geduld kan worden. De winkeliersvereniging Lang straat en de andere bezwaarden gaven de strijd echter niet op en bezorgden in het week-end nog brieven bij de raadsleden, waarin zij constateerden, dat de inspraak in het plan weinig effect heeft gesorteerd: blijkbaar zo constateerden zij stond de mening van burgemeester en wethouders al zo vast, dat die inspraak achteraf bekeken weinig zin heeft gehad. In de raadsvergadering bleek, dat er bij de raadsleden toch wel begrip leefde voor de bezwaren. Burgemeester en wethouders bleken bereid toch een wijziging in het plan aan te brengen: er zal een mogelijkheid worden aangegeven om later alsnog een uitgang naar de Storm-van 's Gravenzandeweg te verwezenlijken, maar dan moet uit de praktijk de noodzaak daartoe blijken. De raad kon zich daarmee verenigen. De raad stelde voorschotten beschikbaar voor de renovatie van 98 woningen van de Wassenaarse Bouwvereniging in Kerkehout en Oostdorp. Toegezegd werd, dat de commissie Technische Dienst en regelmatig van de voortgang van de renovatiewerkzaamheden op de hoogte zal worden gehouden. (Van onze rechtbankverslaggever) NOORDWIJK/DEN HAAG - Met vrijspraak verse andere punten van de dagvaarding, he< Haagse gerechtshof een 57-jarige apothek< Noordwijk aan Zee wegens het doen van oib of onvolledige belastingaangifte over de jarel en 1973 veroordeeld tot 10.000 gulden boete en waardelijk twee maanden gevangenisstraf met tijd van 2 jaar. In eerste instantie had de officier van justiie bij de rechtbank een jaar en zes maanden gevangenisstraf t« verdachte geëist en veroordeelde de rechtbank tot een j^ dat vonnis ging verdachte in hoger beroep, waar de proc. 7j bij het hof de eis van de officier volgde. Het hof sprak vc*j vrij van onder andere ten laste gelegde verduistering in dA trekking, bedrog bij verkoop en meermalen gepleegde val: geschrifte. De behandeling van een en ander heeft in totaal ruim v geduurd. Het begon met een kort geding aanhangig gemaa een farmaceutische groothandel in Zwitserland omdat vei die de Duinrand-apotheek in Den Haag in beheer had, ti^ van bedoeld bedrijf onder andere naam zou verkopen. Het sj ces betrof het onder merkaanduiding van de Zwitserse grod verkopen van magadon en valium, maar verdachte zei de t uit Singapore te betrekken. Hij zou ook valsheid in geschrifte hebben gepleegd bij de i van machines en chemicaliën in Delft en in Noordwijk een hebben vervalst. In de organisatie van apothekers hebben de gebeurtenisse wat aandacht getrokken. Verdachte zou ook geld uit Infl hebben ontvangen, waarbij evenwel aan chantage werd gedA De verdediger, mr. J. van der Plas heeft alle feiten bestri alleen de onjuiste belastingopgave toegeven, waartoe het 1 thans beperkte. VOORSCHOTEN Ds. W. G. Meijering zal eind van deze maand 25 jaar predikant zijn van de Nederlands Hervormde gemeente Voorschoten en Veur. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum wordt ds. Meijering en zijn gezin een feestelijke bijeenkomst aangeboden in de dorpskerk op vrijdagavond om 8 uur. Ds. Meijering is wijkpredikant voor Voorschoten-Noord, waaronder ook de wijk Noord-Hofland valt. Ds. Meijering (62) kreeg als eerste standplaats Markelo in 1940, daarna Hauterwijk (Fr.) in 1942, waarna in 1946 Noord-Laren en tenslotte kwam hij op 27 april 1952 naar Voorschoten. In Voorscho ten en omgeving is de dominee ook bekend als organist maar vooral als amateur-fotograaf, waarbij hij opmerkelijke successen