RPS verkoopt ook Leids huizenbezit Tijd rijp voor oplossing parkeernood binnenstad I Arka en Kabo s willen overleg f vacaturestops I universiteit Pieterswijk klaagt over café-overlast - Groot i Malle feest met Pietje „DE KOOF WENST OP KORTE TERMIJN RECONSTRUCTIE SUMATRASTRAAT WOENSDAG 30 MAART 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN/NOORDWIJK Oil- ^•Ider de bewoners van RPS-wo- ningen in Noordwijk, Amstel- ,r<^ veen en aan de Leidse Boerhaa- velaan is grote ongerustheid ontstaan over de verkoop van '•"t de woningen door de Rijkspost spaarbank. De bewoners clai men het voorkeursrecht van ip. De RPS zou de woningen 'inmiddels al hebben verkocht /-•ijaan de beleggingsmaatschappij Duvera bv in Amstelveen. Staatssecretaris Van Huiten beeft vorige week toegezegd e'n^ te maken aan de ver koop-activiteiten van de Rijk- bn spostspaarbank. De bewoners ifl. van de RPS-woningen hopen, dat de demissionaire bewinds- man de overdracht van de wo- ^■ningen kan verhinderen, zodat ^Bijj de mogelijkheid tot koop £flhebben. De verkoopovereen- ^^komst tussen de RPS en Duvera bv is inmiddels gesloten; het is •hl niet bekend of de overdracht al heeft plaatsgehad. De bewoners van de 115 flatwo ningen aan de Leidse Boerhaa- BEWONERS WILLEN TRANSACTIE ONGEDAAN MAKEN velaan hebben deze maand een zodat de bewoners momenteel brief van de overheidsinstelling niet weten wie hun verhuurder RPS ontvangen waarin hen js. Overigens zijn de bewoners wordt meegedeeld, dat de flats eerst doormiddel van deze brief zijn verkocht. In de brief wordt ingelicht over de verkoop. De de verkoopdatum niet genoemd, RPS heeft een gelijksoortige werkwijze toegepast bij wonin- formeerd. Hij zegde toen het gen in Amstelveen en Noord- nemen van maatregelen te over- wijk. Staatssecretaris Van Hul- wegen, ten werd vorige week tijdens een verkiezingsbezoek aan Lisse De beleggingsmaatschappij Du over de RPS-activiteiten gein- vera bv in Amstelveen wil een deel van de van de RPS gekoch te woningen verkopen als de huidige huurders een einde ma ken aan de huurovereenkomst. In Noordwijk heeft Duvera bv eenzijdig het huurcontract ge wijzigd en de opzegtermijn van drie maanden verkleind tot één maand. De eengezinswoningen in Noordwijk zullen in elk geval worden verkocht. Van de huidi ge bewoners van de 24 Noord wij kse eengezinswoningen is 96 procent geïnteresseerd in koop, zo blijkt uit een enquete die deze week is gehouden. Het is .echter niet bekend of Duvera bv aan de huidige huurders wil verkopen (huizen in bewoonde staat leveren minder op). De actievoerders in Noordwijk heb ben inmiddels een makelaar in de hand genomen die pogingen in het werk stelt te bemiddelen bij de verkoop van de huizen van Duvera aan de huurders. Volgens een van de actievoer ders zou de makelaar bij Du vera te horen hebben gekregen dat het bedrijf niet "geinteres- seerd is in verkoop. ADJUNCT-SECRETARIS KvK BIJ AFSCHEID: Muziek uit duizenden In bet Leids Vrijetijdscentrum aan de Brcestraat heeft morgen 31 maart een operetteconcert onder de titel „Muziek uit duizenden" plaats. De amateur operettevereniging „De Troubadours" uit Oegstgeest brengt bekende operettemuziek ten gehore. Op bet programma staat muziek uit „lm weissen Rössl", „Der Vogelbkndler", „Das Land des LacBelns", „Der Zigeunerbaron", „Rosen aus dem Silden", „An der schonen blauen Don au". De solisten zijn Corine van de Graaf, sopraan, Tineke Knoester, alt, en Koos Kiens, tenor. