C Den Haag houdt ijn reputatie hoog De Vroet waarschuwt voor nonchalance Erik Bloem van tweede naar vierde plaats Voetballerlei SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 APRIL 1977 PAGINA 13 scheidsrechter Meeder (Dordrecht) een straf schop nemen. De Rijs- wijkse speler die totdan- toe onopvallend zijn werk had gedaan, schoot hard en zuiver in, 4—0. Trainer Arie de Vroet: „Er is erg leuk gevoet bald. Ik ben er tevreden mee. Het is een stel leuke voetballers die ik nu bij elkaar heb. Ik hoop ze een tijdje bij elkaar te houden. Al kijkt het be taalde voetbal misschien weer om de hoek. Maar het voordeel is dat ik nu een ploeg bij elkaar heb van wat oudere spelers. De gemiddelde leeftijd is 26 jaar en dan vertrekken ze niet meer zo snel naar het betaalde voetbal." Ook Arie de Vroet was teleurgesteld in de tegen stander. Toch verweet de trainer-coach zijn spelers dat er niet altijd even zorgvuldig was gespeeld en dat er soms te noncha lant werd opgetreden. Dat kostte immers ook de eer ste wedstrijd in Ierland. De Vroet: „Omdat Harrie van Buuren het wat te makkelijk deed raakte doelman Spierings gebles seerd. Hij moest zich op een bal storten terwijl Van Buuren het leer mak kelijk had kunnen weg werken. De blessure valt gelukkig mee aan Spie rings knie, maar ik wilde geen enkel risico nemen." In de Franse kleedkamer was trainer-coach Gaby Robert allesbehalve te spreken over zijn spelers. „Ik wist dat we het moei lijk tegen Nederland zou den krijgen, omdat wij niet meer de ploeg heb ben van een tijdje terug. Ze kunnen ons in ieder geval niet verwijten dat er in het Franse team oud- profs spelen." Dat was dan ook duidelijk te zien want het waren pure, en pure amateurs die tegen Nederland aantraden. Er volgt misschien nog een oefenwedstrijd voor het Nederlands elftal, maar zonder vrees lijkt men de tweede ontmoeting tegen Ierland tegemoet te kun nen zien. ARTHUR VAN RIJSWIJK Opstelling: Nederland: Spie rings (BVV), vervangen door Campen (CW), Cruyssen (RKC), Wisse (RKC), Brands (RKC), Van Buuren (RVC); Brekelmans (RKC), Henk de Graaf (IJsselmeervogels), Van der Ley (Vaassen); Jaan de Graaf (IJsselmeervogels). Mennega (ACV), Hazel hof (Hubert/Sneek), vervangen door Schemmekes (AFC). GOUDA Het Neder lands amateurelftal speelde gisteravond op het terrein van Olympia in Gouda een uitstekende wedstrijd tegen Fran krijk en zegevierde met 40 in dit vriendschap pelijke duel. Dat gold als voorbereiding op de tweede wedstrijd voor de kwalificatieronde voor het Europees kampioen schap landenploegen te gen Ierland, op 10 mei in Waalwijk. Nederland ver loor destijds de uitwed strijd met 2—1 in Ierland. Frankrijk had slechts één speler in zijn midden van de ploeg die Nederland vorig jaar uitschakelde in het voor-Olympisch toer nooi. Dat was Michel Pot tier die gisteravond aan voerder was maar geen moment kon imponeren. Frankrijk mocht nog blij zijn dat Oranje voor de ruim 1.000 toeschouwers het bij 4-6 liet. De ploeg speelde uitste kend en had bij de rust reeds eenvoorsprong ge nomen van 20. De wed strijd was ruim 15 minu ten oud toen André van der Ley (uit Vaassen) ver uit de meest opvallende speler, Nederland aan de leiding hielp na een uitste kend een-tweetje met Jan Mennega (A.C.V.). De kansen om de partijen in evenwicht te brengen kwamen er wel. Maar Pa trick Vacher miste alleen voor de B.V.V.