heeft geboekt Menige spreekbeurt wordt besloten met dia-vertoningen, waarbij bloemen en insekten de voorkeur hebben. Bij de feestelijke bijeenkomst in de dorpskerk van Voorschoten is iedereen welkom. LEIDERDORP Prins Claus opent woensdag 1 juni het nieuwe schoolgebouw van de Leidse scholen voor de Detailhandel in Leiderdorp. De bollenstreek zet letterlijk de bloementjes buiten. Het ook dit jaar weer een attractie zijn voor duizenden toeristen. h l" al NOORDWIJK „Hallo-Hol land Hier". Onder dit motto rijdt het bloemencorso 1977 za terdag 23 april voor de dertig ste maal door de bollenstreek. De kosten worden dit keer ge raamd op ruim drie ton. Het is een grandioze en kleurrij ke lenteparade van 21 praalwa gens en 19 versierde auto's. Als een lang, feestelijk lint zal dit corso van de tuinstad Haarlem naar de bloemenbadplaats Noordwijk trekken. Niet min der dan 24 muziekkorpsen en showbands zullen het tijdens de 35 kilometer lange tocht met vrolijke klanken opluisteren. Met „Hallo-Holland Hier" presenteert Nederland zich als bloemen- en vakan tieland. Het is een vondst van corso-ont werper Jos van Driel, die op 23 april zijn 28ste streekcorso ziet rijden. Men vindt het motief in de titels van de praalwagens terug. „Tulperituin", „Bloemen in de zon", „Lentepracht", „Spel aan zee en strand", „Dr zee ont rukt", „Zee- en Bloemen vreugd", „Ple- ziervaart", zijn er sprekende voorbeel den van. Dit lustrumcorso belooft weer een toe ristische topper van de eerste orde te worden; een trekpleister voor de dui zenden gasten uit binnen- en buiten land. Op deze zaterdag slaan zij drie vliegen in één klap: het volop bloeiende Keukenhof, de kleurenpracht van het streekcorso en de badplaats Noordwijk, die voor deze gelegenheid extra in de bloemen is gezet. Een Nieuw-Zeelandse „Tulip Queen" zal luister bijzetten aan het bloemenfes- tijn van de streek. Het is Miss L. Toe bosch uit Wellington, die vorige week door de in Nieuw-Zeeland v/onende Ne derlanders tot „tulpenkoningin" werd gekozen. Zij komt naar ons land en zal in het corso meerijden. Tijdens het festijn zal zij de gast zijn van de Stich ting Bloemencorso Bollenstreek. Maanden geleden zijn bekwame smeden reeds begonnen met het maken van de „geraamten" van de praalwagens, wel ke door de corso-ontwerpers, vader Jos van Driel en zijn zoon Kees op schaal zijn getekend. „Corso's ontwerpen is voor mij alles; ik blijf het doen tot ik er bij neerval", aldus Van Driel senior. Vakbewame vlechters zijn bezig de laat ste hand te leggen aan het „in stro zetten" van de wagens, want op dit stro moeten de hyacinthentrossen worden bevestigd. Met de opbouw van het corso wordt morgen begonnen in de Hobaho-hallen te Lisse, die voor dit doel door de directie van de veiling gratis ter be schikking zijn gesteld. Leerlingen van de Chr. Lagere Tuinbouwschool te Rijnsburg, van de Zocher-school te Haarlem en no'g enkele scholen, in to taal zo'n driehonderd jongeren zullen de hyacinthentrossen op het stro prik ken. Een uiterst secuur karwei, omdat men zich strikt moet houden aan de kleuren, welke op de tekeningen staan aangegeven. Vervolgens komen Neder lands bekwaamste bloemenarrangeurs naar Lisse voor het maken en aanbren gen van het toefwerk. Dit gebeurt ook dit jaar onder leiding van hoofd-arran- geur Rienk van Dieren uit Den Haag. Alleen voor het bedekken van de praal wagens heeft men al zo'n anderhalf miljoen hyacintyentrossen in allerlei kleuren nodig. Het komt