op Tenerife al 579 levens „Beslissing AZL niet opschorten LAMAN - ZIJLSINGEL 2 ooo ftinp GEELTJE VAN STOOP SLACHTOFFERS UIT LEIDSE REGIO Staatssecretaris Hendriks in Leiden: LEIDEN „Ik zie geen reden om, nu het kabinet demissio nair is, de beslissing over de vernieuwing van het Acade misch Ziekenhuis Leiden op te schuiven tot bijvoorbeeld na de verkiezingen". Dit zei staatsse cretaris Hendriks gisteravond tijdens een verkiezingsmanifes tatie van het CDA in de Leidse Stadsgehoorzaal, een onderdeel van een bezoek van CDA-parle- mentariërs aan de Leidse regio. De staatssecretaris zei dat er spoedig maatregelen genomen moeten worden om de huidige „invaliditeit" van het AZL te beëindigen. Zijn voorkeur ten aanzien van de alternatieven re novatie (plan D) en nieuwbouw (plan C) wilde hij niet uitspre ken. Tijdens de wat matig be zochte verkiezingsmanifestatie stelde de bewindsman, dat het belang van de patiënt steeds centraal moet blijven staan in de discussies over de vernieu wing van het AZL. Overigens waren niet alle CDA- parlentariérs het eens met de bewindsman over het nemen van de beslissing over het AZL tijdens de huidige demissionaire periode. Prof. Diepenhorst ver klaarde in Sassenheim, dat met het besluit gewacht moet wor den tot na de verkiezingen. (Zie verder pag. 5) Voorschoten berekent rente over gas en licht (Van een onzer verslaggevers) VOORSCHOTEN In Voorschoten is grote onrust ontstaan over een dezer dagen door b. en w. bekend gemaakte maatregel die inhoudt dat men in deze gemeente voortaan rente dient te betalen over gas-, water- en lichtrekening. Het besluit hiertoe is al vorig jaar door de gemeenteraad genomen. Overweging die daaraan ten grondslag lag was dat de betaling van gas, licht en water geruime tijd na de levering daarvan geschiedt. Daardoor lijdt de gemeente renteverlies en dat verlies moeten de gebruikers goed maken, aldus de gemeenteraad. Dezer dagen is aan het besluit bekendheid gegeven door de huis-aan-huis-verspreiding van een folder waarin staat dat iedere nota voortaan met 1,4% verhoogd zal worden. Veel Voorschotenaren vinden de maatregel zó onrechtvaardig dat zij hebben aangekondigd de rente-vergoe ding niet te zullen betalen. „Ons salaris krijgen we ook pas aan het eind van de maand. Daarover berekenen wij aan onze werkgever toch ook geen rente-vergoeding", aldus hun boze reactie. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft zich inmiddels ook in negatieve zin over de maatregel uitgesproken. LEIDEN, 071 14.37.41. Door arbeidsinspektie goedgekeurde ALUMINIUM LADDERS deze maand tegen speciale prijzen. f Rockybeste film van het jaar (Van onze filmredactie) HOLLYWOOD De boksfilm „Rocky" is gisteravond in Hollywood uitgeroepen tot de beste film van 1976. De film, geschreven door Sylvester Stallone, die ook de hoofdrol speelt, kreeg bovendien de Oscars voor de beste regie en de beste montage. De Oscar voor de beste acteur werd posthuum toegekend aan Peter Finch en die voor de beste actrice aan Faye Dunaway voor hun rollen in de film „Network". Deze film werd ook nog onderscheiden met de Oscars voor de beste vrouwelijke ondersteuningsrol en voor het beste oorspronke lijke scenario. De film over het Watergate-schandaal, „All the president's men", kreeg eveneens vier Oscars. (Zie verder de kunstpagina). Dinsdag 29 maart 1977,67e jaargang no. 20695 ipenburg 2, Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. nties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70. losse nummers: 55 cent. Edward koning Edward wordt koning, op Ned. II om 21.45 uur. Om 22.40 uur Televizier over vliegramp. Ned. I om 20.05 uur Smith and Jones, om 20.55 uur herhaling Nijholt-show, om 21.50 uur Chis- wick, over tehuis mishandelde vrouwen en om 23.00 uur Eerste symf. van Beethoven. Vrij koud Perioden met zon en slechts hier en daar een hagel of sneeuwbui Meest matige noordelijke wind. Maximumtemperaturen om streeks 5 graden. Morgen: Zon: 6.20—19.10 Schev. Hoogw.: 11.14—23.59 Maan: 13.363.43 Laagw.: 6.20—19.19. (Van een onzer verslaggever) VOORBURG De val van het kabinet Den Uyl deed directeur D. Stoop van het Voorburgse bedrijf Starlift NV vorige week zoveel deugd, dat hij al zijn vierhon derd personeelsleden een extra gratifica tie van vijfentwintig gulden heeft gege ven. De heer Stoop, ook bekend als voorzitter van FC Amsterdam, die zijn politieke over tuiging nooit onder stoelen of banken heeft willen steken, wilde hiermee zijn personeel mee in zijn feestvreugde laten delen. Bijna alle werknemers van Starlift namen het „geeltje van Stoop" dankbaar aan. Een tiental personeelsleden bleek echter weinig waardering op te kunnen brengen voor Stoop's gebaar. Eén van hen stuurde de vrijgevige directeur inmiddels een briefje, waarin hij aankondigt de vijfentwintig gul den te zullen geven aan een „nuttig doel", de verkiezingskas van de PvdA. Dit zeer persoonlijke geschenk ontvangt u als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. 9 voort) onsor geen oi tegen uitgebreide sortering RUND. LEDEREN ZITMEUBELEN KOOREMAN ZN periodemeubelen NIEUWE RIJN 9, LEIOEN -—^ELEFOONi07V1221«4i_ den de rolkt d waren it feit de eer M te hi doen9'(V»ri een onzer verslag eer ge gevers) wii WCT-zij aal din SCHIPHOL Tot van- jraag v morgen 579 doden, veer- direct' '*en slacht°ffers in le- ,y dee'vensgevaar en 28 ern- ndeiincStig gewond: de droeve tvenem balans van de fatale maar i botsing tussen de dor ian. Boeings van KLM en e°" PanAm op het vliegveld imensrr van Tenerife, die veie enreekr nabestaanden in diepe zijn gr gedompeld gedonpeld rt belet heeft. Slechts 24 inzit- >ver en ten(jen van het Ameri kaanse toestel kwamen er zonder noemenswaar dige verwondingen af: Ihet enige lichtpuntje in dit grootste drama uit de geschiedenis Van de luchtvaart Daarnaast is er de materiële schade, gai g! die door de Engelse ver zekeringsmaatschappij oor di Lloyds te Londen op lux t minstens een half mil- at. He jarci gulden wordt ge- ÏÜS raamd. speel Vanmorgen was nog steeds niet bekend, wanneer en of alle stoffelijke overschotten van de Nederlandse omgeko- J menen naar Nederland zouden worden overgebracht. Gister- avond meende men, dat het eventueel overbrengen naar het vaderland binnen 48 uur zou kunnen gebeuren, van morgen liet de KLM weten, dat dit waarschijnlijk uitge steld zou moeten worden. Het identificeren van de stoffelijke overschotten verloopt uiterma- te moeizaam, aldus de officiële mededelingen. Keukenhof weer open LEIDEN Onder de slachtoffers van de vliegtuigramp, die zondagavond op het vliegveld van Tenerife plaatsgreep, zijn alle leden van het gezin Zandvliet, dat woonde aan de Leidse Kanaalweg. De heer K. Zandvliet was een van de twee eigenaren van boekhandel Zandvliet aan de Haarlemmerstraat. Hij was met zijn vrouw, een dochter en twee zoons op vakantie. Ook viel het