Vergeefs pleidooi voor snelle Ook plannenmakers Buitenhof verrast door voorstel tot tunnel op Engelendaal WASSENAAR KOOPT PERCEEL BOLLENGROND JAZZ-SLUITSTUK IN WARMOND RAAD LISSE VERWERPT MOTIE D'66/PPR I Vogelasiel Noordwijk uitgebreid met bassin REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 APRIL 1977 PAGINA* WASSENAAR Burgemeester en wethouders delen de gemeente raad mede in de gelegenheid gesteld te zijn van de erven Ruygrol een aan de Hoge Klei gelegen perceel bollengrond aan te kopen Het perceel, gelegen achter de woningen van de Oostdorperwq is 9810 ca, groot en kan, vrij van pacht, huur of enig ande gebruiksrecht worden gekocht voor 245.250,-. Op dit moment kan nog geen concrete bestemming voor het percee worden aangegeven. Burgemeester en wethouders verwachten ech ter de grond in de toekomst te kunnen gebruiken als vervangend! grond voor agrarische bedrijven die moeten worden verplaatst. Over de bestemming merken burgemeester en wethouders nog op dat de gemeenteraad in november 1976 in een motie uitgesprokei heeft dat dë woningbouwbestemming van het gebied van de Hog< Klei moet worden geschrapt en dat de grond een agrarisch! bestemming zou moeten krijgen. In verband daarmede heeft d< raad in maart een zgn. voorbereidingsbesluit genomen. Aan de raai wordt voorgesteld tot aankoop over te gaan en de grond tegei de kostende prijs in te brengen in de afdeling grondexploitati< van de gemeentelijke technische diensten (dat is de nieuwe naam voor het vroegere grondbedrijf). Gouden trouw in Stompwijk STOMPWIJK Op woensdag 4 mei hoopt het bruidspaar Van Schie-van der Salm zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Beiden genieten gelukkig nog van een goede gezondheid. De bruide gom (83) is een rechtstreekse afstammeling van Cornelius van Schie, die sinds 1843 met z'n echtgenote Maria Zwetsloot de bekende boerderij „De Een zaamheid" aan de Kaag bij War mond bewoonde. De bruid (77) is afkomstig van Hoogmade uit de daar bekende familie Van der Salm-Van Leeuwen. Vijftig jaar geleden is het bruidspaar in de Stompwijkse Meer neerge streken en heeft daar een vee houderij gehad tot 1962. De kaas, die destijds door hei bruidspaar werd gemaakt, was van zo goede kwaliteit, dat ze bekendheid genoot tot ver bui ten Stompwijk. Het gouden bruidspaar woont nu aan de Dr. Van Noortstraat vlak bij de R.K. Kerk van de H. Laurentius. Bruid en bruide gom zijn trouwe bezoekers van de soos aan de Meerlaan. Ter gelegenheid van de Gouden Trouw recipiëren de heer en mevrouw Van Schie op 4 me in 't Blesse Paard met hun kinderen, 35 kleinkinderen en verdere familie, vrienden en be, kenden. WARMOND De Jazz Sociëteit heeft voor haar laatste bijeen komst dit seizoen, morgen 15 april de „Swing Society" en hes .Miller Septet" gecontracteerd. De beide bands zullen de Warmond se jazzliefhebbers van half negen 's avonds tot vier uur in de vroeg! morgen in boerderij de Meerrust muzikaal bezighouden. Het voor laatste evenement van de Jazz Sociëteit staat gepland op zondag aanstaande. Dan treden de tenorsaxofonist Harry Verbeke en hei kwintet van de vibrafonist Coen van Nassou in Meerrust op. De toegangsprijs bedraagt 7 gulden. Meevaller van 2,8 miljoen bij exploitatie Poelpolder De exploitatie van de Poelpolder (zie foto), de voltooide nieuwbouwwijk van Lisse waar veertien jaar geleden met de bouw werd begonnen, heeft de gemeente een fikse meevaller opgeleverd. Het exploitatie-saldo heeft een gunstig resultaat van 2,8 miljoen opgeleverd. De meevaller is onder meer te danken aan het feit, dat diverse infrastructurele voorzieningen niet aan de exploitatierekening zijn toeberekend. In de gemeenteraad van Lisse werd gister avond gesproken over de bestemming van de 2,8 miljoen gulden. Het college stelde voor de lasten van de asfaltering van de Poellaan alsmede de helft van de asfalteringskosten van de Ruishornlaan op deze wijze te financieren. Ook zag men een bestemming in de aanleg van voorzieningen nabij het nieuwe gebouw van onder meer Qbus en een storting in de kas met reserves. De raadsleden gingen hiermee niet zonder meer akkoord. Voorgesteld werd onder