'Plom, kom je buiten spelen?' „Het portret" over onzeker schoolhoofd TERUGBLIK TELEVISIE VANAVONI hou t het LJ scherm In het oog ERMSBSM TELEVISIE DONDERDE H'IhMHI RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT, WOENSDAG 23 MAART 1977 PAGIlj OE CATY Onverbrekelijk verbonden met de tv is de kijker (kijk- ster) met vragen naar het hoe en waarom en vooral ook naar de wezenlijke waarde van een bepaalde uitzending. Zulk een toege wijde zal bij de NCRV voor taan een willig oor vinden. Deze omroep heeft Caty Wolfswinkel weggehaald bij Hier en Nu-radio en met haar een zogenaamde sectie Nazorg gestalte gegeven.- Vanaf 1 april zal zij na een korte inwerkperiode als „luisterend oor" fungeren voor diegene die spontaan reageert op wat de NCRV te bieden heeft. En dat is in elk geval een stuk levensbe schouwing die meespeelt in alles wat zij doet Caty zal niet altijd het juiste ant woord direct bij de hand hebben. Zij lost geen per soonlijke problemen in een handomdraai op. Maar men mag wel groot vertrouwen in haar hebben en zij zal er ook altijd zijn. Als dat nodig is, zal zij haar licht bij ande ren opsteken. Bij de organi satie van deze Nazorg be hoort een begeleidingsgroep, waarin naar mevrouw Wolfswinkel, Caty in de wandeling, ook zitting heb ben mevrouw Kramers, in de wandeling Tonny, en de heren Ries, v.d. Schee, Henk Mochel, ds. H. Visser, Leen van Ginkel en Henk Ver kerk. Maar in eerste instan tie draait het allemaal om Caty, met wie de vrager zich nauw verbonden mag weten, zowel telefonisch als figuur lijk. JACQUES Jacques Herb is weer terug in de vaderlandse showbiz. Destijds vloog hij met „Ma- nuela" naar het platina, ter wijl zijn „Een man mag niet huilen" er ook mocht wezen. Jacques zelf had geen reden om te huilen. Integendeel, hij trouwde en begon aan klas sieke zanglessen, omdat hij niet eeuwig op de lichte toer wilde blijven. Vader Abra ham haalde hem echter weer terug. En zette de vroegere hit „Chante encore dans la nuit" met hem op de plaat HARRY Harry van Hoof kwam lelijk in de knoei te zitten voor de „Nacht van het hart". Die nacht komt zaterdag op tv, maar nu heeft een onverlaat, een dief, een fan, een noem- maar-op alle partituren voor de Hart-muziek gestolen uit de auto van Harry, die die nacht voor het orkest zal staan. Daar moest ijlings een mouw aan gepast worden, want prettig is het niet zon der muziek. JACK Jack van Belle van „Ziens wijze" wil het eens over een andere boeg gooien. Hij staat nu al tien seizoenen eens in de maand op het scherm met iets diepzinnigs. Dat wil hij blijven doen, want geestelij ke stromingen welke ook gaan hem zeer ter harte, maar hij wil wel eens een nieuwe formule, hij wil oude wijn in een nieuwe zak en heeft de NOS-programmalei- ding om medewerking ge vraagd. Hij zegt dat voorko men moet worden, dat de kijkers op hem uitgekeken raken. En zelf wil hij wat frisse lucht inademen en zijn programma inblazen. JOSÉ José Marcello, de lichte mu sicus die jaren geleden ons land verliet om met een kwartet elders furore te ma ken ,is ten lange leste toch in ons land teruggekeerd. Hij wilde wel weer eens in een Hollands huis wonen met Hollandse luchten bo ven zijn dak. Na terugkeer schreef hij wat liedjes voor Gonnie Baars, het Cocktail- trio en Ria Valk. En ook richtte hij een eigen dansor- kest op, dat hij een eigen sound gaf. Intussen trekt het buitenland alweer aan hem. Kijken hoe lang hij dat uit houdt. CONNY Ted de Braak heeft voor zijn cabaretshow weer een ande re artieste gezocht. Ditmaal is de keus gevallen op Conny Vandenbos. Zij gaan samen een programma maken on der de titel „Ted en Conny". Vanaf eind augustus gaan zij op tournee met teksten van Alexander Pola en Jan Fille- kers en op muziek van Har- rie Bannink en Theo Rosen. Zit je als publiek weer met het probleem: blijven we vanavond thuis bij Ted