Roos van Lugdunum: zo is er geen tweede „Als we het nu niet halen, halen we het nooit De Tegelhandel gedegradeerd TACHTIGJARIGE MAAKT OVERUREN VOOR HAAR VOETBALLERS Totaalprogramma op Ton Menken Ijsbaan KOSTBAAR WINST PUNT VOOR UDO Avanti strijdt om ,,SIO Kupa" Teamwedstrijden sportclubs Nieuwkoop L STAD/REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 APRIL 1977 PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. „Kijk, dit is m'n werk van vandaag". Alida Geertruida Maria Rozier-Nooy wijst met voldoening op de ongeveer tien speldenkussentjes en doeken naaldenboekjes die netjes gestreken op tafel lig gen. „Het leuke ervan is, dat ik het fijn blijf vinden. Heer lijk hè, zoiets te kunnen doen op mijn leeftijd. Ik was zon dag 80 en een half. Ben met zoon, schoondochter en de kleinkinderen lekker uit gaan eten". Vrijwel niemand kent deze dynamische, levenslusti ge vrouw als Alida Rozier. Zeker niet bij de Leidse voet balvereniging Lugdunum: „Ik ben bij Lugdunum Roos geworden. Roos van Lugdu num, heel gewoon. Eigenlijk Roos van Rozier, maar ik ben nu eenmaal gegroeid tot een huismeubel bij Lugdunum". Zonder Lugdunum zou Alida niet Roos zijn geworden en zonder Roos zou de voetbalclub lang niet dat zijn wat ze nu is. „Toen mijn kinderen in de kinderwagen lagen, ging ik al kijken naar Lugdunum. Toen de ver eniging een jaar of acht geleden moest verhuizen van de Haarlem mertrekvaart naar de Oegstgeester- weg - ik had toen pas mijn dochter verloren en voelde dat ik iets moest aanpakken om er niet onderdoor te gaan - zei ik op een Lugdunum-re- ceptie: ik wil best wel meehelpen om wat geld voor jullie bijeen te krij gen". Sindsdien is Roos in de weer gebleven; ze haakt en naait en fabri ceert pannelappen, grote en kleine kussens, oranje kleedjes, grappige gebrilde wollen poppetjes, mobielen. Alles bij de vleet. Al acht jaar lang verkoopt ze de spullen voor fancy prijsjes en de zaken gaan grif van de hand. Met de opbrengst verrast Roos tel kenmale weer Lugdunum. Ze stortte geld in het bouwfonds van de vereni ging, kocht aardige asbakken, bloemstukken, dingen die ze leuk vindt en die Lugdunum best kan gebruiken. Op de kaart- en sjoel- avónden is Roos er altijd met haar werkstukken. Nu is ze aan het spa ren voor een buitenklok op het ter rein. Alsof ze 30 is komt Roos aan zetten met een grote koffer vol pop petjes, washandjes, pannelappen (lu xe en „gewone"), wollen mobielen. „Ziet u, dat is mijn voorraadje voor de rommelmarkt in de ijshal na He melvaart Daar sta ik met een stand voor Lugdunum. Roos, zullen we meedoen?, vroegen ze. Natuurlijk, zei ik, als er wat te verdienen valt altijd". Het zijkamertje bij Roos van Lugdu num wordt bijna helemaal in beslag genomen door kleurige kussens, tien tallen stevige en erg mooie rugge- steuenen. Zes gulden per stuk, een vriendenprijsje. Daar krijg je ze ner gens voor. Daarom gaan die kussens van Roos zo hard. „Hemel, wat heb ik veel van die dingen gemaakt Heel wat materiaal heb ik bij elkaar gebe deld. Een enkele keer koop ik we ieens een lapje, maar dat wordt aar dig duur". Als Roos niet thuis aan de Lage Rijndijk aan haar Lugdunumpromo- tie doet, is ze in de kantine van de voetballers te vinden. „Ik help nog steeds in de kantine. Vrijdagsmor gens help ik de zaak aan kant te brengen en elke zaterdagmorgen word ik gehaald, want dan komen de kleintjes voetballen en die hebben hun broodje ham of kaas en een flesje van dit of dat nodig. De zon dag ben ik de hele dag bij Lugdu num en de maandag erop maak ik met een bejaardenclub de boel weer schoon. Maar maak er alsjeblieft geen ophef van, anders denken ze maar: wat zit die Roos nou weer op te scheppen. Drie dagen in de week ben ik thuis". „Ik geef mezelf een teak: dit moet ik doen vandaag. Er rijn er, die veel jonger zijn en niets kunnen. Vrese lijk lijkt me dat. Als meisje van elf ben