meer van het geld premie-koopwoningen te bouwen. Raadslid Smith (CDA) zag financiële ruimte voor de aanleg van speelaccommodatie voor de jeugd. Tulip Time Festival Gisteravond vond op het Kat- wijkse marktplein een specta culaire openluchtshow plaats in het kader van het maandag avond gestarte Tulip Time In ternational Music Festival. Aan deze show werkten zo'n twin tig Nederlandse groepen mee, waaronder drumbands, tam boer-, trompetter- en show korpsen en majorettenpelo- tons. Het optreden van deze avond telde mee voor de jure ring. Intussen gaat ook in Trfpodia het jureren voort: daar treden de resterende deelnemers voor het voetlicht. De zestig aan het festival deelnemende groepen komen dit jaar uit zes verschil lende landen. Morgenavond zullen in een besloten bijeen komst in sporthal Cleyn Duin de winnaar van de „Zilveren tulp" en de eervolle vermeldin gen bekend worden gemaakt. Controle in Sassenheim SASSENHEIM Dertig perso nenauto's en tien bromfietsen werden gistermiddag door de rijkspolitie in Sassenheim ge controleerd op de technische toestand van de voertuigen. De controle werd uitgevoerd op de Parklaan. Tegen twee bromfiet sers en een automobilist werd proces-verbaal opgemaakt. J. Ouwerkerk 40 jaar j bij ABN OEGSTGEEST J. Ouwerkerk is morgen 15 april veertig jaar in dienst bij de ABN. De heer Oudwerkerk is thans directeur van het bank-kantoor aan de Geversstraat in OegstgeesL Te gelegenheid van dit jubileum wordt gereceptieerd in restau rant De Beukenhof in Oegst- geest, vrijdagmiddag van half vijf tot half zeven. ...j LEIDERDORP -- Het team van stedebouw kundigen en architecten dat zich bezig houdt met de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Buitenhof, zal bij het maken van de plannen voor de eerste fase van deze wijk het gedeelte tussen de Leysloot en de Engelendaal voorlopig buiten beschouwing laten. Men heeft hiertoe besloten in ver band met de door wethouder E. Drenth gelanceerde ideeën inzake de overkluizing van de Engelendaal. Ook het ontwerpteam blijkt door het plan Drenth te zijn verrast, omdat bij de vaststel ling van de voorlopige uitgangspunten van Buitenhof met een mogelijke overbouwing van Engelendaal geen rekening werd gehou den. De begeleidingscommissie Buitenhof komt maandag 18 april in het Dorpshuis in een openbare vergadering bijeen om de tot dus ver ontwikkelde plannen te bespreken. Het( gemeentebestuur van Leiderdorp wil overi gens de burgerij in zo breed mogelijke zin betrekken bij de voorbereiding van het plan Buitenhof. Iedereen die op- of aanmerkii gen en suggesties heeft kan deze tijdens dt vergadering in een doos deponeren die it de vergaderzaal staat opgesteld. Na de pauze zullen de binnengekomen reac ties worden besproken. De vergadering vai de begeleidingscommissie begint om 20.(1 uur. van 19.30 uur zal het Dorpshuis g» pend zijn om kennis te kunnen nemen vajr de tekeningen en situatieschetsen die inmit dels zijn vervaardigd. [Nieuw gebouw voor schippers KATWIJK Vorige week is| a&n de Lageweg in 't Heen dej eerste paal geslagen voor een nieuw gebouw van de Vereni ging van Schipperseigenaren Tot nog toe had de vereniging,, die momenteel dertig leden telti een werkplaats in de Zuid- straat en hield kantoor in hel gebouw „De Hoeksteen". Nu de werkplaats in het sane, ringsgebied is onteigend en ver-; vangende grond in 't Heen werd; toegewezen, heeft men besloten bij de werkplaats ook een kan toor te bouwen. Het ontwerp voor de nieuwbouw is van de Katwijkse architect G. Verloop en het werk wordt uitgevoerd door de firma Ouwehand Zn. Er wordt mee gerekend dat he', gebouw eind juli opgeleverd kan worden. LISSE Vergeefs is gisteravod in de gemeenteraad van Lisse getracht het inmiddels alom bekende Grachthuisje aan de Grachtweg in Lisse te behouden Een motie van raadslid mevr. Vn Ruiten (D'66/PPR) om een snelle beslissing tot behoud en restauratie van het pandje te bewerkstelligen werd met elf tegen vijf stemmen ver worpen. De plannen om huisje te slopen en parkeerruim te te creëeren blijven derhalve onverkort van kracht. Aanleiding voor de hernieuw de discussie over het Gracht huisje in de