neer op zo'n 60.000 trossen per wagen. Gelukkig heeft men daarbij de medewerking van de kwekers. Voor het maken van toefwerk zijn ver der nog duizenden bossen tulpen, nar cissen, gladiolen, irissen, en andere bloemen nodig, want het streekcorso is uiteraard bedoeld als propaganda voor de bloembol. André van Duin Op donderdag, 21 april en vrijdag 22 april bestaat er tegen betaling van een entree van ƒ3.00 gelegenheid in de Hobaho-hallen te Lisse de praalwagens te bezichtigen. Tevens heeft men dan toegang tot het grote corsofeest, dat de Lions Club Bollenstreek in die hallen organiseert ten bate van de gehandi capten in de streek. Dit feest wordt donderdag, 21 april om 17 uur geopend door de komiek André van Duin. Daarna zal hij een naar hem genoemde tulp in ontvangst nemen. De tulp is een rose, door de B.V. Konijnen burg Mark uit Noordwijk gekweekte nieuwigheid. Het feestgebeuren krijgt een wat oud- Hollands karakter door specifieke ge veltjes en de uitoefening van oude am bachten, zoals de klompenmakerij, het tingieten, houtbewerking, kantklossen, kaas- en botermakerij en dergelijke. Verder zijn er typisch Hollandse lekker nijen en attracties. Het voorbijrijden van het corso zal ongeveer drie kwartier duren. Men start om 9.50 uur voorm. van de Nassaulaan te Haarlem om 10.45 uun is het corso te Heemstede, om 11.45 uur te Benne- broek waar een rustpauze is tot 13.10 uur. Om 13.50 uur arriveert het corso te Hillegom, te 14.45 uur te Lisse en te 16 uur in Sassenheim. In de hal van het bedrijf van de firma G. B. de Vroomen tegenover „De Uiver" worden de figuranten, leden van de muziek korpsen, chauffeurs, en andere mede werkers verzorgd en vervolgens gaan de praalwagens zonder figuranten in gesloten colonne naar Noordwijk. Op de Schiestraat aldaar wordt de stoet Zweden opnieuw geformeerd en om 17.30 begint dan de zegetocht van het to door Noordwijk-Binnen en Noora aan Zee. Voor zieken en gehandica»! zullen plaatsen worden gereservr Na de rondgang door de badplaats»» len elf praalwagens tentoongesteld den op de Koningin Wilhelmina Bi„ vard. Ze zullen 's avonds worden** licht door schijnwerpers. I F 1 I I Vijf van de corso-wagens zullenibc weekeinde van 28,29 en 30 april te^a zijn in het Zweedse Göteborg. De pld wagens zullen deel uitmaken vantw jaarlijkse studentenoptocht, die uitn heel Zweden belangstelling trekt, in Niet alleen de jury maar ook hePa bliek krijgt gelegenheid de deelneM de praalwagens en auto's te beoord^< Er wordt namelijk ook een putna: sprijs beschikbaar gesteld. TijdenJOf tentoonstelling zullen kaarten woJei uitgereikt, waarop men zijn oordeelde geven. ai Het gemeentebestuur van Noordleu zal het corsobestuur en genodigdei,d; dens het voorbijrijden van de .aa ontvangen. Dit gebeurt in het fraaier renoveerde hotel „Noordzee" aartt Koningin Wilhelmina Boulevard. Ito Een belangrijk deel van de kostered het bloemencorso naar Noordwijl. laten rijden, wordt door de gemal' gedragen. De rest wordt door het pfJ' selijke bedrijfsleven opgebracht. Q Het ligt in de bedoeling dat de I plaats in de corso-week letterlijkjr bloemetjes buiten gaat zetten. Dit beurt door het leggen van mozaieDl en het aanbrengen van straat- en ggsi versieringen. De plantsoenendienstide de gemeente plantte in dit kader pel duizend hyacinthen, vijftienduifla narcissen en twaalfduizend corcujtoi extra. 