ik al gaa werken. Ik heb het niet gemakkelijk gehad in mijn leven, maar de laatste jaren zie ik weer heel veel zonneschijn. Ik heb veel geleerd en op m'n ouwe dag leer ik er nog steeds bij. Ja, en praten kan ik ook wel. Ook bij Lugdunum zeg ik m'n woordje, al is het voor een volle zaal. Ik voel me nog best, al denk ik soms dat ik een appeltje ben dat te lang op zolder heeft gelegen". Zo is Roos, alias Alida Rozier. Een wonderlijke vrouw van 80 en een half. Wandelende bazar voor Lugdu num. Hoe lang nog? „Niemand is onmisbaar", zegt Roos, maar een tweede Roos zal er waarschijnlijk niet te vinden zijn. Op de rommel markt van de sportverenigingen zal ze zó door haar voorraad huisvlijt heen zijn en echte rommel is er niet bij. Daarna gaat Roos thuis weer gewoon door, haar laatste kussen is nog lang niet in zicht en de panne lapjes maakt ze zo langzaamaan bij na blindelings. Onbetaalbare Roos. Werkelijk, wat zou „die leuke vereni ging", zoals ze Lugdunum noemt, zijn zonder Alida Rozier? De nijvere Roos van Lugdunum, onbetaalbare hulp voor de voetbalvereniging LMHC OP ZOEK NAAR HOOFDKLASSE: LEIDEN Het eerste herenelftal van de LMHC (in de hockey- wereld gemakshalve Leiden genoemd) werd zondag 3 april kampioen van de eerste klasse A. Vier zware promotiewedstrij den tegen de Groningse Studenten en Victoria uit Rotterdam scheiden Leiden nu nog van de hoofdklasse. Dit feit was aanleiding voor een gesprek met de coaches Mat Gardeniers en Lex Mulder. Het gesprek vond plaats tij dens een nassimaaltijd na een woensdagavond-training sa men met het grootste gedeelte van de zestien man tellende selectie. Nick Tierrie, dit sei zoen van hoofdklasser HCKZ overgekomen: „Die maaltijden na de training in het clubhuis typeren de sfeer bij Leiden, voor mij iets unieks. Gezellig heid gaat hier hand in hand met tophockey. We zijn met z'n allen gewoon vrienden on der elkaar, die soms woorden hebben, maar het altijd weer bijleggen." Ook Chris Fon- teyn, dit jaar met Ton Garde niers van hoofdklasser HGC overgekomen, vindt de sfeer bij Leiden zo geweldig: „Kijk nu naar zondag toen we kam pioen werden. Er werd een „dixie-bandje opgetrommeld en er ontstond een spontaan feest." „Het is duidelijk dat deze sfeer ook in het hockeyen is terug te vinden. Mat Gardeniers: „Zolang die sfeer zo blijft, ko men de prestaties vanzelf. Je kunt op de een of andere ma nier meer van elkaar hebben en als de discipline er maar niet teveel onder lijdt, is dit alleen maar positief." De prestaties kwamen dit sei zoen dan ook. Leiden, dat de laatste vijf wedstrijden na de winterstop zonder puntenver lies bleef, werd voor de hele vaderlandse hockeywereld en ook voor de club zelf nogal onverwacht kampioen. Aan het begin van dit seizoen werd als doel gesteld een plaats bij de eerste vier. Lex Mulder: „Veel meer zagen we niet zit ten. Naar onze mening misten we de ervaring om al meteen aan de top mee te draaien." Maar toen in december bleek dat Leiden een punt achter het leidende Hurley stond, werden de meningen iets gewijzigd. Mat Gardeniers: „Toen daagde bij ons met nog vijf wedstrij den te gaan het kampioen schap. Ikzelf voorspelde toen in kleine kring dat Leiden op Een etentje na de training; tekenend voor de sfeer bij LMHC 26 punten zou komen (we had den er toen 16) en dat Hurley op 26 zou blijven steken." Het is uitgekomen en nu heb ben de Leidenaren (op drie na alle studerend) vier promotie wedstrijden voor de boeg. Thuis op 24 april tegen Gro ningse Studs en op 8 mei tegen Victoria uit, op 1 mei tegen Victoria en op 15 mei tegen Groningse Studs. Gardeniers en Mulder optimistisch: „Zon der twijfel halen we de hoofd klasse. Zeker als je bedenkt dat er twee van de drie promo veren en we dus aan vijf pun ten in ieder geval genoeg heb ben." Ausputzer Hendrick Quirijns, die het winnende doelpunt in de laatste wed strijd