op de buis of gaan we naar de zaalshow van Ted? Janine van Wely, actrice en nog veel meer. „Natuurlijk kennen ze me in de straat goed; ik woon hier al zo lang. Voornamelijk als Plom, het zusje van Pipo de Clown. En al heb ik een doch ter van twaalf, dat weten ze best, ze kennen me toch als dat grappige meisje uit de televisie-serie en dan roepen ze soms, hee Plom, kom je buiten spelen?" Janine van Wely, veelzijdige actrice die deze maanden de rol van prin ses Rozelle speelt in de TROS- serie Koning Bolo, lacht er maar wat om. Wat moet ze; eigenlijk is het best leuk, want door zulke vragen van kinderen is het bewijs gele verd dat zij haar rol van clownskind goed speelt. Voor de Pipo-liefhebbers: de VARA is bezig aan de voorbe reiding van zeven nieuwe Pi- po-afleveringen: „Pipo en de noorderzon", waarvoor opna men in Noorwegen worden ge maakt. De uitzending hiervan wordt verwacht in het voor jaar van 1978. Janine speelt hierin uiteraard weer de rol van Plom, met alle eisen van vaardigheid die aan een actrice kunnen worden ge steld. „Plom spelen is niet zo heel eenvoudig, je hebt een heel actieve rol. Bovendien be vat de rol meer dan acteren alleen". Voor de aflevering „Pipo en de piraten van toen" leerde Janine van Wely buikspreken en voor de aflevering Marobia trampolinespringen. „In de nu lopende serie Koning Bolo rij ik in alle afleveringen op een motorfiets. Ik had daarvoor een stand-in kunnen vragen, maar dat soort dingen doe ik toch liever zelf. In acht lessen haalde ik het motorrijbewijs". Janine van Wely is niet de actrice die haar rol uit het hoofd leert en dan knus gaat borduren. Haar huis is een permanente tentoonstelling van verzamelingen - hout, kralen, poppetjes, beestjes, bi belots - en in de achterkamer staat een metaalbewerkers- bank en gereedschap om sier raden te vervaardigen. Janine, die al jaren in het achterhoofd een plan herbergt om een uitvoerige clownsact te brengen, volgde de „fools- school" in Amsterdam, de clownsschool, waar zij leerde jongleren, clownerie, acroba tiek en vallen. Daarvóór be kwaamde zij zich tot volleerd ballet-danseres - een vak waarin Janine les kon geven - omdat het haar zo leuk leek om als een „ragdun skelet" in een witte tutu te kunnen dan sen. „Maar dat bleek al heel gauw tegen te vallen. Ja, ik heb ook kinderen en volwasse nen balletles gegeven. Met kin deren was moeilijker, die wil den danseresje spelen en voel den weinig voor de oefeningen aan de bar. Met volwassenen ging het veel beter, die vonden dat ik echt les gaf'. Janine wekt niet de indruk, dat zij alle vaardigheden die zij zich eigen heeft gemaakt - ook zingen en zich begeleiden op de gitaar - naar alle richtin gen kan ontplooien. „Dat kan nog niet anders. Marieline, mijn dochter van twaalf wil mij 's avonds natuurlijk thuis zien - en ik haar - en dat houdt in dat ik voorlopig niet bij een vaste groep kan werken, dan ben je voortdurend van huis. Daarom kan ik alleen werk voor televisie aannemen of, als dat mogelijk is, bij een groep voor kinderen overdag. Daar heb ik nog alle tijd voor. Over igens vind ik het helemaal niet vervelend voor kinderen te spelen, voor wie je je nog ver antwoordelijk kunt voelen. Hoe vind je Koning Bolo? Vriendelijk? Dat is prettig, want kinderen van nu krijgen vaak geen verhaaltje van de ouders voor het naar bed gaan, zien soms een nogal hard kinderprogramma en gaan dan plompverloren naar bed. Ik vind het prettig mee te spelen in een serie als Ko ning Bolo, waar wat warmte in zit, die je aan kinderen kan meegeven". Betrekkelijk De rol van Janine als prinses Rozelle in Koning Bolo heeft haar te denken gegeven. „Ik wil niet als een vrijblijvend grappig kind rondspringen. De bedoeling was, dat ik de protokollerige houding van Petemoei wat betrekkelijk zou maken. Is dat wel gelukt? Janine van Wely - „ik ben