-doelman Spierings. Doelman Go- dart was aan de andere kant allesbehalve klem- vast. In de 35ste minuut liet hij de. bal uit een schot van Jan Mennega los en in de rebound scoorde via een krachtig schot André van der Ley. Nederland zat al op rozen, 2—0. Ook de uitstekende Jaan de Graaf van IJssel meervogels had een be langrijk aandeel in de voorbereiding van het laatste doelpunt. Fran- krijks Guidicelli faalde even later alleen voor Spierings en toen hadden de Fransen hun kansen wel gehad. In de tweede helft was doelman Spie rings vervangen door de C.V.V.-doelman Kees van Campen. In de 28e mi nuut was de wedstrijd be slist, door een kopbal van Mennega, 3—0. In de 67e minuut werd deze speler gevloerd en mocht RVC- speler Harrie van Buuren van de uitstekende André van der Ley haalt uit voor een verwoestend schot. Nederland leidt even later met 1—0 Erik Bloem haalde een rare stunt uit, maar werd na een protest teruggezet. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Erik Bloem maakte gistermiddag op Duin- digt gekke sprongen. Met het paard Trouble Baker ging hij als tweede over de eindstreep achter de stalgenoot van eige naar Van Hout, King Kong met Dieter Weiss. Maar Bloem ging rustig de win- naarsring in. Twee van zijn col lega's protesteerden echter bij het rencomité. Terecht werd het paard wegens hinderen terugge zet van de tweede naar de vier de plaats. King Kong won dus voor Queen of Spirit en de ster ke Anna Boleyn die veel last had gehad van Kong Kong. De tweede ren van de middag werd gewonnen door Dieter Weiss en ook nu weer met het paard van eigenaar Van Hout uit Nijme gen. Jan Wagenaar werd op de Wassenaarse baan ook gehul digd al is de officiële huldiging komende zondagmiddag op de haan in Alkmaar. De baanver- eniging van Duindigt wilde de nieuwe Europese kampioen toch even in de schijnwerpers plaat sen. OOSTDUINPRIJS, 2520 m.: 1. Oba- rator J (G. W. van Eykelenborg) 3 36.2, 1.25.8; 2. Nolly Q; 3. O Bento Winn 3.40, pl 1,60, 4,50 2,90, kopp. 16,80, trio 186,60. HIRONDELLEPRIJS, 1800 m.: 1 King Kong (D. F. Weiss) 1.58.7, 2. Queen of Spirit; 3. Anna Boleyn. Winn stal 1,40, pl. 1,30, 1.90, 2,40, kopp. 8,90. ZORGVLIETPRIJS, 1600 m.: 1. Okos (L. Schoonhoven) 2.09.8, 1.21.11; 2. Margo G; 3. Korstina. Winn. 3,10 pl. 1,90, 3,10, 12,50. kopp. 14,80, trio 696,50. WESTDUINPRIJS. 2040 m.: 1. Prins Buitenzorg (J. van Dooyeweerd) 2.54.3. 1.25.4; 2. Nelwyn Bush; 3. Ombre Attaqueur. Winn. 22,70, pl. 3,90, 3.,30, 2,-, kopp. 77,—. ISHANTELPRIJS, 2000 m.: 1. Feuer- boy (D. F. Weiss) 2.10.8; 2. Hopeful Future S; 3. Coven Cat. Winn. 9,—, pl. 1,80, 1,70, 1,50, kopp. 19,10, trio 95,90. OCENBURGPRIJS, 2040 m.: 1. Nato du Bois (H. C. v.d. Tol) 2.52.3, 1.24.5; 2. Niels Areta; 3. Majoor Voorne Winn. 2.50, pl. 2,10, 10,-, 12,40 kopp. 71,90. MORGENSTONDPRIJS, 2120 m.: 1. Ka Anjo (H- W. Langeweg) 2.57.8, 1,23.1; 2. O. Mores; 3. Mike H. Winn. 9,20, pl. 2,90, 2,-, 2,-, kopp. 27,30. WAALDORPPRIJS, 2040 m.: 1 Lea Bond (C. A. van Leeuwen) 2.48.5, 1.22.6; 2. Keino; 3. Mike NardinclanL Winn. 4,60, pl. 2,20, 3,30, kopp. 19,60. JOB PALATAPRIJS, 2600 m.: 1 Pantokrator (H. J. v.d. Kraats) 2.57.2; 2. Arequipa; 3. Yvonne. Winn. 2,40, SI. 1,20, 1,40, 1,60, kopp. 5.