Ëetdóe&HMO/itt indemans aar van erkiezingen n België ?PR TEGEN HERNIEUWDE 1AMENWERKING MET CDA jjeiase ontbreekt hondendoder maakt 29-ste slachtoffer Populariteit mr.Van Agt gedaald Joy-rider verdronken 7 MOORDENAAR lan ramt -gen auto JEUGDIGE HONK BALLER GEWOND Coster voert vast iets in z'n schild- Schoorstenen volgestort Premie voorbehoud Brom blijft bij Sparta Nog vervelender Sorry - j Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoof dredacteur: J. J^Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. irtenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. Maandag 18 april 1977, 67e jaargang no. 20711 Powers „Francis Gary Powers" (i.p.v. Sink the Bismarck) op Ned. I om 20.44 uur. Om 22.40 uur komische opera Mevrouw de dienstbode. Ned II om 19.04 uur Charlie Brown om 20.25 uur Tussen wal en schip, om 21.40 uur Terug naar de natuur en om 22.10 uur Achter het nieuw met socialisti sche partijconf. Zonnige perioden Zonnige perioden maar ook een enkele lokale bui. Matige, aan de kust vrij krach tig wind uit noord tot noord west. Max. temperaturen omstreeks 8 gr. Morgen zon 6.35—20.44 Schev. hoogwater 4.48,17.05 Laagwater 12.48. SSEL (ANP) De christendemo- ische premier van België, Leo Tin- udtans, is de grote overwinnaar van de jementsverkiezingen in België. Zijn ;ij kan rekenen op een zetelwinst zeven in de 212 leden tellende ler van Volksvertegenwoordigers: 72 naar 79. Maar ook de oppositio- socialisten hebben winst geboekt: zeteltal stijgt van 59 tot 60 of 61. de liberalen zouden drie zetels jien en van 30 op 33 komen. De iezers zijn de taaipartijen: de amse Volksunie, die twee zetels ver- en vooral het Franstalige Rassem- "ajnent Wallon, dat gehalveerd wordt: 13 terug naar 7 zetels. Deze partij aanleiding tot de kamerontbinding r premier Tindemans. inst van de CVP, de christelijke Volkspartij, voor een groot deel worden toegeschreven de premier zelf. Tindemans behaalde meer 100.000 voorkeurstemmen. Tindemans lijkt ,wel weer het premierschap van een nieuwe inng op zich te willen nemen. „Als er zich in iwe parlement een stabiele meerderheid L en indien op basis daarvan een regering rqjevormtl kan worden met een program dat mij afvalt, dan wil ik het aanvaarden als men mij zo verklaarde Tindemans gisteravond, ar zo'n stabiele meerderheid lijkt voorlbpig chts gevormd te kunnen worden als christen-de- craten en socialisten zullen samengaan, zo ent men in Brussel. socialisten hebben enige vooruitgang geboekt, r niet zoveel als zij na drie jaar oppositie' len kunnen hopen. De liberalen hebben bij de iezingen stemmen verloren, met name in nderen. Maar omdat de Franstalige liberalen nieuwe partij hebben gevormd met weggelo- s van het Rassemblement Wallon, is er Premier Tindemans brengt zijn stem uit in Antwerpen. in totaal door de liberalen toch enige winst ge maakt In het algemeen kan geconcludeerd worden dat de Belgen de typische taaipartijen wat in de steek hebben gelaten en zich weer tot de traditionele partijen hebben gewend. Met uitzondering van Brussel evenwel, waar het Franstalige Front des Francophones zijn positie handhaafde. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Uit een door de NCRV-actualitei- tenrubriek Hier en Nu ge houden onderzoek, is ge bleken dat CDA-lijsttrek- ker Van Agt na de kabinet scrisis minder als toekom stige minister-president wordt gezien dan daar voor. Twintig procent van de on dervraagden gaf de voor keur aan de heer Van Agt als premier en 39 procent aan de PvdA-lijsttrekker Den Uyl. In februari scoor de Van Agt nog 25 procent, terwijl Den Uyl toen ook door 39 procent het liefst als premier werd gezien. (Van onze verslaggevers) AMSTERDAM - Een 16- jarige Amsterdamse jon gen is het afgelopen week einde verdronken toen hij in een gestolen auto met drie vrienden in een vaart reed. De drie andere jon gens konden zich zwem mend redden. Zij zijn, evenals drie ande re vriendjes, die in een eveneens gestolen auto za ten, overgeleverd aan de kinderpolitie. Volgens de poltie hebben Zij niets ge daan om hun vriend te red den. In totaal kwamen dit weekeinde minstens tien personen in het verkeer om het leven. Een aanzienlijke ravage ontstond in Heeren veen, waar twee auto's frontaal op elkaar botsten na een mislukte inhaalma noeuvre. Een van de inzit tenden overleed in een zie kenhuis. Drie anderen raakten gewond. T 1 IEDER SPOOR (Van een onzer ver slaggevers) LEIDEN - De strychnine strooien de maniak in de Leidse Merenwijk heeft gisteravond zijn 29-ste hond ge dood. Een Deense dog stierf nadat hij een met strychnine vergiftigde gehakt bal had gegeten, die op het balkon op de eerste verdieping van een flat aan de Leidse Havikshorst was geworpen. De werper van de le vensgevaarlijke ge haktballetjes is nog steeds niet door de Leidse politie opge spoord. In maart be gonnen de activitei ten van de onbeken de persoon. In enkele dagen kwamen toen 24 honden en poezen om. De dierenbezitters in de Merenwij hielden daarna hun huisdie ren binnen en lieten hen slechts aan de lijn uit. De maniak wist toen slechts weinig slachtoffers meer te maken. Thans is hij zo brutaal geworden, dat hij zelfs zijn gif is gaan strooien op de balkons van de flats. De dog van de familie Alberga van de Havikshorst 21 was gisteravond alleen thuis. Toen de bewoners tegen elf uur arriveer den, bleek het dier al te zijn overleden. Dierenarts dr. F. Muurling verrichtte gisteravond nog sectie. Dr. Muurling met een van de met strychnine vergiftigde gehaktballen. AMSTERDAM— De Amsterdamse recher- H gearresteerd die VAN GELDLOPER bekend heeft op 19 maart bij het Sta- tionsplein in de ri T7 I, T7T) I,1 V' hoofdstad de water- ljrjvjJ\JjI Pj IN klerk Henk Scholten uit Krommenie met een mes te hebben vermoord. Het motief zou roof zijn geweest. De man werd gepakt toen hij in het weekeinde een roofoverval pleegde op een boetiek aan de oude Spiegelstraat waarbij hij ook een mes hanteerde en 500 gulden buit maakte. Hij heeft inmiddels bekend verschillende gewapende overvallen en straatroven te heb ben gepleegd. Hij ontkent echter de dader te zijn van de moorden op de pianohandelaar Goldschmeding en de restauranthouder Stalenhoef die onlangs in Amsterdam op dezelde manier als Scholten werden neergestoken. De politie had verband gelegd tussen deze zaken. p onze parlementaire redactie ifoort De PPR heeft de samen- met haar progressieve bondge- de PvdA ernstig aangetast door uit te spreken tegen hernieuwde inwerking. De PvdA zal zich van- id op dit besluit beraden, congres van de Politieke Partij Ra- len besloot zaterdag in Amersfoort, tegen de zin van de partijtop, om st niet meer aan een kabinet met CDA deel te nemen, tenzij de chris- lemokraten voor de verkiezingen og de breuk herstellen. Die kans is er nauwelijks. Het CDA is er alleen maar blij om, dat de radikalen zichzelf buitenspel hebben gezet. CDA- lijsttrekker Van Agt verklaarde zaterdag, dat het besluit van de PPR „het minder moeilijk maakt om na de verkiezingen tot samenwerking