'ss !St, OEGSTGEEST - Het Men delssohn Trio speelt zondag 24 april in het Groene Kerkje in Oegstgeest in het kader van de K en O serie Kamermuziek. Het programma vermeldt wer ken van Haydn, Ravel en Dvo rak. Toegangskaarten voor het concert dat begint om twee uur zijn verkrijgbaar bij K en O in Leiden en de firma's Van der Luid, Lange Voort 29 en Van Weizen, Kempenaerstraat 23 in Oegstgeest VOORHOUT - De K.WJ., af deling Voorhout belegt van avond een informatieavond. Het bestuur van de K.W.J. heeft de gemeenteraadsleden uitgenodigd om vanavond in het Jeugdcentrum te komen praten met jongeren over loca le problemen. Aanvang 20.00 uur. LISSE Het V.J.V. centrum Qbus in Lisse belegt donder dag 21 april een informatie avond over de Palestijnen en de staat Israël. De bijeen komst wordt gehouden in het centrum aan de Kanaalstraat en begint om 20.30 uur. KATWIJK Morgen 20 april houdt 't Mallegat een open avond in het gebouw aan de Voorstraat Aanvang 20.15 uur. De groep „De Bastaard" komt op vrijdag 22 april naar het jongerencentrum; Eric Beekes, Simone Ettekoven en Willem Gevers brengen tek sten van Tucholsky en Ionesco en liedjes van Prevert, Van Altena en Nijgh. Voor deze avond, die om 20.15 uur be gint, bedragen de toegangskos- ten 2,—. Dimitri van Toren zal zaterdag 23 april om 21.00 uur optreden in 't Mallegat. Entree 2,—. KATWIJK Ter gelegenheid van het feit dat de heer E. Sleeboom vrijdag 22 april veertig jaar bij het onderwijs is, zal hem op die dag een receptie worden aangeboden. De heer Sleeboom is hoofd van de christelijke opleidings school in Katwijk. Wie zijn gelukwensen wil aanbieden kan van 17.00 tot 19.00 uur terecht in de Chr. Mavo- school, Kon. Julianalaan 122. KATWIJK Tijdens het hoogseizoen, dat in Katwijk duurt van 20 juni tot 20 augus tus, zullen de winkeliers weer tot 21.00 uur open mogen zijn. Winkeliers die dat willen zijn daarna nog tot 10 september vrij om hun zaken tot 19.00 uur open te houden. Alleen op zaterdag is in die periode geen avondverkoop toegestaan. KATWIJK De gemeente Katwijk belegt deze maand twee informatie-avonden over de rehabilitatie in Katwijk aan Zee-Noord. De eerste bijeen komst wordt vanavond gehou den; de tweede op woensdag 27 april. Beide bijeenkomsten worden gehouden in het ge bouw „de Hoeksteen" aan de Burgersdijkstraat Het ge meentebestuur van Katwijk heeft inmiddels eeii boekje sa mengesteld waarin aan de be trokken bewoners wordt uitge legd voor welke vergoeding zij in het kader van de rehabilita tie in aanmerking komen. De informatie-avonden over de rehabilitaiteplannen in Kat wijk beginnen om 20.00 uur. LEIDERDORP De ama teur-toneelvereniging ToVer- Lei houdt zaterdag 23 april een uitvoering van het blijspel Maribel in het Dorpshuis aan de Leiderdorpse Hoofdstraat. De toneelvereniging werd ruim een jaar geleden opge richt Na vele repetities heeft men thans besloten tot een openbare uitvoering van „Ma ribel", een spel van Miguel Mihura vertaald door Mies Bouhuis. Aanvang: acht uur. LISSE Vanavond kunnen de leden van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Lisse „stoeien" met bloemen. De avond wordt gehouden in Ma- rienburcht en men begint om 20.00 uur. sto Andriessen in Lisse LISSE Mr. F. dri essen brengt 1 dag 29 april een zoek aan Lisse in kader van de regioi CD A-manifestatie 1 lenstreek. De Heer Andriesfi0' zal in de aula van F Fioretti-college een leiding houden oven tuele politiek. Daaijk is er gelegenheid tlag discussie. De bijefc 3 komst begint om at v uur.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4