-, trio 35,40. IJKDUINPRIJS, 2120 m.: 1 Orlow Eberhof (M. Bouwhuis) 2.59.1, 1.24.5; 2. Opstalan; 3. Parioca S. Winn. 2,-. pl. 1,50, 1,70, kopp. 3,80. Totalisatoromzet 344.482,- PARIJS In het eindtoernooi om het Europees voetbalkam pioenschap voor UEFA-ploegen, dat van 19 tot en met 28 mei in België wordt gehouden, zal Nederland in de groeps wedstrijden achtereenvolgens uitkomen tegen Zweden, Italië en Bulgarije. De Nederlandse ploeg speelt deze wedstrijden in Brugge, Knokke en Oostende. Aan het eindtoernooi, waarvan de finale op 28 mei in het Heyselstadion in Brussel wordt gespeeld, doen zestien landenploegen mee. MADRID De Westduitse ex-international Paul Breitner van Real Madrid, heeft per 1 juli a.s. een verbintenis afgesloten met de Bundesligaclub Eintracht Braunschweig. LONDEN Aston Villa heeft de Engelse Leaguecup gewon nen. In de tweede replay van de finale won Aston Villa op Old Trafford in Manchester na verlenging van Everton met 3—2. Na negentig minuten was de stand gelijk: 2—2. BOEDAPEST Hongarije heeft in het Nepstadion in Boeda pest een vrienschappelijke voetbalwedstrijd tegen Polen met 2—1 gewonnen. Bij de rust stonden de Hongaren met 1—0 voor door een doelpunt van Tibor Nyilasi in de 38e minuut. Drie minuten na de pauze zorgde Jan Nawalka voor de gelijkmaker, maar in de 75e minuut maakte Nyilasi er 2—1 van. Er waren 20.000 toeschouwers. PARIJS De uitslagen van de gespeelde wedstrijden voor de achtste finales van het toernooi om de Franse voetbalbe ker zijn: Bordeaux—Nimes 6—0 (Nimes geplaatst), Saint Etienne—Rouaan 2—0 (St. Etienne geplaatst), Lorient—Gueugnon 1—0 (Lorient geplaatst), Straatsburg—Nantes 3—1, (Nantes geplaatst), Nice—Vauban Straats burg 7—1 (Nice geplaatst), Paris St Germain—Sochaux 2—1 (Sochaux geplaatst). Dinsdag hadden Lens en Reims al de kwartfinales bereikt door overwinningen op respectievelijk Angers en Monaco. GLASGOW De uitslagen van de wedstrijden voor de Schotse eredivisie zijn: Ayr United—Kilmarnock 1—1, Dundee United—Aberdeen 2—3, Hearts—Hibernian 2—2, Motherwell—Celtic 3—0, Ran gers—Martick Thistle 2—1. BAZEL Het Zwitserse voetbalelftal heeft woensdag in Bazel een oefenwedstrijd tegen een Italiaanse selectie gelijk gespeeld: 0—0. Er waren 9.000 toeschouwers. OOST BERLIJN De uitslagen van de voetbalwedstrijden voor de halve finales van het toernooi om de Oostduitse beker zijn: Dynamo Dresden—FC Carl Zeiss Jena 2—0 Chemie HalleLok Leipzig 1—3. HAMBURG Het bestuur van de Bundesligaclub HSV heeft bevestigd dat Rudi Gutendorf per 1 juli 1977 de nieuwe trainer wordt. Gutendorf, die nu nog oefenmeester is bij het onderaanstaande Tennis Borussia Berlin, heeft een contract voor een jaar getekend. Hij volgt bij HSV Kuno Kloetzer op. ROME De supporters van de Italiaanse voetbalclub Cagla- ri op Sarinië zijn een handtekeningenactie begonnen om het stadsbestuur ertoe te bewegen de voetballer Gigi Riva tot ereburger van de stad Cagliari te benoemen. Riva heeft een dezer dagen afscheid als actief voetballer aangekondigd. ATHENE Het Griekse amateurelftal heeft Athene een kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap te gen Oostenrijk met 1—0 gewonnen. In de 39e minuut scoorde Kalenteroglou. Er waren 3000 toeschouwers. Van der Wiel kanshebber Rotterdam De strijd om het jeugdkampioenschap van Ne derland spitst zich in het schaaktoernooi te Rotterdam toe op een tweestrijd tussen de 18-jarige John van der Wiel uit Leiden en de 17-jarige Han Janssen uit Hoensbroek. Van der Wiel versloeg Gert-Jan de Boer uit Castricum, terwijl Han Janssen met zwart ex-kampioen Joan Baart een remise afdwong. Uitslagen zesde ronde: Janssen (Hoensbroek)—Baart (Oegst- geest) 