maakte, stelt zich duide lijk voorzichtiger op: „Ook al zijn vier wedstrijden in plaats van twee zoals vroeger beter, toch zal de vorm van de dag blijven beslissen. We zullen het erg moeilijk krijgen. Victoria probeert het nu al voor de vierde maal, wat wel genoeg over hun kracht zegt en de Studs zijn eigenlijk de enige goede club die het noorden kent." En enigszins moedeloos voegt hij eraan toe: „Wat heb ben we in de hoofdklasse te zoeken?" Op zo'n uitspraak moest wel een reactie volgen, Gardeniers: „Ja, Hendrick heeft gelijk als hij althans be doelt dat we daar niet bij de besten zullen behoren. Maar handhaven kunnen we ons makkelijk, dat blijkt wel uit de oefenwedstrijden die we tegen hoofdklassers gespeeld heb ben." De hoofdklasse is echter voor Leiden na nog toekomstmu ziek. Financieel sal de club een aardige veer moeten laten als de hoogste klasse bereikt wordt en zullen er sponsors moeten komen, om de contri butie niet te hoog te laten worden. Oók andere organisa torische moeilijkheden zullen de mensen achter de scher men bij de LMHC nog menig hoofdbreken kosten. Nog een jaar dan in de eerste klasse? Ton Gardeniers: „Als we het nü niet halen, dan halen we het nooit". Lex Mulder: Knokken zullen we voor die promotie. En met de steun van het publiek zullen we de het de thuiswedstrijden wel móeten maken." POLDER CROSS ZOETERWOU- DE ZOETERWOUDE - Zondag 17 april organiseert de K. P. J. haar jaarlijkse poldercross door de Zoeterwoudse weilan den. Aan dit sportieve evene ment kunnen heren (6 km), dames (5 km), en junioren (5 km), deelnemen. Om 13.00 uur wordt er gestart op de Zuid- buurtseweg nabij de Zwetka- de. Vanaf 12.00 uur is het in- schrijfbureau in het Don Bos- cohuis geopend. LEIDEN Op de Ton Menken LJsbaan zullen morgenavond diverse wedstrijden worden georganiseerd. De avond begint om zeven uur met short-track-racing. Na deze wedstrijden zullen ook ijshockeyers, marathonrijders en „ploegachtervolgers" in actie komen. Na het officiële gedeelte zal er voor de liefhebbers de mogelijkheid zijn een nachtelijke prestatietocht te schaatsen. Programma: 19 uur: short-track-racing; 20 uur: marathon over een uur voor de Ton Menken trofee (tevens uurrecordpoging); 21 uur: aanvang ijshockeywedstrijd met „Leiden Lions" en in de pauzes short-track en ploegachtervolging. (Van onze sportredactie) OEGSTGEEST - De Oegst- geestse derdeklasser UDO heeft gisteravond een kost baar punt aan het nog schaar se totaal toegevoegd. Tegen BEC, ook al geen hoogvlieger, werd met 33 gelijkgespeeld, waardoor UDO zich naast Sportclub Lisse op de voor laatste plaats heeft gespeeld. UDO nam in dit matige, maar door de doelpunten toch wel aantrekkelijke treffen de lei ding. Wilbert Witteman rondde een fraaie solo bekwaam af. Het Delftse BEC kwam echter terug. Van Velzen kopte raak. Opnieuw namen de Oegstgees- tenaren, zonder John Manu- putty en Peter van Werkhoven acterend, een voorsprong. Cees van 't Woud doelpuntte na een mislukte inzet van de tien minuten voor tijd uit het veld gestuurde Cor Strijk. Kort voor en na de hervatting was het evenwel BEC weer dat scoorde. Van Velzen zette de Delftse formatie op winst: 2—3. Een kwartier voor tijd was het Cees van 't Woud die althans dat ene, zo kostbare winstpuntje veilig stelde. (Van onze sportredactie) LISSE De Tegelhandel is zaalvoetbalhoofdklasser èf. De acht van coach Fer van Duuren die vorige week een beslissingswedstrijd tegen BMW Van der Plas uit het vuur sleepte middels een 0—2 zege bij dezelfde Katwijkse ploeg, verloor gisteravond in de TUB-Hal met 1—2. Een verlies dat toch nog on verwacht kwam. De Tegelhan del, weer met Piet Roozen en Jan de Jong in de ploeg, domi neerde lange tijd in dit tumul tueus verlopen duel Nam ook een voorsprong door een goal van Nol Roozen (zevende mi nuut), maar verzuimde vervol gens door te drukken. Piet Roozen, ex-topscorer