gezin Bekker uit Bodegraven aan het ongeluk ten slachtoffer: de heer C. G. Bekker, zijn echtgenote en hun twee zoentjes van zeven en vijf jaar. Voorts het gezin van de 31-jarige J. M. H. Zijp uit Alphen aan de Rijn. Met zijn 30-jarige vrouw en hun drie jaar oude dochtertje kwamen zij in de vlammen om. Tevens vallen de levens te betreuren van de heer G. W. Feuth uit Zoeterwoude, mevrouw A. Valkenburg en haar twee dochters van 16 en 14 jaar uit Hillegom, de heer I. Weeda en zijn echtgenote uit Wassenaar en mej. I. M. Wessels uit Leiderdorp. Zie pagina 9 a De nationale bloe mentuin van de Keukenhof in Lisse is sinds vandaag weer geopend. Van de beroemde over dadige bloemen pracht is uiteraard nog weinig te zien. Toch valt er in voor de Keukenhof on gebruikelijke rust al heel wat te genie ten. Van fleurige narcissen bijvoor beeld. Bezoekster I Monique van Beel- en (27) geniet in elk geval al met volle teugen van de voor jaarspracht. Een hangar van het vliegveld Los Rodeos in Santa Cruz (Te nerife) is thans ingericht als een immense rouwkamer, waar Nederlandse deskundi gen hun droeve en zware plicht vervullen. De KLM doet alle moeite om het overbren gen zo spoedig mogelijk te kunnen laten gebeuren: per boot naar Las Palmas, daarna per vliegtuig naar Nederland. Het alternatief is een teraarde bestelling op Tenerife. In dat geval zal de KLM de nabe staanden de gelegenheid geven deze tragische plechtigheden op Tenerife bij te wonen. Het onderzoek naar de toe dracht van de ramp is pas gisteravond op gang gekomen. Het team Nederlandse deskun digen van KLM, Rijkslucht vaartdienst en rijkspolitie was weliswaar al gistermorgen op Tenerife aangekomen, maar het moest wachten op de Ame rikaanse onderzoekcommissie. Beide commissies zijn als De trieste aanblik van het vliegveld van Tenerife na het drama van zondagavond. op het eiland toe gelaten. De Spaanse lucht vaartautoriteiten verrichten het onderzoek. Zij staan onder leiding van een Spaanse mili taire rechter van instructie, omdat de Spaanse burger vliegvelden militair terrein zijn, derhalve ook die op de Canarische eilanden. De commissies beschikken thans over de geluidsband van de verkeerstoren, die de gege vens tijdens de ramp heeft vastgelegd. Verder zijn de zo genaamde zwarte dozen computertjes, die automatisch alle vluchtgegevens registre ren en de bandrecorders uit beide cockpits, die de gesprek ken opgenomen hebben, terug gevonden. Aan de hand daar van hoopt men de toedracht van de ramp te kunnen vin den. Vast staat in ieder geval, dat er tijdens het ongeval een vrij dichte grondnevel op het vliegveld hing. De Amerikaan se gezagvoerder van het Pa- nAm-toestel, die tot de overle venden behoort, heeft gezegd, dat hij niets heeft kunnen zien tijdens het taxiën met zijn toe stel naar de startbaan. De president-directeur van de KLM, S. Orlandini, zei gister avond dat de oorzaak van het ongeluk nog volledig onbe kend is. Volgens hem kon de ramp veroorzaakt zijn door een storing in de communica tie met de verkeerstoren, een misverstand, of een vergissing van een van beide vliegers. Spaanse autoriteiten lieten echter weten, dat op de ver keerstoren van het vliegveld Los Rodeos geen fouten ge maakt zijn. Spaanse kranten daarentegen menen, dat de Amerikaanse piloot zich ver gist heeft in de taxi- en start baan, dit vanwege de vrij dich te grondnevel.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1