met de PvdA te komen". AR-fractieleider Aantjes onderschreef dit. Het PPR-besluit is volgens hem niet van belang. Vice-voorzitter Jaap van der Doef van de PvdA zei op voorhand, dat de eensge zindheid en het gemeenschappelijk optre den van links is aangetast. „Het besluit van de PPR is echter niet dramatisch en evenmin een slag voor de progressieve samenwerking", aldus V.d. Doef. Het is volgens hem van belang, dat de PPR een kabinet van PvdA en CDA „heel anders" zal beoordelen dan een rechts kabinet. De steun van de radikalen zal dus wel degelijk meetellen bij het bepalen van de politieke krachtsverhou dingen, aldus de socialist. PPR-lijsttrekker Ria Beckers zei zaterdag dat als de PvdA na de verkiezingen met het CDA in zee gaat haar partij zal moeten vaststellen welke gevolgen dat heeft voor de progressieve samenwerk ing. Zij acht het niet ondenkbaar, dat de PPR in dat geval haar zetels ter beschik king stelt van de PvdA, teneinde de krachtsverhouding in het kabinet te beïn vloeden. Het motief van het congres om zich tegen samenwerking met het CDA uit te spre ken was dat hiermee de politieke duide lijkheid is gediend. De partijtop had in haar voorstel een kleine mogelijkheid opengehouden om na de verkiezingen alsnog, in het voetspoor van de PvdA, met het CDA in zee te gaan. De congres gangers meenden in meerderheid, dat met een dergelijke slag om de arm kie zersbedrog zou worden gepleegd. DEN De Leidse politie t een bewoner van de Con- ïorst in de Leidse Merewijk overspannen toestand naar bureau moeten overbrengen. #nan was piet een auto tegen "ff andere ook hem toebeho- e"ie, maar uitgebrande auto n botsen, nadat hij had ge- sta teerd dat onbekenden het 'kei in brand hadden gesto- Direct nadat de brandweer vuur had geblust kwam hij razende vaart in zijn tweede 5 op de nog smeulende res ten afzetten, die hij tegen een >m ramde. IJS-PROBLEEM -fWEm (Caltfomie) - Een fstocbtelijke kus op zater- a vond, kon de maandag: 'P een gang naar de tandarts dzakelijk maken, krachten die bij een vlam deminnekus optreden zijn MeUjk van dien aard, dat ze onderkaak kunnen ontwrich- Tandarts George Zarb &t het zaterdagavond- Voor de 12-jarige Frank Neder- hoff uit Gouda is de honkbal wedstrijd die hij gistermiddag met zijn vereniging op het Storks-terrein aan de Haagse Machiel Vrijenhoeklaan speel de weinig plezierig verlopen. In een poging de honkbal snel te pakken botste de jongen met zijn hoofd tegen het hoofd van een andere speler waardoor hij een aantal kiezen verloor en hij bovendien een zogenaamd opge rold verhemelte opliep. De jon gen werd per GG en GD naar het Leyenburg-ziekenhuis ge bracht waar hij aan zijn ver wondingen werd behandeld. De speler waarmee Frank botste kwam er met lichte hoofdpijn vanaf. Protest Mevrouw Natasha Sharansky, de echt genote van de Joodse activist Ana- toly Sharansky, die vorige maand in Moskou werd gear resteerd op be schuldiging van spionage voor de CIA, heeft gisteren bij de Sovjet-am bassade in Londen een brief bezorgd waarin zij tegen de arrestatie protest aantekent. Tal van medestanders on dersteunden me vrouw Sharanskys LEIDEN Zes schoorstenen aan de Ketelmeerlaan in de Leidse Merenwijk moeten wor den afgebroken. De schoorste nen van de in aanbouw zijnde huizen blijken door onbekenden te zijn volgestort met oude spe cie en klinkers. Kosten van het herstel: dertigduizend gulden. ADVERTENTIE Geen krant ontvan gen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant als nog gebracht. PAGINA'S