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door Meta Reynhoudt. Het operetteconcert begint om aebt uur. De toegangsprijs is 2.50. Armand De Nederlandse zanger Armand treedt vrijdag 1 april op in het Leidse Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66. Ar mand maakte zijn eerste plaat „Dat is nou de pest" in 1965. De zanger begeleidt zichzelf op gitaar en mondharmonica. Behalve Armand zullen drie Leidse dichters optreden te weten Manuel Kneepkens, Frank Koenegracht en Henk Werkhoven. Zij lezen voor uit eigen werk. Tenslotte worden twee korte Nederlandse films namelijk „Versier de leegte" van Erik Terpstra en „CCC Country rock inc." van Flip Jansen gedraaid. Het programma begint om acht uur. De toegangsprijs is f 2.50 voor leden en 3.50 voor niet-leden. Jubileum M Ham - IN STADSGEHOORZAAL LEIDEN „Er is nu lang genoeg gepraat. Het wordt nu tijd dat er daadwerkelijk iets aan de bereikbaarheid van de Leidse binnenstad wordt verbeterd". Dat waren de woorden waarmee de adjunct-secretaris van de Leidse Kamer van Koophandel, mr. R. W. A. Zweerts (35) gistermiddag afscheid nam van Leiden. De heer Zweerts heeft per 1 april een functie aanvaard bij de NATO in Brussel na acht jaar lang de Leidse Kamer van Koophandel te hebben gediend. In een afscheidswoord namens het gemeentebestuur van Lei den stelde wethouder M. van Aken (economische zaken) dat mr. Zweerts in Leiden een markante plaats achter laat die uiterst moeilijk op te vul len zal zijn. De wethouder prees de activiteiten en de in zet van de scheidende adjunct secretaris en alles wat hij voor de Leidse gemeenschap heeft gedaan, ook in zijn functie als directeur van de Stichting Huisvesting Werkende Jonge ren. Van Aken typeerde mr. Zweerts als „iemand met een eindeloos geduld en een bij zondere diplomatieke gave, die een aantal aanzetten heeft we ten te geven en initiatieven heeft ontplooid waar de Ka mer van Koophandel verder mee uit de voeten kan". Na mens het college kreeg Zweerts van Van Aken de Leidse tegel aangeboden als herinnering aan de sleutelstad. Wegenwachthulp In zijn afscheidswoord stelde de scheidende adjunct-secreta ris blij te zijn dat er nog steeds een open gesprek met de ge meente Leiden gaande is on danks de verschillen van in zicht die er dikwijls waren en nog zijn. „Het bedrijfsleven is volledig doordrongen van uw optimale inzet", zei mr. Zweerts aan het adres van de wethouder, „al is het vaak niet meer dan een soort wegen wachthulp die u te bieden hebt". Zweerts constateerde dat het evenwicht tussen wat stedebouwkundig wenselijk en economisch gezien noodzake lijk is in Leiden nog niet altijd .aanwezig was, maar bespeur de daartegenover toch de mo gelijkheid van een doorbraak op dit gebied in de naaste toekomst. „Ik zie de toekomst positief tegemoet: zo langzaam ■F LEIDEN Jeugdig Leiden kan aanstaande zondag met volle 9.8 teugen genieten van de jubi- leumshow met Malle Pietje, de handelaar in lompen en oude pan metalen bekend uit de TV-serie Swiebertje. Na een toernee door heel Nederland komt Pietje in HuLeiden zijn 100ste voorstelling geven. De jeugd uit Leiden en omstreken kan zondagmiddag wrj) om 13.30 uur in de Stadsgehoor- Aa zaal terecht en bij voldoende sen belangstelling wordt voorstél- '®n( ling 101 er om vier uur aanvast JS geplakt. (I Op het programma staan onder m meer vier korte films met onder V* meer de Dikke en de Dunne. (1| -Popeye en de Rose Panter. De aJ speciale attractie is natuurlijk Malle Pietje zelf met wie een van de kinderen samen op de foto mag. Daarvoor moet het entreebewijs goed bewaard blij ven, want de gelukkige wordt middels loting aangewezen. De jeugd kan zich ook opgeven voor een talentenjacht