mededelingen gemeentebestuur leiden 4 tm 8 april 77 MET PASEN ER'N PAAR DAGEN TUSSENUIT? TE HUUR LEIDSE SPAARBANK nieuwe Opeis Kadett Special/Kadett City en Ascona Motorhuis Verhuur kwaliteitsverhuur verhuur met zekerheid; Motorhuis Verhuur Voorde eerste loopschoentjes gaat U natuurlijk naar een speciaalzaak aankomende slagers PAGINA 12 LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 APRIL 1977 Vanaf 1 april 1977 voor korte en langere termijn: bij een nieuw autoverhuurbedrijf met een oude, vertrouwde naam een naam, die borg staat voor er worden uitsluitend nieuwe auto's verhuurd, alle auto's zijn uitgerust met autoradio, bij verhuur op langere termijn zeer gunstige voorwaarden, altijd snel een auto voor u klaar, voor zakelijk of privé gébruik desgewenst met automatische versnellingsbak. de auto's worden verhuurd volgens de voorwaarden van het nieuwe BOVAG-autoverhuurcontract, kosteloos reserveren, dus u bent zeker van een auto wanneer u deze nodig hebt. vraag inlichtingen aan' Vondellaan 80 - Postbus 44, Leiden vragen naar de heer Th. W. de Goede Telefoon 071-769313, na 18.00 uur 071-891195. Wij besteden de grootste aandacht aan de voetjes van Uw kind. Wij hebben kinderschoenen in 5 wijdtematen SCHOENHANDEL BOONS Speciaalzaak in kinderschoenen Rijnstraat 3 Utrechtse Veer 15, Leiden tel. 071-124162 's-Maandags gesloten en tussen de middag van half een tot half twee. Bouw- en Aannemersbedrijf J. SCHOUTEN B.V. SL Bonifaciusstr. 13 Leidschendam vraagt: ALLROUND TIMMERLIEDEN Sollicitaties dagelijks aan bovengenoemd adres of tel. 070-27.96.00. SLAGERIJ DE VALK Waar u ook heengaat, naar de Ardennen, het Harzgebergte of Yorkshire? De spaarbank zorgt voor buitenlands geld en reisverzekeringen. Spaargirorekeninghouders kunnen ook de beschikking krijgen over Eurocheques. Verkiezingen 2e kamer Verkiezingen tweede kamer op 25 mei jls. Zoals bekend worden op 25 mei a.s. verkiezingen gehouden voor de tweede kamer. Hieronder volgt een overzicht van de gang van zaken voorafgaand aan deze verkiezingen en van de mogelijkheden om toch uw stem uit te Oaten) brengen als u op 25 mei persoonlijk verhinderd bent om dat te doen. Oproeping-s kaart Alle stemgerechtigde Leidenaars ontvangen uiterlijk 29 april a.s. een oproe- pingskaart thuis. Daarop staat aangegeven in welk stemdistrict en stemlokaal u uw stem kunt uitbrengen. De stemlokalen zijn op 25 mei geopend van 8.00-19.00 uur. Hebt u op 29 april a.s. nog geen oproepingskaart ontvangen, dan kunt u er een halen op het stadhuis bij de afdeling bevolking, loket 5, of op de dag van de verkiezingen zelf in het stemlokaal. Stemmen bij volmacht Bent u op 25 mei a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders machtigen om dat voor u te doen. Voor dit „stemmen bij volmacht" bestaan twee verschillende mogelijkheden. Allereerst is er de al lang bekende manier. Deze komt hier op neer dat u op het stadhuis gratis een formulier kunt krijgen dat u moet invullen. Dit formulier moet ondertekend worden door u zelf en door degene, die u voor u wilt laten stemmen. Na invulling en ondertekening moet dit formulier uiterlijk 11 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis, waar u op 12 april 1977 was ingeschreven. Opsturen naar het gemeentehuis kan ook, tot uiterlijk 11 mei. Degeen die namens u uw stem mag uitbrengen krijgt dan een „volmachtlegitimatiekaart". Daarmee kan hij of zij voor u gaan stemmen in elk willekeurig stembureau, dus ook in een andere gemeente. Verder is er een nieuwe en zeer eenvoudige mogelijkheid gekomen om bij volmacht te stemmen. Dat gaat als volgt. Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld, moet het door u en uw gemachtigde worden ondertekend. Met deze ingevulde en ondertekende oproepingskaart kan uw gemachtigde gewoon op de dag van de verkiezingen voor u gaan stemmen in uw stemlokaal. Aan deze eenvoudige manier van stemmen bij volmacht zijn echter twee voorwaarden verbonden: 1. u en uw gemachtigde moeten beiden staan ingeschreven in een en hetzelfde stemdistrict 2. uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbrengen met zijn eigen stem. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis regelen, tot op de dag van de verkiezingen toe. Stemmen in een ander stembureau Weet u nu al zeker dat u op 25 mei niet in uw woonplaats bent of in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen, dan kunt u op het stadhuis een „kiezerslegitimatiekaart" aanvragen. Daarmee kunt u in elk willekeurig stembu reau uw stem uitbrengen. Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt u na ontvangst van uw oproepingskaart op het stadhuis een gratis formulier krijgen, dat u moet invullen en ondertekenen. Daarna levert u het samen met uw oproepingskaart in bij de afdeling bevolking. Dat kan tot uiterlijk 20 mei 1977. Opsturen van formulier en oproepingskaart naar de afdeling bevolking is ook mogelijk, maar dan tot uiterlijk 10 mei 1977. Inlichtingen Voor inlichtingen over het vorenstaande kunt u terecht bij loket 5 de afdeling bevolking op het stadhuis. Deze afdeling is dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. Telefonische inlichtingen kunt u krijgen onder nummer 145344 (stadhuis), toestel 327. Commissievergaderingen Commissie sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur. Donderdag 7 april a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Voorbereidingskrediet voor de vestiging van de centrale bibliotheek in het voormalig Heerenlogement en Van der Heide complex en herstel van de woonfunctie van dat complex. Krediet voor aanschaf nieuwe auto t.b.v. dienst sociale werkvoorziening. Principe-voorstel inzake garantieverlening in verband met bouw toegevoegd crematorium aansluitende aan de begraafplaats Rhijnhof en een rekening- cour antkrediet Aanschaffing goederen t.b.v. dienst sociale werkvoorziening tot een bedrag van 11.255.-. 0 Instelling en benoeming leden van de commissie als bedoeld in artikel 6 j, eerste lid van de Wet Bejaardenoorden met verordening terzake. Aanvullend krediet voor bouw Weidepaviljoen. Aanvullend krediet voor verbouw gebouw Irene. Voorbereidingskredieten t.b.v. diverse objecten voor het psychiatrisch Zie kenhuis Endegeest c.a. Commissie ruimtelijke ordening en openbare werken. Donderdag 7 april a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: f Toelichting stand van zaken integrale binnenstadsplan en plan van aktie door de projectgroep voor de binnenstad. Standaardbeding in verkoopcontracten inzake doorverkoop. Overzicht van genomen raadsbesluiten tot uitvoering van werken en de voortgang daarvan. Voorbereidingskrediet voor de vestiging van de centrale bibliotheek in het Heerenlogement en het van der Heide-complex en herstel van de woonfunc tie in dat complex. Krediet t.b.v. het ontwerpen van een bestemmingsplan voor de Vogelwijk. O Aankoop van panden in de Prinsenstraat. Verkoop van een stuk grond a.d. Stationsweg aan bouwbedrijf Niersman b.v. Commissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 4 april a.s. om 20.00 uur in de B en W kamer van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-regeling vergoedingen voor leden van de raad en voor leden van commissies, niet zijnde raadslid (met inbegrip van het reglement op de fraktie-assistentie). Ontwerp-raadsvoorstel wethouderssalarissen. Commissie Volkshuisvesting Dinsdag 5 april a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Plaatsen van 50 tijdelijke wooneenheden in de Waard in verband met vervangende nieuwbouw in Noord. Bezwaar van bewoners rondom de Arubastraat tegen de aanwezigheid van tijdelijke wisselwoningen in de Arubastraat 0 Aanpassing woningwetwoning Havikshorst 11 ten behoeve van een minder valide Voorstel inzake aankoop van panden in de Prinsenstraat. Verzoek van de N.V.V.-werkgroep volkshuisvestingsbeleid inzake toezending van stukken van de commissie voor volkshuisvesting. Periodiek overzicht voortgang van werken per 1 december 1976. Jaarrekening 1974/1975 van de woningbouwvereniging „Ons Belang". Afdoening twee amendementen, ingediend bij wijziging bouwverordening augustus 1975. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: 1. Academisch Ziekenhuis Leiden. Oprichten van door elektromotoren gedre ven installaties tb.v. de distributie van drinkwater in gebouw 64. Perceel Rijnsburgerweg 10. 