perfectionist" - weet best, dat zij de laatste jaren als Pipo's zusje Plom bekend werd en nu als prinsesje Rozelle. „Maar dat houdt niet in, dat ik alleen dit soort rollen speel. Ik heb ook meer serieuze rollen ge speeld. Dat bleek wel uit mijn medewerking aan cabaret Lu- relei, het Rotterdams Toneel en bij Jaap van der Merwe. Ik heb ook een cabaretgroep ge had met Ronnie Potsdammer. Ik laat alles komen zoals het komt. Als ik bij een film kan spelen, doe ik dat natuurlijk graag, ook in een serieuze rol. Die heb ik al twee keer gehad, zoals in „De vergeten mede minnaar. En wat mijn plan voor die clownsact betreft, een clown is niet altijd alleen grap pig. Voorbeelden genoeg. Ja, ik zoek nu ook naar een mu- ziekinstrumentje waarmee ik een dialoog kan hebben. Maar ik weet nog niet wat precies. Misschien een trompet, want ik speel al tuba". En dan heb ik met Elza Lioni, ja, die woont hier ook in Am sterdam, een plan om een pro gramma te maken, iets caba retachtigs. Elza, dat is die gro te zeemeermin in het avontuur van Pipo en het grachtenge- heid en ik willen cabaret spe len. Maar dit is nog maar een plan hoor, we praten af en toe maar wat. Maar ik zei al, ik laat alles komen zoals het komt.." F. J. BROMBERG Klacht over IKON; te marxistisch HILVERSUM Er dient hoe dan ook een eind te komen aan de politieke activiteiten van de IKON, waarbij het leeuwedeel van de kerkgenootschappen in Nederland is aangesloten. De stichting voor politieke be wustwording heeft dit minister Van Doorn van CRM geschre ven in het vertrouwen, dat hij de politieke moed kan en wil opbrengen om maatregelen te treffen„opdat er spoedig weer duidelijkheid en zuiverheid in de ether mogen heersen". Volgens voorzitter P. J. G. A. Ego en vice-voorzitter H. J. Pee- ters van de stichting moeten kerkelijke onderwerpen in de IKON-uitzending onderhand worden aangemerkt als toeval streffers. De uitzendingen ken merken zich door een sterk poli tieke inslag die niet anders dan als onverhuld marxistisch kan worden gekenschetst, aldus de brief aan de minister. „Sam" opzij voor voetbal (Van onze radio- en tv-redactie) Van de NCRV-serie „Sam" die gewoonlijk op zaterdag werd uitgezonden, is het laatste deel gisteravond reeds op het scherm gekomen. De NCRV heeft bij voorbaat rekening ge houden met mogelijke tv-uit- zending van de voetbalwed strijd België - Nederland, die zaterdagavond wordt gespeeld. Hiermee is niet gezegd, dat van het voetbal een rechtstreeks beeldverslag zeker is geworden; aan de gebruikelijke voorwaar den, zoals een uitverkocht sta dion, medewerking van op za terdagavond spelende clubs en toestemming van Belgische zij de, moet nog worden voldaan. „De NCRV heeft met het ver schuiven van „Sam" een elegant gebaar gemaakt", aldus de NOS. „Maar voor een recht streeks verslag moet nog over leg worden gepleegd." Wel komt er op de radio een direct verslag en wel op Hilver sum 3 om 20.00 uur. „Smokie": Ned. II 21.35 uur De NOS zendt vanavond het Engelse tv-spel „Het portret" uit, waarin John Edwards een ouderwets, rechtschapen schoolhoofd is, die op het punt staat met pensioen te gaan. Hij weet al wie hem moet opvolgen en het schoolbestuur is al met zijn advies op de hoogte: het moet een even eerbaar man zijn als hijzelf. Edwards heeft zo veel voor de school betekend, dat hem tijdens zijn afscheid een portret wordt aangeboden, dat in de hal van het schoolge bouw een plaats moet krijgen. Edwards gaat naar de schilde res Noel, bij wie hij tot andere gezichtspunten komt; had hij niet beter een andere opvolger kunnen aanwijzen, die langha rige jongeman bijvoorbeeld, met die vooruitstrevende ideeën? Toch komt Noel onder de indruk van zijn ouderwetse, maar gedegen houding. Ned. I, 20.00 uur. Ot en Sien De programmamaaksters van „Ot. en hoe zit het dan met Sien?" waren van mening dat het werk van de huisvouw