met als hoofdprijs een langspeelplaat naar keuze en een serie troost prijzen. Ieder tussen 3 en 13 jaar met een leuk stemmtje of de nodige kunsten op toneel en muziekgebied kan meedoen en zich daarvoor tussen 10.00 en 13.00 uur op zondag aan de zaal opgeven, tegelijk bij de aan schaf van een kaartje (3,50 per persoon). De voorverkoop van kaartjes is trouwens ook op za terdag van twee tot vier uur aan de Stadsgehoorzaal. LEIDEN De Arka en Kabo willen op korte termijn gehoord worden over de voorgenomen vacaturestops in verschilllende afdelingen van de universitaire gemeenschap. Zoals bekend zou de universiteit vacaturestops willen instellen om butgetaire rede nen. Tijdens een vergadering van de in de sector wetenschappelijk onderwijs samenwerkende amb- tenarenorganisaties werd gister avond gewezen op de gevolgen die een dergelijke maatregel kan hebben voor de personeel sleden. In de eerste instantie zullen de uitzendkrachten wor den geweerd. Dit zou betekenen dat het werk van deze machten door de vaste personeelsleden zal moeten worden overgeno men. Bovendien kan de positie van de WSW-krachten die bij de universiteit werkzaam zijn in het gedrang komen. Zij hebben minder kans om een vaste aan stelling te krijgen, terwijl zij doorgaans wel werk van vaste krachten verrichten. Enkele vertegenwoordigers van de ambtenarenorganisaties ver klaarden zich in principe met tegen een vacaturestop maar wel wanneer die zonder overleg wordt ingevoerd. De Arka en Kabo wensen van het college van bestuur van de universiteit argumenten en motieven waar om tot deze maatregel is overge gaan. aan begint het klimaat gunsti ger te worden", vond Zweerts. Parkeerprobleem Speciale aandacht besteedde de scheidende voorman van de Leidse Kamer van Koop handel aan de bereikbaarheid van de binnenstad en de di rect daarmee samenhangende parkeerproblemen. Hij stelde te hopen en te verwachten dat het binnenkort mogelijk zal zijn binnen de bestaande in frastructuur en zonder de hui dige stedebouwkundige sa menhang in het stadsbeeld te verstoren op dit terrein toch een positieve ontwikkeling te bereiken. „We hebben nu lang genoeg gepraat", aldus mr. R. Zweerts. Oud-wethouder en CDA-raadslid in de Leidse gemeenteraad M. Ham recipiëren gisteravond ter gelegenheid van zijn veertig jarig jubileum als ambtenaar. De heer Ham werkt bij de belastingdienst als inspecteur. De receptie werd druk bezocht. De heer Ham moest enkele honderden handen schudden en werd rijkelijk overladen met geschenken. LEIDEN De vereniging voor Pie- ters- en Academiewijk heeft ander maal een noodkreet naar het Leidse gemeentebestuur gezonden met be trekking tot de overlast van etablisse menten in de wijk. In een brief aan de raad en het college van b en w stelt het bestuur van de vereniging dat de bewoners zich bedreigd voelen en zich 's avonds niet meer op straat durven te begeven. Ter illustratie vermeldt het bestuur het voorval van een jonge vrouw, die rond elf uur 's avonds uit haar auto op het Pieterskerkplein stapte en een mes in haar rug kreeg. Voorts wordt de voortdurende over last van cafés in de wijk genoemd. Met name het café ,,'t Gerecht" aan de Lockhorststraat en Samantha's bar aan de Langebrug blijken de boosdoe ners. Een buurtbewoonster die ver na twaalven in 't Gerecht kwam vragen of de muziek wat zachter kon kreeg bijna een bierglas naar haar hoofd. Ook Samantha's bar is een voortdu rende bron van ergernis. Volgens het bestuur van de vereniging hebben de bezoekers van de bar nooit van par- keervoorschriften gehoord. Auto's worden vlak langs