Lissese gemeente raad was een brief van de Bond Heemschut waarin om restauratie werd gevraagd. De historische waarde van het pandje bleef in de raad een omstreden zaak. Enerzijds Geen marktkraam voor PvdA-Lisse LISSE - De PvdA-afdeling Lisse zal op 2 mei niet mogen beschikken over een markt kraam op de weekmarkt in deze gemeente. De gemeente raad van Lisse wees gister avond een verzoek hiertoe af. Burgemeester Berends van Lisse meende, dat de PvdA wel rond mag rijden bij de markt en desnoods een sneeuw aan foldermateriaal mag laten neerdalen. „Ook de „bla-bla-auto" mag overal stoppen", voerde hij aan. Een marktkraam was er echter niet bij. Ten eerste omdat de marktlieden het niet prettig zullen vinden en ook omdat het vreemd zou zijn als alleen de socialisten een kraam kre gen en de andere partijen niet. concludeerde men, dat de bouwstijl in de Randstad op merkelijk is en tevens een brok sfeervolle historie van Lisse vormt, anderzijds noem de men dit geen argumenten om tot behoud te besluiten. In het pandje hebben geen perso nen gewoond met een belang wekkende historische achter grond. Het waren „gewoon" tante Mien en ome Toon, die hun leven sleten in het oude pand. Namens de WD-fractie voer de raadslid Osephius aan, dat men plaatsing op de Monu mentenlijst niet duidelijk zag zitten, hoewel men wel voor stander was van behoud. Voorgesteld werd de eventuele sloop nog eens te bezien. Raadslid mevr. van Ruiten meende dat dit teveel tijd zou kosten. ,Een stevige storm kan nu al catastrofaal zijn," voerde zij aan. Snelle restauratie is daarom geboden." De SG- P/GPV-fractie en het CDA meenden, dat de promotie van het Grachthuisje tot monu ment wat te vergaand zou zijn. Toch zou men graag de resul taten van nadere onderzoekin gen willen vernemen. Raadslid Robertus (WD) sloot zich hierbij aan. Burgemeester Berends zette alle problemen nog eens op een rij. In de motie werd aan Het zusterklooster met links de St.-Jozefschool in Lisse. De school zal worden gesloopt, evenals het gebouw rechts op de foto. gevoerd, dat de parkeerbe- stemming niet noodzakelijk was. Restauratie zou een kost- bare aangelegenheid worden. Brandweer Een beslissing over het Grachthuisje wordt pas urgent als men de voormalige winkel en koffiebranderij van Mijn- ders gaat slopen. Ook voor deze grond geldt de bestem ming „parkeerruimte". De burgemeester adviseerde dan ook de motie niet te steunen. De raad sprak gisteravond waardering uit over het optre den van de brandweer bij de dramatische brand in de Prin- sessestraat, waarbij een inwo ner om het leven kwam. De brandweer werd geprezen vanwege de groteinzet en het gebleken vakmanschap. Een en ander mede naar aanlei ding van debespreking van het jaarverslag over 1976. St. Jozefschool Het verlenen van een krediet voor de sloop van de lagere school St. Jozef en de kleuter school St. Lucia aan de Ach terweg werd als hamerstuk af gedaan. Beide scholen zullen worden afgebroken om plaats te maken voor nieuwbouw in de vorm van een gecombineer de school voor lager- en kleu teronderwijs. Dit schoolge bouw zal gaan bestaan uit drie lokalen voor het kleuteronder wijs en acht lokalen voor het lager onderwijs. Het terrein voor deze „integratieschool" ligt ten westen van de oude St.-Jozefschool en het zuster klooster en wordt begrensd door de Achterweg. VORIG JAAR WERDEN 211 VOGELS BEHANDELD NOORDWIJK. De Stichting Vogelasiel Noordwijk heeft haar accommodatie aan het Dompad uitgebreid met een buiten bassin met een oppervlakte van zo'n tien vierkante meter. Diverse „patiënten" van het vogelhospitaal zullen daar stel lig een nuttig gebruik van gaan maken. Vooral als straks het bassin temidden van een weelderige begroeiing ligt, want de na tuurbeschermers hebben op het terrein- tje achter het politiebureau talrijke fraaie vertegenwoordigers van de Noordwijkse flora bijeengebracht, waar onder verschillende zeldzaamheden. Te zamen vormen zij binnenkort een kleur rijk geheel. Secretaris Hein Verkade meldt in zijn jaarraport, dat in 1976 in totaal 211 vo gels zijn binnengebracht, bijna vijftig meer dan in het voorafgaande jaar. De water- en