in Lei den, miste enige malen de juis te richting, terwijl Wim Mes kers het houtwerk op zijn weg vond. Van der Plas, gehandi capt omdat Wilbert Witteman inmiddels een veldvoetbalwed- strijd in de benen had (evenals NA 1—2 VERLIES TEGEN VAN DER BMW Lourens Mouier overigens), kreeg daardoor de kans zich te herstellen. En deed dat in de achttiende minuut van de tweede helft overtuigend. Gert Zwaan plaatste de gelijkma ker achter Wim Kamping en luttele seconden later was Wil bert Witteman ter plekke om een voorzet van Mouter doel treffend af te ronden De ge lukkigste had gewonnen.. HAZERSWOUDE De Hazerswoudse tafelten nisvereniging Avanti heeft van Boedapest S.E., de club waartegen vorig seizoen door het Avan- ti-standaarddamesteam werd verloren in het Jaarbeursstedentoernooi, een uitnodiging ont vangen om deel te nemen aan een internatio naal toernooi. Met twee dames zal Avanti, vergezeld door voorzitter Aartjan van de Poel en zijn echtgenote, van de partij zijn in Honga rije. De Hazerswoudsen (die overigens nog zul len worden aangewezen) doen op 18 en 19 juni mee aan een toernooi, dat wordt gehouden in het plaatsje Siopk aan het Balaton Meer. De sterkste damesformaties uit Europa zijn geïnvi teerd om te dingen naar de SIO Kupa. Avanti is de enige. Nederlandse club die door Boeda pest S.E. voor dit evenement is „opgeroepen' Brigitte Kooter, Avanti's eerste-dames-team speelster, droeg in niet geringe mate bij de overwinning van Jong Oranje op Zwitser land (3-2) tijdens de open West-Duitse jeugd kampioenschappen in Essen. Kooter zegevierde twee keer, terwijl het Limburgse meisje Van Rijswijk eenmaal scoorde. Tegen Hongarije verloor de vaderlandse formatie (3-0). De Tsje chische Navarora schakelde Brigitte Kooter uit bij het enkelspel bij de individuele wedstrijden. NIEUWKOOP Het bestuur van roeivereniging De Meije organiseert in de week van 16 tot en met 21 mei teamwed strijden tussen een aantal Nieuwkoopse sportverenigin gen. De wedstrijden zullen worden gestreden naar voor beeld van het bekende tv-pro- gramma Superstars. Acht sportverenigingen, te we ten de turnvereniging, de tafel tennisvereniging, de volleybal vereniging, de badmintonclub, de voetbalvereniging, de hoc keyclub en de tennisvereni ging hebben inmiddels hun medewerking toegezegd. mag de vereniging zelf niet Iedere vereniging zal voor de meedoen. Iedere vereniging wedstrijden een onderdeel uit- zal met zes heren en zes dames denken, die geënt is op de op de wedstrijden vertegen eigen sport. Aan dat onderdeel woordigd zijn. Oranjeloop in Leidse Hout LEIDEN Zaterdag zal in de Leidse Hout de elfde Oranje- loop worden gehouden. Deze prestatieloop neemt om elf uur een aanvang en de te lopen afstanden zijn drieëneenhalf, vijf en tien kilometer. Inschrij ven vanaf tien uur. Irene Schmidt prolongeert kampioenschap HAZERSWOUDE Irene Schmidt (27), sedert een half jaar lid van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Avanti, heeft haar nationale titel geprolongeerd. De Delftse, die bij Avanti uitkomt in het derde damesteam, behaalde voor de tweede achtereenvolgende maal het kampioenschap tijdens een toer nooi dat de Nederlandse Invaliden Sportbond (NIS) organiseer de in Enschede. Gecoacht door clubgenoot Theo Louwers kwam Irene, die vorig jaar ook goud won tijdens de Olympische tafeltenniswedstrijden voor gehandicapten in het Canadese Toranto, ongeslagen uit de strijd. Zij moest hiervoor vijf wedstrijden in de finalepoule afwerken. LISSE In de gemeentelijke Sporthal aan de Sportlaan in Lisse wordt komend week einde voor de zevende maal in successie het Keukenhof-bad- minton-toernooi gehouden. Honderdzeventig deelnemers zullen op deze )twee) dagen Zevende Keukenhof-badminton- worden zondag omstreeks 264 partijen spelen. De finales ^wee uur verwacht.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5