de huizen en op stoepen geparkeerd. Tenslotte wijst het bestuur erop dat de sluitingstijden nauwelijks worden nageleefd. Dit gezien het tijdstip waar op het lawaai bij het verlaten van de bar losbarst. VVD De VVD-afdeling Leiden houdt vanavond een algemene ledenvergadering in restaurant „Nieuw Minerva". De heer drs. A. Leijten, kandidaat-lid voor de Tweede Kamer spreekt over de algemene politieke situatie en over de grondpolitiek. De vergadering begint om negen uur. De overhan diging van de Leidse te gel door wet houder Van Aken (rechts) aan mr. Zweerts Werkmans Wilskracht Harmonie „Werkmans Wilskracht" geeft zaterdag 2 april een concert in de Stadsgehoorzaal. Het concert begint om acht uur. Het concert wordt gegeven ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de kapel. Medewerking verlenen de arbeiders- muziekvereniging „Nieuw Leven", de Katholieke Leidse Har moniekapel en de muziekvereniging „De Burcht". De jubile rende harmoniekapel treedt voor de pauze op met onder meer „March of Friendship", „Mexican trumpets" en Ballad of the green barets", Nieuw Leven" brengt na de pauze Zemire et Azor", de Katholieke Harmoniekapel onder meer „Rock around the clock" en „De Burcht" onder meer Zuida- merikaanse muziek. Het concert wordt besloten met een gezamenlijk optreden van „Werkmans Wilskracht, de Kath olieke Leidse Harmoniekapel en „De Burcht". LEIDEN De stichting wijk- comité „De Kooi" heeft er bij het gemeentebestuur op aange drongen spoedig tot reconstruc- van de Sumatrastraat over te gaan. In een brief aan de leden van de gemeenteraad stelt het wijkcomité dat mag worden verwacht dat de Suma- trabrug spoedig gereed zal zijn. Het comité herinnert de raad aan de belofte dat de brug niet eerder zal worden opgengesteld dan nadat de Sumatrastraat zal zijn aangepast. Overigens is het wijkcomité tegen het besluit van de raad de Sumatrabrug aan te leggen in beroep gegaan bij de Kroon. Hangende dit beroep is de gemeente voortgegaan met de bouw van de brug. Nadat het comité een bevestiging van ont vangst had ontvangen is het be roep op onnaspoorbare wijze verdwenen. „Wij vragen ons af, of dit eveneens past in het spel dat wordt gespeeld met betrek- king tot de plannen van het gemeentebestuur", aldus wijk comité „De Kooi". Door dit alles is „De Kooi" ern stig verontrust. Het wijkcomité vraagt het gemeentebestuur op korte termijn een hoorzitting over de reconstructie te houden. Tevens verzoekt het de gedane toezeggingen schriftelijk te be vestigen „Zodat omtrent uw be doelingen geen onduidelijkheid blijft bestaan. Het behoeft geen betoog dat de waarachtigheid van het college in onze wijk ernstig in twijfel wordt getrok ken en dat daaruit bepaalde consequenties kunnen voort vloeien", aldus het wijkcomité. Paasbingo Wandelsportvereniging Zuid-Westhoudt vrijdag 1 april een paasbingo-avond in cagé-restaurant ,,'t Parlement" aan de Nieuwe Rijn 52. De kosten bedragen f 0.50 per ronde. Aanvang acht uur. Koffieconcert Het kamerkoor en een kamerorkest van Collegium Musicum geven zondag 3 april een koffieconcert in de Lutherse kerk. Hooglandse Kerkgracht 26. Op het programma staan werken van Monteverdi, Sweelinek, Byrd, Diepenbrock, Hkndel en het tweede Brandenburgse concert van Bach. Het concert begint om twee uur (zomertijd) Kaarten fijn uitsluitend aan de zaal verkrijgbaar i 2.50. ten bloemengroet bi| tegenspoed Fleufop Interflora staal er voor in. Koninginnegracht 135. Den Haag V7 Fleuropbloemist accepteert Wn VW geschenkbon als bloemencheque. Ëj,

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3