2. Academisch Ziekenhuis Leiden. Oprichten van door elektromotoren gedre ven installaties voor de noodpompinstallatie tb.v. de drinkwatervoorziening in gebouw 66. Perceel Rijnsburgerweg 10. 3. Academisch Ziekenhuis Leiden. Oprichten van door elektromotoren gedre ven installaties tb.v. het transporteren van rioolwater in gebouw 67. Perceel Rijnsburgerweg 10. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 1 april 1977 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 1.19 april 1977 om 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis 2.19 april 1977 om 15.00 uur in kamer 210 van het stadhuis 3.19 april 1977 om 15.30 uur in kamer 210 van het stadhuis Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleep kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare hoorzitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn, schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openhaar gemaakt. Diversen Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat op de gemeentesecretarie kamer 316 van het stadhuis voor een ieder ter inzage liggen de besluiten van de gemeenteraad van 28 maart jl. waarbij wordt verklaard, dat de vaststelling c.q. herziening van een bestemmingsplan wordt voorbereid voor: 1. het gebied tussen Hooigracht, Nieuwe Rijn, Herengracht en Oude Rijn, zoals staat aangegeven op de tekening 12 ST 5992; 2. het gebied tussen Korte Mare, Langegracht, Volmolengracht en Oude Vest, zoals aangegeven op de tekening 12 ST 6840; 3. het gebied tussen Herengracht, Zuidsingel, Binnenoostsingel en Oosterkerk straat, zoals aangegeven op de tekening 12 ST 6814; 4. het Waardeiland, zoals dit is aangegeven op de tekening 34 ST 5377. Leiden 1 april 1977, De Burgemeester van Leiden Dr. A. J. Vis Commissie voor de beroepschriften De commissie voor de beroepschriften van de gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling van de commissie, op donderdag 7 april a.s. om 15.55 uur in het stadhuis, kamer 263, uitspraak doen op het beroep van de heer K. J. de Boer tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 31 januari 1977, houdende aanschrijving tot verbetering van de woning Melchior Treublaan 25, alhier. Werkgroep Wijkraden De volgende openbare vergadering van de werkgroep vindt plaats op donder dag 7 april a.s. om 19.30 uur in kamer 204 van het stadhuis. Aan de orde komen: Vervolg discussie van de op 17 maart j.l. gehouden vergadering. Renovatiespreekuur Bureau Huisvesting Het renovatiespreekuur van Bureau Huisvesting, dat elke dinsdag wordt gehouden van 2 tot 3 uur, komt op dinsdag 5 april a.s. te vervallen. Het eerstvolgende spreekuur is weer op dinsdag 12 april a.s. Reconstructie Sumatrastraat Maandag 18 april a.s., 's avonds om 9 uur, wordt in het gebouw van de speeltuin Oosterkwartier aan de Borneostraat een informatieve vergadering gehouden over de reconstructie van de Sumatrastraat in verband met de naderende voltooiing van de brug over de Rijn naar het Waardeiland. Nadere bijzonderhe den hierover worden gepubliceerd in de eerstkomende „Kooiklok". Sluiting stadhuis en gemeentelijke diensten De gemeentesecretarie en de gemeentelijke diensten en bedrijven zijn in verband met de feestdagen op vrijdag 8 april Goede Vrijdag en maandag 11 april (Tweede Paasdag) a.s. voor het publiek gesloten. Verder gelden de volgende regelingen: Musea Het stedelijke museum De Lakenhal en het molenmuseum De Valk zijn tijdens de feestdagen wel geopend. Op Goede Vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op de Tweede Paasdag eveneens van 13.00 tot 17.00 uur. Openbaar Slachthuis Het Openbaar Slachthuis is alleen op Goede Vrijdag open en wel 's ochtends van 8 tot 9 uur voor het afhalen van vlees uit de vleesruimte door gebruikers. Voor het slachten van varkens kan men terecht op do.morgen 7 april a.s. tot 12.00 uur. Huisvuil-ophaaldienst Op Goede Vrijdag en Tweede Paasdag wordt er door de Reinigingsdienst geen huisvuil opgehaald. In plaats daarvan wordt het huisvuil van vrijdag a.s. opgehaald dinsdag 12 april en het huisvuil van maandag a.s. op donderdag 14 april. Men wordt dringend verzocht op vrijdag 8 en maandag 11 april geen huisvuil langs de straat te zetten.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 12