ROTTERDAM „Ja hoor, Ik wil best naar het bui tenland. Maar Ik ben dertig jaar en het transferbedrag zal niet laag zijn", zei Wim Jansen na dat hij de laatste vijfendertig minu ten van Feyenoord- Sparta had mee gespeeld. Hij Is een van de acht wier contract afloopt De ande ren: Kreuz, De Jong, Ramljak, Vreljsen, Vos, Rijs- bergen, Van Daele. Van Dick Schneider gaan hardnekkige geruchten dat hij, hoewel nog voor een seizoen aan Feyenoord verbonden, best naar Deventer wil waar hij een huls geeft gekocht En als zelfs ras-Feyenoorder Wim Jansen wel eens over de grenzen zou willen kijken. Voorlopig echter denkt hij aan Ajax-Feyenoord. „Dinsdagavond speel Ik wellicht een hele wedstrijd In het oefenduel met Hermes DVS. Aan het eind van de week weet Ik pas of Ik tegen A|ax de gehele wedstrijd speel maar dat zal zeker nog niet voluit kunnen zijn. Conditioneel lig Ik te veel achter." AMSTERDAM Dé Stoop, do voorzitter van FC Amster dam, heeft zijn spelers een premie in het vooruitzicht gesteld als ze er in slagen de plaats In de eredivisie te behouden. Na aftrek van belasting blijft een kleine 1800 gulden over. Toch altijd nog meer dan Stoop zijn werkne mers in de fabriek onlangs aanbood toen hij naar aanlei ding van de val van het kabinet 25 gulden per man uitbetaalde. ROTTERDAM Cor Brom blijft trainer van Sparta. Tot zijn verbazing vernam hij dat hij een contract zou hebben getekend bij het Belgische Cercle Brugge. Brom: „Ik heb vier weken geleden een aanbieding gehad van Cercle Brugge maar die heb Ik afgeslagen, ik heb Sparta toegezegd dat ik zal blijven dus daarmee Is de kous af." pap IpH*3 Drie man sterk was een delegatie uit Engeland gekomen om te kijken hoe het in Nederlandse stadions toegaat. De Britten hadden daarvoor de Adelaarshorst, domicilie van Go Ahead Eagles, uitgekozen. Het drietal bofte want er gebeurde waan/oor zij gekomen waren. Amsterdamse sup porters misdroegen zich, duwden een hek omver en de politie verscheen. De drie heren maakten driftig aantekenin gen met een gezicht alsof ze wilden zeggen: „Dus hier ook en niet alleen in Engeland." HAMBURG „Het Volksparkstadion gaat de lucht In", was de melding die bij de Hamburger SV was ontvangen voor het duel met Karlsruher SC. De politie kon geen bom vinden of Iets dat erop leek. Peter Krohn, de manager van de Hamburgers, was bedreigd. Dat was moeilijker te onderzoeken maar Krohn loste dat zelf op door te melden: „Mijn vrouw Is ziek en Ik moet thuis blijven." Die dingen zijn nóg vervelender dan zich misdra gende supporters. Meneer Joe Levine had beter met het verfilmen van Eén brug te ver" kunnen wachten.... De supporters maakten er een fraaie puinhoop van. NÜRNBERG Acht jaar geleden werd FC Nümberg, toen ge traind door Max Mer kel, kampioen van West Duitsland. De Oostenrijkse schlager zanger Udo Jürgens meldde zich prompt als lid. Hij bleef dat ook toen Nümberg degra deerde, gaf zelfs een benefietconcert voor de club dat zeventig duizend Mark oplever de. Zijn belangstelling taande echter en Udo Jürgens kweekte een contributieschuld van honderdachtenzestig Mark. Onlangs ontving hij een betalingsbevel van het incassobureau dat voor Nümberg werkt en er werd gedreigd met de deurwaarder. Dat hoorde voorzitter Ehrt die geschrokken uitriep: „Verzeihung Udo. Fout van het in cassobureau. Jij hebt zo veel voor ons ge daan." Of Jürgens be taalt heeft, meldt de historie niet Hij zal wel bedankt hebben. 332^

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1