1/2—1/2; De Boer (Castricu- m>—Van der Wiel (Leiden) O—l; Nag- tegaal (Baam)—Mulder (Den Haag) 1—0; Ludden (Enschede)—Ter Haar (Amsterdam) 1—0; Stehouwer (Rot terdam)—De Roode (IJmuiden) 0—1; Van der Poel (Huizen—Douma (Am sterdam) 0—1; Van der Scheer (Drouwenerveen)Van Mil (Eindho ven) 0—1; Bosch (Leiden)Hauwert (Bergen) 1—0; Douven (Sittard)—Li- cher (Ermelo) 1—0; Boersma (Heer enveen)—Brouwer (Vlissingen) 0—1. Afgebroken partij uit de vijfde ron de: Bosch—Douven 1/2—1/2. Vierde ronde: Ter Haar—Baart 1/2—1/2, Van der Wiel—Janssen 1-2-1/2. Stand 6e ronde: Janssen en van der Wiel 5, Baart, Ludden en Nagtegaal 4, de Boer, van Mil, De Rooae en Douma 3 1/2, Mulder, Ter Haar en Bosch 3, Ste houwer, Van der Poel en Douven 2 1/2, van de Scheer en Hauwert 2. Licher 1 1/2, Broersma en Brouwer Sportwereld DEN HAAG - Voor de Neder landse damesvolleybalploeg die binnenkort in Epe en Westver- voort kwalifikatie-wedstrijden voor het Europees kampioen schap moet spelen zijn de vol gende speelsters geselecteerd: Jos Bakker, Jose Bremer, Hele- ne Kat, Irene KI under, Evelien van der Laag, Marja van Leeu wen, Min an Mens ink, Lidy Schut, Marian Spring in 't Veld, Stofke van Strien en Aukje de Vries. DEN HAAG - De Nederlandse rugbyploeg, die op 17 april (sportpark Hilversum) tegen Ts- jecho Slowakije speelt, is als volgt samengesteld: Theo Oort wijn, Wim Peperkamp, Peter Overakker, Rob Brouwer, Amol Michel, Chris Schroder, Vincent Triebert, Wil Rijsdam, Ad van der Zanden, Ton van der Loos, Kees Koemans, Hessel Wubs, Bert-Jan Boegschoten, Kees Helder en John van Altena. HYERES - De Nederlanders Sjoerd en Erik Vollebregt heb ben tijdens de internationale zeilweek van Hyeres in Zuid Frankrijk, de eerste wedstrijd in de F.D.-klasse gewonnen. Een dag later zijn zij tweede gewor den. In de derde race bereikten de Vollebregts niet de eerste tien. LONDEN De strijd om de Europese bokstitel in het mid dengewicht tussen Rudi Koop- mans en Alan Minter, die op 9 mei in het sportpaleis Ahoy* zou worden gehouden, is op losse schroeven komen te staan. Min ter heeft aan zijn nederlaag van dinsdagavond tegen de nog on geslagen Amerikaan Ronnie Harris een vrij ernstige blessure overgehouden. (Van onze speciale verslaggever) TAVANGER FC Den Haag heeft zijn -putatie in Noorwegen hoog gehouden, oor de speciale binding tussen het Scandi navische land en het Zuiderpark in het verleden veelvuldig uitmondend in Noorse ipelers in Den Haag en op dit moment de lanwezigheid van Roger Albertsen in de jloeg is FC Den Haag erg populair. Dat ichept verplichtingen en manager Fred van Hal heeft de spelers daar gisteren voor het »egin van het duel met het Noorse elftal nadrukkelijk op gewezen. De speech van Van Hal was niet tot dove mansoren gericht, want FC Den Haag heeft ia het (te voorzichtige treffen tegen Feye- aoord) revanche genomen. Met een hartver warmende strijdlust werd een zege van 2—0 Behaald, hetgeen bij trainer Anton Malatins- cy de hoop doet groeien dat zijn equipe ijdig weer in vorm zal zijn voor het beker- luel tegen PEC Zwolle. Maar belangrijker dan de triomf op het Noorse elftal, dat zich voorbereidt op de aanstaande kwalifikatiewedstrijden in de Banloop naar het wereldkampioenschap en gisteren voor het eerst sinds de Scandinavi sche winterstop bijeen (de competitie begint in Noorwegen overigens pas over veertien dagen), was het feit dat Henk van Leeuwen voor het