moerasvogels domineren in het verpleegde gezelschap, maar ook vele andere vogelsoorten, zoals fazanten, pa trijzen, weide- en duinvogels, merels, lijstersoorten, tortels, kraaien, en derge lijke vonden in het asiel een gastvrij onderdak. Zelfs zeldzaamheden als de Kleinste Jager, een Kleine Alk, een Be- flijster, een Nachtzwaluw en een IJseend werden binnengebracht, meldt Verkade in zijn annalen. Niet minder dan 72 vo gels konden na herstel weer worden los gelaten. Bij de patiënten bevonden zich heel wat olieslachtoffers (35) en vogels met open breuken. De verzorging van de slachtof fers vereist een grote mate van deskun digheid en de vrijwilligers van het asiel besteden er soms vele uren aan om een vogel in het leven te houden. En dan zijn er nog de verlaten jonge vogels, die elk uur een portie voedsel moeten hebben en daarom door hun verzorgers maar mee naar huis worden genomen. Uit deze feiten blijkt wel, dat het vogelasiel een stuk daadwerkelijke vogelbescherming op z'n allerbest is. Sommige slachtoffers blijken „lek" te zijn, merkt Verkade op. Hij bedoelt daar mee dat ze geen waterafstotende vette laag meer bezitten. Als deze vogels in het water komen, worden ze tot op de huid nat en sterven ze aan longontsteking. Soms stuurt men vogels op naar het Natuurrecreatiecentrum Texel, waar men meer ervaring en middelen heeft om deze vogels te helpen. Vroeger gingen alle olieslachtoffers dood, maar sinds enige maanden beschikt het asiel over een mid del, waarmede men de vogels aan de buitenkant behoorlijk kan reinigen. Op die manier heeft men bijvoorbeeld drie zeekoeten in het leven kunnen houden. Dank zij dit preparaat, krijgen ook olie slachtoffers betere kansen, mits zij geen olie hebben binnengekregen. In dit geval treedt namelijk maagbeschadiging op en zijn ze ten dode opgeschreven. Order de zangvogels bevonden zich voor al vorst- en verkeersslachtoffers, terwijl de katten maar al te vaak merels en zanglijsters hadden belaagd. Men kan donateur van het asiel worden tegen een minimumbedrag van 5,— per jaar. De donatie dient te worden overge maakt op gironummer 3598755 ten name van penningmeester Stichting Vogelasiel Noordwijk. Secretaris is H. Verkade, Van Limburg Stirumstraat 40, tel. 12661. KATWIJK Tot en met za terdag 8 mei wordt bij Baai- bergen aan de Ambachtsweg werk van C. Barnhoom ten toongesteld. Er hangt een groot aantal pentekeningen van bekende en minder beken de Katwijkers uit het verleden, alsmede van oude en heden daagse Katwijkse dorpsgezich ten. Ook diverse dorpen uit de omtrek zijn vertegenwoordigd op de expositie. KATWIJK Door de algeme ne bond van bejaarden wordt op 21 juni een uitstapje geor ganiseerd. De tocht gaat per bus naar Zeeland en kost 47,50 per persoon. Kaarten zijn tot 11 juni verkrijgbaar bij de soos en bij de bestuur sleden. Er wordt om 8.00 uur gestart in de Kon. Wilhelmina- straat, terwijl de bus verder mensen opneemt bij huize De KORTWEG Duinrand, huize Salem, de be jaardenwoningen aan het Bos- plein en op de hoek Molentuin- weg/Rijnstraat. ZOETERWOUDE - Daar 7 leden van de Zoeterwoudse parochievergadering aftre dend zijn, zullen er in het laat ste weekeinde van april ver kiezingen gehouden worden. Aftredend zijn: de dames C. Baart en G. Schouten en de heren L. Hoogeveen, J. Lelie veld, A. Paardekooper, J. Roe leven en P. v.d. Salm. Herkies baar stellen zich de heren L. Hoogeveen en A. Paardekoop er. Het parochiebestuur heeft de volgende parochianen bereid gevonden om kandidaat te zijn: de dames G. v. Kleef en M. Winkelmolen en de heren C. Baart, A. v.d. Hoeven, G. Jonker, A. Koeken en A. de Rooij. Tot en met het volgende weekeinde kunnen parochia nen van 18 jaar en ouder, zich zelf en anderen kandidaat stel len. De kandidaatstelling moet ondertekend zijn door 5 paro chianen en door de kandidaat zelf en worden ingediend bij het parochiebestuur. LISSE De recreatiecommis sie van het gemeenschapscen trum De Poel organiseert mor gen klaverjasavond, in 't Poel- huys te Lisse. De aanvang van deze avond is 20.00 uur en de inschrijving staat open voor koppels.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4