wordt ondergewaardeerd en maakten daar een programma over onder de titel „Wat doet mevrouw?" „Niets, ik ben huis vrouw". Aan die onderwaarde ring werken de vrouwen zelf mee, vinden de NOS-medewerk- sters. Maar hoe het anders moet, is een vraag die moeilijk is te beantwoorden. Ned. I, 20.55 uur. Sprekershoek De jongerenorganisatie Berith uit Amstelveen laat vanavond in de NOS-rubriek zien, hoe jaar lijkse uitstapjes voor gehandi capten en hoog-bejaarden wor- NEDERLAND I Teleac 18.15 Moderne electronics, les 24 NOS 18.45 De Bereboot 18.55 Journaal 19.04 Van gewest tot gewest 19.50 Politieke partijen (PvdA) 20.00 The Portrait, TV-spel 20.55 Ot.. en hoe zit 't nou met Sien? 21.35 Journaal 21.50 Den Haag Vandaag 22.05 Panoramlek 22.35 Studio Sport 23.00 Sprekershoek 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Staatsloterij 18.55 Journaal IKON 19.04 Van onze speciale verslag gevers, afl. 2 IKON/KRO/RKK 19.29 Kenmerk NOS 20.00 Journaal 20.25 Socutera VOO 20.30 Robin's Nest, TV-serle, afl. 3 20.57 Poplournaal 21.05 Actualiteiten 21.35 Popgroep Smokie 21.50 Sport (schaatsen) 22.10 Starsky Hutch, TV-serle 23.00 Schilder John van Deventer 23.20 Agenda NOS 23.23 Journaal l.l.liMMJI.fll 17.55 Journaal 18.00 Nieuws uit Noordrf Westfalen 18.10 Brandwacht 23 18.40 De Ingewijden van 1 TV-serle 19.15 Hier und Heute 19.45 Truc om kwart voor a( 20.00 Journaal 20.15 Einde van Europa? (j EEG) 21.00 Albert Hammond zing 21.45 Chinees ballet 22.30 Journaal 18.20 Zum kleinen Flsch, Ti^ 19.00 Journaal 19.30 Op zoek naar het TV-fllm8erle 20.15 Balans 21.00 Journaal 21.15 Conduct un bec speelfilm (1975) 23.00 Journaal 18.15 File, de eekhoorn 18.20 Het huis waarvan w men, TV-serle, afl. 2 18.50 Space 1999, SF-serle, 19.45 Journaal LE 20.15 Mary Tyler Moore Shove 20.40 Sonfestlvalliedjes ioj 21.10 Lanceloet van Denen^ei TV-spel ay, 22.05 Schilder Roger Somviffo: 22.35 Journaal, Wetstraat be: wr bo den verzorgd. Mevrouw Van Ommeren uit Amsterdam pleit voor busvervoer van bejaarden naar hun vakantieverblijf in Ne derland. Ned. I, 23.0Q uur. Verslaggevers In de gezinsserie „Van onze spe ciale verslaggevers", waarin kinderen van 13 jaar op pad werden gestuurd, wordt van avond een reportage uitgezon den over ontwikkelingswerkers, mensen die twee jaar van hun leven willen besteden aan de vooruitgang in arme landen. Ned. II, 19.04 uur. Robin's nest Van de serie „Robin's Nest" zendt de VOO uit de aflevering „Dubbele concurrentie". Robin Trip bemerkt, dat het restau rant van zijn buurman een ste vige concurrent wordt: boven dien blijkt deze buurman een oude kennis van Vicky te zijn. Robin vindt beide zaken niet erg prettig. Ned. II, 20.30 uur. NEDERLAND I NOS/NOT 10.45 Schooltelevisie 14.25 Schooltelevisie EO 15.00 De Waltons, TV-serle 12.50 Persoverzicht 13.00 Journaal ff1 16.15 Journaal 16.20 Vrouwen in protest0 documentaire Wf 17.05 Voorpaginanieuws <>P 17.55 Journaal va 10.00 Journaal 10.05 Draaischijf 10.20 Münchnerinnen, TV-film 12.05 Balans HILVERSUM I 18.30 Nws. 18.41 (S) De een ziet het zus en de ander zo. 19.00 (S) Muziek- triptiek. (19.00 (S) Jazz-Sir; 20.00 Eight, o'clock special: 21.00 (S) Kruis en mol). 22.00 (S) Een mondje Frans. 22.30 Nws. 22.40 Aktua III. 23.00 (S) Coulissen: woensdagavond-magazine. 23.55 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 Uitzending van het Gerefor meerd Politiek Verbond. VARA: 18.30 (S) Tussen start en finish, sport en muziek. 19.30 (S) Brassband Magazine. 20.00 Nws. 20.05 (2) VARA-I, 21.25 (S) Een muzikant is d, mens. 21 55 (S) Muziek van dezdt NOS: 22.30 Gamma van Alpha |C€ 23.00 (S) Met het oog op morgze om 23.05 Aktualiteitenoverz. 23 m Haag vandaag. 23.52 Even ont^ voor het slapen gaan. 23.55 Nwij HILVERSUM II is de li (S) NOS-jazz. 0.02 (S) Metro's Music. 1 02 (S) Take it easy. Dat wordt weer nachtwerk. 4.0: achternacht. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. /.UZ Het levende Woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus. 7.30 Nws. 7.41 (S) Vandaag... donder dag: Aktual., persoverz.. inform., en muz. (7.41 (S) Hier en nu.). 8.24 Werk woord. praatje. 8.30 Nws. 8.36 Gym. v.d. huisvrouw. 8 45 Tot uw dienst: klass. muz. 9.45 (S) Onder de hoogte- zon: Pastooraal-muzikaal ziekenbezoek. 10.30 Nws. 10.33 (S) In 't zilver: progr. voor ouderen. 12.00 (S) De Kilima Ha- waiians Show. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauzedienst. 13.15 (S) Metro- pole Orkest: lichte muz. 13.30 (S) Glo baal- gevar. progr. 15.30 Nws. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Op blote voeten: vraag- en ant woordspel. (8.00 Nws. 8.11 Radiojourn 8 50 Morgenwijding. 9.00 20 jaar Ver drag van Rome, docum. 9.35 Waterst. 9.40 schoolradio. 10.00 De Radio La- waaipapegaai. 10,10 Arbeidsvitaminen: verzoekplatenprogr. Nws. 11.03 Radio journ. 11.30 Rondom twaalf: i allerlei. 12.30 De Derde Kamer: i progr. 13.00 Nws. 13.11 Rao 13.25 Beursplein 5. 13.30 'n fi AVRO. muz.. inform, en servie/ Nws. 16.30 Radiojourn.) 17.00: speciaal: kinderprogr. 17.40 L_ Gedachte. 17.55 Meded. '4 1222221311" Tros: 7.02 (S) Vaak 's ochten (S) De Hugo van Gelderen Sho (S) Gerard de Vries draait op i 12.03 (S) Boter, Klaas en prijze (S) Polderpolpparade. 1C.03 (S)l KRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) klass. muz. 9.00 Nws. 902 woorden voorbij. Gedachten tei ging. 9.10 (S) Sopraan en pi; Ik sta hier niet voor de bi praten: over de vele aspecten' onderwijs 10.00 (S) Aubade muz. 11.59 Bericht Vastenakti (S) Rondom Ravel (12). 14.( 1A f\0 Wr\/-,narhtc»nH 15 00 fRl r Gisteravond was heel Neder land dus weer eens een verga derzaal, althans een publieke tribune: de bijeenkomst van de Tweede Kamer werd, na de val van het kabinet, natuurlijk in zijn geheel en direkt uitgezon den. En gelukkig is men dras tisch teruggekomen van het on gelukkige voornemen, dat enige tijd geleden werd gelanceerd om geen integrale kamerdebat ten meer uit te zenden. Want afgezien van het feit, dat zulks zeker niet in overeenstem ming zou zijn geweest met het terecht voortdurend zo hoog ge schatte democratische bestel, het zou ons, bij uitvoering er van, ook beroofd hebben van de mogelijkheid tot het realiseren van boeiende programma's. En dat zijn televisie- kamerdebat ten hoe dan ook, steeds maar weer. Zeker ook onder deze omstan digheden en zeker ook voor maar enigszins geïnteresseer den. Maar goed. Zij hadden gis teren dan ook in het geheel niets te klagen. Van meet af aan wa ren wij er bij. Wij zagen minis ter-president Den Uyl zijn ver klaring afleggen, en konden dus constateren, dat „het hem vreemd te moede was", en „Den Haag Vandaag" en „Hier en Nu" van de N.C.R.V. zorgden uitstekend voor de aanvullende informatie. De mannen van Ton Planken gen wat de gevolgen crisis zijn enHans Sief hoek had een wat weeiE gesprek met de heer Albèi de geestelijke vader a een wan de geestelijke vaij van het gevallen kabinefa genoemd. Een naar mijn niet helemaal onnodig gen, want ik wist het n maar vaag te herinneren. Het is bij dit alles duidel ik slechts enkele flard* waargenomen van het A. programma op het and< derland. Net genoeg o even waar te nemen dat Duys Mies Bouwman zoals u weet een boek doen verschijnen „vuist" had, en later ee die werkelijk als twee dl water op Jimmy Carter, sident van de Verenigde leek. Zelfs zodanig, dat even ongerust zat af te of die Mies van het be( wel echt was geweest, wens, ik moest ook evei paranormale ongewishei werken, toen ik mocht cc ren dat de heer Aantjes in de Tweede Kamer spreekgestoelte stond, kertijd ook in „Avro's Te Magazine" het woord voe In ieder geval ben ik moment als de weerga direkte reportage teruggi HERMAN HOFH

Leidse Courant | 1977 | | pagina 2