eerst na zijn meniscusoperatie weer in de ploeg was en zelfs het duel uitspeelde. De Haagse spits smaakte het genoegen een maal te scoren, hetgeen zijn zelfvertrouwen niet onaanzienlijk heeft opgevijzeld. „Het ging erg lekker", stelde Van Leeuwen opge wekt vast. „Na de wedstrijd had ik welis waar een wat stijve knie, maar dat is niet abnormaal. Ik denk wel komende zondag tegen Amsterdam te kunnen spelen". Gehandicapt FC Den Haag begon het duel overigens gehandicapt. In de middaguren werd doel man Hans Galjé door een keelontsteking getroffen en geraadpleegde Noorse artsen adviseerden de Haagse leiding Galjé niet te laten spelen. Daardoor kreeg René van Antwerpen weer eens een kans in de hoofdmacht, waarin Noël moest wijken voor de herstelde Van Leeuwen in verge lijking met de ploeg die zondag tegen Feyenoord speelde. De „nieuwe" frontlijn van FC Den Haag ontpopte zich als behoorlijk slagvaardig, hetgeen werd uitgedrukt in schoten van het trio aanvallers, alsmede Roger Albert sen die regelmatig in de voorste linies opdook. Het offensief van FC Den Haag wierp al in de tiende minuut vrucht af. Aad Mansveld kwam op de van hem be kende wijze op en lanceerde vanaf de rechterkant een schot. Op het slechte veld (er werd niet zoals gepland in het be sneeuwde Sta vanger gespeeld, maar in een dertig kilometer verder liggend stadionne tje met een zachte grasmat) stuiterde de bal in de richting van de Noorse doelman die de bal tot zijn schrik onder zich door in het doel zag verdwijnen. Na deze vroege voorsprong onderscheidden Mansveld, Ko- revaar en Van Leeuwen zich met schoten op het Noorse doel, die echter geen succes opleverden. Vervangen Na een half uur werd Roger Albertsen, die zich niet geheel fit voelde, vervangen door de zich actief tonende Oeki Hoekema. Vijf minuten na de rust was Mansveld ook betrokken bij de tweede treffer. De Haagse libero rukte opnieuw op en uit zijn passje kon Henk van Leeuwen vanaf de rand van het strafschopgebied scoren. Na deze ontstane marge verplaatste het spel zich enigszins naar de Haagse helft, waarbij Tom Lund en Iversen zich onderscheidden, maar niet tot scoren konden komen. Ook spelverdeler Kvia maakte een sterke indruk. FC Den Haag kon in het door bijna 5000 toeschouwers bijgewoonde duel de nul vast houden. FC Den Haag: Van Antwerpen; Toet, Mansveld, Van Vliet, Korevaar; Kila, Perazic (v.a. 75. Ouwe hand), Albertsen (v.a. 30 Hoekema); Jol, Van Leeu wen, Swanenburg. Anton Malatinsky weer vertrouwen FC Den Haag wil Noors trainingskamp (Van onze verslaggever) STAV ANGER - FC Den Haag hoopt in augustus een trainings kamp te kunnen beleggen in Noorwegen. Manager Fred van Hal denkt mede door de good will die de Zuiderparkploeg in het fjordenland heeft en na de zege van gisteren voldoende contacten te kunnen leggen om Roger Albertsen dat te realiseren. achtergebleven.... Roger Albertsen zondag afwezig (Van onze verslaggever) STAVANGER - Roger Al bertsen zal zondag ontbre ken in het duel met FC Am sterdam. De Noor, die zich tijdens de wedstrijd tegen Noorwegen moest laten ver vangen, is in zijn geboorte land achtergebleven wegens familie-omstandigheden. Hij moet in het hoge noorden een begrafenis bijwonen en kan daardoor niet tijdig te- Henk van Leeuwen maakte een uitstekende rentree. Hij verwacht er rug zijn. komende zondag tegen FC Amsterdam weer bij te zijn.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13